KADIN

Balık Burcu Aylık Yorumu

GENEL BAKIŞ

Sevgili Balıklar, 3 Ocak tarihinde Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Güzel dileklerle 2017’ye adım atarken bu enerji, güzel bir ilişkinin de işaretçisi. Birazcık nefes alıp hayatın güzel yönlerini keşfedeceksiniz.

4-8 Ocak tarihleri arasında Merkür, Yay’a geriliyor. Bu dört gün içerisinde iş hayatınızla ilgili konularda aceleci hareket etmeyin. Düzelme 8 Ocak’ta başlıyor ancak gölgeli günlerle birlikte hesaplayarak verdiğiniz kararları 15 Ocak itibariyle yürürlüğe koyabilirsiniz. Sözgelimi geçtiğimiz ay verdiğiniz kararları gözden geçirip uygulayabilirsiniz. Temkinli olduğunuz ve beklettiğiniz kararları yürrülüğe koyabilirsiniz.

12 Ocak tarihinde Yengeç burcunda bir Dolunay oluşacak ve bu güçlü bir Dolunay. Sizin iyi niyetiniz sabit olsa da, ileriye dönük hedeflerinizde ne durumda olduğunuzu sorgulamanız gerektiğini işaret edecek. Mutlaka ciddi şekilde planlarınızı gözden geçirmelisiniz. Nitekim Venüs-Neptün kavuşumu da bir teklifin gelmesi ihtimalini güçlendiriyor. Ailevi durumlar ve ikili ilişkilerde ne durumda olduğunuzu sorgulayacak ve kendinizi düşünerek karar vermeniz gerektiğini size fark ettirecek. Bir yeni aşkın müjdecisi olabilir ancak aceleci olmamak gerekli.

19 Ocak’ta Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor, 28 Ocak’ta ise Kova burcunda bir Yeniay doğuyor. Bu da sizi psikolojik anlamda etkileyecek. Özgür olmadığınızı, baskı altına alınacağınızı hissedebilirsiniz. Ancak siz adım atmaktan korkmazsanız, hiçbir şey sizi engellemeyecek. Kiminle bağlantı kurabileceğinizi ve hedeflerinizi incelemeniz yeterli olacak. Belki de yeni bir çevreye girip liderlik gücünüzü ortaya koyabilirsiniz. Kendinizi hafife almayın ve sizi üzen kişilere taviz vermeyin. Sırlarınızı, bilmediğiniz insanlardan uzak tutun. Sizi sıkan bağlardan bu Yeniay ile kurtulacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE OCAK AYI

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Balıklar, 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Venüs döneminde, sevgiye, şefkate, merhamete açığız. Bu olgular başımızın tacı olacak. Negatif insanlar pek gözümüze gözükmesin isteyeceğiz. Bu geçiş, sizin en sevimli, en olumlu, en güzel yanlarınızı dış dünyada öne çıkartıcıdır. İnsanlar sizi zaten her zaman sevgi dolu bulmuşlardır. İlişkilerinize gösterdiğiniz özen, yardımseverliğiniz, halden anlayan ruhunuzla yine el üstünde tutulacaksınız. Çevrenizle olan ilişkinizi güçlendirici bu geçiş, haftanın en önemli enerji etkinliğidir. Ancak ben yine de, başkalarına yardım etmek, destek olmak anlamında lütfen biraz daha dikkatli olunuz diye minik bir tavsiyede bulunmak isterim. İyi niyetinizden kimsenin yararlanmasına da izin vermeyiniz. Tabii ki genel olarak hem rahatlatıcı, hem de huzurlandırıcıdır. İnsan o kadar aşamalardan geçiyor ki, bazen hakikaten bunalıyor. Hayatı ve kimseyi yargılamak istemediği halde çaresiz ve hiç hesap etmediği durumlarla karşılaşıyor. Böyle hallerde bir şeylere sarılmak istiyor.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür etkisinde, iş hayatımız ve ailevi yaşantımızla ilgili kararlarımızı gözden geçirmemiz yararlı olacaktır. Karşımıza çıkan teklifi hemen kabul etmek, patron konumundaki kişilerle ilişkimize dikkat etmemek, sorumluluklar ve görevlerimizi ihmal etmek yanlış olur. İşleri zamanında bitirmek, yerine yetiştirmek pek kolay olmayabilir. Tekrarlanan toplantılar, görüşmeler canımızı sıkabilir. Ancak bir de olumlu tarafından bakalım. Eğer bir yanlış varsa, şimdi onu fark etmek mümkündür. Daha önce verilmiş bir karar aleyhimize gelişecek, yapılacak analiz işimize yarayabilir. Yarım kalan işler bitirebilir. Bu süre içinde, dosyalarınızı, önemli evraklarınızı, bilgisayarınızı güvenlik anlamında koruyun. Eski meseleler gündeme gelebilir. Geri hareketten önce işten ayrıldıysanız, tekrar geri dönmeniz yolunda gelişmeler yaşanabilir. Kabul etmediğiniz bir iş teklifine şimdi evet diyebilirsiniz. Lütfen bir daha düşününüz. Tüm burçlar için önemli Not: Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay düz geçişinde, bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabiliriz. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Merkür-Yay geçişi bilgece düşünmektir. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz. İş sorunu olanlar için yeni bir iş girişimi, verimli çalışabilmek adına yeteneklerinizi değerlendireceğiniz işlerde başarı, güçlü iletişim yönünde olumlu bir enerjidir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, yolumuzu belirlememiz için, ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum, olgunlaşıyoruz demek gerekiyor. Doğru bilgiye ulaşmak, doğru bilgilendirmek zamanıdır. Dağılmadan, her bir detayın farkında ancak zaman kaybetmeden işlerimize odaklanmalıyız. Mali açıdan durumumuza bir bakmalı, daha iyi şartlarda yaşamak için neler yapmak gerekiyor, bunları tespit etmeliyiz.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Balıklar, 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, değerli bulduğumuz ne varsa ona sahip çıkacağımızı, ne pahasına olursa olsun kaybetmekten hoşlanmadığımızı işaret ediyor. Çocuklar, aşk hayatı, aile gibi olgulara, iyi bir işe ve güvenceye ihtiyacımız var. Merkür bugün Oğlak burcunda ilerlemeye başlıyor ve sizlerin yapmak istediklerinizi ciddi bir şekilde ele almanız gerektiğini vurguluyor. Çocuk sahibi olmayı düşünenler, finansal yatırımda bulunacaklar, çocukları olup onlarla ilgili planlar yapanlar sizler de bu Dolunayda çok iyi düşününüz. Başkalarından borç alarak, yüklü bir kredi çekerek, birilerine güvenerek yola çıkmayınız. Görünümlere baktığımızda, bugünlerde atılacak adımların risk taşıyıp taşımadığını kontrol ediniz. Bir anda karar verip, nasılsa hallederim diyerek harcamada bulunmayınız. Her şeyin bir hesabını yapınız. Sözgelimi çocuk düşünüyorsanız bunun büyük bir sorumluluk olduğunu bilelim. Aşkta gönlümüz kadar gözümüz de açık olsun. Dolunayın önemli bir görünümle örtüşmesi, hayallerimizin peşinden gitmenin, çabuk etkilenmelerin işaretçisidir. Biz bilinçli ve aklımız başımızda duruma bakarsak yanılmamış oluruz ve doğru bir karar veririz.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bizim de ciddiyetle ilişkilerimizi, dostluklarımızı, projelerimizi, planlarımızı gözden geçirmemiz mümkün olacak. Etrafımızdaki insanlarla öyle pek eğlenceli sohbetlerimiz olmayabilir. Hatta çoğu zaman konuşmalarımız yaşımızdan büyük bir kişi izlenimi yaratabilir. Olgun görüş yapısında olan kişilerle konuşmak bize güven verir. Gerçekçiyizdir ve derinlemesine düşünürüz. Bu geçiş, duyarlı Balıklar için kararlılık anlamına gelir ki, gayet olumludur. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu geçişinde çalışma hayatında, günlük yaşamda enerjiniz biraz düşebilir. Genelde geriye çekilmek, iç gözlemde bulunmak isteyebilirsiniz. Zaman zaman sizi kimsenin anlamadığını düşünebilirsiniz. Oysaki fiziksel ve ruhsal anlamda kendinize özen gösterme vaktinizdir. Yeni biriyle tanışırsak temkinli olalım. Kimdir neyin nesidir bir anlayalım.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Balıklar, 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, sizi zorlayan ve bu zorlanma nedeniyle kısıtlandığınız meselelere akılcı biçimde gözden geçirmeye davet ediyor. Özellikle borçlar başta olmak üzere yakın çevre, eğitim ve iş konularında mutlaka yeniden düşünmekte yarar var. Çünkü bunların halledilmesi için sizin de kendinize bir çeki düzen vermeniz gerekecek. Bazen şu iyi niyetlilik veya rehavet göstermek insanı bir hayli zorlar. Onun içindir ki, geleceğinizi düşünerek kendinizi yenilemeniz, size saygı göstermeyen, anlayışsız davranan kişilere karşı da tavrınızı belli etmeniz lazım. Herkes sınırını bilmeli ve saygılı olmalıdır. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Kazanç elde edici işler için enerjiniz gayet yüksek. Girişimde bulunarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Gereksiz harcamalardan uzak durarak bütçenizi zorlamamış olursunuz. Kimseye borç vermeyiniz. Dost yok unutmayınız. Kiminle iş yapıyorsanız güvenilir mi değil mi diye bakınız. Borçlarınızı gününde ödeyiniz. Kimseden de borç almayınız. Bilmediğiniz kişilerle i yapmayınız. Geliştiren, katkısı olan, yararlı ilişkilere yöneliniz.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İki yıl sonra kazanç evinizde seyredecek. Bu çok güçlü bir enerji ve sizleri harekete geçiricidir. Ancak burada bir parantez açacağım. Lütfen hedefinizin farkında olunuz. Finansal konularda kazanma ve bütçe konusunda dikkatli olun. Olur olmaz şekilde değil, bilinçli, akıllı bir şekilde kazancınızı değerlendirin. Dalgalanmalar bu alanda sıkça yaşanıyor. Bazen geliyor, bazen para avuçlarınızdan kayıp gidiyor. Bilip bilmediğiniz işlere, kısa süreli hiçbir gelecek vaat etmeyen köklü olmayan risk taşıyan alanlara yönelmek yerine, akademik kariyerinize, yeteneklerinize, becerilerinize uygun alanlarda faaliyet gösterin. Daldan dala atmayın dersem daha doğru olacak. Bu geçiş size çabuk düşünme, çabucak harekete geçme, özgürce hareket etme arzusu verecek. Köklü olanı, uzun vadeli olanı tercih etmelisiniz. Ne fazla iyi niyetli, hayatı kendi haline bırakır gibi ne de öfkeyle oturup zararla kalmak gibi hallerden uzak durmalısınız.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-11-12-20-21-25-26-30-31 Zayıf Enerjili Günler : 9-10-15-16-23-24 Aşkta En Şanslı Günler : 11-12 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 2-3-4-29-30-31 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç