KADIN

196.942 kez izlendi
5 / 3.97 - 31 Oy
Gönder Sitene Ekle
Pasta Tarifleri - Çikolatalı Pasta Tarifi: Çikolatalı pasta yaparken fırından çıkartılmış olan kek, üç eşit parçaya bölünür. Ardından kesilen parçaların bir tarafları sütle ıslatılır. Yaz aylarında bu pastayı yaparken çok dikkatli olunması gerekir, çünkü sıcaklardan dolayı çikolata hemen erimeye başlar.

Bir spatula yardımıyla, kek dilimlerine çikolata sürülür. Önceden ayrılmış olan antep fıstığı da aralara serpilir. Ardından çikolata sürülmüş bir başka dilim, üzerine yerleştirilir. Ara ara kenarları spatula yardımıyla düzenlemek gerekir. Aynı işlemler bu kata da uygulanır.

Hazırlanan pasta buzdolabına konur. Buzdolabında yaklaşık 10 dakika bekletildikten sonra, tekrar ikinci katına geçilir. Bir kat daha krema dökülerek işlem tamamlanır. Sürülen ikinci kat, bu pastanın daha sert olmasını sağlayacaktır. Bu hazırlanan pasta buzdolabına konur.

İki kat çikolata sosuyla sıvanmış pastayı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Fındık, fıstık rendeleyebilirsiniz ya da sade olarak da tercih edebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Yorumlar