KADIN

Yengeç Burcu Aylık Yorumu

GENEL BAKIŞ

Sevgili Yengeçler, 3 Ocak tarihinde Venüs, Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu da uzakları işaret ediyor. Uzaklardan gelecek olumlu haberleri ve kurulacak önemli ilişkileri size duyuruyor. Biraz da kutsal yerleri ziyaret ve yeni biriyle tanışma anlamında önemli. Ancak Merkür aynı zamanda gerilediği için karşınıza çıkan kişinin ne kadar güvenilir olduğunu düşünmek önemli.

4-8 Ocak tarihlerinde Merkür, Yay burcuna doğru gerileyecek. Karşınıza çıkan fırsatların ne kadar düzgün ve güvenilir olduğunu test etmeniz gereken bir dönem olacak. 8 Ocak tarihinde Merkür düzelecek ancak gölgeli günlerini de hesaba katmakta yarar var. Birkaç haftadır yaptığınız planlığı yoluna koymak için 15 Ocak’a kadar beklemeniz yararlı olacaktır.

12 Ocak tarihinde burcunuz üzerinde bir Dolunay oluşacak. İlişkinizde karşı tarafın sorululukları almasının önemi kadar, sizin de tutumlarınız önemli. Farklı fikirlere sahip olmanın getirdiği ufak tefek anlaşmazlıklar olabilir. Evlilikle ilgili konularda sakin olmakta yarar var. Bu Dolunay size sorunlarınızın temelinde bir iletişim problemi olduğunu işaret ediyor. Sorunlu bir evliliğiniz varsa yabancı bir kişiyle karşılaşabilir, ya da problemli evliliğinizin bir anda düzelmesi ya da evli değilseniz yeni biriyle tanışma şansı bulabilirsiniz. Evlilik, ev hayatınız, bir başka yere yerleşim konularında maddi anlamda dikkatli olmanız gerek.

19 Ocak’ta Güneş, Kova burcunda olacak, 28 Ocak’ta ise yine Kova burcunda bir Yeniay doğacak. Yeniayın doğduğu günün anlamı ise finansal konularda hesabı bilmeniz gerektiğini işaret ediyor. Kendi paranıza sahip çıkarak onu değerlendirebilmek için ayağa kalkmanız gerektiğini işaret ediyor. Yeni bir iş için adım atacak, bununla birlikte sizi güçlendirecek konularda dikkatli olursanız çok iyi bir ay sizi bekliyor. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE OCAK AYI

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Yengeçler 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Venüs süresi hayatı, sevgiyi, birlik ve beraberlik duygusunu, inancı, sevginin önemini, ilişkilerde merkez alacağımız bir dönemdir. Hayatın bütün zorluklarına rağmen paylaşmanın, ılımlı olmanın önemini fark ettiğimiz bir geçiştir. Huzuru, paylaşımı, hayata inançla sarılmayı başarabiliriz. Farklı bir açıdan bakmanızı sağlar. Problemler varsa da, bunları kavga ederek, tartışarak değil, ılımlı bir şekilde ele almaya çalışırız. Balık burcunda yücelen Venüs, hem ailevi ilişkilerinizi, hem ideallerinizi hem de hayata bakış açınızı güçlendirici, yardımseverlik duygunuzu yükseltici, şefkatle sevdiklerinizi kucaklamanızı sağlayıcıdır. Sizin hayatta en çok değer verdiğiniz ve olmazsa olmaz dediğiniz ne varsa bu olguları aşkla sahiplenmenizi sağlar. İç görü kazandırıcıdır. Bu iç görü hem maneviyatımızı güçlendiricidir hem de hayallerimizdeki bir dünyayı kurma arzumuzu teşvik edicidir. Aşk olgusunun özünde fedakarlık, bağımlılık, fantezileriniz baş sırada yer alır. Karşınıza biri çıktığında, onun size uygunluğu, hayata bakış açısını, eğitimden iş yaşamına kadar olan ideallerini öğrenmeyi, hakkında bilgilenmeyi de unutmayalım olur mu? Ailemiz, dostlarımız, çevremizdeki insanlarla ve karşı cinsle olan her türlü ilişkimizde duyarlılık ön planda olacak. Eşimizin, sevgilimizin sağlık veya bir başka sorunu, psikolojik durumu da aynı şekilde ilişkiyi zorlaştırıcı olabilir. Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Günlük işlerimiz, çalışma ortamımız, sağlığımız, sorumluluğumuz, rutinleşen her şey zihnimizde yorgunluk, yanlış anlaşılma, huzursuzluk veya endişe yaratabilir veya biz böyle hissedebiliriz. İş ortamında en ufak bir sorunu, iş yerinde bir anlaşmazlığı sanki birileri arkamızdan oyun oynuyormuş, işler çeviriyormuş gibi düşünerek geri çekilmemize sebep olabilir. Bütün bunların ne kadarı doğru veya yanlıştır çok iyi araştırmak gerekir. İşlerimizi düzgün, planlı, sistemli yapmak kolay olmayabilir. Hamile Yengeçler bu dönemde kontrollerini ihmal etmemeliler. Evcil hayvanlarımızın bakımı, tedavileri, aşıları ihmal edilmemelidir. Bazen gizli sıkıntılarımız, kimseye açamadığımız problemler, ilişki veya maddi sorunlar ister istemez strese neden olur. Kendi kendimizi aldatıyor olabiliriz. Zihninizi dinlendirmek, yoğun çalışmalarda molalar vermek, kendi kendimizi tüketmemek lazım. Sağlık kontrollerimizi yaptıralım. Yarım kalan işlerimizi bitirelim. Eksiklerimiz var mı diye bakalım. Bilgisayar, belge, evrak, şifrelerimizi kontrol edelim.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür-Yay burcunda düz ilerleyecek. Çalışma hayatında dağılmadan, işlerinize odaklanmalısınız. Bilgilenmeli, okumalı, keşfetmelisiniz. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmemelisiniz. Beceri ve yeteneklerinize göre işler tercih etmelisiniz. Her işte olasılıkları hesaba katmalı, öyle karar vermelisiniz. Doğru bilgiye ulaşmaya çalışmalısınız. Ne de olsa bilgi korkuyu yenecektir. Karşımıza çıkan teklifleri artı ve eksi yönlerden değerlendirmekte fayda vardır. Bu geçiş, çalışma hayatımızla ilgili konularda strese yol açabilir. Normal zamanlarda zaten yoğun bir iş gündeminiz varsa, şimdi iki misli artabilir. Bir yandan rutin işleriniz, diğer taraftan üzerinize yüklenen işler derken, hakikaten yorgunluk bir hayli artabilir. Sorunlarla uğraşmanız, tabii ki sağlığınızı da ihmal etmemeniz, beslenmenize dikkat etmeniz, şikayetleriniz varsa mutlaka üzerinde durmanız gerekir. Bir yandan akıllıca ilerlemeye çalışacaksınız. Yaşamınızı tehdit edebilecek büyük sorunlar oluşturmayan bu dönem, geçici ancak bir hayli yorucudur. Sözgelimi psikolojik sorunlar, sizi hassaslaştıran problemler, çözmeye uğraştığınız halde yorucu olan meseleler, bu süreçte gerginliğe neden olabilir.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Yengeçler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde burcunuzda oluşacak Dolunay, güvence denilen en kıymetli olgunun sizler için önemini iki kez vurguluyor. Yengeçler zaten bunu daima önemserler. Görüyoruz ki bu Dolunayda da buna fazlasıyla kıymet verecekler. Şimdi ikili ilişkilerde belli bir ciddiyetin önem kazandığını söyleyeyim. Karşımıza çıkan kişiyi veya mevcut ilişkimizi huzur, denge, paylaşım ve hepsinden önemlisi güvenilirlik çerçevesinde gözden geçirmeliyiz. Evlenmek, boşanmak veya iş ortaklığı konularında bu Dolunayda belli bir mücadelemiz var. Bir yuva kurmak isteyenler, karşınızdaki kişi ne kadar sağlam buna bakınız. Problemleri olan Yengeçler, asıl problem nedir aranızda, siz de bunu gerçekçi şekilde ele alınız. İş ortaklığında, hukuksal duruma göre karar veriniz. Bu Dolunay iş girişimleri veya işten ayrılma-işe girme gibi sürpriz kararları işaret etse de, duruma bir bakın. Bu karar doğru mu, uzun vadeli olur mu? Merkür bugün karşıt burcunuz Oğlakta seyrine başlayacak. Sizler için ilişkilerde kararlılık, ciddiyet, gerçekçilik bir hayli öne çıkıyor. Eşiniz sizden farklı düşünebilir veya her durumu fazla ciddiyetle ele alabilir. Siz duyarlısınızdır, o sert konuşabilir. Bu Dolunayın özünde zaten, ilişkiler bir hayli önemli olduğu için, iki yönlü gelişmeler yaşanabilir. Bir yanıyla aşka önem veririz, el üstünde tutarız, sevgimiz yoğundur, vazgeçemeyiz. Diğer yanıyla, farklı düşünceler, hayata bakış açımız nedeniyle ilişkide zorlanırız. Burada önemli olan, her iki kişinin de, sevgi gibi güven olgularını önemseyerek duruma bakmalarıdır.

12 Ocak-7 Şubat tarihindeki Merkür-Oğlak geçişi, bize partnerinizle olan iletişim ve ilişkinizle ilgili konularda belli bir durgunlaşma ve disiplinli şekilde düşünme süreci olarak önem taşıyor. Dağılan zihnimiz veya bizi yoran meselelere şimdi ciddi bir şekilde bakmamız gerekecek. Aslında bir yerde iyi, ancak problemler varsa, eski meseleler yine kafamızın içini kurcalayabilir. Hatta bu partnerimizin konuşmalarında daha fazla etkilidir. Bu geçiş, iki misli tedbir gerektirir. Bu tarihlerde partneriniz veya birileriyle problemleriniz varsa, bunların dürüstçe konuşulmasını istersiniz. Partneriniz de bu süreçte fikirlerini açıklamaktan veya duyarlı konuşmaktan uzak davranışlar sergileyebilir. Temeli güçlü ilişkilerde bu süreçte hayata, işe, sorumluluklara dair fikir alışverişinde bulunulur. Sağlamlık, uzun vadelilik çerçevesinde düşünülür. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Güneş-Kova burcunda ilerleyecek. Bu bir aylık bu süreçte, ilişkilerinizi, bağlantılarınızı, mali durumunuzu, çıkarlarınızı koruma anlamında akıllı davranmakta yarar var. Özel, parasal veya iş hayatınızda birileri sizi önemsemiyorsa, canınız sıkılabilir. Aradığınız duygusal güveni bulmakta, kararlar vermekte zorlanabilirsiniz. Mali konularda dikkatli olunuz.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Yengeçler 28 Ocak saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, başkalarıyla olan her türlü ilişkinizi, eşitliğe dayalı ortaklaşa paylaşım ilkesi çerçevesinde ele almanızı sağlıyor. Ayrıca hakkınız olanı kimseye kaptırmamak adına hareket etmenizde destekçiniz oluyor. Bir malın, mülkün satışı, nafaka, kredi, miras hakkı, iş veya eş ortaklığı gibi konuları da kapsıyor. Bu Yeniayda ilerisi adına bir şeyler yapmak, ailemizi veya tek başımıza olsak dahi yuvamızı güçlendirmek için çabalayacağız. Bunun için çıkarlarımızı korumaya özen göstereceğiz. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Zaten bu geçişin bize sunduğu enerjiyle iş hayatımızda mücadeleden yana olacağız. Girişimde bulunarak, üst pozisyonlara çıkarak, isteklerimizi elde etmenin yollarını keşfedeceğiz. Atılımcı, özgür, kendine güvenen bir kişi olarak, hakkımızı elde etmek, işimizde kendimizi göstermekten yana olacağız. Kimi Yengeçler tek başına ilerlemek, bir kısmı eş veya iş ortaklığı kurarak bir proje üzerinde hesap yapacaklar. Yenilikçi düşünmek, kendimizi geliştirmek ve bireyliğimizi kabul ettirmek adına yeni yollar ve yöntemlerin peşine düşeceğiz.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Siz Yengeçlerin tümüyle kariyer hayatınızla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmanız anlamındadır. Mars etkin bir güçtür ve hayatta kalabilmemiz için mücadele etmemiz gereken konuları, durumları işaret eder. Cesaretlilik, korkuyu yenmenin şartıdır. Eğer kişi ne yaptığını biliyorsa, içinde bulunduğu durumun farkında ise, tabii ki gücünü nasıl kullanacağını iyi bilir. Öyle bakmalıyız ki durumlara, dengemiz sarsılmasın ve doğru bir iz üzerinde ilerleyelim. Ben derim ki, iyice düşünün. Eğrisini, doğrusunu, gerçekçi bir şekilde gözlemleyin. Değişimlerin bazıları beklenmedik olabilir, bazıları zaten bildiğimiz şeylerdir. İlişkiler, kararlar gözden geçirilmeli. Ortam şartlarına dikkat etmeli. Kendimize güven duymayı da bilmeliyiz. Attığımız veya atacağımız adımın kökünün kuvvetli olması lazım. Alternatiflerimiz güçlü olmalı. Emin olmalıyız. Evet bunu yapacağım ama doğru mu yapıyorum diye düşünmeliyiz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-11-12-15-16-20-21-30-31 Zayıf Enerjili Günler : 5-6-18-19-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 20-21 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 11-12-13 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç