KADIN

Terazi Burcu Aylık Yorumu

GENEL BAKIŞ

Sevgili Teraziler, 3 Ocak tarihinde Venüs, Balık burcunda seyrine başlıyor. Yöneticinizin Balık burcunda olması, iş hayatınızla ilgili sorunları yüzeye çıkartabilir. Kurban olmak istemediğiniz için biraz daha dikkatli davranmakta yarar var. Ayrıntıları gözden kaçırdığınızda dikkatinizi dağıtmak için önemli görünüyor. Yarım kalan bir işte detayların ele alınması açısından önemli. İş ilişkilerinizde de destek görme arzunuzu öne çıkartıyor. Sağlığınızla ilgili konuları da tetkik altında tutmakta yarar var. Bazı meseleler üzerinde fazla iyi niyetli hareket etmenin sorun oluşturabileceğini bu hareket bize söylüyor.

4-8 Ocak tarihlerinde Merkür, Yay burcunda gerileyecek. Bu da, yolculuklar anlamında hızlı kararlardan kaçınılmasını işaret ediyor. Son zamanlarda verdiğiniz kararları da biraz bekletmenizde yarar var. Bazı yolculuklar gerileyebilir. 8 Ocak tarihinde Merkür düzeliyor ancak 15 Ocak itibariyle üzerinde durmanız gereken konu son haftalarda verdiğiniz kararları yürürlüğe koymanız anlamına geliyor. İş, eğitim, ailenizle ilişkiniz gibi konularda harekete geçebilirsiniz.

12 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşan Dolunay ise size iş-ev arasındaki dengenin sağlanması gerektiğini işaret ediyor. İş hayatınızdaki sorumluluklarınızı dikkate almanız gerek. Merkür aynı gün Oğlak burcunda seyrine başladığı için ailenizle olan ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerek. İş ve aile sorumluluklarınızı ihmal etmemelisiniz. Bu Dolunayda Venüs-Neptün kavuşumu yaşanacak. Bu etkiyle işinizle ilgili sorunların ve ilişkilerin incelenmesi mümkün olacak. Sorunları abartısız v e daha dengeli ele alacaksınız. Ciddiyetle takip ederseniz, görevlerinizi ihmal etmezseniz bu Dolunayda bir sorun yaşamazsınız.

19 Ocak’ta Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor, 28 Ocak’ta ise Kova burcunda bir Yeniay doğuyor. Bu Yeniayın oluştuğu gün de Mars Koç burcunda olacak. İkili ilişkiler üzerinde çok etkili olacak. Demek ki, ikili ilişkilerinizde evlilik ve boşanma gibi kararlarda çok dikkatli olmalısınız. Her şeyi iyice gözden geçirerek hareket etmelisiniz. Dikkatli olmanız gereken konu, ilişkinizde hedeflerinizin aynı olup olmadığını incelemelisiniz.

HAFTALARA GÖRE OCAK AYI

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Teraziler 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu süreci, sağlık ve çalışma hayatıyla ilgili konular, kişisel anlamdaki kararlar ve kendimizi gözden geçirme anlamında önemlidir. Bazen, kafamızı karıştıran ve hayatı zorlaştıran meseleler üzerinde gelgitler yaşayabiliriz. Bazen de her şeyi oluruna bırakabiliriz. Sanatsal çalışmalar, güzelleştirme, makyaj, mistik faaliyetler, pozitif düşünmeyi sağlayan aktiviteler anlamında bir hayli olumludur. Yardımseverlik, ılımlı tarzda düşünme ön planda olacaktır. Şifalanma gücü bu süreçte gayet yüksek. Fakat bu yüksek hali, bilmediğimiz tedavi yöntemlerine başvurmamız anlamına gelmesin. Kontrollerimizi yaptıralım. Diyelim ki siz, psikoloji, mistik danışmanlık, sanatçı veya kozmetikle ilgili bir alanda yetkin ve uzman bir kişisiniz. Bu dönemde başarılı çalışmalar gündeme gelir. İdealizm Balık süreçlerinde ön plandadır. Kişi vizyon sahibi olmak için, kendisini tatmin edecek, yeteneklerini, becerilerini gösterebileceği alanlara yönelmelidir. Ancak burada önemli olan husus, geçici mi yoksa kalıcı bir meslek edinmek istiyorsunuz sorusuna cevap bulmaktır. Yaratıcı yeteneklerimizi bir alanda değerlendirmek veya bu anlamda staj görmek, işbirliğinde bulunmak mümkündür. Kozmetik, sanatla alakalı meslekler, güzelleştirmek, insanlara destek olmak yönünde etkin bir dönemdir. Ortaklaşa kazanç elde etmek amacıyla kurulmuş veya kurulacak işlerin daha dikkatli bir şekilde gözden geçirilmesinde fayda vardır. Bize destek olacağını söyleyen kişiler ne derece güvenilir bir bakalım. Bir de mali açıdan ne getirir onu da iyice hesap edelim. Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Kardeş ve yakın akrabalarla alakalı her türlü mesele, yeni bir çevreye taşınma veya yerleşim yerinizle alakalı konular, yolculuklar, eğitimle alakalı her türlü konu, belge, raporların düzenlenmesi, ehliyet ve ruhsat alımı, araba alım satımı, ticaret, bilgi işlem (bilgisayar güvenliği) yazışmalar, iş girişimi, pasaport ve vize işlemleri, komşuluk ilişkileri, bir şeyin teslim alınması, nakliye hakkındaki kararların tekrar gözden geçirilmesinde yarar var. Yeni bir gelişme olduğunda, bir haber aldığımızda iyi analiz etmeliyiz. Tam olarak emin değilsek harekete geçmemeliyiz. Yolculuklar gecikmeli veya problemli olabilir. Tedbirli olmamızda yarar var. Aldığımız ürünlere dikkat etmeli, mümkünse geri hareketi sonrasına bırakmalıyız. Satış-pazarlama gibi ticari konularda dikkatli olmalıyız. Ucuz etin yahnisi pek olur derler. Biz de kaliteyi önemsemeliyiz. Trafikte kurallara uyalım. Yolculukta güvenilir firmaları tercih edelim. Tüm burçlar için önemli Not: Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. İletişim-bilgilenme-yolculuklar-çevre değişimi-evlilik-uzun süreli ilişki-sağlık ve düzenlemeler konusunda cesur düşüneceksiniz. Uygulamalı eğitim, deneyim, yaratıcılığı dönük projeler, tasarımlarda bulunabilirsiniz. Grup faaliyetleri, kulis çalışmaları, oyun yazarlığı, ticaret ve iş girişimleri bilinçli şekilde gözden geçirilirse, sonuç başarılı olabilir. Yakın çevremizde bulunan kişiler, bu dönemde en sık konuştuğumuz, bir araya gelerek bir şeyleri paylaştığımız kişilerdir. İnternet ortamında bulunmak, konuşmak, tartışmak, bildiklerimizi yazmak hoşumuza gider. Hızlı öğreniriz, hızlı unuturuz. Merak ederiz, sonra vazgeçeriz. Farklı bir şeyler yapmak isteriz. Bildiklerimizi insanlara ifade ederiz, onların da bu öğreti ve tecrübelerden yararlanmasını isteriz. Öğüt veririz, öğüt almaktan hoşlanmayız. Bu süreçte tabii ki, bilginin hoşgörülü bir şekilde dışa yansıtılması, bilmediklerimizin kabul edilip öğrenilmesi, bizden talep edilmedikçe insanlara akıl verilmemesi yerinde olur.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Teraziler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımızdan ailevi yaşama kadar geniş bir alanda duyarlılığı yükseltiyor. Hassas tepkiler verilmesi, hatta zaman zaman sürpriz kararların gündeme gelmesi bile mümkündür. Çünkü bir şeyler bizi, güvende misin, garantin var mı, iş-aile ilişkilerinde dengeler yerli yerinde mi diye ikaz ediyor. Merkür-Oğlak burcunda bugün seyrine başlıyor. Ailemizin sorumluluğu, işimizin doyuruculuğu, yarınlarımızın güven içinde oluşu önemli. O nedenle kaliteyi, huzuru, elit yaşamayı arzuluyoruz. Saygı, sevgi, güven olmayan bir yerde durmamız mümkün değil. Eğer böyle bir problemimiz varsa, bu Dolunayda acil bir karar verebiliriz. Bu karar iş hayatımız ve ilişkimizle alakalı olabilir. Eğer bu değişiklik bizim özgür irademizin sonucu ise, ben bir daha düşünün derim. Bu Dolunayda, çalışma hayatımız ve ilişki konularında ben dağılmadan her şeyi kontrol edilmesi gerektiğini söyleyeyim. Bazen aşırı fedakarlık bizi yanlış bir karara sürükleyebilir veya birileri, bir durum nedeniyle kendi isteklerimizden vazgeçmemiz mümkündür. Oysaki sağlıklı, verimli olan bir şey zaten insanı yormaz, üzmez. Biz bu Dolunayda, huzurumuzu, güvenliğimizi, işimizi, ilişkilerimizi aklımız başımızda gözden geçirelim. Eğer bir şey, sizi gerçekten tatmin ediyorsa, her yönüyle baktığınızda güven içeriyorsa sorun yok. Fakat alışkanlıksa, bağımlılıksa, bir de kafanızı kurcalıyor, kendinizden vermenize neden oluyorsa lütfen iyi düşünün derim. Pire için yorgan yakmayın ama problemleri de görmezden gelmeyin.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Merkür süresince, ailenizi, iş hayatınızı ve kişisel meselelerinizi bir hayli ciddiyetle gözden geçirirsiniz. Pek kimseyle konuşmak istemezsiniz. Sizi birebir ilgilendiren meselelere ağırlık verirsiniz. Eğer yenilik anlamında bir şeyler yapmak istiyorsanız bunun gerçekleşme ihtimali var mı diye hesaplamalar yaparsınız. Birileri sizin gibi düşünmediğinde veya muhalif davrandığında kendinizi baskı altına alınmış hissedersiniz. Özellikle aile içinde her mesele sizin arzularınıza uygun şekilde gelişmeyebilir. Belli bir baskı altında kalmanız mümkün olduğundan, size tavsiyem önceliklerinizi, planlarınızı ve isteklerinizi gerçekçi bir şekilde ele almanızdır. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş, aşkta özgürce hareket etmeniz, hayatın eğlendirici, keyifli yanlarının tadını çıkarmanız, arkadaşlık ilişkilerinizi güçlendirmeniz, hevesli bir şekilde yaşamı kucaklamanız demektir. Genelde bu dönemde arkadaşça başlayan ilişkilerin sürpriz bir şekilde ciddiyete dönüşmesi, hatta uzun süredir bir arada olan çiftler aniden evlenebilirler.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Teraziler 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, aşkta cesur ve kendimizden emin olmamızı sağlıyor. Bizim bu bakış açısıyla ilişkilerimizi ele almamızda yarar var. Çünkü biz bir bireyiz. Beraberlik nasıl olmalıdır, ortaklaşa yaşam nedir, nasıl bir arada olunur sorularını gerçekçi bir şekilde gözden geçirerek karar vermemiz yerinde olur. Yeniayın oluştuğu gün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Doğaldır ki, sadece kendini düşünen bir partnerle anlaşmak mümkün olmaz. Böyle bir durumda özgür hareket etmek de kolay değildir. Sözgelimi sorunlu bir evlilikte eğer bir de çocuklar varsa, ayrılma noktasına gelmişsek, iki tarafın da oturup bazı meseleleri gözden geçirmeleri gerekir. Yeni bir ilişkiye adım atmışsak, Mars-Koç geçişinde özgüven duygusu yüksek bir partner karşımıza çıkabilir ve ondan etkileniriz. Bu ilişkiye tabii ki süre tanımak gerekiyor. Birkaç gün sonra Venüs-Koç burcunda seyrine başladığında bu beraberlikte hızlı gelişmeler olabilir. Bizim bu Yeniayda üzerinde durmamız gereken nokta, ilişki tercihlerimize, mevcut durumumuza bakmaktır. Aşkta özgürlüğü, bireyliği ve farklılığımızı öne alarak düşüneceğiz. Aktif bir Yeniay olduğu için, sıradan bir ilişki değil, hakikaten bize heyecan verene yöneleceğiz. Bu Yeniay egomuzu yükselticidir. İrademizi, kararlılığımızı, zevklerimizi, insanların dikkatini çekme arzumuzu destekleyicidir.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İlişkide her iki tarafın da dikkatli olması gereken süreçtir. İki yıl sonra karşıt burcunuzda etkili olacak Mars, özellikle sorunları olan çiftler, ya bu ilişkiyi farklı bir şekilde yeniden ele alabilir, çözüm bulmaya çalışabilirler veya buraya kadarmış diyebilirler. Koç burcu geçişleri bir hayli aktiftir. Kişiyi harekete geçiricidir. Gerek siz gerek partneriniz veya her ikiniz ilişki konusunda iyice düşününüz. Bu dönem sürpriz aşkların da göstergesidir. Bay ve Bayan Terazilerin karşılarına kendinden bir hayli emin, özgür yaradılışta birini çıkarabilir. Bu kişiyi çok iyi tanımak lazım. Kimdir, neyin nesidir anlayalım önce. Şu aralar sorunları olan ancak henüz ayrılmamış çiftler, bu enerjiler altında tekrar bir araya gelerek ilişkileri hakkında konuşabilirler. Ancak bu konuşmanın tutarlı, aklı başında yapılması şarttır. Sorunların üstü örtülmeden her iki tarafın da gerçekçi olmasında yarar var.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-13-14-18-19-23-24-28 Zayıf Enerjili Günler : 5-6-11-12-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 1-28 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 17-18-19 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç