KADIN

9.731 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Ameliyatsız bel fıtığı ya da boyun fıtığı tedavisi yapmak için, sorunlu eklemin içerisine ulaşmak gerekir. Normal ameliyatlar sırasında, cildi kesip dokuları ekarte ederek disk ekleminin içerisine ulaşırız. Fakat ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavilerinde, mümkün olduğunca cildi kesmeden, özel iğnelerle ciltten geçerek disk ekleminin içerisine ulaşmak ve bu şekilde çalışmak gerekir. Dolayısıyla işlem bittikten sonra da cilde herhangi bir dikiş atılması veya büyük pansumanlar yapılması gerekmez.

Ameliyatsız tedavi yöntemleri, genel anestezi altında yapılması gereken işlemler değildir. Sadece iğnenin geçeceği bölgeye lokal anestezi ilaçları uygulamak ve ihtiyaç duyan hastalara çok hafif sakinleştirici ilaçlar vererek çalışmak yeterlidir.

Ameliyatsız tedavi yöntemleri, temiz, hijyenik ortamlarda yapılması gereken yöntemlerdir. Bu sebeple ameliyathane koşullarında ya da radyoloji ünitelerinde bir takım özel kurallara uyarak yapılması gereken işlemlerdir.

Ameliyatsız tedavi yöntemleri öncesinde, normal ameliyatlar öncesinde yapıldığı kadar geniş incelemelere gerek yoktur. Sadece kanamaya sebebiyet verebilecek herhangi bir hastalığın olup olmadığı incelenir. Bu tedaviler radyolojik kontrolör altında, tomografi altında yapılırlar. İşlemler ortalama 10-15 dakika sürerler. Hastalar işlem ertesinde yaklaşık 1 saat hastanede kaldıktan sonra, evlerine dönüp ertesi gün çalışmaya başlayabilirler.

Yorumlar