KADIN

6.679 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Akustik mezoterapi aslında akustik şok dalga tedavisiyle yani akustik wave terapiyle mezoterapinin bir kombinasyon halidir. Çünkü bazı insanların selülitleri oldukça dirençlidir.

Bunun sebebi de yalnızca dişilik hormanlarının normal ya da fazla salınması değil, selülitin kronik yani müzmin bir hale gelmiş olmasıdır. Selülit oldukça komplike bir problemdir.

Üç tip dolaşım bozukluğu söz konusudur. Hem kılcal atardamar, hem kılcal toplardamar hem de lens sisteminde bozukluktur.

Ama yalnızca bunlar değil, bu dolaşım bozukluklarıyla beraber cilt altında biriken sıvının arasında bu sıvının basıncı sebebiyle yağ hücrelerinin büyümesi söz konusudur.

Bu sebeple bazen insanlarda tek başına mezoterapi veya tek başına akustik dalga tedavisi yeterli olmuyor. Son yıllarda yaptığımız çalışma tecrübelerimizle gördük ki, akustik dalga tedavisini mezoterapiyle kombine bir şekilde kullanmak lazım, buna akustik mezoterapi deniyor.

Çünkü mezoterapinin öncelikli etkileri dolaşım sistemi üzerinedir. Ancak fibröz septa dediğimiz sert bağ dokuları üzerine olan etkide de akustik dalgalar güçlü olduğu için ikili bir kombinasyon halinde uygulandığı zaman, inatçı ve zor selülitleri tedavi edebilmek mümkün hale geliyor.

Yorumlar