KADIN

Boğa Burcu Yorumları

Sevgili Boğalar 2016 yılında, aşk hayatımız, hayatın keyif verici güzellikleri, çocuklar ve kendimizi ifade ediş biçimimizle ilgili olarak, değerlendirmede bulunacağız. Bugüne dek yaşadıklarımız ve bizim için değeri olan her şeyi ele alacağız. Bizi nelerin mutlu ettiğini veya edebileceğini, nelerin rahatsız ettiğini veya kaygılandırdığını saptayacağız. Aşkta aradığımız nedir, verdiklerimiz, aldıklarımız, beklentilerimiz üzerinde duracağız. Önemli olan dengeli bir ilişki yaşamaktır. Verdiğinizin, aldığınızın hesabını yapmak yerine, sahip olduklarınızın değerini bilmek de 2016 yılının özünde önem taşıyor. İlişkide, bencil davranmamak, ölçüyü kaçırmamak, her iki kişinin de dikkat etmesi gereken noktadır. Birbirinizi kırmaktan, yanlış kararlar vermekten sakınınız.

Kendinize güvenin ve hangi yolda ilerliyorsanız, o konuda gerekli sorumlulukları, inisiyatifi ele alarak ilerleyin. Dağılmadığınız zaman, başarılı olursunuz. Sosyal ilişkiler, eğitim, iş konularında derinlikli analizler gayet faydalıdır. Böylece hangi yolun doğru ve sağlam olacağını bilerek ilerlersiniz.

Kazancımızı, bilgimizi, deneyimlerimizi doğru yatırım, doğru ortak ve gerekli işlerde kullanmalıyız. Dikkatli ve özenli şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Ne daha fazla kazanayım diyerek yanlış işlere kalkışalım ne de var diye har vurup harman savuralım. Hesap hataları yapmamalıyız. Eğer borcumuz harcımız varsa bunları ödemeliyiz. Bir işe adım atıyorsak bunun artı ve eksilerini tartmalıyız. Bir koyup bin alırım diye düşünerek, kredi çekmek, borç altına almak yanlış olur. Muhasebemizi iyi yapmalıyız.

İlişkinizle alakalı konularda partnerin kendi istekleri konusunda daha kararlı bir tavır sergilemesi mümkündür. İnatlaşmalar söz konusu olabilir. Şimdiden, birbirinizi dinlemeye, fikirlerinizi almaya çalışmanız yararlıdır. İş yaptığınız insanlarla mali ve ortaklığa ait konular üzerinde en başından her şeyin konuşulmasında yarar var.

2016 yılı, hayallerinizi gerçekleştirmeniz yolunda ilham gücü veriyor. Hem özel hem de sosyal hayatla olan bağlantınızı kuvvetlendiriyor. Aşkta seçicilik, çocuklarla alakalı konularda sorumluluk duygusu, yaşamı kucaklamada bilinçli tercihlerde bulunabilirsiniz. Yeteneklerini kullanmak yerine, kaderi suçlamak. Hayır, bu çare değil. Bilakis gerçekçi olmalısınız. Gelişimin yolu budur. Hayal etmek, başarının yarısıdır derler ya, işte sizin de başarınız, gerçek manada ne istediğinizi bilmek ve ona göre hayatınızı restore etmekle mümkündür. Yaradanın bir planı var elbet. Ona ne şüphe. Ancak tedbir, özgür irade, bilinçli seçim, farkındalık gibi olgular da insana sunulmuş armağandır. Biz bu armağanın kıymetini bilerek tercihlerimizi yapmalıyız. Zaman alan hiçbir yararı olmayan uğraşılar yerine, size faydalı olacak, gelişiminizde destek verecek gruplar içinde yer alabilir, dostluklar kurabilirsiniz.

Eylül ayı itibariyle, sıhhatimiz, güzellik, bakım ve estetik duygumuz, huzurumuz, iş şartlarımız, yaşam koşullarımız, haklarımız bizim için çok daha kıymetli olacak. Çünkü bileceğiz ki, huzursuz, sağlıksız ve dengesiz bir yaşam sürmenin hiç kimseye bir faydası olmaz. Kendi haklarımız kadar başkalarının da hakkına saygı gösterirsek, bu süreçte elde ettiğimiz manevi tatmin duygusu hakikaten çok yararlıdır. Uyum içinde, adaletli, eşitliğe dayanan, iş hakkımızın gözetildiği bir ortamda çalışmayı tercih etmek gerekiyor.

Kasım ve Aralık aylarında, kısıtlamalar, mecburiyetler, zorluklar, iyi niyetlilik, özgürlük ihtiyacımız, farklı bir şeyler yapma arzumuz bizi yanlış ve aceleci kararlar almaya sevk edebilir. Lütfen bilinçli olalım. Bedensel ve psikolojik sağlığımıza önem verelim. Birileri idare edeceğiz diye kendimizden ödün vermeyelim. Üstümüze düşeni, gücümüz yettiğince yapalım. Bilgimiz, tecrübemiz, hedeflerimiz doğrultusunda gelişime önem verelim.

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında ilişki evinizde etkili olacak Mars-Akrep burcu seyri ilişki konularında, birbirinizin kişilik özelliklerinize ve hedeflerinize saygı duyulması ve mevcut durumun gözden geçirilmesi ve dengeye kavuşturulması gereken zaman dilimidir. Taraflar birbirine güç uygulamak yerine problemlerini uzlaşmacı bir tutum, olgun ve mantıklı bir bakış açısıyla ele almalıdırlar.

10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda doğacak. Size tecrübe kazanma yolunda bir adım niteliği taşıyor. İş veya özel hayatınızı ilgilendiren konularda fikirsel anlamda gelişim vadeden bu Yeniay, bilgilenme, araştırma, eğitim, iş konularında sorumluluk aşılıyor. Yeniayın görünümleri incelediğimizde, onun etkilerini çok daha net görebiliriz. İlk görünüm, Jüpiterle olup, hem yeteneklerinizi güçlü bir şekilde ortaya koymanızı hem de aşk hayatınızla ilgili konuları daha dikkatli bir şekilde incelemenizi sağlıyor. Mevcut duygular, fikirler yeni bir bakış açısıyla gözden geçiriliyor. Bu da gelişim anlamına geliyor. Yeniayın Kuzey düğümle görünümü, deneyimlere açık olmamızı ve özgüven duygumuzun yükselmesini sağlıyor. Merkür geri hareket dönemine denk gelen bu Yeniayda tabii ki acil kararlar vermemek, tam olarak emin olduğumuz konularda adım atmak en doğrusudur. Bilginizi geliştirmek yönünde geri hareket gayet olumludur. Öğrendiğiniz bir şeyi kolay unutmazsınız. Gözlemde bulunduğunuzda hangi işin hangi adımın sizin için daha doğru ve yararlı olduğunu tespit edebilirsiniz.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür-Kova burcuna gerileyecek. İş hayatınızla ilgili yeni planlarınızı tekrar gözden geçirerek eksiklerinizi saptamalısınız. Yeni bir iş teklifini ise, gözden geçirmeli ve sizin açınızdan olabilecek artısı eksisi üzerinde mutlaka durulmalıdır. Aniden gelen bir teklif veya sizin bazı nedenlerle birdenbire karar değiştirmeniz, başka bir yöne gitmeye karar vermişken tam tersi bir seçimde bulunmanız ve yeni bir adım atmanız yanlış olacaktır.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre içinde, aşk olgusu, sevdiğimiz şeyler, hayatın keyif verici güzellikleri, çocuklar ve kendimizi ifade ediş biçimimizle ilgili olarak, içsel bir değerlendirmede bulunacağız. Özgüven duygumuz, tecrübelerimiz, bugüne dek yaşadıklarımız ve bizim için değeri olan her şeyi ele alacağız. Bizi nelerin mutlu ettiğini veya edebileceğini, nelerin rahatsız ettiğini veya kaygılandırdığını saptayacağız. Aşkta aradığımız nedir, verdiklerimiz, aldıklarımız, beklentilerimiz üzerinde duracağız. Tabii ki bütün bu sorgulamalar bardağın sadece boş tarafını değil, dolu tarafının da farkında olarak yapılmalıdır. Aldığımız kadarını vermek, verdiğimiz kadarını almak gibi alışverişten söz etmiyorum elbet. Burada önemli olan sağlıklı, verimli ve işlerliği olmayanı tespit etmektir. Sürekli kusur bulmaya dönük bir insansak mutlu olmamız zordur veya sürekli birilerine verici olmak da yorucudur. Önemli olan dengeli alışverişlerdir. Aşk ve çocuklar, hayatın genelinde bu geri hareket süresince kendimizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirerek yapacağımız tespitler hakikaten faydalı olup, sürenin bitiminde sağlıklı bir karar verilmesi yönünde önem taşır. Bu süreci bir içsel uyanış gibi görünüz. Özgüven duygunuzun niteliğini ölçüyorsunuz. Verdiğinizin, aldığınızın hesabını yapmak yerine, sahip olduklarınızın değerini bilmek de bu uyanışın işaretçisi olacaktır.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Boğalar,

Aşk hayatınız.
Çocuklarınızla olan iletişiminiz
Hayatı algılayış biçiminiz
Sizden farklı görüşte olan insanlarla olan görüş alış verişiniz
Yüksek eğitiminiz, seyahatleriniz, akademik çalışmalarınız
Yabancı bir ülkede yerleşme konuları
Gönül maceralarınız
Ticaret hayatınız.
Yabancılarla olan temaslarınız.(Dış ülkeler)
İnancınız
Parasal kazancınızla alakalı iş görüşmeleriniz ve seyahatleriniz.

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Boğalar bu hafta, yüreğinizin içinde kimsenin bilmediği ancak sizin içinizi burkan ve kimi zaman öfkelenmenize sebep olan mevzular nedeniyle biraz keyifsiz olabilirsiniz. Sorumluluklarınız ağır basabilir, bazı insanlar yüzünden kendinizi engellenmiş hissedebilirsiniz. Öfkenizi dışarıya yansıtmak istediğiniz halde, içinde bulunduğunuz şartlar buna mani olabilir. Haftanın genelinde, satış-pazarlama, toplumsal ilişkiler, aşk hayatınız, çocuklar, mali konular ve başkalarıyla aranızdaki her türlü duygusal, finansal bağlantıların ciddiyetle ele alınacağını söyleyebiliriz. Merkür geri hareket döneminde bu konuların gözden geçirilmesinde fayda görüyorum. Tedbirli olalım.

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, ailemiz ve toplum içindeki yerimizi, geçmişimizi, değerlerimizi önemsememek, isteklerimizi kabul ettirmek ve takdir edilmek arzumuzun yükselişidir. Aile içinde kendimizi güçlü ve önemli görmek isteriz. Eğer bu alanda bir problem varsa, bunun mutlaka çözülmesi, ancak bizim istediğimiz şekilde olması gerekir. Böyle düşünürüz. Birlikte yaşadığımız kişi ve tüm ailemizle ilgili konular hassas noktamızdır. Bu anlamda Dolunayın görünümlerini incelemek durumu anlamamızı sağlar. Ay- Mars mücadeleci görünümü, eviniz, ailenizle ilgili konuda yaşanması muhtemel bir gerginliğin işaretçisidir. Bir taraf kendi isteklerini dayatır, baskı kurar, benim dediğim olacak diye tutturur. Diğer kişi söz hakkının kendisinde olduğunu düşünür ve bu baskıya karşı çıkar. Bir inatlaşma hali söz konusudur. Tatsızlık yaşanabilir. Ay-Satürn görünümü, her ne olursa olsun ortaklaşa bir yaşamın gereği olan kararların veya gelinen durumun dikkatlice gözden geçirilmesidir. Akılcı düşünme vaktidir. Her şeyi iyice hesap etmeden gerginlikle verilen kararın pişmanlığı zor olur. Unutmayalım ki, Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde sona erecek. Ancak bir haftalık gölgeli günlerini göz ardı etmemek lazım. Gerçekten emin misiniz, bu sizin için doğru mu diye düşünmelisiniz.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova dönemi iş hayatımızla ilgili konularda yenilikçi düşünülmesi, etrafınızdaki insanlarla ilişkilere önem verilmesi gereken zamandır. Şöyle bir kendinizi gözden geçiriniz. İşinize nasıl heyecan katabilirsiniz, nasıl yeniliklerde bulunabilirsiniz bunlar üzerinde mutlaka durun. Otorite konumundaki kişiler veya soluklandığınız dünya sizden farklı bir şeyler bekleyecektir. Siz de yaratıcı yönlerinizi öne çıkarırsanız orijinal olana yönelirseniz değişik yöntemler keşfedebilir, dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcundailerleyecek. Boğalar sağlamcı oldukları için, bu dönemde para kazanmak, kendilerini ifade etmek, güçlü insanlarla temasa geçmek, farklı bir şeyler yaparak kendilerini geliştirmek yönündeki meseleler üzerinde ciddiyetle duracaklar. İş hayatında ciddiyet daha fazla ön plandadır. Bekar Boğalar da, kendini toplum içerisinde kabul ettirmiş ve saygınlık uyandıran kişilere yönelirler. Venüs-Oğlak burcu geçişinde, işlerinizi ciddi biçimde organize etmenizde yarar var.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, ciddi bilgi edinme ve gerçekçi düşünme sürecidir. Bu dönemde iş-eğitim- para- aşk hayatınız veya çocuklarınızla ilgili meseleler üzerinde odaklanmayı tercih edebilirsiniz. Zihniniz disiplinli düşünmeye açık olduğundan, hiçbir işi yarım bırakmaz, mutlaka bir sağlam temel üzerine oturtmayı tercih edersiniz. Dürüstlük, netlik ve sağlamlık sözlerinize yansır. Uzak akrabalarınızla ciddi anlamda bağlantılar kurarsınız. Bir alanda, işi en doğru biçimde öğrenmeye, kendinizi geliştirmeye çalışırsınız. Amacınıza yönelik hareket edersiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 9-13-14-17-18-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-24-25-31 Aşkta En Şanslı Günler : 26-27 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20

Yeniay : 17-18-19(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-6-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ŞUBAT

1-7 Şubat arası:

Sevgili Boğalar haftanın ilk gününde, özel hayatımızda, iş ortaklıklarımızda veya rakip konumunda bulunan kişilerle, burun buruna gelebiliriz. Özellikle mesleki ve toplumsal alanda arzu etmediğimiz gelişmeler yaşıyorsak, mevcut durum bizi rahatsız edici ise, kolayca öfkeleniriz, tepkide bulunabiliriz. Hayatın üzerimize geldiğini düşünürüz. Ancak ilerleyen günlerde, işlerimize odaklanmamızda yarar var. Böyle tepkilerin bize bir faydası olmaz. Bilakis, mantıklı, sağduyulu davranmak gerekir. Hem başkalarıyla işbirliğine açık olmalıyız hem de kendi yolumuzun farkında olarak mücadele etmeliyiz.

8-14 Şubat arası:

8 Şubat saat 16:39 da, Kova burcunda oluşacak Yeniay, mesleki konular ve yakın çevremizde bulunanlarla alakalı ve iş girişimleri yönünde etkilidir. Yenilikler getirir, sorumluluk verir ve gelişim yolunda sizin de sıkı çalışmanız, işlerinize odaklanmanız, mesleki anlamda farklı bir yol izlemeniz, hazırlanması gereken belgeler, öz tanıtımlar gibi konularda da önem taşır. Bu yılki Yeniayın nelere işaret olacağını, görünümlerini inceleyerek anlarız. Merkür-Kuzey düğüm görünümü, ihtisas görmek, bilgilenmek, bazı kişilerden destek görmek, görüşmelerde bulunmak ve ilerisi adına yenilikçi adımlar atabilmek yönünde kuvvet verir. Yeteneklerinizi dış dünyaya ifade etmenizi sağlar. Gayet olumludur. İkinci görünüm Ay-Uranüs arasında oluşur. Uzun zamandır planladığınız bir projeyi yürürlüğe koyma heyecanını işaret ettiği gibi, değişimde bulunma zamanının geldiğini gösteriyor. Dönüp bir daha bakmak, belki gözden kaçan bir şeyler vardır diye incelemek tabii ki yararlı olur. Ay-Mars arasındaki mücadeleci görünüm, aceleci davranmamak gerektiğini işaret ediyor. Rakipleriniz sizin önünüze geçmeye çalışabilirler. Ayrıca iş ve özel hayatınızda tepkisel davranmamak, bazı pürüzleri halletmek için, uzlaşıya açık olmak, duruma gerçekçi bakmak yararlıdır.

14 Şubat -5 Mart Merkür-Kova burcu geçişi iş hayatında bilginizi tecrübenizi yenilikçi tarzda ve yaratıcı şekilde ortaya koymanız gerektiğini gösterir. Zekanız, iletişim beceriniz, gruplar içindeki etkinliğiniz, dış dünya ile güçlü temasınız ilerlemenizde yararlıdır. Mali konularda kazandırıcı işlere yönelmeyi sağlayıcıdır. Bir proje veya bir etkinlik yoluyla para akışını simgelediği gibi, işsizlik sorunumuzun çözülmesi sonucu bir akışın sağlanması yönünde de etkilidir.

15-21 Şubat arası:

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak kariyer hayatınızla ilgili konularda, yenilikçi tarzda düşünmeniz ve ilişkilerinize önem verebilmeniz anlamında gayet kıymetlidir. Başkalarına mesafeli davranabilirsiniz. Ancak bu burun büyüklüğü şeklinde değildir. Genel yapınız olarak ciddiyeti önemsediğiniz içindir. İş hayatında ve toplumsal yaşamda ideallerinize bir hayli kıymet verirsiniz. Değişik insanlarla tanışarak, grup çalışmalarına ağırlık vererek, iş hayatında geniş bir çevre edinmenizde yarar vardır. Akılcı yaklaşımlarınız sayesinde çevrenizdeki kişilerle güçlü bağlar kurabilirsiniz. Bu süreçte, ben bilirim tarzı yaklaşımlarda bulunmak, inatlaşmak yanlış olur. Ortama, zamana, işin gereklerine, hayatın geneline göre hareket etmekte fayda vardır.

19 Şubat -20 Mart arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş, duygularımız, hayallerimiz, duyarlılığımız ön plandadır. Sanatsal konulardan, mistik faaliyetlere kadar geniş bir alanda soyut çalışmalara yönelebiliriz. Balık burcu geçişleri iki yönlüdür. Bazıları kendinden ödün verir, sınırlarını çizemediği için başkalarının kurbanı olur ve en ufak bir zorlukla karşılaştığında kadere küser. Kimileri becerilerini, yeteneklerini hayal gücüyle birleştirerek hayata sunar ve duygularının esiri olmadan yolunda ilerler. Tabii ki Boğalar, maddi ve manevi değerlerinin gayet bilincinde olan toprak insanlarıdır. Öyle bilmedikleri sularda yüzmeyecekler ve ne yapmak istediklerini tespit ederek dönemi olumlu yönde değerlendireceklerdir.

22-28 Şubat arası:

22 Şubat tarihinde saat 20:20 Dolunay Başak burcunda oluşacak. Hatırlarsanız geçtiğimiz 8 Şubat tarihinde, yeni bir şeyler ortaya koymak amaçlı projeler üzerinde durmuştuk. Bugün vardığımız noktaya bir bakacağız. Bunları gerçekleştirdik mi, yoksa hala bazı şeyler pek umduğumuz gibi gitmiyor mu? Güne boşluk etkisi altında başladığımız için, özellikle ailevi ve özel ilişkimizle alakalı meselelerde biraz zorlanabiliriz. Bizim isteklerimizle çelişen karşıt görüşler nedeniyle üzerimizde baskı hissedebiliriz. Bu nedenle biraz sakin olmamızda yarar var. Saat 20:20 Başak burcunda oluşacak Dolunay, aşkta her bir durumu incelikle ele aldığımızı, detayları önemsediğimizi, bu yüzden de içimizin pek rahat etmeyeceğini gösteriyor. Fazlasıyla önemsediğimiz değerlerimiz, beklentilerimiz var. Bunu karşımızdaki kişide göremediğimizde sıkılıyoruz. Şefkat, anlayış kadar düzenlilik, kusursuzluk da bizim için kıymetli. Ancak her şeyi bu denli köşelememek lazım. Bazen akışa bırakmak, su akar yolunu bulur misali demek gerekir. Yoksa yoruluruz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-10-14-18-19-23-24 Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-20-21-28-29 Aşkta En Şanslı Günler : 23-24 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 16

Yeniay : 13-14-15(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MART

1-6 Mart arası:

Haftanın hemen başındaki görünüm, borç alarak veya bizzat para koyarak yapılacak işler ve verilecek kararların işaretçisi olsa da, sağlamlığı konusunda şüphemiz varsa beklemede kalalım.

5 Mart saat 12:23-22 Mart saat 02:19 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, hedeflerinizi gerçekleştirme anlamında fazla iyi niyetli düşünmeye, durumları net bir şekilde görememe, dostunuzu, düşmanınızı ayırt edememe gibi durumlara yol açabilir. Yardımlaşma hissiniz bir hayli yüksektir. Ancak bunun ayarını bilemediğiniz zaman kendinizden çok başkalarının işine yararız. Aklınızla, mantığınızla durumunuzu gözden geçirmeyi unutmayınız. Duyguların sizi yanıltmasına, tanımadığınız kişilerin sizin iyi niyetinizi kullanmasına izin vermeyiniz. Belli bir mesafe koyarak karşınızdaki kişiyi test ediniz. Mesleği sanat ve mistik çalışmalar, yardımlaşmayla alakalı olan kişiler bu süreçte değerli çalışmalarda bulunabilirler. Aşk hayatınız ve parasal konular üzerinde düşünmemiz yerinde olacaktır.

6 Mart saat 04:28-17 Nisan saat 15:14 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, krediler, yatırımlar, miras, hukuki borç ve alacaklar, ortaklaşa paylaşımlar gündem maddenizde önemli hale geliyor. Piyasanın durumuna dikkat edilmeli, ilişkilerimize bir bakmalı, birilerine güvenerek yola çıkılmamalıdır. Mars-Yay burcu geçişinde, hukuki konular, alacaklarınız, bankalarla alakalı işlerimiz, başkalarıyla olan maddi ilişkimiz dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Zaman zaman gerginlikler yaşanabilir. Eğer borcumuz varsa, alacaklar sıkıştırabilir. Alacağımız varsa tahsili için biz harekete geçebiliriz. Ancak belirsizlikler de yaşanabilir. Tam olarak netleşmeyen, ne olacağı belli olmayan durumlara karşın, bizim dikkatli olmamızda, sabır göstermemizde yarar var. Ayrıca para konusunda bazen iyimser kimi zamansa kuruntulu şekilde hareket etmeniz mümkündür. Miras, aile desteği veya farklı yollarla paralar elde etmeniz de mümkündür. Fakat bunların kullanımında, değerlendirilmesinde ölçüyü kaçırmamak, ilerisini düşünmek yararlı olur.

7-13 Mart arası:

9 Mart saat 03:58 Balık burcunda Tam Güneş Tutulması

Sevgili Boğalar, Tam Güneş Tutulması, saat 03:58 de, Balık burcunda oluşacak. Bu sizin ileriye yönelik hedeflerinizi gerçekleştirme imkanı sunan bir kuvvettir. Kendinize güvenin ve hangi yolda ilerliyorsanız, o konuda gerekli sorumlulukları, inisiyatifi ele alarak ilerleyin. Dağılmadığınız zaman, başarılı olursunuz. Tutulmanın görünümlerini incelediğimizde, yolumuz üzerindeki zorlukları, kolaylıkları daha net görmüş oluruz. İlk görünüm, Ay-Pluto arasında oluşacak. Size, destek sunabilecek güçlü kişilerin işaretçisidir. Dış dünyada sosyal ilişkiler, eğitim, iş konularında derinlikli analizde bulunabilir, hangi yolun doğru ve köklü olacağını bilerek ilerlersiniz. Ay-Jüpiter karşıtlığı, size inanç ve kuvvet aşılıyor. Ancak yine de, aşk hayatınız, çocuklarınız ve hayata dair her konuda bağımlı ve fanatik davranmayınız. Mütevazı davranmak yararlı olur. Ay-Kuzey düğüm karşıtlığı, şefkat, sevgi olgularının ne kadar kıymetli olduğunu, başkalarına yardımcı olmanın hazzını, geleceğinizi düşünerek bilinçli hareket etmenin önemini vurguluyor. Ay-Mars görünümü ise, finansal konularda daha dikkatli ve tedbirli hareket etmeniz gerektiğini gösteriyor. İlişkide, bencil davranmamak, ölçüyü kaçırmamak, her iki kişinin de dikkat etmesi gereken noktadır. Birbirinizi kırmaktan, yanlış kararlar vermekten sakınınız. Bu tutulma olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Boş yere gereksiz riskler almayınız.

12 Mart saat 12:24-5 Nisan saat 19:50 tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Balık burcu geçişi genel olarak, ilişkilerde verici, ılımlı, şefkatli yaklaşımların göstergesidir. Güzel olan duygular, dostluklar, çalışma hayatımızda ve genel olarak arkadaşlık ilişkilerinde öne çıkar. Zaman olgusu kıymetli. İyi niyetle başlanan bir ilişki daha sonra karşı tarafın hayatındaki sıkıntıların, sorumlulukların çokluğu nedeniyle bitebilir. Devam eden ilişkinizde, sorunlar varsa bunlar bir yana atılsa da, bir müddet sonra öyle yürümeyeceği anlaşılabilir. Bilinçli olmak, gerçekleri göz ardı etmemek gerekiyor. Bu süreç, iş hayatımızda ılımlı, duyarlı, başkalarına yardım etmekten zevk alacağımız bir dönemin de göstergesidir. Sanatsal, mistik alanlara duyulan ilginin de göstergesi olacak. İş başvurusunda bulunacaklar mutlaka iyice durumu gözden geçiriniz. Yanlış bir tercih, gözden kaçan bir ayrıntı veya sorunları umursamamak yanlış olur. Karşımıza çıkan fırsatları onaylamadan önce üzerinde düşünelim.

14-20 Mart arası:

16 Mart tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, aşkta canlanma, kendimizi ve arzularımızı ruhsal anlamda derinlikli gözden geçirme, gerçek anlamda aşkın anlamını keşfetme yönünde olumludur. Jüpiter gerilediği için zaten sıradan bir aşk yerine, daha anlamlı ve bizi derinliklerimizle buluşturan bir ilişkiyi yeğleriz. Daha akıllıca gözden geçirmelerde bulunuruz. Gizemli olan güzelliklere yöneliriz. Yüzeyde olanı değil, ruhumuza işleyeni isteriz. Biz de aynı şekilde sevdiğimize yöneliriz. Çocuklarımız varsa onların hayatımızdaki öneminin çok daha fazla farkına varırız. Çocuğumuz yoksa, bir yavruya sahip olmanın hayatımız üzerindeki olumlu tesirleri üzerine düşünürüz. Yaşadığımız toplumun şartlarının bizim ve tüm insanlık adına ne kadar etkili olduğunu anlarız. Bilgelik yönümüz yükselir. Yetenekli olduğumuz konularda kendimizi geliştiririz ve bunları herkesin yararına olacak şekilde nasıl ifade edebiliriz, bunlar üzerinde dururuz.

20 Mart saat 06:30-19 Nisan saat 18:29 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Koç burcu döneminde bir şeyler ortaya koymak, uygulamak istersiniz. Ancak bunları dışarıya sunmakta güçlük çekebilirsiniz. Elden geldiğince bilinçli ve mantıklı bir şekilde hareket etmek, inancınızı ayakta tutmak ve olan bitene bakmak gerekir. Gizli ve bilinmeyen bazı düşmanlıklarla karşılaşmak olasıdır. Bütün bunların farkında olarak çevrenizde bulunan insanlara dikkat etmeli, özel ilişkiniz dahil olmak üzere size ait önemli şeyleri güvenmediğiniz insanlarla paylaşmamalısınız. Sizi tedirgin eden veya kafanızın içini kurcalayan konularda lütfen hoşgörülü ve ılımlı davranmaya çalışınız. Öfkenizin sizi esir almasına izin vermeyin. Bu dönemi kendinizi gözden geçirme anlamında kullanabilirsiniz. Sağlığınıza mutlaka özen göstermelisiniz. İhmal edilmiş rahatsızlıklar kendini hatırlatabilir. Çalışma hayatınızla ilgili konular üzerinde aceleci kararlar vermeyiniz.

21-27 Mart arası:

23 Mart saat 13:48 Halkalı Ay Tutulması Terazi burcunda

Sevgili Boğalar, 23 Mart saat 13:48 Terazi burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, genel olarak sizi bazı meselelerin bir hayli zorladığını, baskı altında oluşunuzu, verimli çalışmanın pek de kolay olmadığını işaret ediyor. İşiniz veya ortamdan şikayetçi olabilirsiniz. Küçük veya büyük olsun, eğer bir şey arzuladığınız gibi değilse, tepkide bulunursunuz. Anlaşılıyor ki, bir değişime, yeniliğe ihtiyacınız var. Bu Tutulma, yaşamınızı yönlendirmek, arzu ettiğiniz şekilde geçirmek, ona göre düzenlemede bulunmak yönünde size bir uyarıdır. Düzende değişiklikler olabilir. Farklı bir iş veya uğraşı için karar verebilirsiniz. Yolunda gitmeyen ne varsa onu geride bırakırsınız. Tutulmanın görünümlerinin içinde en etkin olanı Jüpiter-Satürn arasında gerçekleşecek. Bu sizin hayatınızı daha düzenli ve yeteneklerinizi daha güçlü bir şekilde göstermeniz yönünde bir vesiledir. Ancak size kimse maddi ve manevi anlamda destek çıkmayabilir. Fakat siz eğer, yeni bir şeylere adım atacaksanız bu sorun olmaz. Ona göre ilerleyip, kendi bileğinizin gücüyle yolunuzu çizersiniz. Ben kredi çekimi, borçlanma konularında sizi uyarmak isterim. Önünüzü görmeden adım atmayınız. Elinize para geçerse borcunuzu bitiriniz. Aslında bu görünüm altından kalkılamayacak büyük problem değildir. Sadece sizin daha iktisatlı, daha tedbirli davranmanızı işaret eder. Tutulmanın diğer görünümü, Merkür ile karşıtlıktır. Bedensel ve ruhsal anlamda kendinize dikkat etmeniz, zihninizi tutarlı, dengeli ve akılcı biçimde kullanmanız. Söylediğiniz ile yaptığınız, karar verdiğinizle uyguladığınız birbirini tamamlamalıdır. Çelişkiler, gerginlikler sizi engeller. Lütfen sakin olunuz. Ay-Mars görünümü, maddi konularda hesabınızı bilmeniz, fazla açılmamanız yönünde etkilidir. Güneş-Merkür kavuşumu, bu tutulmada verilen kararların daha dikkatli düşünülmesini, hesabının yapılmasını gerektiriyor. Öyle düşünün ki, sonra neden bu kadar sinirlenmişim veya ne kadar acele etmişim demeyesiniz.

22 Mart saat 02:19-6 Nisan saat 02:19 tarihlerinde Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş bazı günler durumları gerginlikle ele almaya neden olabilir. Boğa'ların olumlamalarda bulunmalarını, stresten uzak durmalarını, zihinlerini daha güzel şeyler için kullanmalarını tavsiye ederim. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken sadece kendi işimize gelecek şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım.

25 Mart saat 12:01-13 Ağustos saat 12:50 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda gerileyecek. Bu süreçte başkalarıyla olan her türlü duygusal veya finansal ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. Mal, mülk paylaşımında eğer haksızlık varsa, bunlar bizi veya bizim dışımızdaki kişileri rahatsız ediyorsa, nasıl düzenleyebilir, nasıl bir çözüm yolu bulabiliriz, bunlar üzerinde düşüneceğiz. Çok fazla açılmayacağız tabii ki. Kredi alımları, yüksek faizli borçlar altına girmeyeceğiz. Ancak sürekli de, endişe ve kaygıyla hayatımızı kendimize zehir etmeyeceğiz. Birilerine güvenip yola çıkmayacağız ancak yola çıktığımız insanlarla ilişkimizin özünde paylaşım ve hakça bir bölüşüm varsa, neden ben bu kişilere muhtaç oluyorum diye düşünmeyeceğiz. Sonuçta birlikte yürüyoruz. Tam tersine, bu kişiler nedeniyle zor duruma düşüyorsanız, bu ilişkiyi tekrar gözlem altına almanız gerekecek. Eğer siz son zamanlarda bir ortaklık kurmak, evlenmek veya kredi çekmek yoluyla rahatlamayı düşündüyseniz, bu geri hareket döneminde bunun artı ve eksilerini düşünmelisiniz. Bazen astarı pahalıya mal olur böyle işlerin. Bir bakalım iyice analiz edelim. Biz bu geri hareket süresince aslında neye ihtiyacımız olduğunu ve şu andaki durumumuzu gerçek anlamda tespit edeceğiz. Üstümüze düşen sorumlulukları bileceğiz. Bize neler ters geliyor veya başkaları bizim için neler düşünüyor? Bunları da sorgulayacağız.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-12-13-16-17-21-22-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-19-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 21-22 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 11-12-13(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27-28
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

NİSAN

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Gizli arzularımız, aşkı ve sevgiyi arayışımız değişime uğramaya başlar. Her ne kadar zihnimiz bir şeyleri sağlamlaştırmaya, sürekli kılmaya bizi düşünmeye sevk etse de, arzularımız içten içe bizi körükler. Kimse pek bilmez, anlamaz ancak eğer ilişkimizde sorunlar varsa, aklımız dur derken tutkularımız devam et diye bizi uyarır. Belki bu nedenle olacak. Venüs-Koç geçişlerinde Boğalar iç dünyalarındaki her bir durumu dışa yansıtmak istemezler. Gelip geçici aşklar belki sizler için hiçbir zaman cazip olmamıştır. Fakat şimdi en sağlamcı Boğa bile, kısa süreliğine de olsa bir aşk yaşamanın heyecanını duyumsar.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında Merkür-burcunuzda düz seyirle ilerleyecek. Kişisel özelliklerimiz, hayatı ele alış biçimimiz, yeteneklerimiz, sağlığımız, fiziksel rahatlığımız gibi konular üzerinde zihnimiz sağlamlığı, uzun vadeliliği önemseyecek. Bu zaten Boğalar için her zaman geçerli olgulardır. Yaş tahtaya ayak basmaktan hoşlanmadığı için dikkatli ve tedbirli düşünmeye çalışırlar. İletişiminiz gayet kendinizden emin şekilde olacağı için, kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmazsınız. Aynı şekilde de bunu insanlardan beklersiniz. Sakin ve pratik şekilde durumunuza bakarsınız. Merkür, gölgeli günleri dahil olmak üzere 21 Nisan tarihinden itibaren günlük hayatın içinde toplumla birebir iletişimimizde sakinliği daha fazla vurgulayacak. Bizler şimdi düz seyir boyunca, alım satım işlerinde, ilişkilerimizde, bir tercihte bulunmadan önce başkalarını izleyeceğiz, gözlemleyeceğiz ve buna göre bir pozisyon belirleyeceğiz. İnsanlar bizimle yeni tanıştıklarında ağzından dirhemle laf alınıyor diye düşünebilirler. Bu henüz güven duymadığımız için, dışa karşı dikkatli olmamızın getirdiği bir durumdur.

Sevgili Boğalar, 7 Nisan saat 14:56 da, Koç burcunda oluşacak Yeniay, geçmişe ait sorunları dert edip, sinirlenmek, stres yüklenmek yerine, bunları yaşamanıza neden olan şart ve durumları göz önüne alarak enerjinizi doğru yönde kullanmanızı işaret ediyor. En ufak bir problem, fazla gergin veya aşırı duygusal kişilerin gereksiz yere kendilerine yüklenmeleri, varsa bir çözüm yolu onu görememeleri anlamına geldiğinden lütfen bu Yeniayda, kendinizi rahatlatacak aktivitelere yönelin. Ay-Satürn görünümü bu Yeniayda, finansal veya duygusal ilişkilerde geçmiş tecrübeleri gözden geçirmekte yarar olduğunu gösteriyor. Başkalarının görüşleri, davranışları hakkında önyargılı düşünmeyiniz. Sonuçta herkes aynı olmak zorunda değil. Birileri size destek vermiyor, onaylamıyorsa kendinize güvenerek ayaklarınızın üzerinde durmayı bilmelisiniz. Böylece gücünüzün farkına varırsınız. Ay-Pluto görünümü bu Yeniayda neleri arzu ettiğinizi, neler yapmak istediğinizi belirlemeniz halinde, isteklerinizi elde edebileceğinizi vurguluyor. Ay-Uranüs kavuşumu, sizden gizlenen bazı meseleleri öğrenmeniz anlamına gelebilir. Ancak bunu gerginlikle ele almak yerine, öğrendiğiniz gerçeklerin size yeni bir bakış açısı kazandırdığını düşününüz. Böylece farklı bir açıdan durumunuzu ele alarak, zorlukları güce dönüştürebilirsiniz. Önünüzdeki iki haftalık süreç önemli! Yukarıdaki noktalara dikkat ederek, enerjinizi gayet olumlu işlere, planlamalara, projelere yönlendirirsiniz.

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Bu süre içinde, eşimiz, iş ortağımız veya diğer insanlarla olan her türlü mal, mülk, para gibi kazanç meselelerinı koşulların değişme ihtimaline karşı daha dikkatli bir şekilde ele almak yararlı olur. Bu dönemde Boğalar aslında monotonluğa alışık oldukları halde, içlerinde uyanan cesaret ve girişim arzusuyla daha fazla kazanmanın yollarını arayabilirler. Şuradan şu gelir, bu kişiden bu gelir gibi. Ancak burcunuzda gerileyecek Merkür ve yine tedbirli düşünmeyi sağlayacaktır. Mars-Yay geçişlerinde, eşimizi, ortağımızı ve piyasanın durumuna göre bir risk analizi yapmamız yararlı olur. Bir yerlerden destek geliyorsa bunun bedelini öder miyiz veya biz birilerine yardımcı oluyorsak, bunun bize bir zararı olur mu diye ölçüp tartalım. Enerjimiz içe yönelik olacağı için, hesabı bilmeyen eş veya ortakla aramızda sorunlar yaşanabilir. Bazen olayları fazla abartılı ele alırız. Bazen rehavete kapılırız. Bölüşülen mal, mülk, para, çekilen kredi veya ödemeler hususunda kanuni haklarımızın da farkında olalım.

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-burcunuzda ilerleyecek. Merkür de biliyorsunuz burcunuzda geriliyor. Bu durumda lafımızı sözümüzü bileceğiz. Dışarıyla olan tüm bağlantımızda kendimizi garanti altına almak arzusuyla enerjimizi yönlendireceğiz. Bu zaten karakteristik özelliğinizdir. Bu dönemde, kafamızın içinde bazı planlamalarda bulunabiliriz. Maddi güvencemiz üzerinde dururuz. Sahip olduklarımız kadar, olmayı düşündüklerimizi de önemseriz. Güven duyduğumuz insanlara yöneliriz. Kişisel anlamda, huzurlu bir ortam ve sürekliliği olan işleri, ilişkileri kıymetli buluruz. Fiziksel anlamda sağlıklı görünmeyi, kendimize dikkat etmeyi, toplumsal ilişkilerimizde güven ve saygınlık uyandırmayı başarırız. Biraz kilo almaya meyilli olabiliriz. Kendi bildiklerimizi kabul ettirmekten hoşlanırız. Ne kadar zor durumda olursak olalım, iyi durumda olduğumuz görüntüsü veririz. Çözümden yanayızdır.

Sevgili Boğalar, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, partneriniz, iş ortağınız veya birileriyle aranızdaki anlaşmazlıkları ortaya çıkartan, yüzleşmede bulunulması gereken zamandır. Eğer uzun süredir sorunlarınız varsa, bir türlü düzelmiyorsa, bu Dolunayda bir hayli hassas tepkide bulunabilirsiniz. Birbirinizi dinlemeyi, anlamayı başarmanız zordur. Sizin siyah dediğinize, o beyaz der. Bu çekişme aslında aranızdaki bağın ne kadar güçlü olup olmadığını sınayacaktır. Siz tabii ki kendinize göre haklısınız, o da kendince haklı. Ancak bu çekişmede birbiriniz üzerinde baskı kurmak, ne olursa olsun benim dediğim doğru demek yerine, sorunları konuşmak daha doğrudur. Tabii ki bazı çiftlerin veya iş ortaklarının bunu başarması kolay olmaz. Herkes kendi çıkarını, isteğini, düşüncesini kabul ettirmeye çalışabilir. Fakat hatırlatmada bulunayım. 17 Nisan tarihinden beri Mars geri hareketini sürdürüyor. Bu nedenle gerek özel gerekse iş anlamındaki ortaklıklarda abartılı kararlardan kaçınmak lazım. Hele ayrılıklarda mal, mülk, paranın paylaşımı, nafaka veya başkalarıyla aranızdaki bölüşümlerin dikkatle yeniden ele alınması şart. Belki de bu gerilim, yanlış bir karar vermeye sonra da pişmanlığa sebep olabilir. Ayrıca kiminle olursa olsun, burun buruna gelmeden önce, bunun size olabilecek yarar-zarar hesabını iyi yapmak gerekiyor. Kredi, borçlanma meselelerinde de aceleci kararlar vermeyiniz.

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür burcunuzda gerileyecek. Gölgeli günleriyle birlikte 21 Nisan itibariyle etkili olacak bu süreçte yeni kararlar vermek pek doğru olmaz. Çünkü sonrasında pişmanlık duyabiliyoruz. O nedenle gerçekçi olmamızda yarar var. Zaten, geri hareket sizin burcunuzda gerçekleştiğinde ben bazı açılardan olumlu buluyorum. Neyin ne olduğunu anlamak için güvenilirliği iki kat önemsiyoruz. Maddi düşünüyoruz. Ancak bu olumsuz değildir aslında. İnsan kazanmak ve geleceğini teminat altına almak ister. Durum böyle olunca etrafındaki dünyayı iyi gözlemleyerek, nereden ne geleceğini tespit etmeye çalışır. Bu dönemde kişisel bakımımız, sağlığımızla ilgili konularla yakından ilgilenelim. Belki de onca koşturmaca içinde birçok şeyi göz ardı ettik. Şimdi ilgilenme vaktimiz. Çiçek ekelim, toprakla haşır neşir olalım. Sevgiyi üretelim, güzelliklerin kıymetini bilelim. Ömür gelip geçiyor, şöyle bir kendimize çeki düzen verelim.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Bu arada Merkür de bu alanda geri hareketini sürdürüyor. Venüs güçlü bir yönetici pozisyonda olduğu için, Boğalar bu dönemde ilişkilerini ölçüp tartmada bir kat daha fazla kuvvetleniyorlar. Ancak bu aşırı temkinlilik, sabit bir görüşlülükle hareket etmek anlamına da gelmemeli. Sonuçta her şeyi kontrolümüz altında tutamayız değil mi? Venüs, size tabii ki cazibe kazandırıyor, güçlü karakteristik özelliklerinizi ilişkilerde sergilemenizde ışık oluyor. Güven arıyoruz ve sahip olduğumuz değerleri önemsiyoruz. Ailemizi, sevdiklerimizi kolumuz kanadımız altına alma arzumuz yoğun. Eğer bekarsak, hali vakti yerinde biriyle olmayı tercih edebiliriz. Kilo alımına mutlaka dikkate ediniz. Yeme-içme konusunda dozu kaçırmayınız.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-8-9-13-17-18-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-15-16-22-23-30 Aşkta En Şanslı Günler : 17-18 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11

Yeniay : 8-9-10(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MAYIS

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Boğalar, 6 Mayıs saat 22:30 da, burcunuz üzerinde doğacak Yeniay, size çekicilik, yakışıklılık, başkaları üzerinde etkili olma, yapmak istediklerinizi kafanızın içinde tekrar gözden geçirerek duruma bakma yönünde olumludur. Bu yıl ki Yeniay, burcunuzdaki Merkür geri hareketine denk geldiği için, tabii ki en başta girişim, yenilikler, mevcut durumunuza açıklık getirecek gelişmeler anlamında biraz sabırlı olmayı gerektiriyor. Yeniayın görünümleri önümüzdeki iki haftalık dönemdeki gelişmelere, Yeniayın getirileri ve dikkate alınacak yönlerini anlamamızda rehberlik edicidir. Ay-Venüs kavuşumu bu Yeniayda, ilişkiniz, dış dünya ile temaslarınız ve ilerisi adına verilecek kararları gayet düzgün bir şekilde ele alacağınızın işaretçisidir. Karşınıza bir fırsat çıksa veya biriyle karşılaşsanız, enine boyuna incelersiniz. Sabırlı bir şekilde durumu ele alırsınız. Nisan ayı başında verilen kararlar, başlanan işler veya gelişmeler bu Yeniayda olumlu yönde seyreder. Ay-Neptün görünümü, ilerisi adına umutlanmanızı, başkalarıyla ilişkinizi güçlendirmenizi, sevgi, merhamet gibi güzel duyguları gönlünüzde hissetmenizi sağlar. Ay-Jüpiter görünümü, aşk hayatınızda samimiyet, iyi niyet, seçicilik, estetik, seçicilik, sorumluluk duygusunu yükseltir. Her şeyin güzel olacağına dair umudunuz yükselir. Ay-Pluto görünümü, tecrübeli, kendinize güvenli bir şekilde isteklerinizi ifade etmenizde yardımcıdır. Yorumunuzun ilk girişinde söz ettiğim Merkür geri hareketini unutmayalım. Yeniayın görünümleri olumludur. Sadece biraz tedbirli olmayı, güvenilirliği, sağlamlığı merkez alırsak, gayet olumlu yönde bu Yeniayı değerlendiririz.

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönemde aşk hayatımızı analiz edeceğiz. Bu yanıyla baktığımızda aşk zorlanacağa benziyor. Çünkü onun içindeki eğlenceli hoş yanları yaşamak belli kriterlere bağlı olarak gelişecek. Sözgelimi düzen, temizlik, hijyen, emek, istikrar bir hayli önem kazanacak. Gerçekçi düşüneceğiz ve karşımıza çıkacak kişide belli özellikler arayacağız. Sürekli bir gözlem hali söz konusu olabilir. Bu durum çocuklarımızla alakalı konularda da aynı şekilde geçerlidir. Onların üstüne titreriz. Hatta bu bazen öylesine aşırı hale gelir ki, hem çevremizdeki insanları hem de evladımızı bezdiririz. Genelde bu dönem zanaatkarlık vaktidir. Yeteneğinizi geliştirme ve ustalaşmak önemlidir. Sevdiğimiz insanlara hizmet etmekten hoşlanırız. Güvenilirlik ararız. İnce eleyip sık dokuruz. Bize emek vermiş, aşkta sabır göstermiş insanları unutmayız.

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında, Güneş-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Ancak, unutmayalım. Merkür geri hareketi gölgeli günlerini de hesaba kattığımızda Mayıs sonuna kadar burcunuz üzerinde etkilidir. Söz ile değil belge ve garantiyle iş yapmak lazım. Alım-satım işlerinde mutlaka sağlamlık aramalıyız. Mevcut bütçemizin sınırlarına taşmamak faydalıdır. Kime ne veriyoruz, kimden ne alacağız kontrolünü iyi yapalım. Cüzdanımıza, çantamızı, ötemize berimize dikkat edelim. Gerçekçi olmamızda yarar var.

Sevgili Boğalar, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunayda, maddi ortaklıklar, eş veya sevgilinizin finansal durumu, miras hakkı ve bölüşümü, kredi, borçlanma, vergi gibi önemli konuların üzerinde dikkatlice durulması gerekiyor. Şuradan şu gelir, bunu şöyle hallederim demek yerine, gerçekçi olmamız lazım. Genelde Boğalar pek dikkatlidirler. İşlerini sağlama almaya çalışırlar. Ancak bazen öyle gelişmeler yaşanır ki, hesabı şaşabiliriz. Dolunayın görünümleri yaşanması muhtemel gelişmeleri işaret eder. Ay-Mars kavuşumu, şu andaki mevcut durumun bizi pek de tatmin etmediğini gösteriyor. Ödenmesi gereken borçlar sıkıştırabilir. Yasal bazı sorunlar, vergiler, eş veya iş ortağımızla alakalı meseleler bir arayış içine bizi sokabilir. Mars gerilediği için, tam olarak önümüzü görmekte zorlanıyoruz. Yeni bir adım atmak, beklenti içine girmek de doğru gelmiyor. O yüzden kimseye pek güvenemiyoruz veya dikkat etmek zorundayız. Güneş-Mars karşıtlığı ister istemez bizi farklı bir yol arayışına, mevcut durumu düzeltecek bir çözüm yoluna sevk ediyor. Fakat Mars geri hareketinde hesabı bilmek, açılmamak, mevcut problemin daha da büyümesine izin vermemek lazım. Merkür bugün burcunuzda geri hareketi sona erecek. Ancak önümüzdeki bir haftalık süreçte adımlarımızı gerçekçi ve somut bir şekilde gözden geçirmeye devam edeceğiz. Aslında bu odaklanmada uygun çıkış yolu bulmak da mümkündür. Yeter ki, soğukkanlı bir şekilde muhasebemizi yapalım. Ay-Neptün görünümü, borcu borçla kapamak fikrinin yanlış olduğunu, eğer gerçekçi düşünürsek, bunun pek de faydasının olmayacağını gösteriyor. Evet birileri yardımcı olmak isteyebilir. Ancak bunun daha sonra bizi zorlayıp zorlamayacağını hesaba katmak lazım.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında Merkür-burcunuzda düz seyirle ilerleyecek. Kişisel özelliklerimiz, hayatı ele alış biçimimiz, yeteneklerimiz, sağlığımız, fiziksel rahatlığımız gibi konular üzerinde zihnimiz sağlamlığı, uzun vadeliliği önemseyecek. Bu zaten Boğalar için her zaman geçerli olgulardır. Yaş tahtaya ayak basmaktan hoşlanmadığı için dikkatli ve tedbirli düşünmeye çalışırlar. İletişiminiz gayet kendinizden emin şekilde olacağı için, kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmazsınız. Aynı şekilde de bunu insanlardan beklersiniz. Sakin ve pratik şekilde durumunuza bakarsınız. Bizler şimdi düz seyir boyunca, alım satım işlerinde, ilişkilerimizde bir pozisyon belirleyeceğiz. İnsanlar bizimle yeni tanıştıklarında ağzından dirhemle laf alınıyor diye düşünebilirler. Bu geçişi yöneten güç Venüs, 24 Mayıs itibariyle İkizler burcunda ilerlediğinde, maddi konularda hareketlenmeler başlıyor.

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında, parasal konularda bir hayli aktif gelişmeler yaşanabilir. Ancak ben yine de yapılan işlere, finansal konulara, yatırımlara, kazançlara, kısaca paranıza dikkatli bir şekilde sahip çıkmanızdan yanayım. Olur, olmaz işlere kalkışmamak, bilinçli hareket etmek, kararlar vermek lazım. Bu geçişi yöneten Merkür, burcunuzda ilerlediği için, ay sonuna kadar sakince düşünebilir, nasıl bir yol izleyeceğinize karar verirsiniz.

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, hayatınızı daha düzenli ve yeteneklerinizi daha güçlü bir şekilde göstermeniz yönünde bir vesiledir. Ancak size kimse maddi ve manevi anlamda destek çıkmayabilir. Ona göre ilerleyip, kendi bileğinizin gücüyle yolunuzu çizersiniz. Ben kredi çekimi, borçlanma konularında sizi uyarmak isterim. Önünüzü görmeden adım atmayınız. Elinize para geçerse borcunuzu bitiriniz. Aslında bu görünüm altından kalkılamayacak büyük problem değildir. Sadece sizin daha iktisatlı, daha tedbirli davranmanızı işaret eder.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Tutkuları iki misli yoğunlaştırır. İlişki hakkında derinden derine düşünülür. Özellikle Şubat ayından bu yana problemleri olan çiftler şimdi çözüm yolu bulmak için oturup konuşabilirler, halledebilirler. Çünkü bu sorun epeydir devam ettiği için, gerileme hareketinde farklı bir çıkış yolu bulmanız mümkündür. Bu süreçte YENİ bir problem yaşanırsa, lütfen sakin olunuz. Çünkü tartışmak, birbirinize girişmek problemin daha fazla büyümesine yol açar. Geri hareket döneminde çiftler dürüstçe yüzleşmede bulunmalı. Ben haklıyım diye diretmek yerine, benim de şöyle yanlışlarım var, senin de böyle diyerek çözüme odaklı hareket ederseniz, problemi aşabilirsiniz. Geri hareket süresince, bir ilişkide, isteklerimizi kabul ettirmek için, bir takım oyunlara girişmek yanlış olur. Eğer bir ilişki, taraflarca alışkanlık, bağımlılık, saplantılı bir hale dönüşmüşse, geri hareket döneminde ayrılmak, tekrar bir araya gelmek gibi kararlar yanlış olur. Bu süreçte başlayan bir ilişki veya iş ortaklığında sözleşme yapmak, imza atmak yerine Haziran sonuna kadar beklemede kalmak yararlıdır. Daha önce kurulmuş bir ortaklık veya başlanmış bir ilişkiniz varsa, birbirinizin hedeflerini, beklentilerinizi önemseyiniz. Bunlar size uyar mı, sonradan bir sorun çıkarır mı diye düşününüz.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-10-11-14-15-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 12-13-19-20-27-28 Aşkta En Şanslı Günler : 14-15 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8

Yeniay : 5-6-7(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

HAZİRAN

1-5 Haziran arası:

Sevgili Boğalar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, özellikle mali konulardaki alışverişler, aşk hayatınız ve ciddi ilişki, iş ortaklığı konularında daha dikkatli tercihlerde bulunmak gerektiğini işaret etmektedir. Bizim düşündüklerimiz veya başkalarının bize sunduğu tekliflerin mutlaka getiri ve götürü hesabını bilmeliyiz. Bu çok yakın dostlarla alakalı da olabilir, bizim planladığımız şekilde yapılacak görüşmelerde de etkili olabilir. Biz, ne olursa olsun bunların sağlamlığına bakalım. İki ayrı iş veya iki ayrı konuda görüşmeler olabilir. Umut verici de gözükebilir. Fakat hakikaten akla yatkın ve faydalı olması, ayrıca ciddiyet taşıması gerekiyor. Alışverişlerimizde de, har vurup harman savurmayalım. Birilerini memnun edeceğiz diye kendimizi daha sonra zor duruma sokmayalım. Yeniayın yöneticisi Merkür, burcunuzda ilerliyor. Bu sizin dikkatli olacağınızın göstergesi… Ancak ben yine de tedbirden yanayım. İlişkinizle alakalı konularda da, partnerin bazı meseleleri düşünüyor olması, kendi istekleri konusunda daha kararlı bir tavır sergilemesi mümkündür. İnatlaşmalar söz konusu olabilir. Şimdiden, birbirinizi dinlemeye, fikirlerinizi almaya çalışmanız yararlıdır. İş yaptığınız insanlarla mali ve ortaklığa ait konular üzerinde bir daha düşününüz. Bu birlikteliğin ilerideki huzur ve sağlamlığı için, en başından her şeyin konuşulmasında yarar var. Aceleye getirmeyelim.

6-12 Haziran arası:

Sevgili Boğalar, finansal konularda iyi bir analizde bulunmamızı sağlayan enerjilerle adım atacağız. Güneş-Venüs kavuşumu İkizler burcunda oluşuyor. Bu iletişim, haberleşme ve görüşmelerin lehinize sonuçlanma ihtimalini gösteriyor. Çünkü Merkür, burcunuzda ilerliyor ve size bu konularda güven hissi veriyor. Biraz akılcı düşünüp kendimize güvenirsek karşımıza çıkan fırsatları değerlendirebiliriz. 9 Haziran tarihindeki görünüm, ikili ilişkilerde ve iş ortaklıklarında derinlikli düşünmenin ve sadece kendimizden yana değil, partnerimizin de isteklerine değer vermenin önemini vurguluyor. Benim yerine bizim diyebilmek, sizi olası tartışma veya inatlaşmadan korur. Mars gerilediği için, eskiye ait meseleler tekrar gündeme gelir. Bunları deşelemek yerine, şu anki mevcut duruma bakarak yapıcı tarzda konuşmak yerinde olur.

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında, İkizler burcunda düz seyirle ilerleyecek Merkür, finansal girişim ve aktivitelerde iletişim anlamındaki hızlanmanın işaretçisidir. İş veya özel anlamda birileriyle karşı karşıya gelip görüşmelerde bulunabiliriz. Kazancımızı önemseriz. Başka fırsatlar karşımıza çıkabilir. Onları önemseyerek, artı bir gelir elde etmek isteyebiliriz. Çocuklarımızla ilgili alışverişler, kendi ihtiyaçlarımızla ilgili olarak teknolojik aletlere para yatırabiliriz. Biraz hızlı para harcama görülebilir. Ayarımızı bilirsek sorun çıkmaz. Akıllıca bütçemizi yapmalıyız. Yazı, söz, iletişim, haberleşme, satış-pazarlama, medya yayıncılık, el yetenekleriniz, emlak, muhasebe, edebiyat, sanat ve bankacılık bunlar arasında sayılır.

17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Sakinleştirici ve değer verdiğiniz her şeyi koruma altına almanız yönünde olumludur. İş hayatınızla ilgili konularda kendinizi yönlendirebilme gücüne sahipsiniz. Evet, duyarlısınız belki de bir hayli hassassınız. Ancak bunun nedeni size güven veren, istikrarlı, düzenli bir iş hayatı arzunuz nedeniyledir. Biraz endişelenirsiniz. Ancak yine de işiniz söz konusu olduğunda sıcakkanlı davranabilirsiniz. Bu süreçte geleceğinizi garanti altına almak istersiniz. Eskiye ait meseleleri gözden geçirerek bundan sonrası adına hayatınızı köklü bir temel üzerine oturtmayı fazlasıyla arzularsınız. Günü birlik geziler, şehir dışında bir eviniz varsa, aileyle bir araya gelmek, daha önceden gittiğiniz bir yere yolculuk, dinlenmek isteyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlar genelde bildiğiniz tanıdığınız kişilerdir. Kardeşlerinizin iş hayatı, sağlığı ve yakınlarınızın ihtiyaçları anlamında bir hayli ilgili davranırsınız. Yabancı kişilerle yakınlık kurmadan önce epey düşünürsünüz. İlişki anlamında eskiye ait olan anılarınız canlanır.

18 Haziran tarihinde ikinci kez gerçekleşecek Satürn-Neptün görünümünde, maddi konularda özellikle başkalarıyla alakalı işlerimize özen göstereceğiz. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsak, hesabı bilmemiz lazım. Kazancımız söz konusuysa dağılmamak şarttır. Destek görmekte zorlanırız. Şu şöyle olsun deriz ancak olmadığında bu sefer huzursuz oluruz.

20-30 Haziran arası:

Sevgili Boğalar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, kazancımızı, bilgimizi, deneyimlerimizi doğru yatırım, doğru ortak ve gerekli işlerde kullanmalıyız. Dikkatli ve özenli şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Ne daha fazla kazanayım diyerek yanlış işlere kalkışalım ne de var diye har vurup harman savuralım. Hesap hataları yapmamalıyız. Eğer borcumuz harcımız varsa bunları ödemeliyiz. Bir işe adım atıyorsak bunun artı ve eksilerini tartmalıyız. Emeğimizin hakkını bilen ve bunu hakikaten iyi niyetli şekilde değerlendiren insanlara yönelmeliyiz. Bir koyup bin alırım diye düşünerek, kredi çekmek, borç altına almak yanlış olur. Muhasebemizi iyi yapmalıyız. Bu Dolunayda aklımızın başımızda olmasında fayda görüyorum. Ay-Uranüs görünümü, gerçekten rahatlamamız, özgür olabilmemiz için, önce bizi rahatsız eden, kısıtlayan, zorlayan kişilerden, borçlardan kurtulmayı işaret ediyor. Bu sayede kendimizi daha iyi hissederiz. Dolunayın ardından Ay-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bilgimizi, tecrübemizi üretkenliğimizi, ciddi projelere yönelerek göstermemizi sağlayacak. Dağılmak yerine, toparlanarak işimize gücümüze bakacağız.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Güneş süresince Kendi çevreniz, alanınız içinde, güven duyduğunuz insanlarla temasta kalmayı, bazen sadece kendi başınıza olmayı da tercih edebilirsiniz. Mahalleniz, eski dostlarınız, geçmiş anılar, aile sıcaklığı, çocuklar, huzur duygusu ve sevdiğiniz her şeyin üzerine titrediğiniz bir süreçtir. Değer verdiğiniz her ne varsa onu korumak, kollamak istersiniz. Yarar-Zarar hesabı yaparsınız. Yarınlarınızı garanti altına almanın önemi üzerinde daha fazla durursunuz. Aileniz, yuvanız, kardeşleriniz ve yakın çevrenizle alakalı konular da gündeminizde yer alır.

26 Haziran tarihinde ikinci kez gerçekleşecek Jüpiter-Pluto görünümü, aşkta canlanma, kendimizi ve arzularımızı ruhsal anlamda derinlikli gözden geçirme, gerçek anlamda aşkın anlamını keşfetme yönünde olumludur. Jüpiter gerilediği için zaten sıradan bir aşk yerine, daha anlamlı ve bizi derinliklerimizle buluşturan bir ilişkiyi yeğleriz. Daha akıllıca gözden geçirmelerde bulunuruz. Gizemli olan güzelliklere yöneliriz. Yüzeyde olanı değil, ruhumuza işleyeni isteriz. Biz de aynı şekilde sevdiğimize yöneliriz. Çocuklarımız varsa onların hayatımızdaki öneminin çok daha fazla farkına varırız. Çocuğumuz yoksa, bir yavruya sahip olmanın hayatımız üzerindeki olumlu tesirleri üzerine düşünürüz. Yaşadığımız toplumun şartlarının bizim ve tüm insanlık adına ne kadar etkili olduğunu anlarız. Bilgelik yönümüz yükselir. Yetenekli olduğumuz konularda kendimizi geliştiririz ve bunları herkesin yararına olacak şekilde nasıl ifade edebiliriz, bunlar üzerinde dururuz.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Merkür Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, parasal ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri gündeme getirdiği gibi, bunları yakın çevrenizde güvendiğiniz insanlarla paylaşmanız anlamında etkilidir. Genel olarak bağlantıda olduğunuz kişiler kardeşleriniz, çocuklarınız, partneriniz, eski tanıdıklarınızdır. Tanımadığınız kişilerle zaten pek konuşmazsınız. Güven olgusu sizin için gayet önemlidir. Bu yüzden de sırlarınızı, yapacaklarınızı pek kimseyle paylaşmazsınız. Sevdikleriniz söz konusu olduğunda hassasiyetiniz yüksektir. Onların gelecekleri, barınma ve ihtiyaçlarını önemsersiniz. Eğer tek başınıza yaşıyorsanız tümüyle kendinize dönük, iç dünyanızla temas halinde, size huzur veren ortamları tercih edersiniz.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında ilişki evinizde etkili olacak Mars-Akrep düz seyri ilişki konularında, birbirinizin kişilik özelliklerinize ve hedeflerinize saygı duyulması ve mevcut durumun gözden geçirilmesi ve dengeye kavuşturulması gereken zaman dilimidir. Taraflar birbirine güç uygulamak yerine problemlerini uzlaşmacı bir tutum, olgun ve mantıklı bir bakış açısıyla ele almalıdırlar. İlişkisi sağlam olanlar, birbirlerini gayet iyi tanıdıkları için bu süreçte önemli bir sorun yaşamazlar. Bir mesele üzerinde farklı düşünseler de, ortak bir noktada buluşabilirler. İlişkisinde sorun olan ancak birbirlerini seven çiftler açısından duruma bakarsak, partnerinizin size olan tutkusu zaman zaman üzerinizdeki baskı kurması anlamına gelebilir. Ya hep ya hiç tarzı bir tavır sergileyebilir. En başında belirttiğim gibi eğer sevgi birliğinizde bir sorun yoksa, birbirinizden kopamazsınız. İlişkisi yeni başlayan Boğalar, birbirlerine karşı çekilirler. Partnerin kendinden emin hali, tutkulu biri oluşu ve sizi sahiplenmesi bir hayli ilginizi çekebilir. Ancak ben derim ki, önce birbirinizi iyice tanıyınız. Çünkü daha sonra bu hakimiyetçi halleri sorun yaratabilir.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-11-12-21-22-25-26-30 Zayıf Enerjili Günler : 8-9-16-17-23-24 Aşkta En Şanslı Günler : 11-12 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5

Yeniay : 2-3-4-29-30(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

TEMMUZ

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Boğalar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, hassas duyguların, yoğun hissedişlerin, geçmişle alakalı konuları tekrar gözden geçirerek, çevre-iş-eğitim-bağlantılar kurma yönünde verilecek kararların göstergesidir. Tabii ki bu kararlar biraz da eskiyi ve bugünü karşılaştırmada önem taşıyor. Hangi alan ve meseleler üzerinde etkili olacağını Yeniayla örtüşen görünümler çerçevesinde ele alırsak durum netleşir. Ay-Merkür kavuşumu, eski dostlarla bir araya gelerek geçmişi anmak, aklımız ve mantığımızla hedefimizi tayin etmek, planlarımız, projelerimiz için kendimize zaman tanıyıp düşünmek anlamında idealdir. Bakarız şöyle bir duruma. Gerçekçi şekilde işlerimizi, yapacaklarımızı tespit ederiz. Ay-Kuzey düğüm görünümü gayet kıymetlidir. Hem yakın çevremiz hem de hayatı gözlemlemede size algı gücü veriyor. Neyin gerekli ve gereksiz olduğunu tespitte yardımcıdır. Gelişimden yanasınız. Müzik, sanat, çalışma hayatı, aşk, çocuklar, gelecek sizin gözbebeğiniz gibi. Ay-Pluto karşıtlığı, yolculukları, ailenizle olan bağlantınızı, işlerinizi yoluna koymak amaçlı görüşmeleri, derinlikli düşünmeyi sağlıyor. Fikirlerinizi, planlarınızı hayata geçirmek kolaylaşıyor. Ay-Jüpiter görünümü, iş görüşmelerinde size şans katıyor. Kararlarınızı bildiğiniz, tanıdığınız kişilerle paylaşabilir, yürürlüğe koyabilirsiniz. Aileniz ve yakınlarınızdan destek görürsünüz. Kendinize güvenirsiniz, hırslısınız ve yaptığınız işten zevk alırsınız, kararlarınızdan emin olursunuz.

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz saat 08:34 - 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, ev içinde veya bir mekanda çalışmanın, aktif olmanın işaretçisidir. Ancak başkalarıyla uyum içinde olmanız gerekirken, kendi arzu ve isteklerinize daha fazla önem verirseniz sorun yaşanabilir. Benim tavsiyem gücünüzü ve becerilerinizi işbirliği adına kullanmanız ve ifade etmenizdir. Bu sayede başarılı işler çıkarabilirsiniz. Bu geçiş bazıları için, bir proje için ön hazırlık safhası olabilir. Ekip bir araya gelir ve çalışır.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylansın istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın olmak, abartılı konuşmak can sıkabilir. Ayarı bilelim. İş anlamında karşınıza bir fırsat çıktığında analizde bulunmak yararlı olur. Sağlam ve uzun ömürlü düşünmek gerekiyor. Hele iş ortaklıklarda bu daha da önemlidir. Bu dönemde, evin ihtiyaçları, yazlığınız varsa oraya ait giderler, ev satışı veya alışı gibi konular, sezonluk bir yeri kiralama giderleri, tatil masrafları bir hayli ön plandadır. İş veya iş ortağınızla mali konularda anlaşmazlık veya gereksiz çıkışlar rahatsızlık uyandırabilir.

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Boğalar, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, bizi bildik çevremizden uzaklara, daha iyi olanaklar, sağlam iş, güvenilir yaşam kurabilmek adına itekleyicidir. Kendi değerlerini, bildiği yolu tercih eden Boğalar için bu durum zor gibi gözükse de, aslında başarmak isteyenler için tabii ki olumludur. Sonuçta amacımız ayaklarımızın üzerinde durmak ise, neden daha iyisini bulmayalım. Yolculuklar iş veya bir şeyleri yerli yerine koyabilmek adına yapılır. Yaşça büyük, tecrübeli insanlara danışılır. Zaten bu Dolunayın bir başka özelliği de, değişim arzumuzun, yenilikleri uygulama isteğimizin vurgulanışıdır. Dolunayın ardından, Ay bir başka burç olan Kovaya geçiş yapacak. Biz de idealist bir bakış açısıyla, yeni tekniklere, rasyonel düşünmeye açık olmalıyız. İnsanlarla bağlantımızı güçlü tutarak, bildiklerimizi gösterebiliriz. Bu Dolunay, kendine farklı bir pencereden bakmayı bilmelisin diyor. Venüs-Satürn görünümü, aile ilişkilerinde gücümüzü yükseltiyor. Birbirimize daha sıkı sarılmamızı sağlıyor. Ayrıca yaratıcı düşünerek, maddi şartlarımızı iyi hale getirmek için, nasıl bir yol izlememiz gerektiğini de tespitte yardımcı oluyor. Bizim burada harcamalarımıza dikkat ederek, büyümeyi teşvik edici yapılandırmaya gitmemizde yarar var. İşte bu yapılandırma, kabuğunuzdan çıkarak, farklı yollar arayarak ve kendinize inanarak olur.

22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasındaki Güneş-Aslan burcu seyrini genel olarak incelediğimizde ailemiz, yuvamız, geleceğimiz, yerleşim yerimiz, güven ve istikrar olgularının gayet kıymetli hale geldiği zamanlardır. Ev içinde, otoritemizi kabul ettirmek isteyebiliriz. Ancak bunun ölçüsünü bilmemiz gerekir. Bu süreçte, Ev ve ailevi konularda kendi isteklerimize önem vereceğiz.

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Aşkta her ayrıntının dikkate alındığı, bütünden ziyade detayların önemsendiği bir süreç başlıyor. Hayatı saat modunda yaşamaya benziyor. Şurada şu saatte, burada bu şekilde olmalı, neden şunlar aksıyor tarzında düşünmek, aşkın tadını bozuyor gibi. Bu geçişte öyle bütünün güzelliğinden ziyade, detaylara bakacağız. İlişkimiz güzel gidiyor diye konuşsak da, eğer bir şeyler canımızı sıkıyorsa pek rahat etmeyiz. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerektiğini düşünürüz. Çocuklarımız, işimiz, aşkımız mercek altında diyebiliriz.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-9-18-19-23-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-20-21 Aşkta En Şanslı Günler : 8-9 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-29-30

Yeniay : 1-26-27-28(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14-15
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

AĞUSTOS

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Boğalar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, ailenizle ilgili meseleler üzerinde etkin olma arzunuzun işaretçisidir. Orada hem takdir edilmek hem de ailenizi dış etkenler karşısında korumak, sahiplenmek ve hayatınızı anlamlı hale getirmek istersiniz. Bu Yeniay finansal, yuvanız, ilişkiniz ve ailenizle ilgili konularda her ne olursa olsun kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak konularda baskın kişi olmanız yönünde istek kazandırıyor. Tabii ki ayarını bilerek hareket etmek, doğru, düzgün, ciddi şekilde duruma bakmak lazım... Yeniayın ilk görünümü, Ay-Mars arasında oluşacak. Bu yakın çevrenizle ve partnerinizle ilgili konularda güven duygusunun bir hayli önemli olduğunu işaret eder. Eğer bu iki alanda sorunlar varsa, bunlara mutlaka çözüm bulmak istersiniz. İletişim, karşılıklı konuşmak, mevcut duruma bakmak iyi olacaktır. Böylece ortaklaşa bir karar verebilirsiniz. Bu sadece partner değil, kimlerle yaşıyorsanız aynı şekilde etkilidir. Önemli olan size ait olan kıymetleri korumak, güvence altına almaktır. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Yay burcunda seyrine başlayacak. Bu da gösteriyor ki, Yeniay ortaklaşa bir yaşam, iş veya farklı bir nedenle bağınız olan kişilerle alakalı konularda çok iyi odaklanmalı, sorunlara çare bulmaya çalışmalısınız. Huzursuzluk, bir öyle bir böyle hareketler, fazla yayılmak, gereğinden çok dağılmak yanlış olur. Finansal konularda da dikkatlice düşünmelisiniz. Enerjiniz çok yüksek. Ancak sakin olmazsanız, hem gereksiz borçlar altına girersiniz veyahut aceleyle yanlış kararlar alırsınız. Bu sizi hem ilişkinizde hem de mali konularda zor durumda bırakır. Ay-Satürn görünümü, bu Yeniayın aile hayatınız, eviniz, finansal ilişkileriniz yönündeki ciddiyete çağıran sesidir. Siz mutlaka ölçülü, dengeli, uyumlu, herkesin yararına olacak şekilde ve kendinizi güvende hissetmek adına duygularınızı kontrol etmelisiniz. Akılcı düşünmek gerekiyor. Böylece güçlü bir çözüm yolu bulur, her alanda yenileşir, tazelenirsiniz. Sakin olunuz. Riskli kararlardan kaçınınız.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars geçişiyle, krediler, yatırımlar, miras, hukuki borç ve alacaklar, ortaklaşa paylaşımlar gündem maddenizde önemli hale geliyor. Piyasanın durumuna dikkat edilmeli, ilişkilerimize bir bakmalı, birilerine güvenerek yola çıkılmamalıdır. Mars-Yay burcu geçişinde, hukuki konular, alacaklarınız, bankalarla alakalı işlerimiz, başkalarıyla olan maddi ilişkimiz dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Zaman zaman gerginlikler yaşanabilir. Eğer borcumuz varsa, alacaklar sıkıştırabilir. Alacağımız varsa tahsili için biz harekete geçebiliriz. Ancak belirsizlikler de yaşanabilir. Tam olarak netleşmeyen, ne olacağı belli olmayan durumlara karşın, bizim dikkatli olmamızda, sabır göstermemizde yarar var. Ayrıca para konusunda bazen iyimser kimi zamansa kuruntulu şekilde hareket etmeniz mümkündür. Miras, aile desteği veya farklı yollarla paralar elde etmeniz de mümkündür. Fakat bunların kullanımında, değerlendirilmesinde ölçüyü kaçırmamak, ilerisini düşünmek yararlı olur. Satürn de bu alanda etkili olduğu için, bütün bu konularda risklerin farkında olmanız gerekiyor. Abartmayacağız, fazla iyimser düşünmeyeceğiz, gerçekçi olacağız.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda titiz bir incelemede bulunacağız. Pürüzleri tespit edeceğiz. Karşımıza birisi çıktığında onun hakkında karar vermeden önce iyice düşüneceğiz. Aşkta detaylar, fikirsel anlaşmalar ve paylaşımlar ele alınır. Bir yandan ilişki yaşamak isteriz ancak diğer taraftan bir hayli düşünürüz. Oldukça seçici davranırız. Kolay kolay da aşık olmayız. Çünkü kriterlerimizin yüksekliği ister istemez karşı cinsle aramızdaki mesafeyi çoğaltabilir. Yeni tanıştığımız birinin düşüncelerine, iş hayatına, sağlığına, dengeli biri olup olmadığına, bir sıkıntımız varsa yanımızda olup olmadığına kadar dikkat edeceğiz.

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında, Satürn-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu dönemin genel ifadesi, sizin ortaklık ilişkisi içinde olduğunuz, kaynaklarınızı paylaştığınız veya bir nedenle mali anlamda bir bölüşüm içinde olduğunuz kişilerle alakalı yapılanma sürecidir. Satürn test eder, olgunlaştırır, form haline sokar ve etkili olduğu zaman diliminde sizi eğitir. Ancak bunun ödülü hakikaten kıymetli olup, bir gün geri dönüp baktığınızda iyi ki onları yaşamışım dersiniz. Bu dönemde hukuk çerçevesinde ve kurallara uygun şekilde ortaklıklarınızı düzenlemeniz gerekiyor. Her maddenin gelecekte bir sorun çıkarmaması, risk içermemesi için ciddi anlamda ele alınması lazım. Kurulacak ortaklığın veya bir ilişkinin birbirinizi destekleyici ve aynı yolda ilerlerken yararları nasıl gözetiliyorsa, zorlukları da aynı olumlu niyet çerçevesinde olması gerekir. Evlenmek de aynı şekilde bir ortaklıktır. Eşin mali durumunu bilmeden hareket etmek, bir zaman sonra onun sorunlarını sizin de üstlenmeniz anlamına gelir. Bu süreçte Satürn önceden yapılan yanlış ortaklıkların sonuçlarıyla bizi karşılaştırabilir. Mali yönden ödemek zorunda kalınan borçların temizlenmesi gerekir. Onun için size şimdiden her türlü paylaşımın akıllıca, hakkaniyetli, adil, yasalara uygun, ahlaki anlamda ele alınması gerektiğini söylemeliyim. Bu dönemde bu türden dikkatlerin dışında olumlu gelişmeler de yaşanır. Satürn diğer gezegenlerle faydalı görünümler yaptığında büyük ortaklıklar, yararlı para ilişkileri, borçlardan kurtulma, yeniden düzenleme yönünde destek verecektir.

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Boğalar, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, ailemiz, yuvamızla alakalı konulardan biraz uzaklaşıp, işimize gücümüze bakma vaktimizi hatırlatıyor. Çalışmalarınızı, projelerinizi, epeydir hazırlık yaptığınız işlerinizi şimdi işveren veya diğer kişilere sunabilirsiniz. Nasıl tepki alacağınız sizin bir hayli önemli olabilir. Heyecan duymanız doğaldır. Kendinizi güveniniz, yaptığınız işten emin olunuz. Bu sizi rahatlatır. Tam tersine içinize gömülürseniz, sizi birilerinin fark etmesi mümkün olmaz. Beğenilir veya beğenilmez. Burada önemli olan, sorumluluk bilinci içinde, elinizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermenizdir. Eğer nicedir iş arıyorsanız. Şimdi size haber gelir görüşmeye çağrılırsınız. Size verebilecekleri miktarı söylerler. Hemen tepki göstermeyelim. Ekip çalışmalarına açık olalım. Takıldığınız bir şeyler olursa bunları soralım, öğrenelim. Size başkaları, sizin istediğiniz gibi davranmayabilir. Bunları ego sorunu yapmayın. Dolunayın tek görünümü Uranüs ile. İş hayatınızı ilgilendiren konularda piyasa şartlarını göz önüne almanın yararlı olacağını söylüyor. Belki işinize gelmeyen durumlar olabilir. Beklemeniz gerekebilir. Burada önemli olan esnek düşünebilmek. Çünkü o kadar rahatsız edici durum yok. Dolunayın ardından Ay-Balık burcunda ilerleyecek. Sessiz, sakin ortamları, sanatla alakalı konuları, ılımlı insanlarla olmayı tercih edeceğiz. Sevdiklerimize ve sevdiğimiz şeylere düşkün olacağız.

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, aşkta susursuz olanı istememiz, mükemmeli arzu etmemiz anlamı taşır. Bu geçişin özünde titiz bir inceleme hali vardır. Çünkü elle tutulur, gözle görülür olanı arzularız. Endişelerimiz olabilir. Öyle kolay kolay her insanı beğenmeyebiliriz. Mevcut ilişkinizi, partnerinizi veya bekarsanız karşınıza çıkan kişiyi bir hayli inceleriz. Ancak bizim de aşka bakış açımızı, hayatı ele alış şeklimizi gerçekçi bir şekilde ele almamızda yarar var. Güneş-Başak geçişi, ev, ailevi konular, çocuklarınızla ilgili iş veya özel meselelerin de ele alınacağı bu süreçtir. Bu süreç sadece aşk hayatınız değil, eviniz, aileniz ve maddi konular üzerinde de titizlikle durulmasını sağlayıcıdır.

Sevgili Boğalar, aşk hayatınızla ilgili konular üzerinde dikkatli olmanızı gerektiren Merkürün geri hareketi 30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasındadır. Bu dönemde eski meseleler yeniden gündeme gelir. Sevgilinizle sorunlarınız varsa, geri dönüp tekrar konuşmayı dilersiniz. Belki de ben hatalıydım, keşke bu kadar şüphe etmeseydim, özverili davransaydım diye düşünebilirsiniz veya o bu şekilde düşünüyor olabilir. Bazı ilişkilerde ise durum farklıdır. Fazlasıyla anlayışlı, destek ve özverili davranılmıştır. Ancak gerçekçi bakıldığında hakikaten problemler bir hayli fazladır. Bunların mutlaka tekrar gözden geçirilmesinde yarar vardır. Unutmayalım ki, kusursuzluk insana özgü bir hal değildir. Hepimizin doğru davranışları olduğu gibi, yanlışlarımız da olabilir. Önemli olan, hayata olumsuz bakmak yerine, işlerlik kazandırmaktır. Siz bu dönemde aşk hayatınızı gerçekçi bir şekilde gözden geçirirseniz, aksayan noktaları tespit edebilirsiniz. çocuklarınızla ilgili konularda eğitim, iş veya gelecekleriyle ilgilenebilirsiniz. Bu devrede yeni birisi karşınıza çıkarsa, birbirinizi tanımaya çalışınız. Merkürün gölgeli günlerini hesaba kattığımızda 23 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında yukarıda işaret ettiğim noktaları önemseyerek dönemi geçirmenizde yarar var. Sürecin bitiminde uygulamaya başlarınız. Aşkta seçici olmak tabii ki güzeldir, ancak sürekli yarar-zarar hesabı yapmak insanı yorar.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, çalışma hayatında rahatlık, seçkinlik, iş ilişkilerinde uyum ve paylaşımı gözeteceğimiz bir dönemi işaret eder. Elimizden geldiğince çevremizdeki insanlara güzellik sunmaya, onları anlamaya ve nazik şekilde davranmaya çalışırız. Ne de olsa iş ortamındaki huzursuzluk bizi de yoracaktır çünkü. Bu süreçte düzenlilik esastır. Temizliğimize önem veririz. Giydiklerimize, yediklerimize dikkat ederiz. Nabza göre şerbet vermeyi biliriz. Adil davranmayı benimseriz. Aynı şekilde bize davranılmasından hoşlanırız. Kişisel anlamda güzelliğimiz veya karizmamız bay ve bayan Boğalar için çok önemlidir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-14-15-19-23-24-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-17-30 Aşkta En Şanslı Günler : 5 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26

Yeniay : 23-24-25(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EYLÜL

1-11 Eylül arası:

Sevgili Boğalar, 1 Eylül saat 12:08 itibariyle Başak burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, kendinizi ifade etme gücünün yükselişi, kendinize karşı olan samimiyetinizin artışı, kendinizi ve hayatı tanıma, önceliklerinizi belirleme, aşk ve çocuklarla alakalı konularda geliştiricidir. Tabii ki Tutulmanın görünümleri, bu konuda bize ışık ve rehberlik yapar. Böylece yolumuzu daha net görürüz. Ay-Satürn görünümü, bu tutulmanın yukarıda saydığım konularda bazen zorlayıcı etkileri olabileceğini işaret ediyor. Duygularımız ile düşüncelerimizin bazen gerçekçi olmama ihtimalini göz ardı etmememiz gerekir. Şartlar gereği tam olarak birilerine açılmakta, hayatı keyifli bir açıdan görmekte güçlük çekmemize neden olursa, yapmamız gereken her türlü meseleyi bilinçli şekilde iyi analiz ederek çözebileceğimizdir. Ay-Neptün görünümü, size hayallerinizi gerçekleştirmeniz yolunda ilham gücü veriyor. Hem özel hem de sosyal hayatla olan bağlantınızı kuvvetlendiriyor. Ay-Kuzey düğüm kavuşumu gayet olumlu. Aşkta seçicilik, çocuklarla alakalı konularda sorumluluk duygusu, yaşamı kucaklamada bilinçli tercihlerde bulunmak ve gelişimden yana olmak konusunda yardımcıdır. Ay-Mars görünümü, tabii ki hedefimizi iyi belirlemek gerektiğini işaret ediyor. Ancak ilişkilerde finansal ve duygusal anlamda gerginliğe neden olabilecek bir etkidir. Fakat unutmayalım ki, bilinçli insanlar için yaşanan her zorluk, mücadele yakıtı gibidir. Onun için, engelleri kendinize stres aracı değil, başarılı olmak adına itki gücü olarak kabul ediniz. Böylece kendinizi başarılı şekilde yönlendirirsiniz. Ay-Pluto görünümü sizin için doğru yolu tercih etmenizde, derinlikli düşünerek güçlü yanlarınızı ifade etmenizde yardımcıdır. Merkür bildiğiniz gibi geri harekette. Bu Tutulmada her şeyi yeniden inceleyeceğiz ve üstte yazdığım noktalara da dikkat ederek mevcut durumumuzu iyileştirecek düzenlemeleri yapabileceğiz. Bakmak, görmek ve farkında olmak çok önemli...

9 Eylül 2016-10 Ekim 2017 tarihleri arasında Jüpiter-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, sıhhatimiz, güzellik, bakım ve estetik duygumuz, huzurumuz, iş şartlarımız, yaşam koşullarımız, haklarımız bizim için çok daha kıymetli olacak. Çünkü bileceğiz ki, huzursuz, sağlıksız ve dengesiz bir yaşam sürmenin hiç kimseye bir faydası olmaz. Kendi haklarımız kadar başkalarının da hakkına saygı gösterirsek, bu süreçte elde ettiğimiz manevi tatmin duygusu hakikaten çok yararlıdır. Uyum içinde, adaletli, eşitliğe dayanan, iş hakkımızın gözetildiği bir ortamda çalışmayı tercih etmek gerekiyor. Sırf birileriyle iyi geçineyim diye kendimizden ödün vermemeliyiz. Bazen öyle işler karşımıza çıkar ki, toplumda çok bilindik bir yere sahiptir. Ancak geri planda o kadar çok eksikler, haksızlıklar vardır ki, biz sadece orada çalışmak için bunlara göz yumarız. Bu Jüpiterin gölge yanıdır. İnsan abartılı bir marka sevdasına düşebilir. Bundan kaçınalım. Fiziksel ve bedensel sağlımızı gözetelim. İşimizi adaletli yapalım. Tarafsız bir bakış açısıyla hareket edelim. İnsanların birbirine saygılı, özenli ve dikkatli davranmasında yardımcı olalım.

Jüpiter-Terazi geçişinde özellikle Kasım ve Aralık ayında Pluto ve Uranüs ile yapacağı görünümler çok önemlidir. Kısıtlamalar, mecburiyetler, zorluklar, iyi niyetlilik, özgürlük ihtiyacımız, farklı bir şeyler yapma arzumuz bizi yanlış ve aceleci kararlar almaya sevk edebilir. Lütfen bilinçli olalım. Bedensel ve psikolojik sağlığımıza önem verelim. Birileri idare edeceğiz diye kendimizden ödün vermeyelim. Üstümüze düşeni, gücümüz yettiğince yapalım. Bilgimiz, tecrübemiz, hedeflerimiz doğrultusunda gelişime önem verelim.

10 Eylül tarihinde son kez gerçekleşecek Satürn-Neptün görünümünde, maddi konularda özellikle başkalarıyla alakalı işlerimize özen göstereceğiz. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsak, hesabı bilmemiz lazım. Kazancımız söz konusuysa dağılmamak şarttır. Destek görmekte zorlanırız. Şu şöyle olsun deriz ancak olmadığında bu sefer huzursuz oluruz.

12-18 Eylül arası:

Sevgili Boğalar, 16 Eylül saat 21:56 Balık burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, vizyoner düşünmenin gerekliliğini vurguluyor. Tecrübeli olduğunuz konu ve alanlarda şu anki mevcut duruma iyice bakmalısınız. Sizi tatmin ediyor mu? O zaman buyurun ideallerinizi, hedefinizi belirlemeye ve yolunuzu çizmeye. Bu Tutulma Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, bu konularda şikayet etmek yerine, yeniden duruma bakıp tespitlerde bulunma vaktinizdir. Zaten Ay Tutulmasında yaşanan hassasiyetin de özünde bu vardır. Yeteneklerini kullanmak yerine, kaderi suçlamak. Hayır, bu çare değil. Bilakis gerçekçi olmalısınız. Çocuklar, ilişki, hayaller, özlemler hemen hepsine şimdi yeniden bakma zamanınız. Gelişimin yolu budur. Hayal etmek, başarının yarısıdır derler ya, işte sizin de başarınız, gerçek manada ne istediğinizi bilmek ve ona göre hayatınızı restore etmekle mümkündür. Yaradanın bir planı var elbet. Ona ne şüphe. Ancak tedbir, özgür irade, bilinçli seçim, farkındalık gibi olgular da insana sunulmuş armağandır. Biz bu armağanın kıymetini bilerek tercihlerimizi yapmalıyız. Zaman alan hiçbir yararı olmayan uğraşılar yerine, size faydalı olacak, gelişiminizde destek verecek gruplar içinde yer alabilir, dostluklar kurabilirsiniz. Zaten bu Tutulma bu konularda rehavete kapılmak yerine bilinçli bir yeniden gözden geçirişin önemini vurgulayacak. Bunu görebilen kişiler bu Tutulmadan gerekli dersi çıkaracaklardır.

19-25 Eylül arası:

22 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu geçiş süresince, iş ortamında dengeli ve uyumlu davranmak zorunda kalırsınız. Kişisel anlamda enerjinizi en çok merkez aldığınız alan çalışma hayatı, sağlığınız, ortaklaşa işler, sanatsal faaliyetler veya günlük hayatta bir araya geldiğiniz insanlarla olan ilişkilerinizdir. Eğer gerçekten adil olmayan ve haklarımızın gözetilmediği bir ortamda yaşıyor ve çalışıyorsak kendimizi huzursuz hissedebiliriz. Problemlerimiz varsa, neden birileri idare etmek zorunda kalayım diye aklımızdan geçirebiliriz. Toleranslı olmayız. İyi bir işimiz olsun, sağlığımız yerinde olsun, bulunduğumuz ortamda herkesin birbirinin özlük haklarına saygı göstermesini bekleyebiliriz.

22 Eylül- 7 Ekim tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda seyrini sürdürecek. Aşkta her ayrıntının dikkate alındığı, bütünden ziyade detayların önemsendiği bir süreç başlıyor. Ailevi konular üzerinde zaten durmaktayız. Bir de aşkta böylesi titizlik göstermek, hayatı saat modunda yaşamaya benziyor. Şurada şu saatte, burada bu şekilde olmalı, neden şunlar aksıyor tarzında düşünmek, aşkın tadını bozuyor gibi. Bu geçişte öyle bütünün güzelliğinden ziyade, detaylara bakacağız. İlişkimiz güzel gidiyor diye konuşsak da, eğer bir şeyler canımızı sıkıyorsa pek rahat etmeyiz. Bunun mutlaka düzeltilmesi gerektiğini düşünürüz. Çocuklarımız, işimiz, aşkımız mercek altında diyebiliriz. Ayrıca geçtiğimiz 30 Ağustos tarihinden bu yana yaşanan gelişmelere bir bakacağız. Geri hareket döneminde gözden geçirdiğimiz, kararlaştırdığımız işleri de yürürlüğe koyacağız.

23 Eylül- 18 Ekim tarihleriarasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, evlilik, uzun süreli ilişki, iş ortaklığı konularıyla birebir alakalıdır. Bu kişilerle aranızdaki paylaşım, uyum ve sevgi alışverişini tutkulu hale getiriyor. Sürecin yöneticisi Mars-Oğlak burcunda ilerleyeceği için doğaldır ki, ilişkilerde ciddiyet, güven, uzun sürelilik çok önemlidir. Eğer bu beraberlikte büyük bir tutku, en başından beri varsa hiçbir sorun çıkmaz. Ancak tam tersi durumda, kangren halini almış veya almaya müsait bir beraberlik, iş ortaklığı söz konusuysa dikkat etmenizde yarar var. Burada yapılması gereken partneriniz ve sizin, hangi meselelerde zorlandığınızı, hangi konuların kıskançlık, restleşme, ayrılık gibi sevimsiz olgulara dönüştüğünü düşünmenizdir.

26-30 Eylül arası:

27 Eylül saat 11:07 - 9 Kasım saat 07:51 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, başta mesleki ihtisas konuları olmak üzere, eğitim hayatınız, inancınız, çevrenizle olan her türlü temasınız, keşif ve araştırma konularınız, yüksek düzeyde bilgilenmeniz, yabancılarla olan temasınız ve yurtdışı faaliyetlerinizle ilgili alanlarda, temkinli ve gayet güçlü bir şekilde, isteklerinizin peşinden gideceğiniz bir zamanı göstermektedir. Bu enerji burcunuzla uyumlu ve olumlu bir görünüm yapacağı için doğal olarak sizler açısından olumlu bir zamanı göstermektedir. Mars Oğlak burcunda zaten düşünmeden taşınmadan hareket etmenin önüne geçer. Ben bu enerjinin sizler gibi sakin, mantıklı ve sağlam kararlar almaktan yana olan kişiler için gayet yararlı olacağını düşünüyorum.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-11-12-15-16-19-20-24-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-28-29 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 19-20-21(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7-8
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EKİM

1-9 Ekim arası:

Sevgili Boğalar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, ihtiyaçlarınızı elde etmek, başkalarına nezaketen yardımcı olmak, ilişkilerinizde al gülüm ver gülüm tarzında hareket etmek, başkalarından ilgi görmek, güzelleşmek, bakım gibi sağlığınıza önem veren işlere yönelmek anlamında etkilidir. Çevremizdeki kişilerin iş veya yaşam şeklimize göre günlük hayatta karşılaştığımız kişilerle anlaşmak, yoldaşlık etmek isteriz. Kimsenin kimse üzerinde baskısı olmadan veya bir şeylerin bize kendimizi kötü hissettirmesine izin vermeden hayatımızı dengeli yaşamaktan yanayızdır. Yeniayın görünümleri bu konularda yaşanması muhtemel gelişmeler hakkında bizi aydınlatır. Böylece durumu daha net görebiliriz. Ay-Satürn görünümü, iş ve ortaklaşa tüm ilişkilerimizde uyum, denge, uzlaşı, anlaşma gibi olumlu duyguların akışını işaret eder. Bazen de çıkarlarını öne almaya, sadece kendini düşünmeye açık olan insanlarla ilişkimizi ciddi manada düşünmenin de işaretçisidir. Mali konularda borçlarımızı temizlemek, iyi bir işe sahip olmak, kimseye borçlu kalmadan yaşamak arzumuz yoğun olur. Bu meseleleri Yeniayda ele alacağız, duruma bakacağız. Ay-Pluto görünümü, hayatın zorluklarını aşmak, güçlü olmak niyet ve istekliliğimizin işaretçisidir. Bu nedenle, işimize sahip çıkarız, yeniliklerde bulunup güçlenmeye çalışırız. Böyle bir mücadele içinde oluruz diyebilirim. Venüs-Neptün görünümü, sizin hayallerinize uygun ve gerçekten birlikte olmaktan mutluluk duyacağınız bir ilişki ve hayat yaşama arzunuzu, hayalinizi işaret ediyor. Mevcut ilişkideki sorunları tekrar gözden geçirirken, alışkanlık veya bağlılık sizi birbirinize çekebilir. Bazı çiftler için bu durum yeni bir aşkın doğuşudur. Kimileri için, sanatsal alanda veya mistik anlamdaki çalışmaların göstergesidir. Benim tavsiyem, özellikle ilişkide gerçekçi olmak gerektiğidir.

7 Ekim- 24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Bir taraftan işlerimizi hızlı biçimde yoluna koyacak, akıllıca hareket edecek, derleyip toparlayacağız. Diğer taraftan, aynı ortamda yaşadığımız kişilerle nazik bir üslup içinde iletişimde bulunacağız. Yeteneklerimizi geliştirmek adına kurs görebiliriz. Bir ustanın yanında eğitimden geçebiliriz. El sanatları öğrenebiliriz. Başkalarına öğretebiliriz. Ellerimizin bakımı, güzelliğiyle ilgilenebiliriz. Ek işlerden para kazanabilirsiniz. Becerikli olduğunuz bir işi, başkalarına öğreterek gelir elde edebilirsiniz. Bu süreçte, çalışma ortamında insanlarla olan ilişkilerinize veya günlük hayatta karşılaştığınız kişilerle olan iletişiminize dikkat ediniz. Onları dinlemeli ve ortaklaşa düşünmeye çalışmalıyız. Nezaket çok önemlidir. Sanatsal faaliyetler için etkili bir geçiştir.

10-16 Ekim arası:

Sevgili Boğalar 16 Ekim saat 07:23 itibariyle Koç burcunda oluşacak Dolunay, psikolojik ve bedensel anlamda strese açık olduğumuzu işaret ediyor. Kolay değil tabii ki. İnsan bazen öyle bir sıkılıyor ki, en basit problemleri bile çözmekte zorlanıyor. Doğal olarak işin içinden çıkamadığımızda kendi kendimize yükleniyoruz. Çaresiz ve geri plana atılmış, sürekli birilerini idare etmek zorundaymışız gibi hissediyoruz. Bu Dolunay işte bu türden refleks tepkilere neden olmakta. Benim arzularım mı, yoksa başkalarının beklentilerine cevap vermek mi önemli diye düşünüyoruz. Merkür-Pluto görünümleri, girişimci düşünmenin ve sabırsızlık yerine, kararlılığın önemli olduğunu işaret etmektedir. Sizi şu anda kısıtlayan durumları aşabilmenin yolu, hem başkalarıyla ilişkimizi güçlü tutmak hem de amacımızın farkında olmaktır. Sıkıntılarımız varsa bunları giderecek yollar aramak, boşu boşuna kendimizi üzmekten, sinirlenmekten daha iyidir. Kendimize güvenelim. Ay-Uranüs kavuşumu, bu Dolunayda yenilik ve değişim arzumuzun kendi içimizdeki etkinliğini gösteriyor. Ancak bunları dışa yansıtmalıyız. Bunun için, fikirlerimizi kendimize saklamak yerine, hangi alanda ve konuda ilerlemek istiyorsak, bunlar için mücadele vermeliyiz. İçimize kapanmak veya endişelenmek, gerilmek yerine, farklı bir açıdan dünyaya bakınız.

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda seyrini sürdürecek. İlişkilerimizde maddi ve manevi bölüşümler de bulunmak için kendimize ortaklar ararız. Bu eş veya iş anlamında olsun fark etmeyecektir. Desteklenmek ve rahat etmek arzusu ön plandadır. Bana yardımcı olunsun, ben de elimden geleni yaparım tarzında ilişkiler kurarız. Devam eden ortaklıklarda bazı belirsizlikler canımızı sıkabilir. Fakat bozulmasını istemeyiz. Çünkü bir alışverişimiz vardır, risk etmek istemeyiz.

23 Ekim- 21 Kasım arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, en başta karşı cinsle olan ilişkinizde, iş ortaklarınızla aranızdaki alışverişte, bir başkasının gözünden kendinizi tanımlama yönünde önem taşıyor. Boğalar, bu süreçte partnerlerinin baskın tavırlarıyla karşılaşabilirler. Kıskançlık, denetlemeye çalışması, evliliğe yanaşmaması veya birlikteliğin sorumluluğunu üstlenmemesi, bizi bazen umursamaması, dinlememesi, hesapçı davranması gibi. Aslında bütün bu olumsuzluklar bize şunu söylemektedir. Bu ilişkinin hayatımızdaki yeri ve önemi nedir? Bu tavırlarının sebebi, biz miyiz yoksa bu kişi karakteri gereği mi böyle davranıyor? İşte bütün bunları şimdi düşünme zamanımız. Soğukkanlı bir şekilde gözden geçirmeliyiz.

24-31 Ekim arası:

Sevgili Boğalar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, eşimiz, iş ortaklarımız veya uzun zamandır bir arada olduğumuz partnerimiz ilgili konularda verilecek yeni kararların işaretçisidir. Eskiye göre hayata şimdi daha güçlü bir yanıt vermek mümkündür. Bu arada sizi zorlayan, bunalıma sokan, hatta bir çok açıdan baktığınızda üstünüzde baskı oluşturan ilişkinizi dikkatli ve derin bir şekilde gözden geçirebilirsiniz. Kimi Boğalar belki de uzun yıllardır bekar yaşıyorlardı. Şimdi evlenmeye karar verebilirler. Bir iş ortaklığı size fayda sağlamıyorsa, buna bir dur diyebilirsiniz. Aynı konular, partneriniz için de geçerli olabilir. Belki o sizinle beraberliğinde mutsuz ve doyumsuz olduğu için veda edebilir. Bir iş ortağınız sizden kopabilir. Yeniayın tüm görünümleri aslında yeniden doğuşun, yeni bir yaşamın önünüzde belirmesi halidir. Ne durum olursa olsun burada önemli verilmesi gereken nokta, eskiyi bırakmak, yeniye yer açmaktır. Sözgelimi, ayrılık olmaz da, birbirinizle konuşursunuz, karşılıklı olarak problemle yüzleşirsiniz ve bu ilişkiye bir şans verirsiniz. Kimi Boğalar bitirip, kendilerine yeni bir dünya kurabilir. Bazıları, evlat sahibi olur veya bekar boğaların karşılarına öyle biri çıkar ki, evlenebilir. Bu Yeniayda önemli olan, verilen kararları ciddiyetle ele almak ve ardında durabilmektir.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 8-9-13-17-21-22-25-26 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-23-24-30-31 Aşkta En Şanslı Günler : 25-26 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19

Yeniay : 16-17-18(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-5-30-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

KASIM

1-6 Kasım arası:

Sevgili Boğalar bu hafta, sosyal ilişkilerimiz, sunumda bulunacağımız işler, bir araya geleceğimiz kişiler, görüşmelerde başkalarının üzerinde iyi bir izlenim bırakabilirsiniz. Bu yönde sizi destekleyen olumlu bir manevi güce sahipsiniz. Sanatsal, mistik, yaratıcı tarzdaki çalışmalarınız ilgi uyandırır. Sadece bununla kalmıyor, bu manevi güç size, aşkta ayrıntıların farkında olarak size iyi gelecek tercihi yapmanızda da yardımcı oluyor. Haftanın tüm görünümleri, ikili ilişkide ilerisi adına konuşulması, yeni bir tanışma, kendinizi özel hissetmenizi sağlayıcı güzelliklerin de işaretçisidir.

7-13 Kasım arası:

9 Kasım- 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Projeleriniz uygulanabilir, yenilikçi, birçok kişiyi harekete geçirici ve yararlı olmalı. Ekip halinde çalışmalara önem verin. İşiniz ufak bir sermayede kurulsa bile, aynı ortamda diğer kişilerin de görüşleri alınmalıdır. İşinize değişiklik, yenilik, farklılık katabilmelisiniz. Sizi diğerlerinden ayıran beceri ve yeteneklerinizi öne çıkartmalısınız. Sizi tercih etmelerini sağlamalısınız. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, bunların sebeplerini birlikte gözden geçirmelisiniz. Birbirinizin hedefi farklı ise bu dönemde inatlaşırsınız. Oysaki beraberliğin artı ve eksikleri tartılmalı. Genel duruma bir bakılmalıdır. Karşınıza çıkan kişinin iş durumunu, ailesini, hayata bakış açısını mutlaka gözden geçiriniz.

12 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Boğalar sağlamcı oldukları için, bu dönemde para kazanmak, kendilerini ifade etmek, güçlü insanlarla temasa geçmek, farklı bir şeyler yaparak kendilerini geliştirmek isterler. Bilgiyi önemserler ve çeşitli insanlarla kurdukları bağ neticesinde fikirlerini açıklarlar. İş hayatında ciddiyet daha fazla ön plandadır. Partnerinin aklı başında hareket etmesini isterler. Bekar Boğalar da, kendini toplum içerisinde kabul ettirmiş ve saygınlık uyandıran kişilere yönelirler. Bu iki geçiş, düzgün insanlarla bir araya gelmede etkili olacak ve sizi rahatlatacaktır. Venüs-Oğlak burcu geçişinde, işlerinizi ciddi biçimde organize edersiniz. Disiplin ve sorumluluk ister iş ister özel bütün ilişkilerinizde göze çarpar. Kendinizden kuşku duymadan, sabırlı bir şekilde çalışırsınız. İnsanların takdirini kazanmak ve güzellikleri onlarla paylaşmak arzunuz yoğun olacaktır.

12 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Yay burcu geçişinde, ortaklaşa kazançlar, mali konular, vergiler, çıkar ilişkileri, yatırımlar gibi konular üzerinde düşüneceğiz. İyi niyetin sınırlarının mutlaka gözden geçirilmesinde yarar vardır. Kredi çekmek, bir borcun altına girmeden önce iyi düşünelim. Bu geçiş, ortaklıklarla ilgili görüşmeler, iletişimde bulunma, bir araya gelmeler gibi konularda etkili olacaktır. Çok fazla açılmadan, zihnimizi doğru anlamdaki işlere yönlendirmek gereklidir. Hem finansal hem de ilişki anlamındaki paylaşımların üzerinde mutlaka düşünülmesi, abartıya kaçılmadan gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekir. Bazen öyle iş ortaklıkları kurulur ki, her iki taraf da kendi bildiğince hareket eder, payına düşeni gözetir. Ancak bu sağlıklı bir ilişki olmaz. Bazen de yaşanan problemler sonucu ortaklıkta kriz dönemi yaşanır. Bu kriz nedeniyle taraflar birbirlerine karşı pek hoş düşünmezler. Kimi zaman da, yaşanan kriz bizi büyütücü ve geliştiricidir. Kişi bu kriz sayesinde kendini keşfeder. Bütün bunlar Merkür-Yay burcu geçişinin etkileri arasında yer alabilir.

14-20 Kasım arası:

Sevgili Boğalar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle burcunuz üzerinde Dolunay, kişisel anlamda kendinizi, hedefinizi, yaşamınızı, yapmak istediklerinizi, duruşunuzu belirlemenizde önem taşıyacak. Siz iki hafta önce özel veya mesleki anlamda ilişkilerinizi yeniden düzenleyecek şekilde derinlikli bir analiz yaptıysanız, bugünkü Dolunayda güven duygusunu yüreğinizin içinde hissedersiniz. Ben doğru bir ilişki yaşıyorum, karşılıklı olarak birbirimize desteğiz ve hayatımızı sağlam temellere dayalı olarak inşa etmişiz diye düşünürsünüz. Eğer bir şeyler sizde veya karşınızdaki kişide endişe yaratmışsa, her iki taraf da bu ilişki hakkında dürüstçe yüzleşmede bulunarak sorunları çözebilirler. Burada önemli olan, birbirinize olan samimiyetiniz, tutkularınız ve güven duygunuzdur. Bunlar olmadan hiçbir ilişkinin ayakta durması mümkün değildir. Ay-Pluto görünümü, bu Dolunayın olgunlaştırıcı etkisini gösteriyor. Yaşanılan ilişkinin, her iki taraf için de önemli olduğunun işaretçisidir. Eğer yalnızsanız, ilişki kriterlerinizi gözden geçirerek çok daha sağlam ve güvenilir tercihlerde bulunabilirsiniz. Bu Dolunayda soru işaretlerine yer yok. Bir şey ya düzgündür veya değildir. Temeli güçlü olan kalır, zayıf olan biter.

21-30 Kasım arası:

21 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişinde, tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Güneş süresince, öncelikle maddi ve ilişki anlamında elde edilen veya edilmek istenen gelirlerin, bölüşümlerin, borç ve alacakların mutlaka iyi hesap edilmesi gerekiyor. Ancak eşimizin, ortağımızın ve tabii ki bizim de, ilişki ve iş ortaklıklarda derinlikli bir şekilde düşünmemizde yarar var. Bildiğiniz gibi Satürn de, Yay burcunda ilerliyor. Bu durumda öyle fazla açılamıyoruz. Kimseye güvenerek yola çıkamayız. Her türlü finansal meselenin akıllıca, hakkaniyetli, adil, yasalara uygun şekilde ele alınması lazım.

Sevgili Boğalar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, eş veya iş ortağınızdan veya başka bir yolla para, mal, mülk, kredi gibi olanaklarla kendinizi rahatlatma, hayatınızı düzenleme, desteklenme arzu ve istekliliğinizi işaret eder. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için kimileri bu parayı sağlıklı yaşamak için, bazıları bir iş ortaklığı kurabilmek, çocuk sahibi olmak, daha güzel yaşamak, borçlarından kurtulmak amaçlı kararlar için isteyebilir. Ancak bu Yeniayda önemli olan, karşımıza çıkabilecek fırsatları bilinçli şekilde kullanmak veya vereceğimiz kararları dikkatlice gözden geçirmektir. Sözgelimi, nasılsa öderim diye aldığımız bir kredi, daha sonra zorlayabilir. Fazla açılmak, hesabı bilmemek bizi üzebilir. Gelen destekler iyi kullanılmazsa, bir anda avuçlarımızdan kayıp gidebilir. Bu Yeniay, ele geçeni doğru şekilde kullanırsak veya dünyanın türlü hali var, kenarıma bir miktar koyayım diye düşünürsek yararlı olacağını işaret eder. Bir de ortak malların, paraların iş veya özel anlamda paylaşımının adil ve hukuka uygun, vicdani anlamda da yapılmasının faydalı olacağını vurgulamaktadır.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-13-14-17-18-22 Zayıf Enerjili Günler : 7-8-19-20-27-28 Aşkta En Şanslı Günler : 22 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16

Yeniay : 13-14-15(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ARALIK

**1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, bilgi edinme ve gerçekçi düşünme sürecidir. Bu dönemde iş-eğitim- para- aşk hayatınız veya çocuklarınızla ilgili meseleler üzerinde odaklanmayı tercih edebilirsiniz. Zihniniz disiplinli düşünmeye açık olduğundan, hiçbir işi yarım bırakmaz, mutlaka bir sağlam temel üzerine oturtmayı tercih edersiniz. Dürüstlük, netlik ve sağlamlık sözlerinize yansır. Uzak akrabalarınızla ciddi anlamda bağlantılar kurarsınız. Bir alanda, işi en doğru biçimde öğrenmeye, kendinizi geliştirmeye çalışırsınız. Amacınıza yönelik hareket edersiniz. **7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri** arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak kariyer hayatınızla ilgili konularda, yenilikçi tarzda düşünmeniz ve ilişkilerinize önem verebilmeniz anlamında gayet kıymetlidir. Başkalarına mesafeli davranabilirsiniz. Ancak bu burun büyüklüğü şeklinde değildir. Genel yapınız olarak ciddiyeti önemsediğiniz içindir. İş hayatında ve toplumsal yaşamda ideallerinize bir hayli kıymet verirsiniz. Değişik insanlarla tanışarak, grup çalışmalarına ağırlık vererek, iş hayatında geniş bir çevre edinmenizde yarar vardır. Akılcı yaklaşımlarınız sayesinde çevrenizdeki kişilerle güçlü bağlar kurabilirsiniz. Bu süreçte, ben bilirim tarzı yaklaşımlarda bulunmak, inatlaşmak yanlış olur. Ortama, zamana, işin gereklerine, hayatın geneline göre hareket etmekte fayda vardır.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Boğalar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, tüm dikkatimizi maddi-manevi anlamdaki kazanç, değişim ve yeniliklere hevesli kılan bir yansımadır. Tabii ki hesabın iyi yapılmasında, aceleyle kararlar alınmamasında fayda var. Mal, mülk, para sağlayan ve sizin bilgi ve tecrübe birikiminizi bir alanda değerlendirici olan işlere daha fazla açık olduğunuzu bu Dolunayda görüyoruz. Bir plan yapmak ve bu plan dahilinde yarar-zarar hesabını gözeterek gelişmeleri ele alabilirseniz hem başkalarından destek görürsünüz hem de kendi istediğiniz yönde hareket edebilirsiniz. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerlediği için, tabii ki ciddi ve disiplinli şekilde düşünmek de gerekiyor. Bastığımız yeri bilelim ki, sorunlar varsa bunları çözmek, adım atılacaksa doğru şekilde yönlendirmek mümkün olsun. Dolunayın Mars ile görünümü, hedefe yönelik bir şekilde ilerlemenizi sağlayıcıdır. Bilgi ve deneyimlerinizin, yeteneklerinizin uygun şekilde değerlendirilmesi, maddi ve manevi anlamda duruma bakılarak karar verilmesi yönünde önem taşıyor.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Balık burcu seyri, günlük hayatta işlerinizi, ileriye dönük hedeflerinizi sakin ve ılımlı bir şekilde halletme hedef ve arzunuzdur. Genelde soğukkanlı davranmayı bilen Boğalar bu süreçte meseleleri öyle tartışarak, insanlarla çatışarak halletme yoluna gitmeyeceklerdir. Nasıl düzenleyebilirim, nasıl daha kolay üstesinden gelebilirim, daha az yorularak hedefime nasıl ulaşırım düşüncesi ön planda olacaktır. Yeni bir işe, projeye atılmak için enerjiniz pek yüksek olmasa da, inancınız ve hayalleriniz sizi varmanız gereken yola ulaştıracaktır. Yeter ki, yaptığınızı bilin ve buna inanın. Mars-Balık geçişi ilişki evinizin yöneticisi olarak, partnerinizle ortaklaşa hareket edebilmenizi sağlıyor. Birbirinizi motive edebilirsiniz. Partnerinizin duygusal yönü ve aynı zamanda aktif olmayı bilmesi gerekecek. Sizin de arzunuz bu yönde olacaktır. Bekar Boğalar hem hareketli hem de gerektiğinde ılımlı davranabilecek kişileri tercih ederler. Ancak ben yine de bu süreçte iş ortaklıklarında, ilişkilerde fazla ılımlı davranmak yerine, bilinçli şekilde gözden geçirmelerde bulunmanın daha faydalı olacağını söylemek isterim.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında Siz Boğalar,

1- Aşk hayatınız.
2- Çocuklarınızla olan iletişiminiz
3- Hayatı algılayış biçiminiz
4- Sizden farklı görüşte olan insanlarla olan görüş alış verişiniz
5- Yüksek eğitiminiz, seyahatleriniz, akademik çalışmalarınız
6- Yabancı bir ülkede yerleşme konuları
7- Gönül maceralarınız
8- Ticaret hayatınız.
9- Yabancılarla olan temaslarınız.(Dış ülkeler)
10- İnancınız
11-Parasal kazancınızla alakalı iş görüşmeleriniz ve seyahatleriniz.

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

 • Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
  • İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
  • Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
  • Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
   -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
   -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
   -Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
   -Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
   -İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
   -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
   -Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
   -Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş süreci, astrolojik olarak sizlerin eğitim, iş hayatınız, ihtisaslaşma konuları, işe hazırlık dönemi, iş arama anlamında etkili, gayet olumlu, disiplinli hareket ettiğiniz, sorumluluklarınızın farkında olduğunuz bir zaman dilimidir. Yolculuklar iş veya eğitim maksatlı yapılır, prensipler çerçevesinde hareket edilir, hayata daha ciddi anlamda yaklaşılır. Kendimizi geliştirmek için bilgileniriz ve hayatın ciddi yüzünün farkına varırız. Yaşam felsefemize göre dünyayı, kainatı ve hayatı özümsemek isteriz. Sorumluluklarımızın farkında olduğumuz bu dönemde iş kurmak veya işimizi sağlam bir temele oturtmak için çaba sarf ederiz.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Boğalar, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Yeniay, Merkür geri hareket dönemine denk geldiği için, aslında geçmiş tecrübelerimizi, bilgimiz, deneyimlerimizi tekrar hatırlamak, bundan sonrasında atılacak adımların, yapılacak tercihlerin kuvvetli ve yerinde olmasını sağlar. Bu Yeniayın görünümleri, öncelikle hayata bakış açınızı, ele alış biçiminizi anlamanız, tekrar keşfetmeniz için kıymetlidir. Kişi yolunun farkında değilse, kendine bir yol çizerek isteklerini nasıl elde edebileceğinizi düşünür. Belki de başka bir yol, yöntem karşınıza çıkar. Eğitim, ticari, mali, aşk hayatınız ve amacınız hakkında düşünmek için bu Yeniayı olumlu buluyorum. Sorumluluk bilinci, bu yeniayın özünde var. Ancak bu kendinizi yoran, zorlayan değil, gönüllü olarak dilediğiniz, istediğiniz bir şey önemlidir. Gelişim yönünde bilgilenme, hayata katılım, seyahatler, iş görüşmeleri, yüksek eğitim, akraba ilişkileri ve inanç konuları bu Yeniayda tekrar bir ele alınacaktır. Hedefinizin, isteklerinizin, duygularınızın farkına vardığınızda, evet düşündüğüm gibi veya hiç düşünmemiştim şimdi anladım diyebileceğiniz bir Yeniay deneyimi yaşayacağız. Yarım kalan işlerimizi bitireceğiz, mevcut durumumuzu ciddi anlamda ele alacağız ve önümüzdeki bir aylık süreç içinde hayatımızı doğru temel üzerine inşa edebilecek güce sahip olacağız.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-7-11-15-19-20-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-17-24-25-31 Aşkta En Şanslı Günler : 19-20 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13

Yeniay : 10-11-12(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25-26
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)**

Aşk Uyumu

Yükselen Burç