KADIN

13.871 kez izlendi
5 / 5.00 - 3 Oy
Gönder Sitene Ekle
Cevizli makarna yapmak için öncelikle bir tarafta makarnayı haşlayıp, diğer taraftan da üzerine konulacak karışımı hazırlayacağız.

Çelik bir tencere içerisine yaklaşık 1,5 litre kadar kaynamış su koyuyoruz, yüksek ateşte ocakta bırakıyoruz.

Bir başka tencereye ise, ilk olarak yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ilave ediyoruz. Zeytinyağının kızmasını bekliyoruz. Zeytinyağı kızmaya başladıktan sonra, içerisine ilk olarak diş diş doğranan sarımsakları atıyoruz.

Bu esnada kaynayan suyun içerisine yaklaşık 1 yemek kaşığı kadar tuz ilave ediyorum. Birkaç damla sıvı yağ ekliyorum. Sarımsakları da ara ara karıştırmaktan vazgeçmiyorum.

Su kaynamaya başladığına göre içerisine makarna ilave ediyoruz. Ardından karıştırıyoruz. Kapağı yarım açık olarak bırakıyoruz. Sarımsaklar hafif pembeleşmeye başlayınca, içerisine ince ince doğradığım taze yeşil soğanları ilave ediyorum, karıştırmaya devam ediyorum.

Soğanlar hafifçe pişirildikten sonra kurutulmuş domatesleri tencereye ekliyoruz. Ardından ceviz ilave ediyoruz, hepsini kavurmaya başlıyoruz. Ardından içerisine bir paket krema ilave ediyoruz.

Yaklaşık 6 dakika kadar pişirdiğimiz makarnayı süzebiliriz. Süzdükten sonra tencerenin içerisine yaklaşık 1 yemek kaşığı kadar tereyağı koyuyoruz ve erimeye bırakıyoruz. Kremalı karışımın içerisine ise bir çay kaşığı kadar tuz ve az miktarda pul biber ilave ediyoruz. Ardından süzgeçte süzülen makarnayı tereyağı ile dolu tencereye boşaltıyoruz. Üzerine bir miktar tuz ilave ediyor ve karıştırıyoruz. Makarna artık servis edilebilir.

Yorumlar