KADIN

Kova Burcu Yorumları

Sevgili Kovalar 2016 yılında sizler, öncelikle maddi ve manevi anlamdaki tüm paylaşımlarınızı, ilişki ve iş ortaklıklarınızı, yasal ve iş haklarınızı, mal, mülk, bankalarla alakalı konular üzerinde duracaksınız. Risk faktörünü önemseyin. Gelir anlamında muhasebenizi yapınız. Başkalarıyla ortaklaşa bir iş yapıyorsanız, ortağınızın ne kadar güvenilir olup olmadığına bir bakınız. Alışverişlerinizde yarar-zarar hesabını iyi yapınız.

Bilinçli hareket etmek, paramıza dikkat etmek, ne kadar güçlü olduğumuz ispat etmek için dikkatsiz harcamalardan kaçınmak gerektiğini gösteriyor. Hesabımızı bilelim. İyi niyetimiz nedeniyle zarar görmeyelim. Gelir-gider dengesinin gözetilmesi, maddi ve manevi anlamda tevazu içinde yaşanması, verici ve cömert davranışlarımızın da, geleceğimizi düşünerek ayarlanmasının önemli olduğunu gösteriyor. Yeni girişim, gelişme, projeler gündeminizde yer almaya başlıyor.

Çevreniz genişliyor, yeni arkadaşlıklar, Grup faaliyetleri, eğitim, iş veya özel ortaklıklar, görüşme, sunum yapmak, ekip çalışmaları gibi birçok alanda etkin değişimler olarak göze çarpıyor. Tabii ki sabırlı olup 2016 yılına biraz şans tanıyın. Kendinizi kanıtlamak için, önünüze gelen fırsatları hiç kaçırmadan kabul edebilirsiniz. Para kazanmak kadar, kendinizi ispat etmek çabanız da yüksektir. Uzun zamandır planladığınız işler cesaretle ortaya konur. Ancak ben yine de, yarar ve zarar hesabının iyi yapılmasından yanayım. Kimlerle ne gibi bağlantımız var, neler paylaşacağız, neleri bölüşeceğiz, hangi alanda ilerleyeceğiz, bunların analizini iyi yapmak lazım. Bir anda her şey gözümüze hoş gelir. Fakat gelişmesi zaman alır. İnandığımız, girdiğimiz, yapmaya çalıştığımız her ne ise onun sorumluluğunu almadan önce şartların, piyasanın, kendimizin farkında olmamız gerekiyor.

Nisan-Haziran arasında, planlandığınız işlerinizi bitirmeye çalışınız. Mevcut işinizdeki problemlerin nereden kaynakladığına bir bakınız. Bazen gereksiz yere meseleler büyütülür. İçinden çıkılmaz hale getirilir. Olması gereken bir şeydir, hayrımızadır, bunu ileride anlarız. Bir de böyle düşünelim. Baskı veya farklı bir nedenle işten ayrılma durumunda geri hareket sona erene dek, araştırmanızı sürdürünüz. Size uygun bir iş olursa, iş şartlarını gözden geçiriniz.

Dostluklarınız, sosyal yaşantınız gibi kişisel hayatınıza da önem veriniz. Deneyim alanımız büyüyor, hedeflerimiz yükseliyor, aklımız ve yüreğimizle kendimize yeni bir yol belirlememiz gerekiyor. Yoksa aynı sularda yüzeriz, aynı şeyleri yaparız fakat tatmin olmayız.

Birden fazla işle uğraşıyorsanız, öncelikli olandan başlayıp, diğerlerine geçebilirsiniz. Hiç düşünmeden kararlar almayınız. Beklemede kalarak incelemeleri sürdürünüz. Evinizdeki huzur ve güven, dışarıdaki başarınızın anahtarıdır.

İlişkinizi ilgilendiren konularda bireysel hareket etmeği ve kararlar almayı işaret etse de, unutmayalım ki, beraberlik bir yol üzerinde beraberce danışarak yürümektir. Eğer karşınızdaki ve siz bu yolda yürümek istiyorsanız, el ele verip güçlerinizi birleştirerek yepyeni ve olumlu kararlar verilebilir. Bekar Kovaların hayatına girecek, özgüveni yüksek olan kişi sizden bir hayli etkilenebilir. Mevcut ilişkinizdeki problemleri ortaklaşa çözülebilir. Yeter ki, her iki taraf da egosuna yenilmesin.

Finansal konularda hesabınızı her zaman kontrol ediniz. Tedbir iyidir. Paranızı doğru şekilde yönlendirmiş olursunuz. Piyasa şartları çerçevesinde duruma bakmalıyız. Aldığımız kredinin geri ödemeleri, kurduğumuz işin getiri-götürü hesabı, iş ortaklığımız varsa bunun artı ve eksilerini gözden geçirmeliyiz. Hukuk, yasal, vergi gibi konuları es geçemeyiz. Oradan şu gelir, buradan bu gelir diyerek kendimizi risk altına girmeyelim.

Eylül ayında, doğal çekiciliğimiz, güçlü iletişimimiz, popülerlik gücümüzle insanları kolaylıkla etkileriz. İlgilendiğimiz konularda fikirlerimizi, yeteneklerimizi sergileme, sunum yapma, planlama, organize etme yönünde fırsatlar yakalarız. Bir hedef belirlediğimizde nasıl elde edeceğimizi biliriz. Ona göre bağlantılar kurarız, kendimizi ifade ederiz, temasa geçeriz. Bu devre yeni biriyle tanışmanın ve özel bir ilişki yaşamanın işaretçisidir. Adalet, barış, insanca yaşam, eşitlik gibi kavramlara insanca bir bakış açısı geliştiririz. Herkes için dünya güzel bir yer olmalı diye düşünürüz.

Kasım ve Aralık ayında, ileriye yönelik hedefler, projeler, planlarınızla ilgili olarak özgürce tercihlerde bulunabilir, eğitimden iş hayatına kadar yeni kararlar verebilir, fırsatlarla karşılaşırsınız.

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda ilerleyecek. Mücadele gücü ve isteklerinizi elde etmek arzumuz bir hayli yükseliyor. Mesleki gelişim bilgilenme, planlamalar yapma ve bunları uygulamak isteyeceğiz. Ancak unutmayalım, 5 Ocak itibariyle iki ayrı burçta gerileyecek Merkür, işyerinizde patron, birlikte çalıştığınız insanlar veya toplumsal ilişkilerimizde daha dikkatli olmanın önemini vurguluyor. Bugünlerde yapılacak tespitlerin önemi büyük. Böylece daha doğru bir yön tayininde bulunarak, iş hayatında güçleniriz. Kararlarımızı uygularız.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür, burcunuz üzerinde gerileyecek. Kişisel girişim, yetenekleriniz, sağlık, fiziksel değişim, toplumsal ilişkilerinizi gözden geçirme yönünde önem taşıyor. İnsan kendini öne sürmek, göstermek, ifade etmek ihtiyacı duyabilir. Ancak geri hareket döneminde düşünmeden etmeden bir şeylere olur yanıtı veremeyiz. İleri bir bakış açısıyla, yeni ve farklı olanı sıra dışı şeyleri isterken, bunların alt yapısını ne kadar kuvvetli olduğunu sorgulamamız gerekir. Ancak bu birilerinin sözüne uymak, onlara göre hareket etmek anlamına da gelmez. Biz burada kendimize, yaratıcı yönlerimize bir bakarak, yapmak istediğimizin artı ve eksilerini gözden geçirerek karar vereceğiz. Bu kararları gölgeli günler dahil olmak üzere 1 Şubat tarihinden itibaren yürürlüğe koyabiliriz.

8 Ocak 2016 - 9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte sizler, maddi ve manevi anlamdaki tüm paylaşımlarınızı, ilişki ve iş ortaklıklarınızı, yasal ve iş haklarınızı, mal, mülk, bankalarla alakalı konuları gözden geçirmelisiniz. Risk faktörünün farkında olarak, birilerine güvenip yola çıkmayınız. Yatırım, destekler, alacaklar anlamında durgunluk, bekleme, gecikme gibi durumlar oluşabilir. Bunlar biraz da, durumunuzu görerek neler yapılması gerektiğini tespitte aslında yardımcıdır. Sizin burada gerçekçi olmanız çok önemli. Belki de işlemeyen, sorun yaratan, sizi zorlayan konuları çerçeve içine alarak bakmanız gerekecek. Bilmediğiniz sularda yüzmemek lazım. Gelir anlamında muhasebenizi yapınız. Başkalarıyla ortaklaşa bir iş yapıyorsanız, ortağınızın ne kadar güvenilir olup olmadığına bir bakınız. Hesaplarınızı kontrol ediniz. Dereyi görmeden paçaları sıvamamak lazım. Sadece kendi menfaatlerini düşünen kişilere karşı dikkatli olunuz. Siz de alışverişlerinizde yarar-zarar hesabını iyi yapınız. Gözlem süresince yaptığınız bütün bu tespitler geri hareket sonrası verilecek kararların, izlenecek yolun sağlıklı şekilde gelişmesinde fayda sağlar.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Kovalar

Gizli ilişki, bastırılmış öfkeleriniz, seçimleriniz, geçmişe ait deneyimleriniz,
Bilinçaltınızdaki tüm meseleler, dünyadan uzaklaşma isteğimiz(inziva), kaçışlarınız,
kaçamaklarınız, gizli işleriniz, gizli düşmanlarınız, yüzleşmekten kaçındığınız konular, geçmiş hayatınızla ilgili tecrübeler,
Edebiyatla ilgili çalışmalar (roman, şiir, senaryo), rüyalar, kaçışlarınız (televizyon izlemek, alkol, ilaç bağımlılığı, sürekli bilgisayar başında olma hali, sürekli uyumak gibi),
Meditasyon, iyileşme ve tedavi yeteneğiniz (nekahet dönemi), yüksek bilinci, istekleriniz ve zorunluluklarınız, yaşamdaki yönünüzü etkileyen güdüleriniz,
Fizikötesi deneyimleriniz (mistizm, huşu, arınmak için yapılan tüm eylemler), şefkat ve merhametiniz, gizlilik içinde yaptığınız iyilikleriniz,
Gizli görüşmeleriniz, ruhsal sınır ve sınırsızlıklarınız, sırlarınız

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Kovalar, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Yeniay, duygusal ve bedensel anlamda bizi baskı altına alan her durumu aşabilme yönünde aslında kuvvetlendiricidir. Kişi nelerin kendisini zorladığını ve bunların ardında yatan nedenleri anlamaya çalışırsa bunları aşabilir. İlişki, iş veya herhangi bir konuda bizi ciddiyetle düşünmeye yönelten bu Yeniayın görünümlerini incelediğimizde, bu bir aylık sürecin nelere işaret olduğunu anlayabilir, kendimizi ona göre yönlendirebiliriz. Jüpiterle olan görünüm, hem maddi hem ilişki ortaklıklarında hesabınızı bilmenin önemini vurguluyor. Bir şey eğer zararlı gelişim gösteriyorsa, tat vermiyor, zorluyorsa, bunları çözmek yerine kaçmamıza sebep oluyorsa burada bir sorun var demektir. Bu sorunu es geçemeyiz. Bağımlılık da bir zorluktur. Biliriz yanlış olduğunu ancak vazgeçmeyiz, şikayet ederiz ancak sürdürürüz. Bu yanlıştır. Yeniayın ikinci görünümü kuzeydüğümle oluşacağı için, bu bahsettiğim konuların mutlaka ele alınmasını gerektiriyor. Yatırımlar, parasal konularda, ilişkilerde ilerisini düşünmeliyiz. Ne fazla endişe ne de gereğinden fazla rehavet göstermemek lazım. Merkürle olan görünüm ise, geri hareket dönemine rastladığı için, sıkıntı ve baskıya neden olan her şeyi veya geleceğimiz adına önemli olan meseleleri 25 Ocak tarihine kadar incelemekte, üzerinde düşünmekte yarar var. Bulacağımız ipuçları ve yapılan tespitler yararlı olacaktır.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Kovalar, bu haftaki enerjilerin temelinde Merkür geri hareketinin etkisini görüyoruz. Bu olumsuz bir durum mu? Sizin nasıl ele aldığınıza göre değişir tabii ki. Çünkü geri hareket dönemleri olan bitenlere bilinçli bir şekilde bakmak halidir. İnsan bu bakışta daha önce fark edilmeyen ayrıntıları görür, üzerinde düşünür, eksiklerini tamamlar. Bu hafta sizler de, son bir hafta öncesine bir bakmalısınız. İletişim, haberleşme, yolculuk, ticari, iş hayatı, ilişkiler anlamında kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek isteyebilirsiniz. Girişimlerde bulunma arzunuz yoğundur. Planlarınızı bir an önce hayata geçirmek amacıyla bazı kişilerle telefonlaşabilir, yazışabilir veya farklı yollarla temasa geçebilirsiniz. Ancak dikkatli, tedbirli, gerçekçi bir şekilde gözlemde bulunmayı unutmayınız.

18-24 Ocak arası:

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş, süresince yeniliklere hevesli olursunuz. Özgür olmak istersiniz. Sadece kendiniz için değil, bütün insanların yararına olacak şekilde düşünürsünüz. Haksızlıklar karşısında dayanamazsınız. Eskiyi geride bırakmak istersiniz. Çevre ilişkileri, girişimler, bilgilenme, haberleşme gibi alanlarda sizi ön saflarda görebiliriz. İş fırsatları bu devrede etkilidir. Özellikle insanları farklı kimliğinizle, giyim tarzınızla, yeteneklerinizle etkileyebilecek güce sahipsiniz.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Dış seslere, kurallara kulaklarınızı kapatıp, yüreğinizle baş başa kalmak vaktidir. Geleceğinizle alakalı konularda, güven olgusunun önemi kendini hissettirir. Sadakat kıymetlidir. Kendinizi emniyette hissetmek istersiniz. Siz talep etmedikçe, bana gerekli demedikçe, birilerinin akıl vermesini istemezsiniz. Siz, yaşadığınızı, şu andaki mevcut durumunuzu en iyi bilen kişisiniz. Gönlünüzle, tüm ruhunuzla, aklınızla, olan biteni gözden geçirirseniz sorunlara çözüm yolu bulabilirsiniz.

Sevgili Kovalar, 24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, ilişki meselelerinin bilhassa etkili olduğu, iş hayatınızı ilgilendiren konuların da tekrar bir ele alınmasını gerektiriyor. Burada bir sorun yaşanıyorsa, bunun nedenleri üzerinde düşünmek gerekir. Burada egomuzun ayar düğmesini kısık hale getirmekte yarar var. Bilhassa buna önem veriniz. Çünkü her iki taraf da gereksiz yere birbirini kırabilir. Oysaki bu Dolunay bir ışıktır. Gözden kaçmış veya fark edilmemiş olanları karşınıza getirerek görmenizi, farkında olmanızı sağlar. Dolunayın görünümleri içinde en etkin olanı Ay-Mars mücadeleci etkisidir. Kişinin ilişki ve iş meselelerinde dış etkenler nedeniyle yaşadığı gerginliğin işaretçisidir. Bazı ufak tefek sorunlar öylesine büyütülür ki, affetmek mümkün olmaz. Her iki taraf da suskun olabilir veya tam tersine güçlü bir tepkide bulunulabilir. Lütfen sonradan pişman olunacak durumlara yol açmayalım. Ay-Satürn görünümü, eğer istenirse pekala problemlerin çözülebileceğini vurguluyor. Olgun, ılımlı ve birbirinizin fikirlerini dinleyerek hareket ederseniz, problemleri çözebilirsiniz. Merkür geri hareketi 25 Ocakta sona erse de, önümüzdeki bir haftalık süreçte keskin kararlar vermeyiniz. İşaret ettiğim yukarıdaki konuları tekrar bir gözden geçiriniz.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, geri hareket süresince gözden geçirilip uygun görülenlerin 1 Şubat itibariyle yürürlüğe konulması yönünde olumludur. Genel olarak Merkür-Oğlak geçişlerinde ister ileri ister geri hareket olsun, kişinin toplumsal tavrının da göstergesidir. Kimi disiplinden yana, bazıları içinde birikenleri, yapmak istediklerini ortaya koymaktan yanadır. Bu dönemde hazırlanır, kararını verdikten sonra, yolunda ilerler. O nedenle geri hareket sessizlik gibi dursa da, neler yapabileceğimizi tespit etme yönünde kendimizle bir istişare anlamına gelir. İşte şimdi Merkür düzeliyor. Sizler geri hareketi nasıl değerlendirdiniz, neler yapmıştınız, nelere karar vermiştiniz? Şimdi bunları dışa yansıtacaksınız.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-15-16-20-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-17-18-24-25-31 Aşkta En Şanslı Günler : 20 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 10-11-12-13(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25-26(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ŞUBAT

1-7 Şubat arası:

Sevgili Kovalar, haftanın başındaki görünüm, iş hayatımızda tutkuluyuz ve başarılı olma arzumuzu yükseltiyor. Derinlikli düşüneceğiz. Mevcut işimizdeki şartlar bizi tatmin etmiyorsa buna katlanmamız artık mümkün olmaz. Yeni bir şeyler yapmak, kendimizi göstermek isteriz. Bazılarınız bugün yetti artık diyerek son noktayı koyabilir ve başka bir iş için kolları sıvayabiliriz. Ancak haftanın geneline baktığımızda öyle aklımıza estiği gibi hareket etmeyelim. Evet güçlendirici enerjilerimiz var. Fakat işimizi bilmezsek, ciddi düşünüp, iyi planlama yapmazsak bir işe yaramaz. Hakkımız olanı elde etmek istiyorsak bunun yolu ve yordamı sabırlı, gerçekçi ve akıllı şekilde hareket etmekten geçiyor.

8-14 Şubat arası:

Sevgili Kovalar, 8 Şubat saat 16:39 da, burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay, kişisel girişim, yenilik, çevre değişimi, iş görüşmeleri gibi geniş bir alanda umutlandırıcıdır. Şu andaki mevcut sıkıntıları gidericidir ve elinizi kolunuzu bağlayan zorlukları geride bırakmanızda yardımcıdır. Yeniayın görünümleri bize yolumuzu görmede yardımcı bir güç olduğundan tabii ki incelemekte yarar var. Böylece neleri merkez almamız, nasıl bir yol izlememiz gerektiğine karar veririz. Merkür-Kuzey düğüm görünümü, kafamızın bir hayli karışık olduğunu işaret etmekte. Mevcut şartlara kimseden destek görmediğimizi, kimseye güvenemediğimizi, bu yüzden de cesaretli davranmadığımızı gösteriyor. Oysaki Yeniay, bu yönde akıllıca gözden geçirmelerde bulunulması halinde, bu güçlükleri aşabileceğimizin işaretçisidir. Ay-Uranüs görünümü, bu anlamda olumludur. Sizin aktif ve girişimci davranmanızı sağlayacaktır. Yeter ki, bir idealiniz, hedefiniz ve bunu gerçekleştirme yönünde kararlılığınız olsun. Zaman tanıyın kendinize. Ay-Mars görünümü, bu Yeniayın mesleki konularda yeni bir iş teklifiyle karşılaşma, işinizle ilgili güçlü bir adımın atılmasında etkin olacağını gösteriyor.

14 Şubat -5 Mart tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Kova burcu geçişi, aşk hayatımızda iletişimin öncüsü, insanları etkilemede gücümüzün doruk noktasında olduğunu gösteriyor. Sözlerimizle nasıl da arkadaş canlısı olduğumuzu göstereceğiz. Görüş yapımız, ileri düşünce tarzımız, modern yaşam biçimimiz, kültürel etkinliğimiz bizi diğerlerinden farklı kılıyor. İlişkimizde her şey karşılıklı anlaşmaya dayalı olacak. Kafa dengi arkadaşlığa, beraberliğe önem vereceğiz. Anlaşılmaz, huysuz, dediğim dedik kişilerden hoşlanmayacağız. Bu geçişte, parasal krizlerimizi aşabilmek amaçlı düşüneceğiz. Kimlerden ne gibi destekler görebiliriz, nasıl para kazanabiliriz bunları daha dikkatli şekilde gözden geçireceğiz. Kısaca yenilenmek arzumuz, rahat yaşama isteğimiz yüksek olacak.

15-21 Şubat arası:

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Venüs dönemi genel olarak çevresel ilişkilerde, aşk hayatınızla ilgili konularda, paylaşım ve yenilik anlamındaki gelişmelerde şanslı bir zamanın işaret eder. Özgürlüğünüz, bireylik duygunuz, insanlarla olan irtibatınız, kendinizi güçlü bir şekilde dışa yansıtmanız mümkündür. Arkadaşlarınızla paylaşım, çevrenizle temasınız bu süreçte ön plandadır. Fikir paylaşımlarında bulunmak, sosyal medyada güçlenmek, değişime açık bir yüreklilikle katılmak sizin için kolaydır. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Sürpriz fırsatlarla karşılaşırsınız. İdeallerinizi gerçekleştirmek arzunuz yoğunlaşır. İnsanlar sizi ilgiyle takip ederler. İlgi çekici bulunursunuz. Düşünülmemiş, sıra dışı işler, uğraşılar, hobiler, kültürel faaliyetler, çocuklarla ilişkiler bu dönemde etkilidir

19 Şubat -20 Mart arasında Balık burcunda seyredecek Güneş süresince parasal konularda aklımız başımızda olsun. Bütçenizin şartlarına göre hareket etmek, yatırımlarda piyasanın durumuna bakmak, alışverişlerde hesabınızı bilmek, borç alacak konularında gözünüzü dört açmak gerekir. Güneş-Balık süresince de, üç beş kuruşumuz her ihtimale karşı bir kenarımızda bulunsun. Bu dönem, mistik ve şifalı alanlarda çalışanlar, edebiyat veya yaratıcı meslek sahipleri için kazanç sağlayıcıdır.

22-28 Şubat arası:

Sevgili Kovalar, 22 Şubat tarihinde saat 20:20 de Başak burcunda oluşacak Dolunay, geçtiğimiz 8 Şubat tarihindeki Yeniayda verilmiş kararların geldiği son durumu görmemizde etkili olacak. O tarihte, kişisel istek ve arzularınızı, girişim ve planlarınızı yürürlüğe koymaktan yanaydınız. Ciddi olarak bunlar üzerinde duruyordunuz. Şimdi son durum nedir, bir bakacağız. O tarihte verilen karardan veya gelişmelerden memnun muyuz? Yapılması gerekenler var mı diye sorgulayacağız. Güne, Ay-boşluk etkisinde başladığımız için, ikili ilişki ve iş hayatınızla ilgili meseleler üzerinde belli bir sıkışıklık, zorluk, baskı ve inatlaşmalar olabilir. Sakinlikle durumu ele almak, yanlış karar vermemek lazım. Saat 20:20 de oluşacak Dolunay, mali ortaklıklar, finansal alışverişler, yatırım, borç-alacak meselelerini gerçekçi bir şekilde ele almanın doğru olacağını gösteriyor. Bizim talep ettiğimiz veya düşündüğümüzle, başkalarının teklif ettiği arasında büyük fark olabilir. Biz detaylı hesap ederiz. Ancak umduğumuz gibi çıkmayabilir. Evdeki hesap çarşıya uymaz, biz de bunu fazlasıyla hassas ele alabiliriz. Şikayetçi oluruz ve karşı çıkarız. Birileri umursamaz. Bunları doğal karşılayıp, tarafsız bir şekilde olan bitene bakmalıyız. Gerekirse yeniden ele alabilirsek, daha uygun bir çözüm veya teklifte bulunabiliriz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-12-16-25-26 Zayıf Enerjili Günler : 1-14-20-21-28-29 Aşkta En Şanslı Günler : 16 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10

Yeniay : 7-8-9(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MART

1-6 Mart arası:

Haftanın hemen başında yapılacak görüşmelerde hem ilerisini düşünerek hem de mali açıdan ele alarak inceleyelim.

5 Mart saat 12:23-22 Mart saat 02:19 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, parasal kazançlarınız başta olmak üzere parayı harcama şeklinizle de yakından ilgilidir. Ayrıca aşk evinizin yöneticisi olması sebebiyle, aşka bakış açınız, aşkın hayatınızdaki önemi üzerine düşünmenin de belirtecidir. Ancak akılcı düşünmenin önüne geçebilir. Hassasiyeti yükseltir. Detaylar göz ardı edilir. Üzerinde analiz yapılmadan, araştırılmadan verilen yatırım kararları, borç alımları, kredi ve harcamalar problem çıkarabilir. Bu nedenle alacağımıza vereceğimize dikkat etmeli, borçlarımızı zamanında ödemeliyiz. Mistik çalışmalar, sanatla alakalı işler, şifa, danışmanlık gibi alanlardan para kazanabiliriz.

6 Mart saat 04:28-17 Nisan saat 15:14 tarihleri arasında Yay burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, hedefinizi gerçekleştirmek, inançla çalışmak, aktif hareket etmek, cesaretle ilerlemek yönünde sizin için olumlu bir süreçtir. Sosyal faaliyetler, arkadaşlarınızla olan ilişkiler, grup faaliyetleri, organize işler, yetenekli olduğunuz konularda liderliğinizi göstermek kolaylaşır. Yabancılarla temas veya yabancı ülkelerle bağlantılı şirketlerde görev alma, güçlü insanlarla işbirliğinde bulunma ve onlardan destek görmek mümkündür. Ben bu dönemi sizler açısından faydalı buluyorum. Başkaları tarafından tanınmanızı sağlıyor. Girişimde bulunma yönünde heveslilik verir. Dikkat edilmesi gereken yönlerine gelince, fanatik davranmaktan sakının, tevazu gösterin. Sadece kendi doğrularınız çerçevesi içinde hareket etmeyin. Başkalarının önerilere açık olun. Bilgi sahibi olmayı, kendinizi geliştirmeyi merkez alın.

7-13 Mart arası:

9 Mart saat 03:58 Balık burcunda Tam Güneş Tutulması

Sevgili Kovalar, Tam Güneş Tutulması, saat 03:58 de, Balık burcunda oluşacak. Sizin finansal veya kişisel anlamda kıymetli bulduğunuz ne varsa ona doğru eğilmenizi, o konularda kendinizi yönlendirmenizi sağlayıcıdır. Ancak tabii ki, alışverişler, yatırım, harcamaların ölçülü ve dikkatlice hesap edilmesi gerekir. Tutulmanın görünümleri sayesinde bize olan etkileri anlamamız ve ona göre yolumuzu belirlememiz mümkündür. Ay-Pluto görünümü, bu Tutulmada bilinçli hareket etmek, paramıza dikkat etmek, ne kadar güçlü olduğumuz ispat etmek için dikkatsiz harcamalardan kaçınmak gerektiğini gösteriyor. Hesabımızı bilelim. İyi niyetimiz nedeniyle zarar görmeyelim. Ay-Jüpiter karşıtlığı, mali konularda düzenli bir bütçe yapmanın, nereye ne harcadığımızı bilmenin önemini vurguluyor. Birilerine yardımcı olacağım diye kendinizi sıkıntıya sokmayınız. Fazla açılmayalım. Gücümüz nispetinde hareket edelim. Ay-Kuzey düğüm görünümü, gelir-gider dengesinin gözetilmesi, maddi ve manevi anlamda tevazu içinde yaşanması, verici ve cömert davranışlarımızın da, geleceğimizi düşünerek ayarlanmasının önemli olduğunu gösteriyor. Ay-Mars görünümü, yeni girişim, gelişme, proje ve fırsatların göstergesidir. Bunlar karşımıza çıkana kadar yorumunuzda yer alan noktaları dikkate alalım. Hele bir şeyler netleşsin. Ona göre karar veririz.

14-20 Mart arası:

16 Mart tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, iş ilişkilerimizden, finansal ortaklıklarımıza kadar geniş bir alanda durumumuzu gözden geçireceğiz. Bazen bir yanlış ilişkinin bize nasıl da zaman kaybettirdiğini, bazen hesabımızı bilmemenin nasıl da yorduğunu düşüneceğiz. Son sekiz yıldır yaşanan, bizi psikolojik anlamda yoran, zorlayan, içten içe gücümüzü azaltan meseleleri hatırlayacağız. Bunlar aslında hepsi birer tecrübe ve biz bunlardan bir ders çıkarmış olmalıyız. Şimdi bunları bastırmak yerine, yüzeye çıkmalarını, böylece bunlardan kurtulmayı başarmalıyız. Bu arınmak halidir. Küllerimizden yeniden doğmak için gereklidir. Yoksa içimize ata ata bunlar bizi yorar, yolumuzdan döndürür. Haziran sonuna kadar bütün bu konularda yapılacak değerlendirmeler sizin için yeni bir dönüşüm ve ruhsal anlamda tazelenme ve arınmanız için rehberiniz olacak.

20 Mart saat 06:30-19 Nisan saat 18:29 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş size hem girişimde bulunma gücü sağlıyor hem de kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmenizde yardımcı oluyor. Devam eden ilişkinizde ipleri elinizde tutmanızı sağlıyor. Bu zaman dilimi içinde kimsenin etkisi altında kalmadan, kararlarınızı uygulamak isteyeceksiniz. Genç ruhlu veya genç yaşta kişilerle daha iyi anlaşabilirsiniz. Enerjinizin yüksek olduğu bu devrede, oldukça hevesli ve coşkunsunuz. Kovalar için özgürlük kavramı ve hızlılık son derece önemlidir. Bu süreç yeni ilişkiler, yeni girişimler değişimler anlamında gayet önemli.

21-31 Mart arası:

Sevgili Kovalar, 23 Mart saat 13:48 Terazi burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin çevrenizin genişlemesi, yeni arkadaşlıklar edinmeniz yönünde etkilidir. Grup faaliyetlerinde bulunmak, yüksek eğitim, iş veya özel ortaklıklar, görüşme, sunum yapmak, bildiğiniz işi başkalarına göstermek, ekip çalışmaları gibi birçok alanda etkin değişimlerdir. Bazen de özel bir yakınlaşmanın işaretçisi olabilir. Bir yanınız zaten bütün bunlara açıktır. Diğer taraftan başarılı olma arzunuz bir hayli yüksektir. Kendinizi kanıtlamak için, önünüze gelen fırsatları hiç kaçırmadan kabul edebilirsiniz. Para kazanmak kadar, kendinizi ispat etmek çabanız da yüksektir. Uzun zamandır planladığınız işler cesaretle ortaya konur. Tutulmanın görünümleri bütün bu gelişmelerin ne yönde olacağını bize gösteren işaretlerdir. Jüpiter-Satürn görünümü, her meselenin yarar ve zarar hesabının iyi yapılarak ele alınmasını, dereyi görmeden paçaların sıvanmaması gerektiğini söylüyor. Bazen yavaşlama olur, bazen ilerlenilir. Bunları doğal sayacağız. Kimlerle ne gibi bağlantımız var, neler paylaşacağız, neleri bölüşeceğiz, hangi alanda ilerleyeceğiz, bunların analizini iyi yapmak lazım. Bir anda her şey gözümüze hoş gelir. Fakat gelişmesi zaman alır. Biz bütün analizini yaparız. Ancak zorluklar yaşanabilir. İnandığımız, girdiğimiz, yapmaya çalıştığımız her ne ise onun sorumluluğunu almadan önce şartların, piyasanın, kendimizin farkında olmamız gerekiyor. Ay-Merkür karşıtlığı, düşünülen işlerin, yapılan görüşmelerin, geliş gidişlerin, incelemelerin işaretçisidir. Duygularımızın aklımızı karıştırmasına izin vermediğimiz gibi, aklımızın da söylediğinin ne kadar tutarlı olduğuna bakalım. Ay-Mars görünümü, güvendiğimiz insanlarla bir araya gelerek konuşmanın, iki ayrı proje üzerinde düşünmenin, grup çalışmaları ve aktivitelerinin işaretçisidir. Güneş-Merkür kavuşumu, yolculukların göstergesidir. Bir meseleyi halletmek, mevcut iş, eğitim veya özel bir konuda görüşmede bulunmaktır. Ondan sonra karar veririz.

22 Mart saat 02:19-6 Nisan saat 02:19 tarihlerinde etkili olacak Merkür-Koç geçişini eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi anlamında işinize yarayabilir. Ancak trafik kurallarına uyalım lütfen.

25 Mart saat 12:01-13 Ağustos saat 12:50 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda gerileyecek. Dostlukların yeniden gözden geçirildiği, hedefimizin belirlendiği, gittiğimiz yolun anlam ve öneminin tespit edildiği bir süreç bu. İnsanın içinde yaşadığı toplumla ilişkisi, iş hayatıyla ilgili konular, yaşamı ele alış biçimi, keşfedişler, ortak bir amaçla yürümenin kıymeti gibi olguların tümüne bakacağız. Belki birileri bizi alkışlamayacak veya sırtımızı sıvazlamayacak. Ancak biz, bunu bir güvensizlik, kompleksli bir kişiymiş gibi algılamayacağız. Şartlar çerçevesinde gerektiğinde anlayışlı olmayı bileceğiz. Biz şimdi keşif sürecindeyiz. Hem kendimize hem dışarıya bakıyoruz. İdeallerimizi belirliyoruz ve gerçek manada bize uygun olan hedefi, arzumuzu, isteklerimizi saptıyoruz. Bunlara göre yapılması gerekenleri tespit ediyoruz. Şu andaki mevcut duruma bakacağız. Belki bir değişiklik yapmak gerekiyor veya ilişkilerimizi, hedefimizi yeniden ele almak lazım. işte bunları da gözden geçireceğiz. Gelişmek istediğimiz yolu belirlememizde pusulamız olacak.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-10-14-15-23-24-29 Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 14-15 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8

Yeniay : 5-6-7(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

NİSAN

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Bu sizler için hakikaten keyiflendirici, aktif yaşamın müjdecisi, ilişkilerde arzu ve isteklerimize göre tercihlerde bulunmamız için destekleyicidir. Sosyal hayatın içinde hem ilişki hem paylaşım hem de özgürce bağlantılar kurmak isteyen Kovalar için canlanma vaktidir. Ancak şunu da belirteyim. Nisan ayında geri hareketler ve Boğa burcundaki etkili geçişler ailevi ilişki, yuvanız ve geleceğe dair güvence elde etmek amaçlı konularda bir hayli vurgulayıcıdır. Bu nedenle, gerçekten özgür olmanın bir yolu da, kazanmak ve kazandığımızı uygun alanlarda değerlendirmekle mümkündür. Hani karınca ile ağustos böceğinin hikayesine benziyor. Saz çalıp oynayalım da, gerektiğinde geleceğimizi düşünerek hareket etmeyi de bilelim.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, finansal işleriniz ve ortaklıklarınız, ailevi yaşamınız, yuvanızla ilgili konularda güvence, istikrar ve huzurun daha fazla önemsenmesini sağlıyor. Bir düzenleme, konforlu hale getirme, sağlamlaştırma yönünde düşünceleriniz varsa, bunları geri hareket başlamadan yapmanızda fayda var. Gölgeli günlerini de merkez alırsak 21 Nisan tarihine kadar halledilebilir. Taşınmak, kiralamak, ofis açmak maddi güvence elde etmek amaçlı planlarınızı yeniden gözden geçirmeniz yararlı olur. Merkür-Boğa geçişlerinde insan, huzuru bilhassa önemser. Dış dünyanın karmaşası, yoğunluğu içinde bunalan kişi için evi, güvenli sığınağı gibidir. Burada kendini emniyette hisseder. Belki çok hızlı veya istediğimiz gibi değişiklikleri uygulamamız kolay olmaz. Ancak şu var ki, gözden geçirilen, analizini yapılan her şey başarılı şekilde gerçekleşir.

Sevgili Kovalar, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak Yeniay, fikirlerinizi, projelerinizi, yapmak istediklerinizi dış dünyada gerçekleştirmede kararlılık ve cesaret anlamındadır. Önümüzdeki iki haftalık süreçte eğitim-girişim-yeni çevre- yakınlarınız-satın alma-iletişim gibi alanlarda yeni kararlar alabilirsiniz. Yeniayın görünümleri bu konuda gücümüzü, gelişmeleri anlamamızda bize yol göstericidir. Ay-Satürn görünümü, hem yakın çevrenizden hem de yaşça deneyimli kişilerden gelebilecek destekleri, toplumsal alanda güçlü kişilerle bağlantınızı, hedeflerinizi gerçekleştirme sabır ve kararlılığınızın işaretçisidir. Gayet güçlüsünüz ve kendinizden eminsiniz. Ay-Pluto görünümü, içinizde var olan ancak bir türlü cesaret edemediğiniz işlerde size kuvvet verir. Ayrıca, işlerinizi başarılı bir şekilde ortaya koyabilmeniz için mücadelenizde yardımcıdır. Ay-Uranüs kavuşumu, iki haftalık süreç içinde yeni bir girişim, hazırlık, sürpriz bir teklifle karşılaşmanız ve hızlıca girişimde bulunarak başarılı olmanız anlamına gelir. Sıradanlık size göre olmadığı için, adım attığınız konuda yenilikçi fikirlerinizle ilgi uyandırmanız mümkündür.

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Gölgeli günleriyle birlikte 10 Nisan itibariyle etkili olacak geri hareket süresince, geleceğe dönük plan ve projelerimiz üzerinde tekrar düşünmemizde yarar var. Tabii ki bir miktar kısıtlanabilirsiniz. Belki hemen harekete geçmek kolay olmayabilir. Ancak bu süreçte yapılan tespitler oldukça işinize yarar. Yolculuklarda güvenli firmaların tercih edilmesinde yarar vardır. Rutin işlerinizi dikkatli şekilde yapmanız gerekir. Mars geri giderken, yeni girişimde bulunmak yerine, bu girişimin artı ve eksilerini ölçüp tartmak faydalıdır. Boyumuzdan büyük işlere kalkışmamalıyız. Dostluklar, sosyal ilişkilerde başkalarının bakış açısı ve fikirlerini dışlamak, her şeyin kendi bildiğiniz gibi olmasını istemek, dayatmak yanlıştır. Tabii ki tercihlerinize karışamayız. Ancak agresif ve abartılı tavırlardan kaçınmak gerekir. Yeteneklerinizi hangi alanda göstermek, sunmak, öne sürmek istiyorsanız şimdi bunları tekrar inceleyiniz. Daha önce başladığınız işleri bitirebilirsiniz. Sorunlarınız olan kişilerle görüşerek, aranızdaki problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz.

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süreç, evde huzur. Aile ilişkilerinde güvence, birbirinizin değerlerine önem verme şeklinde bir güce sahiptir. Merkez aldığımız en önemli husus, sağlıklı bir yaşam ve maddi açıdan geleceğimizin teminat altına alınmasıdır. Yarınlarımız garantide olsun isteriz. Bu süreçte, ailenizle olan dayanışmanız önemlidir. Birbirinizin düşüncelerini, arzu ve isteklerini ciddiye alarak, sorunlar varsa üstesinden rahatlıkla gelirsiniz. Mal sahibi olmak, ev satın almak, evinizi tadilat yapmak, biraz toprakla haşır neşir olmak, sağlıklı yaşam gibi konulara bir hayli kıymet verirsiniz. Pratik düzenlemeler ev veya ofis hayatında çalışanlar için uygundur. Aileden kalan bir mülkün satışı gibi meseleler üzerinde düşünebilirsiniz. Çocuklarınızın geleceği, çocuk sahibi olmak ve finansal açıdan rahata kavuşmak gibi konular da yine bu dönemin içeriğinde yer alır.

Sevgili Kovalar, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, hırs yüzdesini bir hayli yükselticidir. Özellikle kariyer hayatınızla ilgili konularda veya eğitim gören biri olsun fark etmez. Kendinizi bir alanda ispat etmek çabanız yükselir. Ancak iş-ev arasındaki dengenin mutlaka sağlanması gerekir. Eğer işinizden memnun değilseniz, gayret gösterdiğiniz halde birilerine kendinizi beğendiremediyseniz üzülmeyiniz. Çünkü bu Dolunay, bir değişim, yenilenme için, kişinin bazı dış uyarılarla karşılaşması halidir. Bir de böyle düşünelim. Bu uyarı daha iyisini elde etmek için itekleyici olabilir. Ancak unutmayalım ki, Mars 17 Nisan tarihinden bu yana Yay burcunda geriliyor. Daha sonra Akrep burcuna geri dönecek. Haziran sonuna kadar, planlandığınız işlerinizi bitirmeye çalışınız. Mevcut işinizdeki problemlerin nereden kaynakladığına bir bakınız. Bazen gereksiz yere meseleler büyütülür. İçinden çıkılmaz hale getirilir. Olması gereken bir şeydir, hayrımızadır, bunu ileride anlarız. Bir de böyle düşünelim. Baskı veya farklı bir nedenle işten ayrılma durumunda geri hareket sona erene dek, araştırmanızı sürdürünüz. Size uygun bir iş olursa, iş şartlarını gözden geçiriniz. Dostluklarınız, sosyal yaşantınız gibi kişisel hayatınıza da önem veriniz. Birden fazla işle uğraşıyorsanız, öncelikli olandan başlayıp, diğerlerine geçebilirsiniz. Hiç düşünmeden kararlar almayınız. Beklemede kalarak incelemeleri sürdürünüz. Evinizdeki huzur ve güven, dışarıdaki başarınızın anahtarıdır.

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Bu süreç gölgeli günleriyle birlikte 21 Nisan tarihinden itibaren geçerlidir. Bu tarihe kadar bitmemiş, hazırlanmamış hangi işiniz varsa bunları şimdi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Zihninizi rahatlatma, sağlıklı yaşamla ilgili konulara eğilirsiniz. Beslenme düzeninize mutlaka özel önem vermelisiniz. Çünkü huzurunuz bununla da ilintilidir. Ev sahibi olmak fikri bu dönemde kafamızın içinde canlanır. Maddi güvence anlamında işler üzerinde düşünülür. Kaliteli, konforlu, ihtiyaçlara göre ne gibi düzenlemeler yapılacağı tespit edilir. Satın almadan önce, bir ürünün kalitesine, uzun vadeli kullanımına, garanti belgesine mutlaka bakılmalı, gerekirse bunu geri hareketin bitiminde yapmalısınız. Aile sağlığınıza bu süreçte önem veriniz. Kilerinizi kontrol ediniz.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süreç geri hareket ve Boğada geçişlerinin etkin olduğu Nisan ayında bizleri huzurlandırıcıdır. Koşturmaca içinde, hayatın meşguliyetleri yüzünden ailemizle çoğu zaman ilgilenemiyoruz. Şimdi sevginizi, birbirinize olan bağlılığınızı göstermek vaktidir. Kalite ve seçkinliğe bu süreçte bir hayli önem veririz. İsteriz ki, uzun ömürlü olsun ve sorun çıkartmasın. Sağlıklı yaşamı önemseriz. Merkür geri hareketi de bu alanda devam ettiği için ev sahibi olmak, geleceğimizi garanti altına almak yönündeki planlarınızı, artı ve eksileriyle gözden geçirmek yerinde olur. Gerçekten ihtiyacımız olan şeyleri belirlemek için bu süreç en uygun zamandır. Benim tavsiyem şu aralarda eğer bir probleminiz varsa inatlaşarak, sabit fikirlilikle çözmekten sakınınız.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-10-11-20-21-25-26-30 Zayıf Enerjili Günler : 8-9-15-16-22-23 Aşkta En Şanslı Günler : 10-11 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5

Yeniay : 2-3-4-29-30(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16-17(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MAYIS

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Kovalar, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, ailemizle olan ilişkimiz ve evimiz içindeki huzurun, güvenliğin, maddi ve manevi anlamdaki önemini vurguluyor. Sorunlarımızı iyi niyetle, birlik ve beraberlikle çözebiliriz. Kaliteli ve konfor duygusu kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Bu Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, tabii ki bu noktalara özen göstereceğiz ve bu yöndeki gelişmeleri önemseyeceğiz. Ancak karar vermeden önce iyi düşünmeli, hesabımızı bilmeliyiz. Yeniayın görünümleri bize bu yolda ışık tutabilir. Ay-Venüs kavuşumu, aile içindeki sevgi paylaşımı ve yuvamızdaki huzurun bilhassa önemini vurguluyor. Birbirimize karşı dikkatli, ölçülü davranarak ve evimizle ilgili planlarımızı yeniden bütçemiz ve şartlara göre ele almak doğru olacaktır. Uzun ömürlü ve sağlam olanı tercih etmek, mali gücümüze göre hareket etmek yerinde olur. Ay-Neptün görünümü, evimizin gereksinimleri, satın alma, kiralama gibi meselelerde, gücümüzü aşmayacak şekilde düşünmek lazım. Tabii ki geri hareket dönemindeyiz. İyice araştıralım, ondan sonra karar veririz. Ay-Jüpiter görünümü, mirasın paylaşımı, kredi konuları, evimiz, ofisimiz veya ailemizi ilgilendiren konularda karar vermeden önce, dikkatli hesaplamalarda bulunmanın önemini vurguluyor. Ay-Pluto görünümü, sağlam ve uzun vadeli düşünmek gerektiğini işaret ediyor.

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Parasal ortaklıklar kanalıyla büyümek ve gelişmek anlamında deneyimler yaşanacaktır. Vergimizi, muhasebe evraklarımızı, ödenecekleri, borçlarımızı, yatırımlarımızı bu dönemde iyice incelemek yararlıdır. Kimlerle iş veya özel anlamda bağımız var, bu kişiler ne kadar doğru bunlara bakacağız. Bir karar verirken, artı ve eksikleriyle duruma bakacağız. Ne kazandırır ne kaybettirir, ne yararı vardır soruları sorulmalıdır. Bir ilişkide sadece kusurları görmek kadar, sırf maddi açıdan getirisi iyi diye, ceremesine katlanmak da yanlış olur. Sağlıklı yaşamanın önemini, fiziksel ve bedensel anlamda insanlara rehberlik edici meslekleri, bununla ilgili yapılan işleri, ortak çalışmaları bu dönemde büyüme ve zenginlik aracı olarak görebiliriz. Ancak Jüpiter-Başak burcunun gölgeli yanlarını da göz ardı edemeyiz. Sözgelimi kazancınızı, ortaklığınızı sağlam temeller üzerine inşa etmeli, işinizden elde ettiğiniz kazancı doğru anlamda değerlendirmelisiniz. Bir de kendinizi işinizde tek söz sahibi kişi olarak görmemelisiniz. Ne fazla mütevazı olun ne de başkalarında kusur bulup, eleştirerek kendinizi öne çıkarmaya çalışmayın.

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-20 Haziran arasında Güneş-İkizler burcunda seyredecek. Bu süreç, gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkili Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu durum, aşk hayatımızı ilgilendiren konular üzerinde gözlemde bulunmanın önemini vurguluyor. Güneş, merkez enerjimizi yönlendirme gücümüz, Merkür ise iletişimle alakalıdır. Bu da gösteriyor ki, aklımız bireysel yöndeki her türlü kararımızda geçmiş tecrübelerimize göre değerlendirme yönünde iyi çalışıyor. Peki, yepyeni bir fırsat, kişi veya durumla karşılaştığımızda ne yapmalıyız? Mercek altına alarak artı ve eksi yönleriyle ölçüp tartmalıyız. Ailemizle alakalı konularda da sağlamlık, geleceğin garanti altına alınması yönünde düşünelim.

Sevgili Kovalar, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, bilginizi, tecrübenizi, yeteneğinizi grup içinde göstermeniz ve başkalarının ne düşündüğünü görmeniz yönünde etkilidir. Buna test de diyebiliriz. Ben her şeyi iyi bilirim, bu konuda yeterliyim, söz sahibiyim demek yerine, bu konuda öğrenmeyi, gelişmeyi, ilerlemeyi seçiyorum diyebilmek tabii ki bilgelik ister. Bu Dolunay, proje hazırlığı, hedef belirleme, yönünüzü belirleme, eksiklerinizi görebilmenizde yardımcıdır. Kibir, kendini beğenmişlik yerine tevazu size kapıları açan anahtardır. Dolunayın görünümleri, bu konuda bize rehberlik edicidir. Ay-Mars kavuşumu, hızlıca karar almaya neden olabilir. Hazır olsanız dahi, siz yine de bir daha işlerinizi gözden geçiriniz. Mars geri hareket dönemindeyiz. O nedenle hemen oldubittiye getirmeyeceğiz işlerimizi. Daha önce başlanan işleri kolayca halletmek mümkündür. Eğitim vermek, eşlik etmek, rehberlik, spor aktiviteleri, mistik, felsefi çalışmalar bu Dolunayda ruhumuza iyi gelir. Güneş-Mars karşıtlığı, aşk hayatımızı, sosyal ilişkilerimizi canlandırır. Daha önce başlanmış çalışmaların bitirilmesinde yardımcıdır. Her bilgiye, yeniliğe açıksınızdır. Eğer kafanızın içinde bir projeniz varsa, Mars geri hareketi, tekrar gözden geçirmede bulunmanız için faydalıdır. Karşı cinsle ilişki, arkadaşlık kurmak, yeni insanlarla tanışmak, çocuk sahibi olmak veya çocuklarınızla ilgili aktiviteler de, bu karşıtlıkta etkindir. Fakat tam anlamıyla tanımadan hiç kimse için iyi veya kötü diyemeyiz. Merkür bugün Boğa burcunda düzeliyor. Ancak bir haftalık gölgeli günleri var. Bu süre içinde, ailemizi ilgilendiren konularda fikirlerimizi, değer verdiğimiz her şeyi gözden geçireceğiz. Özgürlüğümüz bizim için ne kadar önemliyse, ailemizin huzuru, geleceği, güvencemiz de o kadar kıymetli bizim için. Ay-Neptün görünümü, iş tercihlerimizin veya mevcut şu andaki durumun gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekiyor. İdeallerimiz, vizyonumuz önemli. Attığımız bir adımın, verdiğimiz bir kararın sorumluluğunu almak zorundayız. O nedenle her şeye yeniden bir bakalım.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, finansal işleriniz ve ortaklıklarınız, ailevi yaşamınız, yuvanızla ilgili konularda güvence, istikrar ve huzurun daha fazla önemsenmesini sağlıyor. Taşınmak, kiralamak, ofis açmak maddi güvence elde etmek amaçlı planlarınızı uygulayabilirsiniz. Merkür-Boğa geçişlerinde insan, huzuru bilhassa önemser. Dış dünyanın karmaşası, yoğunluğu içinde bunalan kişi için evi, güvenli sığınağı gibidir. Burada kendini emniyette hisseder. Belki çok hızlı veya istediğimiz gibi değişiklikleri uygulamamız kolay olmaz. Ancak şu var ki, gözden geçirilen, analizini yapılan her şey başarılı şekilde gerçekleşir. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 24 Mayıs tarihinde İkizler burcunda seyrine başlayacak. Yeni bir kişiyle tanışmamız, sosyalleşmemiz, yeniliklerde bulunmamız, arkadaşlıklar kurmamız mümkün. Hatta aynı anda iki kişiden hoşlanabiliriz.

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasındaVenüs-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu süreçte uyumu gözettiğimiz kadar, fikirsel anlamda paylaşımları da önemseyeceğiz. Sadece güzellik, yakışıklılık bize yetmeyecek. Aklımıza da hitap edebilmeli diye düşüneceğiz. Genel olarak Venüs-İkizler geçişinde aşk her an kapıyı çalabilir, sosyal ilişkiler genel olarak etkilidir. Ancak şunu da hatırlatayım. Bu geçişi yöneten Merkürün geri hareketi sona erse de, ay sonuna kadar gölgeli günleri devam etmekte. Ailemizle olan ilişkimizde bağlılık, sadakat, güven, huzur olgusu önemlidir. Eğer problemli bir ilişkimiz varsa, ayrılayım mı, devam edeyim mi diye düşünürken bu kriterler çerçevesinde duruma bakmalısınız. Bunlar varsa devam edilir.

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, her meselenin yarar ve zarar hesabının iyi yapılarak ele alınmasını, dereyi görmeden paçaların sıvanmaması gerektiğini söylüyor. Bazen yavaşlama olur, bazen ilerlenilir. Bunları doğal sayacağız. Kimlerle ne gibi bağlantımız var, neler paylaşacağız, neleri bölüşeceğiz, hangi alanda ilerleyeceğiz, bunların analizini iyi yapmak lazım. Bir anda her şey gözümüze hoş gelir. Fakat gelişmesi zaman alır. Biz bütün analizini yaparız. Ancak zorluklar yaşanabilir. İnandığımız, girdiğimiz, yapmaya çalıştığımız her ne ise onun sorumluluğunu almadan önce şartların, piyasanın, kendimizin farkında olmamız gerekiyor.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte, kariyer hayatınızla ilgili konularda kontrolü elinizde tutma arzunuz çok daha fazladır. Etrafınızdaki insanların sizin gibi düşünmelerini, hareket etmelerini ve sizi mutlak kabul etmelerini beklersiniz. Başarılı ve güçlü biri olmak sizin için çok önemlidir. Ancak lütfen dikkat edelim. Bazen bu kadar ihtiras geri tepebilir. Gerektiğinde toleranslı olmayı bilelim. Geçtiğimiz Şubat ayında düşündüğünüz işleri şimdi başlatmak isteyebilirsiniz. Ancak ben yine de artı ve eksileriyle gözden geçirmenizden yanayım. iş yerinde veya toplum içinde, ilişkilerinize dikkat ediniz. Baskın tavırlar göstermek yerine, dinlemek, anlamak yararlıdır. işlerinize odaklanmak, hedef belirlemek, enerjimizi doğru manada yönlendirmek için şarttır. Değişim ve dönüşüm için, insanın kendine şöyle bir bakmasında yarar var. YENİ olan her şeyde bir miktar gecikme, plan dışı durumlar olabileceğini biliniz. Bu sizi sinirlendirmesin. İşten ayrılmak, görev değişikliği talebinde bulunmak gibi kararlarınızı yeniden ele alınız.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-17-18-22-23-27-28-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-12-13-19-20 Aşkta En Şanslı Günler : 8 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-29-30

Yeniay : 1-26-27-28-29(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

**DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...</{YENI-SAYFA}**

HAZİRAN

1-5 Haziran arası:

Sevgili Kovalar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatı, para, ortaklaşa işler ve paylaşımlar ve bir ilişki hakkında karar verme anlamında önem taşıyor. Yeni birisiyle tanışmak veya şu andaki ilişkimizde iletişim çok önemli. Eğlenceli, huzurlu, hayatın güzelliklerini birlikte yaşamak tabii ki güzeldir. Ancak beraberliğin dayandığı temel çok önemli. Sadece birlikte hoş vakitler geçiriyoruz da, gelecek hakkında ne düşünüyoruz? Karşımızdaki kişinin durumu, ilişkiye bakış açısı veya zorlukları var mı? Bunlar daha sonra problem yaratır mı? Bizim beklentilerimiz ne? Bütün bunların dikkatlice ele alınması gerekir. Yeniay, yeni bir karar, yenilik, heyecan, aktif bir burçta gerçekleşse de, yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. Doğal olarak güven, sağlamlık olguları, ailevi değerlerimiz bu ilişkide rol oynayabilir. Birkaç gün içinde gerilemekte olan Mars ile görünüm yapacak Merkür, işte bütün bunları sorgulamak, duruma bakmak gerektiğini işaret ediyor. İş-ev arasındaki meselelere de bakmak lazım. Eğer bir iş düşünüyorsak, kendi işimizi mi kuracağız yoksa bir yerde mi çalışacağız? Nasıl bir iş tercihinde bulunmalıyız? Bunları düşünelim ki, Yeniayda verdiğimiz kararlar doğru olsun, yanılmayalım.

6-12 Haziran arası:

Sevgili Kovalar, haftanın hemen başındaki Güneş-Venüs kavuşumu, yeni biriyle tanışmanın, iletişimde bulunmanın, aşka kapılarımızı açmanın işaretçisi. Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, bir yandan da her noktayı kritik ediyoruz. Öyle hemen kapılmak niyetimiz yok. Ailemizle ilgili konularda seçkinlik, konfor duygumuz yükselişte. Hangi konu olursa olsun, hemen karar vermek yerine, şöyle bir durup incelememizde yarar var. İlişkide artı ve eksi yönleriyle durumları ele alırsak, doğru bir yön belirlemiş oluruz. 9 Haziran tarihindeki görünüm, evimizde huzur, işimizde başarıyı bir hayli önemsediğimizi gösteriyor. Bunlar birbiriyle iç içe geçmiş durumda. Ancak Mars geri hareketini sürdürüyor. Onun için durumu tekrar gözden geçirmekte yarar var.

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında Merkür-ikizler burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu enerji etkinliği, aşkta aktif bir dönemi işaret ediyor. Konuşmak, yazışmak, haberleşmek ön plandadır. Akıcılık, ilişkinin zorlanmadan sürdürülmesi, gerginlikten uzak durulması, sabırlı olunması zamanıdır. Çok yönlü düşünen, becerikli kişilere ilgi duyarsınız. Birbirinizi sözlerinizle teşvik edersiniz. Dinlemek önemlidir. Genelde çok konuşan ancak bazen sizin söylediklerinizi duymayan yapıda bir partneriniz varsa sıkılabilirsiniz. Yeni biriyle tanışmak, aşkta iletişimi öne almak, konuşmak kadar dinlemek de bu dönemde önem taşıyor.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünüm etkisinde, endişe, korku ve karamsarlıktan uzak hedefimize uygun bilinçli şekilde işlerimizi planlayalım. Şartlar zorlayıcı olabilir. Bu gayet doğal. Bunu bu denli büyütüp, karamsar düşünmek gerekmiyor. Siz bilinçli şekilde tercihlerinizi yapınız. Her şeyi illaki çok başarılı olmaya, çok fazla kazanmaya odaklı görmeyiniz. Dış dünyaya, gelişmelere, yaptığınız işin artı ve eksiklerine bakınız. Bazen zorluklar potansiyel gücümüzü görmemize vesile olur. Bir de bu açıdan duruma bakalım.

17 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Beslenmemize dikkat etmeliyiz. Sağlığınız olmak çalışma hayatınız, hizmet verdiğiniz insanlarla olan ilişkiniz, ayrıca eğitimden akademik yaşamınız, hayat görüşünüz ve ailevi yaşamınıza kadar her konu önemli hale gelecek. Bu dönemde hem eski tecrübelerinizi göz önüne alarak durumumuzu inceleyeceğiz hem de yeniliklerde bulunmak neler yapacağımızı düşüneceğiz. Aile üyelerinizin sağlığı, psikolojik durumu, iş hayatı, eğitim yaşamlarıyla yakından ilgilenebiliriz.

20-30 Haziran arası:

Sevgili Kovalar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, kendi bildiğimiz, tecrübe sahibi olduğumuz, öğrendiğimiz her şeyi şimdi sosyal gruplara dahil olarak, farklı insanlarla bir araya gelerek geliştirme, büyütme, hayatı güzel yanlarıyla hissetme anlamında etkilidir. Bu Dolunay, sadece çocuklarımız, aşk hayatımız, bireysel arzularımız, inandıklarımız değil, dışarıda da bir dünya olduğunu ve bizim bunu keşfetmemiz, tecrübelerimizi geliştirmemiz gerektiğini de ifade ediyor. Deneyim alanımız büyüyor, hedeflerimiz yükseliyor, aklımız ve yüreğimizle kendimize yeni bir yol belirlememiz gerekiyor. Yoksa aynı sularda yüzeriz, aynı şeyleri yaparız fakat tatmin olmayız. Ay-Uranüs görünümü bu Dolunayda sizi, yeni arkadaşlıklar, yeni proje ve planlar, değişik yerler, ortamlara çekiyor. Ne olursa olsun, aktiviteden yanayız. Ancak bunun için bizim de ne istediğimizi bilmemiz gerekiyor. Dolunayın ardından Ay-Oğlak burcunda ilerleyecek. Biraz geriye çekilip her şeyi gözden geçireceğiz. Sorumlulukların üstümüzdeki ağırlığını hissedeceğiz. Bizi özgürlükten alıkoyan şartları düşüneceğiz. Belki de bu düşünme hali, toparlanmamız için faydalı olabilir.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek ve biraz yavaşlayacağız. Özellikle iş hayatımız, ailemiz, hassasiyet gerektiren konular olduğunda durup bakacağız. Ne kadar güvende olup olmadığımız üzerinde duracağız. Ailemiz, yuvamız, çocuklarımız, sağlığımız önemli hale gelecek. Bazen şüpheleneceğiz etrafımızdaki olaylardan. Bazen inanmak isteyeceğiz birilerine. İlişkilerde de güven, sadakat, sevgi, saygı olguları üzerinde bilhassa duracağız. Bu dönemde sağlık kontrolleri yaptırmak, bağımlılıklarınızı gözden geçirmek, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız tıbbı kontrollerden geçmek, rutin şikayetlerinizi önemsemek yararlıdır. İşinizde hassasiyet öne çıkabilir.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. İş ilişkilerimizden, finansal ortaklıklarımıza kadar geniş bir alanda durumumuzu gözden geçireceğiz. Bazen bir yanlış ilişkinin bize nasıl da zaman kaybettirdiğini, bazen hesabımızı bilmemenin nasıl da yorduğunu düşüneceğiz. Son sekiz yıldır yaşanan, bizi psikolojik anlamda yoran, zorlayan, içten içe gücümüzü azaltan meseleleri hatırlayacağız. Bunlar aslında hepsi birer tecrübe ve biz bunlardan bir ders çıkarmış olmalıyız. Şimdi bunları bastırmak yerine, yüzeye çıkmalarını, böylece bunlardan kurtulmayı başarmalıyız. Bu arınmak halidir. Küllerimizden yeniden doğmak için gereklidir. Yoksa içimize ata ata bunlar bizi yorar, yolumuzdan döndürür.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında, Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, ortaklaşa gelirler, çalışma ve sağlıkla alakalı meseleler bir hayli hassas ele alınır. Kişi hem kendi hem de değer verdiği insanların ihtiyaçlarına öncelik tanımak hem de kendisiyle alakalı meselelere eğilmek durumundadır. Ancak duygular, mantığımızın önüne geçmemelidir. Tamam yardımcı olacağız, başkalarına destek çıkacağız ama kendimize dikkat edeceğiz. Eğer iş hayatı, aşk yaşamı, maddi konularda belirsizlik yaşıyorsak, bunları gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Geçmişte yaşanmış problemlerin etkisi altında kalmayacağız ve bunların bilinçaltımızda yarattığı baskılarla hareket etmeyeceğiz. Önümüzdeki duruma bakacağız. Nasıl çalışıyoruz, nasıl ilişki yaşıyoruz, kimlerden destek görüyoruz ve kimlere hizmet ediyoruz. Bunları ele alacağız.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda düz olarak seyrini sürdürecek. Mücadele arzunuz ve isteklerinizi elde etmek dürtünüz yüksek. Geri hareket döneminde karar verilen işleri yürürlüğe koyabilme cesaretiniz yükseliyor. Mesleki gelişim bilgilenmek, planlamalar yapmak için uygun süreçtesiniz. Kendinize güveniniz. İşyerinizde patron veya birileriyle tartışmadan, akıllıca hareket ederek, artık geçerliliğini yitirmiş, size pek bir faydası dokunmayan eskiyle alakalı her şeyi devreden çıkarak yeni bir sayfadan hayata bakabilirsiniz. Bu dönem, güçlü ortaklıkların da göstergesi olabilir. Ancak sürekli kendinizi haklı görmeyiniz. Baskı kurmayınız.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-13-14-18-19-23-24-28 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-16-17-30 Aşkta En Şanslı Günler : 4-5 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26

Yeniay : 22-23-24-25(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

TEMMUZ

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Kovalar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, bizim için önem taşıyan konulardaki gereksinimlerimizi hassasiyetle ele alarak, üzerinde yoğunlaşmamızı sağlıyor. Bunlardan vazgeçmemiz mümkün değil. Sağlığımız, işimiz, kazancımız, ailemiz, sevdiklerimiz gibi. Güven altında yaşamak istiyoruz. Kendimizi iyi hissettirecek güzelliklere, gelişmelere ihtiyaç duyuyoruz. Kararlarımızı bunlara göre ele alacağız. Yeniayın görünümleri bu konuda bize yol gösterici olabilir. Ay-Merkür kavuşumu, parasal konulardaki hassasiyetimizi işaret ediyor. İhtiyaçlarımızın farkındayız. Sağlığımıza önem vereceğiz. İsteklerimizi dile getireceğiz ve durumumuzu iyileştirme anlamında kararlar vereceğiz. Ay-Neptün görünümü, maddi ve manevi anlamda bize kendimizi güvende hissettirecek işlere eğilmemizi sağlıyor. Ailemize oldukça düşkünüz. Onların rahatı ve emniyeti bizim için önemli. Hayallerimizde mutlu bir hayat, sağlıklı bir yaşam sürme arzusu yoğunlaşıyor. Zaman zaman hassas düşünebiliriz. Ay-Kuzey düğümü, başkalarına muhtaç olmadan yaşamak için geleceğimizi garanti altına almamızı sağlayan analizin göstergesidir. Şuna gereksinim var, bunları elde etmeliyim tarzında düşünmek güven duygunuzu yükseltir ve sizi azimli kılar. Ay-Pluto karşıtlığı, duygusal derinlik ve bazen kontrolümü yitiriyormuş gibi hissetmemize neden olabilir. Benim tavsiyem böyle anlarda yeni bir karar vermeyiniz. Önünüzde iki haftalık süreç var. Kaygılanmayınız. Ay-Jüpiter görünümü, çalışma hayatınızla ilgili konularda iyi bir analiz yapmanın önemini vurguluyor. Bu, doğru bir iş ve güçlü bir adım atmanızı sağlayabilir. Kendi aklınıza, gücünüze, tecrübenize güveniniz.

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz saat 08:34 - 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Aslan burcu geçişi, otoriter tavırlı ve kendini önemseyen bir partner rahatsız edici olabilir. Halbuki beraberliği keyifli hale getirmek en doğrusudur. Yaratıcı tarzda düşünüp, birbirinize minik sürprizler hazırlamak, birlikte zevk alacağınız şekilde yenilikler yapmak, fantezilerinizi tekrar güçlendirir. İlişkisi olmayan Kovalar için, yeni biriyle tanışabilirsiniz.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, partnerinizle iletişime önem veriniz. Farklı dilden mi konuşuyorsunuz yoksa aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz? Nasıl anlaşıyorsunuz veya neden anlaşamıyorsunuz bunları tespit ediniz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde doğru ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Merkür-Aslan burcu geçişi, maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların tespitinde önem taşıyor. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı biliniz.

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Kovalar, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, son bir aydır ailenizin sağlığı, sevdikleriniz, kendi moral gücünüz, çalışma hayatınız ve duygu dünyanızda garip, belki de arzu etmediğiniz bir çok meseleyle uğraştınız. İnsanların dertlerini dinlediniz, elinizden geldiği kadar yardımcı oldunuz. Fakat bu sizi hayli yormuş olmalı. Şimdi, hayatınıza bir çeki düzen vermek zorundasınız. Yoksa karamsar, mesafeli ve oldukça katılaşırsınız. Zorlayan aktiviteler yerine, şöyle bir geriye çekilip bedeninize bakmak ve psikolojik anlamda sizi güçlendirecek takviyelere ihtiyacınız var. Birkaç gün içinde şöyle gönlünüzce bir tatil yapmaya ne dersiniz? Nitekim Dolunayın ardından Ay, burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Bu enerji size iyi gelecektir. Canlanırınız, biraz kendinize zaman ayırırsınız belki de bir tatile çıkarsınız. Venüs-Satürn görünümü, bu tatili eşinizle, sevdiklerinizle, dostlarınızla veya gönlünüzce geçirmek için idealdir. Bekar Kovalar, yeni biriyle tanışabilirler. İlgi görmek, başkaları tarafından beğenilir olmak, size hoş gelebilir. Bu arada yapmak istediklerinizi, başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında karşıt burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Güneş dönemi, ilişki meselelerine bakış açınızın son derece önemli olacağını gösteriyor. Anlaşmaya razı isek, beraberlikteki sorunlarımızı dengeli ve ılımlı davranarak çözümleyebiliriz. Ancak tam tersine her iki her iki taraf da baskın olmaya, aşırı gururlu tepkilerde bulunmaya çalışırsa sorunlar daha fazla büyüyebilir. Bekar Kovalar için bu dönem, karşı cinsle olan irtibatın yoğun olacağını gösteriyor. Fazlasıyla kendine güvenen ve duruşuyla, kişisel özellikleriyle bunu hissettirmeye çalışan bir kişiyle karşılaşabiliriz.

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Detaylara bilhassa önem vereceğiz. Özellikle finansal konularla ilgili titizlenme zamanıdır. Nasıl bir yatırım düşünüyoruz, ne gibi ödemelerimiz var, kimlerle aramızda bir bölüşüm söz konusu ve durumumuz nedir, buna bir bakacağız. Gelir-gider dengemizi bir muhasebeci gibi hesaplamamız, kendi müfettişimiz gibi vergilerimizi ihmal etmememiz, parasal ilişkilerimizi kontrol etmemiz gerekiyor. Piyasanın durumu çok önemli. Eğer bir alım-satım işimiz varsa, bunu hafife almadan, akıllıca yönetmek lazım.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-11-12-16-20-21-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-27 Aşkta En Şanslı Günler : 2-29-30 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23

Yeniay : 20-21-22(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7-8(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

AĞUSTOS

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Kovalar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, ilişkinizi ilgilendiren konularda bireysel hareket etmeği ve kararlar almayı işaret etse de, unutmayalım ki, beraberlik bir yol üzerinde beraberce danışarak yürümektir. Eğer karşınızdaki ve siz bu yolda yürümek istiyorsanız, el ele verip güçlerinizi birleştirerek yepyeni ve olumlu kararlar verilebilir. Bu Yeniay, kimi Kovaların hayatına girecek bir kişinin işaretçisidir. Özgüveni yüksek olan bu kişi sizin kendinize has sıra dışı özelliklerinizden etkilenebilir. Yeniayın oluştuğu güne, Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. İş ve günlük hayatta başkalarının davranışları sizi etkileyebilir. Aile, ev, kariyer gibi konularda daha hassas olabilirsiniz. Belki özel hayatınız veya farklı nedenler yüzünden durum budur. Ancak merak etmeyiniz. Çünkü Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Yay burcunda seyrine başlıyor. Bu size muazzam bir enerji, özgür hareket etme, fırsatlarla karşılaşma anlamında güç vericidir. Böylece kendinizi çok iyi hissedebilir, insanlarla hoş vakit geçirebilir, bilgi ve tecrübenizi ifade ederek hedefinize ulaşabilirsiniz. Ay-Satürn görünümü en başında dediğim gibi, yeni biriyle tanışmak anlamına geldiği gibi, mevcut ilişkinizdeki problemleri ortaklaşa çözmenizde etkilidir. Yeter ki, her iki taraf da egosuna yenilmesin.

2 Ağustos-27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, hedefinizi gerçekleştirmek, inançla çalışmak, aktif hareket etmek, cesaretle ilerlemek yönünde sizin için olumlu bir süreçtir. Sosyal faaliyetler, arkadaşlarınızla olan ilişkiler, grup faaliyetleri, organize işler, yetenekli olduğunuz konularda liderliğinizi göstermek kolaylaşır. Yabancılarla temas veya yabancı ülkelerle bağlantılı şirketlerde görev alma, güçlü insanlarla işbirliğinde bulunma ve onlardan destek görmek mümkündür. Ben bu dönemi sizler açısından faydalı buluyorum. Başkaları tarafından tanınmanızı sağlıyor. Girişimde bulunma yönünde heveslilik verir. Satürn de bu alanda etkili olduğu için size sınırlarınızı öğretiyor. Siz de lütfen fanatik davranmaktan sakının, tevazu gösterin. Sadece kendi doğrularınız çerçevesi içinde hareket etmeyin. Başkalarının önerilere açık olun. Bilgi sahibi olmayı, kendinizi geliştirmeyi merkez alın.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Yuvanızı, ailenizi ilişkilerinizi, birbirinize yaklaşım tarzınızı, ortaklaşa mal mülk paylaşımını tümüyle gözden geçirebilirsiniz. Eğer bir takım sorunlar varsa bunların çözüme kavuşması için titizleneceğiz. Sözgelimi burs almak, evlenmek, ofis açmak, ev almak, yuva kurmak için kredi çekmeyi düşünüyorsak, bunun geri ödemeleri ve şartlarına bakmak gerekiyor.

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında Satürn tekrar Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu süreç, hedeflerinizi, ideallerinizi, ilişkilerinizi, yeteneklerinizi ve dış dünyada insanlarla olan her türlü bağlantınızı iş, eğitim, girişim, planlama yönünde bir yapılandırma sürecidir. Bu dönemde dostluklarınızı, arkadaşlıklarınızı, sosyal ilişkilerinizi daha ciddi ve gelişmeye dönük bir şekilde mercek altına alırsınız. Sosyal çevreniz değişir. Yabancı ülke veya şehirlerde bulunan kişilerle temaslarınız olur. Bunlar bilgilenme, bildiklerinizi paylaşma veya bilmediklerinizi öğrenme anlamında kıymetlidir. Eğer siz bir eğitmenseniz, ne kadar başarılı olduğunuz, işi ne kadar bildiğiniz başkaları tarafından test edilir. Burada ego geride kalır. Çünkü öğrenmek veya öğretmek sabır ve tevazu gerektirir. Ve o işi, o hedefi ne kadar istediğinize bağlı olarak sevgi kazanmanızı sağlar. Hoşgörülü olmak, başkalarının görüşlerine saygı duymak ve çaba göstermek her işin başında gelir. Bedensel ve ruhsal sağlık çalışmaları moral ve motivasyon aşılayan öğretiler dönem boyunca sizin rotanızda yer alır. Yer aldığınız gruplar, ilişkide bulunduğunuz insanlar, eskiye göre farklılaşır. Bu anlamda da yapılandırma dönemi diyebiliriz. İnançlara, görüşlere saygı duymak ve geniş düşünmeye çalışmak sizi yücelticidir. İşte bütün bunlar hangi işle uğraşırsanız uğraşın, bu paragrafta yer alan noktalar dikkate alındığında, siz iyi bir eğitmen, arkadaş, bilge olursunuz.

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Kovalar, 18 Ağustos saat 12:27 de, burcunuz üzerinde oluşacak Dolunay, ilişkimizi ilgilendiren konularda birbirimizin ihtiyaçlarına kulak veriyor muyuz, yoksa sadece kendimiz adına mı düşünüyoruz. Partnerimiz ve biz, şimdi bu beraberliği mercek altına alarak düşünmeliyiz. Birbirimizle konuşabiliyorsak ne alaka. Tam tersine birbirimizi suçlayacaksak o zaman bu Dolunay, bir kopuşun göstergesi olabilir. Konuşacaksak pekala dostça paylaşımda bulunulur, yenileşir insan, canlanır ve bu yolda yürümeye devam denir. Belki de yalnızdık. Birisi gelir ve hayatımızı değiştirir, geçmiş tecrübelerimizi unutturacak gibidir. Esasen bu Dolunay bir yenilenme ve kişinin iç dünyasında saklı duran özgür yanlarının ortaya çıkış halidir. Ay-Uranüs görünümü, girişim, aktivite, yenilik ve değişimlerin heyecan verici olacağını işaret etmektedir. Eski geride kalmıştır, yeni olan gülümsemektedir ve hayat devam etmektedir. Bunu yüreğinde hisseden kişi tazelenir. Dolunayın ardından Ay-Balık sürecinde, dünyanın maddi değerlerinden ziyade manevi güzelliklerine sahip olma arzusu bize daha çekici gelir.

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında, etkili olacak Güneş-Başak burcu dönemi, Merkür geri hareketiyle örtüşecek. İş veya özel ilişkilerinizi dikkatli şekilde gözden geçiriniz. Ortaklaşa işler, finansal bölüşümler, kredi, vergi, borçlar, iş ortaklıkları, mal ve kazançlar, bizi zorlayan veya aklımızı kurcalayan hesaba dayalı plan ve projeler üzerinde şöyle bir hesaplamada bulunalım. Muhasebemizi iyi yapalım. Artı ve eksileriyle gözen geçirelim. Yatırım konularında piyasanın durumuna bakalım. Eğer bir sıkışıklığımız varsa bu krizi aşalım derken, sonradan zorlanacağımız riskler altına girmeyelim.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerinin başlangıcı olan 23 Ağustos itibariyle, dış destekler, gelirler, bankalarla alakalı girişimler, kredi işleriniz, miras, vergi, sigorta, ortak paralar (eş, iş ortaklığı), borçlarınız, eşinizin, partnerinizin parasal durumu gibi konular üzerinde yeniden gözden geçirmelerde bulunmak yararlıdır. Sorun çıkartan, kriz yaratan meseleleri, mercek altına aldığınızda bir çözüm yolu bulabilirsiniz. Çünkü geri hareket süreçlerinde yeni bir perspektif kazanıyoruz. Belki de çok fazla endişeleniyoruz veya rahat davranıyoruz. Bizim maddi-manevi anlamda bağlantılarımızı, ilişkilerimizi bu süreçte akılcı bir şekilde ele alacağız. Hesabımızı bileceğiz. Sözgelimi boşanmada yasal haklarımızı, evlilikte paylaşımı, iş ortaklığında sözleşmemizi maddeler halinde gözden geçirmeliyiz. Geri hareket süresince, bu türden ilişkileri mantıklı şekilde ele aldığımızda sorunlara neden olan, düzenlenmesi gerekli olanları tespit etmek mümkündür. Esasen önemli olan, sağlıklı, işlerliği olan ve kafamızda soru işaretleri uyandırmayan ilişkilerdir. Aynı şekilde bizim de kendimizle yüzleşmemiz gerekir. Belki de çok fazla endişeliyiz veya çok şey veriyor, bekliyoruz. Demiştik ya, önemli olan sağlıklı paylaşımlar. O zaman şimdi bunlara bakma vaktimizdir. Gölgeli günlerin bitimi 29 Eylül tarihine kadar yukarıdaki noktalara dikkat etmeliyiz.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, görüşleri, dili, inancı bizden farklı olsa da, nezaket ve uzlaşıya açık bir bakış açısıyla ilişki kurduğumuz zaman dilimidir. Bu bakış açısı sizin gibi hümanist özellikte olan burç mensupları için daima kolay olmuştur. İşte bu dönemde, hem kültürel hem özel anlamda yakınlaşmalar meydana gelir. Yeni insanlarla tanışmak, onlarla paylaşımda bulunmak, birbirimizi tanımak hoşumuza gider ve bizi mutlu eder. Bazen karşımıza çıkan kişi özel bir yakınlaşmanın işaretçisi olurken bazen de sürpriz bir aşkın kahramanıdır.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-13-17-21-22-25-26 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-23-24-30 Aşkta En Şanslı Günler : 25-26 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19

Yeniay : 16-17-18(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-29-30-31(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EYLÜL

1-11 Eylül arası:

Sevgili Kovalar, 1 Eylül saat 12:08 itibariyle Başak burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, ayrıntılı olarak finansal ve iş ilişkilerinizi gözden geçirerek neler yapmak istediğinizi veya nelere dikkat edilmesi gerektiğini işaret eder. Burada önemli olan, sizin hesabınızı her türlü şekilde kontrol etmeniz, iyi analiz ederek paranızı doğru şekilde yönlendirmenizdir. Tutulmanın Merkür geri hareketiyle örtüşmesi dikkate değerdir. Çünkü şu sıralarda yapılacak gözlem, araştırma, analiz sonrasında doğru bir yol belirlemede her anlamda yararlı olur. Belki yanlış bir ortakla berabersiniz veya yanlış bir ilişki nedeniyle kafanız karışık, belki de zorlandığınız için finansal anlamda bir çözüm arıyorsunuz. İşte bunlar için Tutulmanın görünümleri bize rehberlik edebilir. Ay-Satürn görünümü, piyasa şartları çerçevesinde duruma bakmalıyız. Aldığımız kredinin geri ödemeleri, kurduğumuz işin getiri-götürü hesabı, iş ortaklığımız varsa bunun artı ve eksilerini gözden geçirmeliyiz. Şu anda dışarıdan belki bir geliş olmadığı için karamsar düşünebiliriz. Bizim burada dikkat etmemiz gereken konu, içinde bulunduğumuz şartlar çerçevesinde bilinçli olmaktır. Ay-Neptün görünümü, hayalci davranmamak, iyi incelemek ve finansal konularda zor duruma düşmemek gerektiğini işaret ediyor. Ay-Kuzey düğüm kavuşumu, geleceğin farazi ve hayali değil, bilhassa gerçekçi şekilde iyi tahlil yapılarak kurulabileceğini söylüyor. Buna göre hareket etmek ve duruma bakmak lazım. Ay-Mars görünümü, beklentilerimizin fazla abartılı olmaması gerektiğini işaret ediyor. İki ayrı proje, iş veya planların temelinin güçlü olması gerekiyor. Oradan şu gelir, buradan bu gelir diyerek kendimizi risk altına alamayız. Ay-Pluto görünümü, belki bizi test edici gibi duruyor. Ancak duygularımızı derinlikli olarak ele alabilirsek, daha önce farkına varmadığımız çıkış yolları bulunabilir. Bir şeyleri içinize atmayınız. Tam tersine kendinizle yüzleşip, bu yanlış veya bu doğru diyerek sizi rahatsız eden konuları devre dışı bırakabilirsiniz.

9 Eylül 2016-10 Ekim 2017 tarihleri arasında Jüpiter-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreçte doğal çekiciliğimiz, güçlü iletişimimiz, popülerlik gücümüzle insanları kolaylıkla etkileriz. İlgilendiğimiz konularda fikirlerimizi, yeteneklerimizi sergileme, sunum yapma, planlama, organize etme yönünde fırsatlar yakalarız. Bir hedef belirlediğimizde nasıl elde edeceğimizi biliriz. Ona göre bağlantılar kurarız, kendimizi ifade ederiz, temasa geçeriz. Bu devre yeni biriyle tanışmanın ve özel bir ilişki yaşamanın işaretçisidir. Bu kişi hayatınıza ayrı bir renk katar. Kendinizi apayrı yönlerinizle tanımanızda rehberlik eder. Bu devrede yaşam tek başınalıkta ziyade iş veya özel anlamda kurulacak ilişkiler yoluyla bir açılım sürecidir. Zaman gelip geçerken hayat bizim için ne anlam ifade etmektedir sorusuna, bu ilişkiler yoluyla cevap buluruz. Adalet, barış, insanca yaşam, eşitlik gibi kavramlara insanca bir bakış açısı geliştiririz. Herkes için dünya güzel bir yer olmalı diye düşünürüz. Bilgileniriz, gelişiriz, tarafsız bir gözlem gücüyle yaşamı inceleriz.

Jüpiter-Terazi burcunda ilerlerken Uranüs ve Pluto ile Kasım-Aralık aylarında görünümler yapacak. Bunlar ileriye yönelik hedefler, projeler, planlar, ilişkiler yoluyla değişik fikirlerin uyanması anlamına gelir. Özgürce tercihlerde bulunma, eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda kararlar verme, fırsatlarla karşılaşma yönünde önem taşır. Bir yenilik, dönüşüm, yenilenme halidir. Bizim hayata bakış açımıza göre değişir. Hakikaten hayatı bir açılım süreci görenler için yararlıdır.

10 Eylül tarihinde son kez oluşacak Satürn-Neptün görünüm etkisinde, endişe, korku ve karamsarlıktan uzak hedefimize uygun bilinçli şekilde işlerimizi planlayalım. Şartlar zorlayıcı olabilir. Bu gayet doğal. Bunu bu denli büyütüp, karamsar düşünmek gerekmiyor. Siz bilinçli şekilde tercihlerinizi yapınız. Her şeyi illaki çok başarılı olmaya, çok fazla kazanmaya odaklı görmeyiniz. Dış dünyaya, gelişmelere, yaptığınız işin artı ve eksiklerine bakınız. Bazen zorluklar potansiyel gücümüzü görmemize vesile olur. Bir de bu açıdan duruma bakalım.

12-18 Eylül arası:

Sevgili Kovalar, 16 Eylül saat 21:56 Balık burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, kazancınızı doğru şekilde değerlendirmenin, mevcut durumu görmenin, bugüne dek verilmiş kararların sonuçlarıyla karşılaşmak demektir. Tabii ki, eğer bilinçli bir şekilde, ölçüp tartarak hareket ettiysek şimdi geldiğimiz nokta olumludur. Ancak değilse, nerede yanlış yaptık diye bakmak vaktidir. Merkür geri hareket döneminde oluşan bu Tutulma bize ortaklaşa paylaştığımız mal, mülk ve diğerleriyle olan ilişkimizi zaten gözden geçirme anlamı taşıyor. Bugünlerde öyle ölçüp tartmadan evet dememek gerekiyor. Tabii ki arzularımız, hayallerimiz var. Bunlar bize lütuf olarak bir yerlerden gelmiyor. Biz bizzat çalışıp, çabalayarak ve doğru analizde bulunarak bir karar verebiliriz. Ne fazla endişeli düşünmeli, ne de ipleri kopup koyvermeliyiz. Gördüğümüz eksikleri, işimize gelmeyenleri, belki de güvenmemiz gereken kişileri incelemeliyiz. Alım-satım, kredi, yatırım, borçlanma, hukuk, yasal, vergi gibi konuları es geçemeyiz. Öyle aklımıza geldiği gibi de bunları halletmemeliyiz. Bu Tutulma, mistik faaliyetler, soyut çalışmalar, yardımlaşma konuların da etkilidir. Bir işin getirisi götürüsü iyi hesap edilmelidir. Ortaklaşa bir iş yapılacaksa, bu iş hakkında ne kadar bilgimiz var, kimlerle yola çıkabiliriz bunlara bakmalıyız.

19-25 Eylül arası:

22 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda ilerleyecek Güneş süresince, farklı görüşten insanlarla karşılaşabilir, tanışabilir, iş birliğinde bulunabiliriz. Sanatsal ortamlar, sergiler, davetler, trend olan her şey, ilişkiler, yolculuklar, organizasyonlar, eğlenceli geziler, turlar, insanları bir araya getirici her şey hoşumuza gider. Kovalar bu dönemde bazı meseleler üzerinde ikilemde kalsalar da, bir çıkış yolu mutlaka bulunur diye düşünürler. Artıları, eksileri bir kefeye koyarak problemlerin üstesinden gelmeye çalışırlar. Yenilik ve değişik ihtiyacınız bu süreçte bir hayli yüksektir.

22 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda düz seyirle ilerleyecek. Ancak ay sonuna kadar gölgeli günleri devam ediyor. Finansal konularda yine dikkatli olacağız. Hesabımızı bileceğiz. Geri hareket döneminde üzerinde düşünüp karar verdiğimiz işlerimizi yürürlüğe koyabiliriz. Bunda sakınca yok. Yatırım düşünüyorsak piyasanın durumuna bakarız. Gelir-gider dengemizi yine gözetecek şekilde muhasebemizi yaparız. Eğer bir alım-satım işimiz varsa, uzman kişilere sorarız, bilgi sahibi oluruz. Diyelim ki, sakınca yok, hallederiz. Kredi çekmeyi düşünüyorsak, bunun faizi, geri ödemelerini bütçemize bakarak değerlendiririz.

23 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, toplumsal hayatta kurulan ilişkiler başta olmak üzere yönetici-işveren konumundaki kişilerle olan paylaşımlarınız ve ailenizle aranızdaki sevgi alışverişi anlamında etkili bir süreçtir. İşinizden, ilişkilerinizden emin olmak, geleceğinizi garanti altına almak arzusu bu dönemin özünde var. Çünkü Mars, 27 Eylül tarihinde Oğlak burcunda ilerleyecek. Siz Kovalar için, sabırla çalışmak, ilerisi adına doğru kararlar vermek için, tabii ki güvenirlik, ciddiyet, sabır gayet önemli. İşinize sahip çıkmanız gerekiyor. Fakat bunu yaparken, insanlarla ilişkinizde aşırı gurur, kıskançlık, hırs gibi olguların da terbiyesi şart. Etrafınızdaki insanların da bu türden yaklaşımları olabilir. Benim tavsiyem dönemi olumlu yönde geçirmek için, sorumluluk bilinciyle hareket etmeniz ve neyi hedefliyorsanız o yolda dürüstlükle işinizi yapmanızdır. Sel gider kum kalır dostlarım.

26-30 Eylül arası:

27 Eylül- 9 Kasım tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Mars, hedeflerinizi tespit etme, çevresel konularda düşünme, amacınıza uygun şekilde nasıl hareket edeceğinizi belirleme anlamında etkili olup, sabır, kararlılık, direnç kazandırıcıdır. Endişelerinizi mantıklı bir şekilde çözümlemenizde size destektir. Şimdi durun, düşünün, disiplinli hareket ederek hedefinize odaklanın. Kimsenin ne dediğine bakmayınız. Engelleri, şanssızlık olarak değil aksine sizi hedefinize götürecek atlama taşları olarak görünüz. Amacınızı belirlemek, bastığınız yeri bilmek, hedef belirlemek ve mevcut işinizle ilgili konularda ne yöne gideceğinizi tespit etmek anlamında ben bu geçişi sizler için olumlu buluyorum.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-17-18-21-22 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-19-20-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 21-22 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16

Yeniay : 13-14-15(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27-28(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EKİM

1-9 Ekim arası:

Sevgili Kovalar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, sizi geliştiren, güçlenmenizi sağlayacak bilgilenme ve deneyimlerin, kurulacak bağlantıların, yolculukların güçlendirici etkisinin, huzur verici olana yönelmenin işaretçisidir. Değişim arzulanır, yeni insanlarla tanışılır, iletişimde bulunulur, moraliniz yerine gelir. Tabii ki insanız. Bazen öyle bir süreçten geçiyoruz ki, sanki her şey aleyhimize sonuçlanacak gibi geliyor. Kimi zaman da, yeni bir yol ayrımına geliyoruz ve nasıl bir karar vermemiz gerektiğini bilemiyoruz. O zaman gelin şimdi Yeniayın görünümlerine bir bakalım. Bütün bunlar için bize neyi işaret ediyor? anlayalım. Ay-Satürn görünümü, ciddi ve oldukça kararlı bir şekilde başka bir yöntem, yol ve değişimden yana olduğumuzun işaretçisidir. Farklı bir şeyler yapmak isteği doğar. Bunlar üzerinde tabii ki artı ve eksileriyle birlikte durmak lazım. İlerisi adına sağlam olmasına önem vereceğiz. Sözgelimi başka bir iş düşünmek, farklı bir yere yerleşmek, gönlünüzce yaşamak, sosyalleşmek, özgür olmak gibi bir isteğiniz varsa, her yönüyle ele almalısınız. Ay-Pluto görünümü, sıradanlıktan uzak yaşamak isteğini yükseltir. İlişkiler, rutin hayat, alışagelmiş insanlar, ortamlar ve işler bizde gerginlik yaratır. Ruhumuzu, bedenimizi rahat ettirmek isteriz. Venüs-Neptün görünümü, iş hayatı ve finansal konularda değişik projelere, sanatsal çalışmalara, farklı insanlarla iletişime geçmeye işarettir. Mistik konulara da ilgi duyulur. Burada önemli olan, kazandırıcı ve sizi gerçekten mutlu edebilecek işlere yönelmeyi tercih edersiniz. Hayatı başka bir açıdan görürsünüz. Gönlünüze hoş geleni yapmaktan zevk alırsınız.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, çevremizde bulunan kişilerle bağlantımızı güçlendirebiliriz. Kendimize güvenimiz artar. Bilgi ve tecrübelerimizi çeşitli etkinlikler yoluyla insanlara sunabiliriz. Bu dönemde eğitimden kültür hayatına, sanatsal çevrelerden iş hayatına kadar geniş bir alanda birçok kişiyle irtibatta bulunuruz. Merkür-Terazi geçişi, iş hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Sanat, halkla ilişkiler, organizasyonla ilgili mesleğimiz varsa, bu dönemde kurulan bağlantılar, yapılan yolculuklar faydalar getiricidir. Bilgimizi hem iletişim hem de insanlarla tanışmak amacıyla ifade edeceğimiz bir dönemdir. Maddi konularda da etkili olan Merkür-Terazi geçişinde ortaklaşa iş yapma şeklinde teklifler gelebilir. Ayrıca belirli bir dönem için işler alırız.

10-16 Ekim arası:

Sevgili Kovalar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda isteklerinizi güçlü şekilde ifade edebilmeniz anlamına geliyor. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda birçok meseleyi gözden geçirmiş, ilişkilerimiz üzerinde durmuş, belki de önemli kararlar vermiştik. Şimdi bu kararları uygulama yönünde bir hayli arzuluyuz. Yeni bir yerde işe başlayabiliriz. Öğrendiğimiz bilgileri uygulamaya dökebiliriz. Yolculuk veya başkalarıyla olan temaslarımız sayesinde planladığımız bir projeyi hayata geçirebiliriz. Eğer başka bir şehir veya yerde yaşamayı düşünmüşsek, şimdi bunun artı ve eksilerimizi gözden geçirmeliyiz. Alıştığımız düzen mi yoksa farklı bir yer mi sorusuna cevap arayabiliriz. Önemli olan sizin başkalarıyla olan uyumunuzdur. Sadece kendi görüşlerinizi değil, diğer insanların da fikirlerini alarak olumlu bir adım atabilirsiniz. Merkür-Pluto görünümü, bu Dolunayda yapılacak işin, atılacak adımın çevresel anlamdaki analizinin iyi yapılmasıdır. Ben böyle istiyorum demek yerine, ortam ve koşullar göz önüne alınırsa başarılı olabiliriz. Yenilikler, değişim ve dönüşüm sizin önünüzde yeni kapılar aralıyor. Önemli olan önceliklerinizi saptamak, bilgilenmek ve tecrübe sahibi olmaktır. Bireysel düşünmek yerine, başkalarıyla ilişkinizi, iletişiminizi güçlü tutarsanız kazanan siz olursunuz. Ay-Uranüs görünümü, yenilik heyecanı ve farklı yönlerinizi dışa yansıtabilme gücü veriyor size. Aklı başında düşünen kazanır.

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında, Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Bu geçiş sosyal hayatı aktif hale getirir. Kendimizi çok daha mutlu hissettiğimiz ve rahatladığımız bir dönemdir. Aktif olmak istiyoruz, haberleşmeler ve bağlantılar kuruluyor. Dış dünyada sosyal ilişkiler ve özel hayatımızda canlanmalar vardır. Bekar Kovalar için bu süreç yeni bir ilişkinin başlamasını da simgeleyebilir. Venüs-Yay burcu geçişinde arkadaşlıklar olsun, özel hayat olsun, ailenizle ilgili konularda olsun bunu arzularız. Öğrendiklerimizi, başkalarıyla paylaşmak bu dönemde etkilidir. İlişkiler rüzgar nereden eserse ona göre yaşanır. Genelde de çabuk aşık olunur, çabucak bıkılır.

23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş süresince, çalıştığınız yerdeki insanlarla, otoritelerle ılımlı şekildeki ilişkilerinizi sürdürünüz. Kimlerle iş veya özel ilişkileriniz varsa, bunları gözden geçiriniz. Kıskançlıklar, güç uygulayan insanlar, negatif kişilerden, onlara kızıp yanlış kararlar almaktan kaçınınız. Bu dönem, hiç kimsenin kimse üzerinde baskı uygulayacak hali yok. Birileriyle karşı karşıya gelirseniz boş yere zaman kaybedebilirsiniz.

24-31 Ekim arası:

Sevgili Kovalar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, kariyer alanında kendinizi güçlü, egemen, başarılı kişi olarak görmek, kabul edilmek istersiniz. Kararlarınızı verirken üzerinde durduğunuz en önemli nokta, herkes üzerinde etkin olmak çabanızdır. Bu nedenle daha dikkatli adımlar atmak gerekir. İşiniz, sizin için yetersiz ve yükselmek için etkili donelere sahip değilse, size arzu ettiğiniz başarıyı getirmiyorsa daha fazla hırslanır, bir önce yeni bir karar alıp başka bir yerde çalışmayı düşünebilirsiniz. İş durumunuzu maddi kazancın yüksekliği ve size olan diğer katkılarına göre değerlendirdiğiniz için, hırsınız ve çalışma azminiz de o derece etkindir. Güven duygunuzun yükselmesini sağlayan bu Yeniay, kalıcı ve uzun vadeli olacak şekilde düşünülmesi gerektiğini, mevcut durumu artı ve eksi yanlarıyla iyice gözden geçirmenin daha iyi olacağını işaret etse de, siz bunu vakit kaybı olarak görebilirsiniz. Oysaki Yeniayın yöneticisi Mars-Oğlak burcunda ilerliyor. Eğer bir amacınız varsa ve bundan emin bile olsanız, 10 Kasım tarihine kadar iyice kafanızın içinde bir şeyleri oturttuktan sonra girişimde bulunmanın yararlı olacağını vurguluyor.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-6-7-10-11-15-19-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-17-23-24-30-31 Aşkta En Şanslı Günler : 19 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1310-11-12

Yeniay : 10-11-12(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

KASIM

1-6 Kasım arası:

Sevgili Kovalar bu hafta, ihtiyaçların belirlenmesi ve bunların halledilmesi yoluna gideceğiz. Paramız olsa da, yüksek harcamalardan kaçınalım. Yatırıma yönelelim. Verimli ve üretime dönük düşünelim. Finansal durum sıkışıksa eğer, bunun çözümü için bilinçli tercihlerde bulunmamız gerekiyor. İş girişimleri, görüşmeler için uygun bir haftadayız. Araştırma yapabiliriz. Genel olarak haftanın görünümleri, hangi konuda olursa olsun derinlemesine düşünmeyi sağlayıcıdır. Neye ihtiyacımız varsa, neyi yapmak istiyorsak o konuda odaklandığımızda her işin altından kalkabiliriz.

7-13 Kasım arası:

9 Kasım - 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Tabii ki aktif bir dönem ve sizler için sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları dönemin etkileri arasında yer alıyor. Bireysel hareket etmek, kendini öne sürmek isteyenler olsa da, bu süreçte başkalarıyla etkileşim içinde olmak en doğrusudur. İnsanlara ulaşmanın yollarından biri de internettir. Bu yolla çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

12 Kasım - 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Dış seslere, kurallara kulaklarınızı kapatıp, yüreğinizle baş başa kalmak vaktidir. Geleceğinizle alakalı konularda, güven olgusunun önemi kendini hissettirir. Sadakat kıymetlidir. Kendinizi emniyette hissetmek istersiniz. Siz talep etmedikçe, bana gerekli demedikçe, birilerinin akıl vermesini istemezsiniz. Siz, yaşadığınızı, şu andaki mevcut durumunuzu en iyi bilen kişisiniz. Gönlünüzle, tüm ruhunuzla, aklınızla, olan biteni gözden geçirirseniz sorunlara çözüm yolu bulabilirsiniz.

12 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde sosyal ilişkilerin önemi ve gücü yükseliyor. Yeni dostlarımız veya tanıdıklarımızla fikir paylaşımında bulunmak, bilgi dağarcığımızı genişletmek, ortaklaşa bir şeyler yapmak zamanı. Sosyal becerilerimiz, bilgilenmek amaçlı girişimler gelişimimiz açısından değerli olacaktır. Tecrübemizi, gücümüzü, bilgimizi ortak hedefler için yönlendirebiliriz. Bir projede yer alabiliriz veya bir işi organize edebiliriz. Ekip halinde bir işe gönül verebiliriz. Birilerine destek olabiliriz. Pozitif düşüncelerimizi, sıra dışı fikirlerimizi, yenilikçi görüş açımızla, dışa yansıtmaktan hoşlanacağız. Ancak dinlemeyi de bileceğiz. Başkaları ne düşünüyor, neler yapıyor, neler ortaya koyuyor onları da gözlemleyeceğiz. Yazışmak, haberleşmek, düşündüklerimizi sevgilimizle paylaşmak bizi mutlu edecek. Yetenekli olduğumuz el becerilerimiz, mistik faaliyetler, beden ve vücut sağlığı çalışmaları, bu konularda bilgilenme, gelişme, belli bir öğreti edinme, bildiklerimizi başkalarına sunma, onlara eğitmenlik yapma gibi faaliyetlerimiz de yoğun olacak.

14-20 Kasım arası:

Sevgili Kovalar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, aile hayatımız, yuvamız, geleceğimizin maddi-manevi anlamda güvence altına alınması yönünde önem taşıyor. Bu kriterler çerçevesinde duruma bakıyoruz. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda iş ve toplumsal hayatımızı ilgilendiren konularda yoğunlaşmıştık. Şu andaki işimizden, hayatımızdan memnun muyuz, bizi tatmin ediyor mu, arzu ettiğimiz yaşamı kurmamıza veya sürdürmemize imkan tanıyor mu diye gözden geçirecektik. Şimdi bugün geldiğimiz noktaya bakacağız. Bu Dolunay, evimizdeki huzurun yeniden tesis edilmesinde, ihtiyaçlarımıza göre bir iş tercihinde bulunmamızda olumludur. Sizi bir şeyler zorluyorsa ve yoruyorsa, üstünüzdeki sorumlulukların ağırlığı altında kalıyorsanız bunları derinlikli bir şekilde ele alarak çözüm bulabilirsiniz. Hayatta sizin için neyin değerli ve değersiz olduğunu, insanın iç huzurunun ne kadar önemli olduğunu hissedersiniz.

21-30 Kasım arası:

21 Kasım - 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, bu yıl Satürn-Yay geçişiyle ile örtüşüyor. Bu da gösteriyor ki, sadece kendimizle alakalı değil, arkadaşlık ve dostluklarımızda da sorumluluklarımız bulunmakta. Biz bunu iş-özel-grup faaliyetleri yoluyla öğreneceğiz, deneyimleyeceğiz. Farklı görüşte olsa da, insanları dilleri, dinleri, renkleriyle yargılamamayı, önce kendimize bakmayı, kendimizi geliştirmeyi bileceğiz. Şimdi sosyal ilişkilerde test zamanımızdır. Ahlaki anlamda olsun, rehberlik etme yönünde olsun, katı prensiplerle dış dünyaya yanaşmayacağız.

Sevgili Kovalar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, yaşadığınız ortam, görüştüğünüz insanlar, maddi kazançla alakalı konular ve planlarınızı uygulama yönünde gayet olumludur. Bir karar verme süreci diyebiliriz. Özellikle size destek olan, takdir eden, ilginç fikirleri olan, bilgili bir kişi olarak görülürsünüz. Yeniayın yönetici gücü Jüpiter Terazi burcunda ilerlediği için, şans faktörü gayet yüksek. Yaratıcı tarzda becerileriniz, görüşmeler, bazı kişilerle bir araya gelerek fikirlerinizi özgürce ifade etme yönünde enerjiniz gayet güçlüdür. Maddi ihtiyaçlarınız için benim tavsiyem, alışverişlerde uzun ömürlü olanı tercih etmenizdir. İşe yararlığı ve sağlamlığına da bakalım. Yeniayın görünümleri, ilişkinle ilgili konularda mesafe hissi yaratabilir. Tam olarak duygularınızı dışa yansıtmakta güçlük çekseniz de, bu Yeniay, bir çok konuda net bir karar vermenizi sağlar. Bu nedenle, şu yüzden diye söze başlatmaz. Bu konuda şunların yapılması gerekiyor diyerek karar vermenizde etkili olur.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-11-12-15-16-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 13-14-19-20-27-28 Aşkta En Şanslı Günler : 15-16 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9-10

Yeniay : 6-7-8(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ARALIK

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, hem geçmişte yaşanılanları ciddi bir şekilde düşünmenizi hem de yarınlarınızı garanti altına alabilecek hedefler belirmenizi sağlayabilir. Merkür Oğlak burcunda öncelikle disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Bir Kova için bu durum pek keyifli değildir. Çünkü özgür düşünmenin önüne geçer. Kişiyi, kurallar çerçevesinde hareket etmeye, durumunu düşünmeye sevk eder. Ancak burcunuzda ilerleyen Mars ile sizin bir hayli mücadeleci, yenilikleri uygulama heveslisi olacağınızın göstergesidir. Bu anlamda Merkür Oğlak burcu geçişi her ne kadar tedbirli düşünmek ise, Mars Kova burcu geçişi o denli teşvik edici ve yeniliklere heveslendirici olacaktır. Kariyer ve toplum içindeki konumunuz sizin için son derece önemli. Çalışın, çabalayın ve asla pes etmeyin.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Venüs dönemi genel olarak çevresel ilişkilerde, aşk hayatınızla ilgili konularda, paylaşım ve yenilik anlamındaki gelişmelerde şanslı bir zamanın işaret eder. Özgürlüğünüz, bireylik duygunuz, insanlarla olan irtibatınız, kendinizi güçlü bir şekilde dışa yansıtmanız mümkündür. Arkadaşlarınızla paylaşım, çevrenizle temasınız bu süreçte ön plandadır. Fikir paylaşımlarında bulunmak, sosyal medyada güçlenmek, değişime açık bir yüreklilikle katılmak sizin için kolaydır. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Sürpriz fırsatlarla karşılaşırsınız. İdeallerinizi gerçekleştirmek arzunuz yoğunlaşır. İnsanlar sizi ilgiyle takip ederler. İlgi çekici bulunursunuz. Düşünülmemiş, sıra dışı işler, uğraşılar, hobiler, kültürel faaliyetler, çocuklarla ilişkiler bu dönemde etkilidir.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Kovalar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, hayatın eğlenceli yanlarını yaşama arzumuzu yükselten, bir konudan diğerine hevesle atılarak bir şeyler yapmak, ortak koymak istekliliği veren bir yansımadır. Bundan iki hafta önceki Yeniayda, sosyal ilişkilerimiz ve hedeflerimiz anlamında nasıl bir yol izleyeceğimizi, hangi proje veya iş üzerinde odaklanacağımızı kafamızın içinde oturtmak istedik. Yazdık, çizdik, konuştuk, entelektüel birikimimizi insanlara göstermek için gayret ettik. Ancak zaman zaman da dağıldık, bir işi tam olarak yapmakta zorlandık veya beklentilerimizin dışında gelişmeler olduğu için sabırsızlandık. İşte şimdi Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda size odaklanma kazandırıyor. Yolunuzu belirlemenizde mantıklı düşünerek hareket etmenizde yardımcı oluyor. Şöyle bir arkanıza yaslanıp, akla yatkın çözümler bularak, araştırarak bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Bu Dolunayın burcunuzda ilerleyen Mars ile görünümü, size cesaret vericidir. Eğer gerçekten ne istediğinizi biliyorsanız, Dolunayın ışığı altında ilerlemek kolaydır. Aşk hayatınızı aydınlatan bu Dolunay, sosyal ilişkilerinizi güçlendirdiği gibi, bir yeni tanışmanın da işaretçisidir. Yeni bir karar, girişim, faaliyetler anlamında da bu Dolunay potansiyel gücünüzü anlamanızda rehberlik edecektir.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında Mars-Balık burcunda ilerleyecek. Para konusunda bir hayli duyarlı davranmamıza yol açar. Canımız mı sıkkın, bizi mutlu edecek harcamalarda bulunuruz. Kafamız mı bozuk, parayı kafamıza daha fazla takarız. Pek sabırlı olmayız. Ancak mücadele edip zorlukları güce dönüştüreyim demek aslında çok daha faydalı olmasına rağmen, biz elimize geçene kızar, kazanmak için adım atmayız. Benim para konusunda size tavsiyem bütçenizin dengesini korumanızdır. Geldiğinde tutmayı bilseniz, aslında hiç sıkılmazsınız. Genel olarak bu süreçte dikkat edilmesi gereken nokta, kimlerle parasal alışveriş içinde olmamız gerektiğini bilmek ve kazancımızı akıllıca değerlendirmektir. Birilerine güvenip de yola çıkmayalım. İyi niyetimizi kullanmalarına izin vermeyelim. Söz ile değil sözleşme ile işlerimizi bağlayalım. İş, girişim ve finansal konularda önümüzü tam net görmeden, hayali umutlar içine girmeyelim. Burcunuzda gerileyecek Merkür, zaten olan durumlara yeniden bakmak vakti olacak. Hem kişisel hem de mali anlamdaki hedeflerimizi gözden geçirirsek tedbirimizi almış oluruz.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Kovalar

1-Gizli ilişkiniz, bastırılmış öfkeleriniz, seçimleriniz, geçmişe ait deneyimleriniz,
2-Bilinçaltınızdaki tüm meseleler, dünyadan uzaklaşma isteğimiz(inziva), kaçışlarınız,
3-kaçamaklarınız, gizli işleriniz, gizli düşmanlarınız, yüzleşmekten kaçındığınız konular, geçmiş hayatınızla ilgili tecrübeler,
4-Edebiyatla ilgili çalışmalar (roman, şiir, senaryo), rüyalar, kaçışlarınız (televizyon izlemek, alkol, ilaç bağımlılığı, sürekli bilgisayar başında olma hali, sürekli uyumak gibi),
5-Meditasyon, iyileşme ve tedavi yeteneğiniz (nekahet dönemi), yüksek bilinci, istekleriniz ve zorunluluklarınız, yaşamdaki yönünüzü etkileyen güdüleriniz,
6-Fizikötesi deneyimleriniz (mistizm, huşu, arınmak için yapılan tüm eylemler), şefkat ve merhametiniz, gizlilik içinde yaptığınız iyilikleriniz,
7-Gizli görüşmeleriniz, ruhsal sınır ve sınırsızlıklarınız, sırlarınız

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

 • Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
  • İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
  • Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
  • Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
   -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
   -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
   -Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
   -Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
   -İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
   -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
   -Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
   -Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, iş hayatınız ve ilişkinizle alakalı konuların gözden geçirildiği, biraz sessizliğin, ciddiyetin, disiplinin baskın olduğu zamandır. Bu süreçte işiniz veya projeleriniz için geriye çekilerek öğrenmek veya öğretmek amaçlı çalışmalara daha fazla önem verdiğiniz görülür. Benim tavsiyem bu tarih aralığında mutlaka işlerinize, duygularınızı karıştırmadan sorumluluklarınıza, görevinize odaklanmanızdır. İlişki anlamında da, sözüne güvenilir, dürüst, kendinden emin, uzun vadeli düşünen insanı tercih etmenizdir. Sizi geriye çeken değil ileriye götüren kişiyi yöneliniz. Gizli saklı işler çevirenleri değil, açık ve net bir şekilde kendini ifade edebilen insana değer veriniz.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Kovalar, 29 Aralık saat 08:53 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, bu yıl Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu nedenle, henüz tam anlamıyla emin olmadığımız, bu yüzden karar veremediğimiz meseleleri kendi içimizde gözden geçireceğiz. Ancak bu gözden geçirmede karamsarlık kadar dağılmamak da önemli. Amacımızı, hedefimizi sorgulayacağız. Sağlam mı, gerekli mi, doğru mu? Elimizdeki donelere bakacağız. Sözgelimi parasal bir konuda hesabımızı bilerek hareket edeceğiz. Eğer iş kurmayı düşünüyorsak, başka bir iş tercihinde bulunmayı istiyorsak tabii ki önümüzdeki bir aylık süre çok önemli. Çünkü Merkür bugünkü derecesine 20 Ocak civarında yeniden gelecek. Bu da gösteriyor ki, şu anda acil bir karar vermemek, bazı işler için tabii ki beklemek, hazırlanmak, duruma bakmak iyi olacaktır. Ben bu Yeniayı, bir hazırlık gibi görüyorum. Kişinin kendi için olumlu yönde yapacağı bir tercih için gayet yerinde bir süreç. Zaten geri hareketler yeniden bir bakmak hali değil mi? o zaman sakin ve aklımız başımızda düşünelim dostlarım. Mali ilişkilerimizi, kazanç durumumuzu, plan ve projelerimizi gözden geçirelim.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-21-22-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 11-17-24-25 Aşkta En Şanslı Günler : 13 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-6-31(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç