KADIN

Terazi Burcu Yorumları

GENEL BAKIŞ

Sevgili Teraziler, 2 Aralık tarihinde Merkür, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Ailevi konularda geçmişe alakalı meseleleri dikkatle inceleyeceğiniz ve fazla kritik yapacağınız bir dönem olacak bu. Bir şeyleri sağlamlaştırmaya çalışıyorsunuz. Aslında çok yorgunsunuz, biraz daha sosyalleşmek istiyorsunuz ancak geleceğe dönük yatırımlar gibi konularda, dikkatli olmanız gereken şeyler olduğuna Merkür dikkat çekiyor. Açık ve dürüst davranmak önemli. 14 Aralık’ta Merkür gerileyinceye kadar sağlam bir hale getirmek için her konuda karar almanız gerekiyor.

7 Aralık tarihinde Venüs, Kova burcunda seyrine başlıyor. Aşkta biraz rahatlamanızı sağlayacak bir ilişki. Biraz sosyalleşmekte, bu dönemde yarar var. Bütçenizin ayarını bilip güvendiğiniz kişilerle bir araya gelmek sizin için oldukça önemli.

14 Aralık tarihinde Dolunay, İkizler burcunda oluşuyor. Yeni yıl programı yapmanız için bu Dolunay epey mühim. Kendinize zaman ayırmanızı işaret ediyor. Bazı şeyler ve kendinizi ihmal ettiğinizi fark etmelisiniz. Aşk ve iş hayatında bu kadar kritik yapmak sizi çok yıpratıyor. Her şeyi ve geleceğinizi sıklıkla kritik altında tuttuğunuz için olabildiğince dikkatli olmalısınız. Bu Dolunay’da olumsuz düşünmemeye dikkat etmelisiniz.

19 Aralık tarihinde Mars, Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu kadar hassas ve sübjektif bir şekilde kendinizi savunmaya zorlayarak kendinizi sıkmak yerine, elinizden gelen çabayı ve disiplini sarf etmenizin yeterli olduğunu söylüyor. Hedefinize duygularınızla gidemeyeceğinizi de bu noktada fark etmelisiniz. İstikrarlı olun.

19 Aralık-4 Ocak 2017 tarihlerinde Merkür, gerileme hareketinde olacak. Bir meselenin halledilmesi ve ailevi ilişkilerde biraz daha köşeli ele alınıyor. Herkes birbirine ültimatom çekiyor gibi görünüyor. Evin içinde sevgi ve güvenilirlik önemli. Bir ev satın almayı ya da işinizle ilgili bir değişim istiyorsanız bu geri harekette hesabınıza bakmalı, artı ve eksileri ölçmelisiniz. Aile ilişkilerinizin düzenlenmesi için bu önemli.

21 Aralık tarihinde Güneş, Oğlak burcunda seyrine başladığında, bir şeyler kopuyor gibi görünebilir. Ailenizde bir kopukluk olabilir, kira artışları olabilir, finansal konularda sıkıntılar olabilir. Ailenizde sevgi ve güven ortamı mühim.

29 Aralık tarihinde Yeniay, Oğlak burcunda doğuyor. Bu Yeniay da Merkür’ün gölgesi altında olacak. Yeni bir plan ve projeniz varsa, tekrar ele alınması şansı doğabilir ya da yeni bir şans doğabilir. Her şeyde sağlamlık ve güvenilirlik ele alınırken yeni bir yıla adım attığınızı unutmayın. 2017 özellikle Mayıs ayından itibaren her şeyin düzelmesi için bir fırsat olacak. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE ARALIK AYI

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür süresince, ailenizi, iş hayatınızı ve kişisel meselelerinizi bir hayli ciddiyetle gözden geçirirsiniz. Pek kimseyle konuşmak istemezsiniz. Sizi birebir ilgilendiren meselelere ağırlık verirsiniz. Eğer yenilik anlamında bir şeyler yapmak istiyorsanız bunun gerçekleşme ihtimali var mı diye hesaplamalar yaparsınız. Birileri sizin gibi düşünmediğinde veya muhalif davrandığında kendinizi baskı altına alınmış hissedersiniz. Özellikle aile içinde her mesele sizin arzularınıza uygun şekilde gelişmeyebilir. Belli bir baskı altında kalmanız mümkün olduğundan, size tavsiyem önceliklerinizi, planlarınızı ve isteklerinizi gerçekçi bir şekilde ele almanızdır.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak sosyal hayatın canlanması, arkadaşlık ilişkilerinin güçlenmesi, dostlarla paylaşımda bulunulması, problemlerin belli bir süreliğine rafa kaldırılması sürecidir. Aşk evinizde ilerleyen Venüs, sürpriz bir aşkın yüreğinizi hızlı bir şekilde çarpmasını sağlayabilir. Aşk bir anda kapıdan içeri girer ve siz gelen misafiri ağırlamaya hazır gibisinizdir. Her zaman özel bir insan olmak ihtiyacı duyan sizler için bu süreç bir armağan gibidir. Hayattan çalınmış güzel bir zaman, bir mola diyebiliriz buna. Bu dönemde yeniliklere açık olursunuz. Aşk, para, manevi değerleriniz ve ideallerinize sahip çıkarsınız.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Teraziler, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, eğitim, iş, özel, deneyim, bilgilenme yönünde yapılacak görüşme, uzun yolculuk ve gelişmelerin işaretçisidir. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, çevremizi, yapmak istediklerimizi, yakınlarımızı, bize ait her türlü meseleyi derinlikli sorgulamıştık. Aklımızda bir şeyler vardı ve biz bunları uygulamak istemiştik. Şimdi bu Dolunayda, bu amaçla yola çıkıyoruz. Dışarıdaki dünyayı, değişik bir pencereden ele alarak karar vereceğiz. Bu değişim evimizin, ailemizin geleceği anlamında da önem taşıyor. Eğer cazip gelirse belki de uzun ömürlü bir karar verebiliriz. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerlediği için, tabii ki mantıklı ve gerçekçi bir şekilde duruma bakmak lazım. Tamam, belki hadi diyor içimizdeki bir ses ama bizim aklımızın başımızda olması gerekiyor. Dolunayın Mars ile görünümü, görüşme, yolculuklar ve gelişmelerin çocuk, eğitim, iş veya yerleşim yönünde etkili olacağının işaretçisidir. Bu Dolunay kimi Teraziler için bir tanıtım, yeni bir ilişkiye adım atmak, bir sosyal etkinlik, çocuklarınızla ilgili bir gelişme, grup veya sergi, sunum yönünde de etkilidir.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında etkili Mars-Balık burcu geçişi, mücadele gücümüzü yavaşlatıcı ve kararlılık gücümüzü azaltıcı olsa da, biz hedefimize varmak için gerçekçi olmamız, akıllı davranmamız gerektiğini bilelim. Hangi durumda olursak olalım, bu süreçte işimizde ustalaşmaya çalışalım. Daha üst noktalara gelmek için bilgilenmeye önem verelim. Sosyal haklarımızın farkında olalım. Eğer kendimizden eminsek, bunu duruşumuzla, bilgi ve tecrübemizle ortaya koymaya çalışalım. Sağlığımıza özen gösterelim. Bilmediğimiz ilaçları kullanmayalım. Rahatlatıcı, sakinleştirici ancak zararlı ve bağımlılık yaratıcı alışkanlıklara karşı dikkatli olalım. Zaman zaman çalışmak, girişimde bulunmak veya işlerimizi hızlıca halletmek kolay olmayabilir. Özellikle 15 Ocak tarihinde başvurduğumuz işler, yapılan görüşmeler, başvurular için sabırlı olmamızda yarar var. Sanatla uğraşan iş sahipleri için enerjiler olumludur. Özellikle bu anlamda yapılan ortaklaşa işler başarılı yürür.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Teraziler

1-Eviniz veya ev yaşamınızla alakalı her türlü konu (satın alma, kiralama, taşınma, birlikte yaşama)
2-Aile, toplum, anne - baba konumundaki kişilerle olan ilişkileriniz ve birbirinize olan tutumunuz, derin duygularınız, bilinçaltı,
3-Gayrimenkul, çiftlik, maden, toprakla ilgili her şey,
4-Anayurdunuz, duygusal güvenliğinizle alakalı meseleler, ruhsal bağlılıklarınız,
5-Anneliğiniz, korunma ve sahip olunma ihtiyacınız ve hayatımızda temel teşkil edecek konular

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
-Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
-İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
-Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
-Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, ailevi değerlerin bir hayli önemsendiği ve sorumluluk duygusu içinde hareket edildiği zamanlardır. Problemlerin üstesinden gelebilmenin yolu, kişinin kendine olan saygısına bağlı olup, ailesine duyduğu sevgiyle de iç içedir. Eğer bu enerji süreci başladığında aranızda problemler varsa, bunların saygı, sevgi ve güven içinde halledilmesinde yarar var. Karmaşık, herkesin birbirinden ayrı havalarda olduğu bir evde mutlu olmak kolay değildir. Sizler bu süreçte ileriye yönelik hedeflerinizi bilhassa aileniz ve yuvanızla alakalı konularda belirlemek için iş hayatınıza bilhassa önem vermelisiniz. Genç yaşta olanlar, aileleri tarafından disiplin altına alınabilirler. Sıkıntılarınızı uygun bir dille ifade etmenizde yarar var. Bu dönem bir ev almak, geleceğinizle ilgili yatırım hususlarında düşünmek anlamında da etkilidir.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Teraziler, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, ev-aile, yakın çevremiz ve kişisel anlamda sizi ilgilendiren özel meseleleri ciddiyetle bir ele almak, yeniden gözden geçirmek vaktidir. Geçmişte yaşanılan, bizde iz bırakmış, çocukluğumuzdan bu yana etkilemiş konuların tekrar iç dünyamızda kendini hatırlatması mümkündür. Ancak bunlar düzenlemek yönünde de faydalıdır. Bu düzenleme hareketi, takılıp kalan, hala bir şeyleri unutmamış kişiler için yararlıdır. Böylece ileri adımlar atabilirsiniz. Hayat devam ediyor çünkü. Bu Yeniay, ev satın alımı, kiralanması, aile içinde verilecek önemli kararların şartlarımıza göre bakılması, birlikte gözden geçirilmesi, yarınlarımız adına önemlidir. En azından belki de aceleyle verilecek bir kararı önlemiş oluruz. Baktık ki, her şeyiyle doğru ve yararlı o zaman uygularız. Yeniayda, akılcı değişiklikler için, bizim de bilinçli bakış açısıyla durumları ele almamız yerinde olur. Ne fazla karamsar ne de gereğinden fazla duygusal olmamak lazım. her şeyin devası, yarasında saklıdır derler. Eğer kendimizi inanıyor, güveniyorsak o çare bulunacaktır elbet. Yeniay, ailevi sorunların veya kararların en fazla odaklandığı alan, aile ve evimiz olduğunu, bunların bizi düşündürdüğünü görüyoruz. O zaman bizim bunları gerçekçi şekilde tekrar gözlemlememizi sağlayan gelişmeleri izleyelim. Öyle gelişmeler yaşanır ki, sorun olarak gördüğümüz meseleler kendiliğinden düzelir, yerine oturur. Bizi zorlayan konulara biz uygun bir çözüm buluruz. Zaten Yeniay, yenilenmek demek… O zaman Merkür geri hareketiyle örtüşen bu Yeniay, bize yepyeni bir yolu işaret edebilir.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-13-17-21-22-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 2-9-15-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 4-5-31 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç