KADIN

19.245 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Badem denince aklımıza gelen, sağlıklı saçlar, iyi bir cilt, güçlü ve kuvvetli tırnaklar olmalıdır. Çünkü inanılmaz yoğun bir vitamin ve minerali içeriği vardır. Antioksidan bakımından çok zengindir. Zaten cilt bakım ürünlerinin çoğunun içerisinde badem özlü yağlar vardır. Bu nedenle badem mutlaka hayatınızda olmalıdır.

Yağlı bir tohum olduğu için, kilo kontrolü sağlamak ve sağlıklı beslenmek isteyenler için kadınlarda günde 5-6 tane badem, erkeklerde 10 - 15 tane badem yenebilir. 5-6 tane bademin kalorisi yaklaşık 50 kaloridir. Çinko içeriği çok yüksektir. Bu bağışıklık sisteminin daha güçlü olması anlamına gelir. Magnezyum, çinko ve potasyum içeriği yüksek olduğundan dolayı adet döneminde, adet sancılarına, kramplara ve ağrılara iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle kadınlarda adet dönemi zamanından bir hafta öncesinde badem tüketilirse, o dönem daha rahat geçirilebilir.

Bademin kalsiyum içeriği oldukça yüksektir. Bu sebeple kemik sağlığı için çocukluk ve hamilelik dönemlerinde düzenli badem tüketmekte fayda vardır.

Yorumlar