KADIN

4.976 kez izlendi
5 / 3.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Öncelikle çocuklarda alerjinin neye yönelik olduğunun saptanması gerekir. Ondan sonra tedavi modellerinden en uygun olanı seçilmelidir.

Tedavi modelleri dil altı aşıları olabildiği gibi, ilaç tedavileri de olabilir. Bunun yanı sıra çocukta bağışıklık sistemini destekleyen ve güçlendiren yeni tedavi modelleri geliştirilmektedir.

Alerjik bir çocuğun, mevsim geçişlerinde doktora götürülmesi gerekir. Spora yönlendirilmesi, çocuğun ruhsal gelişimi açısından, bağışıklık sistemi açısından oldukça önemlidir.

Alerjik çocukların, mutlaka organik beslenmesine özen gösterilmelidir. Çünkü alerji bağışıklık sisteminin bir nevi yanılsamasıdır. Katkılı gıdalar mümkün olduğunca çocuğun etrafından uzak tutulmalıdır.

Yatak odasında halı, kadife yastık ve koltuklar, tüylü oyuncaklar ve açık bir kütüphane bulundurulmamalıdır. Dolayısıyla çocuğun bulunduğu ortamı iyi gözleyip, tedavi modelini ona göre seçmek gerekir.

Polen alerjisi olan bir çocuğun bağışıklık sistemini desteklemek için, bahar mevsiminde C vitaminden zengin sebzeler yemesi, erken yatırılması, sabahtan dışarı çıkmaması, mümkünse gözlük kullanması gerekir.

Eğer çocuğun cilde yönelik döküntüleri varsa, yediği gıdalar gözden geçirilmelidir.

Yorumlar