KADIN

Kova Burcu Aylık Yorumu

GENEL BAKIŞ

Sevgili Kovalar, 3 Ocak tarihinde Venüs, Balık burcunda seyrine başlıyor. Parasal konularda sevdiklerinize olan düşkünlüğünüz ve yardımcı olma isteğiniz harcamalara neden olabilir. Hesabı şaşabilirsiniz. Hayatın farklı güzelliklerine yatkınsınız. Alım gücünüz bu dönemde çok etkili. Sizin için bu dönemde, bütçenizi ayarlayabilmek çok önemli.

4-8 Ocak tarihleri arasında Merkür, Yay’a geriliyor. Birileriyle bir araya gelip bazı kararlar aldıysanız bu dört gün içinde tekrar bir araya gelebilirsiniz ancak hemen karar vermeyin. Çünkü 8 Ocak tarihiyle Merkür düzelecek. Mutlaka hedefinizle ilgili meselelerde ve iş tekliflerinde doğrusunu ve aslını öğrenmeye yönelmelisiniz. Yurtdışıyla ilgili veya bürokratik işler olabilir. Bu gibi işlerde de ölçüp biçmekte yarar var. Kasım ve Aralık ayında verdiğiniz kararları yürürlüğe koymak anlamında oldukça etkili.

12 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşan Dolunay ise sağlığınızın önemini vurguluyor. Psikolojik ve bedensel sağlığınızı önemsemeniz gerek. İşiniz gereği kendinizden taviz vermiş olabilirsiniz. Ancak işinizi ve kararlarınızı bu Dolunay gözden geçirmeniz gerektiğini söylüyor. Aynı gün Merkür de Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Bu, sizi olumsuza yönelmeye itiyor. Olumsuz düşünmeye eğilimli ve biraz fazla abartmaya meyilli olacaksınız. Kendinize yönelip sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Destek, çalışma, aileyi ilgilendiren konularda dikkatli olmalısınız. Biraz hassasiyet var ve belki de sağlıkla ilgili harcamaların da bir göstergesi olabilir.

19 Ocak’ta Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor, 28 Ocak’ta ise Kova burcunda bir Yeniay doğuyor. Bu Yeniayın oluştuğu gün de Mars Koç burcunda olacak. Bu Yeniay size, 2017’nin ilk bonusu olacak. Yeni bir adım, yeni bir hedef ve yeni amaçlar yönünden oldukça olumlu bir tarih. Birçok seyahat görülüyor bu tarihler arasında. Özellikle bu Yeniayla yeni bir çevre değişimi mümkün görünüyor. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE OCAK AYI

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Kovalar 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, mali konular üzerinde, özellikle evimizle ve ailemizle ilgili konularda kazanç durumumuza bakmamızı gerektirir. Sevdiklerimiz söz konusu olduğunda parayı pek önemsemeyiz. Hoşumuza giden bir şey varsa, kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyorsa onu alırız. Parayı sorun yapan insanlardan hoşlanmayız. Evimizi güzelleştiren özellikle sanatsal eserler, güzellik ve bakımla ilgili kozmetik malzemeleri, kısa seyirli seyahatler, tatile çıkmak anlamında harcamalarda bulunabiliriz. Bu geçişte huzur duygusunu önemsemek, kendimizi rahat hissetmek için hareket edeceğimiz ulvi bir enerji denebilir. Sanatla uğraşanlar, yaratıcı becerileri olanlar, insanların kendilerini hoş ve olumlu hissetmesini sağlayan danışmanlar, kozmetik sektöründe görev yapanlar ve mistik faaliyetlerde bulunanlar için kazanç getirici olabilir. Benim tavsiyem geleni doğru anlamda kullanmayı bilmek, rehavete kapılmamaktır. Yeteneklerimize güveneceğiz. İdeallerimize sahip çıkacağız. Kime güveneceğimizi bileceğiz. Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür etkisinde, sosyal ilişkiler, yolculuklar, arkadaşlarınızla aranızdaki meseleler, projeleriniz, eğitim, iş ve ticaretle ilgili işler ve faaliyetler, grup ilişkileri, liderlik çalışmaları, pazarlama, hukuki konular, davalar, marka tescili, akademik girişimler, aşk hayatınız, kariyer hayatınızla ilgili konuları yeniden gözden geçiriniz. Yeni bir karar almamalı, dikkatli olmalısınız. Hedeflerinizi gözden geçirmelisiniz. Durumunuzu risk altına almayınız. Gelişim, büyüme, verimlilik esasına dayanmayan, zaman kaybettiren ilişkilere karşı dikkatli olmakta yarar var. Dostluklara, arkadaşlıklara, cinsel hayatımıza, kısa süreli flörtlere, yolculuk ve görüşmelere gerçekçi bakalım. Size yardımcı olan kişiler, mesleğinde uzman mı, yetkisi var mı diye inceleyiniz. Bu konularda, gecikme veya zorluklarla karşılaşma riskini göz ardı etmeyiniz. Aşkta, ilişkilerde, çocuklarımızla ilgili konularda, şartlar çerçevesinde gözden geçirmemiz gerekiyor. Kimlerle ilişkimiz var, geleceğe ait ne gibi umutlarımız var, aşkta beklentimiz nedir, yatırım konularına nasıl bakıyoruz, girişimlerimizde neyi merkez alıyoruz bunları incelemek vaktidir.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay düz geçişinde, sosyal ilişkilerin önemi ve gücü yükseliyor. Yeni dostlarımız veya tanıdıklarımızla fikir paylaşımında bulunmak, bilgi dağarcığımızı genişletmek, ortaklaşa bir şeyler yapmak zamanı. Sosyal becerilerimiz, bilgilenmek amaçlı girişimler gelişimimiz açısından değerli olacaktır. Tecrübemizi, gücümüzü, bilgimizi ortak hedefler için yönlendirebiliriz. Bir projede yer alabiliriz veya bir işi organize edebiliriz. Ekip halinde bir işe gönül verebiliriz. Birilerine destek olabiliriz. Pozitif düşüncelerimizi, sıra dışı fikirlerimizi, yenilikçi görüş açımızla, dışa yansıtmaktan hoşlanacağız. Ancak dinlemeyi de bileceğiz. Başkaları ne düşünüyor, neler yapıyor, neler ortaya koyuyor onları da gözlemleyeceğiz. Yazışmak, haberleşmek, düşündüklerimizi sevgilimizle paylaşmak bizi mutlu edecek. Yetenekli olduğumuz el becerilerimiz, mistik faaliyetler, beden ve vücut sağlığı çalışmaları, bu konularda bilgilenme, gelişme, belli bir öğreti edinme, bildiklerimizi başkalarına sunma, onlara eğitmenlik yapma gibi faaliyetlerimiz de yoğun olacak.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Kovalar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, çalışma ortamında veya günlük yaşantımızda insanlara destek olmanın, rehberlik etmenin, acılarına, sorunlarına şifa olmanın güzelliği kadar zorlukları olduğunu da hissettiriyor. Yorucu ve zahmetli olan bu yolda ilerlemek kolay değil. Belki şu anda mecburen bunlara katlanıyorsunuz belki de bir tercihte bulunmak üzeresiniz. Tabii ki, zevk almadığınız bir ortamda, sevmediğiniz bir işi yapamazsınız. O nedenle durumunuzu gerçekçi şekilde gözden geçirmelisiniz. Merkür-Oğlak burcunda bugün seyrine başlıyor. Bir şeyler sizi fedakarlıkta bulunmaya veya bir tercih yapmaya zorlayabilir. İşten ayrılmak veya mevcut işinize devam etmek gibi. Kimi Kovaların durumu daha farklı olabilir. Sağlık şikayetleri veya önemli bir probleminiz olabilir. Siz bunu ihmal ettikçe ileride çok daha önemli sorunlarla karşılaşmanız mümkündür. Görünümlere baktığımızda, gerek iş gerek ailevi veya gerekse sağlığınızı ilgilendiren konulara gerçekçi şekilde bakmanız gerektiğini işaret ediyor. Kendimize karşı sorumluluğumuz olduğunu unutmayalım. Endişelerimizi gidermenin yolu, kararlı ancak karamsar düşünmemekle mümkündür. İş kararı verecekseniz, kişisel gelişiminiz, hedefiniz ve yeteneklerinize göre hareket etmelisiniz. Sağlık şikayetleriniz için farklı kişilere, uzmanlara danışmalısınız. Kendinizi bir alanda geliştirmek istiyorsanız bilgiyi, insanlarla iletişimi, farklı yerler görerek, bağlantılar kurarak tecrübelenmeyi merkez almalısınız.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Merkür, hem geçmişte yaşanılanları ciddi bir şekilde düşünmenizi hem de yarınlarınızı garanti altına alabilecek hedefler belirmenizi sağlayabilir. Merkür Oğlak burcunda öncelikle disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Bir Kova için bu durum pek keyifli değildir. Çünkü özgür düşünmenin önüne geçer. Kişiyi, kurallar çerçevesinde hareket etmeye, durumunu ele almaya zorlar. Ancak olumlu tarafları da var. Bir iş veya planlamanın yapılması, bir yol belirlenmesinde yararlıdır. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Güneş, süresince yeniliklere hevesli olursunuz. Özgür olmak istersiniz. Sadece kendiniz için değil, bütün insanların yararına olacak şekilde düşünürsünüz. Haksızlıklar karşısında dayanamazsınız. Eskiyi geride bırakmak istersiniz. Çevre ilişkileri, girişimler, bilgilenme, haberleşme gibi alanlarda sizi ön saflarda görebiliriz. İş fırsatları bu devrede etkilidir. Özellikle insanları farklı kimliğinizle, giyim tarzınızla, yeteneklerinizle etkileyebilecek güce sahipsiniz.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Kovalar 28 Ocak saat 03:07 tarihinde burcunuzda doğacak Yeniay, geleceğinizi her konuda önemsemenizi, ailevi, çevre, eğitim ve iş hayatınızla ilgili meseleleri de yenilikçi ve cesur tarzda ele almanızı sağlıyor. Sizin için gayet olumlu bir Yeniay diyebilirim. Şu aralar kazanç ve hedef anlamında biraz zorlanıyor olabilirsiniz. Ancak bunlar da, bu Yeniay sayesinde yoluna girecektir. Değişim, gelişim, özgürlük gibi olgular sizin için şu sıralar o kadar önemli ki, Yeniayın etkisini hesaba katınca bunlar olmazsa olmazımız haline geliyor. Bir şeyler sizi kısıtlıyorsa, bu Yeniayda onların hepsinden kurtulmak adına karar verebilirsiniz. Ayrıca Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Böylece girişim, cesaret, fikirlerinizi açıklamak, isteklerinizi kabul ettirmek ve hedefinize varmak daha kolaylaşacak. Birkaç gün sonra Venüs-Koç burcunda seyrine başladığında ilişkide ipi elinde tutan taraf siz olacaksınız. Yeni bir yere taşınmak, bir işi başarmak, bir meseleyi çözüme kavuşturmak, özgüvenli ilerlemek mümkün oluyor. Mars, hakkınız olanı almanızı sağlıyor. Yeniay, kararlı olmanızı ve ben her türlü güçlüğün üstesinden direnerek gelebilirim sözünü rehberiniz yapıyor.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Cesaret ve girişim anlamında güçlendirici ve yenilikleri hevesli bir şekilde kabul etmenizde destekleyicidir. Hangi alanda ilerleyeceğinizi biliyorsanız o alanda Mars yanınızda olacaktır. Eğer bilmiyorsanız enerjiniz boş yere akıp gider. İki yıl sonra size enerji, aktivite, cesaret sağlayıcı olan Mars geçişini lütfen iyi değerlendiriniz. Bir amacınız, hedefiniz olsun. İşinizde atak olun. Etrafınızdaki dünyayı inceleyin. Hangi alan size daha cazip geliyor. Ne gibi atılımlarda bulunmak istiyorsunuz. Bunları tespit edin. Kazanç sağlayabileceğiniz işlere, yeniliklere yönelin. Yeteneklerinizi belirleyin. Kazandırıcı olana yönelin. Becerilerinizi güvenle sergileyebileceğiniz alanlara yönelin. Çevrenizle ilişkinizi önemseyin. Kendinize güvenin. Sizi görsünler. Özelliklerinizi fark etsinler. İmajınız önemli. Kendinizi nasıl göstermeniz, ifade etmeniz gerektiğini bilin. Oyunu kuralına göre oynayın.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-9-10-18-19-23-24-28 Zayıf Enerjili Günler : 7-8-13-14-20-21 Aşkta En Şanslı Günler : 9-10 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-30-31

Yeniay : 1-2-27-28-29 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç