KADIN

5.903 kez izlendi
5 / 3.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
AWT'ye Türkçe'de akustik dalga tedavisi denmektedir. Şok dalgalı bir tedavi yöntemidir.

Şok dalgalar tıbba 1972'lerde böbrek taşlarının kırılması amacıyla girdi, bugün hala bu amaçla kullanılıyor. Akustik şok dalgalar son yıllarda özellikle selülit tedavisinde ve bölgesel zayıflama tedavilerinde popüler hale geldi.

Şok dalgaların yüksek enerjili dalgalar olması sebebiyle yüksek enerjilerinden faydalanarak bir çok rahatsızlığı çözmek mümkün. Yalnızca estetik problemlerinde etkisi değil aynı zamanda ağrı tedavilerinde oldukça önemli hale geldi.

Şok dalgaların yüksek enerjilerinden faydalanılıyor. Estetikte en çok kullanılan amaç göbek yağlarında ve selülitlerde oldukça etkilidir.

Akustik şok dalgalar selülitlerde fibröz septa denilen sert bağ dokularını parçalayacak güce sahiptir. Bu amaçla akustik şok dalgaların çoğu zaman kullanılması gerekir.

Şok dalgaların bir başka özelliği kasları sıkılaştırıcı etkisi olmasıdır. Egzersiz yapmış kadar sıkılaştırıcı etkiyi kısa sürede elde etmek mümkün. Gevşeme ve sarkma olan bölgelerde cilt üzerindeki sıkılaştırıcı etkisi önemlidir.

Elastik lifleri arttırıcı etkisi sebebiyle akustik şok dalgalar tüm gevşeme ve sarkma problemlerinde başarıyla uygulanıyor.

Yorumlar