KADIN

Başak Burcu Yorumları

GENEL BAKIŞ

Sevgili Başaklar, 2 Aralık tarihinde Merkür, Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Aşka bakış açınız bu dönemde ciddiyet içeriyor. İş hayatınızla ilgili konular da önem taşıyor. Yeteneklerinizi farklı alanlarda sergileyebilirsiniz. Kendinizi ifade gücünüz artıyor. Her şeyin yolunda gitmesini ve güzel sonuçlanmasını istiyorsunuz ancak bazı plan ve projelerinizi gözden geçirmeniz gerekiyor.

7 Aralık’ta Venüs, Kova burcunda seyrine başlıyor. Yaptığınız kritikler, mali konular üzerinde yeni projelere ön ayak olabilir. Yeni bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Sağlık sorunlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Önümüzdeki yıl neler yapacağınızı planlama isteği bu dönemde çok daha belirginleşiyor. Farklı bir şey yaparsanız, işinizde daha hızlı yükselebileceğinizi söyleyebiliriz.

14 Aralık tarihinde Dolunay, İkizler burcunda oluşuyor. İş hayatınızla ilgili meselelerde çevrenize bakacaksınız. Kariyer planınızda yükselmek olduğunu biliyorsunuz. Yılsonu olduğu için Dolunay sizi, sorumluluk almaya sevk edecek.

19 Aralık tarihinde Mars, Balık burcunda seyrine başlıyor. İlişkisinde sorun yaşayan Başaklar için bu dönem, partnerine destek olma ve onunla ilgilenme dönemi olabilir. İlişkiye yeni başlayanlar ise mutlaka birbirini çok daha iyi tanımalı. Evlilik kararı vermiş olanlar ise daha temkinli davranmalı. Her şeyi çok kritik ediyorsunuz ama ikili ilişkilerde sevgi ve empati çok önemli.

19 Aralık-4 Ocak 2017 tarihleri arasında Merkür, Oğlak burcunda gerileyecek. Bu dönemde aşk hayatınızı olabildiğince gözden geçirmelisiniz. İlişkisi bitenler için bir geri dönüş olabilir. Hamilelerin ise bu dönemde kendisine dikkat etmesi gerekiyor. Anne Başaklar ise çocuklarının gelişimine dikkat etmeli.

21 Aralık tarihinde ise Güneş, Oğlak burcunda olacak. Merkezinize aşkı, işi ve çocuklarınızı koyacaksınız. Merkür etkisiyle iletişim çok daha etkili hale gelecek. Aşkta da iletişimde karşınızdakinin daha dik durmasını istiyorsunuz. Karşı tarafı kritik etmeye ve idare etmeye çalışıyorsunuz. Bu eleştiri ve idare etme ortamını biraz hafifletmekte yarar var.

29 Aralık tarihinde Yeniay, Oğlak burcunda doğacak. Bu da aşk hayatınızda oldukça etkili. Aşktan ziyade, bu dönemde uzun ömürlü ilişkileri isteyeceksiniz. Ancak Merkür’ün geri hareketi nedeniyle, her şeyi uzun vadeli düşünmek yerine, zaman tanıyarak kurgulamanız sizin faydanıza olacaktır. Her şeyi tekrar gözden geçirmelisiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE ARALIK AYI

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek yöneticiniz Merkür, aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olacağı gibi, mesleki ve kişisel girişimlerinizle de birebir alakalıdır. Ciddi düşünmenin, her meseleyi gerçekçi bir şekilde ele almanın işaretçisi olduğu için, her durumu kritik etmeye, sağlam mı değil mi diye kontrol etmeye çalışabiliriz. Karşımıza birisi çıktığında, niyetini bilmek isteriz. Güvenilir bir insan mı, daha önce başından bir ilişki geçmiş mi, işi gücü var mı öğrenmeye çalışırız. Bizim için, önemli olan ilişkiye bakış açısı ve hayatı ele alış biçimidir. Artık bu saatten sonra boşuna vakit kaybetmek istemeyiz. Yetenekli olduğumuz konularda sıkı çalışabilir, zamanında işlerimizi yetiştirmek için gayret gösterebiliriz.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs, çalışma ortamınızdaki kişilerle fikirsel paylaşımlarda bulunmak, işiniz ve sağlığınızla alakalı konulara ağırlık vermek ön plandadır. Baskı altına alınmaktan pek hoşlanmazsınız. Sizler genelde insanlara destek veren, titiz çalışan, işine önem veren kişilersiniz. Ancak kendinizi de düşünmeyi bilmelisiniz. Çalışma saatlerinizin düzensizliği, fazladan iş yüklenmesi, tatmin olmadığınız bir ortamda görev yapıyor oluşunuz bu süreçte sizi rahatsız edebilir. Siz de buna katlanayım derken yorulursunuz. Eğer işe yeni başlamış bir kişiyseniz bu dönemde işe alışmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü işin niteliği, sizin beklentilerinize uymayabilir.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Başaklar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, mesleki veya yaşam şeklinize göre önemli işlerinizi, planlarınızı gerçekçi bir şekilde ele almanın önemini vurguluyor. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, aile yaşamımız, yerleşim yerimiz, yuvamızla ilgili konularda içsel bir sorgulamada bulunmuş, bu meseleler üzerine yoğunlaşmıştık. İnandığımız, içimizden gelen sezgilerimizle bir yeni adım atmak niyetindeydik. Belki yalnız başımıza belki de hayatı birlikte sürdüreceğimiz bir kişiyle anlam arayışı içindeydik. Bize söylenen sözlerin ardında yatan gerçekleri bilmek, uygulanıp uygulanmayacağını görmek niyetindeydik. İşte bu Dolunayda, elimizdeki doneler çerçevesinde akıl yürüteceğiz. Kısa ömürlü değil, uzun vadeli şekilde düşünmek zorundayız. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerliyor. Tabii ki aşk, çocuklar, iş veya bizi ilgilendiren meseleler üzerinde işi şansa bırakmamalıyız. Eğer bir iş kararı veriyorsak artı ve eksileriyle ele almalıyız. Verilen sözleri arkasında duruluyor mu buna bir bakmalıyız. Bu Dolunayın Mars ile görünümü, hiçbir şeyin aceleye getirilmemesi, gelişen olayların mantıklı şekilde analiz edilmesi, gelişimin önemsenmesi gerektiğini işaret ediyor. Bir de lütfen sağlığınızı, iş haklarınızı, sözleşme şartlarını, nasıl bir ortamda çalışacağınızı mutlaka gözetiniz.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında Balık burcunda ilerleyecek Mars, ilişkilerde 26 Şubat tarihine kadar dikkatli olmamızı, olan bitene gerçekçi bir şekilde bakmamızı gerektirir. İlişkinizin niteliği, birlikte olduğunuz veya olacağınız kişinin karakter yapısı, beraberliğe bakış şekli konusunda gerçekçi olmalıyız. Karşınızdaki kişi nasıl biri, bu ilişkide neler yanlış gitmekte veya yaşadığımız birliktelik hayallerimize uygun mu bunları ele alalım. Fedakarlık, bağımlılık, kendinizi düşünmeme, hayale kapılma, gerçekçi olmama gibi durumlardan kaçınalım. Mars-Balık geçişinde partnerin, pasif davranması, kolay etkilenirliği, güven duymamızı sağlayacak davranış ve kararlardan uzak duruşu bizi yorabilir. İlişkinin niteliği ve gidişine göre, bu duruma katlananlar olabilir. Çünkü onlar zaten partnerlerini iyi tanırlar. Ona göre dönemi geçirirler. Ancak problemli bir ilişkiniz varsa veya yeni tanışmışsanız ben derim ki, beraberliğimizi bilinçli şekilde gözden geçirelim. Özellikle 15 Ocak tarihindeki görünüm beraberliklerde kısıtlayıcı bir etken olup, hoşgörülü davranmakta güçlük çekmenize neden olur.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Başaklar

1-Aşk, flört ilişkileriniz ve romantik ilişkileriniz,
2-İrade gücünüz, kararlılığınız, zevk aldığınız tüm hobileriniz,
3-Yaratıcılığınız, çocuklarınız, benliğinizi öne çıkarmanızı sağlayan faaliyetleriniz
4-Borsa, spekülasyon, şans oyunları, eğlence hayatı, tiyatro, müzik, sportif faaliyetleriniz
5-Cinsellik
5-Geçmişte yaşanan bir ilişki

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
-Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
-İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
-Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
-Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.
-Bütün bu durumlar gözden geçirildikten sonra yukarıda maddeler halinde sıralanan alanlardaki planlarınızı 1 Şubat itibariyle yürürlüğe koyabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında aşk evinizde ve Oğlak burcunda ilerleyecek Güneş döneminde, aşkta bir hayli titiz düşünürsünüz. Birlikte olduğunuz kişinin iş hayatındaki pozisyonu, nasıl bir aile içinde yetiştiği ve önceki ilişkileri mercek altına alınır. Aşk hayatında sorunları olanların bu dönemde bir hayli ciddi düşüneceklerini ve problemleri çözmeye çalışacaklarını söyleyebilirim. Bu süreç, çocuklarımızla ilgili sorumlulukların işaretçisidir. Onların ilişkileri, hayata bakış açıları, hobileri, uğraşıları, iş hayatları Başak anne ve babalar için önemlidir. Kazancınızla ilgili konular da bu geçişte önemlidir. Düzenli bir gelirimiz olsun isteriz. Çünkü hayatımızı garanti altına almak esastır. O nedenle uzun vadeli hedefler belirleriz.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Başaklar, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Yeniay, aşkta güven, saygı, sevgi, sorumluluk gibi duyguların ön planda tutulduğu, buna göre incelemede bulunulduğu zamanı işaret ediyor. Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, doğal olarak saydığım bu olgular çerçevesinde bakmak hali doğaldır. Ancak ayarını da bilelim. Hani pesimist bir bakışa dönüşmesin. Bu Yeniay, sadece aşk değil, ciddi evlilik, boşanma gibi kararların da mutlaka bir daha ele alınması yönünde bir düşünme molasıdır. Özgüven duygunuz burada kıymetlidir. Siz kendinizde bir çelişki veya güven sorunu yaşadığınız için, karşınıza çıkan kişi aslında düzgün olduğu halde, şüpheyle yaklaşıyorsanız, tabii ki sizin için bu Yeniay, kendinize bir bakış, düzenleme şeklinde olursa, yararlıdır. Bir ilişkinin ciddiyete dönüşmesi, bir çocuk sahibi olmayı düşünme, yeteneklerinizi uygun bir alanda değerlendirme gibi konular da bir hayli etkilidir. Bunların da geri hareketi de göz önüne alarak önümüzdeki bir aylık süreçte tekrar gözden geçirilmesi, doğru ve net bir kararın verilmesinde etkili olacaktır.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-11-15-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 2-29-30 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20-21(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç