KADIN

7.948 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Çalışan annelerin yaşadığı en büyük zorluk, çocuklarıyla yeteri kadar vakit geçirememek olmaktadır. Bu özellikle bebeklik döneminde olduğunda, çalışan anneler çok daha büyük bir sıkıntı hissetmektedir.

Çünkü özellikle ilk 1 yıl bebeklerin annelerine, annelerin de bebeklerine ihtiyacı daha fazla olmaktadır. Bebeğin her türlü gelişimini, bakımını ve ihtiyaçlarını annenin bire bir karşılaması, anneyi daha mutlu etmektedir. Özellikle belirli bir kariyeri olan anneler, bir an önce işlerine dönmek zorunda kalır. Bu da çocuklarıyla daha az vakit geçirmelerine ve de bebeklerini bir başkasına bırakmalarına neden olmaktadır. Bu durum annelerin çok büyük bir vicdan azabı yaşamalarına yol açmaktadır.

Aslında bir çok anne, bebekleri küçükken çalıştığı dönemde, ne işlerine tam konsantre olabilirler, ne de eve tam konsantre olabilirler. Bu da iki taraf için büyük bir zorluk olmaktadır.

Çocuk biraz daha büyüdüğünde ise, anne çocukla ilgilenmeye ihtiyaç duyar. Bu sefer de onun büyümesini ve gelişmesini yeterince görememek gibi bir sıkıntı oluşur. Örneğin; ilk anaokulu döneminde, anne çocuğunun yanında olmak ister. Ama iş koşulları buna elvermediğinde, yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri olmaktadır.

Yorumlar