KADIN

46.630 kez izlendi
5 / 4.20 - 5 Oy
Gönder Sitene Ekle
Kış aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından atkı, hem soğuktan korur hem de kıyafetlere anlam katar. Her ele, her boyuna, her gövdeye uygun bir bağlanış şekli vardır.
1. Adım
Serbest bırakın
Atkıyı, iki ucu aşağıya bakacak şekilde omuzlardan sarkıtın. Bu kullanım şekli, fazla soğuk olmayan havalar için gayet uygundur.
2. Adım
Boyuna dolayın
Atkının tamamını enseniz ile kulaklarınız arasındaki bölgeye sarın. Aşağı sarkacak pay kalmamasına dikkat edin. Bu sayede ağzınızı, boğazınızı, ve kulaklarınızı soğuktan koruyabilirsiniz.
3. Adım
Bir tur döndürün
Atkıyı ensenizde ortalayın. Aşağı bakan iki ucu tutup, boynunuzun etrafında farklı yönlere doğru birer tur döndürün. Dönüşünü tamamlayan uçları aşağıya doğru serbest bırakın.
4. Adım
Bir ucu arkaya atın
Atkıyı omuzlarınızdan sarkıtın. Aşağıya bakan uçlardan birini alıp, diğer omzunuzun üstünden arka tarafa doğru atın. Bu bağlama tekniği, aceleyle hazırlanmak zorunda olan kişilerce çok kullanılır.
5. Adım
İçinden geçirin
Atkıyı ikiye katlayıp ensenize atın. Katlanmış bölgede oluşan delikten, atkının uçlarını geçirin. Kravat gibi görünen şık bir atkınız olacak.
6. Adım
Düğüm atın
Omuzlarınızdan sarkıttığınız atkının aşağıya bakan uçlarından birini, diğerinin etrafında bir tur döndürdükten sonra düğüm atın. Düğümün ne kadar yukarıda ya da aşağıda olacağını kendiniz belirleyebilirsiniz.
7. Adım
Dolayıp düğüm atın
Atkıyı omuzlarınızdan aşağıya, bir tarafı uzun bir tarafı kısa olacak şekilde sarkıtın. Uçlardan uzun olanı alıp, boynunuzun etrafında bir tur döndürün. Doladığınız ucu, ön tarafta diğer kısa ucun etrafında da bir tur döndürüp düğüm atın.
Kışa şık bir şekilde girmek için, bu bağlama şekillerinden birini tercih edebilirsiniz. Biraz daha özgün olmak istiyorsanız, kendi tarzınızı yaratmayı deneyin.

Yorumlar