KADIN

12.531 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Cinsel terapi için gelen kişiden, düzenli olarak cinsel ilişkiye girdiği kişiyle beraber gelmesini isteriz. Çünkü cinsel işlev problemleri bir kişinin değil bir çiftin problemidir.

Tedaviye başlamadan önce eşlere cinsel birleşme yasağı koyarız. Cinsel terapi süresi boyunca aktif bir cinsel birleşme olmaması gerekir. Eğer bu yasak delinirse cinsel terapinin hiçbir anlamı kalmaz.

Cinsel terapide uzman psikologlar olarak anatomik ve psikolojik bir bilgilendirme yaparız. Ayrıca gevşeme egzersizleri yaptırırız. Bu hem zihinsel hem de bedensel bir gevşeme olur. Cinsel ilişki bozukluğuyla gelen kişi ve eşi, uygulayacağı talimatlarla nasıl gevşeyebileceğini öğrenir.

Bunların yanında ilişki ödevleri veririz. İlişkiyi daha hoş hale getirecek küçük ödevler olmaktadır. Aynı zamanda bedeni keşfetme egzersizleri veririz. Cinsel organların neresinin zevk verdiği, kişinin vücudunun neresine dokunulmasından hoşlandığı gibi konular öğretilir.

Masaj ödevleri, çiftin birbirlerinin zevk noktalarını keşfettikten sonra bunları aktif olarak kullanmayı öğretir.

Son olarak da mastürbasyon egzersizleri vardır. Nasıl mastürbasyon yapılır, nasıl fantezi kurulur gibi konular uygulamalı olarak danışana aktarılır.

İhtiyaç halinde vajinal giriş egzersizleri yapılır. Kişiyi çok korkutan giriş boyundan daha küçük boylarda bir alet ile giriş egzersizi yaptırırız ve bu egzersizde pubis kaslarının kasılıp bırakılmasını isteriz. Kişi atlattığı her bir basamakta bir başarı kazanır.

Yorumlar