KADIN

Oğlak Burcu Aylık Yorumu

GENEL BAKIŞ

Sevgili Oğlaklar, 3 Ocak tarihinde Venüs, Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu Oğlaklar için hakikaten hoş bir etki. Yönetme halinizi biraz disipline alıp sizi mutlu edecek bir geçiş. Genellikle ılımlı davranacaksınız. Becerilerinizi geliştirip destek görme anlamında bu iyi bir etkidir.

4-8 Ocak tarihlerinde Merkür, Yay burcunda gerileyecek. Her şeyi çok iyi yapan olmak yerine, kendinize biraz zaman hediyesi olarak bunu yorumlamalısınız. Kendinizi biraz dinlendirmelisiniz ve söylenenlere kulak asmamalısınız. 8 Ocak’ta Merkür düzeldikten sonra gölgeli günleriyle birlikte 15 Ocak itibariyle her şeyi daha sakin bir şekilde, tıpkı gerileme hareketindeki gibi, ele alıp sizi kaygılandıran meselelerdeki detayları fark ederseniz sorunları çözebilirsiniz.

12 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşan Dolunay ise ilişkilerinize dikkat etmenizi işaret ediyor. İlişkilerinin sorumluluğunu alamayan bir partner sizi zorlayabilir. İlişkilerinizde mutlaka her şeyi güven, saygı ve sevgi ölçüsünde ele almanız gerekiyor. Evlilik ve boşanma gibi konuları çok dikkatle ele alın. Sorunlar varsa Dolunaylarda çözmelisiniz. İşinizle ilgili meselelerde maddi kazanç çok önemli. İşverenlerinizin verdiği kararları da maddi perspektiften inceliyorsunuz.

19 Ocak’ta Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor, 28 Ocak’ta ise Kova burcunda bir Yeniay doğuyor. Bu Yeniayın oluştuğu gün de Mars Koç burcunda olacak. Bu Yeniayda maddi anlamda hemen karar vermek yerine acelesiz ilerlemelisiniz. Kendinize dikkat edip moralinizi yüksek tutmanız önemli. Ailevi konularda da hakimiyet çok önemli. Mars Koç burcunda seyrine başladığı zaman Şubat ayındaki gelişmeler çok hızlı olacak. Taşınma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Agresif tavırlardan ve herkesi yönetmeye çalışmaktan uzak durmanız önemli. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE OCAK AYI

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Oğlaklar 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, aşkta ılımlı bir dönemin, güzel paylaşımların, çevremizle olan hoş bağlantıların işaretçisidir. Duyarlı yönlerimiz bilhassa ön plandadır. İnsanları mutlu etmek, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak bizi de rahatlatır. İş konularında yaratıcı çalışmalara yönelmenin işaretçisidir. Sanatla alakalı işler, mistik faaliyetler, ürünlerimizi sergilemek, etrafımızı güzelleştirmek gibi çalışmalara yönelebiliriz. İşimizde paradan daha ziyade, insanların beğenisini, onlara yardımcı olmanın güzelliğini önemseriz. Venüs, bu burçta yücelim gücü kazanır ve kişinin gerek yakın çevresinde bulunan kişilerle ilişkisini güçlendirdiği gibi, aşk hayatınız, mesleki konularda üzerinde de etkisini hissettirir. Venüs kariyer evinizin yöneticisi olduğu için, kişi bugüne dek ektiği güzelliklerin ve emeklerinin karşılığını görmek ister. Çevresinde sevilen, el üstünde tutulan kişi, her türlü ilişkisine şefkatle yaklaşmayı başarır. Eğer onu üzen, geçmişte ve bugün rahatsız etmiş kişiler varsa veya hakkı yenmiş ise, bu durumların mutlaka düzeleceğine dair bir iç görü kazanır. Bu iç görü, affetmenizi sağlar. Ancak bu bütünüyle gerçekleri göz ardı etmeniz şeklinde olmamalıdır. Bu geçiş, sağlımızı, hedeflerimizi, kariyerimizi, çocuklarımızı, çocuk meselelerini, aşk hayatımızı, sanatsal yeteneklerimizi iç gözlemde bulunarak güçlendirmemizde yardımcı olacaktır. Güzellik hoşluk tamam da, gerçekçi olmayı da bilelim dostlarım.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür etkisinde, zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Gizli veya çok önemli dosyalarınızı iyi saklayın. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Bir içe yöneliş hem de bir gözden geçirişin işaretçisidir. Neler üzerinde duracağız? Finansal meseleler, maddi ve manevi anlamdaki zenginliklerimiz, enerjimizi doğru kullanma teknikleri, yaratıcı düşünme ve temel dürtülerimiz. Bizi biz yapan birçok olgu üzerinde duracağız. Düşüncelerimiz dış dünyadan ziyade iç aleme yönelik olsa da, bize gerçekten güzel niyetle yaklaşanlara can olmaya hazırız. Yarım kalan projelerin tamamlanması anlamında önemlidir. Mali konularda destekler görebiliriz. Bazen kafamızı kaşıyacak vaktimiz olmayacak. Detaylar, bütünü görmemizin önüne geçebilir. Buna da dikkat etmek lazım. İş hayatında bizi rahatsız eden noktaları, güvenlik unsurunu, işin niteliğini, artı ve eksilerini mutlaka bilinçli şekilde ele almalıyız.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Oğlaklar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımızdan ilişkilerimize, aile ve ev konularına kadar her durumu akıllı, mantıklı bir şekilde bakmanın önemini vurgulayacak. Biz zihnimizi bu meselelere odaklayarak, durumumuzu gerçekçi bir şekilde göreceğiz. Görmemizi sağlayan bu Dolunayda, dış etkenlerin bizi apansız yakalamasına izin vermeyeceğiz. Fakat biz de zayıf yanlarımızı güçlendirmeyi bileceğiz. O zaman korkmanıza gerek kalmaz. Merkür bugün itibariyle burcunuzda ilerleyecek. Sizin sağlam karar vermenizde, gerçekçi düşünmenizde etkili olacak. Sistemli, disiplinli düşüneceğiz ancak çevremizdeki insanların da fikirlerine saygı duyacağız. Dolunayın görünümleri, işimiz ve ekmeğimiz söz konusu olduğunda, toplum içinde veya iş hayatında belli kurallara riayet etmenin ve nezaketin önemini vurguluyor. Zorluklar olabilir veya bazı kendi beğenmiş insanlar karşımıza çıkabilir. Sizin eğer bir hedefiniz varsa, bu insanlarla çatışmak yerine, işinize odaklanın diyerek bizi uyarıyor. Aynı bakış açısını ailevi ve ilişkilerde de korumakta yarar var. Çünkü bu Dolunay özellikle ilişki meselelerini vurguluyor. Bir yandan duyarlıyız, ilişkiyi önemsiyoruz, ancak diğer taraftan her isteğimizin kabulünden yanayız. Tabii ki, bu durum sorunlu evlilik, beraberliklerde krize neden olabilir. Dolunayda etkili bir başka görünüm var ki, keskin uçlarımızı yumuşatıyor. Aşkı işaret ediyor. Biz bu Dolunayda aşka açığız, sevilmeyi istiyoruz, bağlanmaya hazırız. Ancak gelir geçer değil, uzun soluklu bir ilişki istiyoruz. Eğer bu olmayacaksa, sürdürmekten yana değiliz.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, disiplinli ve belli prensipler çerçevesinde düşünmenin işaretçisidir. Sağlamlık, güvenilirlik ve istikrar ilkesi ve sorumluluk bizim dış dünyadaki durumları ele almamızdaki kriterlerimizdir. Saygı görmeyi ve takdir edilmeyi severiz. Bunu duymak bizi hoşnut kılar. Amacımız vardır ve buna ulaşmak adına hırslıyızdır. Ulaşmak istediğimiz yer ne kadar yüksekte olursa olsun, onu istiyorsak, tüm zihnimizle odaklanır, sabırlı ve kararlı bir şekilde planlarımızı uygulamak isteriz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince kısıtlanmaktan pek hoşlanmayız. Finansal konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Elimize para geçebileceği gibi harcamalarımız da artabilir. Ölçüyü kaçırmamakta yarar var. Bu bir aylık süreçte, işverenleriniz ve toplumsal ilişkilerinizde ölçülü, sabırlı ve bilinçli davranınız. Parasal konularda bütçenizi aşabilecek alışverişlerden kaçınınız.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Oğlaklar 28 Ocak saat 03:07 Kova Burcunda doğacak Yeniay, riskten uzak bir yatırımı tercih etmenin, kazancımızı doğru şekilde değerlendirmenin, aşk hayatımızdan ailemize ve iş hayatımıza kadar her alanda geleceğe dönük şekilde düşünerek kendimizi geliştirmenin işaretçisidir. Bu Yeniayda biz, kaynaklarımızı doğru alanlarda kullanarak ve ilerisi adına düşünerek, bizi kısıtlamayacak, zorlamayacak şekilde değerlendireceğiz. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Evimiz, ailemizle ilgili konularda hızlı ve baskın şekilde karar verebiliriz. Bu kararları uygulamada sabırsız olabiliriz. Bir yer kiralamak, satın almak veya bir meseleyi çözüme kavuşturmak için aktif davranabiliriz. Eğer önemli ve hayati bir karar verilecekse, tabii ki bunun yarar-zarar hesabını mutlaka yapalım. Hoşumuza giden bir şey olsa dahi, bu ileride bir sorun çıkartır mı diye bakmak gerekiyor. Çocuklarınız varsa onların masrafları veya gereksinimleri bu Yeniayda gözden geçirilmeli ve gereksiz harcamalara tabii ki dikkat edilmelidir. Birkaç gün içinde Venüs-Koç burcu seyri başlayacak. Çok daha bireysel ve daha fazla ön planda olacağız. Ancak aile içinde gerektiğinde, başkalarının görüşlerine de yer vermemizde yarar görüyorum. Güvenmek, sahiplenilmek, korunmak gerektiren meseleleri sinirli ve sadece benim dediğim olacak şekilde değil, karşılıklı konuşarak halletmemiz yararlı olur.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Siz Oğlaklar için bu dönemin anlamı, hem ileriye yönelik düşünmek hem de büyümek arzusudur. Bu arzu eğer mantıklı bir şekilde ele alınıp, kişi ne yapması gerektiği üzerinde düşünebilirse, hem amacına uygun kararlar verir hem de bunları uygulamak adına kendine söz verir. Tam tersine, gerginleşir ve inatlaşırsa, ev yaşamında huzursuz olur, hedefine varamaz. Mars Koç burcunu yönetir. Bu da gösteriyor ki, siz de yaşamınızın yönetimini iplerini elinizde tutabilecek kadar azimli olmalısınız. Bu dönemi nasıl geçireceğiniz, size bağlıdır. İster, ona buna çatarsınız, dağılırsınız veyahut -Evet ben bunu istiyorum, başarmalıyım diyerek cesaretle kendinize bir yol çizersiniz. Yetiştirilme şekliniz, ailenizle olan temasınız, dış dünya ile olan alışverişiniz, bu dönemi nasıl geçireceğiniz hususunda bize bilgi verir. Oğlaklar yaşamları mücadele içinde geçen, son derece dayanıklı kişiler. Bu dayanıklılık, daima sizi genç kılmıştır. Şimdi ev-ailevi-hedef-yerleşim-değişim anlamında düşündüklerinizi uygulayabilecek gücünüz yükseliyor. Ailede söz sahibi olabilirsiniz. Yeter ki, bilinçli düşünün ve enerjinizi doğru şekilde kullanmak için buradaki notları önemseyin. O zaman dönemi verimli şekilde geçirirsiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-15-16-20-21-25-26-30-31

Zayıf Enerjili Günler : 5-6-11-12-18-19

Aşkta En Şanslı Günler : 7-8 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28

Yeniay : 25-26-27 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç