KADIN

Yay Burcu Aylık Yorumu

GENEL BAKIŞ

Sevgili Yaylar, 3 Ocak tarihinde Venüs, Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir ailevi ilişkilerde naif, ılımlı olmanızı sağlayacak ve daha ılımlı davranacaksınız. Aile içinde birlik ve düzen varsa bu dönemde birbirinizle olan iletişiminiz son derece yumuşak olacak. Önceden gelen sorunlar veya iyi niyeti suistimal eden bir durum varsa bunlar gündeme gelebilir.

4-8 Ocak tarihlerinde Merkür, Yay burcunda gerileyecek Kişisel kararlarınızı bir daha gözden geçirmenizi işaret ediyor. Yeni kararlarınızı 15 Ocak tarihiyle yürürlüğe koymalısınız.

12 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşan Dolunay ise hesabınızı bilmenin önemini vurguluyor. Başkasından sizi desteklemesini beklemeyip sizin kendi ayaklarınız üstünde durmanızı işaret ediyor. Sorumluluklarınıza sahip çıkarsanız kimse sizin üzerinizde baskı kuramayacak. Aynı gün Merkür, Oğlak burcunda olacağı için hesabınızı bilmeniz gerekecek. Elinizdekine göre hareket edeceksiniz. Bu Dolunayda bir diğer önemli nokta ise aile ilişkileriniz ve aile sevginiz. Birbiriniz üzerinde gerçekten dürüst ve açık olmanız gerek. Paranız yoksa harcamalarınızı kontrol etmelisiniz. Birilerinize destek oluyorsanız ya da destek alıyorsanız hesabınızı bilmelisiniz.

19 Ocak’ta Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor, 28 Ocak’ta ise Kova burcunda bir Yeniay doğuyor. Bu Yeniayın oluştuğu gün de Mars Koç burcunda olacak. Atağa geçmeniz anlamında ve yeni bir projeye girişmeniz anlamında, her konuda liderliğinizi göstereceksiniz. Ayrıca yeni bir tanışmanın da işaretçisi ve bu tanışma, aşka dönüşebilir. Her yönüyle 28 Ocak yılın iyi bir döneminin başlangıcı olacak. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE OCAK AYI

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Yaylar 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişinde, ev içi ve ailevi konular üzerinde duracağız, sevgi birliliğinin oluşmasına önem vereceğiz. Sorunların üstünü kapatmayacağız, huzursuzluklara neden olmayacağız. Problemler olsa dahi, bunlar göz ardı edilerek veya büyütülmeden çözümlemekten yana olacağız. Ancak ben derim ki, her durumu şöyle bir gerçekçi şekilde de ele alalım lütfen. İdeallerimiz, düşlerimiz, hayallerimiz tabii ki kıymetli. Fakat gözümüzün de açık olması yararlıdır. Bu dönemde ofis çalışması veya evde hobilerimize ağırlık vermek, grup faaliyetleri, staj görmek, sergilemek, kendimizi geliştirmek amaçlı işlere yönelebiliriz. Karşımıza bir teklif çıktığında üzerinde düşünmeyi de ihmal etmeyelim. Venüs-Balık geçişleri, manevi anlamda huzur duygusu, sevdiklerimize yakın olma arzusudur. Hassasiyet bir hayli yükseldiği için, hiç kimse evin içinde, aile arasında kavgaya tartışmaya meydan vermek istemez. Venüs hedefleriniz ve çalışma hayatınızla ilgili yaşam evinin yöneticisi olduğu için, bu konular evin içinde görüşülür. Aile bireyleri arasındaki buzlar eriyebilir. Belki birçok problem düzelmeyebilir. Ancak şu var ki, bu problemleri ele alış şekliniz ılımlı hale gelir. Venüs Balık burcunda yücelim gücü kazanır. Sevginin en saf en ulaşılmaz halini yaşama arzumuz yükselir. Gizliliklerinizi korumak, bir takım sırlarınızı muhafaza etmek istersiniz. Hayallerin, anıların, geçmişiniz ve derinlerinizde yatan tüm duyguların hırstan uzak bir şekilde ele alınması bazen de boş ver Allah büyük diyerek affedilmesi hali, yine bu dönemin etkileri arasında sayılabilir. Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür: Sağlığınız, imajınız, yetenekleriniz, sizi motive eden her şey, eğilimleriniz ve kişisel tüm kararlarınızı bir daha gözden geçirmenizde yarar var. Kendinizi biraz duraksamış, zihnen derinlere dalmış ve kararsız hissediyor olabilirsiniz. Bu olumsuz gibi gelmesin size. Bilakis doğru karar vermek, seçimde bulunmak, ne yöne gideceğinizi tespit etmek için bu mola gayet iyidir. Tabii ki kişiden kişiye bu algı değişse de, bu söylediğim tarzda ele almanız halinde kendinize iyilik edersiniz. Şimdi bir geri hareket öncesi sona erdiyse, şimdi bu konu tekrar gündeme gelebilir. Bitmeseydi, acaba dönsem mi, ben de bir yanlışlık vardı, o mu haksızdı gibi sorular kafamızın içinde dolanıp durur. Burada önemli olan, gerçekçi düşünmenizdir. İmaj değiştirmeyi düşünüyorsanız, sözgelimi saçınızın rengi, diyet, farklı bir imaj edinmek gibi. Bunları da her yönüyle ele alınız. Ayrıca evlilik, boşanma, bir arada yaşamak gibi hayati kararlarda yanılmamak için lütfen iyi düşünün. Gerekirse bir danışmandan yardım almakta fayda var

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür burcunuzda düz ilerleyecek. Bu geçişi gayet olumlu buluyorum. Hayatı keşif, tecrübe sahibi olma, eğitimden ticari konulara kadar yurtdışıyla bağlantılar kurma yönünden de pozitif düşünmenin işaretçisi olarak görüyorum. Büyümenin, gelişmenin, verimli düşünmenin zamanıdır. Aşk, iş, eğitim, sanat, spor, artistik yetenekler bu süreçte zihninizin odaklandığı alanlardan bir kaçıdır. Hem ifade gücünüzü yükseltici hem de olumlu fikirlerinizle hayata sarılmanızı sağlayacaktır. İletişim kurmak, hareket etmek, bağlantı kurmak ve görüşmek, kendi fikirlerinize uygun insanlarla etkinlikte bulunmak, yolculuklar, haberleşme, ticaret ve inanç gibi hemen hemen her konuda sizin için etkili bir dönemdir. Ancak tabii ki, gerektiğinde de, dilimizden çıkan sözlere de dikkat edeceğiz. İpin ucunu kaçırmayacağız. Bu süreçte, ikili ilişkimiz, mesleki kariyerimizle ilgili konularda ve de genel olarak bilgilenmeyi, araştırmayı, doğru bilgiye ulaşmayı mutlaka önemsemeliyiz. Kendimizi geliştirmeli, ben biliyorum dememeli, öğrenmeye devam etmeliyiz. Bir de aceleci kararlardan kaçınmalıyız. İyice düşünmeliyiz.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Yaylar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, neye ihtiyacımız olduğunu ve neden uzak durmamız gerektiğini bize gösteriyor. Maddi-manevi anlamda yaşanan sorunların biraz iyi niyetimizden ve paraya fazla önem vermeyişimizden olduğunu hatırlatıyor. Biz bu Dolunayda hesabımızı bilerek, kazancımızı doğru değerlendirmeyi ve bizi inciten birileri varsa, gerektiğinde vazgeçmeyi bileceğiz. Merkür bugün Oğlak burcunda ilerliyor. Biraz önce değindiğim gibi sizler, hesabınızı iyi bilmek zorundasınız. Bu Dolunayda güvence olgusu merkezde yer alıyor. İnsan duygularının esiri olarak değil, yarınları için bastığı yere bilmeyi öğreniyor. Bu öğrenmeyi, yanlış verilen kararların sonuçlarını görerek, kabul ederek ve bir daha tekrarlamayarak edinmiş oluruz. Görünümlere baktığımızda, kazanmak için hedeflerimizi, ilişkilerimizi gerçekçi şekilde gözden geçireceğimizi görüyoruz. Faydalı ve hakikaten kazandırıcı işlere yöneleceğiz. Hatır, gönül işleri yerine ne kazanacağımızı hesap ederek ilerleyeceğiz. Boş ve anlamsız işlerle vakit kaybetmeyeceğiz. Böyle yürümeyi önce siz istemelisiniz. Yoksa kimse size bir şey öğretemez. Dolunayın bir başka görünümü ailevi ilişkilerde özverinin, sevginin, niyetin önemini vurguluyor. Geçmişte yaşanılan acıları tabii ki unutmamız kolay değil. Ancak biz bu Dolunayda kıymeti bilinmese de, şefkatin, vefanın, özverinin karşılığını mutlaka alacağımızı da düşünmeden edemiyoruz.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Maddi ve manevi anlamda kendinizi garanti altına almak istersiniz. Karşımıza çıkabilecek fırsatları değerlendirirken oldukça işimize yarayabilir. Mali konularda daha ciddi ve ayaklarınızı sağlam yere basacak şekilde düşünebilirsiniz. Çünkü para ve onun sağlayacağı güç önemlidir. Bu süreçte, zihnimiz otomatik olarak disiplin altına girer. Her durumu ciddi, kararlı, bazen çok yavaş, kimi zaman hırslı şekilde ele alabilir, düşünebiliriz. Öyle ütopik hayaller kurmayız. Ama kendimizi sağlama almak isteriz. Bu sağlama alma işi, karşımıza çıkabilecek fırsatları değerlendirirken oldukça işimize yarayabilir. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu süresince, yakın çevrenizle olan ilişkiniz güçlenmeye başlar. İş hayatınız ve bazı kişilerle ilişkilerinizi tekrar gözden geçirmeniz faydalıdır. İsteklerinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Farklı kişilik yapınız, yetenekleriniz başkaları tarafından dikkate değer bulunabilir. Çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Yaylar 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, yakın çevremiz, eğitimden iş hayatına kadar toplumsal ilişkilerimizle ilgili konularda yenilenme, değişimde bulunma karar ve istekliliğimizi vurguluyor. Yeni bir şeyler ortaya koymak, kendimizi göstermek, kabul ettirmek taraflısı olacağız. Sıradan ve alışagelmiş hiçbir şey bizi memnun etmeyecek. İstiyoruz ki, birey olarak farkımız anlaşılsın ve birileri bunu anlasın, ona göre davransın. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir bize aktif şekilde hareketlilik, özgüven duygusu, cesaret ve girişim gücü kazandırıyor. Sadece bununla kalmayıp, aşk hayatımızı canlandırıyor. Eğer kafamıza bir şeyi koymuşsak bunu yapmaktan çekinmeyeceğiz. Belki şu aralar ailevi ilişkilerde ufak tefek sorunlarımız var. Bunları birkaç gün içinde istediğimiz şekilde halledeceğiz. Sağlıklı, verimli ve bizi memnun edici olana yöneleceğiz. Toplumsal ilişkilerde fikirlerimiz, duruşumuzla dikkat çekeceğiz. Plan ve projelerimizi yürürlüğe koyabileceğiz. Görüşmeler, iş veya özel bağlantılarımız hızlı şekilde sonuçlanabilecek.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Oldukça etkili, aktif, hızlandırıcı bir süreçtir. Hayatın tüm keyifli, güzel, değişim içeren olgulara hevesle yanaşırsınız. Sizin için ayakta durmak önemlidir. Bu ister aşk ister genel isterse farklı bir şeyler yaşamak anlamında olsun fark etmez. Hareket olsun yeter ki. Mars iki yıl sonra aşk evinizi ziyaret ediyor. Ailevi yaşantınız, aşk hayatınız, aşkı ele alış ve değerlendirme biçiminiz üzerinde durmak lazım. Başlayıp çabuk biten aşklar insanı heyecanlandırır, heveslendirir, ateşlendirir. Fakat 26 Şubat sonrası Merkür-Balık burcunda ilerleyecek. Aklımız başka yere çekiyor, gönlümüz başka yere çağırıyorsa, devam eden ilişkide veya yeni başlayan aşklarda bilinçli hareket etmekte yarar vardır. Bir de gölgeli günlerini hesaba katarsak Şubat sonunda etkili olmaya başlayacak Venüs geri hareketinde aşkta aceleci kararlardan uzak durmak lazım. Geçmiş bir yana çekerken, duyguları iyi tartmak gerekiyor.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-13-14-18-19-23-24-28 Zayıf Enerjili Günler : 3-9-10-15-16-30-31 Aşkta En Şanslı Günler : 5-6 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26

Yeniay : 22-23-24-25 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç