KADIN

Balık Burcu Yorumları

Sevgili Balıklar 2016 yılında sizler, ilişkinizi ve ilişki tercihlerinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçireceksiniz. Nasıl bir kişiyle beraberiz veya nasıl insanları hayatımıza çekiyoruz ve onlara nasıl davranıyoruz? Bütün bunlara bakmakta yarar var. Evlilik veya boşanma kararlarının bu süreçte mutlaka iyi tahlil edilmesinde yarar var. Eleştirmek, önyargılı düşünmek zamanı değildir. Duruma mercek tutma vaktidir. Sizin sınavınız da, ödülünüz de bu yönde olacak.

Kişiliğinizde, seçimlerinizde, görünüşünüzde değişimler yaşanabilir. Kendinizi dışa karşı farklı göstermek istersiniz. Baskıyla değil, gönül birliğiyle, sevgi, şefkat ve bilinçli şekilde beraberliğinizi sürdürmekten yanasınız. Duygularımız kadar aklımız da önemli.

Maddi konularda aceleyle, bir heves verilecek kararlara dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor. Maceraya atılmamalı, ölçüp tartmalıyız. İlerisi adına düşünmeliyiz.

Eşin mali durumu, size ve bu ilişkiye yaklaşımı, aranızdaki samimiyet önemli. Kararları, ortaklaşa veriyorsanız bu ilişki yürür. Tam tersi durumda sona ermesi mümkün.

Finansal konularda iktisatlı hareket etmekte yarar var. Çünkü piyasanın ve sizin durumunuz öyle aklınıza geleni yapmanıza engel olabilir. Borçlarınız varsa bunların kapatılması, alınmış kredilerin geri ödemelerinin yapılması, tasarladığınız iş ve görüşmelerin size yükleyeceği sorumluluklar, yatırımların gelecek adına güven içermesi gibi konulara özen göstermek lazım. Kefil olmamak, bilmediğiniz sularda yüzmemek en doğrusu. Bunlara dikkat edildiğinde zaten yanlış karar vermezsiniz. Hesabınızı iyi yaparsanız, kazançlı çıkarsınız. Aceleyle hareket ederseniz, çok para harcarsınız.

Nisan-Haziran arasında, iş hayatınızla ilgili konularda vereceğiniz kararları bir daha gözden geçiriniz. Eğer bir tercihte bulunacaksanız ideallerinize, bilgi ve tecrübenize göre yapınız. Başka bir yere yerleşme, tayin, terfi, emekliye ayrılma gibi durumlar olabilir. Haziran sonuna kadar bütün bunlar aydınlığa kavuşmuş olur. Bir yere taşınabiliriz, yolculuklar yapabiliriz. İşimiz gereği kısa süreli seyahatlere çıkabiliriz. Eğer evimizde çalışıyorsak iki ayrı proje üzerinde düşünebiliriz, yazabiliriz, konuşabiliriz.

Öyle gelişmeler yaşanır ki, kafamızın içindeki sorulara cevap buluruz. Verdiğimiz kararlar ilerlememizde ışığımız olur. Sağlıklı, verimli hakikaten dayanıklı bir şekilde yolumuzu belirleriz.

Sevgi, şefkat duygusu, her iki tarafın da sağlıklı bir ilişki için ortaklaşa düşünmesi gerekir. Gerçekçi olmalıyız. Çünkü bu bizi yanılgıdan korur. Eğer bir şeyler hoşunuza gitmiyorsa, bunları oturup konuşunuz. Böylece yanlış anlamalara son verebiliriz.

Eylül ayında, evli olanlar eşlerinden destek görür. Ayrılmış olanlar nafaka konularını halleder. Kendi payımıza düşenlerin önemsendiği zamandır. Rahat yaşamak isteriz. Bazen öyle biri karşımıza çıkar ki, bizim mali anlamda ferahlamamızı sağlar. Bekar olanlar evlenebilir.

Kasım ve Aralık ayında, girişimde bulunduğumuz bir işin, bir ilişkinin, bir ortaklığın, yatırımın, maddi-manevi anlamda getiri ve götürü hesabını iyi yapmak lazım. Göze hoş görünebilir, hesabımıza, işimize gelebilir. Ancak adil, hak ve eşitlikçi bir bakış açısıyla ele almak, yasal haklarımızı gözetmek ve herkesin payına düşeni hesaplamak gerekiyor. İşimize gücümüze bakacağız. Ne fazla hayal aleminde dolaşacağız. Ne de kaygı ve korkularla kendimizi engelleyeceğiz.

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda seyredecek. Yüksek eğitim, akademik kariyer, hayata olan inancımız, hedefimizi belirleme, yolumuzun gereklerine göre hareket etme anlamında güçlendiricidir. Merkür, 5 Ocak tarihinde gerileyeceği için, zihnimiz belki birçok mesele üzerinde içe dönük şekilde çalışacak. Gücümüzü kimlerle birleştirmemiz, hayatımızı nasıl olumlu yönde dönüştürebileceğimiz üzerinde duracağız. Araştıracağız, yüzleşeceğiz, sorgulayacağız, hangi yol ve yöntemin bizim için doğru olacağını tespit edeceğiz. Mars-Akrep geçişi ve Merkür gerilemesi aslında bizim yanlış hedefe yönelmemizin önüne geçecektir. Uzak bir şehre yerleşim, yeniden hayat kurmak, başkalarıyla bağlantılar kurmak ve yukarıdaki konular üzerinde düşünme ve tespit anlamı taşıyacaktır.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Bu süre, başkalarının bizden beklentileri üzerinde düşünmemizi sağlıyor. Ben mi yoksa onlar mı diye içimizden geçireceğiz. Burada önemli olan, bireyliğinizden taviz vermeden ancak toplumun bir parçası olduğumuz gerçeğini de hesaba katarak bilinçli düşünebilmektir. Yalnız değiliz, ancak biz de insanız. Bizim de arzularımız, planlarımız var. Bunları nasıl doğru şekilde ortaya koyabiliriz. Bunlara bakacağız. İnatçılık, sadece kendi bildiğimizin haklı olduğunu iddia edemediğimiz gibi bir şeylere bağımlı kalarak acizmişiz gibi düşünmemeliyiz. Geri planda halledilmesi gereken çalışmalarımızı bitiririz, amacımız, hedefimiz üzerinde düşünürüz.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. İlişki meselelerinin sadece tek bir pencereden değil, taraflar olarak geniş açıdan ele alındığı, gözden geçirildiği zamandır. Eğer pürüzler varsa, bir taraf aşırı bağımlı, diğer taraf fazla eleştirel davranıyorsa, beraberliğinize gerçekçi bir şekilde bakma vaktiniz gelmiş demektir. Eğer yalnızsanız, geri hareket süresince şöyle bir geçmişi gözden geçirmenizde yarar var. Nasıl kişilerle birlikte oluyoruz, kimleri yaşantımıza çekiyoruz ve onlara nasıl davranıyoruz? Bütün bunlara bakmakta yarar var. Evlilik veya boşanma kararlarının bu süreçte mutlaka iyi tahlil edilmesinde yarar var. Farklı görüş yapısında olabilirsiniz. Ancak ortak hedefiniz birbiriniz değilseniz yanlış yoldasınız demektir. Jüpiter geri hareket dönemi, içsel bir bakış açısı zamanı olup, sadece ilişki anlamında değil, ortaklıklarımız, davalarımız, anlaşmazlıklarımız açısından da duruma bakmanın, sözleşmeleri yeniden gözden geçirmenin de yararlı olacağını işaret eder. Zaten ister istemez, bu meseleler üzerinde dikkatimiz toplanacak. Eleştirmek, önyargılı düşünmek zamanı değildir. Duruma mercek tutma vaktidir. Geri hareket sonrası kararımızı veririz ve ona göre bir yol izleriz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Balıklar

Dostluklar

Sosyal ilişkiler

Gelir durumunuz

Hedefleriniz

Destek gördüğünüz alan ve konular

İlerisi adına planlamalar

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda oluşacak. İlişkilerimiz, bağlantılarımız, plan ve projelerimiz, iş girişimlerimiz yönünde önem taşıyor. Gayet ciddi bir şekilde duruma bakacağız. Gerçek manada güven veren, sağlam ve ilerisi adına bizi geliştirecek olanı isteyeceğiz. Yeniayın görünümleri bize ışık olabilir. Böylelikle dikkat edilmesi gereken noktaları tespit ederek doğru kararlar verebiliriz. İlk görünümü Jüpiterle yapacak oluşu, ilerisi adına evlilik, ilişki, birlikte yaşam sürmek, hedef belirlemek yönünde bizi heveslendiriyor. Mevcut durum sorunlar içeriyorsa, bunları bilinçli şekilde ele alarak çözüme kavuşturabiliriz. Eğer ilişkimiz olumlu ise, ilerisi adına gayet olumlu bir yol belirleyebiliriz. Yeni tanışmışsak, birbirinizi tanımak için gayet uygun bir zamandır. İkinci görünüm Kuzeydüğümle oluşacağı için, Balıklar artık gözlerini geleceğe çevirmiş durumdalar. Gelişimi önemsiyorlar. Son görünüm Merkürle oluşacak. Bildiğiniz gibi geri hareket dönemindeyiz. Bu da gösteriyor ki, 25 Ocak tarihine kadar yapılan analizler, bu tarih sonrası verilecek kararların doğru yönde olacağının göstergesi. Hayırlısı olsun diyelim.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Balıklar, haftanın tümünde Merkür gerileme hareketi bir hayli önem arzediyor. Parasal alışverişlerde, başkalarıyla olan ortaklaşa bölüşümlerde, önünüze ardınıza iyi bakınız. Bazen aşırı endişeli davranıp, ortada bir şey yokken kaygılanmayınız. Ancak siz tedbiri elden bırakmayınız. Borç, kredi, yatırımla ilgili görüşmelerde getiri-götürü hesabını iyi yapmak gerekiyor. Bugün hoş gelir, yarın pişmanlık uyandırabilir, bir bakalım duruma. Hesabımızı bilelim. Sizi birileri istemediğiniz konularda ikna etmeye çalışabilir. Doğru mu, yanlış mı diye inceleyelim. Güven olgusunu mutlaka gözetelim.

18-24 Ocak arası:

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu geçişinde çalışma hayatında, günlük yaşamda enerjiniz biraz düşebilir. Genelde geriye çekilmek, iç gözlemde bulunmak isteyebilirsiniz. Zaman zaman sizi kimsenin anlamadığını düşünebilirsiniz. Oysaki fiziksel ve ruhsal anlamda kendinize özen gösterme vaktinizdir. Haftalık yorumunuzda söz ettiğim gibi, aşk hayatımızı ilgilendiren konularda şöyle bilinçli bir şekilde düşünelim. Aşka bakış açımızı bir değerlendirelim. Yeni biriyle tanışırsak temkinli olalım. Kimdir neyin nesidir diye bir bakalım.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Başarılı olmak, takdir edilmek, saygınlık kazanmak, dikkat çekmek istersiniz. Garantili işleri tercih edersiniz. Gerçekçi düşünürsünüz. Bastığımız yerin güvenli olmasına dikkat ederiz. Bu enerji sizi rahatlatır. Dağılan tüm zihniniz toparlanır. Gerçek ile yalan arasındaki farkı net şekilde tespit edersiniz. Toplumsal ilişkilerde, işiniz gereği yapılacak görüşmelerde, projelerde ciddiyetinizi muhafaza edersiniz. Merkürün gölgeli günlerinin bitiminde, 1 Şubat tarihinde uygulamak istediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, geçtiğimiz 10 Ocak tarihindeki Yeniayda ilerisi adına düşündüğümüz hedeflerimiz, planlarımızın şu anki mevcut haline bakmamızı sağlıyor. O tarihten bu yana neler yaşandı ve biz şu an ne durumdayız onu görebileceğiz. Bu Dolunay bize gösteriyor ki, yaşamımızı iş veya genel olarak düzenleme yönünde önemli. Kendimizi ifade etme, sağlıklı, verimli bir şekilde yaşama yönünde kendimize önem vermeliyiz. Şu iş koşullarına, şartlara, bedensel ve ruhsal sağlığımıza önem vermeliyiz. Dolunayın, iki görünümü var. Birincisi, Mars ile mücadeleci bir açı oluşturuyor. Hedefimize kilitlenerek şu anda gelişen duruma göre karar vermemizi sağlıyor. Bir iş mi düşünüyoruz, işimizi geliştirmek mi istiyoruz veya düzenlenmesi gereken projelerimiz mi var, bunlara bakacağız. Araştıracağız. Bilgilenme, isteklerimizi elde etme yönünde bir analizde bulunacağız. Ancak bireysel isteklerimiz ile dünyanın gerçekleri arasındaki çizgiyi de önemseyeceğiz. Öfkeden uzak duracağız. Sorunlar varsa bunları çözmek için akılcı hareket edeceğiz. Bütün bunlar çok önemli. Ay-Satürn görünümü, daha ciddi projeler, planlamalar yapmak için idealdir. Büyük düşünüyorsanız, o zaman çaba sarf ediniz. Pes etmek yerine, nasıl daha başarılı olurum bunları düşününüz. Gelişime önem veriniz. Bir de unutmayalım. 25 Ocak tarihinde Merkür geri hareketi bitiyor. Fakat bir haftalık gölgeli günleri var. Yazdığım noktalara bir göz atınız. Yanlış kararlar vermemek için bir daha düşününüz.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda düz seyredecek. Geri hareket döneminde gözden geçirdiklerinizi yavaş yavaş toparlayarak, gölgeli günlerin bitimi olan 1 Şubat tarihinde yürürlüğe koyabilirsiniz. Bu geçiş, kendinize yeni hedefler belirlemenizde yardımcıdır. İş hayatınızla ilgili konular üzerinde gayet ciddi bir şekilde durabilirsiniz. Size destek veren, yanınızda olan dostlarınızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Üretmek, kazanmak, verimli hale getirmek, başarılı olmak, kazanmak, çoğaltmak, disiplinli çalışmak adına kendinize söz verebilirsiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-17-18-22-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-20-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 22 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16

Yeniay : 13-14-15(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ŞUBAT

1-7 Şubat arası:

Sevgili Balıklar haftanın hemen başındaki görünüm, başkalarının bizim hakkımızdaki düşüncelerini önemsememize neden oluyor. Özel ve önemli bulunmak istiyoruz. Fakat isteklerimizi dile getirip ifade etmek yerine, birilerinin anlamasını bekliyoruz. Bu olmadığında da, isyan ediyoruz. Haftanın genelinde, bu psikolojik durum bir hayli etkili gözüküyor. Oysaki bir arzumuz, hedefimiz, ihtiyacımız varsa, bunu elde etmek için biz de girişimde bulunmalıyız. Hafta ortasına doğru enerjiler, bu anlamda sizi destekleyicidir. Girişimde bulunabilir, ilişki ve finansal konularda arzu ettiğiniz adımları atabilirsiniz.

8-14 Şubat arası:

Sevgili Balıklar, 8 Şubat saat 16:39 da, Kova burcunda oluşacak Yeniay, her ne kadar yenilik, değişim gibi olguların işaretçisi desek de, sizler için beklenmedik zamanda, belki de aklınızdan geçmeyen bir konuda karşınıza çıkabilecek bir durumun göstergesi olabilir. Bu durum, ilk başta kaygılandırabilir. Ancak bir hafta, on gün içinde kafanızın içinde netleştirerek ne yapacağınıza karar verirsiniz. Şimdi görünümlere bakarsak, bu Yeniayın etkilerini daha iyi çözümleriz ve onun neye işaret ettiğini anlayabiliriz. Merkür-Kuzey düğüm görünümü, bu Yeniayın ilerisi adına verilecek kararların evliliğiniz veya ilişkinizle alakalı konularda etkin olacağını işaret ediyor. Demek ki, hayatınızdaki kişi veya yalnızsanız tanışacağınız kişiyle alakalı konuları veya durumu ilerisi adına artı ve eksileriyle gözden geçirmek yararlı olur. Ay-Uranüs görünümü, paranızı risk altına alacak yatırımlardan kaçınınız. Bekleyin, araştırın, bir hesap yapın, ondan sonra karar verirsiniz. Ay-Mars görünümü, bu Yeniayda sizi kısıtlayan durumlara tepki göstermek yerine, amacınızı, hedefinizi uzun vadeli olacak şekilde gözden geçiriniz. Bugünü kurtarayım diye değil, yarınlarımı garanti altına alayım diye düşünmek doğru olur.

14 Şubat -5 Mart tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Kova burcu ilerleyişi, ilişkinizle ilgili konularda pürüz yaratan noktaları tekrar gözden geçirme gereği duyabilirsiniz. Kafanızın içindeki soru işaretlerini cevaplamak için kendinize zaman tanıyınız. Bir yanıyla size bağlı ancak diğer taraftan sanki bambaşka bir dünyada yaşıyormuş gibi davranan partneriniz ve ilişkiniz hakkında mutlaka gerçekçi olunuz.

15-21 Şubat arası:

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkiler başta olmak üzere, her türlü paylaşım, arkadaşlık, dostluk, çevrenizde insanlar, sizi ilgilendiren konular üzerinde bir değerlendirmede bulunma, içe yönelme anlamında kıymetlidir. Yaşama şöyle bir mercek tutacağız. Orada neler görüyorsunuz. Bu çok önemli. Kimlerle ilişkiniz var, sizin beklentileriniz ve idealleriniz nedir? Sizi kısıtlayan, özgürlüğünüzü denetim altına alan durumların tespit edilmesi gerekir. Dört duvar arasında yaşanan bir aşk, bağımlılık yüzünden sürdürülen ilişkilere dikkat etmeliyiz. Hayatı ele alış biçimimize uymayan bir ilişki yaşıyorsak bu süreçte gerçekçi düşünelim.

19 Şubat -20 Mart arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Güneş dönemi bir yıl sonra kendinizi tam da istediğiniz gibi ifade edebildiğiniz, huzuru yüreğinizin derinliklerinde hissettiğiniz, izlenimde bulunarak hayatı algılamaya çalıştığınız, ruhsal anlamda şifalandığınız, bütünlük arzusu içinde etrafınızdaki insanlarla kaynaştığınız süreçtir. Tabii ki olumlu yönleri sizler açısından genel olarak ön plandadır. Mistik, yaratıcı çalışmalar, bilinmeyenleri rüyalar ve sezgiler yoluyla algılama, hisleri yazıya söze dökme bu dönemin karakteristik niteliğinde vardır. Bunun yanı sıra balıkların özündeki hassasiyet bu süreçte daha fazla yükselebilir. Fedakarlık haddinden fazla yükselir. Hayatın gerçeklerinden ziyade bizim ona verdiğimiz değer daha fazla önemsenebilir. Ayarımızı bilmeyi de unutmayalım.

22-28 Şubat arası:

Sevgili Balıklar, 22 Şubat saat 20:20 de Dolunay Başak burcunda gerçekleşecek. Hatırlarsanız, geçtiğimiz 8 Şubat tarihindeki Yeniayda, bir şeyler bizi zorluyordu, yoruyordu ve biz pek de özgür değildik. Bu nedenle ciddi manada hedeflerimizi tekrar gözden geçirip, projelerimizi ifade etmek için gayret gösterdik. Kararlar verdik ve belki de uyguladık. İşte bugün, o tarihten bu yana ne gibi gelişmeler yaşandı, bunlara bir bakacağız. Son durum nedir, üzerinde düşüneceğiz. Tatmin edici mi, yoksa hala bazı şeyler yerli yerine oturmadı mı? Güne Ay-Boşluk etkisinde adım atıyoruz. İşlerimizi veya planlarımızı uygulamada hırsımız bir hayli yüksek. Ancak boşlukta bazı işler sürüncemede kalabilir veya birileri yüzünden aksaklıklar oluşabilir. Tedbirli olmakta yarar var. Saat 20:20 de Başak burcunda oluşacak Dolunay, ilişkide karşı tarafın kendi isteklerini dayatması ve iyi niyetimizin suistimal edildiğini düşünmemize neden olabilir. Problem varsa, bunları birlikte çözmek yerine, sürekli sizi eleştiren bir partnerle yaşamak kolay değil. Bu durumda geri çekilmek veya susup katlanmak çözüm değildir. Eğer bir şeyler yanlış gidiyorsa, bunu her iki tarafın da görmesi ve gerçekçi düşünmesi gerekir.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-14-18-19-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-16-23-24 Aşkta En Şanslı Günler : 18-19 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12

Yeniay : 9-10-11(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MART

1-6 Mart arası:

Haftanın hemen başındaki görünüm, iş hayatımız, ailemiz ve bir takım konularda yaptığımız girişimlerin sonuçlarına iyice bakmamızın doğru olacağını gösteriyor. Böylece bir sonuca varabilir, ona göre bir yol çizebiliriz.

5 Mart saat 12:23-22 Mart saat 02:19 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, ev-ailevi-yerleşim-ilişkinizle alakalı meseleler üzerinde kişisel kararlarınızı gözden geçirmeniz ve bunu gerçekçi bir şekilde yapmanız gereken zaman dilimidir. Merkür burcunuzda, gereğinden fazla özverili davranmaya, sevdiklerinize aşırı düşkünlüğünüz nedeniyle iyi niyetinizin kullanılmasına yol açabilir. Lütfen bilinçli olunuz. Bu süreç home-ofis tarzı çalışanlar, yeni bir yere taşınmayı düşünenler, evle alakalı değişiklik düşünenler, aileyi ilgilendiren kararlar vermek isteyenler için önemli bir zamandır. Ancak her ayrıntının gözden geçirilmesinde yarar vardır. Mistik konularla ilgili çalışanlar, sanatçılar, dansçılar, müzisyenler, şairler için ilham gücünün yüksek olduğu bir zaman dilimidir.

6 Mart saat 04:28-17 Nisan saat 15:14 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, hedef olarak belirlediğiniz konular üzerinde gayretli ve iyimser hareket etmenin işaretçisi gibi dursa da, iş yeriyle problemi olanların aceleci ve gergin davranmamalarında fayda görüyorum. Çünkü bir yandan kendimizi gösterme hevesimiz yükseliyor. Ancak diğer yandan sorumluluklarımız var. Şartlara, duruma göre hareket etmemiz yerinde olur. Yeni bir iş, girişim veya projemiz varsa, bunların üzerinde bilgilenmeyi, tecrübe sahibi olmayı, başkalarıyla olan ilişkimizi önemsememiz lazım. Riskli işlere kalkışmayalım. Bir anda maceraya atılabilirsiniz. Şu andaki mevcut işinizi risk etmeden kararlarınızı bilinçli gözden geçirmek lazım. İşiniz gereği yolculuklar yapabilirsiniz. Birçok kişiyle tanışabilirsiniz. Maddi konular bu süreçte önemli. Şu andaki mevcut işinizden elde ettiğiniz gelir yeterli mi değil mi buna da bir bakalım. Harcamaların, kazancı aşan tarzda olmaması gerekiyor. İşsizlik problemimiz varsa, bu dönemde özgeçmişimizi, ilgili yerlere sunabiliriz.

7-13 Mart arası:

Sevgili Balıklar, Tam Güneş Tutulması 9 Mart saat 03:58 de, burcunuz üzerinde oluşacak. Kişisel girişim, dış dünyadaki imajınız, kararlarınızı uygulama biçiminiz, çevrenizle olan ilişkiniz anlamında önemlidir. Kişiliğinizde, seçimlerinizde, görünüşünüzde öncekiyle alakası olmayan değişimlerde bulunabilirsiniz. Kendinizi dışa karşı farklı göstermek istersiniz. Tutulmanın görünümleri, bu gelişmelerin hangi alanda nelere işaret eder. Bir inceleyelim ve ona göre değerlendirmede bulunalım. Ay-Pluto görünümü gayet olumlu, güçlü ve ilerisi adına verilecek başarılı kararları işaret ediyor. Duygular tabii ki ön planda ancak siz kendinizden eminsiniz. Yolunuzu, amacınızı biliyorsunuz. Ay-Jüpiter karşıtlığı, ilişki konularında bir yanıyla iyimserliği, diğer yanıyla seçiciliği işaret ediyor. Bu Tutulma, baskıyla değil, gönül birliğiyle, sevgi, şefkat ve bilinçli şekilde beraberliğinizi sürdürmek arzunuzu işaret ediyor. Ay-Kuzey düğüm görünümü, ilişki meselelerinde bugünün değil, yarınların önemini vurguluyor. Duygularımız kadar aklımız da önemli. Ay-Mars görünümü, maddi konularda aceleyle, bir heves verilecek kararlara dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor. Maceraya atılmamalı, ölçüp tartmalıyız. İlerisi adına düşünmeliyiz.

12 Mart saat 12:24-5 Nisan saat 19:50 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Venüs döneminde, sevgiye, şefkate, merhamete açığız. Bu olgular başımızın tacı olacak. Negatif insanlar pek gözümüze gözükmesin isteyeceğiz. Bu geçiş, sizin en sevimli, en olumlu, en güzel yanlarınızı dış dünyada öne çıkartıcıdır. İnsanlar sizi zaten her zaman sevgi dolu bulmuşlardır. İlişkilerinize gösterdiğiniz özen, yardımseverliğiniz, halden anlayan ruhunuzla yine el üstünde tutulacaksınız. Çevrenizle olan ilişkinizi güçlendirici bu geçiş, haftanın en önemli enerji etkinliğidir. Ancak ben yine de, başkalarına yardım etmek, destek olmak anlamında lütfen biraz daha dikkatli olunuz diye minik bir tavsiyede bulunmak isterim. İyi niyetinizden kimsenin yararlanmasına da izin vermeyiniz. Tabii ki genel olarak hem rahatlatıcı, hem huzurlandırıcıdır bu geçiş, onu da göz ardı edemem. İnsan o kadar aşamalardan geçiyor ki, bazen hakikaten bunalıyor. Hayatı ve kimseyi yargılamak istemediği halde çaresiz ve hiç hesap etmediği durumlarla karşılaşıyor. Böyle hallerde bir şeylere sarılmak istiyor.

14-20 Mart arası:

16 Mart tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, bir ilişkinin sağlıklı, verimli, uzun seyirli yaşanması adına yapılacak iç gözlemin işaretçisidir. Kaldı ki bu iç gözlem, hakikaten faydalıdır. Bununla da kalmaz. Yarınlara dönük umut ve hedeflerimizi, son sekiz yıldır yaşadıklarımızı şöyle bir derinlikli analiz etmemizde faydalıdır. Uğruna gözyaşı döktüklerimiz, kimler için nelerden vazgeçtiklerimiz, dost sandıklarımız veya gönlümüze sarıp sarmaladıklarımız. Bütün bunlara bir bakarız. Şimdi artık anlamlı, hakikaten yaşamaktan zevk aldığımız bir ilişki ve hayatın özlemi içindeyiz. Haziran sonuna kadar bütün bunları kafamızın içinde oturtarak tercihte bulunmayı, derlenip toparlamayı başaracağız. Hayatınıza girecek kişi veya şu anki mevcut ilişkiniz belki bir çok testten geçecek. Ancak doğru ve hakikaten geleceği olan kişi ve hedefler hayatınızda tesis edilmiş olacak.

20 Mart saat 06:30-19 Nisan saat 18:29 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, siz Balıkların parasal konularda hızlı kararlar vermeniz, aktif hareket etmeniz anlamına gelse de, ben etraflıca düşünmenizden yanayım. Lütfen harcamalarınıza dikkat ediniz. Kredi çekmek, borçlanmak, daha fazla kazanayım diye aceleyle hareket etmek yanlış olabilir. İzlediğiniz yolun doğruluğundan emin değilseniz daha dikkatli olmakta yarar görüyorum.

21-31 Mart arası:

Sevgili Balıklar, 23 Mart saat 13:48 Terazi burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, ilişki ve iş ortaklıklarında her türlü paylaşımın derinlikli bir analizinin yapılması gereken zamandır. Tatmin olmadığınız, desteklenmediğiniz bir ilişkide, sürekli idare etmek zorunda kaldığınız bir beraberlikten keyif almanız, kendinizi iyi hissetmeniz mümkün olmaz. Cinsellik ve tutkular bağlayıcı bir unsur gibi dursa da, sizin istediğiniz aslında her anlamda rahatlıktır. Eşin mali durumu, size ve bu ilişkiye yaklaşımı, aranızdaki samimiyet bu Tutulmanın sonuçlarını etkileyicidir. Her iki kişi de kazanç konusunda ortaklaşa bir karar verebiliyorsa ne ala. Tam tersi durumda bir ilişkinin, bir ortaklığın sona ermesi mümkün. Sizin kimselere güvenmeden kazanç anlamındaki işlere yönelmeniz halinde, çok daha özgür ve rahat olabilirsiniz. Tutulmanın görünümleri içinde en özeli, Jüpiter-Satürn arasındaki etkileşim. Finansal konularda özellikle iktisatlı hareket etmekte yarar var. Çünkü piyasanın ve sizin durumunuz öyle aklınıza geleni yapmanıza engel olabilir. Borçlarınız varsa bunların kapatılması, alınmış kredilerin geri ödemelerinin yapılması, tasarladığınız iş ve görüşmelerin size yükleyeceği sorumluluklar, yatırımların gelecek adına güven içermesi gibi konulara özen göstermek lazım. Öyle aklımıza estiği gibi hareket etmek yerine, bilinçli olmak gerekiyor. Elinize geçen paranın kısa süreli mi yoksa uzun vadeli mi değerlendirilmesi gerektiğini uzmanlara sormak lazım. Geçmişteki kararlarımızı gözden geçirmeliyiz. Bize yüklediği sorumluluklar nedir bunlara bakmak gerekiyor. Hedeflerimizi şimdi daha gerçekçi şekilde sorgulamak gerekiyor. Bu hedefim, bu ilişkim, bu izlediğim yol benim için ne kadar doğru diye düşünmek gerekiyor. Kefil olmamak, bilmediğiniz sularda yüzmemek en doğrusu. Bunlara dikkat edildiğinde zaten yanlış karar vermezsiniz. Tedbirli ve bilinçli şekilde hem ideallerinizi, hem ilişkilerinizi hem de parasal meseleleri verimli şekilde yönlendirirsiniz. Ay-Merkür karşıtlığı maddi ortaklıklar, ödeme ve kazanç konularında bir muhasebede bulunulmasını sağlıyor. Bazı desteklerin işaretçisidir. Bunlar daha kolay ilerlemenizde, isteklerinizi elde etmenizde yardımcıdır. Ay-Mars görünümü, iş hayatı ve parasal konularda verilecek kararları işaret eder. Tabii ki iyi düşünülmelidir. İki ayrı konuda bir yön belirlenir. Getiri götürü hesabı yapıldıktan sonra karar verilir. Güneş-Merkür kavuşumu, kazanç elde etmenizde yardımcıdır. Biraz rahatlarsınız. Bildiğiniz yolda ilerlemeyi, dilediğiniz gibi hareket etmeyi tercih edersiniz. Hızlı düşünürsünüz, hızlı karar verirsiniz. Hesabınızı iyi yaparsanız, kazançlı çıkarsınız. Aceleyle hareket ederseniz, çok para harcarsınız.

22 Mart saat 02:19-6 Nisan saat 02:19 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda finans konularında etkili olacaktır. Yuvanız-iş hayatınız-ilişkinizle alakalı konularda insanları etkileme, rekabetçi düşünme, aklınıza koyduğunuz bir şeyi yapabilme yönünde bir hayli etkilidir. Para hırsı verir ve insan bir an önce güçlü olmak, hedefine ulaşmak, artık rahat etmek isteyecektir. Bazıları bu dönemde eviyle alakalı harcamalara ağırlık verirken, iş ortaklarınız ve partneriniz parasal konularda size müdahalede bulunabilir, ilişkinizin niteliğine göre siz eşinize mali anlamda yardımcı olabilirsiniz. Ancak ipler genelde sizin elinizdedir. Yeni bir yere yerleşim, ailevi konularda yapılacak değişimler, paraya endeksli olabilir. Gücünüz nispetinde hareket etmekte yarar vardır.

25 Mart saat 12:01-13 Ağustos saat 12:50 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda gerileyecek. Kariyer hayatımızla ilgili konulara bir bakacağız ve şu andaki mevcut işimizin şartları çerçevesinde eksiklerimiz veya beklentilerimiz mi var mı onları tespit edeceğiz. Sorumluluklarımızı es geçmeyeceğiz. Sonuçta Satürn, yapılandırma ve köklendirme yönünde etkin bir gezegendir. Bize ciddiyet verir ve zayıflıkları güçlendirmemiz adına uyarıda bulunur. Belki bir şeyler üstümüzde yük oluşturuyor veya biz kendi kendimize fazla sorun ediyoruzdur. Bunları hem kendi özümüze hem de işimize uygun şekilde nasıl düzenleyebiliriz bunlar üzerinde duracağız. Bu dönem bir içsel keşif sürecidir. Uyan uymayan ne varsa saptanır ve buna göre bir yol belirlenir. İdeallerimiz burada çok önemli. Eğer bir amacımız, hedefimiz varsa ve şu andaki mevcut işimiz ve hayatımız buna uygunsa, karşımıza çıkan zorlukları tabii ki doğal karşılamalıyız. Eğer başka bir yaşam şekli, özgür çalışmak, kendi işimizi kurmak istiyorsak, bunları da şöyle bir gözden geçiririz. İşimiz bizi tatmin etmiyor, şartlar zorluyorsa, o zaman ne gibi düzenlemeler yapılabilir bunları da ele alırız. s

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-12-13-16-17-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-14-15-21-22-29 Aşkta En Şanslı Günler : 16-17 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10

Yeniay : 7-8-9(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22-23(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

NİSAN

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Kazanç elde etmeye dönük tarzda kurulan ilişki ve bağlantıların işaretçisi bir geçiş olarak dikkat çekiyor. Balıklar gibi maneviyat dünyasının insanları için farklı bir deneyim hali diyebiliriz. Ancak insanın ihtiyaçlarını satın almak ve elde etmek amaçlı, böyle geçişlere de ihtiyaç var. Mars-Yay burcunda ilerlerken, henüz geri hareketler etkili olmadan Venüsün bu geçişiyle arzularımıza uygun hareket etmek isteği yükseliyor. Tabii ki bu, para harcamanın da göstergesi olan bu geçişte insan yenilikler yaşamak, özgür olmak isteyebilir. Çevremizle temasımız yoğunlaşır. Kendimize iyi gelecek aktivitelere yönelebiliriz.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, henüz geri hareketi başlamadan ailemiz, ilişkiler ve yakın çevremizle ilgili güvenlik, huzur ve istikrarlı düşünmenin işaretçisi oluyor. Eğitim hayatında olanlar, iş girişimde bulunacaklar, yakınlarıyla temasa geçecekler, çevreleriyle bağlantılarını güçlü tutmak isteyenler, ilişkisinde sağlamlık ve güven olgusunu temin edecekler için zihnin odaklanma gücünün yükseldiği vakitteyiz. Bu konularda sağlamlaştırma, teminat altına alma yönünde olumlu enerjiye sahipsiniz. Sakinlik, tedbirli düşünme belki Merkürün doğasına uygun değil. Ancak Balıklar için gayet faydalı. Kararsızlığa neden olan ikilemleri aza indirgeyen Merkür-Boğa geçişi, sahip olma istekliliği veriyor. Pratik olmayı, biriktirmeyi ve kaliteli olanı elde etmeyi sağlıyor.

Sevgili Balıklar, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak Yeniay, size finansal, iş hayatınız ve genel anlamıyla her alanda cesaretli ve kararlı bir şekilde ilerlemenizde, kazanç elde etmenizde, mücadelenizde destekleyicidir. Bir şeylere sahip olmak, onlar üzerinde söz sahibi olmak, isteklerinizi elde ederek enerjinizi hızlı bir şekilde yönlendirmek mümkündür. Yeniayın görünümleri bu konuda size yol göstericidir. Böylece hangi alanda nasıl ilerlemek ve karar almak gerektiğini saptamış olursunuz. Ay-Satürn görünümü, kazanç sağlayan işlere yönelerek, sabırlı bir şekilde yol almanız halinde, hem iş hayatınız hem de finansal konularda başarılı olabilirsiniz. Burada önemli olan, ne yaptığınızı bilmek, zorlukları bir atlama taşı gibi görmekten geçiyor. Geçmişteki tecrübeleri unutmayalım tabii ki. Elimize geçeni veya karşımıza çıkan bir fırsatı bilinçli şekilde değerlendirelim. Ay-Pluto görünümü, maddi ve manevi alanda gücünüzü kanıtlama arzunuzu işaret ediyor. Ancak gerektiğinde insanlarla ılımlı diyalog ve ilişkide bulununuz. Bu davranış biçimi size destek olmalarını sağlar. Böylece gerekli adımı daha kolay atabilirsiniz. Tam tersine sert tavırlar, illa ben haklıyım tarzı yaklaşımlar hoş olmayabilir. Ay-Uranüs kavuşumu, önünüzdeki iki haftalık süreçte, mali konularda hızlı, yeni, sürpriz kazançların işaretçisidir. Fakat bir yanıyla da, düşünmeden fazla para harcamaya yol açabilir. Tabii ki ölçümüzü bilmemizde yarar var.

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Kariyer, maddi kazanç, kişisel gelişim ve hedeflerimizi yeniden gözden geçirmede etkili olacak. Gölgeli günleriyle birlikte 10 Nisan itibariyle etkili olacak gerileme süresince, işlerimizin takibini iyi yapalım. Sorumluluk bilinci burada çok önemli. Yeni bir iş başvurusu veya mevcut işinizdeki sorunlar nedeniyle işten ayrılmak pek iyi bir fikir olmaz. Bu yöndeki planlarınızı lütfen bir daha gözden geçiriniz. Geri hareketler Nisan ayında çok önemli. Eğer aklımız başımızda duruma bakarsak, daha iyi çıkış yolları bulabilir, gerileme sonrasında bunları uygulayabiliriz. Karşımıza belki de çok daha iyi fırsatlar çıkar. Sabırlı olalım. Yarım kalan projeleri bu dönemde bitirebilirsiniz. Önceden adım attığınız işleri şimdi yeniden gözden geçirebilir, eksiklerinizi tamamlarsınız. Bazen durup detaylara bakmak yararlıdır. Aksaklık çıkaran noktaları belirlemiş olursunuz. Gelişim, bilgilenme, tecrübelenme anlamında geri hareket dönemleri faydalıdır.

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür gerileme hareketi de bu alanda 21 Nisan gölgeli günleriyle birlikte etkili olacağından, daha sağlamcı, uzun vadeli ve güvenliğimizi öne alarak kendimizi ifade edeceğiz. Sakinlik bu geçişte bir hayli etkilidir. İnsan sahip olduğu değerlerin farkında ve pratik şekilde düşünerek işlerini yoluna koyabilir. Maddi kazanç konuları kıymetlenir. Güvenilir insanlarla olmayı tercih ederiz. Hiçbir işi şansa bırakmayız. Bastığımız yerin farkında olarak, huzurlu bir ortamda yaşamayı tercih ederiz. Karmaşık ve tuhaf hiçbir şeyden hoşlanmayacağız. Üretmek, biriktirmek ve tutumluluğu esas alırız. Yakın çevremizdeki insanlarla güçlü bağlar kurarız. Güzellik, konfor duygumuz yükselişe geçer.

Sevgili Balıklar, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, farklı bir iş, yaşam, çevre arayışının sizdeki yansımasıdır. Bir şeyler size sıradan hatta anlamsız gelebilir. Değişim ve yenilenmek arzunuz çok daha belirginleşir. Bu içten içe yükselen bir sesi duymaya benzer. Belki eğitim veya iş amaçlı araştırmalarda bulunursunuz. Uzak akrabalar, yeni tanışılan kişiler sizde farkındalık yaratır. Görünen değil, görünmeyen, saklanan, bilinmeyen her şeye merak duyarsınız. Fakat bu meraklılığın sizin için yararlı olabilecek, ilerlemenizi sağlayacak olanı tercih edilmelidir. Böylece hayatınızı doğru yönlendirmeniz mümkün olur. Kendinize güveniniz. Bilginizden tecrübenizden şüphe etmeyiniz. Bunlar ileride çok işinize yarayabilir. Unutmayalım ki, 17 Nisan tarihinden bu yana Mars-Yay burcunda geri harekette. Ardından Akrebe geri dönecek. Sizler de iş hayatınızla ilgili konularda vereceğiniz kararları bir daha gözden geçiriniz. Aceleyle kararlar vermeyiniz. Eğer bir tercihte bulunacaksanız ideallerinize, bilgi ve tecrübenize göre tercihte bulununuz. Başka bir yere yerleşme, tayin, terfi gibi durumlar olabilir. Haziran sonuna kadar bütün bunlar aydınlığa kavuşmuş olur.

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Gölgeli günleriyle birlikte 21 Nisan itibariyle etkili olacak geri hareket süresince zihnimiz, kazanmaya dönük ve elde ettiklerimizi biriktirmek amaçlı çalışır. Çözüm bulmaktan yanayızdır. Onun için her işi dikkatli ve sabırlı şekilde halletmek mümkün olur. Belki yavaşlayacağız veya çok sağlamcı düşüneceğiz. Ancak odaklandığımız bir işi sabırla bitirmeye çalışacağız. Çevremizi gözlemleyeceğiz ve ben güvenliğimizi iki kat daha önemseyeceğiz. Değişimlere pek sıcak bakmayacağız. Bize aşina gelen, bildik, tanıdık insanlarla bir arada olmayı tercih edeceğiz. Yeni tanıştığımız kişilere pek güvenmeyeceğiz. Daha önce başladığımız işleri bitirmek için geri hareket süreci gayet olumludur. Aldığımıza verdiğimize dikkat edeceğiz. Gereksinim duyduğumuz ne varsa, bunları elde etmek amaçlı neler yapabiliriz, bunlar üzerinde duracağız. Duygusal değil, bilakis mantığımızı kullanma vaktidir. Çevre değişimlerinde pek bulunmak zamanı değildir. Zaten Merkür-Boğa burcunda gerilerken insan her şeyi ölçüp tartar. Öyle hemen olur yanıtı vermez. Bu tarih itibariyle yolculuklarda, dış ortamlarda güvenliğimizi daha fazla önemseriz. Şimdi düşündüklerimizi, planladıklarımızı geri hareket sonrası yürürlüğe koyabiliriz.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür gerilerken böyle bir geçiş gayet olumludur. İnsanın neyi seçmesi gerektiğini, neyin güvenilir olduğunu tespit etmesi mümkündür. Huzur ve sakinlik arzumuz yükseliyor. Maddi değerlerin, satın alma gücünün ve uzun vadeli düşünmenin önemi büyük. Ne kadar sevsek de, karşımızdaki kişinin bizde soru işaretleri uyandırmasına pek tahammül etmeyiz. Öyle fazla duygusal davranmayacağız. Mantığımızın sesine kulak vereceğiz. Bu süreçte insan güzelliklerin kıymetini bilir ve onları korumaya özen gösterir. İlişkilerinde uyumsuzluktan hiç hoşlanmayız. Güzelliğimiz, konforumuz, kendimizi rahat hissetmemiz önemlidir. Yakın çevremizde bulunan tanıdık bildik insanlarla görüşmeyi tercih ederiz. Sorunlarımız olan kişilerle pürüzleri gidermek için hem Venüs hem de Merkür geri hareket dönemi yapılması gerekenleri tespit etmek için idealdir.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-8-9-13-22-23-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 10-11-17-18-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 13 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 4-5-6(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MAYIS

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Balıklar, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, çevremizde huzuru, güvenliği, kaliteyi ön planda tutmamızı, hayatın güzel yanlarının keyfini çıkarmaya dönük düşündüğümüzü işaret ediyor. Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, tabii ki önemli konularda karar vermeden önce iyice düşüneceğiz. Maddi gücümüz nispetinde hareket edeceğiz. Yeniayın görünümleri bize, yolumuzu gösteren ışık olabilir. Ay-Venüs kavuşumu kardeşlerimizi önemseme, çevremizle olumlu ilişkiler kurma, uzun ömürlü olanı tercih etme, işlerimize odaklanma anlamında kıymetlidir. Geçtiğimiz Nisan ayı başında verilen kararlarımızın doğru ve eksik yanlarını görmemizi sağlar. Son duruma bir bakarız. Ay-Neptün görünümü, huzur duygusu, yardımseverlik, güvence, sağlamlık olgularının hayatımızdaki önemini vurgular. Hayata olan inancımız artar. Ay-Jüpiter görünümü, eşimizle, sevdiklerimizle anlaşmak adına gönüllü olduğumuzun göstergesidir. Sağlam düşünürüz ve ilişkimizde iletişimi, karşılıklı dayanışmayı, sorunları çözmeyi önemseriz. Ay-Pluto görünümü size derinlikli düşünmenizde ve doğru kararlar almanızda yardımcıdır. Güçlü insanlardan destek görebilirsiniz. Ancak unutmayalım, Merkür geri hareket döneminde daha dikkatli olacağız ve geleceğimizi bu ilke çerçevesinde ele alacağız.

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, iş veya özel ortaklıklarımız kanalıyla hayatın hem güzelliklerini hem de sorumluluklarını paylaşmayı öğreneceğiz. İlişkinin olumlu yönde gelişmesi, verimli şekilde sürmesi, sağlıklı olması kıymetlidir. Emektir sevgi deriz ya, ilişki de bir emektir. Her şeyde bir kusur bulmak, eleştirmek, karşınızdaki kişiyle sorunları çözmek yerine, her şeyi ben biliyorum tarzı yaklaşımda bulunmak, Jüpiter-Başak burcu geçişinin gölgeli yanlarıdır. İlişki de bu nedenle gölgede kalır, kısırlaşır, verimsizleşir, etkisizleşir. Bunları özellikle evlilikte, uzun süreli ilişkilerde problemleri olanlar için söylüyorum. Jüpiter şanstır. Ancak şansı iyi kullanmak gerekir. Bekar Balıklar bu dönemde evlilikte kriterlerini yüksek tutarlar. Hem fikren anlaşacakları hem de hayat felsefesi kendilerine uygun olan kişiyi, güvenilir olanı tercih ederler. Evet karşınıza birileri çıkar, ancak Jüpiter-Başak sürecinde her ayrıntının iyice gözlemlenmesi hali bazen yararlı ancak abartılmaması gerekir.

16-22 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu süreci yöneten Merkür geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkili olacak. Bu durum, kişisel anlamda bütün meselelerimizi bilinçli bir şekilde gözden geçirmemiz gerektiği işaret ediyor. Ailemizle ilişkimizde iletişimin önemi büyük. Anlaşmazlıkları en iyi giderecek yöntem karşılıklı konuşmak ancak dinlemeyi de bilmek. Okumak, bilgilenmek, kendimizi geliştirmek yönünde etkin bir süreç. Hem bilgilerimizi tazeleyeceğiz hem bilmediklerimizi öğreneceğiz. Taşınma, kiralama, satın alma, bir malın, mülkün satışı gibi konularda tekrar düşününüz. Aceleyle kararlar vermeyiniz.

Sevgili Balıklar, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, işimiz-yuvamızla alakalı konularda bizi hareketlendirici ve bir o kadar test edicidir. Şu andaki şartlarınız uzun vadeli düşündüğünüzde sizi tatmin etmiyor ve ilerisi adına güven içermiyorsa, bu Dolunayda biraz huzursuzluk yaşanabilir. Başarılı olmak için, elinizden geleni yaptığınız halde, hala bazı şeyler doyurucu gelmiyorsa, sorumluluklar bir hayli yoruyor, özgür hareket etmenizin önüne geçiyorsa, başka bir yön, hedef belirleyebilirsiniz. Ancak bunun zamanı mıdır veya şu andaki gelişmeler daha sonra düzelir mi diye düşünmek gerekiyor. Dolunayın etkin görünümleri bu konuda bize rehber olabilir. Ay-Mars kavuşumu, bir yanıyla üstünüzdeki baskıyı, şartlara uyma zorunluluğunu işaret ediyor. Diğer yandan meseleleri abartarak ele almanızı neden oluyor. Belki de Ya sabır diyorsunuz. Ancak Mars geri hareket dönemindeyiz. Bu sıkışıklık veya sorunlar, düşündüğünüz yenilikler ancak Ağustos sonuna doğru netleşmiş olacak. Yeni arayışlar, atılımlar için bu döneme kadar dağılmamak, bu süreyi araştırma, yeniden bakma ve mevcut işimize odaklanma şeklinde değerlendirelim. Güneş-Mars karşıtlığı, ev-iş arasındaki hareketliliğin, hangi işe, meseleye önem vereceğimizi bilememek anlamına gelir. Belki taşınma işleriniz var veya böyle bir şey düşünüyorsunuz. Eğitim hayatı da bunda etken olabilir. Ofis açmak, öğretmenlik, iletişim, emekli olmak, terfi gibi durumları da sayabiliriz. Mars geri hareketi, içerde yapılan hazırlığı gösteriyor. Eşya toplamak, düzenleme yapmak gibi. Bunlar daha önce karar verilmiş işler de olabilir. Kendinize zaman tanıyınız. Yavaş yavaş bilinçli şekilde düzenleyiniz. Merkür bugün düz seyre geçecek. Ancak önümüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günleridir. Çevre, yakın akraba, eğitim ve iş hayatımızla ilgili konularda yine gözlemde bulunacağız. Ay-Neptün görünümünde, hayatın gerçekleri her ne kadar üzerimizde etkin olsa da, hayallerimizde yarattığımız bir dünya var. Bunlara kavuşmak arzusu var. Ancak şartlara, zamana göre hareket etmek zorunda olduğumuzun farkındayız.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ilişkiler ve yakın çevremizle ilgili güvenlik, huzur ve istikrarlı düşünmenin işaretçisi oluyor. Eğitim hayatında olanlar, iş girişimde bulunacaklar, yakınlarıyla temasa geçecekler, çevreleriyle bağlantılarını güçlü tutmak isteyenler, ilişkisinde sağlamlık ve güven olgusunu temin edecekler için zihnin odaklanma gücünün yükseldiği vakitteyiz. Bu konularda sağlamlaştırma, teminat altına alma yönünde olumlu enerjiye sahipsiniz. Sakinlik, tedbirli düşünme belki Merkürün doğasına uygun değil. Ancak Balıklar için gayet faydalı. Kararsızlığa neden olan ikilemleri aza indirgeyen Merkür-Boğa geçişi, sahip olma istekliliği veriyor. Pratik olmayı, biriktirmeyi ve kaliteli olanı elde etmeyi sağlıyor. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 24 Mayıs tarihinde, İkizler burcunda seyrine başlıyor. Uzman kişilerle konuşmak, onların izlediği yöntemleri öğrenmek yararlı olur. Sonra da topladığımız tüm bu bilgiler çerçevesinde ilerleyebiliriz. Bu dönemde ev içinde, ofis ortamında hareketlilik bir hayli yoğunlaşacağa benziyor.

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında Venüs-İkizler burcunda ilerleyecek. Evimiz, ailemizle ilgili konularda bizim iki yönlü hareket etmemize, yerleşim yerimizle ilgili meselelerde kararsız kalmamıza, tam olarak emin olamamamıza da neden olabilir. Bu etkiler doğaldır. Bu geçişi yöneten Merkürün geri hareketi sona erse de, gölgeli günlerindeyiz. İlişki, aile yaşamı veya yuvanızla alakalı konularda aklı başında düşünmek, sağlamlık ve güvenlik ilkelerini gözeterek hareket etmenizi yararlı buluyorum.

26 Mayıs tarihindeki, Jüpiter-Satürn görünümünde, iktisatlı hareket etmekte yarar var. Çünkü piyasanın ve sizin durumunuz öyle aklınıza geleni yapmanıza engel olabilir. Borçlarınız varsa bunların kapatılması, alınmış kredilerin geri ödemelerinin yapılması, tasarladığınız iş ve görüşmelerin size yükleyeceği sorumluluklar, yatırımların gelecek adına güven içermesi gibi konulara özen göstermek lazım. Öyle aklımıza estiği gibi hareket etmek yerine, bilinçli olmak gerekiyor. Elinize geçen paranın kısa süreli mi yoksa uzun vadeli mi değerlendirilmesi gerektiğini uzmanlara sormak lazım. Geçmişteki kararlarımızı gözden geçirmeliyiz. Bize yüklediği sorumluluklar nedir bunlara bakmak gerekiyor. Hedeflerimizi şimdi daha gerçekçi şekilde sorgulamak gerekiyor. Bu hedefim, bu ilişkim, bu izlediğim yol benim için ne kadar doğru diye düşünmek gerekiyor. Kefil olmamak, bilmediğiniz sularda yüzmemek en doğrusu. Bunlara dikkat edildiğinde zaten yanlış karar vermezsiniz. Tedbirli ve bilinçli şekilde hem ideallerinizi, hem ilişkilerinizi hem de parasal meseleleri verimli şekilde yönlendirirsiniz.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte, hayatın anlamı üzerine derinlikli bir keşifte bulunacağız. Ben kimim, nereden geldim nereye gidiyorum, planlarım nedir, hedefimi nasıl gerçekleştirebilirim gibi soruları sormak, yanlışlarınız varsa bunları kendinizle yüzleşmede bulunarak çözümlemek ne de güzel olur. Kimsenin sizin gibi düşünmek zorunda olmadığını, hayatın getirileri gibi, öğretici dersleri olduğunu da bilmek, farkında olmak gerekiyor. Yurtdışı, yabancılar, ortaklıklar, eğitim hayatı ve ticaretle alakalı konuların iyice analiz edilmesinde yarar var. Geçtiğimiz Şubat ayında düşünülen girişimlerin yürürlüğe konması, başlanan işlerin ilerlemesi yolunda güç kazanabiliriz. Ancak YENİ anlamında karşımıza çıkan kişi, durum ve teklifleri mercek altına almak yararlıdır. bir başka şehre, ülkeye yerleşim, tayin, terfi, emeklilik, zorunlu hizmet konuların da, zaman olgusu önemlidir. Sabırlı olalım. Katı inanışlar, ödün vermeme, tolerans göstermeme, kin, aşırı ihtiras, kaba kuvvet, tartışmalar, gücümüzü kabul ettirmek için manipülasyondan kaçınalım.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-10-11-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 8-14-15-22-23 Aşkta En Şanslı Günler : 10-11 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-31

Yeniay : 1-2-3-29-30-31(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

HAZİRAN

1-5 Haziran arası:

Sevgili Balıklar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, ailevi konuların gözden geçirilmesi, evimizle ilgili yeniliklerin ele alınması, iş-ev arasındaki dengenin sağlanması yönünde önem taşıyor. İletişim bir hayli yoğun. Özellikle ev içinde bu hayli yüksek. Bir yere taşınabiliriz, yolculuklar yapabiliriz. İşimiz gereği kısa süreli seyahatlere çıkabiliriz. Birileri bize gelir. Eğer evimizde çalışıyorsak iki ayrı proje üzerinde düşünebiliriz, yazabiliriz, konuşabiliriz. Eşimiz veya birlikte yaşadığımız kişiyle iletişim de çok önemli. Belki yeni tanıştınız, aynı evi paylaşmak istiyorsunuz veya anlaşamadınız şimdi ayrılmayı düşünüyorsunuz. Hangisi olursa olsun, bu tarihte durumunuzu bilinçli şekilde gözden geçirmelisiniz. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ve yakında gerilemekte olan Mars ile karşıtlık yapacak. Bu da gösteriyor ki, çevre değişimi, eğitim, iş, yakınlarımızla ilgili konularda hesabı iyi yapmalıyız. Düşündüğümüz yenilik bizi mali açıdan zorlar mı, sorun çıkartır mı veyahut faydalı olur mu, bunlara bakmamız gerek. Böylece yanılmamış, doğru karar vermiş oluruz.

6-12 Haziran arası:

Sevgili Balıklar, haftanın hemen başındaki Güneş-Venüs kavuşumu ikizler burcunda gerçekleşecek. Merkür-Boğa burcunda seyrini sürdürüyor. Bunların tümü, evimizin konforu, yolculuk, bir yere taşınmak, kiralamak, satın almak, aile ve ilişki anlamındaki heyecanlı koşturmacanın, kararların işaretçisidir. Ancak acele etmeden kararlarımızı gözden geçirelim. Hemen oldubittiye getirmeyelim. Eğitim, iş, ticaretle alakalı bir meseleyi, yerleşim yerimizle ilgili bir konuyu finansal açıdan da analiz edelim. 9 Haziran tarihindeki görünüm, Mars geri harekette olduğu için, uzaklara yolculuk, görüşmeler, karşımıza çıkan fırsatlar ve kararlarımızın mutlaka gözden geçirilmesinde yarar var.

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında düz seyirle İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, partnerin evlilik veya bir arada yaşama konusunda yüzeysel düşünmesine yol açabilir. Uzun zamandır bir arada olan çiftler yerleşim, ailevi veya yuvanızla ilgili konular üzerinde çok yönlü düşünmek gerekiyor. Yolculuklar yoğun olabilir. Birbirinizi görmekte zorlanabilirsiniz veya ev-iş arası koşturmaca artabilir. Bilinçli ve dikkatli bir şekilde işlerimizi planlayalım ve kararlarımızı, iki yönlü şekilde artı ve eksileriyle tartarak verelim.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünümü, kariyer hayatımızla ilgili seçeneklerimizi akılcı ve şartlara uygun şekilde gözden geçirmemiz yönünde önem taşıyor. Biz hayallerimize, kafamızın içindeki kıstaslara göre bir ölçü belirleriz. Fakat uymayabilir. Böyle durumlarda biraz toleranslı, zaman ve duruma göre esnek şekilde düşünürsek rahat ederiz. Bilgi ve tecrübemize güvenmeliyiz. Çaresiz değiliz. Başarısızmışız, her şey bitmiş ve çaresizmişiz gibi düşünmek yanlıştır. Biz işimize gücümüze bakacağız. Ne fazla hayal aleminde dolaşacağız. Ne de kaygı ve korkularla kendimizi engelleyeceğiz.

17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aşkta sahiplenici ve koruyucu davranmanın, uyumlu, merhametli, duyarlı olmanın işaretçisi bu dönem, romantik paylaşımların da göstergesidir. Yüreğimizin kapılarını sevgiye, sevgiliye açık tutmak bu sürecin genel ifadesidir. Rahatlık ve güven duygusu son derece kıymetli olup, bunu bize vermeyen bir kişiyi yanımıza yanaştırmayız. Yeme-içme, aile işleri, emlak, danışmanlık, ev alım satım kiralama gibi konularda gelir getirici olabilir. Ancak bir borcun altına girmeden önce veya size ait bir emlak satışı veyahut kiralama gibi işlerde hem piyasanın durumuna hem de karşımıza çıkan fırsatlara, kendi kararlarımıza, başkalarıyla alakalı parasal işlerde gelir-gider dengesini gözetelim. Kardeşlerimizle ilişkimize önem verilir, her gittiğimiz yer bize evimiz gibi gelir.

20-30 Haziran arası:

Sevgili Balıklar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, ev içindeki faaliyetlerimiz, bugüne dek öğrendiklerimiz, tecrübelerimiz ve arzu ettiklerimizi şimdi iş hayatında gösterme hevesimiz. Belki de kozamızdan ayrılmayı göze alıp, kelebek olmak hali bu. Tabii ki dış dünya kolay değil. İnsanı test eden bir yer. Neyi ne kadar bildiğimizden emin olmamız gerekiyor. iç ve dış dünya arasındaki köprüde, hangi yöne gideceğimizi mantığımızla saptama zamanımız. Daha dışa dönük, görmeye, keşfetmeye, anlamaya yeniden farklı bir ortamda çalışmaya hazırlanışımız. Burada önemli olan, siz hazır mısınız? Eğer yeni bir şeyler yapmak istiyorsanız, yeteri kadar kendinize güveniyor musunuz? İşte bu Dolunay sizi yeniliklere çağırıyor ve bu konuda baskıda bulunuyor. Ay-Uranüs görünümü, iş ve kazanç konularında yaşanan dalgalanmalara, kısıtlanmalara çözüm arayışımızdır. Değerlendirmemizi buna göre yapacağız. Dolunayın ardından Ay-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu bize güven verecek. Ciddi anlamda projelere eğilmemizi sağlayacak. Dış dünyada başarı olmak için, kararlılık ve sabır göstereceğiz.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda geleceğimizi düşünerek kararlar vermeli. Karşımıza çıkan kişinin ailesine, değerlerine, bize ve bizim ailemize vereceği önemi gözetmeli. Eğer çocuklarımızla ilgili bir mesele varsa, bunları da güzelce konuşmalı. İlişkimizde sorunlar varsa, bilinçli bir şekilde gözden geçirmeli. Kendimizi güvende hissetmediğimiz, soru işareti taşıyan meseleler ele alınmalı. Güvenliğimiz kıymetli. Köklü ve sağlam olanı tercih etmeliyiz. Sizi tedirgin eden ve geleceği olmayan, yoran kişileri değil, el üstünde tutan, dürüst davranan, koruyucu kişileri tercih ediniz. Lütfen iyi düşünün.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, bir ilişkinin sağlıklı, verimli, uzun seyirli yaşanması adına yapılacak bir tespitin işaretçisi. Kaldı ki bu iç gözlem, hakikaten faydalıdır. Bununla da kalmaz. Yarınlara dönük umut ve hedeflerimizi, son sekiz yıldır yaşadıklarımızı şöyle bir derinlikli analiz etmemizde faydalıdır. Uğruna gözyaşı döktüklerimiz, kimler için nelerden vazgeçtiklerimiz, dost sandıklarımız veya gönlümüze sarıp sarmaladıklarımız. Bütün bunlara bir bakarız. Şimdi artık anlamlı, hakikaten yaşamaktan zevk aldığımız bir ilişki ve hayatın özlemi içindeyiz.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, aile yaşamı, evlilik, iş ortaklığı ve birebir aşk hayatınızla ilgili konularda hassasiyetle düşünmenizi sağlayıcıdır. Bazen eskiye ait anılar, çocuklukta yaşanılanlar aklımızdan geçer. Eğer ilişkimizde problemler varsa bunlar üzerinde durabiliriz. Çocuk sahibi olmayı düşünürsek, kontrollerimizi yaptırabiliriz. Bir ofis açarak çalışmayı düşünürsek piyasanın durumuna bakabiliriz.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda düz seyredecek. Eğitim hayatınızdan akademik kariyerinize, inancınızla alakalı konulardan yolculuklara kadar her anlamda derinlemesine araştırmanın işaretçisidir. Kişi başarılı olmak için eksiklerini belirlemeli, öğrenmeye, araştırmaya önem vermelidir. Bu sizi başarılı kılabilir. Geri hareket döneminde gözden geçirilenleri şimdi uygulama gücü buluyorsunuz. Uzaklara yapılan yolculuklar gelişim anlamında faydalıdır. Yüksek öğrenim, mistik çalışmalar, ihtisaslaşma, uzak akrabalarla ilişkiler, yerleşme gibi konular bu dönemin etkileridir. Kişi kazanmaya odaklıdır. Değişik görüşte insanlarla tanışırsınız. Karda yürür izinizi belli etmezsiniz. Mars-Akrep burcunda bir hayli kuvvetli enerji verir. Gücümüzü nasıl kullanmamız ve yönlendirmemiz gerektiğini bilmemizde yarar var.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-16-17-21-22-25-26-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-18-19 Aşkta En Şanslı Günler : 6-7 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28

Yeniay : 25-26-27(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12-13(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

TEMMUZ

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Balıklar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, duygusal enerji terapisi gibi bir etki yaratır. Sevgiyle kucaklaşmayı sağlayıcı, aşkla yeniden buluşmayı kolaylaştırıcıdır. Böyle bir Yeniay etkisi, aradaki pürüzleri ayıklar, sevgilileri bir araya getirir, ayrılan sevgilileri buluşturur, iç dünyamızı temizler, arındırır ve bizim duygularımızı kolaylıkla ifade etmemizde yardımcıdır. Yeniayın görünümlerini gayet olumlu buluyorum. Ay-Merkür kavuşumu, sevgiliye söylenen anlamlı ve duygulu sözlerin işaretçisidir. Aile kurma, çocuk sahibi olma arzusudur. Aşk, öyle gelir geçer bir olgu değil, bilakis ilerisi adına anlamlı kararlar alınmasında etkin bir güçtür. Ay-Neptün görünümü, romantizm, ılımlı, sevgi dolu paylaşımları güçlendiricidir. Şiir, söz, şarkı, jest, mimikler oldukça etkileyicidir. Hissi duygularımız karşılık bulur. Sevdiğimiz tarafından korunuruz, sahipleniriz, keyifleniriz. Ay-Kuzey düğüm görünümü, kararlarımızı ciddi anlamda ele almamızı, ileriye taşımamızı sağlar. Ay-Pluto karşıtlığı, güçlü duyguların, derinlemesine düşünerek verilen kararlar işaretçisidir. Hislerimizden eminizdir. Kendimizi güvende hissederiz. Partnerimize inanmakta haklıyızdır ve bunun doğruluğundan eminizdir. Ay-Jüpiter görünümü, ilişkinin geleceği hakkında planlar yapmamızı sağlar. Aşk daha ciddi seviyelere taşınır. Yılın gayet güçlü bu Yeniayında verilen kararlar isabetlidir.

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri arasında etkili Venüs-Aslan geçişinde, çalışma ortamında takdir edilmek, başkalarının ilgisini çekmek istersiniz. Güzel görünmek, çekici bulunmak hoşunuza gider. Bu süreç, sanat, tiyatro, gösteri ve süsleme gibi yaratıcı alanlara yönelik çalışmaların ve bu anlamdaki sergi vb. faaliyetlerin işaretçisidir. Hem araştırırız hem çalışırız hem de bu alanda yeterli düzeye gelmek için gayret gösteririz. Tabii ki sabırlı olmak gerekir. Çünkü iş alanında öne çıkabilmek ve kazanmak için, diğerlerinden bir farkınız olmalıdır.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bilhassa çalışma hayatımızda iletişimin önemi ön planda olacaktır. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. Dinlenir olmak için, dinlemeyi de bilmemiz gereken zamandır. El yeteneklerimizi sanatsal veya farklı bir alanda değerlendirebiliriz. Eğitmenlik de bunlardan biridir. Ancak işlerinizi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. Bu dönem, ailevi, ilişkiniz ve çalışma hayatınızla ilgili konularda yapılacak gözden geçirmelerin, düzenlemelerin, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuzun işaretçisidir. İşimizden memnun muyuz? Çalışma ortamında konum olarak lider bir pozisyonda mıyız? İşimizi severek mi yapıyoruz? Serbest mi yoksa birinin emri altında mı çalışmaktayız? Hangi durum olursa olsun, burada asıl nokta, verimli bir işe sahip miyiz sorusuna cevap vermek. Yetkin miyiz değil miyiz? Bütün bunlara bir bakmalıyız. Bir de sağlıklı mıyız? Ne gibi şikayetlerimiz var? Bunları da ele almalıyız.

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Balıklar, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatınız, çocuklarınız ve özel yaşamınızla ilgili konulardaki hassasiyeti sonlandırıcı ve sizi toplumsal ilişkilere yöneltici bir etkidir. Kimi Balıklar ise, sessiz ortamları tercih edebilirler. Hem iş hem tatil diyenleriniz de olabilir. Fakat görünen o ki, ciddi ciddi arkadaşlıklarınızı, yaşamınızı, hedeflerinizi belirlemekten yanasınız. Dolunayın ardından, Ay-Kova burcunda ilerleyecek. Özgür hareket etmenizin önüne geçen konuları şöyle bir ele almak gerekiyor. Bireysel anlamda kendinizi toparlamak için stresten uzak durmak, farklı bir şeylere yönelmek lazım. Venüs-Satürn görünümü, bir şeylere zorunlu olmaktan hoşlanmadığınızı işaret ediyor. Samimiyet, takdir görmek arzunuz yüksek. Kişisel bakımınız, güzelliğiniz, moral duygunuzu güçlendirecek kararlar verebilirsiniz. Sevdiğiniz bir işi yapmak, aldığınız sorumlulukların karşılığını görmekten yanasınız. Buna göre ilişkilerinizi de düzenlemek isteyeceksiniz.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu dönem genel açıdan, çalışma hayatımızla ilgili uğraşıların, aktivitelerin, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek adına işimize gücümüze sarılmanın işaretçisidir. Böyle bir enerji altında hem sağlığımıza özen göstereceğiz hem kazanç elde etmek adına gayretli bir şekilde çalışacağız. Ancak bu süreçte tatmin olmamız kolay değildir. Bizi takdir etmediklerinde, aferin demediklerinde, sırtımızı sıvazlamadıklarında gurur yapmayalım. Biz düzgün bir şekilde çalışmamızı sürdürelim. İşimize bakalım. Bilakis ne kadar güçlü bir insan olduğumuzu, işimize sahip çıktığımızı görsünler.

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişle beraber ilişkide iletişimin, ayrıntıların önemi bir hayli vurgulanıyor. Sizden farklı düşünen bir partnerle veya karşınıza çıkacak kişilerle anlaşmakta zorlanmalar olabilir. Ancak bu zorluk, ilişkinin özündeki niyete bağlı olarak gelişecektir. İyi niyet, sevgi, saygı varsa, her şey çözüme kavuşur bir şekilde. Ancak problem varsa, bir de rutin olarak devam ediyorsa, bu geçişle beraber sözler endişe yaratıcıdır. Detaylı ve eleştirel düşünmek, sürekli kusur bulmak beraberliği zorlar. Tam tersine problemi tespit etmek, bunu çözmek için atılmış olumlu bir adım olacaktır.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-13-14-18-19-23-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 2-8-9-16-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 4-31 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25

Yeniay : 22-23-24(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

AĞUSTOS

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Balıklar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, mevcut durumumuzun hem özel hem iş anlamında bizi tatmin edip etmediğine göre değerlendirilecek bir kuvvettir. Kimi Balık bunu gurur yaparak, kimi başkalarının gücü karşısında yenilerek kimi ise, tecrübelerini geliştirme, kendine özen gösterme, hayatını düzenleme anlamında ele alır. Ben sonuncusunu tavsiye ediyorum. Çünkü ilk ikisi bu Yeniaya verilecek doğru yanıt değildir. Yeniayın doğacağı güne, Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. Sevdiklerimizin hayatımızdaki önemini vurguluyor. Güçlü olmak, gücünüzü kanıtlamak, kendimizi güvende hissetmek için var gücümüzle çabaladığımızı işaret ediyor. Bu çaba, Mars-Yay burcu geçişiyle kariyer ve toplumsal hayatta kendimizden emin olarak, tercihlerimizi yapabiliriz. Bilgimizi geliştirmek, tecrübelenmek, aktif bir alanda yeni bir göreve başlamak gibi. O zaman yapılması gereken, girişimci olmak, gücümüzü göstermek, olmaz denilenleri olur hale getirmektir. İşte bu yolu deneyenler, odaklanarak her işin üstesinden gelebilirler. Ay-Satürn görünümü, ciddi ve gayet kendinizden emin şekilde planlarınızı yürürlüğe koymanızda size yardımcıdır. Öyle gelişmeler yaşanır ki, kafamızın içindeki sorulara cevap buluruz. Verdiğimiz kararlar ilerlememizde ışığımız olur. Sağlıklı, verimli hakikaten dayanıklı bir şekilde yolumuzu belirleriz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, hedef olarak belirlediğiniz konular üzerinde gayretli ve iyimser hareket etmenin işaretçisi gibi dursa da, iş yeriyle problemi olanların aceleci ve gergin davranmamalarında fayda görüyorum. Çünkü bir yandan kendimizi gösterme hevesimiz yükseliyor. Ancak diğer yandan sorumluluklarımız var. Şartlara, duruma göre hareket etmemiz yerinde olur. Yeni bir iş, girişim veya projemiz varsa, bunların üzerinde bilgilenmeyi, tecrübe sahibi olmayı, başkalarıyla olan ilişkimizi önemsememiz lazım. Riskli işlere kalkışmayalım. Bir anda maceraya atılabilirsiniz. Şu andaki mevcut işinizi risk etmeden kararlarınızı bilinçli gözden geçirmek lazım. İşiniz gereği yolculuklar yapabilirsiniz. Birçok kişiyle tanışabilirsiniz. Maddi konular bu süreçte önemli. Şu andaki mevcut işinizden elde ettiğiniz gelir yeterli mi değil mi buna da bir bakalım. Harcamaların, kazancı aşan tarzda olmaması gerekiyor. İşsizlik problemimiz varsa, bu dönemde özgeçmişimizi, ilgili yerlere sunabiliriz. Satürn de bu alanda etkili olduğu için, bütün bu konularda kendinizi geliştirmeniz, dış dünyada gerçek bilgiyi merkez almanız, kendinize güvenmeniz ve gerçekçi olmanız için test ediyor.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkide paylaşım, yaklaşım biçimi ve niyetin karşılıklı olarak gözden geçirilmesinde fayda var. Birbirine destek olmak, yan yana yürümek, eleştirmeden, yargılamadan bir olmak halinin önemi büyük. Hangi taraf eleştirel, sürekli irdeleyen, hiçbir şey beğenmeyense, bu dönemde kendini terbiye etmesi gerekiyor. Çünkü bu durum, ilişkinin gelişmemesine neden olur. İhtiyaçlara göre belirlenen, sen şunu yaparsan ben de sana iyi davranırım gibi kriterler koymak yanlış olacaktır. Problemli ilişkilerde özellikle, partneri sürekli gözlem altında tutmak, ne yapıyor ediyor diye kontrol etmek uygun değildir.

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos saat 12:50 - 6 Nisan 2017 saat 08:06 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu dönem, sosyal ilişkileriniz başta olmak üzere, kariyer hayatınız, hedefleriniz, sorumluluklar ve meslek sahibi olma yönündeki yapılandırmanın işaretçisidir. Bu süreçte başarılı olmak için, tevazu çok önemlidir. Birlik ve beraberlik ruhuyla bezenmiş ılımlı yaklaşımlar sizi bilgeleştirir. Bütün öğretiler, inancınızı pekiştirici daha fazla öğrenmek adına teşvik edicidir. Ben biliyorum demek veya sadece kendi bildiğinizin doğru olduğunu düşünmek size yarar sağlamaz. Hoşgörünün altın pırıltılı insanları olarak şimdi yine aynı düstur içinde başkalarının da gelişimi adına eğitmenlik yapabilirsiniz. Bu ister ruhsal ister bedensel sağlık olsun, hayatın anlamı üzerine geliştirici dersler dönemin özünde yer alır. Burada önemli olan öğrenmenin sonu yoktur sözünü unutmamaktır. Karşınıza zorluklar, mücadeleler, rekabet, engeller çıkabilir. Dış etkiler sizi sıkıştırabilir. Ancak bunların hepsi işinizde ustalaşmanızı, bilgilenmenizi sağlayıcı mihenk taşlarıdır. Bu yoldan geçmek isteyen, sabırlı olmayı bilmelidir.

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Balıklar, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, kendiniz için gerekli olan ve olmayanların tespitidir. Sözgelimi kendinize duyduğunuz güven düşükse, şimdi bunu yükseltmek zamanıdır. Çünkü sürekli alttan almak bir yere kadar. Ancak çok yüksekse ve siz başkalarıyla anlaşmakta veya onlar sizinle çalışmakta zorlanıyorsa, tabii ki kendinizle yüzleşmeniz gerekir. Bugünkü Dolunay, bu anlamda çok önemlidir. Öyle bir gelişme yaşanır ki, bu durum zaten uzun zamandır beklenen bir sonuçtur. Çalışma ortamı, günlük işleriniz veya sağlığınızı ilgilendiren konularda dikkatli olmak gerekir. Büyük bir sorun çıkmaz ancak sizi bir hayli oyalar, yorar veya uğraştırır. Kafanızın içini boşaltmanız, biraz nefes almanız, kendinize zaman ayırmanız gerektiğini vurgulayan bu Dolunayda, her şey illaki haledilmeli, şu şöyle, bu böyle olmalı diye inatlaşmak nafiledir. Bazen olduğu kadardır veya yapılabildiği kadardır. Bunu lütfen unutmayınız. Bu Dolunay bazı insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü anlamanızı sağlar. Sizin pek de sevmediğiniz biri, size öyle bir jest yapar ki şaşırırsınız. Kısaca bugünkü Dolunay, şaşırmaya hazır mısın diyor bizlere. Ay-Uranüs ile görünümü, bizi mevcut sıkışıklıktan kurtaracak çözüm yolları bulmanın önemini vurguluyor. Gerçekten özgür olmak sadece maddi bir güce mi bağlı yoksa insan kendi kendini kısıtlayan gereksiz yüklerinden kurtulmaya karar verdiğinde mi daha özgürdür sorusunu yanıtlıyor. Dolunayın ardından Ay, burcunuzda ilerlediğinde hoş bir dünyanın, kendi cennetimizin kapılarını ardına kadar açıyor. Yüreğimizdeki ılımlı duygular bizi sarıp sarmalayarak ısıtıyorlar.

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında, Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönem, ilişkiniz-iş hayatınız-ailevi konular üzerinde dikkatlice durulan zaman dilimidir. Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, ilişkinizle alakalı her ne varsa gözden geçirilir, titizlikle üzerinde durulur. İlişkinizde eğer sorunlar varsa, bunların sebepleri bulunmalı, düzeltilmesi mümkünse karşılıklı olarak çaba sarf edilmelidir. İlişki düzgün şekilde yürüyorsa, bu dönemde evlenmek gibi bir kararın verilmesi, bu meselenin aileyle görüşülmesi, olur veya olmazları üzerinde yeniden gözden geçirmeler faydalıdır. Yeni başlayan ilişkide önümüzdeki Eylül sonuna kadar birbirinizi gözlemlemenizde, tanımanızda, fikir paylaşımında bulunmanızda yarar var.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerin başlangıcı olan 23 Ağustos itibariyle partnerinizle iletişimin özü, fikirlerin paylaşımı, ortak noktalar veya farklılıklar gözden geçirilir. Problemler varsa, bunların çözümünden yanaysak, tarafsız bir şekilde gözden geçirilir. Evlilik veya boşanma gibi hayati kararların mutlaka yeniden ele alınması gerekir. Belki de gözden kaçırdığımız şimdi fark edeceğimiz noktalar sayesinde bu kararların doğru veya yanlışları ölçüp tartılır. Geri hareket süreçlerini ben, bir çok açıdan faydalı buluyorum. Göze çarpan, verimli olmayan, sorun çıkartan veya rahatsız edici olanlar gibi, mutlu edenlerin de fark edilmesi mümkün oluyor. İnsanın bir ilişkiden beklentilerini iyice tespit edeceği bir zaman dilimindeyiz. Belki de bazı meseleler üzerinde konuşmak istiyorduk veya düşünüyorduk ancak bir türlü fırsat bulamamıştık, şimdi bunları ele alabiliriz. Bu süreçte yapılan tespitler, yaşananlar, gözden geçirilenlere göre ilişkimiz hakkında karar vereceğiz. Ancak bu kararları gölgeli günlerin bitimi olan 29 Eylül sonrası uygularız. Geri harekette biriyle tanışırsak, onu yakından gözlemleriz. Ayrılırsak, geri dönülmesi mümkündür. Barışmışsak, geri hareket bitene kadar her şey düzeldi diyemeyiz. Bütün bunlarda mutlaka gerçekçi olmalıyız. Armudun sapı, üzümün çöpü diyerek de düşünmeyelim. Sonuçta kimse mükemmel değildir.

30 Ağustos saat 05:06 - 23 Eylül saat 17:50 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreç, maddi gelirlerin genelde eş kanalıyla olabileceğini işaret ediyor. Bekar Balıklar için hoş bir etki diyebiliriz. Finansal açıdan beklediğiniz destekleri görürsünüz. Ancak küçük bir uyarıda bulunayım. Bu geçiş ilişkilerinizi parasal yönüyle ele alarak değerlendirmenize neden olabilir. Bir de kredi kartlarımıza yine de yüklenmemeye çalışalım. Sanatsal aktiviteler gelir getirici olabilir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-14-15-19-23-24-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 5-12-13-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 1-27-28 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-31(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EYLÜL

1-11 Eylül arası:

Sevgili Balıklar, 1 Eylül saat 12:08 itibariyle Başak burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, ilişkiniz ve iş hayatınızla ilgili konularda yapılması ve düzenlenmesi gereken noktaları bize işaret eden gelişim aşamasıdır. Duygularımız ve isteklerimizin detaylı bir şekilde analizi şarttır. Çünkü bu sayede karar verebiliriz ve doğru tercihte bulunabiliriz. Bu anlamda görünümler bize yol gösteren kılavuzumuzdur. Ay-Satürn görünümü, eleştirel yaklaşımların, memnuniyetsiz ilişkinin veya bize hiç uymayan durumların üstümüzdeki baskını vurgulayıcıdır. İster istemez memnuniyetsizlik, uzaklaşma, mesafe koyma gereği duyarız. Partnerimizin davranışları bunda bilhassa etkilidir. Sevgi, şefkat duygusu, her iki tarafın da sağlıklı bir ilişki için ortaklaşa düşünmesi gerekir. Gerçekçi olmalıyız. Çünkü bu bizi yanılgıdan korur. Ay-Neptün görünümü, bir yanıyla ilişkiye olan bağlılığımız, diğer yanıyla bize hiç uymayan durumların yarattığı duyarlılığın işaretçisidir. Ne kopabiliriz ne böyle ilerleyebiliriz. Burada yapılması gereken, eğer bir şeyler size hoş gelmiyorsa bunları oturup konuşmanızdır. Böylece yanlış anlamalara son verebiliriz veya en azından doğru bir adım atmış oluruz. Ay-Kuzey düğümü, ilişkinin ilerisi adına gelişimi için, her iki kişinin de üstüne düşeni yapması gerekliliğidir. Ilımlı yaklaşımlar, şu anki duruma odaklanarak çözüm bulmak gayet doğrudur. İlişki hakkında bir karar vermek gerekiyorsa, Merkür geri hareketinin bitişini beklemek lazım. Bu incelemeler 22 Eylül sonrasına kadar önem taşıyor. Ay-Mars görünüm etkisinde, mevcut ilişkide iki tarafın da sorunlarını abartabileceğini, aslında sakin olunabilse, çözüm bulunabileceğini gösteriyor. Ay-Pluto görünümü, gayet olumludur. Sizin beraberliğinizi bilinçli şekilde derinlemesine ele almanızı sağlar. Aynı şekilde eşiniz veya partneriniz de buna gönüllü olabilir.

9 Eylül 2016-10 Ekim 2017 tarihleri arasında Jüpiter-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu dönem, eşimiz, iş ortaklığımızla ilgili yasal konulardaki işlerin, paylaşımların etkinliğidir. Evlendiysek eşimizin, iş yapıyorsak ortağımızın katkıları, desteğini işaret eder. Ayrılmışsak nafaka veya miras işlerimizle yakından ilgilenme yönünde önem taşır. Kredi ödemeleri veya çekimi konularda muhasebemizi yaparız. Kendi payımıza düşenlerin önemsendiği zamandır. Rahat yaşamak isteriz. Bazen öyle biri karşımıza çıkar ki, bizim mali anlamda ferahlamamızı sağlar. Ancak ben bu destekler ve güzellikler konusunda bilinçli olmanızdan yanayım. Bugünün yarını var sözünü unutmayalım. Kişisel haklarımızdan veya bedeli ağır olan alışverişlerden kaçınalım. Hele bir gelsin, elimize geçsin öyle karar verelim. Bu süreç kimi Balıkların çekiciliklerini öne sürerek girdikleri ilişkinin göstergesidir. Keyifli bir yaşam sürmek isteğiyle yapılan bir evlilik veya iş ortaklığının işaretçisi olabilir. Bunun alt yapısının sağlamlığına özen gösterelim. Riskli işlere kalkışmayalım. Borç-Alacak işlerimizi iyi takip edelim.

Jüpiter-Terazi burcunda ilerlerken Kasım ve Aralık ayında Uranüs ve Pluto ile görünümler oluşturacak. Bir işin, bir ilişkinin, bir ortaklığın, yatırımın, kararın maddi-manevi anlamda getiri ve götürü hesabını iyi yapmak lazım. Göze hoş görünebilir, hesabımıza, işimize gelebilir. Ancak adil, hak ve eşitlikçi bir bakış açısıyla ele almak, yasal haklarımızı gözetmek ve herkesin payına düşeni hesaplamak gerekiyor.

10 Eylül tarihinde son kez oluşacak Satürn-Neptün görünümü, kariyer hayatımızla ilgili seçeneklerimizi akılcı ve şartlara uygun şekilde gözden geçirmemiz yönünde önem taşıyor. Biz hayallerimize, kafamızın içindeki kıstaslara göre bir ölçü belirleriz. Fakat uymayabilir. Böyle durumlarda biraz toleranslı, zaman ve duruma göre esnek şekilde düşünürsek rahat ederiz. Bilgi ve tecrübemize güvenmeliyiz. Çaresiz değiliz. Başarısızmışız, her şey bitmiş ve çaresizmişiz gibi düşünmek yanlıştır. Biz işimize gücümüze bakacağız. Ne fazla hayal aleminde dolaşacağız. Ne de kaygı ve korkularla kendimizi engelleyeceğiz.

12-18 Eylül arası:

Sevgili Balıklar, 16 Eylül saat 21:56 Balık burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin kendinizi bir hayli duyarlı ve belki de gerçekleri göz ardı edecek tarzda hareket etmenize yol açabilir. Siz gerek kişisel gerek ilişki, ortaklık ve kariyer konularında duruma mutlaka iyi bakmanız gerekiyor. Bu Tutulma sizde olumlu yönde gelişmelerin de işaretçisidir. Sözgelimi bir yanıyla kendinizi hoş tutma, mutlu etme arzusu, diğer yanıyla biraz önce saydığım konulara gerçekçi bakma hali. Eğer sizde de yansıması bu ise, gayet olumludur. Çünkü kişi tercihlerini iyi ölçüp tartarak belirler. Neyin ne olduğunu anlamak için çaba sarf eder. Kaldı ki, Merkür geri hareketi karşıt burcunuzda etkili oluyor. Bu da sizin akılcı bir şekilde yeniden durumları ele almanız için olumludur. Eğer siz doğuştan bir romantikseniz o zaman şimdi ayılma vaktinizdir. İlişkinizde ve iş hayatında eleştirel tavırlara sahip bir partner nasıl can sıkıcıysa, buna göz yuman ve kendi değerinin farkında olmayıp bağımlılık gösteren kişi de o denli yanlış yapıyor demektir. Burada önemli olan ilişkinizde her iki kişinin de idealleri aynı mı, her iki kişi de aynı hedef üzerine yaratıcı ve bilinçli şekilde eğilerek, hayatlarını kuruyor mu? Eğer böyleyse şimdi geleceğe dönük önemli bir karar vermeden önce yine de düşünmelisiniz. Kendinizi seviniz, kendinize önem veriniz ve şu anda bir sorun yaşanıyorsa, bunun nasıl giderileceğini, neler yapabileceğinizi tespit etmeye çalışınız.

19-25 Eylül arası:

22 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında, Terazi burcunda ilerleyecek Güneş süresince, ortaklaşa kazançların adil biçimde pay edilmesini bekleriz. Eş veya iş ortağımızla finansal konular üzerinde görüşürüz. Kazançlı çıkmak isteriz ancak bencil bir hırs değildir bu. Birleşmek, bütün oluşturmak adına bir arzudur. Ancak bu geçişte birileri bizim gibi düşünmeyebilir veya şartlar gereği biz, birilerine ayak uydurmak zorunda kalabiliriz. İsteriz ki, elimizi uzattığımız, gönlümüzce sarmaş dolaş olduğumuz kişi veya kişiler adil ve tarafsız bir şekilde bize doğru yönelsinler.

22 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda düz seyirle ilerleyecek. Ancak gölgeli günlerini unutmayalım. Ay sonuna kadar, mevcut ilişkinizde birbirinize karşı samimiyetiniz, açıklığınız, dürüstlüğünüz önemli. Eğer geri hareket döneminde, beraberliğinizde bir sorun yaşanmışsa, şimdi bunları düzeltmek amaçlı konuşabilirsiniz. 30 Ağustostan bu yana olan gelişmelere, yaşananlara bir bakalım. Belki biriyle tanışmıştınız. Şimdi ilişkiniz ne durumda, anlaşıyor musunuz, birbirinizden memnun musunuz bunları gözden geçiriniz. Hala devam eden sorunlar varsa, bunları şimdi yeniden ele alarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Evlilik veya boşanma kararlarını gözden geçiriniz. Çünkü yeniden bakmak belki de yeni bir çıkış yolu bulmaktır. Kaldı ki, Merkür-Başakta hakikaten iyi bir inceleme yaptırır. Mars da Oğlak burcunda 27 Eylül tarihinde geçişine başlıyor. Venüs-Akrep seyrini de göz önüne alırsak ben ilişki meselelerinde olumlu gelişmeler yaşanabileceğini söyleyebilirim.

23 Eylül- 18 Ekim arasında, Venüs-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Devam eden veya başlayacak bir ilişkide tutkulu bir devre. Mars, 27 Eylül tarihinde Oğlak burcunda seyrine başlayacağı için, güvenilirlik, dürüstlük, ilerisi adına sağlamlık hayatımızın her alanında önemli. Kuşku uyandıran, soru işaretleri taşıyan hiçbir şeye prim vermiyoruz. Balıklar bu dönemde işlerine odaklı, azimli ve kararlı şekilde ilerlemekten yanalar. Finansal iş veya özel paylaşımların yine aynı olgular çerçevesinde ele alınacağı bir süreçteyiz. Hiçbir işi şansa bırakmaktan yana değiliz. Sezgilerimiz gibi aklımız da bize doğruları gösteren bir rehber olacaktır. Merak ettiğimiz her konuda hem derinlikli düşünürüz hem de başarılı kararlar veririz.

26-30 Eylül arası:

27 Eylül- 9 Kasım tarihleri arasında devam edecek Mars-Oğlak burcu geçişi, hedef belirleme, plan ve projeleriniz üzerinde çalışma, parasal konularda dikkatli ve ciddi şekilde bütçenize uygun hareket etme yönünde faydalıdır. Güçleniyorsunuz. Mali sorunlar yaşıyorsanız, hukuki haklarınız için avukatınızla görüşünüz. Bu süreçte iş hazırlıkları, hedef belirleme, işinize kilitlenme, ciddi ve sorumluluk çerçevesi içinde hareket etme anlamında gücünüz gayet yüksek. Yetenek ve becerilerinizi uygun alanlarda ifade edebilirsiniz. Eğer bir grup kurmayı düşünüyorsanız şöyle bir araştırmanızı sürdürünüz. İşinizi büyütmek mi istiyorsunuz o zaman piyasanın durumuna bir bakın. Hazırlıklarınızı sürdürün. Eğer daha önceden start verdiyseniz, eksiklerinizi tamamlayıp, gayet kendinizden emin şekilde ilerleyiniz.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-15-16-19-20-24 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-21-22-28-29 Aşkta En Şanslı Günler : 24 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18

Yeniay : 15-16-17(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EKİM

1-9 Ekim arası:

Sevgili Balıklar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, özel ve finansal anlamda başkalarıyla olan bağlantılarımız, ilişkilerimiz ve bunların hayatımızdaki önemi üzerinde etkindir. Nasıl bir beraberlik yaşamaktayız, şu andaki durumumuz nedir, hissettiklerimiz veya sorunlarımız var mıdır? Bunları nasıl çözebiliriz, onlar üzerinde duracağız. Tabii ki, eşit haklara sahip olmak, nezaket, sevgiyi önemsiyoruz. Aynı durum iş hayatımız ve geleceğimizle alakalı konularda da önem taşıyor. Yeniayın görünümleri bu konuda neler yapabileceğimizi, kararlarımızı verirken neler düşünmemiz gerektiğini bize bildiren yol levhaları gibidir. Ay-Satürn görünümü, iş hayatımızla ilgili kazanç ve gelişmelerin, iş yaptığımız kişilerle olan ilişkilerimizin üzerinde ciddiyetle durulmasını gerektiriyor. Çünkü kimin hangi amaçla, niyetle bize yöneldiğini bilmiyoruz. Bu nedenle tabii ki hesabımızı, durumumuzu bileceğiz. İş görüşmeleri, kredi alımları, iş kurma, yatırımda bulunma konularında da bize sunulan şartlara bakacağız. Ay-Pluto görünümü, başka kişilerle olan özel veya genel paylaşımlarda gerginliğe, çabuk karar vermeye dönük etkisinin farkında olmalıyız. Aslında gayet güçlüyüz ve kendimizden emin olmamız lazım. Fakat bazı noktalara dikkat edersek gayet doğru olur. Venüs-Neptün görünümü, olumlu hislerin, sevmenin, sevdiğimiz her şeye tutkuyla yaklaşmanın işaretçisidir. Yeni ve keyiflendirici ilişkilere, ilişkimizdeki sorunları çözmeye, kalpten inanarak ve kararlılıkla yolumuzu çizmeye yardımcıdır.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Kazancımızla ilgili konuları gözden geçirme ve hesaplamalarda bulunma zamanıdır. Eğer bir ortaklık ilişkimiz varsa, artı ve eksi anlamında analizde bulunma vaktidir. Sözleşme maddelerine uygun davranılıyor mu, anlaşmazlıklar var mı? Diyelim ki, bir iş teklifi adlınız ve sadece söze dayalı kabul ettiniz. Bu şekilde yapılan mali bağlantılardan kaçınınız. Sağlam iş için, sağlam bir sözleşmeyi tercih ediniz.

10-16 Ekim arası:

Sevgili Balıklar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, gelir-gider meselelerinin ve başkalarıyla olan her türlü finansal ve duygusal ilişkilerin dengeye kavuşturulması gerektiğini işaret ediyor. Geçtiğimiz iki hafta önce Terazi burcunda bir yeniay doğmuştu. Sizler eşiniz, ortaklarınız, miras, hisseli para veya kredi konularında başkalarıyla işbirliğinizi mercek altına almıştınız. Şimdi bu Dolunayda paranızı nasıl kullanacağınız veya değerlendireceğiniz önemli hale geliyor. Ayrıca kimlerle işbirliğinde bulunacağınız, projelerinizi nasıl finanse edeceğinizi dikkatli bir şekilde ele almalısınız. Eğer ölçüyü kaçırdıysanız, şimdi paraya fazlasıyla ihtiyaç duyabilirsiniz. Sözleşmeler altına imza atmadan önce iyi düşünmelisiniz. Birilerine güvenip yola çıkamayız. Siz de hesabınızı bilerek hareket etmelisiniz. Borç-alacak konularındaki sorunları hukuk çerçevesinde çözmek gerekiyor. Merkür-Pluto görünümü, eşiniz, iş ortağınız veya bazı kişilerle ortaklaşa yapılacak proje, iş veya gelecekle alakalı konularda tabii ki uzun vadeli düşünmek gerekiyor. Kimsenin kimseye hakkı geçmemeli. Siz de kendi hakkınızı korurken, diğerleri de aynı şekilde adil davranmalıdır. Al gülüm ver gülüm hesabını iyi yapmalıyız. Ay-Uranüs görünümü, farkında olmadan yapılacak harcamaların yanlış olacağını işaret ediyor. Parasal konularda verilecek kararların mutlaka artı ve eksileriyle ele alınmasında yarar var.

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Venüs, egomuzu öne alacağımız bir zaman dilimidir. Yeteneklerimizi gösterme fırsatı bulabiliriz. Kimsenin baskısı altında kalmaktan da hoşlanmazsınız. Eskiye değil yeni duruma bakmak lazım. Bazen işvereniniz veya kendi işinizse siz, bazı değişiklikler yaparsınız. Göreviniz veya durumunuz gereği, bilgilenme, araştırma, yolculuklar gündeme gelebilir. Ev-iş arasındaki düzenlemelerin mutlaka iyi yapılması lazımdır. Bazıları özgür hareket edebilecekleri işleri tercih edebilirler. Bu dönemde önyargılarımızı geride bırakacağız. Bu hareketliliğe ayak uyduracağız.

23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş dönemi, büyümek, farklı deneyimler yaşamak, gelişmek, hayatımızı yönlendirmek için kararlar veriyoruz. Hayat önümüze fırsatlar çıkarıyor veya mecburen uymamız gerekiyor. Fakat şu var ki, hepsi bizim gelişimimiz anlamında önemli oluyor. Tabii ki kimimiz bunun farkında bazılarımız zamanla anlıyor. Bu dönemde yüksek hedefler belirlemek, her şeye sıfırdan başlamak, kendinizi hangi alanda ortaya koymak istiyorsanız, lütfen o konuda gelişimi önemseyiniz. Eksiklerinizi tamamlayınız.

24-31 Ekim arası:

Sevgili Balıklar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, bir insanın hayatı boyunca yaşadığı deneyimlerin, kendisiyle ilgili kararlarında bir hayli etkin olduğunu vurguluyor. Hakikaten de, kendilerine güvenen insanların risk almaktan çekinmediklerini sıkça görüyoruz. Sizin için bu Yeniay işte böyle bir anlam taşıyor. Eğitim, ticari, iş ve özel konularda, değişik bir şeyler yapmak, belki başka bir yerde yaşamak, eğitim, evlilik, yatırım anlamında azimlisiniz. Planlamalar, yeniden hayatınızı kurmak, hırslı bir şekilde çalışmak, inançla sabırla ilerlemek için bu Yeniayın gücünden istifade etmek lazım. Beceri geliştirmek, arınmak, sıkıntılardan kurtulmak, öğrenmek, kas gücüne dayalı aktivitelerde bulunmak, bildiklerinizi öğretmek, kanıtlamak için biçilmiş bir fırsat olarak görmekteyim. Uzağı düşlemek gerek. İnançla daha iyisine sahip olmak için yollar denemelisiniz. Belki de bir başka şehir ve ülkeye gitmek, orada bir müddet kalıp gözlem yapmak sizin için olumlu geri dönüş ve fırsatların işaretçisi olabilir.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-17-21-22-30-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-19-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 21-22 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15

Yeniay : 12-13-14(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

KASIM

1-6 Kasım arası:

Sevgili Balıklar bu hafta ilişkimizle ilgili konularda gerçekçi bir analizde bulunacağız. Mevcut duruma bir bakacağız. Birlik ve bütünlük içinde hareket ederek, birbirinize yaklaşıyor musunuz, el ele ortak kararlar alabiliyor musunuz, geleceğinizi kurmaktan yana mısınız? Bu sorulara evet diyenler için huzurlu bir hafta diyebiliriz. Tam tersine belirsiz, soru işaretleri taşıyan bir ilişkiniz varsa, problemleri çözüme kavuşturmak yerine olanı olduğu haliyle sürdürmeye çalışıyorsanız birbirinize haksızlık etmiş olursunuz. Bekar Balıklarlar için bu hafta hoş gelişmeler yaşanabilir. Hayatınıza biri girebilir, sizde hoş etkiler uyandırabilir. Aşık olabilirsiniz. Finansal ve iş hayatınızla ilgili konularda bu hafta fırsatlar bir hayli fazla.

7-13 Kasım arası:

9 Kasım - 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Balık burcu mensuplarında belli bir durgunluk oluşur. İç dünyalarında mali konuları gözden geçirmek veya bu anlamda neler yapabileceğinizi düşünmek yerinde olur. Kazanımlar, yeteneklerinize göre belirlenmelidir. Hangi iş kolu veya hangi alanda hedef belirlemek istiyorsanız bunlar üzerinde düşününüz. Karda yürüyüp izini belli etmeme sürecidir bu. Kişi kendine göre hedef belirler ve buna göre hareket eder. Bu yaşam stilinize, hayatı ele alış biçiminize göre değişir.

12 Kasım - 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Başarılı olmak, takdir edilmek, saygınlık kazanmak, dikkat çekmek istersiniz. Garantili işleri tercih edersiniz. Gerçekçi düşünürsünüz. Bastığımız yerin güvenli olmasına dikkat ederiz. Bu enerji sizi rahatlatır. Dağılan tüm zihniniz toparlanır. Gerçek ile yalan arasındaki farkı net şekilde tespit edersiniz. Toplumsal ilişkilerde, işiniz gereği yapılacak görüşmelerde, projelerde ciddiyetinizi muhafaza edersiniz. İşleriniz bu tarihlerde sağlamlaşır ve başkaları tarafından da takdirle karşılanır. Güçlü, işinde başarılı, sadık, istikrarlı kişileri partner olarak tercih edersiniz.

12 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabiliriz. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Merkür-Yay geçişi bilgece düşünmektir. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz. İş sorunu olanlar için yeni bir iş girişimi, verimli çalışabilmek adına yeteneklerinizi değerlendireceğiniz işlerde başarı, güçlü iletişim yönünde olumlu bir enerjidir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, yolumuzu belirlememiz için, ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum, olgunlaşıyoruz demek gerekiyor. Doğru bilgiye ulaşmak, doğru bilgilendirmek zamanıdır. Dağılmadan, her bir detayın farkında ancak zaman kaybetmeden işlerimize odaklanmalıyız. Mali açıdan durumumuza bir bakmalı, daha iyi şartlarda yaşamak için neler yapmak gerekiyor, bunları tespit etmeliyiz.

14-20 Kasım arası:

Sevgili Balıklar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, yakınlarımız, oturduğumuz şehir, eğitim veya iş hayatımız, kısaca mevcut yaşantımızda güven, istikrar, sağlamlık, huzur ve emniyet duygusunun her anlamda kıymetini vurguluyor. Bu kriterler çerçevesinde mevcut durumumuzu gözden geçireceğiz. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, farklı bir şeyler yapmak, arzu ve isteklerimize göre yeni bir dünya kurmak istemiştik. Bunu yapabilir miyiz yoksa ne gibi güçlüklerle karşılaşırız bunlar üzerinde durmuştuk. Şimdi gelinen durum, gerçekten ihtiyacınız olan gelişmeler için kendinize zaman tanımanızdır. Her şey hemen yerli yerine oturmayabilir. Ancak bu Dolunay olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Gereksiz inatlaşmaların önüne geçiyor, başkalarıyla uyumlu ve faydalı dostluklar kurmanızı sağlıyor. Sizin bilginiz, deneyim ve tecrübeleriniz başkaları tarafından dikkate alınabilir. Dolunayın Pluto ile görünümü, güçlü kişilerden göreceğiniz desteğin işaretçisi. Fazla hırs yapmayınız. Sonuçta bu Dolunay arzu ettiğiniz gelişmelerin zamanla oturacağını işaret ediyor.

21-30 Kasım arası:

21 Kasım - 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcunda seyrine başlıyor. Bu süreç genel olarak, bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabildiğimiz zaman dilimidir. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz.

Sevgili Balıklar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, iş hayatınızı ilgilendiren konularda araştırma, düşünme, yenilikleri şöyle bir gözden geçirerek karar verme anlamında önem taşıyor. Kendimize duyduğumuz güven ve yapmak istediğimiz bir şeyden emin olmak çok önemli. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerliyor. Uyumlu, nazik, paylaşımcı insanlara ihtiyacımız var. Ancak bazen, bu kadar iyi niyetli olmanın aslında sakıncalı bir şey olduğunun farkındayız. Bu Yeniayda ilişkimizi gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Görünümlere baktığımızda, özellikle kariyer ve özel hayatımızla ilgili konularda bazen toleranslı düşüneceğiz bazen de mutlu olmakta zorlandığımızı hissedeceğiz. Bir değişim gerekiyor. Çünkü böyle giderse, kendimizi bir şeyler hatırına susturursak, içimizdeki ses daha fazla baskın çıkabilir. Mutlu olmalısın, kendine sahip çıkmalısın diyen bu Yeniay, iş değişikliğinde bulunmak, ilişkimizi düzenlemek, kazançlı çıkmak anlamında bize güç veriyor. Fakat biz, memnun olmadığımız halde, birileri kırılmasın, gücenmesin diye veyahut cesur olmadığımız için kendimizi engellersek, aynı çember içinde dolanıp dururuz. Oysaki büyümek zamanıdır.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-13-14-17-18-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-15-16-22-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 17-18 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 8-9-10-11(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ARALIK

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, kendinize yeni hedefler belirlemenizde yardımcıdır. İş hayatınızla ilgili konular üzerinde gayet ciddi bir şekilde durabilirsiniz. Size destek veren, yanınızda olan dostlarınızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Üretmek, kazanmak, verimli hale getirmek, başarılı olmak, kazanmak, çoğaltmak, disiplinli çalışmak adına kendinize söz verebilirsiniz. Hayata geçirilmesi mümkün olan, gerçekçi bir şekilde üzerinde düşündüğünüz projelerinizi insanlara sunabilir, yeni attığınız adımların kökleşmesi için mücadele edebilirsiniz. Burcunuzla uyumlu görünüm yapacak Merkür, size disiplinli düşünme, amaç belirleme, hırsla çalışma azmi kazandırıcıdır.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkiler başta olmak üzere, her türlü paylaşım, arkadaşlık, dostluk, çevrenizde insanlar, sizi ilgilendiren konular üzerinde bir değerlendirmede bulunma, içe yönelme anlamında kıymetlidir. Yaşama şöyle bir mercek tutacağız. Orada neler görüyorsunuz. Bu çok önemli. Kimlerle ilişkiniz var, sizin beklentileriniz ve idealleriniz nedir? Sizi kısıtlayan, özgürlüğünüzü denetim altına alan durumların tespit edilmesi gerekir. Dört duvar arasında yaşanan bir aşk, bağımlılık yüzünden sürdürülen ilişkilere dikkat etmeliyiz. Hayatı ele alış biçimimize uymayan bir ilişki yaşıyorsak bu süreçte gerçekçi düşünelim.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Balıklar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, tüm ilgimizi ailemiz, yuvamız kısaca özel hayatımıza yönlendiriyor. İletişim burada çok önemli. Konuşmak kadar dinlemeyi de bilmek, birbirimizin fikirlerine kulak vermek gayet kıymetli. Bu hem tartışmaların önüne geçer hem de problemlerin çözülmesini sağlar. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda iş meseleleri üzerinde durmuştuk. Bilgi ve tecrübelerimiz dahilinde bir adım atmak, mevcut konum veya iş sıkıntılarımızı geride bırakmak niyetindeydik. İşte şimdi başkalarının bu konularda ne düşündüğünü de sorma vaktimiz geldi. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerliyor. Bu sizin için gayet olumludur. İlerisi adına sağlam, disiplinli ve kararlı bir şekilde eviniz, aileniz, işinizle alakalı konuları makul ve mantıklı şekilde ele alabilir, uygulayabilirsiniz. Yeter ki, geçmişe takılmayın, şu oldu, bu oldu diyerek huzursuz olmayın. Dolunayın Mars ile görünümü, bir takım sorunların, eleştirel yaklaşımların, baskıların sizi içten içe yorduğunun göstergesidir. Bunları aşabilmek için, maziyi bir yana bırakıp bedeninizi, zihninizi rahatlatıcı egzersizler yapın. Sürekli bir şeyleri kafanıza takmak yerine, mevcut sıkıntıları aşabilmek için kendinize, yolunuza inanın. Akıl ve mantık ışığınız olsun.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında Mars, burcunuz üzerinde ilerleyecek. Sizler bu süreçte, iç huzurunuzu önemseme, engelleri, zorlukları inancınızla aşabilme, mistik faaliyetlerde bulunma, çevrenizdeki insanları derinlikli olarak gözlemleme, amacınıza ulaşmak için olumlu düşünme, bardağın dolu tarafını görebilme gücüne sahipsiniz. Ancak bu demek değildir ki, gerçekleri göz ardı edeceksiniz veya problemleri görmezden geleceksiniz. Hayır. Gerektiğinde yanlışları sineye çekmek yerine, bunları nasıl çözüme kavuştururuz bir bakacağız. 12-18 Ocak haftası ilişkilerde bir hayli dikkatli olmamız gerekiyor. Ani başlayan ilişkiler söz konusu olabilir. Ancak bunların adı pek konmaz. Bir anda hayatımıza giren kişi, girdiği gibi çıkabilir de. Elinde valizi var gibidir. Biz de pek karar veremeyiz, doğru mudur yanlış mıdır diye. İş hayatınızla ilgili konularda da derinlemesine düşünmek lazım. Size göre doğru olan bir başkasına yanlış gelebilir. Sizi zorlayan her ne ise, aslında o nokta, geliştirmeniz gereken yanınızdır. Bunu kabul edip, o eksiği giderirseniz başarılı olabilirsiniz.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Balıklar

1- evlilik, ortaklık ve denge kurmak adına her şey,
2-evlilik hayatınız ve iş ortaklıklarınızla olan bütün ilişkileriniz
3-seçilecek eş, yakın ve samimi dostluklar
4-İlişkilerde görüş farklılıkları
5-Partnerinizin eğilimleri, davranışları ve ilişkideki rolü

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

 • Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
  • İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
  • Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
  • Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
   -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
   -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
   -Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
   -Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
   -İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
   -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
   -Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
   -Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi, idealleri olan bireyin, mantıklı düşünebilen ve duygusal hassasiyetlerini dengeleyen her Balık için ganimet anlamına gelir. Çünkü Balık su, Oğlak Topraktır. Su ile buluşan Toprak üretir, verimli kılar ve hayatın devamını sağlar. Demek ki, hayallerinin peşinden koşmak isteyen Balıklar hedeflerine odaklanıyor, başarmak için gayret gösteriyorlar diyebiliriz. Para kazanmanın, ayakları üstünde durmanın, uzun vadeli düşünmenin kolay olduğu bu süreç işinizde kariyer basamaklarını yavaş ama etkili şekilde çıkmak, sizin işinize verdiğiniz öneme göre şekillenecektir. Bu bir aylık sürecin gayet akıllıca değerlendirilmesi şarttır. İşlerinizi asla yarım bırakmadan, hırslı bir şekilde çalışmayı sürdürünüz. Arkadaş çevrenizi, genelde başarılı ve kendini oluşturmuş insanlardan seçiniz. Oyunu kuralına göre oynamayı biliniz.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Balıklar, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda oluşan Yeniay, bu yıl Merkür geri hareketine denk geldiği için, toplumsal ilişkilerimiz, amacımız, plan ve projelerimizi yeniden bir gözden geçirmemiz gerekiyor. Ben geri hareket dönemlerinde olan Yeniayları, hazırlanma anlamında önemserim. Kişi bir şeyler yapmayı düşünüyordur. işte böyle bir durumda mevcut duruma bir daha bakar. Belki de ileride sorun çıkartabilecek, zorlayacak bir şeyi görür ve önlem alır. Daha önce bir projeye başlamışsa, eksiklerini tamamlar, odaklanır ve ilerler. Ancak aklımızda olmayan bir teklif karşımıza çıkarsa kabul etmeyiz, mercek altına alır detaylarıyla inceleriz. Bu yeniay, işveren konumundaki kişilerle önemli görüşmelerin işaretçisi olabilir. Fakat size geri dönüşleri biraz zaman isteyebilir. Konuşulan konularda anlaşma daha sonra sağlanabilir. Bunları doğal karşılamak gerekiyor. Arkadaşlarımız özellikle bizden yaşça büyük kişilerden bu dönemde akıl almak, tavsiye istemek faydalıdır. Biz de onlara destek olabilir, sıkıntılarında yoldaşlık edebiliriz. Ailemizle ilgili konulara bir bakarız. Bir arkadaşlık ilişkisi farklı bir duyguya dönüşebilir. Ancak acele etmeyiz. Önümüzdeki 20 Ocak tarihinde Merkür, bugünkü pozisyonuna tekrar gelecek. Demek oluyor ki, zamanımız var. Rutin işlerimize devam edelim, kötümser düşünmeyelim, yeni bir adım atmadan önce olur ve olmazlarını hesap edelim.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-7-11-15-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 13-19-20-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 15 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9

Yeniay : 6-7-8(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20-21(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç