KADIN

8.108 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Öncelikle çocuklarda alerjinin neye yönelik olduğu saptanmalıdır. Daha sonrasında tedavi modellerinden en uygun olanı seçilmelidir. Dil altı aşıları olabildiği gibi ilaç tedavileri vardır. Bunun yanı sıra çocuklarda bağışıklık sistemini destekleyen ve güçlendiren yeni tedavi modelleri üretilmektedir.

Alerjik bir çocuğun mevsim geçişlerinde mutlaka doktora gitmesi gerekir. Alerjisi olan bir çocuğun spora yönlendirilmesi, çocuğun hem ruhsal gelişimi hem de bağışıklık sistemi açısından oldukça önemlidir.

Alerjik hastalıklarda çocuğun mutlaka organik beslenmesine özen gösterilmelidir. Çünkü alerji bağışıklık sisteminin bir tür yanılsamasıdır. Buna göre de katkılı gıdaları mümkün olduğunca çocuğun etrafından uzak tutmalıdır.

Ev tozu akarlarına alerjisi olan bir çocuğun odasında halı, kadife yastık, tüylü oyuncaklar ve açık bir kütüphane bulundurulmamalıdır. Dolayısıyla çocuğun bulunduğu ortam iyi gözlenmeli, tedavi modeli ona göre seçilmelidir.

Polen alerjisi olan bir çocuğa, bahar mevsiminde bağışıklığını desteklemek için daha çok C vitamininden zengin sebzeler yedirilmelidir. Çocuk erken yatağa gitmelidir, havada polen yükü çok fazla olduğu günlerde erkenden dışarı çıkmaması, mümkünse gözlük kullanması önerilir.

Alerjik hastalıkta çocuğun cilde yönelik alerjisi varsa, yediği gıdalar gözden geçirilmelidir. Çocuğun içtiği gazlı içecekler, yediği hazır paket bisküviler, hazır kuru yemişler ve dondurulmuş gıdaların diyetten elimine edilmesi gerekir.

Yorumlar