KADIN

113.113 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Bel ve boyun fıtığının tedavisinde, bazı küçük farklılıklar olmasıyla beraber hemen hemen benzer tedaviler uygulanır. Bunlar arasında en sık kullanılan, infrarouge tedavisidir. Lambalarda, özel dalga boyuna sahip özel ampuller bulunmaktadır. Bu ampulden çıkan ışın sayesinde hastanın belinin yüzey kısmı etkili bir şekilde ısıtılabilir. 10 - 15 dakikalık uygulamadan sonra, ultrason tedavisine geçilir.

Hastanın beli ısıtıldıktan sonra, deriyi ısıtmak için ultrason tedavisi yapılır. Ultrason başlığından çıkan çok yüksek frekanslı ses dalgaları sayesinde, hastanın omurgasının derin yapıları fıtık seviyesine kadar etkili bir şekilde ısıtılır. Tendonlar ve bağlar gevşer, hastanın kasları rahatlar, hastanın ağrısını oluşturan kas gerginliği azalır ve hastanın şikayeti büyük oranda bu tedaviyle azalır.

Ultrason tedavisinden sonra tedaviye alçak frekanslı akımlarla devam edilir. Alçak frekanslı akım elektrotları hastanın ağrılı bölgesine yapıştırılır. Bunun üzerine sıcak suda bekletilmiş ve özel olarak ısıtılmış ısı paketi uygulanır.

Yorumlar