KADIN

Yay Burcu Yorumları

GENEL BAKIŞ

Sevgili Yaylar, 2 Aralık tarihinde Merkür, kazanç evinizde, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Tutumluluk haliyle birlikte işlerinizi ve maddi konuları bir düzene oturtmak istiyorsunuz, alışverişlerinizi düzenliyorsunuz. Eğer 12 Aralık tarihine kadar maddi anlamda düzene koymanız gereken şeyler varsa, bunları önemsemelisiniz. Her şeyi kalıplar içerisinde ele alıyorsunuz. İşinizle ilgili görüşmeler olabilir, bu görüşmeleri dikkate alarak her şeyi ılımlı bir şekilde ele almalısınız. İkili ilişkilerde ve işinizde maddiyatı çok daha fazla öne alacaksınız. Ancak çok da karamsar olmamalısınız. İkili ilişkide ise sizin için güvence, maddi ve manevi anlamda yarınlara dönük hareket edeceksiniz.

7 Aralık tarihinde ise Venüs Kova burcunda olacak. İletişim ve bağlantı kurmada etkili olacak bu. Bir şeyleri ortak bir şekilde halledebilmek istiyorsunuz. İnsanlarla bir araya gelip fikirlerini soracak, yeni bir şeylere adım atmak isteyeceksiniz. Çalışma hayatınız ve sosyal hayatınızla ilgili meseleler üzerinde duracaksınız. Düzgün bir şekilde bu konuları ele almalısınız.

14 Aralık’ta Dolunay, İkizler burcunda oluşuyor. Evlilik, finansal konular, miras, para alışverişi gibi konularda hesabınızı çok iyi bilmeniz lazım. Karşınızdaki kişinin iş durumunu incelemelisiniz. Hangi konularda anlaşamadığınıza tekrar bakmalısınız. Belki de bazı konuları halledebilmek için çok daha dikkatli göz atmalısınız. Kararlarınızın üzerinden tekrar geçmeniz gerekebilir. Buyurgan davranan bir partner sizi rahatsız edebilir. Garanti ve güvence arzusu yoksa eğer Dolunay rahatsız edebilir.

19 Aralık tarihinde Mars, Balık burcunda seyrine başlıyor. Ailevi ilişkilerde bir yandan hedeflerinizi görürken, bir yandan suistimal edildiğinizi hissettirebilirsiniz. Herkes kendini düşünüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Aile büyükleri de sizin iyi niyetinizden yararlanıyor olabilir. Evin içinde bazı fedakarlıklar ve özveri gerekebilir. Kimsenin kimseyi zorla hayatına kast etme hakkının olmadığının farkında olun.

Aynı gün, 4 Ocak 2017’ye kadar sürecek olan Merkür’ün geri hareketi başlıyor. Finansal konular çok önemli, hesabınızı bilmeniz gerekiyor. Mali konularda doyumsuz bir gidişatını varsa, işinizden gelen gelir yetersizse, evinizden gelen destek azsa dikkatli olmalısınız. Eski borçlar gündeme gelebilir. Biraz daha ciddiyetle olaylara hakim olmalısınız. İlkeleriniz perspektifinde hareket etmenizde yarar var.

21 Aralık tarihinde Güneş, Oğlak burcunda olacak. Hemen hemen ayın genelinde kazanç bir hayli etkiliyken, burada da yarınlarınızın güvence altında olması ortaya çıkıyor. Her şeyi iyi niyetli düşünme haliniz biraz azalıyor.

29 Aralık tarihinde Yeniay, Oğlak burcunda doğacak. Para konusunda dikkatli olmanızı işaret edecek bu Yeniay, oldukça önemli. Ailenizin masrafları dikkatlice planlanmazsa, borçlar sizi biraz sıkıştırabilir. Para, bütçe ayarlanması ve kişisel girişimlerin planlanması yönünde oldukça etkili. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE ARALIK AYI

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, maddi ve manevi anlamda kendinizi garanti altına alma arzunuzu işaret eder. Çünkü para ve onun sağlayacağı güç önemlidir. Ancak kesinkes her kapıyı açar diye konuşmak eksik olacağı gibi gerekli olmadığını söylemek de bir o kadar yanlıştır. Merkür beden-zihin ve ruh arasındaki duyuları bir uydu anteni vazifesi görerek algılamamızı sağlayan- astrolojik simgedir. Oğlak burcunda ilerlediğinde, zihnimiz otomatik olarak disiplin altına girer. Her durumu ciddi, kararlı, bazen çok yavaş, kimi zaman hırslı şekilde ele alabilir, düşünebiliriz. Öyle ütopik hayaller kurmayız. Ama kendimizi sağlama almak isteriz. Bu sağlama alma işi, karşımıza çıkabilecek fırsatları değerlendirirken oldukça işimize yarayabilir.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs süreci genel olarak yeniliklere hevesli, arkadaşça paylaşımlara açık bir zaman dilimidir. Aşk hayatınızla ilgili konularda hoş sürprizler yaşamak, kendinizi özgür bir şekilde ifade etmek, grup faaliyetlerinde bulunmak, hobilerinizi paylaşmak, zevkli, uyumlu ve sıra dışı güzelliklerin tadını çıkarmak bu süreçte bir hayli etkilidir. Kültürel sohbetler, iletişim, sosyal medyada yer almak, internette kendinizi tanıtmak, bir çevre edinmek gibi aktivitelere yer verilebilir. Yaratıcı çalışmalar, fikir tartışmaları, ilginç buluşlar bu enerjinin yansımaları arasında yer alırken, farklı konularda bilgilenmenizi sağlayan insanlarla tanışabilirsiniz.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Yaylar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, ilişkinizle alakalı meseleleri aydınlığa kavuşturmak, durumları net olarak görmek, son iki haftadır yaşanan gelişmeleri bir sonuca bağlamak yönünde önemlidir. İlişkide eğer bir problem uzun zamandır varsa ve bu görmezden gelinmişse, şimdi aşikar olur. Artık gizlenmesi, üstünün kapatılması mümkün değildir. Ben bu Dolunayın sadece ilişki meselelerinde değil, maddi konular üzerinde de etkili olduğunu, bir ortaklığın ciddi şekilde analizinin yapılması yönünde de önemli buluyorum. Sadece kendi açımızdan değil, şimdi başkalarının da düşüncelerini dinleme, öğrenme zamanıdır. Farklı bakış açılarına öne veren Yaylar için bu Dolunay, bir eş veya iş konusunda karşıt görüşlere bir kulak vermeleri halinde sorunların çözülmesi mümkün olur. Hatta bir anlaşmanın, sözleşmenin, bir işin sonuca bağlanmasında da bu Dolunay etkili olabilir. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda, maddi-manevi anlamda zihnimizi disiplin edici ve sorumluluk duygusuyla hareket etmemizi sağlayıcıdır. Dolunayın Mars ile görünümü, bir yeniliğin, bir değişikliğin, heyecan verici bir yeni ilişkinin de göstergesidir. Amacını, hedefini bilen ve bunu başkalarıyla paylaşan Yaylar grup, çevre, girişim yönünde ivme kazanırlar.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında Balık burcunda seyredecek Mars, aile içi ilişkiler ve özel hayatınızla ilgili konularda sakin ve uyumlu, çatışmak yerine anlaşmaya gönüllü olduğunuz bir zaman dilimidir. Bilinçaltınızda veya kişisel derinliklerinizde huzur duygusu bir hayli önem kazanır. Mahremiyetinize verdiğiniz önem belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Olumsuz hiçbir şeye tahammülünüz yoktur. Kimi zaman bu yüzden değişken tavırlar sergileyebilirsiniz. Ev alanı içindeki huzurunuzu kimsenin bozmasını istemezsiniz. Özellikle Bayan Yaylar eşlerinden kendilerine karşı daha anlayışlı davranmalarını beklerler. Eğer hayata tutunmayı, inanmayı ve ne olursa olsun her türlü engeli aşabileceğinize inanıyorsanız bu dönemi rahat geçirirsiniz. Yuvanızda kendinizi iyi hissedersiniz. Romantik paylaşımlar, fedakarlıklar, özveri bu enerjinin yansımaları arasında yer alır. Öyle savaşçı insanlar gibi olmazsınız. Her şeye atlayayım, halledeyim demezsiniz. Çünkü yanılmaktan, başarısız olmaktan kaçınırsınız.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Yaylar

1-Yetenekleriniz yoluyla elde edilen tüm maddi kazanımlarınız (geliriniz) , kayıplarımız (parasal),
2-Duygusal anlamda güven sağlayan değerleriniz, yatırımlarınız, gelir ve giderleriniz (bütçeniz), yetenekleriniz, becerileriniz, kar ve zararlarınız, harcamalarınız
3- Zenginlik, hırsınız, sağlamlaştırmak (maddi ve manevi) isteğiniz, üretim şekilleri,
4-Değer yargılarınız, menkul değerler, ticaret gelirleri, parasal sorunlarınızla mücadele gücünüz, borçlarımızla alakalı konular

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
-Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
-İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
-Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
-Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, maddi ve manevi anlamda garantide olmak isteğimizin işaretçisidir. Çalışanlar, maaş artışlarıyla yakından ilgilidirler. Çalışmayanlar, iş arayışında bulunurlar. Parası olanlar yatırıma yönelirler. Eğer maddi açıdan sıkıntılarımız varsa, pek keyfimiz de olmaz. Her şeyin sağlama alınmaya çalışıldığı bu dönemde kimileri, üç kuruşun bile hesabını yaparlar. Genel olarak yönetici veya lider pozisyonundaki işleri tercih edeceğiniz bu dönemde, isminizi duyurmak ve mali açıdan kuvvetli bir konumda bulunmak sizin için bir hayli önemli hale gelir. Güneş-Oğlak burcu süreçlerinde, bonkör Yayların paralarına sahip çıkanlarına rastlıyorum.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Yaylar, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda doğacak Yeniay, bu yıl Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Kendimiz adına nelerin faydalı ve yararsız olduğunu saptayacağımız bir zamandayız. Bu saptama tabii ki, bizim bunu gönülden istememize bağlıdır. Sözgelimi finansal kazancımız yetersiz veya istediğimiz gibi yaşamanın önüne geçiyorsa, iş tercihlerimizi bir daha ele almalıyız. Eğer kazandığımızdan fazla harcayan bir kişiysek, tabii ki buna bir son vermeliyiz. Tam tersine, parayı hayatının merkezinde gören, ihtiyaçları olduğu halde sürekli endişeli ve var yemez bir insansak, bu da yanlış olur. Tabii ki, birkaç kuruşumuz kenarda olmalı, fakat ihtiyaçlarımızı da ertelememeliyiz. Evimiz, ailemizle ilgili verilecek önemli bir karar dönemindeysek, sözgelimi taşınmak, ev satın almak, başka bir şehre yerleşmek gibi. Bunların dikkatli şekilde hesabının yapılması şarttır. Tayin, terfi, işten ayrılmak gibi, ailemizi ilgilendiren konular, bu Yeniay ve Merkür geri hareketinde sabırlı bir şekilde beklemeyi gerektirebilir. Bu konuda olumsuz düşünmeyelim. Yapılan işlerin ücreti geç ödenebilir veya daha önce yapılıp verilmediyse, bu konuda bir haber alınabilir. Eğer alternatif bir başka işimiz yoksa, işten ayrılmak maddi açıdan bizi zorlayabilir. Bu nedenle hemen karar vermeyelim. Yatırım anlamında sabırlı olalım.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-17-21-22-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-19-20 Aşkta En Şanslı Günler : 9 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-29-30

Yeniay : 1-26-27-28(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç