KADIN

7.366 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Bir kadının adetlerinin fizyolojik olarak belirli dönemlerde gerçekleşmesi gerekir. Otonom sinir sistemi tarafından yönetilen endokrin sistemiyle bağlantılı fonksiyondur. Doğurganlığın oluşabilmesi için yumurtanın bırakılması, döllenmiş yumurta için hazırlanan rahimdeki en üst tabakanın atılmasıyla gerçekleşen bu adet olayı, limbik sistem tarafından etkilenen otonom sinir sistemiyle yönetilmektedir.

Kronik sistem, limbik sistemin yönetimini güçleştirmekte ve buna bağlı adet düzensizlikleri ortaya çıkmaktadır. Kısa süreli stres uyaranları adet düzensizliği yaratsa da bunu gözardı etmek mümkündür.

Fakat kronik stres bu düzensizliğin kalıcı olmasına neden olmaktadır. İşte bu noktada akupunktur limbik sistemi düzenleyerek, kişiyi strese karşı daha dayanıklı hale getirmektedir. Böylelikle adet düzeni sağlanmaktadır. 15 seans uygulanmaktadır. Bir kadın doğumcunun gözetimi altında uygulanmasında fayda vardır. Altında organik bir patoloji yoksa, kronik strese bağlı ortaya çıkan adet düzensizliklerinde yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir.

Yorumlar