KADIN

Akustik dalga ile zayıflama ve selülit tedavisi nasıl uygulanır?

İsmail Ağar Dr. İsmail Ağar Medikal Estetik Uzmanı
8.118 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
AWT ile zayıflama ve selülit tedavisinin uygulama şekli belirli düzenli aralıklarla ki bunlar genellikle 8-10 seanslık kürler halinde olabiliyor, akustik şok dalgalarının zayıflama istenilen bölgelere uygulanmasıyla oluyor.

Her ne kadar şok dalgalar yüksek enerjili olsa da, uygulama sırasında kayda değer bir ağrı oluşmuyor. Yapıldığı bölgedeki zayıflama etkisi şu şekilde oluşuyor: Uygulanan bölgelerdeki yağ hücrelerinin etrafındaki zarın yapısını geçici olarak bozan şok dalgalar, bu yağların dışarı çıkmasını ve doku aralığına yayılmasını sağlıyor.

Kandan karaciğere emilen bu yağlar, tamamen fizyolojik doğal bir şekilde böbreklerden atılıyor. Bu tedavinin yağların üzerine olan etkisi oldukça güçlüdür. Yağ hücrelerindeki geçirgenliği bozucu etkisi yaklaşık 24-48 saat sürmektedir.

Akustik şok dalgalar selülit tedavisinde ise fibröz septa denilen sert bağ dokularını parçalayıcı güce sahiptir. Dokuların gevşemesini ve selülit denilen sıkı portakal kabuğu manzarasını ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Akustik şok dalgalar selülitleri tedavi ederken vücutta gevşeme değil aksine sıkılaşmaya yol açıyor.

Yorumlar