KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
24.437 kez izlendi
5 / 2.75 - 4 Oy
Gönder Sitene Ekle
Chihuahua ırkı köpekler zaman zaman stresli bir yapıya sahip olabilirler. Küçük ırk kompleksi denilen durum söz konusu olabilir.

Sahibinin ilgisi tamamen onun üzerindeyse, dış uyarıcılar çok fazla yoksa, uyumlu ve neşeli bir köpek olur. Chihuahua ırkının yavruluktan itibaren diğer yetişkinlere, çocuklara, kedilere ve diğer köpeklere karşı çok iyi sosyalleşmesi gerekir. Bu iyi yapılmazsa onları tehdit olarak görüp bir takım uyumsuzluklara sebep olabilir.

Chihuahua ırkının eğitimi sabırla ve doğru davranışı ödüllendirerek olmalıdır. Zeki hayvanlardır ve çabuk kavrarlar. Fakat eğitim sürecinde negatif davranış fazla tutulur ve baskı altına alınmaya çalışılırsa, içine kapanabilir, komutlara isteksiz uyar ya da uymamakta ısrar edebilir.

Yavruluk döneminden itibaren doğru bir şekilde eğitilirse sosyal ve keyiflidirler. Seri ve çevik olmalarından dolayı, frizbi ve cirit alanlarında çok başarılıdırlar.

Yorumlar