KADIN

Yay Burcu Yorumları

Sevgili Yaylar 2016 yılında sizler, kariyer hayatınızla ilgili konularda, bilgi ve tecrübenize göre iş tercihinde bulunacaksınız. Başkalarıyla elbirliğinde bulunacak, yeri geldiğinde destek olacak, sorumluluklarımızın farkında olacaksınız. İşimize eğileceğiz, emek vereceğiz, herkesin yararlanabileceği proje ve işlere yöneleceğiz. Gücümüzü anlayacağız. Biliyorum demek yerine, bilmediklerimizi öğreneceğiz. İşimizde gelişmek, deneyim sahibi olmak, ilerlemek için kendimize zaman tanıyacağız.

Aile yaşantımız, ihtiyaçlarımızı karşılamak, huzur bulmak, yaşadığımız, nefes aldığımız ortamı güzelleştirmek isteyeceğiz.

Aza kanaat etmek veya elinizdeki miktara göre hareket etmek bazen işinize gelmeyecek. Aklınıza koyduğunuzu yapmak isteyeceksiniz. Ancak ilerisi adına düşünmek, şartların zorluğu veya yoğunluğu nedeniyle acil kararlar vermemek lazım.

2016 yılı sizi, planlı çalışmaya, gereksiz zaman kayıplarına karşı uyarıyor. Sorumluluk aldırıyor, ciddiyet veriyor, ancak bir o kadar da mücadeleci kılıyor. Benim yolum bu, bu yolun gereklerine göre kendime çeki düzen vermeliyim derseniz, emin olun başarı sizindir.

Nisan-Haziran arasında, yeni planlarınızı yeniden gözden geçiriniz. Bunu bir hazırlık dönemi gibi düşünün. Eksiklerinizi tamamlayın ve bunları uygulamak için bu gerileme sürecini verimli bir şekilde değerlendirin. Tam olarak eminseniz, hakikaten sizin için bu karar doğru ise, uzun zamandır düşünüyor, her şeyiyle olumlu görüyorsanız evet deyiniz.

2016 yılında, Yaşadığımız tecrübeleri unutmadan, şimdi daha güçlü ve uzun ömürlü bir ilişkinin temelini atacağız. Evlenebilirsiniz. Sorunlu bir beraberliği bitirebilirsiniz. Karşımıza çıkan bir kişi bize ayna olacak. Bu kişi vasıtasıyla kendimize farklı bir pencereden bakmayı öğreneceğiz. Eğitim-iş-yurtdışı-başka bir şehirde hayatınızı yeniden düzenleyecek kararlar verebilirsiniz.

Mesleki hedef belirleme, planlamalarda bulunma, mevcut işimizin analizi, ve bundan sonrası adına yapacaklarımızı belirleme yönünde önemlidir. Tabii ki çaba sarf etmek, yükselmeyi istemek ve buna göre yaşantımızı düzenlemek gerekiyor. Zamanı doğru ve yerinde kullanmak yararlı… Boş işler, gereksiz meselelere takılarak, eleştirel tavırlar içinde kendimizi kilitleyerek bir yere varamayız.

Kariyer, aile, yerleşim yeri, finansal konularda aklınız başınızda artık. Sevgi ve şefkatin, problemleri çözmenin önemi büyük. Ne kurtarıcıyız, ne de köleyiz. Biz kendi kendimizin efendisi olmayı bilmeliyiz. Yeteneklerimizi gösterecek alanlara yönelmeliyiz. Yeni yöntemler, yeni çalışma şekilleri ve düzenli bir planlamanın işimizde başarıyı getireceğini, dağılmanın, abartmanın, birçok konuya atlayıp, çabuk sıkılmanın yanlış olacağını söylemektedir.

Eylül ayında, grup üyeliği, bağlantılar, sosyal yaşamın canlanışı, özel projeler, karşı cinsle arkadaşlık, yeni bir tanışma, estetik, güzellik ve konfor yönünde şansınız yükseliyor. Çekici yönlerimizi, yeteneklerimizi, sanatsal etkinliklerimizi bu süreçte ortaya koyarız. Zevkli ortamlarda seçkin insanlarla bir arada olmaktan zevk alırız. Sürpriz aşklar, sıra dışı deneyimler yaşarız. Öyle kişiler karşımıza çıkar ki, bu insanların gücünden ve zenginliğinden etkileniriz. Maddi ve manevi anlamda haz duygusunun doruklarında geziniriz. Adil, barışçıl düşünmenin, yeri geldiğinde haksızlıklara birlikte ses çıkarmanın önemini kavrarız. Onaylanmak, beğenilmek, özel bulunmak gururumuzu okşar. İnsanlara geniş anlamda ulaşabileceğimiz girişimlerde bulunuruz. Trendleri takip ederiz. Yaptığımız işle marka sahibi oluruz.

Kasım ve Aralık aylarında maddi kazanç getirici iş ve projelere yöneleceğiz. Zoraki değil içtenlikle, aşk ile yapılan işlerin, girişimlerin başarılı sonuçlanacağını biliniz. Birileri nedeniyle veya sırf çıkarımız var diye, yanlışlara göz yummayız. Gerektiğinde sesimiz çıkacaktır.

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda seyredecek. Gizli veya yasak hatta sıra dışı olan her şeye karşı çekildiğimizi hissederiz. Mahremiyetimizi kimseyle paylaşmak istemeyiz. Aslında doğrusu da budur. Çünkü zarar gelmez diyerek evinizi, dünyanızı veya sırlarınızı henüz tanımadığınız kişilerle paylaşmak sonradan pişmanlık yaratabilir. İlişki olan Yaylar, partnerlerinin kendilerine ilgiyle yaklaşmasını isterler. Yasak ilişki ve kısa süreli kaçamaklar hoşumuza gidebilir. Bir yandan yeniye yer açmak isterken, diğer yandan endişeler taşımamız doğaldır. Geçmişte yaşanan acı tecrübeler aklımıza gelir. O nedenle ilişki yaşamaktan çekinebiliriz.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Önceden fark etmediğiniz birçok noktayı şimdi yeniden gözlemleme fırsatı bulursunuz. Eğitim hayatınızla ilgili kararlar, yakın çevrenizle ilgili meseleler, oturduğunuz yer, girişimlerinizle alakalı konularda tespitlerde bulunursunuz. Karşınıza bir teklif geldiğinde düşünmek, incelemek yararlı olur. Seyahat konularında dikkatli olmak gerekebilir. Gitmeyi düşündüğünüz yer, konaklayacağınız otel, görüşmeler, toplantılar, organizasyonlar için bir araştırmada bulunmak gerekiyor. Yanınızda götüreceğiniz her evrakı, bavulunuza kadar kontrol etmek, önlemler almak faydalıdır. Genel anlamda bu dönemlerde dinlenmek maksadıyla yapılan yolculuklar gayet keyifli geçebilir fakat bu aniden karşınıza çıkabilecek bir iş seyahati ve özellikle imza gerektiren bir durum ise ve mecbursanız her detaya dikkat etmeniz gerekebilir.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu sizler için kariyer hayatınızla ilgili konuları, yolunuzu, bilgi ve tecrübelerinize göre mevcut şu andaki durumunuzu ölçüp tartmanız yönünde içsel bir gözden geçirme vaktidir. Zaten bu sürecin olumlu yönde kullanılması için bu şarttır. Kimi neden şans bana gülmüyor diye düşünür, kimi insanlar da, şansını kendini yaratacak şekilde duruma hakim olur. Belki kendinizi çok fazla eleştiriyor, beğenmiyor, sürekli şikayetçi oluyorsunuz. Belki de aşırı çalışıyor, birilerini memnun edeyim diye tavizler veriyorsunuz. Bunların her ikisi de yanlış bir tutumdur. Tabii ki, başkalarıyla elbirliğinde bulunacağız, yeri geldiğinde destek olacağız, sorumluluklarımızın farkında olacağız. Yeri geldiğinde onlardan da destek bekleyeceğiz. İşimize eğileceğiz, emek vereceğiz, herkesin yararlanabileceği proje ve işler üzerinde düşüneceğiz. Gücümüzü anlayacağız. Biliyorum demek yerine, bilmediklerimizi öğreneceğiz. İşimizde gelişmek, deneyim sahibi olmak, ilerlemek için kendimize zaman tanıyacağız. Aşırı beklentiler içine girip, sonra neden bu böyle olmuyor diye kendimizi yiyip bitirmeyeceğiz. Biz bu dönemde iç gözlem yapıyoruz. Sürecin sonunda daha sağlıklı, verimli şekilde uygulamalarda bulunarak ilerleyebileceğiz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Yaylar

Yetenekleriniz yoluyla elde edilen tüm maddi kazanımlarınız (geliriniz) , kayıplarımız (parasal),
Duygusal anlamda güven sağlayan değerleriniz, yatırımlarınız, gelir ve giderleriniz (bütçeniz), yetenekleriniz, becerileriniz, kar ve zararlarınız, harcamalarınız
Zenginlik, hırsınız, sağlamlaştırmak (maddi ve manevi) isteğiniz, üretim şekilleri,
Değer yargılarınız, menkul değerler, ticaret gelirleri, parasal sorunlarınızla mücadele gücünüz, borçlarımızla alakalı konular

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Yaylar, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda doğacak. Sizin için hangi konu önemli ise, onun üzerinde çok daha ciddiyetle durabilirsiniz. Bu para, ilişki, geleceğiniz olabilir. Önemli olan kendinizi garantiye almak, ayaklarınızın üzerinde sağlam durmaktır. Bunu sağlayabilecek şekilde düşünürsünüz. Yeniayın görünümlerini incelediğimizde, nasıl bir gücümüz olduğunu veya hangi konularda zorlanabileceğimizi anlarız. İlk görünüm Jüpiterle oluşacağı için, iş hayatımızla ilgili konulara bir hayli önem vereceğiz. Çünkü iş varsa para da var demektir. Eğer iş sorunumuz varsa, bunu çözmek, bir adım atmak, rahatlamak isteyeceğiz. Ancak ince eleyip sık dokursak, oturduğumuz yerde lütuf beklersek, sürekli bir şeyleri eleştirip hiçbir şeyi beğenmezsek mücadeleden vazgeçmişiz demektir. Şikayet etmeye de hakkımız olmaz. Yeniayın ikinci görünümü, Kuzeydüğümle oluşacağı için, ister istemez geleceğimizi düşünmek durumundayız. Çünkü parasız bir şey olmuyor. Son görünümü, geri hareketini sürdürmekte olan Merkürle olan bu Yeniay, 25 Ocak tarihine kadar parasal harcamalardan, kazanç elde etmeye dönük her türlü işin dikkatli ve ciddi bir şekilde tekrar ele alınması, üzerinde düşünülmesi yönünde önem taşıyor. İş ve finansal konularda eğer iyi bir analizde bulunursak bu tarih sonrası yeni adımlar atabiliriz, olumlu gelişmeler yaşayabiliriz.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Yaylar bu haftanın genelindeki etkiler, finansal, iş hayatınız ve aşkla ilgili mevcut durumunuzu, daha önce verilmiş kararlarınızı tekar gözden geçirmenizde faydalıdır. Bu tekrar gözden geçiriş bilirim yorar insanı. Ancak tespit ettiğimiz ayrıntılar daha sonra çok işimize yarar. Evet siz yenilgiye, bekletilmeye veya tersliğe hiç mi hiç katlanacak haliniz yok. Her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi sürmesini veyahut sorunların bir an önce düzelmesini isteyebilirsiniz. Anlıyorum fakat Merkür geri hareket döneminde öyle aklımıza geldiği gibi içgüdüsel hareket edemeyiz. Belli bir bütçe çerçevesinde dengeli, ölçülü davranmak lazım. Şöyle bir piyasanın durumuna bakalım. Aceleye getirmeyelim bir şeyleri. Olur mu?

18-24 Ocak arası:

Sevgili Yaylar, 24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, yeni deneyimlere açık, çevremizi genişletme, kendimiz için en uygun tercihi yapmak yönünde bir etkidir. Aslında bir hayli hırslıyız. Fakat bu hırs, bir şeyleri başarmak adına olumlu yönde kullanılırsa ne ala. Tam tersine kendi kendimizi yiyip bitiriyorsak bir işe yaramaz. Kişinin bu Dolunayda ne istediğini kafasının içinde oturtmuş olması lazım. Bir şeylere de öfkelenmiş olabilirsiniz veya önemli bir projeniz, düşünceniz vardır, o nedenle hırslısınızdır. Bunları birbirinden ayrı duygulardır. Biri işe yarar, diğeri insanı zor duruma sokar. Dolunayın görünümleri bize yol gösteren ışıktır. Ay-Mars arasındaki sert görünüm, inandığınız bir yola adanış, kendinizi ispatlama arzunuz ve göz önünde olma isteğinizdir. İsteklerinizi elde etmek için enerjiniz yüksektir. Bu enerjiyi içe bastırmak yerine başarılı işler için çıkarmak, engelleri aşmak için kullanırsanız elinizden bir şey kurtulmaz. Kendinizi ispat etmiş olursunuz. Ay-Satürn görünümü ilgilendiğiniz iş, proje, eğitim, görüşmelerde sizi dayanıklılık, girişim, var olan sorunları çözüm, alanında deneyimli kişilerle karşılaşma, fırsatları değerlendirme anlamında güç vericidir. Bir de şunu unutmayalım, 25 Ocak tarihinde Merkür geri hareketi sona erse de, önünüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günlerdir. O nedenle finansal konularda özellikle daha dikkatli hareket etmek, ciddiyetle düşünmek, art ve eksi yönleriyle muhasebede bulunmak yararlıdır.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu süresince, yakın çevrenizle olan ilişkiniz güçlenmeye başlar. İş hayatınız ve bazı kişilerle ilişkilerinizi tekrar gözden geçirmeniz faydalıdır. İsteklerinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Farklı kişilik yapınız, yetenekleriniz başkaları tarafından dikkate değer bulunabilir. Çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Ancak Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, eğitimden iş hayatına kadar her konuyu incelemek yararlı olur.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu süreçte para olgusu son derece kıymetlidir. Çünkü yaşantımızı sürdürmek, ilişkide başarılı olabilmek ve yeni bir hayat kurabilmek için çok tutumlu bir şekilde mali konular ele alınmalıdır. Yaylar için belirli bir bütçe içerisinde yapılacakları gözden geçirme zamanıdır. İş hayatında da para ve getirisi önemsenecektir. Tutumluluk ve tedbirlilik hali mevcuttur. Bastığınız adıma dikkat edersiniz.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, geri hareket sırasında düşündüğünüz, karara vardığımız her meseleyi, gölgeli günleri hesaba katarak 1 Şubat tarihine kadar tekrar inceleyerek yürürlüğe koymanız gerekir. Merkür beden-zihin ve ruh arasındaki duyuları bir uydu anteni vazifesi görerek algılamamızı sağlayan- astrolojik simgedir. Oğlak burcunda ilerlediğinde, zihnimiz otomatik olarak disiplin altına girer. Her durumu ciddi, kararlı, bazen çok yavaş, kimi zaman hırslı şekilde ele alabilir, düşünebiliriz. Bu sağlama alma işi, karşımıza çıkabilecek fırsatları doğru değerlendirmemizi sağlayacaktır.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-15-16-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 13-14-20-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 15-16 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9

Yeniay : 6-7-8(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ŞUBAT

1-7 Şubat arası:

Sevgili Yaylar haftanın hemen başındaki görünüm, iç dünyamızdaki hırs, tutku ve arzularımızın bir hayli yoğun olduğunu gösteriyor. Mevcut ilişkiniz, iş hayatınız, dış dünya ile olan her türlü irtibatınızda kimseye taviz vermekten yana değilsiniz. Çıkış yolları arayacaksınız. Çünkü şu andaki şartlar ve gelinen nokta sizi tatmin etmediği için canınızı sıkılıyor. Böyle giderse, arzu ettiğim hedefe ulaşmam mümkün değil diye düşünebilirsiniz. Ancak lütfen sakin olunuz. Mali konular haftaya bir hayli damgasını vuruyor. İhtiyaçların alınması, bazı sıkışıklıkların giderilmesi yönünde mücadelemiz yoğun olacak.

8-14 Şubat arası:

8 Şubat saat 16:39 da, Kova burcunda oluşacak Yeniay, çevremizde oluşan değişikliklerin işaretçisi olup, bunlar yakın akrabalarımız ve bizim için bir hayli etkili olacağını gösteriyor. İş-eğitim veya farklı bir nedenle, bilgilenmek, yerleşmek, keşfetmek amaçlı seyahatler de söz konusu olabilir. Genel olarak tebdili mekanda fayda var sözcüğüyle ilintili olup, yaşantımıza yeni bir çehre kazandırıcıdır. Yeniayın görünümleri, bu değişimlerin nasıl karşılanacağı ve nasıl bir karar alınacağını gösteren işarettir. Merkür-Kuzey düğüm görünümü bu Yeniayda maddi ve iş hayatımızı ilgilendiren konularda çok dikkatli düşünerek karar vermenin önemini vurguluyor. İlerisi adına düşünmeli, şu anda görünen durumla yetinmemeliyiz. Ay-Uranüs görünümü, bu Yeniayın aşk hayatımız, çocuklarımız veya çocuk sahibi olmakla alakasını işaret etmekte. Sürpriz bir karar verilebilir. Ay-Mars görünümü, her ne olursa olsun değişimde bulunmadan önce etraflıca düşünelim. Bizim elimizden bir şey gelmiyorsa, bu şartlar altında ne yapabiliriz, nasıl bir yol izleriz bakalım. Tayin, terfi, işten ayrılmak, çocuk sahibi olmak gibi durumlar yaşanabilir.

14 Şubat -5 Mart tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Çevremizle bağlantımız artacak. Arkadaşlıklar kuracağız. İletişimde bulunmaktan, bir araya gelmekten hoşlanacağız. Yeni biriyle tanışabiliriz. Bu kişiyle sık sık bir araya gelebiliriz. Bu geçiş, iş hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Daha fazla bilgi edinmemizi, kendimizi geliştirmemizi, zihnimizi kariyer hayatımıza odaklamamızı, görüşmelerde bulunarak çevremizi genişletmemizi sağlar. Anlaşmak, konuşmak, yakın çevremizde bulunan bir kişiyle ortaklaşa bir işe girişmek, zekamızı en üst düzeyde kullanmak, yeni bir çevreye dahil olmak açısından da ben gayet olumlu buluyorum.

15-21 Şubat arası:

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs süreci genel olarak yeniliklere hevesli, arkadaşça paylaşımlara açık bir zaman dilimidir. Aşk hayatınızla ilgili konularda hoş sürprizler yaşamak, kendinizi özgür bir şekilde ifade etmek, grup faaliyetlerinde bulunmak, hobilerinizi paylaşmak, zevkli, uyumlu ve sıra dışı güzelliklerin tadını çıkarmak bu süreçte bir hayli etkilidir. Kültürel sohbetler, iletişim, sosyal medyada yer almak, internette kendinizi tanıtmak, bir çevre edinmek gibi aktivitelere yer verilebilir. Yaratıcı çalışmalar, fikir tartışmaları, ilginç buluşlar bu enerjinin yansımaları arasında yer alırken, farklı konularda bilgilenmenizi sağlayan insanlarla tanışabilirsiniz.

19 Şubat -20 Mart arasında Balık burcunda ilerleyecek Güneş, kendimizi en rahat, huzurlu, sakin hissettiğimiz alanlara, insanlara doğru çekilme arzumuzun işaretçisidir. Bu evimiz veya işimiz, ailemiz veya sevgilimiz olabilir. Yeter ki, şefkat, sevgi, inanç ve ruhsal anlamda doyuma ulaşmamızı sağlasın. Bu süreçte, iki yönlü davranabiliriz. Bazen kendimizi ailemize veya başkalarına adayan tarzda hareket ederken bazen de hiçbir zorluğa katlanamayıp uzak durmaya çalışabiliriz. Bu sizin biraz da karakter yapınızla alakalı durumdur. Ancak şu var ki, bu süreçte iş veya ev değişimi, eğitim hayatı, ticari konular, ailevi meseleler üzerinde gerçekçi olmak lazım. Aklımıza estiği gibi kararlar vermeyelim.

22-28 Şubat arası:

Sevgili Yaylar, 22 Şubat tarihinde saat 20:20 de Dolunay Başak burcunda oluşacak. Geçtiğimiz 8 Şubat tarihindeki Yeniayda, değişim arzumuz bir hayli etkiliydi. Farklı bir yerde yaşamak, yeniliklerde bulunmak istiyorduk. Sosyal yaşam bizim için kıymetliydi. Buna göre neler yapabiliriz, onlar üzerinde durduk. Parasal konularda ise, bütçemizi ciddiyetle ele alarak, kazanç elde etme amaçlı işlere ağırlık vermiştik. Bugün, o tarihten bu yana olan gelişmelere bir bakacağız. O değişimleri yapabildik mi, parasal anlamda bir gelişme oldu mu? Verdiğimiz kararlar tatmin edici mi? bu duruma bakacağız. Güne, Ay-Boşluk etkisi altında başlayacağımız için, planlarımızı istediğimiz şekilde yürürlüğe sokmak ve kabul ettirmek kolay olmayabilir. Bunun sizi öfkelendirmesine izin vermeyiniz. Bugün böyledir, yarın gelişmeler istediğiniz şekilde olur. Saat 20:20 Başak burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatı ve ev yaşamınızla ilgili konularda kendinizi kısıtlamak, olumsuz ve endişeli düşünmek yerine, gerçekçi ve objektif şekilde duruma bakmanın önemini vurgulayıcıdır. Ne fazla özveride bulunarak kendinizi yorun ne de zorlandığınızda geri çekilip kendinize acıyın. Bu ikisi de Dolunayın gölge halleridir. Hiçbir şey hayatta kusursuz değildir. Elimizden geleni yapıyorsak, bunun kıymetini bilmeyen kişilerin sözleri, tavırları bizi üzmemelidir.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-20-21-25-26 Zayıf Enerjili Günler : 10-16-23-24 Aşkta En Şanslı Günler : 12 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 2-3-4-5(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MART

1-6 Mart arası:

Haftanın hemen başındaki etkiler, kişisel anlamda çabucak kararlar vermemize, evimiz ve ailemizle ilgili meseleleri abartılı bir şekilde ele almamıza neden olabilir. Üzerinde bir daha düşünmemiz yararlı olur.

5 Mart saat 12:23-22 Mart saat 02:19 tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür, ilişki, iş hayatınız, eviniz ve ailenizle ilgili konuların tarafsız ve gerçekçi bir şekilde ele alınmasında fayda var. İlişkiniz, iş ortaklığınız gibi başkalarıyla alakalı konularda sizi rahatsız eden, yanıltıcı tarzda hareket eden veya hayal kırıklığı yaratan durumlar varsa, bunları bilinçli bir şekilde ele almamız lazım. Bazen karşımızdaki kişiye olan düşkünlüğümüz nedeniyle yanlışları görmeyiz. Ev değiştirme, evden ayrılma, satın alma, ailevi konularda hayalci olmayalım. Bir bakalım duruma. Paramıza, işimize, ilişkimize güvenerek yola çıkmadan önce, durumu iyi analiz edelim.

6 Mart saat 04:28-17 Nisan saat 15:14 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerlemeye başlayacak Mars dönemi iki yıl sonra size girişimde bulunma, cesur hareket etme, hedefinize ulaşma yönünde şans vericidir. Uzak yerler, ticaret, eğitim, yenilikler, değişimler açısından etkin bir şansa sahipsiniz. Bu süreç, aşk ve ilişkilerinizle alakalı yaşam evinizin yöneticisi olduğundan son derece önemlidir. Kendinizi dış dünyada ifade ediş biçiminiz, gayet coşkulu ve inançlı, aşka aşık bir kişi profilindedir. Hayatın keyfini çıkarmak hem de kendinizi olduğunuz gibi ifade etmekten yanasınızdır. Siz bu tarihler arasında sadece yaşadığınız ilişki ve kişiyle alakalı değil, tüm insanlığı kucaklıyor gibisinizdir. Ufkunuzu genişletme arzunuz ve dünyayı kucaklamaya hazır tavırlarınızla, dış dünyada herkesin ilgisini çekebilirsiniz. Basit ve sıradan bir kişiyle yetinmeniz mümkün değildir. Aşkta fetih arzunuz fazlasıyla yoğundur. Karşı cins üzerinde bu dönemde oldukça etkilisinizdir ve gözlerin size doğru çevrildiğini hissedebilirsiniz. Bu süreçte, özgürce kararlar verirsiniz. Son derece atak davranırsınız. Maceralar sizi bekliyor.

7-13 Mart arası:

9 Mart saat 03:58 Balık burcunda Tam Güneş Tutulması

Sevgili Yaylar, Tam Güneş Tutulması, saat 03:58 de, Balık burcunda oluşacak. Aile yaşantımız ve hassas olduğumuz konular bu Tutulmada bir hayli ön planda. İhtiyaçlarımızı karşılamak, huzur bulmak, yaşadığımız, nefes aldığımız ortamı hayal ettiğimiz gibi güzelleştirmek istiyoruz. Terslikler, zorluklar, ailemizle olan ilişkimizde problem yaratan sorunların bir an önce ortadan kalkmasını istiyoruz. İstiyoruz da, bizim de bir şeyler yapmamız, duruma bilinçli bakmamız gerekiyor. Bu Tutulmanın görünüm işaretleri bize rehberlik edecektir. Birlikte incelediğimizde tesirleri daha iyi anlarız. Ay-Pluto görünümü, aile, ev ve ihtiyaçlarınızı karşılama yönünde etkili olup mali açıdan güçlenmek arzunuzu vurguluyor. Aza kanaat etmek veya elinizdeki miktara göre hareket etmek işinize pek gelmez. Her ne olursa olsun aklınıza koyduğunuzu yapmak istersiniz. Ay-Jüpiter karşıt görünümü, iş-ev arasında koştururken, dışarıdaki zorunluluklar sizi rahatsız edebilir. Bir şeylere mecbur bırakılmak, sorumluluklar yüzünden istediğiniz gibi yaşayamamak canınızı sıkabilir. Emir altında çalışmak ve iş şartları veya problemleri sizi yorabilir. Ay-Kuzey düğüm görünümü, ilerisi adına düşünmek, şu andaki şartların zorluğu veya yoğunluğu nedeniyle dürtüsel kararlar vermemek lazım. Ay-Mars görünümü, bu Dolunayın bütün bu yazdıklarımıza karşılık, aşk hayatınız ve kişisel anlamda sizi hoşnut edecek gelişmeleri vurguluyor. Evet, zorluklar var, ev-iş arasında sıkışmış gibisiniz. Fakat güven ve cesaretiniz yükseleceği için, biraz sabırlı olmanızda yarar var.

12 Mart saat 12:24-5 Nisan saat 19:50 tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişinde, ev içi ve ailevi konular üzerinde duracağız, sevgi birliliğinin oluşmasına önem vereceğiz. Sorunların üstünü kapatmayacağız, huzursuzluklara neden olmayacağız. Problemler olsa dahi, bunlar göz ardı edilerek veya büyütülmeden çözümlemekten yana olacağız. Ancak ben derim ki, her durumu şöyle bir gerçekçi şekilde de ele alalım lütfen. İdeallerimiz, düşlerimiz, hayallerimiz tabii ki kıymetli. Fakat gözümüzün de açık olması yararlıdır. Bu dönemde ofis çalışması veya evde hobilerimize ağırlık vermek, grup faaliyetleri, staj görmek, sergilemek, kendimizi geliştirmek amaçlı işlere yönelebiliriz. Karşımıza bir teklif çıktığında üzerinde düşünmeyi de ihmal etmeyelim. Venüs-Balık geçişleri, manevi anlamda huzur duygusu, sevdiklerimize yakın olma arzusudur. Hassasiyet bir hayli yükseldiği için, hiç kimse evin içinde, aile arasında kavgaya tartışmaya meydan vermek istemez. Venüs hedefleriniz ve çalışma hayatınızla ilgili yaşam evinin yöneticisi olduğu için, bu konular evin içinde görüşülür. Aile bireyleri arasındaki buzlar eriyebilir. Belki birçok problem düzelmeyebilir. Ancak şu var ki, bu problemleri ele alış şekliniz ılımlı hale gelir. Venüs Balık burcunda yücelim gücü kazanır. Sevginin en saf en ulaşılmaz halini yaşama arzumuz yükselir. Gizliliklerinizi korumak, bir takım sırlarınızı muhafaza etmek istersiniz. Hayallerin, anıların, geçmişiniz ve derinlerinizde yatan tüm duyguların hırstan uzak bir şekilde ele alınması bazen de boş ver Allah büyük diyerek affedilmesi hali, yine bu dönemin etkileri arasında sayılabilir.

14-20 Mart arası:

16 Mart tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, tüm dikkatinizi kariyer yaşantınız üzerinde topluyor. Artık ilerlemek ve hakikaten bugüne dek edindiğiniz tecrübeleri ifade edebileceğiniz bir alan arayışındasınız. İşte bu arayış, şu andaki mevcut işinizle alakalı yapılacak derleme ve düzenlemelerin veya yeni tercihte bulunacağınız alanla ilgili hazırlıkların da işaretçisidir. Bununla da kalmıyor. Son sekiz yıldır, finansal anlamda yaşadığınız tecrübeler size birçok dersler vermiş olmalı. Şimdi Haziran sonuna kadar, geçmişi geride bırakıp yenilenmeye yer açmak için, siz de doğru iş tercihinde bulunacaksınız. Tabii ki para ve güç önemli. Ancak bunların yanı sıra insanın manevi anlamdaki iç huzurunun temini ise, en büyük zenginlik olmalı. İnsanın bazen kendisiyle de yüzleşmesi gerekir. Daldan dala atlama zamanı değildir. Ayaklarınızın üzerinde sağlam durabilmek için hedefimizi belirleme ve buna göre hazırlık vaktidir.

20 Mart saat 06:30-19 Nisan saat 18:29 tarihleri arasında etkili olacak Güneş Koç burcu seyir döneminde, kendinizi özgür bir şekilde ifade etmekten yana olacaksınız. Zevk aldığınız ne varsa onu yapmak isteyeceksiniz. Enerjiniz gayet yüksek. Aşk hayatınızla ilgili alanda etkili olacak bu geçiş, karşı cinsi etkilemek yönünde size şans vericidir. Ayrıca mücadele gücünüz yüksektir. Yeni tanışmalar, yeni heyecanlar, hayatın farklı yanlarını yaşamak arzunuz yoğun olacaktır. Eğlence, spor ve aktivitelerde sizi görebiliriz. İnsanlar sizi ilgiyle izleyebilirler.

21-31 Mart arası:

23 Mart saat 13:48 Halkalı Ay Tutulması Terazi burcunda

Sevgili Yaylar, 23 Mart saat 13:48 Terazi burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, ortaklaşa çalışmaların, uzlaşı, barış ve anlaşmaların göstergesi. Projelerimizi, düşündüklerimizi insanlara ifade ederek, gruplar içine girerek, elbirliğinde bulunarak göstermeye çalışacağız. Kendimize güvenimiz gayet yüksek. Bir hayli hırslıyız. Fakat birileri ne düşünüyor, uygun buluyor mu, beğeniyor mu diye merak edeceğiz. Eğer biz, kendimizden eminsek o zaman hiç korkmayalım. Bu Tutulma sizin sosyal ilişkilerinizi güçlendiricidir. Siz yeter ki, yeri geldiğinde azimle çalışmayı, gerektiğinde başkalarıyla paylaşımda bulunmayı ihmal etmeyiniz. Gerisi kolay. Tutulmanın en etkin ve dikkat çekici görünümü, Satürn-Jüpiter arasında oluşacak. Sizi planlı çalışmaya, gereksiz zaman kayıplarına karşı uyarıyor. Sorumluluk aldırıyor, ciddiyet veriyor, ancak bir o kadar da mücadeleci kılıyor. Kişi hedefinin farkında ise, bu görünüm o hedefe varma yolunda bir kararlılık. Eğer değilse, gelişen durumlar neticesinde kendine geliyor. Evet, benim yolum bu, bu yolun gereklerine göre kendime çeki düzen vermeliyim diyor. Bu aslında gayet olumlu. Baskı gibi gelse de, sizi güçlendiricidir. Ay-Merkür karşıtlığı isteklerinizi uygun ortam ve şartlar çerçevesinde dile getirmenizi sağlar. Bazen duygularımız bizi yönlendirir bazen de aklımız. Görünen o ki, ne istediğimizi gayet iyi bileceğiz. Ay-Mars görünümü olumludur. Sizin özgüven duygunuzu yükseltir. Kendinizi net ve samimi bir şekilde ortaya koymanızı sağlar. Başkalarıyla dayanışmada bulunmak, yeni arkadaşlıklar edinmek kolaylaşır. Kısaca ne yaptığımızı biliriz. Yenileniriz. Güneş-Merkür görünümü, aşk hayatımız, hobilerimiz, yeni tanışmalar, zihnin hızlı çalışması yönünde olumludur. Egomuz oldukça güçlüdür. Zihnimizden geçenleri dışa yansıtmak kolaylaşır. Ne istiyorsak onu elde etmek mümkündür.

22 Mart saat 02:19-6 Nisan saat 02:19 tarihlerinde Koç burcunda ilerleyecek Merkür, bekar Yay'lar için yeni tanışmaları simgeler. İletişim anlamında fikirlerinizi gayet cesur şekilde öne sürebilirsiniz. Bu haliniz yeni tanışmalarda partner üzerinde epeyce etkili olur. Ancak bir problem varsa, biraz lafımızı bilmemizde yarar var.

25 Mart saat 12:01-13 Ağustos saat 12:50 tarihleri arasında Satürn burcunuz üzerinde gerileyecek. Etrafımızdaki dünyaya ve kendimize bir yeni bakış hali olarak yorumluyorum. Biz kimiz, nasıl bir yaşam sürüyoruz, nelere eğilimliyiz ve hayattan neler bekliyoruz? İhtiyaçlarımız nedir ve bunlar için ne gibi mücadeleler veriyoruz? Bütün bunlara baktığımızda, incelediğimizde asıl yapmak istediklerimizi, ideallerimizi saptamış olacağız. Düşüncelerimiz, ifade özgürlüğümüz, kararlarımız, eğitim veya iş hayatımız üzerinde düşüneceğiz. Çünkü bunlar bizim dış dünya ile olan her türlü bağlantımızda bir köprü vazifesi gören niteliklerimizdir. Bilgi ve tecrübemizi geliştirme yolunda bize sorumluluk yükleyen Satürn, gerçek manada inşa etmek istediğimiz düzenin de, kriterlerini belirlememizde öğretmen oluyor. İçsel bir disiplin gibi düşünebiliriz. Ancak bu disiplin, yaşantımızla ilgili kararlar verirken bizim pusulamız oluyor. Biz yönümüzü kaybettiysek, bu süreçte gerçeklerin farkına vararak kendimize çeki düzen veriyoruz. Bu süreç sonunda asıl ihtiyaç duyduğumuz şeyin ne olduğunu görmemiz mümkün olacak.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-10-19-23-24-29 Zayıf Enerjili Günler : 8-14-15-21-22 Aşkta En Şanslı Günler : 10 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15-16(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

NİSAN

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Hayatın keyifli ve eğlenceli yönlerinin keyfini çıkarabileceğimiz ilişkilere yöneliyoruz. Bunlar kısa süreli, hoşlanma tarzında veya cinselliğe bağlı sürdürülebilir. Ne zaman kadar sorusunu hiç sormayız. Önemli olan kendimizi iyi hissetmek ve kafamızı rahatlatmaktır. Bu dönemde çocuklarımızla ilişkimiz eğlencelidir. Onların hayatımızdaki önemini, birlikte vakit geçirmenin güzelliğini paylaşırız. Kendimize dönük hareket etmeyi, kararlar vermeyi, öyle bir şeyleri kafamıza takmayı sevmeyiz. Ancak Nisan ayındaki geri hareketler ve Boğa burcundaki geçişler, güvence, uzun ömürlülük ve verimliliğin önemini vurgulayıcıdır. Bu olguları da göz ardı etmezsek iyi olur.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, zihnimizin güven, istikrar, verimlilik, maddi kazanımla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. İster istemez, kendimizi garanti altında mıyız değil miyiz diye sorgularız. Sağlıklı yaşam, huzurlu bir hayat ve üretime dönük çalışmaların planlanması, yürürlüğe konması, işlerin sağlamlaştırılması, yarar ve zarar hesabının yapılması yönünde Merkür-boğa burcu geçişi olumludur. Pratik şekilde işleri organize edersiniz. Ancak kendi düşüncelerimizin sürekli doğru olduğunu kanıtlamaya ve kabul ettirmeye çalışmamalıyız. Gerektiğinde başkalarının da görüşlerini almak yerinde olur. Nisan ayında Merkür gerileyecek. Ben derim ki şimdiden acil olarak yetiştirilmesi gereken işlerinize yöneliniz. Bunlar üzerinde düşünmek ve bitirmek için, 21 Nisan gölgeli günlerin başlangıcına kadar zamanınız var. Tabii ki tam olarak emin olmaya özen gösterelim.

Sevgili Yaylar, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak Yeniay, size kendinizi ifade edebileceğiniz her alanda kuvvet vericidir. Önümüzdeki iki haftalık süreçte, aşk hayatınız başta olmak üzere cesaretle ilerleyeceğiniz her konuda yüksek enerji sunuyor. Yeteneklerinizi insanlara göstermenizde yardımcı oluyor. Güven duygunuzu yükseltiyor ve azim, kararlılıkla hedefinize varmanızda destek veriyor. Yeniayın görünümleri bu konularda gücümüzü nasıl kullanacağımız yönünde ışıktır. Ay-Satürn görünümü, ciddi ve tutarlı, duygularınızı kontrol ederek istediğinizi elde etmeniz anlamına gelir. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarınızla ilgili önemli kararlar vermek mümkündür. Hayatın eğlenceli ve aktif yanlarının tadına varabilirsiniz. Kimseye ihtiyaç duymadan ne yapacağınızı bilerek ilerlersiniz. Ay-Pluto görünümü, arzu ettiğiniz güzellikleri satın almak, elde etmek amaçlı girişimlerin, düzenlemelerin göstergesidir. Gücünüzün yükseldiğini hissedersiniz. Karar verdiğiniz yoldan geri dönmezsiniz. Ay-Uranüs kavuşumu, yeni bir aşk ilişkisinin veya devam eden ilişkinizde sürpriz heyecanlı olumlu gelişmelerin göstergesidir. Görülüyor ki, bu iki haftalık süreç hakikaten hoş gelişmelerin işaretçisi.

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars, burcunuzda gerileyecek. Bu süreç önünüzdeki iki yıllık bir planlamanın yapılması anlamında önemlidir. Hayatınız, amacınız, varmak istediğiniz hedef, ortaya koymak istediklerinizi şimdi kendi içinizde gözden geçirmek için vakit kazanmış oluyorsunuz. Evet geri hareketler yavaşlama, işlerin istediğimiz gibi hızlı ilerlememesi anlamına gelse de, aslında insan böyle zamanları, inceleme, araştırma, eskiyi gözden geçirme ve yenilikler için düşünme yönünde kullanırsa, pekala doğru tespitlerde bulunabilir. İlgi alanlarımıza bir bakalım. Tam olarak ne yapmak istiyoruz bunları kafamızın içinde belirleyelim. Sabırsız davranmayalım. Ham meyve yenmez der büyüklerimiz. Olgunlaşmasını beklemek, zaman tanımak gerekir. Siz de kendinize, inandıklarınıza zaman tanıyın. Girişim planlanması, daha önce başlanmış işlerin tekrar gözden geçirilmesi, eksiklerin tamamlanması yönünde Mars geri hareket dönemleri yararlıdır. Bu süreçte emin olduğunuz işlerinizi tabii ki yürürlüğe koyarsınız. Ancak dediğim gibi tam olarak güvendiğiniz, hazırladığınız, inandığınız işlerinizden söz ediyorum. Aceleyle yeni kararlar vermeyiniz. Hani deyim yerindeyse burnunuzun dikine de gitmeyiniz olur mu?

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Sağlığımız, çalışma hayatımız ve maddi konulardaki güvencemizi merkez alacağız. İsteyeceğiz ki, yaptığımız işten keyif alalım, tatmin olalım. Huzurlu bir iş ortamında çalışalım, insanlara yardımcı olalım ancak karşılığını da alalım. Bu hakkımız tabii ki. Nisan ayı geri hareket ve Boğa geçişlerinin etkin olduğu bir ay. Doğal olarak geçmişe dair konular, planlar, projeler üzerinde düşünme zamanı. Biz de şimdi iş ortamımızdaki ilişkilerimizden, işimizin şartlarına kadar olan duruma bakacağız. Sigortalı çalışıyor muyuz, iş güvenliğimiz ne durumda, sosyal haklardan yararlanıyor muyuz? Ücretlendirmeden memnun muyuz? İşimizde ehil miyiz, geleceğimiz teminat altında mı? Sorularına cevap arayacağız bir dönemdeyiz.

Sevgili Yaylar, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, sizi bir şeylerin içten içe baskı altına alışı halidir. Duygularınız oldukça yoğun, arzularınız bir o kadar güçlü, öfkeniz o denli fazla olabilir. Birilerine karşı öylesine bir intikam duygusu sizi sarar ki, asla geri adım atmaz ve affetmezsiniz. Haklı sebepleriniz olabilir. Oysaki bu bir iç yenilenme, dönüşüm, değişim ve kendinizi yeniden keşif olarak görülürse ne ala. Yok, sürekli bir isyan ve hayattan uzaklaşmaya yöneltirse sizi, yanlış yaparsınız. Bilakis, bu iç sese kulak veriniz. Kendinize, sağlığınıza, işinize önem vererek değerlerinize sahip çıkınız. Birilerine değil, size bağlıdır yaşamı kotarmak. Siz varsanız, her zaman yeniden başlar hayat diyorum. Bir de unutmadan ekleyeyim. 17 Nisan tarihinden bu yana Mars burcunuzda geriliyor. İki ayrı burçtaki bu gerileme Haziran sonuna kadar kişisel anlamda hayata geçirmek istediğiniz planlarınızı yeniden bir ele almanızı sağlayacak. Bunu bir hazırlık dönemi gibi düşünün. Hani yukarıda size, hayata katılın demiştim ya. Aynen öyle. Kendiniz için yeni hedefler belirleyin. Bunlar üzerinde düşünün. Eksiklerinizi tamamlayın ve bunları uygulamak için bu gerileme sürecini verimli bir şekilde değerlendirin. Akrep Dolunayının sizin için geçmişi değil, geleceği işaret eden gücünden yararlanın.

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Bu süreç gölgeli günleriyle birlikte 21 Nisan tarihinden itibaren etkilidir. Çalışma hayatımız, ikili ilişkiler, kariyer hedeflerimiz ve sağlığımızla alakalı konuları maddi güvence çerçevesinde gözden geçiririz. Bizim için burada önemli olan, huzurlu ve geleceğin teminat altına alınmasıdır. Şu anki mevcut duruma bir bakarız. Eğer bunları bize sağlamıyorsa, doğal olarak bir iş arayışında bulunmayı, bu yönde plan yapmayı isteriz. Tabii ki alternatifimiz olmadan, mevcut işten ayrılmak yanlış olur. Geri hareket dönemleri meselelere mercek tutmak ve olan bitene bakmak zamanıdır. Ben bunu bir mola, onarım, tadilat, yeniden bir bakma hali olarak yorumluyorum. Çünkü birçok ayrıntı, problem veya çözüm gözümüze net olarak görülebilir. Biz de buna göre geri hareketin bitiminde kararımızı veririz. Bu süreçte sağlığımız, kilo alımı, beslenme düzenimiz, kontroller, tedavi, dinlenme gibi konuların da gözden geçirilmesinde yarar vardır. Özellikle iş güvenliği, sosyal haklarımız ve şartlara bakmamız yararlı olur. Üretim ve kalite kontrolü, bir malın pazarlanması, satışı, alımı gibi konulara da önem verilmesi gerekir. Sağlamlık, uzun vadelilik aranılmalıdır. İhtiyaçlarımızı belirlemek için geri hareket dönemleri faydalıdır. Eğer bir sorun varsa bu süreçte kendini belli eder ve biz de çözüm bulmaya çalışırız. Yarım kalan işlerimizi bitirmek için uygun zamandayız.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür de bu alanda gerileme hareketini sürdürüyor. Doğal olarak ilişkilerimiz, parasal güvencemiz, sağlamlık arayışımız bir hayli önem taşıyor. Yaylar iyi niyetli, çıkarlarının peşinde koşmayan, derinlemesine düşünen, geneli pozitif düşünen kişilerdir. Fakat şimdi, önümüze ardımıza bakma vakti geldi. Ne kadar güvende olduğumuzu, huzurlu bir yaşam sürüp sürmediğimizi, işimizden zevk alıp almadığımızı, kazancımızı mercek altına almalıyız. Uzun vadeli ve hakikaten güvenilir işlere yönelmeliyiz. İlişkilerde sağlamlık ve netlik, değer bilen insanlar başımızın tacı. Tam tersine sürekli kendi alacağını düşünen, çıkar ilişkisiyle bize yaklaşan insanlara dikkat etmeliyiz. Plan ve projelerimizi kimlerle işbirliği yaparak sürdürüyorsak, bunun yarar ve zarar hesabına bakmalıyız. İş saatleri, iş güvenliği, sosyal haklarımızı gözetmeliyiz. Venüs-Boğada gayet güçlü konumdadır. Merkür gerilerken, Venüsle aynı alanda transitine başlaması yararlı olup, her şeyin özünde güvenilirlik ilkesini merkez alacağımız aşikardır.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-15-16-20-21-25-26-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-10-11-17-18 Aşkta En Şanslı Günler : 6-7 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-27-28

Yeniay : 24-25-26-27(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MAYIS

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Yaylar, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, sağlığımıza, huzurumuza, rahatlığımıza ve günlük hayatta işlerimize önem verme şeklinde bir yansıması bulunmakta. Tabii ki, bu bakış açısıyla durumları ele alacağımız için, her şeyin sağlam, temiz, düzenli ve eksiksiz olmasını isteyeceğiz. Merkür, geri hareket dönemiyle örtüştüğü için, tabii ki daha dikkatli, tedbirli ve ölçülü hareket edeceğiz. Pürüz yaratan durumları es geçmeyip, nasıl derleyip toparlarız ona bakacağız. Yeniayın görünümleri bu konuda bize rehberlik edebilir. Ay-Venüs kavuşumu, ihtiyaçlarımızı belirlemek, ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmek, etrafımızı güzelleştirmek, bedensel sağlığımızı önemsemek yönünde etkilidir. Sağlıklı, verimli olanı tercih etmeli, işlemeyen, zorluk çıkartan, huzur bozucu olandan uzak durmalıyız. Ay-Neptün görünümü, sağlığımızı önemsemenin, ailemizle ilgilenmenin, rahatlatıcı egzersizler yaparak bedenimizi güçlendirmenin işaretidir. Kilo almışsak şimdi diyetimize önem verelim. Mistik faaliyetler, huzur verici ve negatif enerjimizi üstümüzden atmamızı sağlayıcı çalışmalara yönelebiliriz. Ay-Jüpiter görünümü, işlerimizi düzenlemek, kolayca üstesinden gelmek, duygusal ve fiziksel anlamda bize iyi gelecek aktivitelere yönelmek, daha verimli çalışmamızı, kendimizi iyi hissetmemizi sağlayabilir. Ay-Pluto görünümü, maddi-manevi anlamda güçlü olmak arzumuzu işaret ediyor. Rahat, güven dolu bir yaşam istiyoruz. Sağlığın kıymetini bileceğiz ve huzurumuzu önemseyeceğiz. Merkür geri hareket döneminde olduğumuzu unutmayalım. Yukarıdaki konuları önemseyelim, ona göre ayarlamalarda bulunalım.

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, mesleki büyüme, gelişme, kendinizi yetiştirme ve üst noktalara ulaşma yönünde sizi destekleyicidir. Ancak o noktaya çıktığınızdaki tavrınız, etrafınızdaki insanlara yaklaşım tarzınız da, mücadeleniz kadar insanca olmalıdır. Sıkı çalışmak, ayrıntılara dikkat ederek işin tamamını öğrenmek için gayret etmek, iş ilişkilerinde ne fazla ödün vererek geride kalmak ne de birilerini geçmek için her şeyi en iyi bilenin kendiniz olduğunu sanmak yanlıştır. Bu dönemde işinizi en iyi şekilde yapmak için tüm gücünüzle çalışırsınız. Aksaklık çıkmaması için tüm gücünüzle dikkatli olursunuz. Sadece kendiniz adına değil, işinizin gelişimi, şirketin yükselişi anlamında bilginizi, tecrübenizi diğerleriyle paylaşarak ilerlediğinizde sizin ne kadar bilge bir ruh olduğunuz söylenir. Bu süreçte yükselenler, daha önceden kendilerini her anlamda bu iş için hazırlamış insanlardır. Eğitim almışlardır, kurslara, seminerlere katılmışlar veya birebir el emeği göz nuru dökerek merdivenleri tırmanmışlardır. Böyle kişilerin Jüpiterin desteğiyle yükselmeleri şaşırtıcı olmaz.

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş, ilişkiniz ve varsa iş ortaklığınızla ilgili konuları artı ve eksi yönleriyle ele alma zamanıdır. Bu yıl ki geçiş, gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkili olacak Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, tabii ki iletişimin çiftler arasında önemi büyük. Ağzımızdan çıkanı hepimizin duyması gerekiyor. Beraberliğin niteliği ve köklülüğü burada çok önemli. Akıllıca bakalım durumlara. Eğer evlilik kararı verilecekse, ki bu gayet önemlidir. Birbirinizi gerçekten iyi tanıdığınıza emin misiniz? Eğer bir başka şehir veya ülkeye gitme durumunuz varsa, oradaki yaşam koşulları size uygun mu? Bunları gözden geçiriniz. Eğitimden özel hayatınıza kadar her türlü yenilik bu süreçte kısa değil uzun vadeli bir şekilde ele alınmalıdır.

Sevgili Yaylar, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, duygularımızı coşturucu, yenilik ve değişimde bulunma arzusu, tez canlılığımızın yansımasıdır. İçimiz içimize sığmaz. Bir haber bekleriz. Hislerimizi belki istediğimiz gibi ifade etmekten kaçınırız. Ancak dışarıda bizi görenler, bu heyecanlı hallerimizin farkına varırlar. İlişki, çalışma hayatı, ailemiz ve kişisel anlamda tüm gelişmeler önemlidir bizim için. Şimdi birlikte görünümlere bir bakalım. Dolunayın etkisini daha iyi anlayalım. Ay-Mars kavuşumu, harekete geçmeye hazır olduğumuzu, gelişmelere göre anında yol alabileceğimizi işaret ediyor. Mars geri hareket dönemindeyiz. Eğer çok önceden bir hedef belirlemiş, girişimde bulunmuş isek, tabii ki olumlu bir geri dönüşle karşılaşırız. Aşk hayatımız, eğitim, iş veya ailemizle ilgili konular bir anda gündem maddemiz olur. Ancak yepyeni bir durum, gelişme, fırsat veya bir haber alırsak hemen harekete geçmek yerine, iyice düşünmekte yarar var. Güneş-Mars karşıtlığı, ilişki konularında harekete geçmek, düşündüğümüz bir şeyi uygulamak veya bir sonuca bağlamak arzumuzu işaret ediyor. Evlenmek, yeni bir ilişkiye başlamak, ayrılmışsak geri dönmek gibi. Fakat ben Mars geri hareketini göz önüne alarak, kararlarımızı her anlamda bir daha ele almak taraftarıyım. Çünkü aceleye getirilmemeli, mantıklı düşünülmelidir. Merkür-Boğa burcunda bugün düz seyre geçiyor. Ancak önümüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günler. O nedenle istikrar, güven ve sağlamlık ilkesini gözetelim. Ay-Neptün görünümü, ailemiz, yerleşim yerimiz, taşınma, ev içindeki yeniliklerle ilgili kararların aceleyle alınmaması gerektiğini gösteriyor. Üzerinde düşünmemizde yarar görüyorum.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, zihnimizin güven, istikrar, verimlilik, maddi kazanımla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. İster istemez, kendimizi garanti altında mıyız değil miyiz diye sorgularız. Sağlıklı yaşam, huzurlu bir hayat ve üretime dönük çalışmaların planlanması, yürürlüğe konması, işlerin sağlamlaştırılması, yarar ve zarar hesabının yapılması yönünde Merkür-boğa burcu geçişi olumludur. Pratik şekilde işleri organize edersiniz. Ancak kendi düşüncelerimizin sürekli doğru olduğunu kanıtlamaya ve kabul ettirmeye çalışmamalıyız. Gerektiğinde başkalarının da görüşlerini almak yerinde olur. Uygulanabilir işler bizim için önemli olacak. Bilindik, alışıldık, denenmiş usullerle çalışmayı tercih edebiliriz. Kimseyle öyle sıkı fıkı olmadan, düşüncelerimizden taviz vermeden işimizi gücümüzü yapmaktan yanayız. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 24 Mayısta, İkizler burcunda seyrine başlıyor. Ortaklaşa işler için başkalarıyla bağlantı kurmamız gerekebilir. Organizasyonlar, medya faaliyetleri, internet üzerinden kurulacak bağlantılar, alış-satış, görüşmeler yoğun olur.

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Aktif kararlar vermemiz, hemen bir ilişkiye adım atmamız, mevcut ilişkimizden memnunsak, iletişimi öne alarak paylaşımda bulunmamız, problemler varsa eğer üzerinde pek durmamamız gibi haller yaşanır. Ancak bu geçişi yöneten Merkürün geri hareketi bitse de, ay sonuna kadar gölgeli günlerindeyiz. Sağlam şekilde hem çalışma hayatınız hem beraberliğinizi gözlem altına almanızda yarar var. Tutarlı olana, gerçekten umut vaat edene, ilerisi adına kendinizi güvende hissetmenize olanak sağlayan işlere, ilişkilere yönelmek en doğrusudur. Maddi ve manevi anlamda artı ve eksilerini göz önüne alarak hareket edersek, çelişkiler yaşamadan doğru yönde ilerleyebiliriz.

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, sizi planlı çalışmaya, gereksiz zaman kayıplarına karşı uyarıyor. Sorumluluk aldırıyor, ciddiyet veriyor, ancak bir o kadar da mücadeleci kılıyor. Kişi hedefinin farkında ise, bu görünüm o hedefe varma yolunda bir kararlılık. Eğer değilse, gelişen durumlar neticesinde kendine geliyor. Evet, benim yolum bu, bu yolun gereklerine göre kendime çeki düzen vermeliyim diyor. Bu aslında gayet olumlu. Baskı gibi gelse de, sizi güçlendiricidir.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte, içten içe güçlü olmak arzusu bir ihtiras halini alabilir veya tam tersine kendinizi çaresiz hissetmeniz de mümkündür. Güç veya güçsüzlük hallerinin baskın olduğu zamandır. Oysaki bu alanda Mars, ister geri ister düz seyirle ilerlesin genelde bir miktar rahatsızlık uyandırdığına şahit oluyorum. İçe yönelen enerji öylesine güçlü ki, bunun mutlaka dengeli şekilde kullanılması gerekiyor. Fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlatıcı egzersizler işe yarıyor. Derinlikli araştırmalar, yarım kalan işlerin bitirilmesi, daha önce başlanmış projeler üzerinde düşünmek için bu zamanları olumlu buluyorum. Sağlığımız çok önemli. Kişinin mücadele gücünü azaltan alışkanlıklarından kurtulması, saplantı, şüphe, yargılama, öç alma gibi olumsuz duygulardan arınması için, biraz kendimize bakmak gerekiyor. Rehberler, danışmanlar, mistizmle uğraşanlar, psikologlar için bu süreç çalışmalarında başarıyı getirir. Çünkü daha fazla odaklanmak ve derinleşmek mümkündür.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-12-13-17-18-22-23-27-28-31 Zayıf Enerjili Günler : 2-8-14-15-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 4-31 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23-24(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

HAZİRAN

1-5 Haziran arası:

Sevgili Yaylar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, partneriniz, iş ortağınız ve mesleki konularda iletişimin, karşılıklı görüş alışverişinin önemsenmesi, problemler varsa bunların konuşarak çözümlenmesi yönünde kıymetlidir. Ancak anlaşmazlıklar halinde, tabii ki akıllıca düşünmek, gerekirse bir büyükten görüş almak, doğru yönde karar vermeyi sağlayıcıdır. Burada önemli olan, kiminle iş veya özel bir ilişkiniz varsa, bu insanı iyi tanımanızdır. Eğer uzun yıllardır bir arada iseniz, ancak bazı konularda anlaşamıyorsanız, bir daha ilişkinizi gözden geçirmenizde yarar var. Konuşmak bir sanat derler ya. Hakikaten dilden çıkan söz, göz çıkarmamalı. Yanıltıcı olmamalı. Sorunlar el birliğiyle çözülürse tabii ki problem kalmaz. Evlilik kararı alacaksanız benim tavsiyem biraz daha üzerinde düşünmenizdir. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor ve yakın zamanda gerilemekte olan Mars ile karşıtlık oluşturacak. Bu da gösteriyor ki, verilecek kararların tekrar tekrar gözden geçirilmesi şart. Tartışmalar, çekişmeler, sonradan pişman olunacak sözler, inatlaşmalar hoş olmaz. Ne yapacağınızı tam olarak bilmiyorsanız, acil bir karar vermekten kaçının. Tam olarak eminseniz, hakikaten sizin için bu karar doğru ise, uzun zamandır düşünüyor, her şeyiyle olumlu görüyorsanız evet deyiniz.

6-12 Haziran arası:

Sevgili Yaylar, haftanın hemen başındaki Güneş-Venüs kavuşumu, ilişkimizle alakalı konularda birçok noktayı dikkatlice ve acele etmeden ele almamız gerektiğini gösteriyor. Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için doğal olarak güvenilirlik, sağlamlık, seçkinlik ve bir ilişkide önceliklerimizin ne olduğunu bilerek karar vermek çok önemlidir. Bunlardan taviz vermemelisiniz. İster yeni başlasın ister uzun süredir devam etsin, burada kıymetli olan, karşınızdaki kişiyle dürüst, açık ve net bir şekilde iletişimde bulunmaktır. Soru işaretleri kalmamalıdır. Bir de zaman önemli. Aceleyle kararlar vermemek lazım. 9 Haziran tarihindeki görünüm, çalışma hayatımız, ilişkimi, maddi konulardaki problemlerin içten içe öfkeyle ve huzursuzlukla çözülmeyeceğini işaret ediyor. Sakin olmak ve duruma bilinçli şekilde yaklaşmak gerekiyor. Fazla rahatlık nasıl yanlışsa, keskin kararlar vermek de o denli yanlış olur. Mars-Akrep burcunda geri harekette. Bize düşen bir daha ele almak, tekrar gözden geçirmek olmalıdır.

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda düz seyirle ilerleyecek. İlişkide iletişim faktörü bir hayli önemli olacak. Zeki düşünen, konuşmasını bilen, ancak fikirlerini dayatmada bulunarak değil, dinlemeyi de bilerek karşılıklı sürdüren kişiye ihtiyacımız var. Bu süreçte, internet üzerinden satış, pazarlama, ürün tanıtımı, ortak işler için bir araya gelme, elinizdeki ürünü tanıtmak veya görüşmelerde bulunmak yönünde önem taşıyor. Karşı karşıya geldiğiniz kişiler rakipleriniz de olabilir, iş yapacağınız kişiler de. Burada önemli olan işinizle ilgili tecrübe ve bilgiyi önemsemektir. İş dünyasında akıllı olan yol alır sözünü unutmayalım.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünümü, hayallerimizi gerçeklik sınırları içinde ele almanın doğru olacağını söylüyor. Yerleşim yerimiz, yuvamızla ilgili konularda buna daha fazla dikkat etmemiz de gerekecek. Gerçekçi düşünmemiz gerekiyor. Özellikle kişisel anlamdaki değişiklikler, ev ve ailenizle ilgili harcamaları kimseye güvenerek yapamayız. Kendinize inanıyorsanız, altından kalkarım diyorsanız yapın. Ancak hesabımızı bilmemiz lazım. Şartları göz önüne almakta yarar var.

17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Kendinizi garanti altına almak istersiniz. Geleceğiniz adına yatırımda bulunabilirsiniz. Eğer ayrılma durumda olan bir kişiyseniz nafaka sorunlarınız için karşılıklı görüşmeler veya hukuki konular gündeme gelebilir. Eş veya sevgililer bu süreçte koruyucu ve sahiplenici tarzda birbirlerine davranışta bulunurken aralarında güçlü ve tutkulu bir cinsellik yaşanabilir. İster özel ilişkimizde istersek iş ortaklarımızla olan her türlü alışverişimizde güven duymak isteriz. Maddi ve manevi değerlerimizi başkalarıyla paylaşabilmemiz için, karşımızdaki kişinin samimiyetinden emin olmak isteriz. Bir ilişki soru işaretleri uyandırıyorsa bunu bilmekten yanayızdır. Bir iş ortaklığında güvensizlik varsa devam etmekte zorlanırız. İçgüdüsel olarak hassasızdır ve zor duruma düşmekten çekiniriz.

20-30 Haziran arası:

Sevgili Yaylar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, eşimizin, sevgilimizin, iş ortağımızın veya başkalarının fikir ve düşünceleri yerine, biz kendimizi daha fazla önemseyeceğiz. Yaşadığımız tecrübeleri unutmadan, şimdi daha güçlü ve uzun ömürlü bir ilişkinin temellerini atmamız gerektiğinin farkındayız. Dışa dönük, kendimize zaman ayırarak, ufkumuzu ve dünyamızı genişleterek çevremizle temas edeceğiz. Belki de karşımıza çıkan bir kişi bize ayna olacak. Bu kişi vasıtasıyla kendimize farklı bir pencereden bakmayı öğreneceğiz. Bazı Yaylar için, bu bir ilişkinin başlaması, evlenmek kararı, kimileri için sonlanması yeni bir hayata adım atılması anlamı taşısa da, sağlam temelli bir beraberlik, ortaklık nasıl olur sorusuna cevap arayacağız. Ay-Uranüs görünümü bu Dolunayda farklı bir deneyime açık olmanın, aşkla yeniden buluşmanın, özgür hareket etmek, karar vermek arzumuzun göstergesidir. Dolunayın ardından Ay-Oğlakta seyrine başladığında, biz de maddi ve manevi değerlerimiz üzerinde ciddiyetle duracağız.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek. İlişkilerde en fazla önemsenen olgu, güvencedir. Eşiniz, iş ortağınız veya ailenizle olan maddi ve manevi anlamdaki paylaşımlarda bu olgunun bilhassa ön planda olduğu süreçtir. Yatırımlar geleceğe dönük düşünülerek yapılır. Ev sahibi olmak, bir yuva kurmak veya aileye destek olmak gibi meseleler gündeme gelir. Eğer sıkıntılı bir süreçten geçiyorsanız, bunu aşabilmenin yolları üzerinde durulur. Borçlarınız varsa, bunlardan bir an önce kurtulmak arzusu çok daha fazla etkilidir. Bu amaçla çalışılır, çabalanır. Yurtdışına veya başka bir şehre bir müddetliğine gidilip çalışabilir, lisan öğrenebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. Master programı, seminerler, tecrübenizi geliştirmek gibi girişimlerin özünde yatan en önemli olgu, güven içinde yaşamak amaçlı olabilir. Aynı şekilde eşiniz veya partnerinizin de hayatında böyle gelişmeler yaşanabilir.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, tüm dikkatinizi kariyer yaşantınız üzerinde topluyor. Artık ilerlemek ve hakikaten bugüne dek edindiğiniz tecrübeleri ifade edebileceğiniz bir alan arayışındasınız. İşte bu arayış, şu andaki mevcut işinizle alakalı yapılacak derleme ve düzenlemelerin veya yeni tercihte bulunacağınız alanla ilgili hazırlıkların da işaretçisidir. Bununla da kalmıyor. Son sekiz yıldır, finansal anlamda yaşadığınız tecrübeler size bir çok dersler vermiş olmalı. Şimdi Haziran sonuna kadar, geçmişi geride bırakıp yenilenmeye yer açmak için, siz de doğru iş tercihinde bulunacaksınız. Tabii ki para ve güç önemli. Ancak bunların yanı sıra insanın manevi anlamdaki iç huzurunun temini ise, en büyük zenginlik olmalı. İnsanın bazen kendisiyle de yüzleşmesi gerekir. Daldan dala atlama zamanı değildir. Ayaklarınızın üzerinde sağlam durabilmek için hedefimizi belirleme vaktidir.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, özel ilişki, mesleki konular, finansal meseleler ve ortaklıklar anlamında gerçekçi olunması gereken zaman dilimidir. Sabırsız ve sadece kendimize yönelik, bir de hassasiyet içinde durumları ele almamalıyız. Bir bakacağız olan bitene. Sözgelimi evlilik veya boşanma gibi meseleleri geleceğe dönük bir şekilde ele almalıyız. İş ortaklarımızla aramızdaki her türlü alışverişte dürüstlüğü ilke edinmeliyiz. Bu dönemde duygusal ve ruhsal anlamda hassasız. İstikrarlı yürümeyen ilişki ve iş ortaklıklarımızı mutlaka ele almalıyız.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars, geri hareket döneminde düşünülenleri tekrar gözden geçirmeniz ve son durumu netleştirmenizde yararlıdır. İlişkisi şartlar gereği gizli ve farklı yönde seyreden kişilere tavsiyem bir daha düşünmenizdir. Sonuçta bu sizi zamanla yorabilir. Bu dönemde genel olarak, sırlarımızı kimseye açamayız. Çünkü ortaya çıkmasından çekiniriz. Kazanmak, ele geçirmek, başarılı olmak isteğimiz her konuda yükselir. Bir yandan yeniye yer açmak isteriz, diğer yandan endişelerimiz nedeniyle cesaret edemeyiz. Geçmişte yaşanan acı tecrübelerin etkisiyle içten içe intikam alma gibi olumsuz duyguların etkisinde kalabiliriz. Plan ve projelerimiz üzerinde çalışabilirsiniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-8-9-13-14-18-19-23-24-28 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 1-28 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

TEMMUZ

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Yaylar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, geleceğinizi ilgilendiren konular üzerinde hassasiyetle durmanızı sağlayıcıdır. Elinizde olmadan duygusallaşır, durumları kendinize göre ele alarak karar vermeye kalkışırsınız. Oysaki, geçmiş meselelerin üzerinizdeki etkisidir bu. Onun için size tavsiyem, hangi alanda olursa olsun, bir daha düşününüz. Mantıklı ve akla yatkın şekilde gözden geçirirseniz, doğru şekilde kendinizi yönlendirirsiniz. Yeniayın görünümleri bu konuda sizi aydınlatabilir. Ay-Merkür kavuşumu bu Yeniayda, maddi-manevi anlamda bağlantınız olan kişilerle aranızda bir bölüşüm, mesele veya bir iş varsa, onlarla açık ve net şekilde konuşunuz. Canınızı sıkan bir şey varsa ılımlı şekilde görüşülmesi, belki de yanlış anlaşılmaların önüne geçebilir. Bu Yeniay, güvenceyi işaret ediyor. Rahat etmek istiyorsak, paramızı değerlendirmede akıllı olmalıyız. Ailevi bölüşüm (miras v.b) bunları ne fazla iyi niyetli ne de endişeli ele almamalıyız. Ay-Neptün görünümü, ev satışı, kiralaması, aileye ait bir mülkün pay edilmesi, bir sıkıntı nedeniyle borç istenmesi gibi durumların ciddiyetle ele alınması şart. Elinize geçen parayı da piyasa durumuna göre değerlendirmelisiniz. Ay-Kuzey düğümü de, aynı şekilde bunu işaret ediyor. Geleceğimiz için, akıllı hareket etmek, hesabı bilmek lazım. Özellikle iş hayatımızla ilgili bir karar ve görüşme söz konusu ise. Ay-Pluto görünümü, mali ödemeler, yatırım, harcama gibi konuların ciddiyetle ele alınması, gerginlikle, hassasiyetle karar verilmemesinin önemini vurguluyor. Ay-Jüpiter görünümü, karşınıza çıkacak iş veya finansal teklifleri, geleceğe dönük değerlendirilmesinin doğru olacağını vurgulamakta. Anlaşıldığı üzere, bu Yeniay güven duygusunun hem ilişkilerde hem parasal konularda hayli etkili olacağını gösteriyor.

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz saat 08:34 - 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında etkili Venüs-Aslan burcu geçişi, sizin bakış açınızla uyumlu kişilerle ilişki kurmanızı sağlar. İletişim beceriniz, birçok insanının dikkatini çekmenizi sağladığı gibi, size yeni arkadaşlar kazandırır. İlişkinizi güçlendirecek en önemli faktör konuşmak ile dinlemek arasındaki farkı iyi belirlemekten geçer. Venüs-Aslan burcu geçişi, karşı cins üzerindeki fiziksel çekim gücünüzü yükseltir.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan seyir süresici, iletişim etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreç, yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde insanlarla bağlantı kurmak yönünde etkilidir. Yolculuklar epey eğlenceli geçer. Ancak aşk sözleri dille söylenir de, gönülden söylenip kalıcı olması pek enderdir. Kendinizi ve fikirlerinizi öne sürebilirsiniz. Bunlar gayet olumlu. Benim size tavsiyem, bu dönemde kararlarınızı vermeden önce, mutlaka şartları gözden geçiriniz. İnsanlara güvenerek yola çıkmayınız. Güven olgusunu iş, aşk, parasal konularda önemseyiniz. Bu noktalara dikkat edersek, gayet olumlu bir dönem geçireceğinizi söylemeliyim.

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Yaylar, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay; son günlerde eşimize, dostumuza bir hayli yardımcı olmuştuk. Belki de biz onlardan destek görmüş, biraz rahatlamıştık. Kimimiz ise, bir güvence arama telaşındaydı. Kredi başvurusu, miras veya bir yardımlaşma yoluyla elimize ufak tefek bir şeyler geçmişti. Şimdi bu Dolunayda ise, kendimiz bizzat daha ciddi bir şekilde bütçemizi düzenleyeceğiz. Kimseye güven olmaz. Başımızın çaresine bakmak için, ciddi işlere yönelmeli, projelere ağırlık vermeli, belki de girişimde bulunarak kendimizi güçlendirmeliyiz. Dolunayın yansıması altında duruma gerçekçi bir şekilde bakmak gerekiyor. Dolunayın ardından Ay-Kova burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, yenilikte bulunma hevesimiz yükseliyor. Şöyle bir kendimizi ifade etme zamanı geldi. Bakalım ne gibi işler yapabiliriz veya kimlerle bağlantıya geçerek yeteneklerimizi gösterebiliriz. Venüs-Satürn görünümü, gayet olumlu bir etkidir. Sizi gerek iş hayatınız gerekse özel anlamda güçlü insanlarla tanışmaya, onlarla projelerinizi konuşmaya, bağlantı kurmaya çağırır. Satürn zaten burcunuzda. Size düşen, bilginizi, tecrübenizi dış dünyada sağlam işlere yönelerek köklendirmek. O zaman bu Dolunay size güçlenmeniz yönünde kuvvet versin diyelim.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında Güneş-Aslan burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç, eğitimden iş ve aşk hayatımıza kadar geniş bir alanda kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmemizi sağlıyor. Bu arzu çerçevesinde hareket ederiz ve ilişkilerimizde bunu kıstas alırız. Ne olursa olsun, önde olmak isteriz ve dikkatleri üzerimizde toplamaktan hoşlanırız. Yolculuklar, tanışmalar, kültürel ve sanatsal konular ilgimizi çeker. Yaratıcı düşünürüz. Ancak bu dönemde fazla baskın olmak, gururlu tepkilerde bulunmamak, çevremizde bulunan kişiler tarafından mutlaka onaylanmamız, el üstünde tutulmamız gerektiğini de düşünmemek lazımdır. Her şey kararında olursa, otorite kurulmaya kalkışılmazsa süreci lezzetli bir şekilde geçirebiliriz.

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda ilerleyecek. İş hayatımızla ilgili planlarımız, görüşme veya düzenlenecek işlerimiz, halledilmesi gereken incelemeler gündem maddemizde yer almaya başlıyor. İş bulmak yönünde detaylı bir analiz sürecidir bu. Bakarız, nasıl bir iş düşünüyoruz, nasıl şartlar arıyoruz tümüyle gözden geçiririz. Geçirmemiz de gerekir zaten. Sigorta işlemleri, gerek işe girişlerde gerekse eleman alımlarında önemsenir. İşin ustası olup olmadığınıza bakılır. Öyle her önünüze gelen işi kabul etmemeli, tüm ayrıntılarını gözden geçirmelisiniz. Bu süreç, yeni bir planlamanın ön çalışmaları için kıymetlidir. Şimdi Merkür geçişiyle de, detaylara bakacağız. İş problemlerimizi çözebilmek, işlerimizi düzgün şekilde yapabilmek için titiz çalışacağız.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-16-20-21-25 Zayıf Enerjili Günler : 2-8-9-23-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 25 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30-31(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

AĞUSTOS

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Yaylar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, dünyaya açılmak, yeni yerler, insanlar görmek, yeniliklerde bulunmak, insanları etkilemek, işinizle ve ilgilendiğiniz alanla ilgili başarılar edinmek, takdir toplamak için size güç veriyor. Mevcut durumunuzu iyileştirici güzellikler fırsatlar kapınızda beliriyor. Belki şu aralar zorlanıyordunuz. İşte bu zorlukları aşabilmenizde bu Yeniayın size vereceği kuvvet hayli yüksek... Yeniayın oluştuğu güne, Ay-Mars görünümüyle uyanıyoruz. Mali konularda ve bazı meseleler üzerinde bir hayli hassassınız. Özellikle son haftalarda sanki sıkışmış gibiydiniz. Birilerine uymak, durup dururken sizi sinirlendiren, öfke yaratan konularla baş etmek zorunda kaldınız. Hatta bazen yetti artık demiş olmalısınız. İşte bu Yeniay imdadınıza yetişiyor. Mars-Yay burcunda seyrine başlıyor ve bu Yeniayda size ilk girişte yazdığım aktivitelerde şans tanıyor. Şimdi eğitim-iş-yurtdışı-başka bir şehirde hayatınızı yeniden düzenleyecek kararlar verebilirsiniz. Bir hayli hevesli, arzulu olduğunuzu söyleyebiliriz. Tabii ki, düşünülmüş kararlar almayı unutmayınız. Öyle birden bire değil, istediklerinize odaklanarak bu şansı değerlendirmek faydalıdır. Ay-Satürn görünümü de, engelleri kolayca aşabileceğinizi, zorlukları güce dönüştürebileceğinizi vurguluyor. Siz kendinize, hedefinize inanıyorsanız, başarırsınız.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerlemeye başlayacak Mars girişimde bulunma, cesur hareket etme, hedefinize ulaşma yönünde istekli kılıyor. Uzak yerler, ticaret, eğitim, yenilikler, değişimler açısından etkin bir şansa sahipsiniz. Bu süreç, aşk ve ilişkilerinizle alakalı yaşam evinizin yöneticisi olduğundan son derece önemlidir. Kendinizi dış dünyada ifade ediş biçiminiz, gayet coşkulu ve inançlı, aşka aşık bir kişi profilindedir. Hayatın keyfini çıkarmak hem de kendinizi olduğunuz gibi ifade etmekten yanasınızdır. Siz bu tarihler arasında sadece yaşadığınız ilişki ve kişiyle alakalı değil, tüm insanlığı kucaklıyor gibisinizdir. Ufkunuzu genişletme arzunuz ve dünyayı kucaklamaya hazır tavırlarınızla, dış dünyada herkesin ilgisini çekebilirsiniz. Basit ve sıradan bir kişiyle yetinmeniz mümkün değildir. Aşkta fetih arzunuz fazlasıyla yoğundur. Karşı cins üzerinde bu dönemde oldukça etkilisinizdir ve gözlerin size doğru çevrildiğini hissedebilirsiniz. Bu süreçte, özgürce kararlar verirsiniz. Son derece atak davranırsınız. Maceralar sizi bekliyor. Ancak unutmayalım, Satürn de Yay burcunda ilerliyor. O nedenle, attığımız adım, verdiğimiz karar, yaptıklarımızın sorumluluğunu üstlenmeyi de bilelim.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda titizlikle durulması, düzenli ve işler hale getirilmesi yönünde önem taşıyor. Problemler varsa titizlikle ele alacağız. Sıkı çalışacağız. İş hayatıyla bağlantılarımı güçlü tutmamız gerekiyor. Otoritelerle ilişkinizi önemseyerek, sorumluluk üstlenerek ilerleyiniz. Ticaretle uğraşanlar ve yatırım yapmak isteyenlerin, piyasanın koşullarını iyi gözlemlemeleri gerekiyor. İşinden memnun olanlar bu dönemde patron konumundaki kişilerle yeni bir planlamada bulunmak adına yoğun bir çalışmaya adım atabilirler. Bu süreçte iş veya sosyal hayattaki ilişkilerde seçici davranabiliriz.

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında burcunuz üzerinde düz seyrini sürdürecek Satürn, hayatın en kıymetli öğretilerinin, tecrübelerinin, olgunlaşma yolunun, bilgeleşmenin, kazancın ve kişisel anlamda yapılandırma sürecidir. Size, bugüne dek edindiğiniz tecrübenin, bilginin, hangi aşamada olduğunu gösteren bir kılavuzdur. Ehil olmanın, başkalarıyla paylaşmak, onlara da öğretmek yoluyla olacağını söyler. Biliyorum değil, öğrenmeye çalışıyorum diyerek ilerlemenin en doğru yol olduğunu gösterir. Sizi olgunlaştırır, hoşgörülü olmanızı söyler. Kibirden uzaklaştırır, erdemli olmayı emreder. Satürn, formdur, düzendir, disiplindir, kimilerine göre aşktır elbet. Çünkü hayatın güzellikleri gibi zorlukları da vardır. Eğer bir menzile ulaşılacaksa, o menzile giden yol ancak bir şeyi sevmekle olur. O aşk ki, size sabrı öğretir. Dünyaya bakış açınızı hem fiziki hem ruhi anlamda geliştiren Satürn, hem hayatın hem de kendinizin farkına varmanız için size gitmeniz gereken yolu gösterir. O yol, okumaktır, gidip yerinde görmek, izlemektir. Görerek anlamak, bilmeye çalışmaktır. Bu da yine sabırdır, olgunluktur, mücadeledir, sonunda ödüldür. Zorlayacak sizi belki ancak kolaylıklar da sunarak eğitimde, iş hayatında, parasal anlamda güçlendirecektir. Bu süreçte fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınızı önemseyin. Kendinize hedef belirleyin ve onu elde etmek için sabırla ilerleyin.

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Yaylar, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, öğrenilen bilgilerin, yapılan gözlemlerin, kazanılan tecrübelerin, bizi birebir ilgilendiren meselelerin şimdi yakınlarımızla paylaşılması veya yürürlüğe konması, bir yenilik için start verilmesi halidir. Burada önemli olan sadece kendi bakış açınızla değil, başkalarının da görüşlerine açık olmanızdır. Farklı bir üslupta sunabilir, ilginç bir yöntem kullanabilir, hayretle karşılanabilirsiniz. Fakat bu hayret duygusu beğeni anlamındadır. İnsanlar sizin yaptığınız, söylediğiniz, uyguladığınız bir şeye ilgi duyarlar. Bu bir internet sitesinin yayına başlaması, üyelik işlemleri, bir oyunun sunumu, bir organizasyon, bir tanıtımın yapılması, izlenirlik oranının görülmesi yönünde de kıymetlidir. Şimdi bol bol çalışıp, insanlara ulaşmak için gayret edilmelidir. Eksikler varsa giderilmeli, uyumlu tarzda hareket edilmelidir. Ay-Uranüs görünümü, işlerinizi kolaylıkla halledeceğinizin işaretçisidir. Hızlı, aktif ve fikirlerinizi sıra dışı bir şekilde sunmak için iyi bir zamandır. Başarılı olmak için şimdi olan bitene iyi bakınız. Gördüklerinizi not alınız. Ay-Balık burcunda seyrine başladığında bunlar üzerinde geri planda çalışırsınız.

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos saat 19:38 - 22 Eylül saat 17:21 tarihleri arasında, Başak burcunda seyredecek Güneş, iş hayatınızla ilgili konular üzerinde titiz düşünmenin, sıkı çalışmanın, araştırmacı ve organize bir şekilde hareket etmenin son derece önemli olduğu zaman dilimidir. Ayrıca yüksek eğitim, inanç, akademik ihtisas, gelişim, büyüme ve verimlilik anlamında kıymet taşır. Siz artık becerilerinizi iş hayatında göstermek istiyorsanız, ustalaşmak ve toplum içindeki yerinizi belirlemekten yana iseniz, ben derim ki artık dağınıklığı bırakıp bol bol çalışın. Birilerine hizmet etmeniz mi gerekiyor, bundan gocunmayın. Çok fazla çaba sarf etmeniz mi gerekiyor, bunu geleceğinizi düşünerek yapın. İş ortamında gayret gösterin.

30 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında, Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerinin başlangıç tarihi olan 23 Ağustos itibariyle etkili süreç boyunca, iş hayatınızla ilgili yeni planlarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. İş yoğunluğunuza göre öncelikli olanları tespit edebilirsiniz. Rutin görevlerinizi her zamanki gibi yerine getirirken, şimdi biraz daha dikkatli şekilde işlerinize odaklanırsınız. Merkür geri hareketlerinde sanki bir şey yapılmaz gibi bir kanı var. Bu kesinlikle yanlıştır. Uzun zamandır düşündüğünüz ve tek bir açık nokta bile kalmayan işleri yoluna koyabilirsiniz. Yeni bir iş teklifiyle karşılaştığınızda artı ve eksileriyle mutlaka ele alınız. Uzun zamandır beklediğiniz bir haber şimdi gelebilir. Şartlara bir daha bakarsınız. Bu dönemde, iş hayatında veya ailenizle olan ilişkinizde iletişim önemli. Eleştirel yaklaşımlar kadar, birilerini idare edeceğim kendinizi üzmek de yanlış olur. Mantıklı ve gerçekçi şekilde duruma bakmak gerekiyor. Geri hareket süresince geçmiş problemlere yeni çözümler bulmak mümkündür. Zihin, takıntılarından kurtulur. Dağıldığınız, kararsız olduğunuz konularda daha sakin bir şekilde gözlemde bulunursunuz. Gölgeli günlerin bitimi 29 Eylül itibariyle kararlarınızı kendinizden emin şekilde uygularsınız.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Venüs-Terazi burcu seyri başlayacak. Bu dönem, gerek sosyal ilişkilerin canlanması gerek hedefimize göre bir yolun belirlenmesi gerekse çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde tespitte bulunulması yönünde önem taşıyor. Venüs Terazide yönetici ve burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için gayet olumludur. Yılın faydalı enerji geçişlerinden biridir. Bu sayede ilişkilerimiz güçlenir, yeni sürpriz tanışmalar gündeme gelir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-13-17-21-22-30 Zayıf Enerjili Günler : 5-19-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 21-22 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13-14(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EYLÜL

1-11 Eylül arası:

Sevgili Yaylar, 1 Eylül saat 12:08 itibariyle Başak burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, mesleki hedef belirleme, planlamalarda bulunma, mevcut işimizin analizi, ve bundan sonrası adına yapacaklarımızı belirleme yönünde önemlidir. Tabii ki çaba sarf etmek, yükselmeyi istemek ve buna göre yaşantımızı düzenlemek gerekiyor. Zamanı doğru ve yerinde kullanmak yararlı… Boş işler, gereksiz meselelere takılarak, eleştirel tavırlar içinde kendimizi kilitleyerek bir yere varamayız. Tutulmanın görünümleri bu yönde bize rehberlik edicidir. Onları incelediğimizde ne yapmak gerektiğini anlarız. Ay-Satürn görünümü, sorumluluk almayı, işimize sahip çıkmayı, zorluklar olsa dahi, bunları aşabileceğimizi vurguluyor. Tabii ki bizim amacımız burada önemli. Kendimizi geliştirecek miyiz, yoksa engelleyecek miyiz? Biz ilkini tercih etmeliyiz. Ay-Neptün karşıtlığı, işimiz ve ailevi konularda sevgi ve şefkatin, karmaşık olanı çözmek ve rahatlamanın doğru olacağını söylüyor. Ne kurtarıcıyız, ne de köleyiz. Biz kendi kendimizin efendisi olmayı bilmeliyiz. Yeteneklerimizi gösterecek alanlara yönelmeliyiz. Ay-Kuzey düğüm kavuşumu, iyi bir analiz ve işlerimize odaklanarak gelişim yönünde ivmemiz yükselebilir. Burada önemli olan işimizin gereklerini bilmek ona göre hayatımızı yönlendirerek başarıya ulaşmaktır. Ay-Mars görünümü, yeni yöntemler, yeni çalışma şekilleri ve düzenli bir planlamanın işimizde başarıyı getireceğini, dağılmanın, abartmanın, birçok konuya atlayıp, çabuk sıkılmanın yanlış olacağını söylemektedir. Ay-Pluto görünümü bizim şu andaki derinlikli ele almamız gereken konunun, işimiz olduğunu vurguluyor. Çünkü parasal açıdan güçlü olmanın yolu budur. Bildiğiniz gibi Tutulmanın yöneticisi Merkür gerilemekte. Onun içindir ki, tüm burçlara olduğu gibi size de tavsiyem, lütfen yukarıdaki noktaları bir daha gözden geçiriniz ve ona göre bir yol belirleyiniz. Bu yol sizi geliştiren, büyüten, verimli çalışmanızı sağlayan ve kazanç sağlayıcı bir şey olmalıdır.

9 Eylül 2016-10 Ekim 2017 tarihleri arasında Jüpiter-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu dönemde, grup üyeliği, bağlantılar, sosyal yaşamın canlanışı, özel projeler, karşı cinsle arkadaşlık, yeni bir tanışma, estetik, güzellik ve konfor duygusu gibi kaliteli yaşama ait her şey kıymetlenir. Çekici yönlerimizi, yeteneklerimizi, sanatsal etkinliklerimizi bu süreçte ortaya koyarız. Zevkli ortamlarda seçkin insanlarla bir arada olmaktan zevk alırız. Sürpriz aşklar, sıra dışı deneyimler yaşarız. Öyle kişiler karşımıza çıkar ki, bu insanların gücünden ve zenginliğinden etkileniriz. Maddi ve manevi anlamda haz duygusunun doruklarında geziniriz. Adil, barışçıl düşünmenin, yeri geldiğinde haksızlıklara birlikte ses çıkarmanın önemini kavrarız. Sadece kendimiz için değil, tüm insanlık için güzellikler daim olsun isteriz. Onaylanmak, beğenilmek, özel bulunmak gururumuzu okşar. İnsanlara geniş anlamda ulaşabileceğimiz girişimlerde bulunuruz. Trendleri takip ederiz. Yaptığımız işle markalaşmak isteriz.

Jüpiter-Terazi geçişinde Uranüs ve Pluto ile oluşacak görünümler, Kasım ve Aralık aylarında bir hayli etkili olacak. Maddi kazanç getirici iş ve projelere yöneleceğiz. Ancak sorumluluk almayı da biliriz. Yaptığımızın işin getirisi bizim için kıymetli olacak. Yeni bir ilişkiye adım atabiliriz. Paylaşmak, uzlaşı ve adil paylaşımları önemseriz. Zoraki değil içtenlikle, aşk ile yapılan işlerin, girişimlerin başarılı sonuçlanacağını biliniz. Birileri nedeniyle veya sırf çıkarımız var diye, yanlışlara göz yummamalıyız. Gerektiğinde sesimiz çıkacaktır. Ancak aceleyle kararlar vermeyelim.

10 Eylül tarihinde son kez oluşacak Satürn-Neptün görünümü, hayallerimizi gerçeklik sınırları içinde ele almanın doğru olacağını söylüyor. Yerleşim yerimiz, yuvamızla ilgili konularda buna daha fazla dikkat etmemiz de gerekecek. Gerçekçi düşünmemiz gerekiyor. Özellikle kişisel anlamdaki değişiklikler, ev ve ailenizle ilgili harcamaları kimseye güvenerek yapamayız. Kendinize inanıyorsanız, altından kalkarım diyorsanız yapın. Ancak hesabımızı bilmemiz lazım. Şartları göz önüne almakta yarar var.

12-18 Eylül arası:

Sevgili Yaylar, 16 Eylül saat 21:56 Balık burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, aile hayatınızı ilgilendiren konulardaki bazı değişimlerin, gelişmelerin fark edilir hale gelişidir. Tabii ki bunlar daha önceden sinyalini aldığımız durumlardır. Şimdi aşikar olmaya başlamıştır. Bizim de bunlar üzerinde durmamız, mercek altına alarak bakmamız gerekecek. Merkür geri hareketi kariyer ve toplumsal hayatla ilgili yerde etkili oluyor. Demek ki, bu gelişmeler her iki alanı da etkilemekte. O zaman bizim de bu gerçekliğe kendimizi bilinçli şekilde hazırlamamız lazım. Maddi konular da işin içinde olduğundan, şu anda yaşadığınız yerde veya bir kısım Yaylar, başka bir yerde de kendilerine bir düzen kurma kararı verebilirler. Aileye yardımcı olmak, ideallerimize göre bir yaşam kurmak, moralimizi bozan ve bizde hayal kırıklığı yaratan kişilerden uzaklaşmak yine bu Tutulmanın etkileri arasında yer alıyor. Bir şeyleri artık bilinçli şekilde hesabının yapılması gerekiyor. İşimizle ilgili konularda tercihlerimizi ve son durumu iyice gözden geçirelim. Bunun bize etkileri ne olabilir, ne gibi yük veya fayda getirir bir bakalım. Görünen o ki, kariyer, aile, yerleşim yeri, finansal konularda bir şeyleri iyi ayırt etmek gerekiyor. Kararlar vermeden önce, olan bitene bir daha bakmak gerekiyor.

19-25 Eylül arası:

22 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda ilerleyecek Güneş, sosyal yaşamda birebir bağlantımız olan kişilerle ilişkimize önem verdiğimiz zamandır. Uyumlu ve dengeli insanlarla bir arada olmak isteriz. Kaprisli, bencil insanlardan uzak dururuz. Yeni kişilerle tanışırız. Bu da dönemin hoş etkileri arasındadır. Elit, kaliteli, popüler mekanları tercih ederiz. Özellikle davetler, organizasyonlar, insanların bir araya geldiği sanat mekanları ilgimizi çeker. Genel olarak bu dönemde, sosyal hayatta kurulan ilişkiler, yeni insanlarla tanışmak, beraberliklerimizde uyum ve paylaşımdan yana düşünmek kolaylaşır. Maddi konularda girişim arzumuz yoğundur, hedefimize varmamızı sağlayacak insanlara ulaşma ihtiyacımız bir hayli yüksektir. Aşka kapılarımız açıktır. Başkaları bizden farklı düşünse de, bu farklılıkları adil ve nazik biçimde dengeye oturtmak isteğimiz ön plandadır.

22 Eylül- 7 Ekim tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda ilerleyecek. İş hayatımızla ilgili planlarımız, görüşme veya düzenlenecek işlerimiz, halledilmesi gereken incelemeler gündem maddemizde yine önemini koruyor. Geri hareket döneminde gözden geçirdiklerinizi tabii ki yürürlüğe koyunuz. Ancak bu tarih sonrası, karşınıza çıkacak iş veya fırsatları iyice gözden geçirmeye devam edeceğiz. İşimizde düzenli, titiz çalışacağız. Sorumluluk bilincimiz tabii ki yüksek olmalı. Verimlilik esas alınacak. İşimizde sorunlarımız varsa bunlar düzelebilecekse, risk alıp işten ayrılmayalım. Fakat hakikaten düzelmeyecekse, bir umut yoksa başka iş arayışlarında bulunalım. Bulmadan işten ayrılmayalım.

23 Eylül- 18 Ekim tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkilerin gizlilik üzerine kurulduğu ve mahremiyetin bir hayli önemsendiği, paylaşımın ve uyumun göz ardı edilebileceği süreçtir. Genelde ilişkide veya iş hayatında olsun bir şeyden emin olmak isteriz. Tamam, belki her şeyin garanti altına alınması kolay değildir. Ancak tedbirden yana olmak da yararlıdır. Bu geçişi yöneten Mars, 27 Eylül tarihinde Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, gerek ilişkide gerekse hayatın genelinde bir güven arayışı söz konusu. Ciddiyetle bunun üzerinde duracağız. Karşımızdaki kişinin bir açığı varsa, pek sabırlı davranmayacağız. Dürüstlük bizim için kıymetli. Fakat şunu da belirteyim. Siz de kendinizi şöyle bir gözden geçiriniz. İş, ilişki, maddi konularda hakikaten tutarlı, dengeli davranıyor musunuz. Çünkü Venüs-Akrep geçişleri bir yüzleşme ve eskiyi geride bırakıp, yeniye yer açma vaktidir. Bunu yapanlar kazançlı çıkar, şüphelerinden arınır, ferahlar.

26-30 Eylül arası:

27 Eylül saat 11:07 - 9 Kasım saat 07:51 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, işinizden elde ettiğiniz gelirinizle ilgili gayet ciddi bir şekilde düşündüğünüz bir süreçtir. Eğer şu anda çalıştığınız yerde düşük bir ücretle çalışıyorsanız bu durum sizi bir hayli rahatsız ettiği için, bir an önce buna çözüm bulmak istersiniz. Mars Oğlakta gayet temkinli, sabırlı ve planlı davranılmasını sağlar. Ne olursa olsun enine boyuna duruma bakarsınız. Her ne kadar bir Yay sabırsız diye bilinse de, Mars-Oğlak geçişlerinde Yayların daha az para harcadığına şahit oluyoruz. Çünkü bu olgunun hayatınızdaki öneminin gayet iyi farkında olduğunuz bir geçiştir. Ayrıca aşk hayatınızı ilgilendiren konular üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir zaman olduğunu belirteyim. Ciddiyet, güven, sağlamlık olgularını önemseyelim.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-17-18-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-15-16-21-22-28-29 Aşkta En Şanslı Günler : 17-18 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 8-9-10(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EKİM

1-9 Ekim arası:

Sevgili Yaylar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, becerikli olduğunuz alan ve konular üzerinde yeni proje ve planlamada bulunulan, dostlarla bir araya gelmek, aktivitelerde bulunmak, sosyal yaşantınızı aktif hale getirmek, ilerisi adına umutlanmak yönünde olumludur. Kişi, bu Yeniayda, görüşmelerde bulunarak, bağlantıya geçerek, uzlaşmazlıklara çözüm arar, güzelliğe prim verir, adaleti önemser, insanlara destek olur ve uzlaştırıcıdır. Estetik güzellik, verimli ilişkiler, sunum, sergi, davet, halkla ilişkiler alanında etkin bir Yeniaydır. Yeniayın görünümleri her zaman olduğu gibi yaşanması muhtemel gelişmelerin işaretçisidir. Ay-Satürn görünümü, etkin olduğunuz konu ve alanlarda, becerilerinizi insanlara ifade etme, iş veya özel anlamda güçlenmenizde yardımcıdır. İnsanlar sizin fikirlerinizi önemserler. Güzelleşmek, huzur duymak, keyiflenmek için sizin tavsiyelerinize uyarlar. Siz de dışarıda hoş görünmeye, ilgi uyandırmaya gayret edersiniz. Ciddi ve oldukça kararlı bir şekilde yolunuzu belirlersiniz. Ay-Pluto görünümü, maddi kazanç elde etme arzunuzun simgesidir. İstersiniz ki, yaptığınız iş, uğraştığınız alanda doyurucu geri dönüşler olsun. Bu anlamda biraz hırslanmak mümkündür. Bunu doğal karşılamak lazım... Kim hayatını garanti altına almak istemez ki? Ancak tabii ki şartlarımıza bakacağız bir de maddi konularda her verilen söze inanmadan önce bilinçli düşüneceğiz. Venüs-Neptün görünümü, ailevi ve özel hayatınızdaki ilişkilerinizde daha fazla ilgi beklediğiniz zamandır. Eğer yalnızsanız biraz hüzünlenmek, bazen geçmişi hatırlamak mümkündür. Sosyal ilişkilerim iyi, umarım özel hayatımda da arzu ettiğim güzelliklere sahip olurum tarzında olumlamalar faydalı olacaktır. Ev içinde çalışmalar, uğraşılar, sanatsal becerileriniz üzerine eğilmek yararlıdır.

7 Ekim- 24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Fikirlerimizi dile getirip, insanların hakkımızda ne düşündüğünü öğrenmek isteyeceğiz. Sohbet etmek, yazışmak, düşünce alışverişinde bulunmak hoşumuza gidebilir. Dostlarımızla bir araya gelmek, çeşitli etkinliklere katılmak, sanatla alakalı mekanlarda bulunmak faydalıdır. Sadece birebir konuşma değil sosyal medyayı da yakından takip edebiliriz. İletişimde bulunun, yeni insanlarla tanışın, kendinizi ifade edin. Bu size finansal anlamda da kazanç getirici olabilir. Kimle bağlantı kurmak istiyorsanız o kişilere doğru yönelin. Özellikle karşı cinsle olan sosyalleşme anlamında da bu dönemi olumlu buluyorum.

10-16 Ekim arası:

Sevgili Yaylar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatınız ve sosyal ilişkilerinizi düzenleme yönünde önemlidir. Siz isteklerinizi başkalarıyla işbirliğinde bulunarak elde edebilirsiniz. Bu Dolunay yeni biriyle tanışmanın, bir yenilik hazırlığının, son iki hafta önce verilen kararların sonuçlarıyla karşılaşmanızı sağlayıcıdır. Bir projenin başına geçmeyi, dilediğiniz şekilde yönlendirmeyi, bu sayede finansal anlamda kazançlı çıkmayı isteyebilirsiniz. Tabii ki kurallara, plan ve programlı çalışmaya özen göstermekte yarar var. Bencil düşünmeyelim. Eğer ekip çalışması yapıyorsak, bu ekip içindeki paylaşımların hakça düzenlenmesi gerekir. Sadece kendimize göre hareket edersek, diğerlerine karşı haksızlık olur. Birilerine danışmanız, onların da fikirlerini almanız size artı kazandırır. Bu Dolunay, bir arkadaşlığın aşka dönüşmesi, çocuklarınız varsa onlarla ilgili konuların halledilmesi yönünde de önem taşıyor. Merkür-Pluto görünümü, bu Dolunayda ilişkilerimizi medeni şekilde, işbirliğine dönük, görüş alışverişinde bulunarak düzenlememiz halinde, hedefimize ulaşabileceğimizi işaret ediyor. Bu görünüm zaten bu yöndeki ortaklıkların yaşayacağını, bunu aksi ilişkilerin krizle sonuçlanacağını işaret etmekte. Ay-Uranüs görünümü, sürpriz bir aşkın, gelişmenin, yeniliğin bizi heyecanlandırması anlamında. Demek oluyor ki, bu Dolunayda bizi memnun edici gelişmeler var. Öyle veya böyle, bir şeyler zorlasa da, yine de sonuç keyiflendirici gözüküyor.

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Venüs, yüzünüzde çiçekler açtırır. İletişim ve aktif hareketlenme dönemidir. Üzerinizdeki baskıları ve sıkıntıları bir parça da olsa geride bırakarak güzelliklere yelken açma anlamında etkili olacaktır. Yeni tanışmalar, bir takım pürüzlerin ortadan kaldırılması, yolculuklar içeren önemli ve kıymetli bir zamandır. Venüs-Yay burcu geçişinde sosyal yaşamınız, hedeflerinizle alakalı olarak ilişkiler kurulur, bunlar yenilenir, canlanır. Sizi öne atılmaya, bağlantılar kurmaya teşvik eden Venüs, girişimci olmaya teşvik eder. Amacınıza ulaşmanızın önündeki engellerin üzerinden kolayca atlanılır. Pozitif şekilde bağlantılar kurulur, bu bağlantılar sosyal hayatta isminizi duyurmanızı sağlar. Yanınızda bulunmaktan zevk alırlar. Karşı cins üzerinde etkinliğiniz yükselir. Özgür kararlar alabilecek bir cesarete sahip olursunuz.

23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, olan bitene bakmak, derinlikli gözden geçirmek, toparlanmak vaktidir. Ancak her Yay burcu mensubu böyle hissetmeyebilir. Hayata bakış açınız, bugüne dek yaşadığınız deneyimler, içinde bulunduğunuz şartlar veya karakter yapınız gereği süreci zorlu geçirmeniz de mümkündür. Bazı kişilerle aranıza mesafe girebilir. Benim tavsiyem, şu sizi yoran, gücünüzü azaltan, kafanızı bulandıran şeyleri ayıklayın hayatınızdan. Venüs, burcunuzda ilerliyor. Sosyal yaşamınıza önem verin. Gezin, canlanın, hayatı kucaklayın.

24-31 Ekim arası:

Sevgili Yaylar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, derinlemesine kendinizi gözden geçiriştir. Burada kendinizi keşfetme hali bir hayli etkilidir. Maddi kazanç ve tasarruf etme yönünde kararlar verilebilir. Daha oturaklı dediğimiz sağlam ve ilerisi adına güç kazandırıcı işlere yönelmenizde etkindir. İç dünyanızdaki hassasiyetleri ne kadar vurgulasa da, bu yeteneklerinizi bir alanda değerlendirmek için aslında yaratıcı bir kuvvettir. Kariyer hayatınızda hırslandırıcı, geleceğinizi tayin edici işler için hazırlık, araştırma, bilgilenme yönünde faydalı bir Yeniaydır. Tabii ki bazı Yaylar bu odaklanma halinden, dikkatli harcama ve tutumlu olma vaziyetinden hoşlanmasa da, Yeniayı olumlu açıdan değerlendirip doğru kararlar almak için, üstte izah ettiğim şekilde bir bakış açısı size yarar sağlayıcıdır. Öbürü ise, fazla hırsın, gereksiz öfke ve düşmanlıkların, kendinize dahi itiraf etmekte zorlandığınız konularda sıkışmışlığın göstergesi olur ki, böyle bir bakış açısı altında verilen karar kendi kendinizi bastırmak olur ki, bir faydası yoktur. Siz, hayata katılmak ve kendi yolunuzu kararlı bir şekilde belirlemek adına düşünmelisiniz. İşte bu sizin başarınız, gücünüz olur.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-6-7-10-11-15-23-24-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 13-19-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 15 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8-9

Yeniay : 5-6-7(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

KASIM

1-6 Kasım arası:

Sevgili Yaylar bu hafta, ailemiz ve iş hayatımızla ilgili konularda gerçekçi bir şekilde analizde bulunmalıyız. Önceliklerimizi belirlediğimizde, bunları nasıl elde edeceğimizi ve karşımıza çıkan zorlukları nasıl karşılamamız gerektiğini biliriz. Sistemli ve düzgün çalışmak, sorumluluk bilinciyle günlük işlerimizi yapmak, sorunlarımız varsa bunları çözmek gerekir. Hayal kurmak güzeldir. Ancak hayalleri gerçeğe dönüştürmek için yaşama katılmak gerekir. Eğer bir şeyler sizi tatmin etmiyorsa, geriye çekilip kendinize acımak yerine, kendinize bir yol ve bir amaç belirlemelisiniz. Haftanın tüm görünümleri, kuruntulu, endişeli, kuşkucu olmanın huzursuzluktan başka bir şey olmadığını, bizzat kazanç elde etmek için mücadeleci olmak gerektiğini işaret ediyor. Böyle olmayı seçenler için fırsatlar kapıda olacak.

7-13 Kasım arası:

9 Kasım - 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Aşk hayatınız bir hayli aktif hale gelir. Tanışmalar bu tarihte daha yoğundur. Grup faaliyetleri, kültürel etkinliklerde bulunmak hoşunuza gider. Aktiviteler genelde yakın çevrenizle ve belli bir grup içinde daha yoğundur. Çok fazla yabancıyla temas yerine, bildiğimiz dostlarla temas etmeyi tercih ederiz. İnternet üzerindeki paylaşımlar da buna dahildir. Zorlayıcı olan hiçbir şeyden hoşlanmazsınız.

12 Kasım - 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu süreçte para olgusu son derece kıymetlidir. Çünkü yaşantımızı sürdürmek, ilişkide başarılı olabilmek ve yeni bir hayat kurabilmek için çok tutumlu bir şekilde mali konular ele alınmalıdır. Yaylar için belirli bir bütçe içerisinde yapılacakları gözden geçirme zamanıdır. İş hayatında da para ve getirisi önemsenecektir. Tutumluluk ve tedbirlilik hali mevcuttur. Bastığınız adıma dikkat edersiniz.

12 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında Merkür burcunuzda ilerleyecek. Bu geçişi gayet olumlu buluyorum. Hayatı keşif, tecrübe sahibi olma, eğitimden ticari konulara kadar yurtdışıyla bağlantılar kurma yönünden de pozitif düşünmenin işaretçisi olarak görüyorum. Büyümenin, gelişmenin, verimli düşünmenin zamanıdır. Aşk, iş, eğitim, sanat, spor, artistik yetenekler bu süreçte zihninizin odaklandığı alanlardan bir kaçıdır. Hem ifade gücünüzü yükseltici hem de olumlu fikirlerinizle hayata sarılmanızı sağlayacaktır. İletişim kurmak, hareket etmek, bağlantı kurmak ve görüşmek, kendi fikirlerinize uygun insanlarla etkinlikte bulunmak, yolculuklar, haberleşme, ticaret ve inanç gibi hemen hemen her konuda sizin için etkili bir dönemdir. Ancak tabii ki, gerektiğinde de, dilimizden çıkan sözlere de dikkat edeceğiz. İpin ucunu kaçırmayacağız. Bu süreçte, ikili ilişkimiz, mesleki kariyerimizle ilgili konularda ve de genel olarak bilgilenmeyi, araştırmayı, doğru bilgiye ulaşmayı mutlaka önemsemeliyiz. Kendimizi geliştirmeli, ben biliyorum dememeli, öğrenmeye devam etmeliyiz. Bir de aceleci kararlardan kaçınmalıyız. İyice düşünmeliyiz.

14-20 Kasım arası:

Sevgili Yaylar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatımız ve günlük yaşantımızın düzene kavuşturulması, sağlıklı, huzurlu hale getirilmesi, kazanç anlamında duruma bakılması ve işlerliği olmayanların ayıklanması yönünde önem taşıyor. Bir de şu önemli. Her zaman her şey bizim istediğimiz tarzda olmayabilir. Önemli olan şartlara bakabilmek ve ona göre kendimizi ayarlamaktır. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniay, bir şeyleri denetim altına almak, sürekli endişeli düşünmek yerine moral ve motivasyonumuzu yükseltici aktivitelerin önemini vurgulamıştı. Bunu yapanlar için bugünkü Dolunay, iç huzuru duymanın, sorunları bilinçli şekilde ele alarak çözüm bulmanın işaretçisidir. Tam tersine hala endişe, şüphe, huzursuzluk ve öfke içindeysek veya inatla bir şeyleri sürdürmeye çalışıyorsak kendi kendimizi üzeriz ve stres altına gireriz. Önemli olan kendi huzurumuzu dış etkenlere bağlamamak, güven duygumuzu içimizde oluşturmaktır. Bu Dolunayın Pluto ile olan görünümü, iş ve finansal konular üzerinde derinlikli düşünmenizde, günlük hayatınızı düzenlemenizde sizi destekleyicidir.

21-30 Kasım arası:

21 Kasım saat 23:22 - 21 Aralık saat 12:44 tarihleri arasında Güneş-Yay burcunda ilerleyecek. Bu yıl ki geçiş, burcunuzda ilerlemekte olan Satürn ile örtüştüğü için anlamı da değişiyor. Sizi bilgeliğe, hoşgörüye, yapıcı düşünmeye sevk ediyor. Attığınız adımın bilincinde, ilişki kurduğunuz insanları yargılamadan, farklı görüşte olsalar dahi saygınızı, sevginizi ihmal etmeden hem kendinize hem dünyaya karşı dilinizi güzel eyleyebilirsiniz. Kolay mı? Zor tabii ki ancak Satürn-Yay burcu süreci bunu öğrenme, deneyimleme anlamında sizi olgunlaştırıcıdır.

Sevgili Yaylar, 29 Kasım saat 14:18 burcunuzda doğacak Yeniay, kişisel anlamdaki yeniliklerin kararı, iş veya mali konuların gözden geçirilip uygulanmasında olumlu bir zamandır. Duruma bakılır, incelenir, araştırılır, artı ve eksileriyle ele alınır ve yerine getirilir. Yeniayın yönetici gücü Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, hedef belirleme, projeler, özgürlük, rahatlık, konfor ve ilişkilerde seçkinlik, adalet ve barış duygusu gayet olumludur. Sosyal çevrenizde değişiklik olur, yeni dostluklar kurulur, geleceğe umutla bakılır. Yeniayın görünümlerine baktığımızda, değişimin, gelişmenin, mücadele ederek başarıya ulaşmanın, sıkı çalışmanın kariyer anlamında etkisini görüyoruz. İş başvurusu, görüşme, seyahat, toplantılar bu Yeniayda önemsediğimiz konudur. Evimizle alakalı alışverişlerde sağlamlık ve uzun ömürlülük merkez alınır. Ev içinde bir değişiklik arzulanır. Aşkta güven olgusu ve yenilikçi görüş iç içe geçmiş gibidir. Geçici olmasın ancak heyecan verici nitelikte sürsün.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-11-12-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 9-10-15-16-22 Aşkta En Şanslı Günler : 11-12 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5

Yeniay : 1-2-3-4-28-29-30(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ARALIK

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, maddi ve manevi anlamda kendinizi garanti altına alma arzunuzu işaret eder. Çünkü para ve onun sağlayacağı güç önemlidir. Ancak kesinkes her kapıyı açar diye konuşmak eksik olacağı gibi gerekli olmadığını söylemek de bir o kadar yanlıştır. Merkür beden-zihin ve ruh arasındaki duyuları bir uydu anteni vazifesi görerek algılamamızı sağlayan- astrolojik simgedir. Oğlak burcunda ilerlediğinde, zihnimiz otomatik olarak disiplin altına girer. Her durumu ciddi, kararlı, bazen çok yavaş, kimi zaman hırslı şekilde ele alabilir, düşünebiliriz. Öyle ütopik hayaller kurmayız. Ama kendimizi sağlama almak isteriz. Bu sağlama alma işi, karşımıza çıkabilecek fırsatları değerlendirirken oldukça işimize yarayabilir.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs süreci genel olarak yeniliklere hevesli, arkadaşça paylaşımlara açık bir zaman dilimidir. Aşk hayatınızla ilgili konularda hoş sürprizler yaşamak, kendinizi özgür bir şekilde ifade etmek, grup faaliyetlerinde bulunmak, hobilerinizi paylaşmak, zevkli, uyumlu ve sıra dışı güzelliklerin tadını çıkarmak bu süreçte bir hayli etkilidir. Kültürel sohbetler, iletişim, sosyal medyada yer almak, internette kendinizi tanıtmak, bir çevre edinmek gibi aktivitelere yer verilebilir. Yaratıcı çalışmalar, fikir tartışmaları, ilginç buluşlar bu enerjinin yansımaları arasında yer alırken, farklı konularda bilgilenmenizi sağlayan insanlarla tanışabilirsiniz.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Yaylar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, ilişkinizle alakalı meseleleri aydınlığa kavuşturmak, durumları net olarak görmek, son iki haftadır yaşanan gelişmeleri bir sonuca bağlamak yönünde önemlidir. İlişkide eğer bir problem uzun zamandır varsa ve bu görmezden gelinmişse, şimdi aşikar olur. Artık gizlenmesi, üstünün kapatılması mümkün değildir. Ben bu Dolunayın sadece ilişki meselelerinde değil, maddi konular üzerinde de etkili olduğunu, bir ortaklığın ciddi şekilde analizinin yapılması yönünde de önemli buluyorum. Sadece kendi açımızdan değil, şimdi başkalarının da düşüncelerini dinleme, öğrenme zamanıdır. Farklı bakış açılarına öne veren Yaylar için bu Dolunay, bir eş veya iş konusunda karşıt görüşlere bir kulak vermeleri halinde sorunların çözülmesi mümkün olur. Hatta bir anlaşmanın, sözleşmenin, bir işin sonuca bağlanmasında da bu Dolunay etkili olabilir. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda, maddi-manevi anlamda zihnimizi disiplin edici ve sorumluluk duygusuyla hareket etmemizi sağlayıcıdır. Dolunayın Mars ile görünümü, bir yeniliğin, bir değişikliğin, heyecan verici bir yeni ilişkinin de göstergesidir. Amacını, hedefini bilen ve bunu başkalarıyla paylaşan Yaylar grup, çevre, girişim yönünde ivme kazanırlar.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında Balık burcunda seyredecek Mars, aile içi ilişkiler ve özel hayatınızla ilgili konularda sakin ve uyumlu, çatışmak yerine anlaşmaya gönüllü olduğunuz bir zaman dilimidir. Bilinçaltınızda veya kişisel derinliklerinizde huzur duygusu bir hayli önem kazanır. Mahremiyetinize verdiğiniz önem belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Olumsuz hiçbir şeye tahammülünüz yoktur. Kimi zaman bu yüzden değişken tavırlar sergileyebilirsiniz. Ev alanı içindeki huzurunuzu kimsenin bozmasını istemezsiniz. Özellikle Bayan Yaylar eşlerinden kendilerine karşı daha anlayışlı davranmalarını beklerler. Eğer hayata tutunmayı, inanmayı ve ne olursa olsun her türlü engeli aşabileceğinize inanıyorsanız bu dönemi rahat geçirirsiniz. Yuvanızda kendinizi iyi hissedersiniz. Romantik paylaşımlar, fedakarlıklar, özveri bu enerjinin yansımaları arasında yer alır. Öyle savaşçı insanlar gibi olmazsınız. Her şeye atlayayım, halledeyim demezsiniz. Çünkü yanılmaktan, başarısız olmaktan kaçınırsınız.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Yaylar

1-Yetenekleriniz yoluyla elde edilen tüm maddi kazanımlarınız (geliriniz) , kayıplarımız (parasal),
2-Duygusal anlamda güven sağlayan değerleriniz, yatırımlarınız, gelir ve giderleriniz (bütçeniz), yetenekleriniz, becerileriniz, kar ve zararlarınız, harcamalarınız
3- Zenginlik, hırsınız, sağlamlaştırmak (maddi ve manevi) isteğiniz, üretim şekilleri,
4-Değer yargılarınız, menkul değerler, ticaret gelirleri, parasal sorunlarınızla mücadele gücünüz, borçlarımızla alakalı konular

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

 • Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
  • İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
  • Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
  • Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
   -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
   -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
   -Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
   -Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
   -İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
   -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
   -Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
   -Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, maddi ve manevi anlamda garantide olmak isteğimizin işaretçisidir. Çalışanlar, maaş artışlarıyla yakından ilgilidirler. Çalışmayanlar, iş arayışında bulunurlar. Parası olanlar yatırıma yönelirler. Eğer maddi açıdan sıkıntılarımız varsa, pek keyfimiz de olmaz. Her şeyin sağlama alınmaya çalışıldığı bu dönemde kimileri, üç kuruşun bile hesabını yaparlar. Genel olarak yönetici veya lider pozisyonundaki işleri tercih edeceğiniz bu dönemde, isminizi duyurmak ve mali açıdan kuvvetli bir konumda bulunmak sizin için bir hayli önemli hale gelir. Güneş-Oğlak burcu süreçlerinde, bonkör Yayların paralarına sahip çıkanlarına rastlıyorum.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Yaylar, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda doğacak Yeniay, bu yıl Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Kendimiz adına nelerin faydalı ve yararsız olduğunu saptayacağımız bir zamandayız. Bu saptama tabii ki, bizim bunu gönülden istememize bağlıdır. Sözgelimi finansal kazancımız yetersiz veya istediğimiz gibi yaşamanın önüne geçiyorsa, iş tercihlerimizi bir daha ele almalıyız. Eğer kazandığımızdan fazla harcayan bir kişiysek, tabii ki buna bir son vermeliyiz. Tam tersine, parayı hayatının merkezinde gören, ihtiyaçları olduğu halde sürekli endişeli ve var yemez bir insansak, bu da yanlış olur. Tabii ki, birkaç kuruşumuz kenarda olmalı, fakat ihtiyaçlarımızı da ertelememeliyiz. Evimiz, ailemizle ilgili verilecek önemli bir karar dönemindeysek, sözgelimi taşınmak, ev satın almak, başka bir şehre yerleşmek gibi. Bunların dikkatli şekilde hesabının yapılması şarttır. Tayin, terfi, işten ayrılmak gibi, ailemizi ilgilendiren konular, bu Yeniay ve Merkür geri hareketinde sabırlı bir şekilde beklemeyi gerektirebilir. Bu konuda olumsuz düşünmeyelim. Yapılan işlerin ücreti geç ödenebilir veya daha önce yapılıp verilmediyse, bu konuda bir haber alınabilir. Eğer alternatif bir başka işimiz yoksa, işten ayrılmak maddi açıdan bizi zorlayabilir. Bu nedenle hemen karar vermeyelim. Yatırım anlamında sabırlı olalım.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-17-21-22-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-19-20 Aşkta En Şanslı Günler : 9 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-29-30

Yeniay : 1-26-27-28(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç