KADIN

Ayakkabı seçimi nasıl yapılır?

13.766 kez izlendi
5 / 5.00 - 3 Oy
Gönder Sitene Ekle
Elbiseyi tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri de ayakkabıdır. Hem şık hem rahat bir ayakkabı bulmak için şansa ihtiyacınız yok.
1. Adım
Alışverişinizi akşam yapın
Ayakkabı alışverişine akşam saatlerinde çıkın. Ayaklar gün boyu bütün vücudun ağırlığını taşıdıkları için, akşam saatlerinde daha yorgun ve daha şiş olurlar.
2. Adım
Nerede giyeceğinizi düşünün
Ayakkabıyı ne için alacağınızı düşünün. Günlük kullanımda az topuklu ya da topuksuz, düz, ortopedik, rahat bir ayakkabı sizin için iyi olacaktır.
3. Adım
Numarasını doğru seçin
Asla ayak numaranızdan daha büyük ya da daha küçük bir ayakkabı almayın.
4. Adım
Rahatlığı ön planda tutun
Rahatlığı ön planda tutun. Tek kullanımlık ayakkabı almak istemiyorsanız; giydiğinizde rahatsız etmeyen, yürürken ayaklarınızı zorlamayan modelleri tercih edin.
5. Adım
Hava aldıran modellere yönelin
Nasıl bir malzemeden yapıldığı belli olmayan, işporta malı ayakkabılardan kaçının. Ayakları terletmeyen, hava almasını sağlayan modelleri tercih edin.
6. Adım
Ayakta deneyin
Ayakkabıyı oturarak değil ayakta deneyin. Oturarak denerseniz, ayakkabının ayağınıza göre olup olmadığını anlayamazsınız.
7. Adım
Boşluk kalmasına özen gösterin
Ayak parmaklarınızla ayakkabı burnu arasında, parmaklarınızı oynatabileceğiniz kadar boşluk kalmasına dikkat edin.
8. Adım
İki ayakta da deneyin
Tek ayağınızda denemeyin. Ayakkabıları iki ayağınıza da giyerek birkaç dakika mağaza içinde yürüyün.
Yanlış ayakkabı seçiminin kemiklerde şekil bozukluğu, nasır oluşumu, tırnak batması; bel, sırt, diz ve bacak ağrısı gibi pek çok hastalığa neden olduğunu biliyor muydunuz?

Yorumlar