KADIN

İkizler Burcu Aylık Yorumu

GENEL BAKIŞ

Sevgili İkizler, 3 Ocak tarihinde Venüs, Balık burcunda seyrine başlıyor. İş hayatınızda ılımlı ve hassasiyetinizin yüksek olduğu bir zaman. Sorumluluklarınıza hakimsiniz ancak gönlünüze uygun ve hayallerinizi gerçekleştirecek bir iş beklentisi içerisindesiniz. Hassassiyetiniz var ve ilham gücünüz yüksek. Sizi rahatsız etmeyecek bir ortamda çalışmak istiyorsunuz.

4-8 Ocak tarihlerinde Merkür Yay burcuna doğru bir gerileme gerçekleştirecek. Bu dönemde iş hayatınızda çok önemli kararlar vermeyip bir durup düşünmeniz gerek. Evlilik ve boşanma gibi konularda hızlı kararlar vermekten kaçınmalısınız. 8 Ocak’ta Merkür düzelecek ancak 15 Ocak tarihine kadar evlilik, boşanma gibi ciddi kararlar vermeye başlayabilirsiniz.

12 Ocak tarihinde Yengeç burcunda Dolunay oluşacak. Tamamen maddi konular üzerinde etkili olacak bu enerjide, sıkıntı verecek kararlar almayıp dikkatli davranmanız gerek. Mevcut sıkıntılarınız ortaya çıkabilir, mutlaka ciddiyetle hareket etmelisiniz. Sizin için daha önceden yaşanmış maddi sıkıntılara çözüm bulmanın gerektiği bir dönem olacak. Merkür aynı gün Oğlak burcunda olacak. Sorumluluklarınızı bilip iş hayatınızla ilgili konularda hareket ederken beraberliklerinizi gözden geçirmelisiniz. Venüs-Neptün kavuşumu da Dolunay’la aynı gün gerçekleşecek. Özellikle bu, bir işin sonuçlanması ve bir projenin kabulünü gösterebilir, yeni bir iş olanağı ortaya çıkabilir. Sorunlarınızın uzun süredir gerçekleştiği kişilerle olan ilişkilerinizde, artık vericiliğin bir sınırı olduğunu size hatırlatacak. Finansal anlamda, özellikle bir bebek sahibi olmak istiyorsanız ve maddi açıdan durumunuz müsait değilse bunu biraz ertelemek ya da bir yatırıma girişmeden önce planlamasını ve bütçesini iyi yapmanız gerek.

19 Ocak tarihinde Güneş, Kova burcunda olacak ve 28 Ocak tarihinde ise Yeniay Kova burcunda doğacak. Aynı gün Mars da Koç burcunda ilerliyor. Yeni bir işle, bir yolculuk planlamasıyla karşılaşabilirsiniz. Tüm bunlar sizin için yeniliklere adım atma konusunda önemli bir tarih. Organizasyon ve gruplarla temas konusunda liderlik gücünüzü göstermeniz açısından önemli bir dönem olacak. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE OCAK AYI

1-8 OCAK ARASI

Sevgili İkizler 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Kariyer hayatıyla ilgili konularda ve aşk yaşamınızı ilgilendiren meseleler üzerinde etkili görünmektedir. Kişi özellikle mesleki konular üzerinde ilişkilerini gözden geçirmelidir. Hesaba dayalı bir meslek grubunda çalışıyorsanız, dağılmadan hareket etmek gerekir. Ayrıca aşkta vericilik anlamında ilişki gözden geçirilmelidir. İş ilişkilerinde ılımlı davranmamız, empatide bulunmamız gerekebilir. Sanatsal alanda görev yapıyorsak, bu geçiş bizim için gayet olumludur. Problemlerimizden uzaklaşmak, biraz olsun rahatlamak, güzelliklere kavuşmak arzumuz yoğun olsa da, gerçeklerden kaçmamak, bilinçli bir şekilde durumumuzu gözden geçirmemizde fayda görüyorum. İyi niyetimizin başkaları tarafından kullanılmaması için dikkatli olmayı, doğru seçimlerde bulunmak için incelemeyi de ihmal etmememiz lazımdır. Bu süreç genel olarak sanatsal becerililiğe sahip kişiler için verimli geçer. Ürünlerinizi sergileme, kendinizi gösterme fırsatı yakalarsınız. Renkler, kokular, çirkinliği örten güzelleştirmeler, dekorasyon, resmetme, yardımlaşma gibi olgular dönemin etkileri arasında yer alır. Eğer iş sorununuz varsa veya patronunuzla problemler yaşıyorsanız bu süreçte durumunuzu gerçekçi bir şekilde ele almayı unutmayınız.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Evlilik, uzun süreli ilişki, rakipleriniz, sözleşme ve anlaşmalar, imzalar, davalar konusunda tekrar bir analize ihtiyacınız var. Siz bir ilişkiyi kendinizce yorumlarsınız. Kendinizce bir karar verirsiniz. Ancak karşınızdaki kişi bu konuda sizin gibi düşünmeyebilir. Siz rahat davranırsınız, rakibiniz sizi geçebilir. Hani büyüklerimiz der ya, kimseye güven olmaz hayatta diye. Karşınızdaki kişi de sizin için böyle düşünerek hoşunuza gitmeyen bir karar verebilir. Yapılacak anlaşmalar ertelenir veya hukuki bir anlaşmazlık son anda bu ortaklığın bozulmasına yol açabilir. Her şeyin söz ile değil belge ile tescil edilmesinde yarar var. Bir anda verilen evlenme kararı, bir müddet sonra sıkıntı yaratabilir. Eşiniz boşanmaktan vazgeçebilir. Kimi İkizler eski bir iş ortağıyla ilgili meselelerle uğraşabilir. Evlenme teklifi alabilirsiniz. Fakat bu kişiyi, bu ilişkiyi, ilerisi adına her yönüyle ele almakta yarar vardır. Hayallere kapılmamak gerekiyor. Aceleyle kararlar vermemek lazım. Eğer evliliğimizde sorunlar varsa, danışmanlık almakta yarar var.

Tüm burçlar için önemli Not: Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında etkili olacak Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Bu süre içinde, bir iş ortaklığı kurulacaksa, her bir noktanın iyice konuşulmasında yarar var. Sözleşme şarttır. İlişkiler açısından gayet önemli olan bu geçiş, partneriniz, rakipleriniz veya sizinle bir şekilde bağlantısı olan insanlarla aranızdaki farklılık ve benzerlikler gözden geçirilmesi yönünde kıymetlidir. Çiftlerin birbirine karşı abartılı şekilde konuşması, kendi bildiklerini dayatmaya çalışması sonucunda sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Özgürce konuşan taraf, diğerinin ilişkideki rolünü umursamayabilir. Olgun davranmayan partner veya iş ortağına karşı anlayış göstermeniz zorlaşır. Oysaki bu süreçte, öncelikle birbirinizi dinlemeniz, anlamanız çok önemlidir. Farklı düşünüyor olsanız bile, ortak bir nokta üzerinde buluşabilirsiniz. Hiç kimse, aynı düşünmek zorunda değildir. Fakat ilişki bir yaşam ortaklığı olduğuna göre, kavga-eleştiri-abartı-baskı gibi olguların da sizlere bir faydası yoktur.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili İkizler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, maddi açıdan ve genel olarak değer verdiğimiz ne varsa onu korumayı, güvence altına almayı önemsediğimizin işaretçisidir. Bu Dolunayda önemli olan, bizim dışımızda gelişmesi mümkün durumlara karşı temkinli olmak, hesabı bilmektir. Sözgelimi borçlanma, kredi, eşimizin maddi durumu, iş alacaklarımız, ortaklıklarımız, maddi beklentilerimizle ilgili her şeyi iyice muhasebe etmeliyiz. Bugün Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, çıkarlarımız söz konusu ise, biz kimseye güvenip yola çıkamayız veya her şey yolunda giderken de, sürekli karamsar düşünemeyiz. Duruma gerçekçi şekilde bakacağız. Eğer bir sıkıntı varsa, yapıcı çözüm yolları arayacağız. Araştıracağız. Bu bize ne kazandırır, ne açıdan zorlar diye analiz edeceğiz. Dolunayın görünümlerine baktığımızda, hatır gönül işlerine dikkat edin derim. Bütçeniz dengeli olsun. Gelir-gider arasındaki uçurumlar olmasın. Bir proje, fırsat veya gelişme olduğunda, bunun uzun vadeli olup olmadığına bakalım. Çocuklarımız canımız bizim. Ancak hesapsız alışverişlere dikkat edelim. İhtiyaçlarımızı düzgün şekilde planlayalım. İş hayatında iyi niyetin sınırlarını bilelim. Birileri kendi çıkarını düşünerek, bizi yanıltmasın. Bu Dolunayda ideallerimizi bir daha gözden geçirelim. Hedefimizi bilelim. Elle tutulur, göz görülene önem verelim.

12 Ocak-7 Şubat tarihlerinde Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Dışarıdan gelir elde etmek veya desteklenmek konusunda zorlanabiliriz. Yükümüz artar. Hızlı bir şekilde düşünen ve çabucak işleri halletmekten yana bir kişi olmamıza rağmen, belirsizlikler yüzünden beklemede kalabiliriz. Ailemiz, evimiz, güvencemiz, geleceğimizle alakalı konularda ciddi düşünmek zorundayızdır. Sözler vermekten kaçınırız veya kaçınmamız gerekir. Çünkü verdiğimiz sözün arkasında durup duramayacağımızı bilemeyiz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu geçişi, gruplarla temas, insanlarla bir araya gelmek, farklılıklarınızı ortaya koyabilmek gayet kolaydır. İşlemeyen, yavaş olan, engelleyen ilişkiler ve çalışmalara tahammül edemeyiz. Eğitimde yeni bilgilerin öğrenildiği, iş hayatında yeni gelişmelere, teknolojiye meraklı olunduğu, çevre ilişkilerinde paylaşımın önemsendiği bir dönemdir.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili İkizler 28 OCAK saat 03:07 KOVA BURCUNDA doğacak Yeniay, seyahat konularından akademik kariyere, hukuk ve ticaretle ilgili meselelere kadar hayata yeniden bir bakış anlamında destekleyici ve aktif edicidir. Bu Yeniay ayrıca, aşk ve toplumsal ilişkilerinizi özgürce yaşama arzunuzu belirleyicidir. Özünde, yenilik ve girişim özelliği olduğu için, rutin olan her şeyden uzak durmak isteriz. Amacımız psikolojik ve bedensel anlamda kendimize özen göstermek ve canlanmaktır. Bu nitelikler çerçevesinde bu Yeniayı değerlendirmek yararlı olur. Yeniayın oluştuğu bugün, Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir boyunca yeni işler, yeni dostluklar, grup aktiviteleri, kişilerle bir araya geliş, toplantı ve görüşmeler bir hayli etkili olur. Cesaretimiz yükselir, kendimizden emin oluşumuz, yaptığımız her işe yansır. İsteklerimizi ifade edebilir, bildiğimiz şekilde ilerleyebiliriz. Zaten amacımız iş hayatı ve özel yaşantımızdaki baskıları veya sorunları aşmaktır. Kaldı ki, bu Yeniay birkaç gün sonra Venüsün Koç burcuna girmesiyle daha cesur hareket etmenizi ve size en uygun kişi veya kişilerle tanışmanız yönünde de kuvvet sunacaktır. Kimi İkizler için, yeni bir ilişki anlamına geldiği gibi, bazılarınız için yeni bir projeye adım atmanın, bir teklifle karşılaşmanın da göstergesidir.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İleriye yönelik hedefleriniz, girişimleriniz, plan ve projeleri gerçekleştirmeniz yönünde size destektir. Bu süreçte önemli olan hedefinizin ne olduğunu bilmek ve sizi ileriye götürecek sistemin içinde yer almaktır. Yani kendinizi hangi alanda göstermek istiyorsanız, o alanın içindeki kişilerle ilişkilerinizi güçlü tutmak lazım. Sübjektif bakış açısı içinde tartışmacı bir kimlik sergilemek veya kavgacı tarzda hareket etmek sakıncalı olabilir. Kendinizi göstermek istiyorsanız, girişimci olmalı, fakat ekip halinde ilerlemek gerektiğinin de bilincinde olmalısınız. Rakiplerinizi geçebilmenin yolu, işinize ve amacınıza ne kadar sarıldığınıza yani odaklandığınıza ve bilinçli düşündüğünüze bağlıdır. Sabırsız davranmamalısınız. Zamana, zemine, amaca, karşınıza çıkan fırsatlara göre enerjinizi yönlendirirseniz gayet faydalı olacaktır.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-9-10-13-14-18-19-28 Zayıf Enerjili Günler : 3-15-16-23-24-30-31 Aşkta En Şanslı Günler : 18-19 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 9-10-11 (Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25 (Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç