KADIN

11.572 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Testosteron değerlerini normale getirmek, tıpkı menopozdaki bir kadının östrojen eksikliğini yerine getirmesi kadar kolay, basit ve sağlık açısından da pozitif tarafları olan bir yöntemdir.

Rahat bir yöntemdir, ufak enjeksiyonlarla olabildiği gibi, kremlerle veya jellerle testosteron değerlerini tekrar 30-35 yaş seviyesine getirmek mümkündür. Dolayısıyla yaş 70 dahi olsa, eğer altta yatan başka bir sağlık sorunu yoksa, hormon değerlerini rahatlıkla yükseltmek mümkündür.

Bunların dışında testosteron değerlerini arttıran bazı maddelerden de faydalanmak mümkündür. Bunlar genellikle bazı bitkisel ürünlerdir. Örneğin; Bulgar otu veya çinko gibi maddelerle testosteron miktarı bir miktar arttırıldığı gibi, kahve, çay, sigara, alkol, şekerli ürünlerden mümkün olduğu kadar uzakta kalınması gerekir.

45 - 55 yaş grubu için tedavi yöntemi olarak genellikle kremler hazırlamaktayız. Bu kişiye özgün testosteron kremleri olmaktadır. Krem, testosteronun daha kolay emileceği alın, tüylerle temasa geçmeyecek şekilde boyun kısmına, koltukaltına sürülebilir.

55 yaşından sonra genellikle enjeksiyon yöntemlerine başlanır. Bunlar 3-4 ayda bir enjeksiyon şeklinde olabileceği gibi, haftalık da olabilir. Minik iğnelerle rahatlıkla cilt altına yapılabilir.

Kişi tedaviye başladıktan yaklaşık 4 aylık dönemden sonra, testosterona bağlı olan değişiklikleri rahatlıkla hisseder.

Yorumlar