KADIN

6.038 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Anti aging tedavisinin yüzde 50'lik kısmı hormonsal yapıları kapsar, diğer yüzde 50'lik kısım da fonksiyon bozukluklarının tedavisiyle beraber mümkündür.

Kliniklere başvuran hastaların çoğunluğu, menopoz ve andropoz gibi hormonsal değerlerin bozuk olmasından şikayetçi olarak başvurmaktadırlar.

Menopozda olan hastalara, tedavi sürecinde kişiye özel hormon kremleri yapılır. Bu kremler rahatlıkla kola sürülebilir. Bu tedaviyle kişinin hormonsal yapısı daima 30-35 yaş civarına getirilir. Yaş kaç olursa olsun aynı amaç güdülmektedir. Hormonsal yapıların düzeltilmesi ve eski haline getirilmesi için Türkiye'de birçok imkan bulunmaktadır.

Eksik olan vitaminler yerlerine konur, tiroid fonksiyonlarının çalışmasını düzenlemek açısından anti aging önemli bir yer kapsamaktadır. Tiroid fonksiyonlarının bozulması beslenmeyle yakından ilintilidir.

Tiroid bezinin iyi çalışması düzenli uykuyla mümkündür. Öğün atlamalarını mümkün olduğu kadar azaltmak gerekmektedir. Süt ve süt ürünlerinden, kafein türlerinden uzakta durmak, bol sebze ve meyve tüketmek, yüksek derecede proteinden kaçınmak ve kan - demir eksikliğini düzeltmek gerekir.

Yorumlar