KADIN

22.113 kez izlendi
5 / 3.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Yeni başlayanlar fonksiyonel egzersize temel hareketlerle başlamalıdır. Böylelikle hareketler daha iyi öğrenilebilir. İleride hareketlerin seviyeleri arttırıldığında eklem açısında da problem yaşanmaz.

Temel hareketlere squad ile başlanır. Squadı biraz daha şekillendirmek için savurarak yapılabilir. Yaklaşık 10 tekrar ile başlanabilir. Kollar yukarı doğru kaldırıldığında, vücut kesinlikle geriye doğru yatırılmamalıdır.

Diğer hareket şınavdır. Şınav yaparken beli aşağı doğru indirenler ve şınav çekemeyenler, dizleri yere koyarak şınavlara devam edebilirler. Yaklaşık 10 - 12 tekrar şınav yapılabilir.

Lunge hareketi de yapılabilecek başlangıç seviyesi egzersizlerden bir tanesidir. Bu hareket yapıldıktan sonra crunch hareketi uygulanabilir. Yere uzanılır, topuklar yerde, kollar havada şekilde yavaşça doğrulup uzanmak gerekir.

Squadın farklı bir hareketi kettlebell ile yapılabilir. Kettlebelli yukarı doğru yavaşça savurmak gerekir. 10 - 12 tekrar yapılabilir.

Hareketi bitirdikten sonra bossu üzerinde adımlama yapılabilir. Yere sert bir şekilde basmadan 10 - 15 tekrar uygulanabilir.

Yorumlar