KADIN

Apartmanda evcil hayvan besleyen biri davalara karşı nasıl önlem alır?

Furkan Akyol Furkan Akyol Avukat
7.573 kez izlendi
5 / 5.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Eğer bir evcil hayvana sahipsek ve apartmanda yaşıyorsak, öncelikle yapılması gereken evcil hayvanın belediyede kaydını oluşturmaktır. Kaydı oluşturulmayan evcil hayvanlar, herhangi bir dava durumunda sahipsiz hayvan muamelesi görecektir. Hayvanımızın kaydını yaptırmak, aşılarını eksiksiz yaptırmak gerekmektedir.

Yönetim planında evcil hayvan beslenmesi konusunda bir yasak var ise yapılacak bir şey kalmamaktadır. Fakat yönetim planında böyle bir yasak yoksa, tepki gösteren kat malikleriyle öncelikle konuşarak uzlaşmaya çalışmak en mantıklısı olacaktır.

Bu yöntemler işe yaramadığı ve hayvanın apartmandan tahliyesi için aleyhimize dava açıldığı takdirde, yapılması gereken şunlar olabilir:

- Yıllardır o apartmanda oturuyorsak ve dava yıllar sonra açılmışsa, davanın art niyetle açıldığını, yıllardır hiç bir rahatsızlığın olmadığı halde son zamanlarda bu rahatsızlığın ortaya çıkmasının dikkat çekici olduğu mahkeme huzurunda belirtmek

- Apartmandaki genel gürültü düzeyinin, bizim evcil hayvanımızın meydana getirdiği gürültüye eş değer olduğunu ispatlayabilmek önemli bir husus olabilir.

Yorumlar