KADIN

Terazi Burcu Yorumları

Sevgili Teraziler 2016 yılı sizler için, hayallerinizi, beklentilerinizi, duygularınızı, bağımlılıklarınızı, sizin için neyin önemli olup olmadığını tespit yılıdır. Gereksiz endişeler, kaygılar yerine, sağlıklı yaşamanın önemi üzerinde durma zamanıdır. Ruhsal gelişim için, aydınlanma ile yanılma arasındaki farkı görmek yılıdır. Sizi sınırlayan koşulları, hayal kırıklığına uğratan meseleleri net olarak görürsünüz.

Kendinize özen göstermeniz, beslenmenize önem vermeniz, bilinçli hareket etmenizde yarar var. Sizler aileniz ve çalışma hayatınızla ilgili konulardaki güçlü olmak, kontrolü elinizde tutmaktan yana olacaksınız. Sizi yorabilecek mecburiyetlerden kaçınma zamanıdır. İlişki meselelerinde gerginlikten uzak bir şekilde çözmelisiniz. Birbirinizden uzakta yaşıyorsanız veya taraflardan biri bu ilişkide baskın olmaya çalışıyorsa, mutlaka oturup sakince konuşmalısınız. Arzu edilmeyen durumlar varsa, bunları mantıklı şekilde çözmelisiniz.

Kim nereye kadar önem taşıyor ve ben ne istiyorum sorusuna cevap bulunacak. Kendimizi onarıyoruz aslında. Duygularımızı, hayatımızı ve yaşadıklarımızı tekrar ele alarak durmak gereken noktayı belirliyoruz. Biraz dışa karşı belki duvar öreceğiz veya kendimize göre kimlerle iletişimde bulunacağız bunları belirleyeceğiz.

Gerektiği yerde tavrınızı belli etmeyi, gereken kişilere karşı esnek düşünmeyi bileceksiniz. Öyle herkese bol keseden lütuflar yok. Yeri gelecek kendinizle yüzleşecek, bu yanlışım var bundan vazgeçeyim diyeceksiniz. Yeri gelecek bunu siz başkalarına söyleyeceksiniz. Ay-Merkür karşıtlığı, karşılıklı olarak ilişkiye bakış, bazı noktaları konuşmak yönünde önem taşıyor. Nazik ve paylaşımcı olduğu kadar, bazen restleşmelere varan durumlar olabilir. Ortak düşünmeyi başarırsak tabii ki iyi olur. Ay-Mars görünümü, hislerinizi, yapmak istediklerinizi belirlemenin işaretçisidir. Kendinizden eminsinizdir. Gerekeni bilirsiniz. Ona göre tavrınızı belli edersiniz. Güneş-Merkür kavuşumu, düşüncenizi karşı tarafa açıkça belli etmenin, maskesiz, doğal ve direkt şekilde konuşmanın göstergesidir. Bu karşılıklı konuşmadan ziyade, bir tarafın kendi isteklerini kabul ettirmeye dönük olduğunu gösteriyor.

Mart-Haziran arasında, kazanç elde etme amaçlı girişimler, projeler, bilgilenme, araştırma ve bağlantılar kurma yönünde sabırlı olmak gerekir. Bu tarih sonrası işleriniz açılır. Girişimleriniz meyvesini vermeye başlar. Onun için, gerilmeyiniz.

Değişim, girişim gibi yenilik içeren konular üzerinde ne istediğinizi, nasıl bir tercihte bulunacağınızı mutlaka araştırınız. Gidip yerinde görünüz. İnsanın hedefi büyükse, önüne çıkabilecek engelleri kolayca aşabilir. Yeter ki, ne istediğini bilsin. Dünyayı gözlemleyin, ilerlemek istediğiniz alanla ilgili bilgi edinin, eksikleriniz var mı, bunları belirleyin ve öğrenmeyi gönülden isteyin.

Finansal ilişkilerde sağlamlığa önem vermek, kazanç konularında mutlaka derinlikli düşünmek lazım. İşte o zaman yolunuz, bahtınız açık olur ve başarı ipini göğüslersiniz.

Eğer farklı bir çevrede yaşamayı, görmeyi, gezmeyi, araştırmayı, özgür olmayı istiyorsak önce ne yapacağımıza karar vermemiz gerekir. Nasıl bir alanda insanlarla bağlantıda bulunacağız. Nasıl bir ortamda yaşamak istiyoruz. Hangi alanda kendimizi göstermek niyetindeyiz. Bunların mutlaka tespit edilmesi gerekir. Belki de şimdilik küçük bir adım atacaksınız. Sonra sonra büyüyüp gelişeceksiniz. İleri görüşlü olmalısınız. Gerektiğinde sormayı bilmek lazım. Sizi tanımak isteyeceklerdir. O zaman kendinize güveniniz fakat bilginizden de emin olunuz.

Endişeleriniz, kendinizi çaresiz hissetmenize ve belki de kolaylıkla üstesinden gelebileceğiniz problemleri iyice karışık hale getirmenize yol açabilir ki, bunun size faydası yok. Bilgimizi, tecrübemizi hafife almayıp, dış dünya ile iletişimi kesmezsek gayet yararlı, başarılı işler de çıkarabiliriz. Bir yanıyla eleştiriye, diğer yanıyla pes etmeye açığızdır. Oysaki kendimize ve hayata karşı sevecen davranmak, işlerimizi de düzgün şekilde yapmak en doğrusudur.

Şüphe ve kaygılarla yaşarsanız tabii ki sağlığınız bundan etkilenir, iş gücünüz düşer. Kendinize tarafsız bir şekilde bakınız. Rahatsızlık duyduğunuz şeyleri içinize atmayınız. Bunu güvenilir insanlarla tabii ki konuşunuz.

Yetenekli, becerikli olduğunuz alanlarda kendinizi geliştiriniz ve bunları düzgün, planlı bir şekilde nasıl uygulayabilirsiniz bunlar üzerinde durunuz. Zorluklar karşısında yılmak yerine, onları aşabilmek için mücadele ederiz. Elinden geleni yapan kişi, tevekkül etmeyi bilmelidir. Kimsenin iyi niyetinizi suistimal etmesine izin vermeyiniz. Ancak siz de sürekli birileri tarafından her an zarara uğratılacakmış gibi şüphelere düşmeyin. Mistik, sanatsal, yaratıcı, insanı rahatlatan, motivasyonunu yükselten, hayata daha akılcı ve inançlı bakmanızı sağlayacak çalışmalara, kişisel bakım ve egzersizlere yönelebilirsiniz. Bunlar iş gücünüzü artırır ve sizin bedensel ve ruhsal anlamda kendinize güven duymanızı sağlar.

Eylül ayında, Jüpiter size güzellik, estetik, konfor, güzellik, barış, sanat konularda destek verirken, aynı zamanda adil olmanın, tarafsızlığın, paylaşım ve uyumun temsilcisi olmanın getirilerini sunuyor. Çekici yanlarınız bir hayli öne çıkıyor. İnsanlar sizin zenginliğinizden, gücünüzden, ışığınızdan etkilenir ve size yaklaşırlar. Bu yaklaşımda kişilerin niyetini iyi anlamak gerekiyor. Çünkü bazen sahte yüzlerle karşılaşırız. Bu özel, iş veya farklı bir ilişkide görülebilir. Kilomuza dikkat etmeliyiz. Lezzet duygumuz yükselirken, farkına varmadan basen ve göbek bölgesinde genişleyebiliriz. Kaliteli giyinmek, hoş görünmek, seçkin olmak, insanların dikkatini çekmek bu dönemde bir lütuf gibi sizinledir. Çabucak ilişkiler kurarız, insanlarla birlikte olmaktan hoşlanırız ve sosyal hayatla iç içe oluruz.

Kasım ve Aralık ayında, aile yaşamınız, ikili ilişki, evlilik, iş ortaklığı, yeni bir çevre, eğitim, ticari, yatırım anlamındaki tüm görüşmeler, yayıncılık, sosyal medya, haberleşme çalışma hayatınız, yakın veya uzak akrabalarınız, bürokratik işler ve hukukla ilgili konular gündem maddenizde yer alacak. Şansınız her anlamda yükseliyor.

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Akrep burcunda ilerleyecek. Finansal kazancımız, değerlerimiz, bunların hepsi bizim için daha da kiymetli hale geliyor. Biraz hırs verebilir. Sahip olmak ve sahip olduklarımızı uzun süreli kendimiz kılabilmek için planlı hareket etmek, hedef belirlemek ve bu hedefe uygun yatırım, kazanç, bütçe düzenlemesinde bulunmak çok önemli. Merkür geri hareketi 5 Ocak tarihinde başlayacağı için, zihnimiz her şeyi içsel anlamda değerlendirmeye hazırlanıyor. Alacak-verecek hesabımızı ailemiz ve evimizin ihtiyaçları anlamında gözden geçirmeye başlayalım.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. İlişkinizde sorunlar yaşıyorsanız, bunların ardında yatan nedenlere bakacağız. Yanlış anlaşılmaların daha fazla olacağı bu süreçte, iletişime dikkat edelim. Yakın bir zamanda ilişkiniz sona ermiş veya yanlış anlaşılmalar nedeniyle aranızda mesafe oluşmuş ise, tekrar bir araya gelebilir veya bu meseleler üzerinde düşünebilirsiniz. Yeni bir adım atmak yerine, var olan durumu ciddiyetle ele alalım. Çocuklarımızla ilgili meselelere bir bakalım. Hobilerimize zaman ayıralım. Yarar-zarar değişkenliği gösteren parasal yatırımlardan kaçınalım.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre, içsel anlamda bir gözden geçirme halidir. İnsan hayallerini, beklentilerini, duygularını, hissiyatlarını, bağımlılıklarını, kendisi için neyin önemli olup olmadığını tespit eder. Bu kendini aşma halidir. Gereksiz endişeler, kaygılar yerine, sağlıklı yaşamanın önemi üzerinde durma zamanıdır. Neler yapmak istiyorsak, neler ortaya koymaktan yanaysak bunları nasıl gerçekleştirmek gerektiğini araştırma vaktidir. İlişkilerimizi de ele alırız. Neler gördük, neler geçirdik, neler öğrendik, neler bizde iz bıraktı. Bunların bize kattığı tecrübeler nedir? Bunlara bakacağız. Kendimizi arındırmak, yarım kalan işlerimizi tamamlamak, hazırlanmakla bağlantılı olduğu için, aslında biraz durgunluk zamanı gibi gelse de, sürecin sonunda kendimizi daha iyi hissetmemiz mümkündür. Farkına varmak halidir. İnsan bu süreci kendi iç derinliklerini keşfedebilir. Ruhsal gelişim için, aydınlanma ile yanılma arasındaki farkı görür. Kendisini sınırlayan koşulları, hayal kırıklığına uğratan meseleleri kendini geriye çektiğinde görür. Sürecin bitiminde rahatlamış, arınmış, gerçeklik tanımlarını yeniden oluşturmuş bir birey olmanın içsel huzurunu hisseder.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Teraziler

Eviniz veya ev yaşamınızla alakalı her türlü konu (satın alma, kiralama, taşınma, birlikte yaşama)
Aile, toplum, anne - baba konumundaki kişilerle olan ilişkileriniz ve birbirinize olan tutumunuz, derin duygularınız, bilinçaltı,
Gayrimenkul, çiftlik, maden, toprakla ilgili her şey,
Anayurdunuz, duygusal güvenliğinizle alakalı meseleler, ruhsal bağlılıklarınız,
Anneliğiniz, korunma ve sahip olunma ihtiyacınız ve hayatımızda temel teşkil edecek konular

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Teraziler, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Yeniay, evimiz ve ailemizle ilgili konulardaki huzur, güvence, sağlamlaştırma, köklendirme gibi olguların gözden geçirilerek durumumuzu tespit yönünde önem taşıyor. Gönlümüze soruyoruz? Burada mutlu muyum, hayatımdan memnun muyum, kendimi güvende hissediyor muyum? Bütün bu sorulara cevap ararken, aslında mevcut durumu da net şekilde görmüş olacağız. Yeniayın ilk görünümü Jüpiterle olduğu için, doğal olarak bir arınma, tazelenme, rahatlama ihtiyacımız yoğun. Geçmişte yaşanılan tecrübelerin izlerini silerek, değerlerimizin ne olduğunu, ne istediğimizi, bizi neyin mutlu ettiğini bilerek güven içinde yaşamak istiyoruz. Eğer biz bunları kafamızın içinde iyice oturtursak (ki Yeniay bu anlamda faydalıdır) o zaman hiçbir endişe duymadan, kafamız karışmadan, kendimize güvenerek ilerleriz. Yeniayın ikinci görünümü Kuzeydüğümle. Bu görünüm ailevi konulardan kişisel meselelere kadar geniş bir alanda gelişimin simgesidir. Gelişim için, gereksizlerin ayıklanması, sorun çıkartan ve sizi engelleyen ne varsa bunların ayıklanmasını sağlıyor. Merkür geri hareketiyle örtüşen bu Yeniay, en geç 25 Ocak tarihine kadar aceleci kararlar vermemek, benim bu yorumda sözünü ettiğim noktalara önem vererek tespitlerde bulunmanın gayet yararlı olacağını işaret ediyor.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Teraziler haftanın genelinde, ailemiz, psikolojik ve bedensel sağlığımıza özel önem vermek gerekiyor. Bir şeyler sizi düşündürüyor, bazen kaygılandırıyor olabilir. Bunun nedeni önünüzü görmekte zorlanıyor oluşunuzdandır. Sizin arzunuz duygusal ve ruhsal açıdan kendinizi emniyette hissetmek. Ancak Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için sanki her şey yavaşlamış gibi geliyor. Oysaki böyle zamanlarda, etrafımızdaki dünyada gördüklerimiz, tespit ettiklerimiz gayet kıymetlidir. Belki de siz kötümser düşünüyorsunuz. Bir şeyleri kafanıza takıp, sanki düzelmeyecekmiş gibi endişe yapıyorsunuz. Lütfen sakin olunuz ve sizi rahatlatacak egzersizlere, olumlamalara, kısa molalar vererek rahatlamaya çalışınız. Sürekli geçmişi olumsuz yönleri, anılarıyla irdelemeyiniz. Bu bazen insanı güçten düşürür.

18-24 Ocak arası:

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş, aşkta özgürce hareket etmeniz, hayatın eğlendirici, keyifli yanlarının tadını çıkarmanız, arkadaşlık ilişkilerinizi güçlendirmeniz, hevesli bir şekilde yaşamı kucaklamanız demektir. Genelde bu dönemde arkadaşça başlayan ilişkilerin sürpriz bir şekilde ciddiyete dönüşmesi, hatta uzun süredir bir arada olan çiftlerin aniden evlenmesi görülebilir. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Heyecanla verilen bu kararın, ilerisi adına doğru olup olmayacağı anlamında iyice düşünmekte yarar var.

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, başkalarının hayatımızdaki önemini vurgulasa da, biz onlarla yan yana yaşasak da, merkezimizde yine biz varızdır. El üstünde tutulmak için çabalarız. Değerli bulunmak ve kendimizi ifade etmek. Amacımız ve hedefimize varma arzumuz oldukça yüksektir Aslan Dolunay zamanlarında. Sosyalleşmek, insanların ilgisini uyandırmak ve takdir edilmek bizim tutkularımızdır. Duygular ve isteklerin birbirine karşıt olduğu böyle zamanlarda Dolunayın görünümlerine bakarak, neler hissedebileceğimizi anlarız. Ay-Mars görünümü, gücümüzü kanıtlamak için her yolu deneyeceğimizi gösterir. Daha fazla kazanmak için çabalarız, daha fazla başarmak için gayret ederiz. Ancak bu bazen öyle bir ihtirastır ki, hiçbir şeyi gözümüz görmez. Eğer bir şeyler umduğumuz gibi gitmiyorsa, tatmin olmayız. Bize iyi gelecek olan, insanların ilgisi ve kendimizi kanıtlama çabasıdır. Bunun ayarını bilmemizde yarar görüyorum. Ay-Satürn görünümü, olumlu bir etkidir. Neyi istediğinizi ve hangi yolun sizin için tatmin edici ve doğru olacağını işaret eder. Ancak şunu da unutmayalım. Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde sona erse de, bir haftalık gölgeli günlerinde ailevi ilişkilerimiz, evimiz, yerleşim yerimizle ilgili konularda dikkatlice gözden geçirmede bulunmadan karar vermeyelim.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Genelde bu geçişlerde aile olgusu çok kıymetlidir. Ailemizdeki büyüklerimiz, onlarla ilgili sorumluluklar gözden geçirilmelidir. Ev borcu olanlar veya evini taşıyacaklar, satın alacaklar, yatırımda bulunacaklar, ofis kurmayı düşünenler lütfen her şeyi iyice hesaplayınız. Ekstradan paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Diyelim ki ev almayı düşünüyorsunuz. Kredi geri ödemelerine dikkat ediniz. Veraset veya miras davanız olabilir. Bir mülkün paylaşımı konuları gündeme gelebilir. Henüz Merkür geri hareketi bitmedi. 1 Şubat tarihine kadar tedbirli olmayı unutmayalım.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda düz seyirle ilerleyecek. Ailenizi, iş hayatınızı ve kişisel meselelerinizi geri hareket döneminde iyice düşünüp kafanızın içinde oturttuysanız, gölgeli günlerin bitimi olan 1 Şubat itibariyle yürürlüğe koyabilirsiniz. Ancak genel olarak Merkür-Oğlak süreçlerinde, pek kimseyle konuşmak istemezsiniz. Sizi birebir ilgilendiren meselelere ağırlık verirsiniz. Eğer yenilik anlamında bir şeyler yapmak istiyorsanız bunun gerçekleşme ihtimali var mı diye hesaplamalar yaparsınız. Size tavsiyem önceliklerinizi, planlarınızı ve isteklerinizi gerçekçi bir şekilde ele almanız ve emin olduğunuz konularda uygulamada bulunmanızdır.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 9-15-16-22 Aşkta En Şanslı Günler : 11-12 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30-31(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ŞUBAT

1-7 Şubat arası:

Sevgili Teraziler haftanın hemen başındaki görünüm, kazançlı çıkmak, isteklerimizi kabul ettirmek, maddi açıdan rahatlamak isteğimizin işaretçisidir. Tutkuluyuz ve artık kontrolü bir başkasının eline bırakmaktan yana değiliz. Bir mücadele veriyoruz. Doğal olarak bazı insanlara kırgınız, kızgınız, hayatın bize karşı pek de adil davranmadığını düşünebiliriz. Çıkarlarımızı ön planda tutacağız. Aile içinde ve ilişkilerde zaman zaman bizi rahatsız eden, zorlayan meseleler olabilir. 3 Şubat finansal anlamda işlerimizi yoluna koymada olumludur. Ayrıca aşkta güçlendirici, kendimizi iyi hissetmemizi sağlayıcıdır. Hafta sonuna doğru, ilişkilerde dikkatli olalım.

8-14 Şubat arası:

8 Şubat saat 16:39 da, Kova burcunda oluşacak Yeniay, aşk hayatımız, çocuklarımızı ve genel olarak yaşantımızda değişim ve yeniliğe duyulan ihtiyacın, bu yönde kararlar almanın işaretçisidir. Hiçbir şeyin üzerimizde denetim kurmasına, bizi istemediğimiz bir şeylere sürüklemesine tahammül etmeyiz. Canlanmak, rahatlamak, özgür olmak isteriz. Yeniayın oluştuğu bugünkü gökyüzüne bakarsak, ne gibi gelişmeler yaşanacağını anlarız. İlk görünüm, Merkür-Kuzey düğüm arasında gerçekleşiyor. Ailevi ve evimiz içindeki sorumlulukları göz ardı etmeden ciddi anlamda düşünmeli, enine boyuna ölçüp tartarak, kararlarımızı vermeliyiz. İletişimde kullanılan sözcükler çok önemlidir. Eğer bir şeyin sağlam ve kökünün güçlü olmasını istiyorsak iyice analiz etmeliyiz. Biz ne kadar kendimize göre bir yol belirlemek istesek de, içinde bulunduğumuz şartları, yapabilme gücümüzü, kararlılığımızı gözden geçirmeden, bir oldubittiye getiremeyiz. İkinci görünüm, Ay-Uranüs arasında gerçekleşecek. Bu olumlu bir işarettir. Kısa dönem flört ilişkilerinin ciddiyete dönüşmesini sağlar. Bir anda evlilik kararı almak veya uzun zamandır devam eden bir sorunu çözmek gibi. Ay-Mars görünümü, biraz önce belirttiğim gibi, kararlarımızı vermeden önce iyi düşünmemiz gerektiğini işaret ediyor. Hırslarımıza yenilmeyelim. Finansal anlamda da gözden geçirmede bulunalım ki, atılan adımlar sağlam olsun.

14 Şubat -5 Mart tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda geçişini sürdürecek. Yeni biriyle tanışmanın işaretçisi olabilir. Devam eden ilişkiniz varsa, partnerinizle düşüncelerinizi paylaşmanız anlamına gelir. Bu geçişte birbirinizi dinlemek, bir mesele veya hayatın genelinde fikirlerinizi öğrenmek kıymetlidir. Arkadaşlıklar ve arkadaşça yaklaşımlar, etkinlikler, internette oyun oynamak, yeni insanlarla tanışmak bu geçişin keyifli yanlarıdır.

15-21 Şubat arası:

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak sosyal hayatın canlanması, arkadaşlık ilişkilerinin güçlenmesi, dostlarla paylaşımda bulunulması, problemlerin belli bir süreliğine rafa kaldırılması sürecidir. Aşk evinizde ilerleyen Venüs, sürpriz bir aşkın yüreğinizi hızlı bir şekilde çarpmasını sağlayabilir. Aşk bir anda kapıdan içeri girer ve siz gelen misafiri ağırlamaya hazır gibisinizdir. Her zaman özel bir insan olmak ihtiyacı duyan sizler için bu süreç bir armağan gibidir. Hayattan çalınmış güzel bir zaman, bir mola diyebiliriz buna. Bu dönemde yeniliklere açık olursunuz. Aşk, para, manevi değerleriniz ve ideallerinize sahip çıkarsınız.

19 Şubat -20 Mart arasında etkili olacak Güneş-Balık burcu seyir süresince, disiplinli bir şekilde çalışmakta ve sistemli hareket etmekte tabii ki fayda var. Başkalarının etkisi altında kalmamak için bu dönemde dikkatli olacağız. İyi niyetimizin kullanmasına izin vermeyeceğiz. Ayrıca sağlığımızı ihmal etmeyeceğiz. Grip, cilt hastalıkları, ayaklarımızın bakımına özen göstereceğiz. Güneş Balık burcu seyrinde, hayallerinize uygun gelişmeler olmuyor diye, nasılsa böyle gelmiş böyle gider diyerek kader kurbanı olduğumuzu düşünmeyeceğiz. Her doğan günün ne getireceğini kimse bilemez. Birileri tarafından izleniyor, bir yerler için düşünülüyor veya teklif verilmek için bekleniyor olabilirsiniz. Onun için size tavsiyem ne fazla alıngan, kırılgan ve endişeli olunuz ne de fazla iyi niyetli davranınız. Her şeyin bir ayarı ve ölçüsü olsun. Böylece üzülmezsiniz, yanılmazsınız.

22-28 Şubat arası:

22 Şubat saat 20:20 de Dolunay Başak burcunda oluşacak. Geçtiğimiz 8 Şubat tarihinde hatırlarsanız Kova burcunda bir Yeniay doğmuştu. Aşkta özgür seçimlerde bulunmak, hayatı yenilikçi bir bakış açısıyla ele alarak canlanmak niyetindeydik. Ev içinde ise belli bir ciddiyet hakimdi. Bu Dolunayda ise, o günden bu yana verdiğimiz kararları bir gözden geçireceğiz. Ne gibi adımlar attık veya durumumuz nedir, bunlara bir bakacağız. Dolunayın oluştuğu bugüne Ay-Boşluk etkisinde adım attığımız için, tabii ki parasal konularda bir girişimde bulunmadan önce iyice düşünmekte yarar var. Çünkü satın aldığımız bir ürün veya girişimde bulunduğumuz bir mesele daha sonra umduğumuz gibi gelişmeyebilir. Mümkünse beklemede kalalım. Saat 20:20 de, Başak burcunda oluşacak Dolunay, biraz kuruntuya meyilli olduğumuzun göstergesi. Ufak bir mesele üzerinde bile o kadar fazla duruyoruz ki, kendi kendimizi kilitleyebiliriz. Kendimize yükleniriz, eleştiririz, beğenmeyiz. Oysaki Güneş-Balık burcunda ve sizin hayatla uyum içinde, kendinize ve etrafınızdaki kişilere anlayışlı olmanız gerekir. Tabii ki şu nokta önemli. Siz zaten gerekli anlayışı gösteriyor, sürekli alttan alıyor, yardımcı oluyor, kendinizi unuturcasına özveride bulunuyorsanız, o zaman bugünkü Dolunayda bunu yapmamanız gerektiğini anlarsınız. Hiç kimse bir başkasına ajitasyon yapmamalıdır. Sizin gibi nazik bir insanı da kırmamalıdır. Sağlığımıza önem verelim. Bedensel ve ruhsal anlamda iyileştirici, rahatlatıcı, endişeleri giderici ve şifa verici güzelliklere zaman ayıralım, kendimize özen gösterelim.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-16-20-21-25-26 Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-18-19 Aşkta En Şanslı Günler : 7-8 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28-29

Yeniay : 25-26-27(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MART

1-6 Mart arası:

Hafta başındaki görünüm, iş hayatımız, bazı yakınlarımız, sağlığımız, yolculuk, başvurularımızla alakalı konuları işaret ediyor. Ancak abartılı kararlar vermemek için bilinçli olmak durumundayız.

5 Mart saat 12:23-22 Mart saat 02:19 tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Merkür, özellikle çalışanların işlerini dikkatli, özenli ve akıllı biçimde yapmaları gerekecektir. Sanatsal çalışmalar, mistik faaliyetler, şifacılık, doktorluk, hemşirelik, müzik, moda hasta bakımı, evcil hayvanlar, rehabilitasyon gibi mesleklere ilgi duyabiliriz. Sağlık açısından ayaklarımız, soğuk algınlığı, kabuklu yaralar, romatizma ve ağrıların mutlaka doktora gösterilmesi gerekir. İş yerinde veya günlük hayatta birilerinin sözünden, davranışlarından çabucak etkilenebiliriz. Her şeyi kafamıza takmayalım. İlaç alışkanlıklarımıza, alkol alımına dikkat edelim. Beslenmemize özen gösterelim. İşlerimiz yaparken not alalım.

6 Mart saat 04:28-17 Nisan saat 15:14 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, yolculuklar, yeni girişimler, birçok kişiyle görüşme, özgürce kararlar verme zamanıdır. İnsanlarla olan bütün temaslarınızda olumlu etkiler altındasınız. Eğitim hayatı, ticari konular, iş girişimleri açısından da etkin bir dönemdesiniz. Bu geçiş sizi bir hayli aktif kılacaktır. Yakın akrabalarınızla temas, yeni bir çevre değişimi gibi konular da gündem maddenizde yer alabilir. Çiftler arasındaki iletişim bu süre içinde gayet neşeli, pozitif, arkadaşça paylaşım şeklindedir. Eşiniz bu tarihler arasında, sizinle konuşmaya heveslidir. Problemler ortaklaşa çözülebilir. Bu dönemin ilişkinize renk katacağını düşünüyorum. İş veya özel amaçlı gezilerde, bekar Teraziler yeni biriyle karşılaşmanız veya daha önceden tanıdığınız bir kişiyle tesadüfen karşılaşmanız mümkündür. Mars Yay burcu süreci oldukça hızlı ve çabuk gelişen bir ilişkinin, değişimin göstergesi olabilir. Düşüncelerinizde gayet özgür olacağınız bu dönemde çevrenizdeki insanlarla hem aktivite hem de zihinsel açıdan bağlantı kurabilmeniz gayet kolaydır.

7-13 Mart arası:

9 Mart saat 03:58 Balık burcunda Tam Güneş Tutulması

Sevgili Teraziler, Tam Güneş Tutulması, saat 03:58 de, Balık burcunda oluşacak. Çalışma hayatınız başta olmak üzere sağlığınızı ilgilendiren konularda etkindir. Bedensel ve psikolojik rahatlama önemlidir. Çünkü bu Tutulma sevgi ve şefkat, şükür olgusunun insanın iç dünyasını temizleyici ve arındırıcı olacağını işaret ediyor. Kendinize özen göstermeniz, beslenmenize önem vermeniz, bağımlılık duyduğunuz sakıncalı alışkanlıklara (ilaç, içki, az veya aşırı beslenme) karşı bilinçli hareket etmenin önemini vurguluyor. Tutulmanın görünümleri bize rehberlik edicidir. Ay-Pluto arasındaki görünüm, bu tutulmanın aileniz ve çalışma hayatınızla ilgili konulardaki etkinliğini, güçlü olmak, kontrolü elinizde tutmaktan yana olacağınızı göstermekte. Ancak aşırı baskıcı tutum veya tam tersine fazla vericilik, ihtiraslarınızın esiri olmak gerekmiyor. Ay-Jüpiter karşıtlığı bu tutulmada sizi yorabilecek mecburiyetlerden kaçınmanın önemini gösteriyor. İşlerinizi umursamamak veya tam tersine çok fazla çalışmak gibi. Dengeli ve ölçülü hareket etmekte yarar var. Ay-Kuzey düğüm etkisi de yine, fiziksel ve bedensel sağlığınızı önemseme, günlük hayatınızı düzenleme ve gerekli ile gereksizleri hayatınızda belirleme yönünde önemlidir. Ay-Mars görünümü, özelikle ilişki meselelerinde etkili olup, partnerinizle aranızdaki meseleleri gerginlikten uzak bir şekilde çözmelisiniz. Birbirinizden uzakta yaşıyorsanız veya taraflardan biri bu ilişkide baskın olmaya çalışıyorsa, mutlaka oturup sakince konuşmalısınız. Arzu edilmeyen durumlar varsa, bunları mantıklı şekilde çözmelisiniz.

12 Mart saat 12:24-5 Nisan saat 19:50 tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu süreci, sağlık ve çalışma hayatıyla ilgili konular, kişisel anlamdaki kararlar ve kendimizi gözden geçirme anlamında önemlidir. Bazen, kafamızı karıştıran ve hayatı zorlaştıran meseleler üzerinde gelgitler yaşayabiliriz. Bazen de her şeyi oluruna bırakabiliriz. Sanatsal çalışmalar, güzelleştirme, makyaj, mistik faaliyetler, pozitif düşünmeyi sağlayan aktiviteler anlamında bir hayli olumludur. Yardımseverlik, ılımlı tarzda düşünme ön planda olacaktır. Şifalanma gücü bu süreçte gayet yüksek. Fakat bu yüksek hali, bilmediğimiz tedavi yöntemlerine başvurmamız anlamına gelmesin. Kontrollerimizi yaptıralım. Diyelim ki siz, psikoloji, mistik danışmanlık, sanatçı veya kozmetikle ilgili bir alanda yetkin ve uzman bir kişisiniz. Bu dönemde başarılı çalışmalar gündeme gelir. İdealizm Balık süreçlerinde ön plandadır. Kişi vizyon sahibi olmak için, kendisini tatmin edecek, yeteneklerini, becerilerini gösterebileceği alanlara yönelmelidir. Ancak burada önemli olan husus, geçici mi yoksa kalıcı bir meslek edinmek istiyorsunuz sorusuna cevap bulmaktır. Yaratıcı yeteneklerimizi bir alanda değerlendirmek veya bu anlamda staj görmek, işbirliğinde bulunmak mümkündür. Kozmetik, sanatla alakalı meslekler, güzelleştirmek, insanlara destek olmak yönünde etkin bir dönemdir. Ortaklaşa kazanç elde etmek amacıyla kurulmuş veya kurulacak işlerin daha dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesinde fayda vardır. Bize destek olacağını söyleyen kişiler ne derece güvenilir bir bakalım. Bir de mali açıdan ne getirir onu da iyice hesap edelim.

14-20 Mart arası:

16 Mart tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, kendi ruhunuzu, arzu ve isteklerinizi keşfetmenizde, eğer zorluklar varsa bunlarla yüzleşerek düzenlemenizde rehberlik edicidir. Bununla da kalmaz, son sekiz yıldır yaşananlara daha derinlikli bakarak, durduğunuz yeri tespit etmenizde yardımcı olur. Zorlamalar, kaprisler, bir türlü bitmek bilmeyen tuhaflıklar, baskıları geride bırakmanızı sağlayacak değişimleri de işaret eder. Uzun zamandır yaşadığınız bir yerden ayrılmak, yeni bir yere yerleşmek, evde yapılan değişiklikler, onarım ve tadilatlar gibi yeniliklerin de göstergesidir. İnsan ferahlamak ister. Düzensiz ve işlerliği olmayan, sorun yaratan ne varsa ondan uzaklaşır. Eğer birilerine bağımlı yaşıyorsak ve bu bizi oldukça rahatsız ediyorsa, şimdi bunları düzenlemek vaktidir. Ruhumuzu geliştirme, gereksizleri ayıklama, kendimize yeniden gelmek için bizim de gayret göstermemizi sağlayan bu görünüm, Jüpiterin geri hareket döneminde gerçekleştiği için, önümüzdeki Haziran sonuna kadar bu konularda bir karar vermiş olacağız.

20 Mart saat 06:30-19 Nisan saat 18:29 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, ilişkilerde test süresi anlamına geliyor. Partnerinizle sanki birbirinize ayna tutmuş gibi, aranızdaki benzerlikleri veya farklılıkları tespit edeceksiniz. Burada önemli olan hem adil ve tarafsız bir şekilde beraberliğinize bakmak hem de düşünmeden kararlar vermemektir. Aranızdaki sorunları, sevgi-saygı-güven olguları çerçevesinde ele almak lazım. Kişisel anlamda karşı taraf bu tarihler arasında baskın kimlikte olabilir. Kendi arzu ve isteklerini ön planda tutabilir. Size muhalifmiş gibi davranabilir. Bunlara da dikkat edelim. İlişkisi olmayanlar, bu süreçte karşılaştıkları kişinin, kendinden emin hallerinden etkilenebilirler. Bu her ilişkinin başında olduğu gibi kişiye cazip gelse de, biz en başında birbirimize karşı açık ve dürüst yaklaşımlara, öncelikle birbirimizi tanımaya önem verelim.

21-31Mart arası:

23 Mart saat 13:48 Halkalı Ay Tutulması Terazi burcunda

Sevgili Teraziler, 23 Mart saat 13:48 Terazi burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin hem kendiniz hem de ilişkinizle alakalı meseleleri nazik bir şekilde halletmeye çalışmanın göstergesidir. Ancak bu tek taraflı bir durum gibidir. Siz huzur, barış, uyumdan yanasınız. Fakat birlikte olduğunuz kişi buna uygun davranmıyor, kendi haklarını, isteklerini sürekli dayatıyorsa bu beraberliğin yürümesi zor olur. Aynı durum sizin için de geçerli olabilir. Artık eskisi gibi değilsinizdir. Bir sorun varsa yetti artık diyebilirsiniz. Bu Tutulma her iki kişinin de, bir ilişki nasıl olmalı sorusuna aklı başında cevaplar vermesi gerektiğini işaret ediyor. Bir kısım Teraziler için ayrılmanın kendi yolunuza gitmenin, bazıları için evlenmenin işaretçisidir. Ancak şunu belirteyim ki, ilişkinin nazını niyazını kimsenin çekeceği yok. Ya düzgün bir ilişki yaşanır veyahut biter gider. İlişkinin niteliğine göre zorla güzellik olmaz cümlesi uygun kaçıyor. Fakat şunu da belirteyim. Olan, biten her ne ise, sizi güçlendirecektir. Tutulmanın görünümleri son derece önemli. Jüpiter-Satürn görünümü, sizin başkalarıyla aranızdaki sınırları çizdiren bir etki. Kim nereye kadar önem taşıyor ve ben ne istiyorum sorusuna cevap bulunacak. Kendimizi onarıyoruz aslında. Duygularımızı, hayatımızı ve yaşadıklarımızı tekrar ele alarak durmak gereken noktayı belirliyoruz. Biraz dışa karşı belki duvar öreceğiz veya kendimize göre kimlerle iletişimde bulunacağız bunları belirleyeceğiz. Gerektiği yerde tavrınızı belli etmeyi, gereken kişilere karşı esnek düşünmeyi bileceksiniz. Öyle herkese bol keseden lütuflar yok. Siz de şartlara, ortama göre davranmayı tercih edeceksiniz. Aslında bu hiç de zor bir şey değil. Teraziler artık neyin ne olduğunu, olması gerektiğini, kendilerini ve çevrelerini tanıyorlar. Bu zorlayıcı olsa da, güçlü bir yapılandırma dönemi. Yeri gelecek kendinizle yüzleşecek, bu yanlışım var bundan vazgeçeyim diyeceksiniz. Yeri gelecek bunu siz başkalarına söyleyeceksiniz. Ay-Merkür karşıtlığı, karşılıklı olarak ilişkiye bakış, bazı noktaları konuşmak yönünde önem taşıyor. Nazik ve paylaşımcı olduğu kadar, bazen restleşmelere varan durumlar olabilir. Ortak düşünmeyi başarırsak tabii ki iyi olur. Ay-Mars görünümü, hislerinizi, yapmak istediklerinizi belirlemenin işaretçisidir. Kendinizden eminsinizdir. Gerekeni bilirsiniz. Ona göre tavrınızı belli edersiniz. Güneş-Merkür kavuşumu, düşüncenizi karşı tarafa açıkça belli etmenin, maskesiz, doğal ve direkt şekilde konuşmanın göstergesidir. Bu karşılıklı konuşmadan ziyade, bir tarafın kendi isteklerini kabul ettirmeye dönük olduğunu gösteriyor.

22 Mart saat 02:19-6 Nisan saat 02:19 tarihlerinde etkili Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız.

25 Mart saat 12:01-13 Ağustos saat 12:50 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda gerileyecek. Bu süre içinde, eğitim-yakın çevremizle ilişkimiz-ticaret-başka bir çevreye yerleşim-görüşmeler-iletişim-yolculuklar gibi geniş bir alanda mevcut durumumuza bakacağız. Bilgi ve tecrübemizin niteliği ve yeterliliği yönünde tespitlerde bulunacağız. Nasıl konuşuyoruz, kimlerle bağlantı kuruyoruz, farklı fikir ve görüşlere açık mıyız? En yakınımızda bulunan kişilerle anlaşabiliyor muyuz bunları da ele alacağız. Belki bir çevre değişimi düşünmekteyiz, belki de kafamızın içinde değişik planlar var? hayat bizi belki de şu andaki çevremizden daha farklı bir yerlere doğru çekiyor? Gerçekten nasıl bir yerde yaşamak istiyoruz, neler bizim için kıymetli, bütün bu sorulara kendi içimizde sorgulamalarda bulunarak cevap arayacağız.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-14-15-19-23-24-29 Zayıf Enerjili Günler : 4-10-16-17-31 Aşkta En Şanslı Günler : 6 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

NİSAN

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, ilişki veya iş ortaklığımızın niteliğine göre anlam kazanır. Kimi Teraziler, partnerin arzu ve isteklerini daha fazla önde tutmasından rahatsız olurken, bazı Teraziler kendilerini merkezde görmek isteyebilirler. Yeni tanışmaların göstergesi olan Venüs-Koç burcu geçişinde, ateşli, aktif ve maceracı birini hayatımıza çekebiliriz. Bu geçişi yöneten Mars-Yay burcunda ilerlediği için, yeni tanışmaların, internet-yolculuk-iletişim kanalları vasıtasıyla daha fazla öne çıktığını görürüz. Bir yerde rastlaşabiliriz, yakın çevremizden birisi sayesinde tanışabiliriz, bir yolculukta karşılaşabiliriz. Fakat hangi durum olursa olsun, ilişki meselelerinde Nisan ayındaki geri hareketler geçmişe yönelik tecrübelerimizi hatırlatıcı ve durumumuzu tekrar gözden geçirmemizde etkileyicidir. Burada önemli olan bir ilişkide ne aradığımızın tespit edilmesidir. İşte bunu oturtabilmemiz için tabii ki iyi bir gözden geçirmeye ihtiyaç vardır. Aceleyle kararlar verilmemelidir.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, partnerimiz, iş ortağımız veya diğer kişilerle olan maddi ve manevi bağımızı gözden geçirme yönünde önemlidir. Birbirimizin değer ölçülerine bakarız. Sağlamlık, güvenilirlik içeriyor mu? Birbirimize ne kadar inanıyoruz ve dürüst davranıyoruz? Bizi bir arada tutan nedenler nedir? Bütün bunları inceleriz. Kimi Teraziler bu dönemde miras, mal, mülk, yatırımla alakalı konularda yoğunlaşırlar. Bu kendimiz sağlama alma ihtiyacımızdır. Bir ortak arayışı da söz konusu olabilir. Eğer zorlu bir dönemden geçiyorsak, işbirliğinde bulunarak bunu aşmak isteriz. Gölgeli günleriyle birlikte 21 Nisan itibariyle geri hareket döneminin etkisine gireceğimiz için, o tarihe kadar bugünlerde mutlaka halledilmesi gereken işlerinize öncelik tanıyınız. Vadesi gelmiş borçlarınızı ödeyiniz. Kredi başvurusu, yatırım gibi konularda piyasanın durumuna bakınız. Partneriniz, iş ortağınızla konuşulması ve karara bağlanılması gereken durumları hallediniz.

7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak Yeniay, ilişkinin niteliği, şu sıralarda yaşananlar çerçevesinde verilecek kararın ve mücadelenin göstergesidir. Eğer en başından bu yana birbiriyle iletişimi, paylaşımı güçlü olan çiftler çok daha fazla birbirlerine yaklaşırlar. Tam tersi durum söz konusu ise, anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Yeniayın görünümleri bize bu yönde yaşanması muhtemel gelişmelerde rehberlik edicidir. Ay-Satürn görünümü bu Yeniayda fikirlerinizi birbirinize karşı ifade ederek, ortak bir zeminde buluşmanızı sağlayabilir. Sizler en başından beri anlaşamayan bir çiftseniz, eğer bu beraberliği sürdürmek istiyorsanız birbirinizin görüşlerine saygı duyarak, kontrol kurmaya çalışmadan fikirlerinizi ifade etmelisiniz. Bu çözüm yolu bulmanızda faydalı bir yaklaşımdır. Boşanmaya çoktan karar vermiş çiftler önümüzdeki iki haftalık süreçte isteklerini kabul ettirmek amaçlı hukuki yollara başvurabilirler. Yeni tanışanlar bu Yeniayda en başından görüşlerini birbirlerine dürüstçe ifade ederek, işi sıkı tutabilirler. Ay-Pluto görünümü, anlaşmazlıkları körükleyicidir. Birbirinize karşı güç ve baskı uygulamaya kalkışabilir, bu yönde kararlı olabilirsiniz. Bir daha düşününüz. Ay-Uranüs kavuşumu, bu Yeniayda partnerin beklenmedik tepkilerde bulunabileceğini, ilişkinin niteliğine göre sürpriz bir karar verebileceğini işaret ediyor. Oysaki yeni çözüm yollarınız açık. Bir daha duruma bakınız. Belki de iki haftalık süreçte uygun bir yol belirlenebilir.

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerini göz önüne aldığımız 10 Nisan itibariyle eğitim, iletişim, yakın çevremizle ilişkimiz, planlarımız, kısa süreli seyahatlerimizde dikkatli ve tedbirli bir şekilde hareket etmeye özen göstermeliyiz. Anlamalı, dinlemeli, ölçüp tartmalıyız. Bu süreçte aceleyle verilen kararlar daha sonra pişmanlık uyandırır. İletişimde ben bilirim tarzı yaklaşımlardan kaçınılmalıdır. Detaylı bir analizde bulunmak faydalı olur. Hızlı araba kullanmak, güvenliğimizi hesaba katmadan yapılan yolculuklardan kaçınmalıyız. Benim tavsiyem bedensel ve zihinsel anlamda kendinize özen göstermenizdir. Hak, hukuk gözeterek hareket etmek gerekiyor. Anlamaya çalışmalı, dinlemeli, kendimize göre kararlar vermemeliyiz. İnsanın kendisine güven duyması tabii ki güzeldir. Fakat her şeyde biz haklı olacağız diye bir şey yok. Bu süreçte yukarıdaki konularda, ilişkimiz ve finansal anlamdaki görüşmelerde geri hareket tarihlerini merkez alarak düşünmemiz yerinde olur. Söz vermeyelim, bize verilen sözlere de dikkat edelim. Daha önce planlanan işlerimizi yürürlüğe koymadan önce tekrar bir bakmakta yarar var. Bir fikrimizi kabul etmeleri ve bizim gibi düşünmeleri için zorlamayalım. Risk faktörünü her konuda gözetelim.

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, ilişkilerinizi, mali konuları, eş veya iş ortağınızla alakalı meselelere odaklanmak yönünde faydalıdır. Maddi güvencenin bilhassa dikkate alındığı zamandır. Huzurlu bir ilişki, güvenilir insanlarla beraber olmak, kendimizi garanti altına almak isteriz. Kimlerle nasıl bir ilişkimiz var, aramızdaki bağ güçlü mü? Diye bir bakarız. Miras, hisseli para, mal, mülk paylaşımları veya eşimizin, ortağımızın finansal durumuyla ilgili konularla yakından ilgileniriz. Nisan ayı gerek Merkür ve Mars geri hareketiyle örtüştüğü için, evdeki hesabın çarşıya uymaması halleri yaşanabilir. Kredi çekimleri, yasal konular, borçlarımızın takibi önemlidir. Hisse senedi, tahvil, borsa, yatırım konularında risk faktörünü göz ardı etmemeliyiz. Elimizdekine sahip çıkmalı, ilişkilerimizde dürüst, açık ve net davranmalı, her şeye kazanç-kayıp şeklinde de bakmamalıyız. Bazen manevi değerler ilişkilerde maddiyattan çok önemlidir. Bunu da es geçmemek gerekir.

Sevgili Teraziler, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, kazanç elde etmede bir hayli hırslanmasına neden olabilir. Mal, mülk, paranın ne kadar önemli olduğunu ve bunlara sahip olmanın insana güç verdiğini düşünürsünüz. Belki de bu nedenle, çıkarlarınızı ön plana alarak düşünürsünüz. Kendinizi bu anlamda yönlendirirsiniz. Artık bir şeylerin değiştiğini, hayatınızı garanti altına almanız gerektiğini bildiğiniz için, kaybettiğiniz zamanı telafi edecek şekilde büyük düşünürsünüz. Bütün bunlar gayet doğaldır. Sizi teşvik eder, azimli kılar ve kazanmaya yöneltir. Tabii ki ihtiras ve başkaları üzerinde baskı kurmak, onlara bir şeyleri ispat etmek, kendinizi harap etmek şeklinde olmamalıdır. Bu sizi zamanla yorar çünkü. Her şeyin hayırlısı diyorum. Şimdi bütün bu hissedişlere karşılık, hatırlatmak istediğim nokta şu. Mars, 17 Nisandan bu yana geri harekette. İki ayrı burçta bu gerileme devam edecek. Şu aralar, kazanç elde etme amaçlı girişimler, projeler, bilgilenme, araştırma ve bağlantılar kurma yönünde hazırlık dönemindeyiz. Tabii ki kazanmak için yapılan bu girişimlere belli bir zaman tanımak, Haziran sonuna kadar yeniden gözden geçirmek ve muhasebesini yapmak durumundayız. Belli bir yavaşlama veya sabırsızlık hali oluşabilir. Görüşmeler tekrarlanır, eksikler ortaya çıkar ve bunların tamamlanması zaman alabilir. Ancak olumsuz bir durum değildir. Bu tarih sonrası işleriniz açılır. Girişimleriniz meyvesini vermeye başlar. Onun için, gerilmeyiniz.

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerini hesaba kattığımızda, 21 Nisan tarihinden itibaren geri hareketin etkisine gireceğiz. Bu durumu olumsuz görmeyelim. Bilakis daha güvenilir araçları, yolları, ilişkileri, yatırımları, işbirliğini tercih etmemizde etkili olur. Duruma bir bakarız ve ona göre neler yapabileceğimizi düşünürüz. Parasal ihtiyaçlarımız için pratik çözümler üretebiliriz. Sağlam ve riskten uzak durmak gereken bir süreçtir. Zihnimiz bu dönemde otomatik olarak ilişki ve iş ortaklıklarına ve sıkıntılarımız varsa bunlara çözüm bulmaya odaklıdır. Belki de çok fazla paraya düşkünüz veya tam tersine hesabımızı bilmeden hareket ediyoruz. Bunların yanlış olduğunu fark ederiz ve bundan sonra daha dikkatli oluruz. Başkalarıyla ilişkimize veya kendimize bir bakmalıyız. Geleceğimizi garanti altına alma arzumuz tabii ki doğaldır. Ancak ilişkilerde sadece bunu merkez almak da doğru değildir. Duygular da önemlidir. Dar günler vardır insanın hayatında. Böyle günlerde yanımızda olan insanları da unutmamak gerekir. Bu bir içsel sorgulama süreci olduğu için, asıl ihtiyaç duyduğumuz şeyin ne olduğunu anlamamız mümkündür. Planlarımız varsa, bunları gözden geçirmeli, bize sunulan önerileri incelemeli, üretime dönük düşünmeli, risk taşıyan kararlar vermemeliyiz.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için doğal olarak kişinin bir ilişkiden, bir ortaklıktan beklentisi maddi açıdan güvende olmakla ilişkilidir. Venüs etkisi altında kendi değerimizi ve başkalarının hayatımızdaki önemini anlamak isteriz. Sadece sözle veya hayatımızda olmasıyla değil, sevdiklerimizin varlığını da hissetmekten yanayızdır. Bolluk ve bereket için dileklerde bulunma vaktidir. Sıkıntılarımızdan kurtulmak arzusu bilhassa önemlidir. Desteklenmek, yanımızda olunduğunu görmek bize huzur verir. Kişisel anlamda güçlü arzularımızı, çekici yanlarımızı sevdiğimiz kişiye yansıttığımız bir dönemdir. Aynı şekilde jestler, davranışlar görmek isteriz. Belki çok fazla duygusal davranmayız. Hayatımıza yeni birisi girdiğinde ona hemen güvenmeyiz. Eşimizle sorunlarımız varsa, bunları sırf menfaatlerimiz nedeniyle es geçmemeliyiz veya sürekli bir beklenti, alışveriş üzerine kurulan ilişkilerin uzun ömürlü olmayacağını bilmeliyiz. Birlikte üretmek, birlikte kazanmak, birlikte hayatı kotarabilmek ve buna göre ilişkilerimizi gözden geçirmek için Venüs-Boğa geçişleri faydalıdır.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-10-11-15-16-20-21-25-26-30 Zayıf Enerjili Günler : 1-6-7-13-27-28 Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-30 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22-23

Yeniay : 19-20-21-22(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MAYIS

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Teraziler, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, ilişkilerimizde cinsellik kadar bağlılık, güven, uzun ömürlülük, sağlamlık ilkeleri de bir hayli önemli. Biz bu olgular çerçevesinde duruma bakacağız. Finansal ilişkilerimizde de yarar-zarar hesabını iyi kollayacağız. Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, düşünmeden karar vermemek, adım atmamak, incelemek gerekiyor. Geçtiğimiz Nisan ayında adım atılmış, üzerinde düşünülmüş meselelerin geldiği son duruma bakacağız. Yeniayın görünümleri, bize rehberlik edicidir. Böylece etkilerini daha net anlarız. Ay-Venüs kavuşumu, ilişkide cinsel arzuları bir hayli vurgular. İster anlaşalım ister zor anlaşıyor olalım fark etmez, bu arzular sizi birbirinize çekebilir. Eğer yeni birisiyle tanışırsak, burada karşılıklı çekim yüksektir. Ancak eğer sorunlarınız varsa, sırf bu yüzden problemleri ertelemek, yok saymak yanlış olur. Duruma iyice bakmak lazım… Ay-Neptün görünümü, finansal konularda hesabımızı iyi yapmak, açılmamak gerektiğini işaret ediyor. Gerçekçi olmanın önemi büyük... Bekleriz, gelecek gibidir, ancak iyice netleşmeden hayal kurmayalım. Ay-Jüpiter görünümü, kredi, miras, bölüşümler, başkalarıyla alakalı iş ve ilişkilerimizde gözümüzü dört açmanın, bilinçli hareket etmenin önemini vurguluyor. Ay-Pluto görünümü, evimiz, ailemizle ilgili satın alma, kiralama, yatırım yapma, ortaklaşa tüm konularda karar vermeden önce, bir daha düşünmenin yararlı olacağını vurguluyor. Ne de olsa Merkür geriliyor. Bugünlerde aklı başında olanlar kazançlı çıkarlar.

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, hayatın doğal akışı içindeki aksaklıkları, sorunları büyütmeden, gerekli olanla olmayanı birbirinden ayırarak bir düzen yaratmanın önemini vurguluyor. Bu dönemde her şeyi denetim altına alamıyoruz. Elimizden geleni yapabiliriz. Olmuyorsa, bunu zorlayamayız, ne kendimizi ne başkasını eleştirerek dünyayı kendimize zindan edemeyiz. Bu dönemde yararlı birçok iş yapılabilir. Sözgelimi birilerine destek olmak, yardım etmek, sorunlarını gidermelerinde onlara yöntemler öğretmek, rehberlik etmek gibi. Yine bu süreçte bir projeyi arka planda detaylı bir şekilde hazırlamaya başlarız. Bir yıllık süreç sonunda bu işi bitirmiş oluruz. Fiziksel ve ruhsal sağlığımız çok önemli. Endişeli, kuruntulu, her an bir şey olacakmış gibi düşünenlerin bu dönemde sağlıklı ve verimli şekilde yaşamak adına rahatlatıcı egzersizlere, ruhsal çalışmalara yönelmeleri mümkündür. Hepsinden önemlisi emeğin hakkını bilmek. Sizler bu dönemde emek verdiğiniz, göz nuru döktüğünüz her şeyin ne kadar kıymetli olduğunu özümseyeceksiniz ve bunların içinde ruh ve beden sağlığının değeri dünyalara değişmez diyeceğiz.

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında, Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu geçişi yöneten Merkür geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkili olacak. Eğitim, iş anlamında bilgiyi önemsemek, ancak yeni girişim, yeni tanışma, yenilikler anlamındaki işlerimizi de dikkatlice gözden geçirmemizde yarar var. Bu süreç bir şeyleri öğrenmek, öğrendiklerinizi pekiştirmek yönünde olumlu bir süreçtir. Seyahat düşünüyorsak, gidilecek yer hakkında bilgilenelim. Çünkü gelişim için, doğru bilginin önemi büyük olacak. İş girişimlerinde yeteneklerimizi öne alarak düşünelim. Güvenilir araçları, yolları, ilişkileri, yatırımları, işbirliğini tercih etmemizde yarar var.

Sevgili Teraziler, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, aldığımız bir haber, bazı gelişmeler veya önceden düşünülmüş bir görüşme, eğitim-iş-yakın çevremizle alakalı bir değişimin işaretçisi olabilir. Kendimizi geliştirme, çevremizden uzaklaşma, yolculuklar yapma, bir projenin sonuçlanması, bir fırsatla karşılaşma gibi etkileri olabilecek bu Dolunay aslında tam bir sonuç anlamı taşımıyor. Çünkü Mars geri harekette ve bugünkü meseleler Ağustos ayındaki gelişmelere göre ivme kazanır. Şimdi görünümlere bir bakalım ve durumu daha geniş açıdan anlayalım. Ay-Mars kavuşumu, bir hayli aktif hareketlilik, bir yerden başka yere gitmek, bir şeyleri çözüme kavuşturmak amaçlı yoğunluğun işaretçisidir. Bu iş, eğitim veya farklı bir meselede etkilidir. Mars geri hareketinde konuştuğumuza, anlaştığımıza, yaptığımıza iyice bakmak lazım. Belli bir süre tanımak, test etmek gerekiyor. Güneş-Mars karşıtlığı, geri hareket nedeniyle şu anda yurtdışı, yüksek eğitim, ticaret gibi konularda mantıklı düşünmeye çalışmanın, iyice öğrenmenin, test etmenin ondan sonra anlamanın doğru olacağını gösteriyor. Gelen teklifleri incelemek, varılan sonuç her ne ise üzerinde tekrar analizde bulunmak yerinde olur. Tercihlerimizi yaparken, artı ve eksileriyle ele alalım lütfen. Merkür bugün düz seyre geçiyor. Ancak bir haftalık gölgeli günlerinde başkalarıyla alakalı finansal meselelerin veya işlerin iyi takip edilmesinde yarar var. Sağlamlık ilkesine önem verelim. Ay-Neptün görünümü, verdiğimiz ve bize verilen sözlere özellikle dikkat edelim. Hayallerimizin gerçeklikle örtüşmesi gerekir. Söz vermeden veya bir konuda karar almadan önce bu durumun bize olan yarar ve zarar hesabını yapalım. Dürüst açık ve net olmakta yarar var.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, partnerimiz, iş ortağımız veya diğer kişilerle olan maddi ve manevi bağımızı gözden geçirme yönünde önemlidir. Birbirimizin değer ölçülerine bakarız. Sağlamlık, güvenilirlik içeriyor mu? Birbirimize ne kadar inanıyoruz ve dürüst davranıyoruz? Bizi bir arada tutan nedenler nedir? Bütün bunları inceleriz. Kimi Teraziler bu dönemde miras, mal, mülk, yatırımla alakalı konularda yoğunlaşırlar. Bu kendimiz sağlama alma ihtiyacımızdır. Bir ortak arayışı da söz konusu olabilir. Eğer zorlu bir dönemden geçiyorsak, işbirliğinde bulunarak bunu aşmak isteriz. Finansal işlerimiz, ortaklaşa sürdürülen projeler, başkalarıyla olan her türlü bağlantımız kazanç elde etmeye yöneliktir. Menfaatlerimiz gereği olana yöneliriz ve hesap kitap yaparız. Bunların tümü gereklidir. Çünkü dikkat etmezsek, sonrasında zorlanabiliriz. Bu geçişi yöneten Venüs, 24 Mayısta, İkizler burcunda ilerleyecek. Organize işler, zekice yapılmış planlar, uzmanlara danışılarak girişimde bulunulmuş projelerin geri dönüşümü başarılıyla sonuçlanabilir.

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Genel anlamıyla baktığımızda bu süreçte, kolayca arkadaşlık kurabiliriz. Ancak eski ilişkime geri mi dönsem yoksa yeni biriyle mi olsam diye kararsızlık duymanız veya bu ilişkiyi bitirsem mi, yeni bir sayfa açsam mı diye de düşünmeniz gayet doğaldır. Bu geçişi yöneten Merkürün ay sonuna kadar gölgeli günleri etkili olacak. Bu konularda, durup bir resme bakarsınız. İlişkilerinizi, girişimlerinizi, yapmak istediklerinizi sağlamlık, güven, uzun vadelilik anlamında inceleyerek doğru bir yön belirleyebilirsiniz.

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, sizin başkalarıyla aranızdaki sınırları çizdiren bir etki. Kim nereye kadar önem taşıyor ve ben ne istiyorum sorusuna cevap bulunacak. Kendimizi onarıyoruz aslında. Duygularımızı, hayatımızı ve yaşadıklarımızı tekrar ele alarak durmak gereken noktayı belirliyoruz. Biraz dışa karşı belki duvar öreceğiz veya kendimize göre kimlerle iletişimde bulunacağız bunları belirleyeceğiz. Gerektiği yerde tavrınızı belli etmeyi, gereken kişilere karşı esnek düşünmeyi bileceksiniz. Öyle herkese bol keseden lütuflar yok. Siz de şartlara, ortama göre davranmayı tercih edeceksiniz. Aslında bu hiç de zor bir şey değil. Teraziler artık neyin ne olduğunu, olması gerektiğini, kendilerini ve çevrelerini tanıyorlar. Bu zorlayıcı olsa da, güçlü bir yapılandırma dönemi. Yeri gelecek kendinizle yüzleşecek, bu yanlışım var bundan vazgeçeyim diyeceksiniz. Yeri gelecek bunu siz başkalarına söyleyeceksiniz.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte, maddi kazancımızla ilgili tüm konularda YENİ girişimlerimizde arzu ettiğimiz ilerlemeyi sağlamak kolay değildir. Hatta ummadığımız gecikmeler olabileceğini unutmayalım. Bir de unutmayalım, Mars-geri hareket dönemlerinde yenilik anlamındaki işlere adım atmamız ve bu konuda ilerlememiz için gerekli sabrımız veya toleransımız olmayabilir. Bunları göz ardı etmeyelim. Ancak geçtiğimiz Şubat ayında kazanç elde etmek amaçlı girişimde bulunmuş isek, bunları sonuca bağlanmamız mümkündür. Bu geri hareket süresince, riskli yatırımlar, harcama ve alım-satım işlerinde tabii ki dikkatli olacağız. Parasal kaynaklara ulaşma, araştırma, kontrolü elinizde tutma arzunuz bu geri hareket süresince yine güçlü olacaktır. Eğer siz, para konusunda iyice odaklanırsanız, bu geri hareket süresince nereden ne kazanacağınızı tespit edersiniz. Başkaları size bir teklifle geldiğinde bunun artı ve eksilerini analiz etmelisiniz. Siz bu geri hareket süresince yeteneklerinizi değerlendirme anlamında neler yapabileceğinizi düşününüz. Karmaşık durumlar varsa, lütfen boyunuzu aşan işlere kalkışmayınız. Bir de para konusunda saplantılı, çıkarlarınıza düşkün şekilde düşünmeniz mümkündür. Bunun ayarını tabii ki iyi biliniz. İhtiras ve aşırı tutku bazen insanı yanlış işlere yöneltebilir. Dikkatli olmak gerekir.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 8-12-13-17-18-22-23-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 4-10-11-24-25-31 Aşkta En Şanslı Günler : 27-28 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20

Yeniay : 16-17-18-19(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-31(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

HAZİRAN

1-5 Haziran arası:

Sevgili Teraziler, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, iş-özel-eğitim-kişisel gelişim niteliği taşıyan seyahatlere çıkmak, bir alanda tecrübe sahibi olmak, başka bir yere yerleşmek, yeni tanışmalar anlamında etkindir. Ancak ben, özellikle bir yere yerleşmek konusunda çok fazla etkili bulmuyorum. Cazip gelebilir veya bir müddetliğine yaşanabilir. İyi düşünmek lazım… Aslında bu Yeniayda sizin değişim, girişim gibi yenilik içeren konular üzerinde ne istediğinizi, nasıl bir tercihte bulunacağınızı mutlaka araştırmanız, yerinde gidip görmeniz, inanmanız, çok istemeniz gerekiyor. Öylesine, sanki aman yapayım da olsun gibi düşünmemelisiniz. Bu bir yol ve bu yolun size hakikaten kazandırıcı yanları ve amacı olmalı. İnsanın hedefi büyükse, önüne çıkabilecek engelleri kolayca aşabilir. Yeter ki, ne istediğini bilsin. Dünyayı gözlemleyin, ilerlemek istediğiniz alanla ilgili bilgi edinin, eksikleriniz var mı, bunları belirleyin ve öğrenmeyi gönülden isteyin. O zaman boş işler değil, sizin için hakikaten faydalı bir tercihte bulunursunuz. Bu Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. Birkaç gün sonra geri hareketteki Mars ile karşıtlık yapacak. Bu da gösteriyor ki, finansal ilişkilerde sağlamlığa önem vermek, kazanç konularında mutlaka derinlikli düşünmek lazım. İşte o zaman yolunuz, bahtınız açık olur ve başarı ipini göğüslersiniz.

6-12 Haziran arası:

Sevgili Teraziler haftanın hemen başındaki Güneş-Venüs kavuşumu hem finansal işlerin halledilmesi hem yolculuk, iletişim ve görüşmelerin işaretçisidir. Merkür-Boğa burcunda olduğu için, anlıyoruz ki, güven unsuru her yaptığımız işte önemli bulduğumuz bir olgu. Bilgilenmeyi, mantıkla duruma bakmayı tercih edeceğiz. Artı ve eksi yönleriyle meseleleri ele alacağız ve ona göre ilerleyeceğiz. Yeni birisiyle tanışmak, yazışmak, bir araya gelmek, ilk kez buluşmak gibi durumlar da yaşanabilir. Eğitim, ticari faaliyetler anlamında da etkili bir kavuşum diyebiliriz. 9 Haziran tarihindeki görünüm, Mars geri hareket dönemine denk geldiği için, kredi çekimi, miras konuları kısaca finansal meseleler üzerinde titizlikle durulması, güvenli yatırım araçlarının tercih edilmesi gerektiğini gösteriyor. Daha önce başlanmış işlerde gelişmeler yaşanabilir.

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda, iletişimde size güç katacak. Bu yeni biriyle tanışmanızda veya kurulacak bağlantıların sizi keyiflendirmesi anlamına gelir. Yolculuklar, kısa seyirli de olsa sizi mutlu edebilir. Genelde hareketlilik bir hayli yoğundur. Yeni tanışmaları, karşılaşmaları işaret etse de, açıkçası bunlar kafaca anlaşma, konuşma, yazışma tarzında etkili olacaktır. Ancak şunu da ekleyeyim. Eğer ilişkiniz bitmişse, yeni bir arayış içindeyseniz veya şu arada biraz kafamı boşaltayım diye düşünüyorsanız, bilinçli olmanızda yarar var. Evet, iletişim, zihin faaliyetleri ve haberleşme açısından aktif bir gündeme sahibiz. İş girişimlerinde zihnimiz pek hızlı çalışacak. Ne istediğimizi gayet net ifade edebileceğiz. Yeni işler, çalışmalar, akademik ve mesleki konular üzerinde duracağız.

17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Her konuda güvence, şefkat, anlayış ve yaşamınızı sağlam bir temel üzerine inşa etmek istersiniz. Ailenizin düşünceleri, toplumsal farklılıklar, gelenekler ve görenekler, alıştığınız düzen, bağlılıklar tümüyle üzerinizde baskın hale gelebilir. İş değiştirmek yerine mevcut işi sürdürmek, iş ilişkilerinde sorunlar olduğu halde, üzerinde durmamak gibi. Venüs-Yengeç burcu ilerleyişinin bir başka önemli tarafı, eş veya iş ortaklarınızla aranızdaki paylaşımdır. Eğer bu konuda problemler varsa, mutlaka karşılıklı sorumluluk çerçevesinde ele alınmalıdır. Otoritelerle iş kaynaklı maddi ve manevi anlamda hukuken bir probleminiz varsa, bunların da mutlaka gözden geçirilmesi ve haklarınızın savunulmasında fayda vardır.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünümü, yakın çevre, eğitim, ticari, yatırım anlamındaki tüm görüşmelerimiz, yayıncılık, medya, haberleşme işlerimizi kendi bildiğimiz şekilde düzenlemeye çalışırken karşımıza çıkabilecek sorunları işaret ediyor. Bu işlerde erteleme söz konusu olabilir. Birlikte çalıştığımız kişiler veya çalışma hayatımızla ilgili konuların bilinçli şekilde ele alınması gerekebilir. Yakın veya uzak akrabalarımızla ilgili durumlar, bürokratik ve hukukla ilgili konular gündem maddemizde yer alabilir.

20-30 Haziran arası:

Sevgili Teraziler, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, neyi ne kadar bildiğimizi, öğrendiklerimizi kısaca tecrübelerimizi, şimdi başkalarına göstermek ve bu yönde kendimizi test etmek zamanımızdır. Eğer farklı bir çevrede yaşamayı, görmeyi, gezmeyi, araştırmayı, özgür olmayı istiyorsak önce ne yapacağımıza karar vermemiz gerekir. Nasıl bir alanda insanlarla bağlantıda bulunacağız. Nasıl bir ortamda yaşamak istiyoruz. Hangi alanda kendimizi göstermek niyetindeyiz. Bunların mutlaka tespit edilmesi gerekir. Belki de şimdilik küçük bir adım atacaksınız. Sonra sonra büyüyüp gelişeceksiniz. İleri görüşlü olmalısınız. Gerektiğinde sormayı bilmek lazım. Sizi tanımak isteyeceklerdir. O zaman kendinize güveniniz fakat bilginizden de emin olunuz. Dağılmazsanız bu Dolunayda net tespitlerde bulunabilirsiniz. Dolunayın etkin görünümü Ay-Uranüs, değişimin her alanda kendini hissettirmesi halidir. Gerek ikili gerekse çevrenizle alakalı konularda artık sıradanlık hoşunuza gitmez. Yeni bir sayfadan hayata bakmak istersiniz. Dolunayın ardından saat 14:55 de Ay-Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Bu Dolunayda ailemiz, yuvamızla ilgili konular üzerinde de bilhassa ciddiyetle duracağız. Sorumluluk, disiplin duygusuyla hareket etmek mecburiyeti bizi yorabilir. Fakat güvencemiz için bunun şart olduğunun farkındayız.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Güneş-Yengeç burcunda seyredecek. Mesleki ve toplumsal anlamda güvence olgusu merkezimiz haline geliyor. Değerlerinizi bilhassa önemseyip, dış etkenlere karşı korumak çok önemli sizin için. Aileniz, işiniz, yaşadığınız ülke, görevleriniz, sorumluluklarınız üzerine düşünürsünüz. Kendinizi güvende hissediyor musunuz, neler sizi kaygılandırmakta veya hassaslaşmanıza sebep olmakta? Bunları da gözden geçirirsiniz. Sizin isteğiniz, şu andaki şartlarınızı iyileştirmek, yarınlarınızı garanti altına almaktır. Bu süreçte, ailenizle, eski dostlarınızla daha sık bir araya gelirsiniz. Onlarla yakından ilgilenirsiniz. Eskiyi özlersiniz, her defasında anarsınız. Hayatınızı yakından ilgilendiren iş veya özel meseleler üzerinde kendi içinizde bir analizde bulunsunuz. Riskten uzak durmaya çalışırsınız.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, kendi ruhunuzu, arzu ve isteklerinizi keşfetmenizde, eğer zorluklar varsa bunlarla yüzleşerek düzenlemenizde rehberlik edicidir. Bununla da kalmaz, son sekiz yıldır yaşananlara daha derinlikli bakarak, durduğunuz yeri tespit etmenizde yardımcı olur. Zorlamalar, kaprisler, bir türlü bitmek bilmeyen tuhaflıklar, baskıları geride bırakmanızı sağlayacak değişimleri de işaret eder. Uzun zamandır yaşadığınız bir yerden ayrılmak, yeni bir yere yerleşmek, evde yapılan değişiklikler, onarım ve tadilatlar gibi yeniliklerin de göstergesidir. İnsan ferahlamak ister. Düzensiz ve işlerliği olmayan, sorun yaratan ne varsa ondan uzaklaşır. Eğer birilerine bağımlı yaşıyorsak ve bu bizi oldukça rahatsız ediyorsa, şimdi bunları düzenlemek vaktidir.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında meslek evinizde etkili olacak Merkür-Yengeç burcu geçişi, kişinin hassasiyetle durumunu ele almasına yol açar. Sözgelimi geçmişte yaşanılanlar gözlerimizin önünden bir film şeridi gibi geçer. İlişkiler, iş hayatı, ailevi konular, uygulamak istenen planlar tecrübeler ışığında ele alındığı için, kişi değerlendirmeleri ister istemez bunlara göre yapabilir. Bu dönemde dikkatleri üzerinizde toplamak istemezsiniz. Fakat yaptığınız konuşmalar, tavırlarınız, başkalarının sizin hakkınızda bir yargıda bulunmalarını sağlar. Sorumluluklarınızın farkında olmanız gayet faydalıdır. Geriye dönük düşündüğünüzde neden bunları yaşadım demek yerine, tecrübe olarak görürseniz ne kendinizi ne de hayatı suçlamamış olursunuz. Çünkü bu tecrübeler size rehber olabilir ve aynı hataları tekrarlamadan doğru seçimlerde bulunursunuz. Bu süreçte bir başka şehirde çalışma, yerleşim, ihtisas yapma, tayin, eğitim, ticari gibi meseleler gündeminizi oluşturur.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu dönemde, kazanç sağlayan alanlarda girişimde bulunabilirsiniz. Bu girişimler size gelir olarak yansır. Hakkınızı çiğnetmezsiniz. Alacak-verecek hesabınızı iyi bilirsiniz. Burnunuz iyi koku alır. Paranızı nereye harcıyorsunuz, neden kayıplar yaşıyorsunuz, gereksinimleriniz nedir, gelir-gider anlamında bütçeniz dengeli midir? Bu sorulara cevap bulabilirsiniz. Hedef belirlemek ve bu hedefe uygun yatırım, bütçe düzenlemesinde bulunmak çok önemli. Mars-Akrep burcunda güçlüdür. Bu güçlü olma hali, size hem fiziksel hem de amaca odaklanma yolunda güç vericidir.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-8-9-13-14-18-19-23-24 Zayıf Enerjili Günler : 1-6-7-21-22-28 Aşkta En Şanslı Günler : 23-24 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16-17

Yeniay : 13-14-15(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

TEMMUZ

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Teraziler, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, mesleki alan ve konulardaki hassasiyetimizin yükselişi nedeniyle verilecek kararların mutlaka mantıklı şekilde alınması gereken zamandır. Bazen bir durum, geçmiş bir mesele, kısa bir süre önce yaşanmış bir tecrübe bizde alınganlık yaratır ve durup dururken yanlış bir karar verilebilir. Bu nedenle çelişkili, tam olarak netlik içermeyen durumları bir daha ele alalım. Yeniayın görünümleri bize hangi konularda nasıl bir yol izlemek gerektiğini söyleyebilir. Ay-Merkür kavuşumu, iş görüşmesi, bir proje üzerinde düşünmek, daha önceki bir işin takibi, mevcut kariyer hedefimizi belirlemek yönünde önemlidir. Kendimize dönük düşünürüz. Fakat önemli bir karar aşamasında isek, tabii ki etraflıca ele almak gerekir. Hassasiyetimiz nedeniyle yanlış yolu tercih etmemiş oluruz. Başkalarının bizim iyi niyetimizi kullanmasına da izin vermeyelim. Onlar kendilerini düşünüp, bizi etkileyebilir, biz de bunu fark etmeyiz. Dikkatli olalım. Ay-Neptün görünümü, iş ve iş ortamındaki ilişkilere duyarlı olduğumuzun göstergesidir. Kimse kırılmasın isteriz. O zaman bizim de kendimize özen göstermemiz lazım. Yetenekli olduğumuz konularda kendimizi güvenelim. Ay-Kuzey düğüm görünümü, mevcut işimizin geleceği üzerinde düşünmeyi sağlar. Tabii ki gelişim, büyümeden yana olmalıyız. Buna göre karar vermeliyiz. Ay-Pluto görünümü, iş-ev arasındaki meseleler üzerinde derinlikli düşünelim. Bazı şeyler bizde hassasiyet yaratabilir. İyice düşünürsek, doğru yolu tespit ederiz. Çekişme, tartışmalardan uzak duralım. Ay-Jüpiter görünümü, iş konularında kafamızı karıştıran meseleler varsa, bunları çözmeden karar vermeyelim. İnsanları ikna etmemiz gerekiyorsa, bunu nasıl yapacağımızı iyice belirleyelim. O zaman başarılı adım atarız.

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Aslan geçişi, sosyal ilişkilerinizi güçlendirici, parlaklaştırıcıdır. Yeni girdiğiniz ortamlarda dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Arkadaşlarınız tarafından ilgiyle karşılanırsınız. Güzelliğiniz, sanatsal yetenekleriniz, kendinize duyduğunuz güven, bütün ilişkilerde ön planda yer alır. Takdir görürsünüz. Karşı cinsi etkileyecek tarzda iletişimde bulunmayı çok iyi başarırsınız. Sosyal çevre bağlantıları, insanları bir araya getirmek, organize etmekte başarılı olursunuz.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan süresince, hem kendinizden emin konuşursunuz hem fikirlerinizle karşı cins üzerinde bir hayli ilgi uyandırırsınız. Esprileriniz, cömert sözleriniz, ikna kabiliyetiniz yüksektir. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz bir hayli parlaktır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar tümüyle ön plandadır. Ortaklaşa işlerde tarafların birbirine karşı dürüst olmasında yarar görüyorum. Ne gibi yenilikler düşünülüyorsa veya sorunlarınız varsa bunu ele almak lazım. İşinizde yenilikler yapmak istiyorsanız bunların çok akıllıca düzenlenmesi ve sağlam olması gerekir.

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Teraziler, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, son zamanlarda iş hayatımız, toplumsal ilişkilerimiz ve sorumluluklarımız anlamında bir hayli duyarlıydık. Tüm odak noktamızda güvence, emniyet, hassasiyet yer alıyordu. Bazen en ufak bir işi bile yaparken, çevremizden gelen tepkileri bir sünger gibi çekiyorduk. Bu Dolunay, şimdi iç dünyamıza yönelip, kendimizi şöyle bir gözden geçirip, güven duygumuzu başkalarına göre değil, kendimize göre inşa etmemiz gerektiğini vurguluyor. Toparlan ve canlan diyerek bizi ikaz ediyor. Nitekim Dolunayın ardından Ay-Kova burcunda seyrine başlayacak. Bu da gösteriyor ki, sosyal hayatımıza önem vereceğiz. Aşkta, kişisel arzu ve isteklerimizde özgürce seçimlerde bulunacağız. Arkadaşlıklar, sevdiğimiz uğraşılarımız, farklı bir açıdan dünyaya bakma halimiz bizi motive edecek. Venüs-Satürn görünümü, yeteneklerimizi bir grup, alan ve ortamda sergilememizde, doğal, samimi, sıcak ilişkiler kurmamızda, fikirlerimizi daha güçlü ifade ederek kendimize güvenmemizde bize yoldaşlık edecek. O zaman toparlanalım ne dersiniz?

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında Güneş Aslan burcunda seyredecek. Bu dönemi, sosyal faaliyetlerin yoğunlaşması, kendimize zaman ayırma, hoşlandığımız aktivitelerde bulunma, paylaşımcı olma, öne çıkma, keyiflenme süreci olarak tanımlayabiliriz. Kişiliğimizi güçlü bir şekilde ifade ederek bulunduğumuz ortamlarda ilgi uyandırabiliriz. Bizim için, kendimizi göstermek gayet önemli olduğu için, ilgi uyandırmaktan zevk alırız. Aşk, yaratıcı faaliyetler, yeni ortamlar, arkadaşlıklar bu dönemde bir hayli öne çıkar. Gösterişten hoşlanırız. Bize ait olanı sergileriz. Elde etmekten hoşlanırız.

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz - 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Merkür süresince, endişeli düşünmeyiniz. Hayatta her şeyin denetleyemeyiz veya her şey mükemmel olmak zorunda değil. Doğrular gibi yanlışlar da olabilir. Önemli olan, gerekli-gereksiz olanı birbirinden ayırmak. Nerede bir aksaklık varsa, bunu çözebilmek için, ne kendinize ne de başkalarına karşı eleştirel davranmamalıyız. Eğer bir proje üzerinde çalışıyorsak, onun ayrıntılı çalışmalarını bitirebiliriz. Bir planımız varsa, bunun üzerinde düşünebiliriz. Ruhsal anlamda zihnimizi rahatlatacak aktivitelere yönelebiliriz. Yazılarımızı yazabilir, bir işi öğrenmeye çalışabiliriz.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-7-11-12-16-20-21-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-18-19-25-31 Aşkta En Şanslı Günler : 20-21 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 10-11-12(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 24-25-26(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

AĞUSTOS

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Teraziler, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, lider özelliklerinizi gruplar ve sosyal ilişkiler anlamında göstereceğiniz, ifade edeceğiniz, ispat edeceğinizin işaretçisidir. Tüm özel yanlarınız, yeteneklerinizle parlarsınız. Işık ışık güzelliğiniz ve çekiciliğiniz dikkatleri üzerinizde toplanmasını sağlar. Hedef belirlenir, üzerine gidilir ve elde edilir. Böyle olumlu bir Yeniaydan istifade etmek için mutlaka ne istediğinizi biliyor olmanızda yarar var. Böylece zamanı doğru şekilde kullanabilirsiniz. Yeniayın oluştuğu güne Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. Toplumla birebir ilişki, sorumluluklarınız, maddi konular ve kariyer hayatınızla ilgili meselelerde de ne kadar hassas olduğunuzu biliyorum. İşte bu hassasiyet kimi zaman güvensizliğe neden olup, cesaretini azaltsa da, biraz önce belirttiğim gibi Yeniay sizden yana. O zaman yapılması gereken, kazanç elde etmek amaçlı işlere ağırlık vermek, insanlarla ilişkileri güçlü tutmak lazım. Mars bugün Yay burcunda seyrine başlıyor. Böylece bu Yeniayın gücü iki misli yükseliyor. Girişimde bulunmak, yolculuklar, ticari, eğitim ve girişimlerde başarılı olabilirsiniz. Hedefinize kilitlenerek elde edebilirsiniz. Ay-Satürn görünümü, planlı çalışmanın, sabırlı olmanın, işe göre gerekli kişilerle bağlantı kurmanın işaretçisidir. Sizi destekleyen kişilerle karşılaşabilirsiniz. Siz eğer projenize, yapmak istediğiniz her ne ise, ona sahip çıkarsanız, gerekli sorumlulukları alırsanız kazanan siz olursunuz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, yolculuklar, yeni girişimler, birçok kişiyle görüşme, özgürce kararlar verme zamanıdır. İnsanlarla olan bütün temaslarınızda olumlu etkiler altındasınız. Eğitim hayatı, ticari konular, iş girişimleri açısından da etkin bir dönemdesiniz. Bu geçiş sizi bir hayli aktif kılacaktır. Yakın akrabalarınızla temas, yeni bir çevre değişimi gibi konular da gündem maddenizde yer alabilir. Çiftler arasındaki iletişim bu süre içinde gayet neşeli, pozitif, arkadaşça paylaşım şeklindedir. Eşiniz bu tarihler arasında, sizinle konuşmaya heveslidir. Problemler ortaklaşa çözülebilir. Bu dönemin ilişkinize renk katacağını düşünüyorum. İş veya özel amaçlı gezilerde, bekar Teraziler yeni biriyle karşılaşmanız veya daha önceden tanıdığınız bir kişiyle tesadüfen karşılaşmanız mümkündür. Mars Yay burcu süreci oldukça hızlı ve çabuk gelişen bir ilişkinin, değişimin göstergesi olabilir. Düşüncelerinizde gayet özgür olacağınız bu dönemde çevrenizdeki insanlarla hem aktivite hem de zihinsel açıdan bağlantı kurabilmeniz gayet kolaydır. Satürn de Yay burcunda ilerlediği için, bu konularda lütfen gerçekçi olunuz.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, mesleki, ortaklık ilişkileri, kişisel girişimler, hedefler anlamında titizlenmenizi sağlıyor. Doğru ve yanlışları sadece kendi bakış açımız çerçevesinde ele alırsak zorlanırız. Tabii ki analiz yapacağız ve sorgulayacağız. Ancak dozunu bilmekte yarar var. Eğer bir ilişkide sağlam bir temel yoksa kişiler birbirlerinin hayatlarındaki önemin farkında değilse, bir taraf sürekli alttan alıyor ve idare etmeye çalışıyorsa problem yaşanmaması mümkün değildir. Onun için dengeli bir ilişki mi değil mi diye bir bakmamız lazım.

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu dönemde yakın çevrenizdeki kişiler (akraba, kardeş v.b), eğitim hayatı, iş girişimleri, çevre değişimleri yönünde yapılandırıcı deneyimlerin işaretçisidir. Siz veya kardeşinizi ilgilendiren konularda sorumluluk almak vaktidir. Eğitimini üstlenmek, iş sahibi olmasını sağlamak, eğer görüşmüyorsanız tekrar bir araya gelmek yönünde olumlu tarafları olduğu gibi, ailevi bir mesele veya farklı bir nedenle aranızda yaşanması muhtemel görüş ayrılıklarının da işaretçisi olabilir. Olgunluk, hoşgörü zamanıdır. İnatlaşmak, katı bir tutumla yaklaşmak yanlış olur. Bu süreç eğitim görmek, eğitim vermek yönünde sizi geliştirici ve sorumluluk almaya teşvik edicidir. Yabancı bir ülke, şehir anlamında gidiş-gelişler-yerleşim gibi konular gündeme gelebilir. Bunların çok iyi düşünülerek yapılması şarttır. Bu dönemde iletişimde sürekli fikirlerinizi baskın şekilde ifade etmek, dayatmak, kibirli haller yanlıştır. Siz sabırlı bir şekilde insanlarla bağınızı güçlendirmelisiniz. Biliyorum değil, öğrenmeye çalışıyorum demek, sizi bilgeleştirir. İnsanlar size neyi ne kadar bildiğinizi sorarak sizin ustalığınızı test edeceklerdir. Çalışmak, öğrenmek bilmek için kararlılık, sabır, inanç şarttır.

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Teraziler, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, sıradanlıktan uzak farklı bir şeyler yapmak arzumuzdur. Kimi Terazilerin birden bire aşık olması anlamına gelir ki, hazırlıksız yakalanırız ve epeyce heyecanlanırız. Belki de bir ilişkimiz vardır. Fakat rastladığımız kişi ilgimizi öylesine çeker ki, ne yapacağımızı bilemeyiz. Kimi Teraziler için bu, yeteneklerini farklı bir iş alanında değerlendirmektir. Herkesin bildiğinin dışında bir şeyle meşgul oluruz. Bu bizi heyecanlandırır. Ancak bunun için yeterli alt yapımız var mı, neler biliyoruz, ne kadar tecrübeliyiz, kendimize güveniyor muyuz? Bunları şimdi anlama vaktidir. Hamile kalmak, bir çocuk sahibi olmak da bu Dolunayın bir yansımasıdır. Fakat bazen bu, hiç de hesapta olmayan bir durumdur. Eğer yaşça büyükseniz, evladınızla alakalı bir konudur. Bu Dolunayda spekülatif kazanç getirici işlere çabuk atlayabiliriz. Piyasanın durumuna bakmak yararlı olur. Bütün bu gelişmeler, aslında kısa mı yoksa uzun soluklu mu etkilidir. Bu biraz da doğum haritanızla alakalıdır. Ancak genel yansımalar bunlardır. Ay-Uranüs görünümü, bir arkadaşlığın aşka dönüşmesi veya bu kişiyle ilgili duygularınızın değişmesi anlamına gelir. İlginç bir tecrübedir. Partnerinizle sizi yakından ilgilendiren bir konuda yakınlaşmak, bu görünümün etkisi altında mümkündür. Yenilik arayışı, farklı kişilerle tanışmak, ilginç ortamlar, heyecan verici gelişmeler günlük seyrinizi değiştirebilir. Dolunayın ardından Ay-Balık burcunda ilerleyecek. Birilerinin size, sizin de onların yardımına ihtiyacınız olduğunu gösteriyor. Sevgi, şefkat, şifalanma, temizlenme gibi durumların yanı sıra, bir sıkıntının giderilmesi için tedavi olmak da yine bu Dolunayın etkileri arasında yer alır. Sanatsal, mistik, şifa çalışmaları için de uygundur.

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, hem geçmişi hem hedeflerinizi hem de hayata bakış açınızı gözden geçirebileceğiniz bir mola zamanıdır. Merkür gerileme hareketi gölgeli günleriyle birlikte 23 Ağustos itibariyle etkilidir. O nedenle, hangi konularda fedakarlık yapıyor, hangi konularda yanılıyor, üzülüyorsunuz. Bunları ele alacağınız bir süreçtesiniz. Ayrıca bir proje üzerinde sakin ve oldukça sıkı çalışabileceğiniz bir dönem olduğunu da belirteyim. İşlerinizi belirli bir sistem içinde düzenli yapınız. Eksiklerinizi tamamlamak için uğraşınız. Abartılı davranmadan, kendinizi yetersiz görmeden düşününüz. Sabır gerektiren konular bu dönemde karşınıza çıkabilir. Sağlığınıza özen gösteriniz. Sizi tedirgin eden bazı durumlar gözünüzde büyüyebilir ama unutmayınız ki, bilinçli düşünen her zaman kazanır.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda gerileyecek Merkür, bilinçaltımızda birikmiş ne kadar gereksiz şey varsa onları temizlemek, zihnimizi arındırmak için birebirdir. Sizi kısıtlayan endişelerinizi, olumsuz düşüncelerinizi bir çöp kutusuna atar gibi, kendinizden uzak tutunuz. Bu meditasyon, yoga ve zihni dinlendirecek aktivitelere yönelmekle olur. Bu dönemde insan, sırlarını, kimsenin bilmesini istemediği düşüncelerini özenle korur. Öyle fazla konuşmayız. Derinlikli düşünüp analiz yaparız. Bazen etrafımızdaki dünyaya eleştirel yaklaşırız. Bazen de, yanlış anlaşılırız diye isteyerek susarız. Tatil zamanları bu döneme denk getirilmesi iyi olur. Böylece rahatlarsınız, sakinleşirsiniz. Daha önce başlanmış işleriniz, projeleriniz varsa, şimdi bunları derleyip toparlamak, eksikleri tamamlamak için olumludur. Roman okumak, el işi yapmak, müzik dinlemek, kısa yürüyüşler kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Geri hareket döneminde, fiziksel ve bedensel sağlığımızla ilgilenebiliriz. Gölgeli günlerin bitimi 29 Eylül sonrası asıl yapılması gerekenleri tespit etmiş oluruz.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Venüs, burcunuz üzerinde ilerleyecek. Bu tabii ki gayet olumlu, keyifli ve özlenen dönemdir. İhtiyacımız olan huzuru, uyumu, seçkinliği ve arzularımızı tatmin edici gelişmeleri beraberinde müjdeliyor. Her yıl olduğu gibi, Venüs burcumuzda ilerlediğinde, hayatı güzel yönleriyle görmek, yaşamak isteriz. Bu enerji etkili olmaya başladığı andan itibaren, günlük aktivitemizde onun parlak ve güçlü ışığını üzerimizde hissederiz. İlişkilerimizde nezaket, çevremizde uyumluluk, fiziksel görüntümüzde güzellik oluşur. Sorunlarımızı mantıklı bir şekilde ve tabii ki kendimizi merkezde görerek çözebilmemiz kolaylaşır. Ancak uzlaşmaya da bir o kadar açık oluruz. Bizi güzel görmelerini, değerli bulmalarını isteriz. Göz önünde olmaktan hoşlanırız. Dengemizi bozabilecek kişi ve olaylardan otomatik olarak uzaklaşırız. Sanki bir kalkan bizi tuhaflıklardan koruyor gibidir. Bize yarar sağlayan ilişkilere yöneliriz.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-13-17-25-26-30 Zayıf Enerjili Günler : 1-14-15-21-22-27-28 Aşkta En Şanslı Günler : 17 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10

Yeniay : 6-7-8-9(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22-23(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EYLÜL

1-11 Eylül arası:

Sevgili Teraziler, 1 Eylül saat 12:08 itibariyle Başak burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, yaşamınızla alakalı iş, aile, sağlık veya diğer konuları iyi bir analizde bulunarak sizi hayata katılmaya çağırıyor. Çünkü sizin endişeleriniz, kendinizi çaresiz hissetmenize ve belki de kolaylıkla üstesinden gelebileceğiniz problemleri iyice karışık hale getirmenize yol açabilir ki, bunun size faydası yok. Tutulmalar, gelişim basamaklarıdır. İnsan eğer mevcut durumunun farkında olursa, hakikaten yararlı işlere yönelebilir. Böylece sizi rahatsız eden duygu ve düşüncelerinizi elekten geçirip, işinize yarayabilecek olanla başarılı tercihlerde bulunabilirsiniz. Tutulmanın gerçekleşeceği bugünkü görünümler bize bu konularda yol gösterici olduğundan gayet kıymetlidir. İlki, Ay-Satürn arasında oluşuyor. Bir yanıyla insanın iç dünyasında mevcut duruma karşı eleştirel yaklaşımlara neden olabilir. Öyle fazla iletişimde bulunmak isteğimiz yoktur. Hatta kendimizi baskı altına alınmış, yetersizmiş gibi hissettirebilir. Oysaki bilgimizi, tecrübemizi hafife almayıp, dış dünya ile iletişimi kesmezsek gayet yararlı, başarılı işler de çıkarabiliriz. Ay-Neptün görünümü, ince eleyip sık dokumanın işaretçisidir. Bir yanıyla eleştiriye, diğer yanıyla pes etmeye açığızdır. Oysaki kendimize ve hayata karşı sevecen davranmak, işlerimizi de düzgün şekilde yapmak en doğrusudur. Bu görünüm, birileri tarafından desteklenmeyi bekleyen kişinin göstergesidir. Bunun yerine kendi kendimizi motive etmek, dışa endeksli olmaktan daha iyidir. Ay-Kuzey düğüm görünümü, bu tutulmanın çözüm yolları arayışımızın dahi, gelişim açısından yararlı olduğunu işaret ediyor. Çünkü insan eğer bir şeylerin farkında olursa, durumunu iyileştirecek adımları atabilir. Ay-Mars görünümü, eleştirmek, veryansın etmek veya tam tersine kendimizi hafife almak, gerginlik, huzursuzluk gibi olumsuz duyguların bir yararı olmayacağını söylüyor. Bunlar enerjinizi düşürücüdür. Bilakis, bilgilenmek, tüm gücümüzle hedefimize odaklanmak çok daha faydalıdır. Ay-Pluto görünümü, sorun yaratıcı olan her ne varsa onu devre dışı bırakarak, asıl yapılması gereken işlere ağırlık vermektir. Derinlikli düşündüğünüzde siz de göreceksiniz ki, edindiğimiz tecrübeler yararlı işlere yönlendiğimizde bize zaman kazandırır. Bildiğiniz gibi Tutulmanın yöneticisi Merkür gerilemekte. Onun içindir ki, tüm burçlara olduğu gibi size de tavsiyem, lütfen yukarıdaki noktaları bir daha gözden geçiriniz ve ona göre bir yol belirleyiniz. Bu yol sizi geliştiren, büyüten, verimli çalışmanızı sağlayan bir şey olmalıdır.

9 Eylül 2016-10 Ekim 2017 tarihleri arasında burcunuzda seyredecek Jüpiter, 12 yıl sonra aynı noktaya geliyor. Astrolojik anlamıyla şans, büyüme, genişlemenin işaretçisi olan Jüpiter size güzellik, estetik, konfor, güzellik, barış, sanat konularda destek verirken, aynı zamanda adil olmanı, tarafsızlığın, paylaşım ve uyumun da önemini kavramanızda etkili oluyor. Prensip sahibi olmak burada çok önemli. İnsan ne kadar yükselirse yükselsin, tevazu sahibi olmalı, hayata samimi bir niyetle yaklaşmayı bilmeli, ilişkilerinde buna dikkat etmelidir. Jüpiter burcunuzda ilerlerken çekici yanlarınız bir hayli öne çıkar. İnsanlar sizin zenginliğinizden, gücünüzden, ışığınızdan etkilenir ve size yaklaşırlar. Bu yaklaşımda kişilerin niyetini iyi anlamak gerekiyor. Çünkü bazen sahte yüzlerle karşılaşırız. Bu özel, iş veya farklı bir ilişkide görülebilir. Kilomuza dikkat etmeliyiz. Lezzet duygumuz yükselirken, farkına varmadan basen ve göbek bölgesinde genişleyebiliriz. Kaliteli giyinmek, hoş görünmek, seçkin olmak, insanların dikkatini çekmek bu dönemde bir lütuf gibi sizinledir. Çabucak ilişkiler kurarız, insanlarla birlikte olmaktan hoşlanırız ve sosyal hayatla iç içe oluruz.

Jüpiter burcunuzda ilerlerken, Uranüs ve Pluto ile görünümler yapacak. Kasım ve Aralık ayında özellikle bu görünümler bir hayli etkilidir. Aile yaşamınız, ikili ilişki, evlilik, iş ortaklığı konularında gerçekçi olmalı, sorumluluklarımızın bilincinde hareket etmeli, kararlarımızı vermeden önce bir daha düşünmeliyiz.

10 Eylül tarihinde son kez gerçekleşecek Satürn-Neptün görünümü, yakın çevre, eğitim, ticari, yatırım anlamındaki tüm görüşmelerimiz, yayıncılık, medya, haberleşme işlerimizi kendi bildiğimiz şekilde düzenlemeye çalışırken karşımıza çıkabilecek sorunları işaret ediyor. Bu işlerde erteleme söz konusu olabilir. Birlikte çalıştığımız kişiler veya çalışma hayatımızla ilgili konuların bilinçli şekilde ele alınması gerekebilir. Yakın veya uzak akrabalarımızla ilgili durumlar, bürokratik ve hukukla ilgili konular gündem maddemizde yer alabilir.

12-18 Eylül arası:

Sevgili Teraziler, 16 Eylül saat 21:56 Balık burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, günlük hayatınızın seyrinde yaşanması muhtemel gelişmeleri işaret etmektedir. Genelde sağlığımız, beslenme düzenimiz ve rutin şikayetlerimize önem vermemiz gerekiyor. Merkür geri hareket döneminde gerçekleşen bu Tutulma aslında fikirlerinizi, projelerinizi, planlarınızı her anlamda gözden geçirmenizi sağlıyor. Farkındalık uyandırıyor. Başkaları hakkında veya hayatınızı birebir ilgilendiren konularda gereksizleri ayıklamanız için vesiledir. Burada yapacağınız tespitler sizi zihnen rahatlatır, çıkış yolları bulmanızda etkili olur. Ancak siz gereksiz şeylere kafanızı takarak, endişe, şüphe ve kaygılarla yaşarsanız tabii ki sağlığınız bundan etkilenir, iş gücünüz düşer. Kendinize tarafsız bir şekilde bakınız. Rahatsızlık duyduğunuz şeyleri içinize atmayınız. Bunu güvenilir insanlarla tabii ki konuşunuz. Dost ve düşman tanımak bu zamanda zor. Fakat sırlarınızı çok iyi tanımadığınız kişilerle paylaşmak yanlış olur. Yetenekli, becerikli olduğunuz alanlarda kendinizi geliştiriniz ve bunları düzgün, planlı bir şekilde nasıl uygulayabilirsiniz bunlar üzerinde durunuz. Zorluklar karşısında yılmak yerine, onları aşabilmek için mücadele ederiz. Fakat kendimize güvenmediğimiz için, yapamayacağımızı sanırız. Oysaki elinden geleni yapan kişi, biraz da tevekkül etmeyi bilmelidir. Kimsenin iyi niyetinizi suistimal etmesine tabii ki izin vermeyiniz. Ancak siz de sürekli birileri tarafından her an zarara uğratılacakmış gibi şüphelere düşmeyin. Mistik, sanatsal, yaratıcı, insanı rahatlatan, motivasyonunu yükselten, hayata daha akılcı ve inançlı bakmanızı sağlayacak çalışmalara, kişisel bakım ve egzersizlere yönelin. Bunlar iş gücünüzü artırır ve sizin bedensel ve ruhsal anlamda kendinize güven duymanızı sağlar.

19-25 Eylül arası:

22 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında Güneş burcunuzda ilerleyecek. Dış dünyada kişisel anlamda kendimizi merkeze almak ihtiyacı duyabiliriz. Bir yaş daha büyümek, ister istemez hüzün veya heyecan yaratır. İlişkilerimizi doğru şekilde yönlendirmek isteyeceğiz. Uyum ve paylaşımdan yana olacağız. Tabii ki bu süreç genel anlamıyla olumludur. Ne de olsa bir yaş daha almak, kendimizce kararlar vermek, şöyle bir geçmişte yaşadıklarımıza bakmak, geleceğimizi, ilişkilerimizi doğru şekilde yönlendirmek isteyeceğiz. Bu dönemde bizim için önemli olan, kimseyle çatışmadan, gerilmeden, uyum ve paylaşımdan yana bir süreç geçirmektir. Bu sizin doğanızda zaten var olan bir olgudur.

22 Eylül- 7 Ekim tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda düz seyirle ilerleyecek. Geçtiğimiz 30 Ağustos tarihinden bu yana olan gelişmelere bir daha bakacağız. Geri hareket döneminde inceleyip karar verdiğimiz işlerimizi yürürlüğe koyacağız. Ancak yine hatırlatayım. Geri veya düz seyir olsun, hayatta her şeyi denetleyemeyiz veya her şey mükemmel olmak zorunda değil. Doğrular gibi yanlışlar da olabilir. Önemli olan, gerekli-gereksiz olanı birbirinden ayırmak. Nerede bir aksaklık varsa, bunu çözebilmek için, ne kendinize ne de başkalarına karşı eleştirel davranmamalıyız. Özellikle zihnimizi arındırıcı, biraz daha rahatlatıcı, gereksiz endişelerden uzaklaştırıcı olumlu düşünmeyi sağlayıcı aktivitelere yönelelim.

23 Eylül- 18 Ekim tarihleri arasında yöneticiniz Venüs, Akrep burcunda ilerleyecek. Bu süreç, kazanma ve harcama konularında etkili olup, para bir güç ve hakimiyet aracı olarak görülür. İş veya özel hayatınızda çıkarlarınızı öne alırsınız. Hem geleceğinizi garanti altına almak hem de uzun süreli kılmak için mücadele edersiniz. Hakkınızın yenmesine tahammülünüz yoktur. İşimizi yapıyorsak, ücretini de zamanında almak isteriz. İş ortaklarında ne kazanılıyor ve nasıl pay ediliyor? Bunları bilmek isteriz. Eğer boşanma durumunuz varsa hukuki haklarınızı gözetirsiniz. Diyelim ki, bir ev kiralamak-satın almak istiyorsunuz. Bunun bütçenize olan artı ve eksilerini gözden geçirirsiniz. Bu geçişi yöneten Mars, 27 Eylül itibariyle Oğlak burcunda ilerleyecek. Ciddi, uzun vadeli yatırımlara yöneleceğiz. Evimiz, ailemizle alakalı konularda kazancımızı, kaybımızı iyi hesaplayacağız.

26-30 Eylül arası:

27 Eylül- 9 Kasım tarihleri arasında güçlü olduğu Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, eviniz, ailenizle olan ilişkiniz, iş-ev arası yaşamınız, yuvanızla alakalı konularda ciddiyet ve sorumluluk çerçevesi içinde hareket etmenizi sağlar. Doğru ve dürüst bir şekilde, amacınızın farkında olarak disiplinli davranmanız halinde her şey yoluna girecektir. Mars Oğlak burcunda gayet güçlü bir enerjidir. Bu enerjinin desteğiyle doğru kararlar verebilir, prensiplerinize uygun düzenlemeler yapabilirsiniz. Ev satın alma, kiralama, ev içinde çalışma, düzenleme, onarım gibi işler için planlamada bulunabilirsiniz.Mars-Oğlak etkisi, size doğru yolu, doğru hedefi bulmanızda yardımcıdır.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-21-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 11-12-17-18-24 Aşkta En Şanslı Günler : 13-14 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-30(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EKİM

1-9 Ekim arası:

Sevgili Teraziler, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, insanın kendini hakikaten önemli, güzel, seçkin, dışa karşı güçlü, huzurlu ve uyumlu tarzda yansıttığı ve bu duygular içinde A dan Z ye kendine özen gösterdiği zaman ve kararların işaretçisidir. Bu kararların ardında mutluluk ve doyum arzusu bilhassa önem taşır. İlişki meseleleri de bu Yeniayda ailevi konularda ve maddi alanda bir hayli etkili olur. Yeniayın görünümleri bize aydınlatıcı şekilde yol gösterir. Ay-Satürn görünümü, iş veya yakın çevremizde bulunan kişilerle bağımızı ciddi manada ele aldığımızın göstergesidir. Yolculuklar kısa süreli olup, hayati anlamda bir karar verilecekse mutlaka artı ve eksileriyle ele alınmalıdır. Yabancı dil öğrenmek, çevreyi tanımak, bilgilenmek, bilgimizi sağlam bir temel üzerine oturtmak, ilerisi adına düşünmek bu yeniayda bir hayli etkilidir. Ay-Pluto görünümü, ailevi ve yerleşim yerimizle alakalı konularda bir karar aşaması veya önemli bir konunun görüşülmesi yönünde etkilidir. Taşınmak, satın almak veya yuva kurmak veya özel hayatımızla ilgili meselelere eğilmek vaktini işaret eder. Biraz düşünürüz, bazen zorlanırız. Bizim düşündüklerimizle, şartlar arasında bir güçlük çıkabilir. Sizin için bir analiz zamanı olduğunu söylemek isterim. Her yönüyle ölçüp tartınız. Venüs-Neptün görünümü, hem maddi hem de çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda hayalci veya aşırı endişeli düşünmemek lazım. Ortalama, dengeli, sağlıklı ve verimli olana yönelmek, uzun vadeli kararlar vermeden önce artı ve eksilerine bakmak faydalıdır. Estetik operasyon, güzellik, bakım gibi konuları da uzman kişilere yaptırmanız yerinde olur.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatınız ve çevre ilişkilerinde size yeni kapılar açabilir. Hangi konuda yetenekli veya tecrübeli iseniz, o alanla ilgili temaslarda bulunursunuz. Nezaketiniz başkaları tarafından çok beğenilir. Eğer mesleğiniz sanatsal alanda ise, size yeni bir teklif sunabilirler. Bir müddet bu iş için hazırlık yapmanız, çalışmanız gerekebilir. Bu dönemde haberleşip konuşacağız, istediklerimizi ifade edeceğiz ve insanları etkileyeceğiz. Dış dünyada bizi dinleyen ve alkışlayan insanlarla karşılaşacağız. İfade ettiklerimizin arkasında duracağız. Benim tavsiyem bu süreçte, iletişimi öne alınız ve akıllıca düşününüz. Fırsatlar ayağınıza gelsin diye beklemek yerine siz yetenekli olduğunuz alanlarda insanlarla birebir görüşmelere ağırlık veriniz. Bunun size finansal anlamda geri dönüşü olabilir.

10-16 Ekim arası:

Sevgili Teraziler, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, evlilik veya iş ortaklığımızla ilgili konularda, karşı tarafın üstümüzdeki baskısını işaret ediyor. Oysaki sağlıklı bir ilişkide tarafların birbiriyle uyum içinde ve karşılıklı olarak sevgi, saygı ve güven olgularını tesis etmeleri gerekir. Bu Dolunayda, bu durumun önüne geçen şartlar yüzünden anlaşmazlık yaşanabilir. Biz uyumdan yanayken, eşimiz veya ortağımız kendini düşünüyor ve bencil davranıyorsa sorun çıkabilir. Tam tersi bir durum da yanlış olacaktır. Biz baskıda bulunuyor, bunu da ilişkimizi ayakta tutmak adına yapıyorsak yine problem yaşanır. Bu durum aile içinde ve evimizde huzursuzluk yaşanmasına neden olabilir. Dolunayın görünümleri bu konuda yaşanması muhtemel durumları işaret etmektedir. Merkür-Pluto arasındaki zorlayıcı görünüm, ailevi ve yerleşim yerinizle alakalı konulardaki değişimlerin göstergesidir. Birbirinizin görüşlerine saygı duyarak, elbirliğiyle halledilmesinde yarar vardır. Gelişigüzel davranılmamalı, birbirinizi kıracak şekilde hareket edilmemelidir. Eğer sorunlar varsa, bunları sineye çekmek, sürekli alttan almak da aslında çözüm olmaz. Tabii ki konuşulmalı, hakça hareket edilmeli, ortaklaşa karar verilmelidir. Ay-Uranüs görünümü evlenme, boşanma, iş ortaklığı konularında yaşanan yeni durumların sizin için bir hayli önemli olacağını gösteriyor. Acil karar verilmemeli, iyice düşünülmelidir.

17-23 Ekim arası:

18 Ekim- 12 Kasım tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda seyrini sürdürecek. Teraziler rahat bir nefes alabilirler. Hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda hem moral gücünüz yükselecek hem de toplumsal ilişkilerde, grup ve ekip çalışmalarında sosyal ağınız genişleyecek. Diğer taraftan da çevre ilişkilerinde mutlu tesadüfler sizinle olacak. Güzel yolculuklar, görüşmeler, tanışmalar olacaktır. Sosyal çevreniz büyüyebilir, yenilikler olacaktır. Venüs-Yay burcu geçişinde coşkuyla, hevesle ilişkiler kurulur, ilişkilerimiz canlanır, çevremizle olan bağlantılar tazelenir, yenilenir. Bizimle ortaklık kuracak insanlar karşımıza çıkar. Bunlar ister maddi ister manevi anlamda olsun, iletişimin türlü yollarıyla hayatımıza dahil olurlar. İnternet üzerinden, bir etkinlikte, yolculukta, sosyal bir aktivede bir bakarsınız karşılaşmışsınız.

23 Ekim- 21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, maddi-manevi anlamdaki tüm kazançlarımız üzerindeki kişisel etkimizi, alacaklarımızı, borçlarımızı, kendimizi yeniden güçlü hissetmek adına yapılacakları ele almak yönünde önem taşıyor. Her önümüze gelen kişiyi dost sanmayacağız. Hele yaşamımız söz konusuysa. İnceleyeceğiz, düşüneceğiz. Eğer bir borcumuz varsa, bunu nasıl ödeyebiliriz, gücümüz var mı bunlara bir bakacağız. Bir yatırım düşünüyorsak, enine boyuna ele alacağız.

24-31 Ekim arası:

Sevgili Teraziler, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, gelir ve giderlerimizle ilgili hesaplama ve analizlerin yapıldığı ve buna göre düzenlemelerde bulunulduğu vakti işaret eder. Zaten Akrep burcundaki Yeniayların özünde, insan kayıp-kazanç ilişkisi çerçevesinde durumuna bakar. Kaybetmek değil, kazanmaktan yana oluruz. Para, mal, mülk ve değerli bulduğumuz ne varsa bizim için oldukça kıymetlidir ve güçlü olmamızı sağlayacak kararları verirken, hırslı düşünülebilir. Bu Yeniayın görünümleri, evimizin ihtiyaçlarını karşılama, ailevi ilişkilerde isteklerimizi kabul ettirme yönünde ciddiyet ve sorumluluk içerir. Kontrolümüzü kaybetmek istemeyiz. Hakkımızı almaktan yana olduğumuz için, eğer bir alacağımız varsa bunu tahsil etmek isteriz. Bir iş görüşmesinde çıkarlarımızı düşünürüz. Bir iş ortalığında oyuna gelemeyiz. Genel olarak bizi ilgilendiren meselelerde tavrımızı sertçe ortaya koyabiliriz. Fakat bunların nedeni, zamanında iyi niyetimizin suiistimal edilmesi yüzündendir. Bu Yeniay, yeteneklerimizi gösterme ve para kazanmak amaçlı işlere yönelme anlamında gayet olumludur. Mevcut işimizi değiştirmek veya yeni bir proje üzerinde çalışmak, sırlarımızı iyi saklamak, yapacaklarımızı kimseye söylememek yönünde karar vermenin işaretçisidir. Ben bu Yeniayda sizin bütün bu yazdığım olasılıklar dahilinde bir düşünmenizi, ona göre tercihte bulunmanızı tavsiye ediyorum. Piyasanın durumunu özellikle yatırım ve borçlanma konularında takip etmenizi öneriyorum.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-6-7-10-11-19-23-24-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 8-9-15-21-22 Aşkta En Şanslı Günler : 10-11 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4-30-31

Yeniay : 1-2-27-28-29-30(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

KASIM

1-6 Kasım arası:

Sevgili Teraziler, bu hafta ruhsal ve bedensel anlamda sağlıklı olmanın büyük bir zenginlik olduğunu düşüneceğiz. Hem kendimize, ruhumuza iyi gelen çalışmalara, iyileştirmelere yöneleceğiz, hem de bizi endişelendiren meseleleri gerçekçi bir şekilde analiz edeceğiz. Özlem ve hayallerimize ulaşmanın öncelikle zihnimizi arındırmak, kendimize güvenmekten geçtiğini bilelim. Haftanın tüm görünümleri, maddi açıdan güçlü olmanın tabii ki önemli olduğunu ancak insanlarla yardımlaşma ve onlara da destek olmanın manevi kıymetini vurguluyor. Yolculuk, bilgilenme, gezmek, görmek, yeni insanlarla tanışmak, güzel fırsatlarla karşılaşmak açısından hoş bir hafta diyebiliriz.

7-13 Kasım arası:

9 Kasım - 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Bu süreç bir yanıyla aktif bir şekilde aşkı yaşama arzumuzu diğer yanıyla özgürlük ihtiyacımızı simgeliyor. Bu durumda kolayca aşka kapılarımızı açarız ancak baskı altında kaldığımızda hoşça kal deriz. İlişkilerde arkadaşlık olgusu, farklı bir şeyler yapma isteği ön planda olacaktır. Bireysel yapımızı koruyacağız. Bir başkasının onu ele geçirmesine, yönetmesine izin vermeyeceğiz. Bu Teraziler için çok önemli olacak. Birlikte bir şeyler yapmaktan zevk alacağız. Ancak bir şeyi yapmak istemediğimizde DUR sinyalini vereceğiz.

12 Kasım - 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Genelde bu geçişlerde aile olgusu çok kıymetlidir. Ailemizdeki büyüklerimiz, onlarla ilgili sorumluluklar gözden geçirilmelidir. Ev borcu olanlar veya evini taşıyacaklar, satın alacaklar, yatırımda bulunacaklar, ofis kurmayı düşünenler lütfen her şeyi iyice hesaplayınız. Bu geçişte, ekstradan paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Diyelim ki ev almayı düşünüyorsunuz. Kredi geri ödemelerine dikkat ediniz. Veraset veya miras davanız olabilir. Bir mülkün paylaşımı konuları gündeme gelebilir.

12 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. İletişim-bilgilenme-yolculuklar-çevre değişimi-evlilik-uzun süreli ilişki-sağlık ve düzenlemeler konusunda cesur düşüneceksiniz. Uygulamalı eğitim, deneyim, yaratıcılığı dönük projeler, tasarımlarda bulunabilirsiniz. Grup faaliyetleri, kulis çalışmaları, oyun yazarlığı, ticaret ve iş girişimleri bilinçli şekilde gözden geçirilirse, sonuç başarılı olabilir. Yakın çevremizde bulunan kişiler, bu dönemde en sık konuştuğumuz, bir araya gelerek bir şeyleri paylaştığımız kişilerdir. İnternet ortamında bulunmak, konuşmak, tartışmak, bildiklerimizi yazmak hoşumuza gider. Hızlı öğreniriz, hızlı unuturuz. Merak ederiz, sonra vazgeçeriz. Farklı bir şeyler yapmak isteriz. Bildiklerimizi insanlara ifade ederiz, onların da bu öğreti ve tecrübelerden yararlanmasını isteriz. Öğüt veririz, öğüt almaktan hoşlanmayız. Bu süreçte tabii ki, bilginin hoşgörülü bir şekilde dışa yansıtılması, bilmediklerimizin kabul edilip öğrenilmesi, bizden talep edilmedikçe insanlara akıl verilmemesi yerinde olur.

14-20 Kasım arası:

Sevgili Teraziler, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, başkalarıyla olan her türlü mal, mülk, para, emlak gibi paylaşımlarda güven, teminat, istikrar, huzur olgusunun önemini vurguluyor. Kafamızda soru işaretleri olsun istemiyoruz. Ancak biz de aynı şekilde bunu hissettirmeliyiz. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, kazanç elde etme amaçlı ortaklıklar üzerinde durmuştuk. Kimden ne gibi gelişler olur, nasıl bağlantılar kurmalı, ortaklaşa düşünürken aslında kendi payıma düşen nedir? Gibi sorular kafamızın içinde dolaşmıştı. Şimdi bu Dolunayda, hem kendi isteklerimizi hem de başkalarının bizden beklentilerinin farkında olarak duruma bakacağız. Doğrusu da budur zaten. Ev kredisi çekmek, borçların tahsilatı, ödemeler, ailemizin ihtiyaçlarını göz önüne alırsak, gerektiğinde almak kadar vermenin de önemini biliriz. Dolunayın Pluto ile görünümü, güçlendirici, destekleyici paylaşımları vurguluyor. Ailenizden yardım görebilirsiniz, Ortaklarınızla parasal meseleleri konuşarak sorunları aşabilirsiniz. Ailenize ait bir mülkün satışı ve paylaşımı konularında anlaşabilirsiniz.

21-30 Kasım arası:

21 Kasım - 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, aynı alanda etkili Satürn-Yay geçişiyle örtüştüğü için, yakın çevrenizle olan ilişkinizde olumsuz tavırlardan, hoşgörüsüz yaklaşımlardan kaçınılmalı, sorumlu bir birey gibi davranılmalı, farklı görüşlere saygı gösterilmelidir. Bu görünüm iletişimde belli bir sınır içinde ancak birbirinize kulak vererek dinlemeyi gerektirir. Satürn burcunuzla uyumlu görünüm yapacağı için, istenirse pekala yapıcı düşünülerek birlik ve beraberlik kurulmuş olur.

Sevgili Teraziler, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, yenilikleri hevesli bir şekilde ele almak, iletişimde bulunmak, öğrenmek, gezmek ve öğrendiklerimizi başkalarına ifade etmek arzumuzu işaret ediyor. Değişiklik ihtiyacı bir hayli yoğun ve çevre değişiminde bulunma isteğimiz gayet yüksek. Yeniayı yöneten güç Jüpiter burcunuzda ilerlediği için tabii ki keyfinizi yerine getiren fırsatlarla karşılaşmanız gayet mümkün. Şanslı bir zamandasınız. Bu Yeniayın görünümlerini göz önüne aldığımızda, hakikaten çevre değişiminin size iyi geleceğini söyleyebiliriz. İş hayatından özel yaşamınıza kadar bir çok alanda bunu istediğinizi, psikolojik anlamda tebdili mekanda fayda var sözcüğüne uygun kararların alınabileceğini görüyoruz. Bu kararlar sağlıklı bir yaşam sürmek yönünde olumludur. Böylece ev içindeki baskıdan, sorumluluklarınızdan bir parça uzaklaşmış olursunuz. Sizin için bu Yeniayda moral ve motivasyonun yükselmesi için, çevrenizden göreceğiniz destekler de önemlidir. Eğer evde bir sorun, ilişkinizde bir problem veya işinizde bir sıkıntı varsa, bu Yeniayda siz de kendinizi iyice gözden geçirerek, ihtiyacınızın ne olduğunu tespit edebilir, bunlara çözüm bulmak için düşünebilirsiniz. Verilecek kararların özünde yenilenme, rahatlama, canlanma olgularının etkili olacağını söyleyebilirim.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-15-16-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-17-18 Aşkta En Şanslı Günler : 7-8 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27-28

Yeniay : 23-24-25-26(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ARALIK

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür süresince, ailenizi, iş hayatınızı ve kişisel meselelerinizi bir hayli ciddiyetle gözden geçirirsiniz. Pek kimseyle konuşmak istemezsiniz. Sizi birebir ilgilendiren meselelere ağırlık verirsiniz. Eğer yenilik anlamında bir şeyler yapmak istiyorsanız bunun gerçekleşme ihtimali var mı diye hesaplamalar yaparsınız. Birileri sizin gibi düşünmediğinde veya muhalif davrandığında kendinizi baskı altına alınmış hissedersiniz. Özellikle aile içinde her mesele sizin arzularınıza uygun şekilde gelişmeyebilir. Belli bir baskı altında kalmanız mümkün olduğundan, size tavsiyem önceliklerinizi, planlarınızı ve isteklerinizi gerçekçi bir şekilde ele almanızdır.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak sosyal hayatın canlanması, arkadaşlık ilişkilerinin güçlenmesi, dostlarla paylaşımda bulunulması, problemlerin belli bir süreliğine rafa kaldırılması sürecidir. Aşk evinizde ilerleyen Venüs, sürpriz bir aşkın yüreğinizi hızlı bir şekilde çarpmasını sağlayabilir. Aşk bir anda kapıdan içeri girer ve siz gelen misafiri ağırlamaya hazır gibisinizdir. Her zaman özel bir insan olmak ihtiyacı duyan sizler için bu süreç bir armağan gibidir. Hayattan çalınmış güzel bir zaman, bir mola diyebiliriz buna. Bu dönemde yeniliklere açık olursunuz. Aşk, para, manevi değerleriniz ve ideallerinize sahip çıkarsınız.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Teraziler, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, eğitim, iş, özel, deneyim, bilgilenme yönünde yapılacak görüşme, uzun yolculuk ve gelişmelerin işaretçisidir. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, çevremizi, yapmak istediklerimizi, yakınlarımızı, bize ait her türlü meseleyi derinlikli sorgulamıştık. Aklımızda bir şeyler vardı ve biz bunları uygulamak istemiştik. Şimdi bu Dolunayda, bu amaçla yola çıkıyoruz. Dışarıdaki dünyayı, değişik bir pencereden ele alarak karar vereceğiz. Bu değişim evimizin, ailemizin geleceği anlamında da önem taşıyor. Eğer cazip gelirse belki de uzun ömürlü bir karar verebiliriz. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerlediği için, tabii ki mantıklı ve gerçekçi bir şekilde duruma bakmak lazım. Tamam, belki hadi diyor içimizdeki bir ses ama bizim aklımızın başımızda olması gerekiyor. Dolunayın Mars ile görünümü, görüşme, yolculuklar ve gelişmelerin çocuk, eğitim, iş veya yerleşim yönünde etkili olacağının işaretçisidir. Bu Dolunay kimi Teraziler için bir tanıtım, yeni bir ilişkiye adım atmak, bir sosyal etkinlik, çocuklarınızla ilgili bir gelişme, grup veya sergi, sunum yönünde de etkilidir.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında etkili Mars-Balık burcu geçişi, mücadele gücümüzü yavaşlatıcı ve kararlılık gücümüzü azaltıcı olsa da, biz hedefimize varmak için gerçekçi olmamız, akıllı davranmamız gerektiğini bilelim. Hangi durumda olursak olalım, bu süreçte işimizde ustalaşmaya çalışalım. Daha üst noktalara gelmek için bilgilenmeye önem verelim. Sosyal haklarımızın farkında olalım. Eğer kendimizden eminsek, bunu duruşumuzla, bilgi ve tecrübemizle ortaya koymaya çalışalım. Sağlığımıza özen gösterelim. Bilmediğimiz ilaçları kullanmayalım. Rahatlatıcı, sakinleştirici ancak zararlı ve bağımlılık yaratıcı alışkanlıklara karşı dikkatli olalım. Zaman zaman çalışmak, girişimde bulunmak veya işlerimizi hızlıca halletmek kolay olmayabilir. Özellikle 15 Ocak tarihinde başvurduğumuz işler, yapılan görüşmeler, başvurular için sabırlı olmamızda yarar var. Sanatla uğraşan iş sahipleri için enerjiler olumludur. Özellikle bu anlamda yapılan ortaklaşa işler başarılı yürür.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Teraziler

1-Eviniz veya ev yaşamınızla alakalı her türlü konu (satın alma, kiralama, taşınma, birlikte yaşama)
2-Aile, toplum, anne - baba konumundaki kişilerle olan ilişkileriniz ve birbirinize olan tutumunuz, derin duygularınız, bilinçaltı,
3-Gayrimenkul, çiftlik, maden, toprakla ilgili her şey,
4-Anayurdunuz, duygusal güvenliğinizle alakalı meseleler, ruhsal bağlılıklarınız,
5-Anneliğiniz, korunma ve sahip olunma ihtiyacınız ve hayatımızda temel teşkil edecek konular

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

 • Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
  • İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
  • Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
  • Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
   -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
   -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
   -Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
   -Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
   -İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
   -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
   -Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
   -Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, ailevi değerlerin bir hayli önemsendiği ve sorumluluk duygusu içinde hareket edildiği zamanlardır. Problemlerin üstesinden gelebilmenin yolu, kişinin kendine olan saygısına bağlı olup, ailesine duyduğu sevgiyle de iç içedir. Eğer bu enerji süreci başladığında aranızda problemler varsa, bunların saygı, sevgi ve güven içinde halledilmesinde yarar var. Karmaşık, herkesin birbirinden ayrı havalarda olduğu bir evde mutlu olmak kolay değildir. Sizler bu süreçte ileriye yönelik hedeflerinizi bilhassa aileniz ve yuvanızla alakalı konularda belirlemek için iş hayatınıza bilhassa önem vermelisiniz. Genç yaşta olanlar, aileleri tarafından disiplin altına alınabilirler. Sıkıntılarınızı uygun bir dille ifade etmenizde yarar var. Bu dönem bir ev almak, geleceğinizle ilgili yatırım hususlarında düşünmek anlamında da etkilidir.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Teraziler, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, ev-aile, yakın çevremiz ve kişisel anlamda sizi ilgilendiren özel meseleleri ciddiyetle bir ele almak, yeniden gözden geçirmek vaktidir. Geçmişte yaşanılan, bizde iz bırakmış, çocukluğumuzdan bu yana etkilemiş konuların tekrar iç dünyamızda kendini hatırlatması mümkündür. Ancak bunlar düzenlemek yönünde de faydalıdır. Bu düzenleme hareketi, takılıp kalan, hala bir şeyleri unutmamış kişiler için yararlıdır. Böylece ileri adımlar atabilirsiniz. Hayat devam ediyor çünkü. Bu Yeniay, ev satın alımı, kiralanması, aile içinde verilecek önemli kararların şartlarımıza göre bakılması, birlikte gözden geçirilmesi, yarınlarımız adına önemlidir. En azından belki de aceleyle verilecek bir kararı önlemiş oluruz. Baktık ki, her şeyiyle doğru ve yararlı o zaman uygularız. Yeniayda, akılcı değişiklikler için, bizim de bilinçli bakış açısıyla durumları ele almamız yerinde olur. Ne fazla karamsar ne de gereğinden fazla duygusal olmamak lazım. her şeyin devası, yarasında saklıdır derler. Eğer kendimizi inanıyor, güveniyorsak o çare bulunacaktır elbet. Yeniay, ailevi sorunların veya kararların en fazla odaklandığı alan, aile ve evimiz olduğunu, bunların bizi düşündürdüğünü görüyoruz. O zaman bizim bunları gerçekçi şekilde tekrar gözlemlememizi sağlayan gelişmeleri izleyelim. Öyle gelişmeler yaşanır ki, sorun olarak gördüğümüz meseleler kendiliğinden düzelir, yerine oturur. Bizi zorlayan konulara biz uygun bir çözüm buluruz. Zaten Yeniay, yenilenmek demek… O zaman Merkür geri hareketiyle örtüşen bu Yeniay, bize yepyeni bir yolu işaret edebilir.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-13-17-21-22-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 2-9-15-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 4-5-31 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç