KADIN

Kova Burcu Yorumları

GENEL BAKIŞ

Sevgili Kovalar, 2 Aralık tarihinde Merkür, Oğlak burcunda seyrine başlayıp 19 Aralık’ta gerileyecek. Bu 10 günlük süre içerisinde aşk hayatınız, finansal ve duygusal konularda son bir yıla bakıp kimlerle ilişkilerinizde sorunlar yaşadığınızı sorgulayacak ve bunu duygusallıktan uzak bir şekilde inceleyeceksiniz. Planlar yapıp bunları gerçekleştirmek istiyorsunuz. Sabırlı olmaya çalışmanız gerekiyor. Bu ay en fazla üzerinde durduğumuz konu, zihin sağlığımız olacak. Kendinizi sakinleştirmeniz gerekiyor. Geçmiş gözlerinizin önünden geçip zihninizi sorgulayacak. Bazı şeylerin ufacık sebeplerle sona erdiğini inceleyip gözden geçireceksiniz.

7 Aralık tarihinde Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Moralinize bu enerji iyi gelecek. Bazı sıkıntılar ve kopuşlar olabilir ancak aşka kapılarınızın hala açık olduğunu biliyorsunuz. Sağlık problemleri yaşasanız da şu an kendinizi daha iyi hissediyorsunuz. Yaşamınıza yeni biri girebilir, devam eden ilişkinizde yeni kararlar verebilirsiniz.

14 Aralık’ta Dolunay, İkizler burcunda oluşuyor. Burada aşk hayatınızı ele alıp iletişimi inceleyeceksiniz. Aşk hayatınızla ilgili konularda gizli bir şeylerin olduğu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Şu anki gelişim sizi tatmin etmiyor olabilir. Aile sağlığınız da çok önemli. Şu an için önemli olan, her günü yeni bir mucize olarak değerlendirebilmek. Üzerinizde olan baskıdan kurtulabilmek için daha esnek düşünmelisiniz.

19 Aralık tarihinde Mars, Balık burcunda seyrine başlıyor. Mali konularda aktif olmaya hazırsınız ama hesabınızı çok iyi bilmeniz gerekiyor. Beklenmedik masraflar çıkabilir. İç huzursuzluk ya da hesabın uymaması haliyle karşılaşılabilir. Elinizden bir para çıkabilir. Çok iyi bir bütçe çerçevesinde değerlendirmenizde yarar var.

19 Aralık-4 Ocak 2017 tarihlerinde Merkür, Oğlak burcunda geriliyor. Fiziksel kaygılardan, amacınızı ne kadar gerçekleştirip gerçekleşmediğinize kadar birçok şeyi düşünüyorsunuz. İş hayatınızla ilgili başarısızlıkları yansıtmak istemiyorsunuz. Yarım kalan işleri bitirmek, yoğunluğu ayarlamak, beden sağlığınızı önemsemek oldukça mühim.

21 Aralık tarihinde Güneş, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Bu da, iç dünyanızda birçok meseleyi baskı halinde hissetmenizi sağlıyor. Zaman olgusu engel çıkartıyor. Belki yeni bir proje sunabilirsiniz. Bir şeyler sizi disiplin ediyor olabilir. Sağlığınızı önemseyeceksiniz.

29 Aralık tarihinde Yeniay, Oğlak burcunda doğacak. Mali konular önem kazanacak. Sıkıntılar ortaya çıkabilir. Manevi anlamda yoğunluk ve sıkkınlık yaşıyorsanız, olayları kendi çıkarlarınızı dikkate alarak incelemekte yarar var. Sizin gibi düşünmeyen insanlar sizi zorluyor olabilir. Şu an karşınıza çıkan fırsatları da iyice düşünmelisiniz. Plan ve projelerinizi bu Yeniay’da ele alıp adımlar atmaya çalışmalısınız. Güvenilirlik oldukça mühim. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE ARALIK AYI

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, hem geçmişte yaşanılanları ciddi bir şekilde düşünmenizi hem de yarınlarınızı garanti altına alabilecek hedefler belirmenizi sağlayabilir. Merkür Oğlak burcunda öncelikle disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Bir Kova için bu durum pek keyifli değildir. Çünkü özgür düşünmenin önüne geçer. Kişiyi, kurallar çerçevesinde hareket etmeye, durumunu düşünmeye sevk eder. Ancak burcunuzda ilerleyen Mars ile sizin bir hayli mücadeleci, yenilikleri uygulama heveslisi olacağınızın göstergesidir. Bu anlamda Merkür Oğlak burcu geçişi her ne kadar tedbirli düşünmek ise, Mars Kova burcu geçişi o denli teşvik edici ve yeniliklere heveslendirici olacaktır. Kariyer ve toplum içindeki konumunuz sizin için son derece önemli. Çalışın, çabalayın ve asla pes etmeyin.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Venüs dönemi genel olarak çevresel ilişkilerde, aşk hayatınızla ilgili konularda, paylaşım ve yenilik anlamındaki gelişmelerde şanslı bir zamanın işaret eder. Özgürlüğünüz, bireylik duygunuz, insanlarla olan irtibatınız, kendinizi güçlü bir şekilde dışa yansıtmanız mümkündür. Arkadaşlarınızla paylaşım, çevrenizle temasınız bu süreçte ön plandadır. Fikir paylaşımlarında bulunmak, sosyal medyada güçlenmek, değişime açık bir yüreklilikle katılmak sizin için kolaydır. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Sürpriz fırsatlarla karşılaşırsınız. İdeallerinizi gerçekleştirmek arzunuz yoğunlaşır. İnsanlar sizi ilgiyle takip ederler. İlgi çekici bulunursunuz. Düşünülmemiş, sıra dışı işler, uğraşılar, hobiler, kültürel faaliyetler, çocuklarla ilişkiler bu dönemde etkilidir.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Kovalar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, hayatın eğlenceli yanlarını yaşama arzumuzu yükselten, bir konudan diğerine hevesle atılarak bir şeyler yapmak, ortak koymak istekliliği veren bir yansımadır. Bundan iki hafta önceki Yeniayda, sosyal ilişkilerimiz ve hedeflerimiz anlamında nasıl bir yol izleyeceğimizi, hangi proje veya iş üzerinde odaklanacağımızı kafamızın içinde oturtmak istedik. Yazdık, çizdik, konuştuk, entelektüel birikimimizi insanlara göstermek için gayret ettik. Ancak zaman zaman da dağıldık, bir işi tam olarak yapmakta zorlandık veya beklentilerimizin dışında gelişmeler olduğu için sabırsızlandık. İşte şimdi Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda size odaklanma kazandırıyor. Yolunuzu belirlemenizde mantıklı düşünerek hareket etmenizde yardımcı oluyor. Şöyle bir arkanıza yaslanıp, akla yatkın çözümler bularak, araştırarak bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Bu Dolunayın burcunuzda ilerleyen Mars ile görünümü, size cesaret vericidir. Eğer gerçekten ne istediğinizi biliyorsanız, Dolunayın ışığı altında ilerlemek kolaydır. Aşk hayatınızı aydınlatan bu Dolunay, sosyal ilişkilerinizi güçlendirdiği gibi, bir yeni tanışmanın da işaretçisidir. Yeni bir karar, girişim, faaliyetler anlamında da bu Dolunay potansiyel gücünüzü anlamanızda rehberlik edecektir.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında Mars-Balık burcunda ilerleyecek. Para konusunda bir hayli duyarlı davranmamıza yol açar. Canımız mı sıkkın, bizi mutlu edecek harcamalarda bulunuruz. Kafamız mı bozuk, parayı kafamıza daha fazla takarız. Pek sabırlı olmayız. Ancak mücadele edip zorlukları güce dönüştüreyim demek aslında çok daha faydalı olmasına rağmen, biz elimize geçene kızar, kazanmak için adım atmayız. Benim para konusunda size tavsiyem bütçenizin dengesini korumanızdır. Geldiğinde tutmayı bilseniz, aslında hiç sıkılmazsınız. Genel olarak bu süreçte dikkat edilmesi gereken nokta, kimlerle parasal alışveriş içinde olmamız gerektiğini bilmek ve kazancımızı akıllıca değerlendirmektir. Birilerine güvenip de yola çıkmayalım. İyi niyetimizi kullanmalarına izin vermeyelim. Söz ile değil sözleşme ile işlerimizi bağlayalım. İş, girişim ve finansal konularda önümüzü tam net görmeden, hayali umutlar içine girmeyelim. Burcunuzda gerileyecek Merkür, zaten olan durumlara yeniden bakmak vakti olacak. Hem kişisel hem de mali anlamdaki hedeflerimizi gözden geçirirsek tedbirimizi almış oluruz.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Kovalar

1-Gizli ilişkiniz, bastırılmış öfkeleriniz, seçimleriniz, geçmişe ait deneyimleriniz,
2-Bilinçaltınızdaki tüm meseleler, dünyadan uzaklaşma isteğimiz(inziva), kaçışlarınız,
3-kaçamaklarınız, gizli işleriniz, gizli düşmanlarınız, yüzleşmekten kaçındığınız konular, geçmiş hayatınızla ilgili tecrübeler,
4-Edebiyatla ilgili çalışmalar (roman, şiir, senaryo), rüyalar, kaçışlarınız (televizyon izlemek, alkol, ilaç bağımlılığı, sürekli bilgisayar başında olma hali, sürekli uyumak gibi),
5-Meditasyon, iyileşme ve tedavi yeteneğiniz (nekahet dönemi), yüksek bilinci, istekleriniz ve zorunluluklarınız, yaşamdaki yönünüzü etkileyen güdüleriniz,
6-Fizikötesi deneyimleriniz (mistizm, huşu, arınmak için yapılan tüm eylemler), şefkat ve merhametiniz, gizlilik içinde yaptığınız iyilikleriniz,
7-Gizli görüşmeleriniz, ruhsal sınır ve sınırsızlıklarınız, sırlarınız

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
-Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
-İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
-Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
-Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, iş hayatınız ve ilişkinizle alakalı konuların gözden geçirildiği, biraz sessizliğin, ciddiyetin, disiplinin baskın olduğu zamandır. Bu süreçte işiniz veya projeleriniz için geriye çekilerek öğrenmek veya öğretmek amaçlı çalışmalara daha fazla önem verdiğiniz görülür. Benim tavsiyem bu tarih aralığında mutlaka işlerinize, duygularınızı karıştırmadan sorumluluklarınıza, görevinize odaklanmanızdır. İlişki anlamında da, sözüne güvenilir, dürüst, kendinden emin, uzun vadeli düşünen insanı tercih etmenizdir. Sizi geriye çeken değil ileriye götüren kişiyi yöneliniz. Gizli saklı işler çevirenleri değil, açık ve net bir şekilde kendini ifade edebilen insana değer veriniz.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Kovalar, 29 Aralık saat 08:53 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, bu yıl Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu nedenle, henüz tam anlamıyla emin olmadığımız, bu yüzden karar veremediğimiz meseleleri kendi içimizde gözden geçireceğiz. Ancak bu gözden geçirmede karamsarlık kadar dağılmamak da önemli. Amacımızı, hedefimizi sorgulayacağız. Sağlam mı, gerekli mi, doğru mu? Elimizdeki donelere bakacağız. Sözgelimi parasal bir konuda hesabımızı bilerek hareket edeceğiz. Eğer iş kurmayı düşünüyorsak, başka bir iş tercihinde bulunmayı istiyorsak tabii ki önümüzdeki bir aylık süre çok önemli. Çünkü Merkür bugünkü derecesine 20 Ocak civarında yeniden gelecek. Bu da gösteriyor ki, şu anda acil bir karar vermemek, bazı işler için tabii ki beklemek, hazırlanmak, duruma bakmak iyi olacaktır. Ben bu Yeniayı, bir hazırlık gibi görüyorum. Kişinin kendi için olumlu yönde yapacağı bir tercih için gayet yerinde bir süreç. Zaten geri hareketler yeniden bir bakmak hali değil mi? o zaman sakin ve aklımız başımızda düşünelim dostlarım. Mali ilişkilerimizi, kazanç durumumuzu, plan ve projelerimizi gözden geçirelim.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-21-22-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 11-17-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 13 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-6-31
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç