KADIN

Oğlak Burcu Yorumları

GENEL BAKIŞ

Sevgili Oğlaklar, 2 Aralık tarihinde Merkür burcunuzda seyrine başlıyor. Önümüzdeki süreç içerisinde kişisel anlamda ortaya koymak istediğiniz plan ve projeleriniz varsa, bunları derleyip toparlamanızda yarar var. Alışkın olduğunuz bir geçiş olduğu için, güven gibi olgular doğrudan zihninize etki ediyor. Yoğun bir çalışma temposundasınız, eksik kalanları dikkatle tekrar ele almalısınız.

7 Aralık tarihinde Venüs Kova burcunda seyrine başlıyor. Parasal konularda yeni yıl için belli dilek ve beklentilerde olabilirsiniz. Daha rahat bir yaşamınız olmasını isteyebilirsiniz. Merkür-Oğlak geçişinde daha rahat edeceğiniz çalışma ortamları konusunda yöneticilerinizle konuşmalarınız olacak. İlişkilerde baskıya gelemiyorsunuz. Parasal konularda da aynı etki görülüyor.

14 Aralık tarihinde Dolunay, İkizler burcunda oluşuyor. Çalışma hayatınızda ve günlük hayatınızda durumunuzu gözden geçirip ciddiyetle işinizi yapıyorsunuz. Eşinizden ilgi bekleyip değerlerinize sıkıca sarılıyorsunuz. Maddi açıdan da aynı şekilde rahatlamak istiyorsunuz.

19 Aralık tarihinde Mars, Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir, bir yanıyla kişinin girişimde bulunması ve aktif olmasını gösterse de, bazen duygular işin içine girebiliyor. Mars-Balık biraz iç huzursuzluk ortaya çıkartabilir. Sizi geriye çekebilir, kendinizden yana düşünmenize neden olabilir. Hedeflerinizin çok iyi çizilmesi gerekiyor. Önünüze daha sonra yanlış verdiğiniz kararlar olarak çıkmaması için bugünkü hareket ve eylemlerinizi dikkatle ele almalısınız.

Aynı gün başlayan Merkür gerilemesi, 4 Ocak’a kadar sürecek. Kişisel anlamda ve her türlü konuda planlarınızı gözden geçirmenizi işaret ediyor bu enerji. Belki de karar verip uygulamaya geçtiğiniz bir iş, keyifsizlik yaratabilir. Dışarıdan gelen beğenileri bir miktar sekteye uğratabilir. Nelerin eksik olduğunu incelemeniz gerekiyor. Önemli kararları yeniden ele almalısınız. Ani çıkan iş veya fırsatları beklemede kalarak her yönüyle incelemelisiniz.

21 Aralık’ta Güneş, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. İş hayatından aile yaşamına kadar her konuda bu hareket etkili olacak. Prensipli hareketler ve görev bilinciniz yüksek olduğu için bu dönemi oldukça verimli geçireceksiniz.

29 Aralık’ta ise Yeniay, Oğlak burcunda doğacak. Bu Yeniay ise, Merkür’ün geri hareketiyle örtüştüğü için, her şeyi tekrar ele almanızı işaret ediyor. Karamsar düşünmek yerine, gücünüz nispetinde hareket etmelisiniz. Yeni bir yıla girmenin umutlarını taşıyorsunuz. Hayatınıza nelerin girdiğini, neler yaşadığınızı inceleyecek ve sizi zayıf düşüren durumları inceleyeceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE ARALIK AYI

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında burcunuz üzerinde düz seyre geçecek Merkür, yaşamdan beklediklerinizi, umut ettiklerinizi, hayallerinizi, uygulanabilir düşüncelerinizi hayata sunma ve hedefler belirleme anlamında sizi destekleyicidir. Burcunuz üzerinde ilerleyen Merkür, disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Hakikatleri ve doğruları ilke edinmenizi sağlar. Zaten bir Oğlak, yaşamı boyunca prensiplerine sadık ve sorumluluklarının bilincinde bir burçtur. Sizi hırslı, ciddi, gerçekçi ve sadık düşünmeye sevk eden Merkür sayesinde planlamalarda bulunabilir, kendinizden emin bir şekilde isteklerinizi ifade edebilir, yeni hedefler belirleyebilirsiniz.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs, aile-ev-para-kariyerinizle alakalı her türlü ilişki, gelişme ve değişimlerin işaretçisidir. Siz bu etki altında yenilikte bulunmak, huzur bulmak, ihtiyaçlarınızı temin etmek, evdeki huzurun devamını sağlamak istersiniz. Parasal konulardaki olumlu gelişmeler bu süreçte yaşanabilir. Ancak benim size tavsiyem, bütçenizi zorlayacak harcamalardan kaçınmanızdır.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Oğlaklar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatında yeteneklerinizi değerlendirme ve fikirlerinizi ifade ederek kendinizi ifade etme yönünde önem taşıyor. Bundan iki hafta önceki Yeniayda, başladığınız çalışmaları, düşündüğünüz konuları, inançla, hevesle sunmaya cesareti olanlar için bu Dolunay gayet olumludur. Dolunayı yöneten güç Merkür, burcunuzda ilerlediği için, size yepyeni fırsatlar sunar. Ciddi ve gayet mantıklı şekilde projelerinizi gözden geçirerek şimdi yürürlüğe koyabilirsiniz. Bu Dolunayda önemli olan, sizin kendinizden ne kadar emin olduğunuz ve sizi beğenenler olduğu gibi eleştirilenler olduğunda da nasıl tavır alacağınızdır. Gereksiz yere gerginlikler, lüzumsuz konuşmalar veya kendinizi paralarcasına çalışmalar sizi yorabilir. Molalar veriniz ve biraz nefes alınız. Buna özen gösteriniz. Dolunayın Mars ile olan görünümü, maddi kazanç, manevi tatmin, başkalarına olan desteğiniz, hep birlikte sözünü kendinize düstur edişiniz, niyetiniz size yepyeni kapılar açabilir.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Balık burcu geçişi, her şeyin bizim lehimize gelişmesini istediğimiz, ılımlı hareket etmekten yana olduğumuz, ideallerimiz çerçevesinde ilerlemeyi tercih edeceğimizi gösteriyor. Pek öyle hırslı değiliz. Birilerinin önüne geçmek gibi bir niyetimiz yok. Anlaşmaya gönüllüyüz. Ancak karşılıklı hakların gözetilmesi bizim için önemli. Genel olarak bu dönemde, sertlikten, restleşmelerden uzak durmak isteriz. Astrolojik olarak duruma baktığımızda Mars gibi, mücadele gücümüzün temsilcisi olan bir gezegeninin, böylesi ılımlı hale gelmesi tabii ki dikkat edilmesi gereken noktaları da işaret ediyor. Bir işin, bir yanlışın üzerine giderek hakkımızı almamız kolay olmayabilir. Girişimde bulunmak yerine, bekleyelim görelim tarzında düşünebiliriz. Ancak, şu var ki Oğlaklar zaten sağlam temelli olmayan işlerin içinde yer almadıklarından, bu dönemi, rutin işlerine ağırlık vererek, artistik, sanatsal, mistik, hayal gücü, şifa çalışmalarında bulunarak veya kendilerini moral motivasyon yönünde güçlendirerek geçirebilirler.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Oğlaklar,

1-Yeni başlangıçlar, İş ve özel girişimleriniz,
2-Kendinizi keşfetme ve isteklerinizin peşinden gidebilme cesaretiniz
3-Fiziksel görünümünüz ve dış dünyada nasıl görünmek istediğiniz (imajınız),
4-Kendiniz ifade biçiminiz (dışarıdan görünen), yaşam enerjiniz (canlılığınız), mizacınız,
5-Kendinizi ortaya koyma gücünüz, insanlara yaklaşım biçiminiz,
6-Deni girişimleriniz (başlangıç yapmak istediğiniz durumlar)
7-Davranışlarınızdaki kararlılığınız, kimlik duygunuz, cesaretiniz,
8-Yaşam bilinciniz, tipiniz, eğilimleriniz, egonuz, genel sağlık durumunuz, baskınlığınız.

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
-Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
-İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
-Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
-Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Güneş, yeni bir yaşa merhaba demek ve yeni hedefler belirlemek zamanıdır. Her konuda sağlamlaştırma, form kazandırma sürecidir. Bunu ister bedensel ister hayatınızı düzenleme anlamında ele alın fark etmez. Bu tarih aralığında mükemmelliği, disiplini, pratik olmayı, sabırlı ve planlı ilerlemeyi seven Oğlaklar, kendi hayatlarını yönlendirmeyi bildikleri gibi, başkalarına da örnek olacaklar. Zirveye kendinden emin adımlarla ulaşırken, sadece iş hayatına değil, kendinize de özen göstererek, özel molalar vermeyi unutmayınız.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Oğlaklar, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle burcunuz üzerinde Yeniay doğacak. Merkür geri hareketi de yine burcunuzda etkili olduğundan tabii ki, kişisel anlamdaki kararların daha dikkatli ve şartlar çerçevesinde ele alınması lazım. Sözgelimi bir çevre değişikliği, eğitim veya iş anlamında bir yol belirlemek istiyorsak, bunun artı ve eksilerine bir daha bakalım. Yeniden bakış Yeniayı olarak görüyorum ben ve bu anlamda insanın daha önce fark etmediği noktaları ayırt etmesi yönünde olumlu buluyorum. Belki biraz yavaşlayacağız veya ciddileşeceğiz. Ancak hatalı bir karar vermemek için düşüneceğiz. Gelişim anlamında şu andaki mevcut durumumuz, bizi geleceğimizle ilgili konuda destekliyorsa, o zaman gecikmeleri kendimize dert etmeyelim. Tam tersine desteklemiyorsa, tekrar bir bakalım. Neler yapabileceğimizi, yeteneklerimizi, tecrübemizi gözden geçirelim. Çevremizle olan ilişkimizde olgun tavırların önemi büyük. Bizden farklı düşünen insanlarla burun buruna gelmek yerine, dinlemek iyi olacaktır. Yarım kalmış işlerimizi bitirmek, kendimizi bilgilenmek yönünde geliştirmek, iş ve projelerimize eğilmek için, bu Yeniay gayet olumludur. Fikirlerimizi ifade ederken, belli bir tolerans göstermek yararlı olur. Sonuçta bu adı üstünde bir Yeniay. Yaşanması muhtemel durumlar, yenilenmemiz, gelişmemiz için bize gerekli olanlardır. Duruma bir de bu açıdan bakalım.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-7-11-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 9-15-21-22 Aşkta En Şanslı Günler : 11 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30-31(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç