KADIN

Aslan Burcu Yorumları

Sevgili Aslanlar 2016 yılında sizler için ilk başta, maddi-manevi değerlerin hayatımızdaki önemi, birey olarak, hangi kriterler çerçevesinde insanlarla ilişki kuruyoruz ve hangi değerler ölçümüzle hayatı ele alıyoruz bunlar üzerinde duracağız.

Mal, mülk, para gibi geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacak değerleri elde etmek adına yeteneklerimizi geliştireceğiz, Daha fazla güven arayabilirsiniz. Bazen elinizdekini yetersiz görebilirsiniz. Yatırımda bulunduğunuzda beklemeniz icap edebilir. Bunlar doğaldır. Sabırsız olmayalım.

Eş-iş ortağı veya diğer kişilerle alakalı mal mülk bölüşümü, miras ve vergi gibi konuların bilinçli şekilde ele alınmasında yarar var. Sorun yaşamamak için, hesabınızı bilmeli, iyi niyetinizi suistimal edebilecek kişilere karşı gözünüz açık olmalıdır. Başkalarıyla olan maddi-manevi paylaşımların kararlı, dikkatli şekilde gözden geçirilmesi şarttır.

Duygularınızı işin içine karıştırmayınız. Yardımseverlik veya başka nedenlerle kendinizi zor durumda bırakacak kararlar vermeyiniz. Üretime dönük düşünmek lazım. Yurtdışı, başka bir şehre yere yerleşim, özgürce hareket ederek, yaşamınızı düzenlemedeki istek, kararlılığınız yükseliyor.

Paramızı kazanmak, işlerimizi düzenlemek, sorumluluk bilinciyle hareket etmek gerekiyor. Koşullarımızı çok daha iyi hale getirmek durumundayız. Bunun için azimli, kararlı ve gelişime açık olmakla mümkün.

Aşkta da durum bu. Anlam ifade etmeyen, insanı manen zenginleştirmeyen, kendini garantide hissettirmeyen, çocuksu ruhlardan zevk almayacağız. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarımızın geleceğiyle alakalı konulara önem vereceğiz. Paramızı har vurup harman savurmayacağız.

İş-ev-parasal konularda özenli davranmalıyız. Hayali işlerden uzak durmalı, hesabımızı bilmeliyiz. Eğer gerçekten doğru ve yararlı bir proje veya iş ise, o zaman sorun yok. Fakat riskli ilişki ve işlerden uzak durmak yararlı olur. Hangi konuda olursa olsun karar vermeden önce size uygun olup olmadığını, ileride yaşanabilecek olasılıkları, zorlukları hesaba katmak gerekiyor.

Bilgilenmek, öğrenmek, gezmek, aşkla buluşmak, kendimizi ifade etmek ve kendimize dönük olmak gibi. Takdir edilmeyi istiyoruz, sevilmeyi, önemli bulunmayı ve dünyaya farklı bir pencereden bakmayı. Uzağımızda veya yakınımızdaki kişilerle iletişimde bulunmak, arzu ettiğimizi elde etmek ve özgür olmak. Bunların hepsi bizi harekete geçiren duygular. Hiçbir şeyin bizi yormasına, üstümüzdeki baskı kurmasına iznimiz yok. Sözgelimi birileri bizi sıkıyorsa, beklentimize uymuyorsa, bir şeyler rahatsız ediyorsa anında dur diyebiliriz.

Çocuklarınız varsa onlarla etkinliklere katılabilir, bir bebek sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Seksüel arzular, partnerinizle sıcacık paylaşımlar da 2016 yılında etkin gözüküyor.

bütçemizi geleceğimizi geniş manada ve ilerisi adına düşünerek gözden geçirmenin önemini işaret ediyor. Bugünün yarını var sözünü unutmayalım.

Eğer iyi bir bütçe yapmak istiyorsanız öncelikle güvenilir kaynaklara yönelmelisiniz. Uzun vadeli düşünmeli, muhasebenizi iyi yapmalısınız. Kimlerle hangi parayı, malı, mülkü paylaşıyorsanız veya paylaşacaksanız bu insanlar en yakınınız bile olsa duruma gerçekçi şekilde bakınız. Acele etmeyiniz.

Eylül ayında, farklı yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, öğrenmek amaçlı yolculuklar gündem maddenizde yer alacak. Yeni çevre edinebilirsiniz. Eğitimden iş hayatına, çevre edinmeden yeniliklere kadar her konuda verdiğimiz kararın samimi olması, o yola inanmamız, tarafsız bir bakış açısıyla gözden geçirmemiz gerekir. Sanatsal faaliyetler, insanlarla yakın ilişkiler, bilmek, tecrübe etmek amaçlı girişimlerin temelindeki güzel niyet ve samimiyet yolunuz üzerinde karşınıza çıkabilecek zorlukları aşmanızda yardımcı gücünüzdür. Bu süreçte sizi destekleyen, alkışlayan, bilgi ve tecrübenizden istifade eden insanlarla elbirliğinde bulunabiliriniz. Trendleri yakından takip edebilir, yeni iş alanları, yolculuklar, görüşmeler, sunumlar yapabilirsiniz.

Kasım ve Aralık ayında, çocuk sahibi olmak veya çocuğunuzla ilgili düşündükleriniz, çalışma hayatınızla ilgili meseleler üzerinde dikkatlice düşünmekte yarar var. Seyahatlere çıkabilirsiniz, yeni birisiyle tanışabilir evlenebilirsiniz. Başka bir şehre, ülkeye yerleşebilirsiniz veya gidip gelebilirsiniz. Hayatınızla ilgili hem uzak hem yakın çevrenizle ilgili değişimde bulunabilirsiniz. Bütün bunlar belki sizin arzunuzla olmaz, şartlar bu şekilde sizi yöneltebilir. Ben yine de her şeyi iyice gözden geçirmenizden yanayım.

Aşk hayatımız ve finansal ilişkilerimizde duruma bilinçli şekilde bakmak gerekiyor. Korku ve endişeleriniz nedeniyle veya kendinize göre yaptığınız değerlendirmeler yanlış olabilir. Aşkta hayal kırıklığı yaşayacağınızı ve ilişkide arzu etmeyeceğiniz durumlarla karşılaşacağınızı sanabilirsiniz. Bazen de tam tersine aşırı güven duygunuz sizi gerçekçi olmaktan alıkoyabilir. Burada önemli olan, bilinçli şekilde aşk, çocuklar, cinsel yaşam, finansal konuları ele almaktır. Duruma iyi bakmak, anlamak, şartları göz önüne alarak hareket etmek vaktidir.

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Akrep burcunda ilerleyecek. Merkürün iki ayrı burçta geri hareketini hesaba katmak gerekiyor. Yuvanız, ailenizle olan ilişkiniz, ailenizin mal varlığı(mal, mülk, para), özel duygularınız ve özel hayatınızla alakalı konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek, liderliğiniz olan alanlarda söz sahibi olmak ve güven içinde yaşamak arzunuz son derece yüksek. Size denetim uygulamaya çalışan kişiler, ister eşiniz, sevgiliniz, anne veya babanız olsun tahammülünüz yoktur. Bu süreçte, kimileri yeni bir eve taşınmak, satın almak ve hayatını yönlendirmek ister. Bazıları, evliliğindeki sorunlar nedeniyle gergin olabilir. Bir kısım Aslanlar yeni bir sayfa açmak ister. Ancak biraz önce değindiğim gibi, bu konularda bir karar vermeden önce gölgeli günler dahil olmak üzere Merkürün geri hareketinin bitmesini ve onun ardından kararlarınızı uygulamanızı tavsiye ediyorum.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Partnerinize karşı olan tavırlarınızın ve ona karşı duyduğunuz sevginin, gösterdiğiniz emeğin, kısaca biz olmak adına verdiğiniz her çabanın, duyarlılığın karşılığını görme-almak istersiniz. İlişki demek, sen ya da ben yerine -biz- olmayı kabul etmek demektir. Eğer siz veya o, sadece kendi isteklerinizin peşinden koşmuş iseniz şimdi bu beraberliği mercek altına alıp düşünmek vaktidir. Karşılıklı olarak saygı çerçevesinde problemleri yeniden ele almalı, ama bunu yaparken olaylara bencilce yaklaşmak yerine -biz- olarak düşününüz. Yeni ilişkiye bu süreçte başlayanlar, lütfen birbirinizi iyi tanımaya çalışınız.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre, kişisel ve maddesel değerlerimizin hayatımızdaki önemi, bunlara bakış açımız, kısaca sahip olduğumuz veya olamadığımız her ne varsa bunların içsel anlamdaki tespit zamanıdır. Biz birey olarak, hangi kriterler çerçevesinde insanlarla ilişki kuruyoruz ve hangi değerler ölçümüzle hayatı ele alıyoruz. Kimi, hesapçıdır, nereden ne gelir diye düşünür, kimi kendinden sürekli verir, sonra üzülür. Bunlar yerine, sağlıklı bir paylaşım hepsinden daha güven vericidir, yormaz insanı. Mal, mülk, para gibi geleceğe güvenle bakmamızı sağlayıcı işleri, girişimleri, yeteneklerimizi değerlendirme yolunda yapmamız gerekenleri de yine bu süreçte ele alacağız. Belli bir miktar çerçevesinde fazla açılmadan hareket etmemiz gerekebilir. Bu arada belli bir durgunluk oluşabilir. İnsan daha fazla güven arayabilir, elindekini yetersiz görebilir veya yatırımda bulunmuştur, beklemesi icap edebilir. Bunlar doğaldır. Sürecin sonunda, bütün bunlar yerli yerine oturur. Tespit ettiklerinizi düzenlemeniz, yürürlüğe koymanız mümkün olur.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Aslanlar

1- Çalışma ortamınız
2- Staj, ustalık, çıraklık konuları
3-İş temponuz içinde üstlendiğiniz tüm görevleriniz
4-Sağlığınız
5-İş arkadaşlarınızla olan ilişkiniz ve iletişiminiz
6-Beden ve zihin arasındaki denge
7-Kişisel gayretleriniz
8-Çalışma yöntemleriniz

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

10 Ocak saat 03:31 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, günlük hayatın verimli, sağlıklı, düzenli hale getirilmesi anlamında önem taşıyor. Fiziksel ve bedensel anlamda kendimize dikkat etmek, kişisel bakımımız ve çalışma hayatımızla ilgili konuların ciddi bir şekilde ele almak ve gözden geçirmelerde bulunmak vaktidir. Yeniayın görünümleri durumu daha iyi anlamamızı sağlayıcıdır. İlk görünüm, Jüpiterle olduğu için, hem iş hem para hem de yukarıda sözünü ettiğim incelemelerde bulunmayı sağlıyor. Bu incelemeler geçmişe dönük bir şekilde yapıldığında, hangi işin, hangi düzenlemelerin sizin için gerekli olduğunu tespit edebilirsiniz. Bu tespit maddi kazancınızla ilgili konularda da doğru adımların atılmasında önümüzdeki bir aylık süreçte etkili olur. Yeniayın Kuzeydüğümle görünümü, mevcut sorunlarınızın çözüleceğinin göstergesidir. Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk geldiği için, sabırlı olmak, zamanı beklemek gerekiyor. En azından 25 Ocak tarihine kadar incelemelerde bulunmak, yarım kalan işleri yapmak, para, iş, sağlık anlamında daha özenli, bilinçli davranmak gerekiyor.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Aslanlar bu haftanın etkileri, başta sağlığınız, çalışma hayatınız ve finansal konular üzerinde bilinçli bir şekilde eksiklerinizi saptama anlamında önem taşır. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme, değişimde bulunma, yenilikler yaşama arzunuz fazlasıyla ön planda olabilir. Oysaki sorumluluklarınızın farkında olmak fakat sorunlarınızı kafanızın içinde büyütmeden, mantıklı bir şekilde düzenlemeye çalışmak çok daha önemlidir. Özgür olabilmeniz ve dilediğiniz gibi yaşamınızı kurmanız için bugünlerde en fazla ihtiyacınız olan duygu sabırdır. Lütfen sakin olunuz. Kendinizi fazla zorlamayınız, eksiklerinizi gözden geçiriniz ve tamamlamaya çalışınız.

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 burcunuz üzerinde oluşacak Dolunay, tabii ki kişisel anlamdaki isteklerin mutlak kabulü ve kendini yenileme arzusunun yükseldiği zamandır. Kişi ne olursa olsun kendine dönük duygulara, el üstünde tutulmaya ve varlığını yüceltmeye açıktır. Ancak ilişki söz konusu oldu mu, dengeli hareket etmeyi bilmek lazım. Bizim isteklerimizle karşı tarafın beklentileri arasındaki köprüde duruma bakmak gerekiyor. Yeniayın görünümleri bu konuda bize rehber olabilir. Böylece Dolunayın dikkate değer işaretlerini anlarız. Ay-Mars görünümü, kendi arzularımız doğrultusunda hareket ederek ailemiz veya birileri üzerinde etkin olmaya çalışacağımızı gösteriyor. Belki geçmişte yaşanılanları unutmuyoruz belki şu andaki durum bize ters geliyor. Öfkeliyiz veya baskınız. Bu oldukça kuvvetli bir içgüdümüz olduğunun da göstergesi. Vazgeçmek, yenilmek, birilerine ayak uydurmak yerine, kendimize iyi gelecek bir şeylerin peşindeyiz. Bu Dolunayda bizi kimse yolumuzdan çeviremez gibi. Ay-Satürn görünümü ise, bizi bir miktar hizaya getiriyor. En azından sınırlarımızın farkında olmamızı sağlıyor. Belki arzularımız güçlü ancak duruma göre hareket edebiliriz. İllaki diretmek yerine, karşımızdaki kişinin ne söylediğini ve ne istediğini anlamaya çalışırız. Merkür bildiğiniz gibi geri harekette. 25 Ocak ve bir hafta sonrası gölgeli günler olduğu için, işlerimizi bir daha kontrol etmemizde yarar var.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Güneş-Kova burcunda ilerleyecek. Evlilik hayatınız, ilişkiniz, gruplarla alakalı temaslarınız, yenilik anlamındaki girişimleriniz, hedefleriniz, ailevi konular, ev ile alakalı meseleler ön planda olacaktır. Genelde yenilenme, değişim, özgür ifade etme konusunda kendi başınıza hareket etmek kolay olmaz. Eğer bekar bir Aslansanız karşınıza birilerinin çıkması, tanışmanız kolay olur. Devam eden ilişkilerde ise, görüş farklılıklarınız artar. Eğer arkadaşça yanaşarak, ilişkiyi hoş paylaşımlarda bulunarak yenilerseniz hiçbir sorun kalmaz. Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, gölgeli günleri dahil olmak üzere, 1 Şubat tarihine kadar, İş ortaklıklarında veya evle alakalı satış, sözleşme gibi konularda taraflar olarak el sıkışmadan önce iyice bir düşünmekte yarar var.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Aslanlar için çalışma hayatıyla ilgili konular önemli olmaya başlar. Kendimizi hangi iş alanında veya konuda göstermek istiyorsak, liderlik arzumuz, sorumlulukları gerçekleştirme azmimiz yüksektir. Bu geçiş bazı konuların derlenip toparlanması gerektiğini işaret etmektedir. Karamsarlık söz konusu olabilir. Çalışma hayatınızda ilişkilere önem vermek gerekiyor. Pek sevimli kişilerle karşılaşmazsınız. Çoğu mesafeli ve sadece iş münasebetiyle konuştuğunuz kişiler olacaktır. Biraz sakin olup detaylara bakarak hareket etmekte fayda vardır. Ne de olsa hala Merkür geri hareketi devam ediyor.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyredecek Merkür, disiplinli düşünmenin, işlerinize odaklanmanın, genelde başarıya endeksli düşünmenin, kurallara uyarak yaşamanın işaretçisi olarak Aslanları bir miktar zorlayıcı olabilir. Merkür, kazanç sağlayan işlere yönelmenin, hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere sıkı çalışmanın gerektiğini gösteriyor. Tabii ki ciddi bir şekilde planlamada bulunmanız lazım. Çünkü eğer işlerinizi üstünkörü yaparsanız başarıya ulaşmanız kolay olmayabilir. Eksiklerinizi tamamlamanızda yarar var. Gölgeli günleri hesaba katarak, 1 Şubat tarihine kadar yine dikkatimizi elden bırakmayalım.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-15-16-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-17-18-31 Aşkta En Şanslı Günler : 6-7 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25-26(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12-13(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ŞUBAT

1-7 Şubat arası:

Sevgili Aslanlar, haftanın hemen başındaki görünüm, isteklerimizi elde etmekten yana düşünmemizi sağlıyor. Bizi baskı altına alan her şeyi geride bırakmaktan yanayız. Ancak eğer ilişkimizde bizi tatmin etmeyen durumlar varsa veya hayatımızda kimse yoksa, ne için mücadele ediyorum diye düşünebiliriz. Çalışma hayatı, sağlık ve günlük yaşamın içinde bazı kişilerle görüş farklılığımız olabilir. Biraz toleranslı düşünmek iyi olur. Ailemizin varlığı veya başkalarının bize olan olumlu yaklaşımı rahatlatıcı olabilir. İlişki meselelerinde hafta ortasına doğru hoş sürprizler yaşanabilir. Böylece biraz ferahlarız. Problemli ilişkilerde ise, hafta sonunda dikkatli olmak lazım.

8-14 Şubat arası:

8 Şubat saat 16:39 da, Kova burcunda doğacak Yeniay, ilişki meselelerini bir hayli vurgulayan, beraberliğin niteliğine göre yaşanması muhtemel yeni gelişmelerin, değişimlerin göstergesi olabilir. Bununla kalmayıp, çalışma hayatımız ve finansal konularda da etkin olacağını söyleyebilirim. Bu Yeniayda işleyen demir pas tutmaz misali, ilişki hayatımıza bir değişim, bir yenilik katmak, sorunları gidermede etkin olacağı gibi, sağlam beraberlikleri de tazelendirici olabilir. Şimdi Yeniayın oluştuğu günkü görünümlere bir bakalım. Hangi konularda etkili olduğunu öğrenelim. Merkür-Kuzeydüğüm görünümü, çalışma hayatımız ve kazanç konularında mevcut durumumuzu iyileştirmek amaçlı verilen kararın işaretçisidir. Yeni bir işe başlamak veya iş ortamındaki konum değişikliği yoluyla iyileştirici çözümler bulunabilir. İkinci görünüm, Ay-Uranüs arasında gerçekleşecek. Özel hayatımız, ilişkimiz, evlilik gibi konularda verilen bir karar veya sürpriz bir gelişmeyi işaret eder. Son görünüm, Ay-Mars arasında gerçekleşiyor. Ailemizi, evimizi, ilişkimizi ilgilendiren konularda durum ne olursa olsun, mutlaka iyi düşünmek, aceleyle karar vermemek gerektiğini vurguluyor. Eğer bir sorun varsa veya bir şeyler bizi bu karara zorluyorsa bilinçli şekilde duruma bakmak yararlı olur.

14 Şubat -5 Mart tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. İlişkilerde iletişimin, karşılıklı fikir paylaşımının, konuşmanın, birbirinizle bilginizi bölüşmenin, endişeli, huzursuz, tutarsız şekilde hareket etmemenin önemli olduğunu söylemeliyim. Partneriniz ne söylüyor, birbirinizi dinliyor musunuz, anlaşıyor musunuz? Bunların tümü çok önemlidir. Kazanç anlamında eşimiz, iş ortağımız veya birileriyle olan ilişkimize önem vereceğiz. Merkür, bilgilenmenin işaretçisidir. Buna göre finansal konularda işi şansa bırakmayalım. Başkaları ne düşünüyor, nasıl bir yol öneriyor, piyasanın durumuna göre yeni bir yön belirlemeye çalışalım. Eğer birilerine mali yönde ihtiyacımız varsa, gergin konuşmamak, ortaklaşa düşünmeye çalışmak yararlı olur. İlişkilerde farklı hedefler olup olmadığı ele alınmalıdır.

15-21 Şubat arası:

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak, ikili ilişkilerde paylaşımın kalitesini anlamamızda rehberlik edicidir. İlişkisi düzgün seviyedeki çiftler bu dönemde aralarındaki farklılıklara saygı gösterdikleri için, birbirlerini sıkboğaz etmezler. Problemli çiftler arasında belli bir mesafe oluşabilir. Partneriniz özgür davranışlar sergileyebilir, kayıtsız davranabilir, arkadaşça yanaşmanızı bekleyebilir. Bağlılık düşük seviyededir. Bu durum sorunların çözülmesinin önüne geçebilir. Bu süreçte size tavsiyem, eşinize, sevgilinize karşı baskı uygulamak yerine, onun bu dönemdeki davranışlarını izlemeniz, yeri geldiğinde konuşmanız ancak tartışmalardan kaçınmanızdır. O farklı düşünebilir, siz de farklı. Sürpriz bir beraberlik yaşanabilir.

19 Şubat -20 Mart arasında Balık burcunda seyredecek Güneş süresince finansal konular üzerinde sözgelimi mirasla alakalı bölüşümler veya bu yolla elde edilen gelirin pay edilmesi hususlarında hakkınızı mutlaka iyi gözetmelisiniz. Ticari konularda ve insanlarla olan bu türden alışverişlerde hesabınızı iyi yapınız. İlişki meselelerinde duygularınızı anlamayan, sizi fedakarlıkta bulunmaya sevkeden partnerinize karşı daha dikkatli olunuz. Bu süreçte şartları iyice gözden geçirmeden ne ilişkiniz ne de maddi konularda hayali kararlar almayınız. Riskli işlere kalkışmayınız ve ödemeyeceğiniz borçlar altına girmeyiniz. Bu süreçte siz Aslanların mutlaka aklı başında karar vermeniz, mali konularda dikkatli olmanız gerekir. Piyasanın durumuna bakalım. El atına binen çabuk iner sözünü unutmayalım.

22-28 Şubat arası:

Sevgili Aslanlar Dolunay, 22 Şubat tarihinde saat 20:20 de, Başak burcunda oluşacak. Hatırlarsanız, geçtiğimiz 8 Şubat tarihinde, Kova burcunda Yeniay doğmuştu. Sizler de, ilişkinizle ilgili konularda, birbirinizin farklı yönlerini keşfetmeye, özgür bir bakış açısıyla durumları ele almaya çalışmıştınız. Belki de önemli bir karar vermiştiniz. Çalışma hayatınız, sağlığınızla ilgili meseleleri de ciddiyetle ele almanız gerekiyordu. Şimdi bugün, o tarihten bu yana olan gelişmeleri tekrar bir inceleyeceğiz. Duruma bakacağız. Güne, Ay-Boşluk etkisinde uyanacağız. İsteklerimizin mutlak kabulünden yanayız. Ev içinde biraz daha ılımlı olmakta yarar var. Çünkü boşluk süresince bir karar vermek ve uygulamak pek kolay olmaz, doğru da değildir. Ayrıca benim dediğim olacak tarzında hareket etmek huzursuzluk yaratabilir. Saat 20:20 Başak burcunda oluşacak Dolunay, finansal konularda iyi bir inceleme, titiz ve dikkatli bir şekilde duruma bakmanın doğru olacağını gösteriyor. Ancak bu endişe veya kuruntulu tarzda olmamalıdır. Tabii ki dikkat edeceğiz. Kimlerle parasal anlamda ilişkimiz varsa, (mal-mülk-nafaka v.b) bu konularda aklımız başımızda olmalıdır. İyi niyetli olmak, hakkımızdan vazgeçmemize, suistimale uğramamıza yol açmamalıdır.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-12-16-20-21-25-26 Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-14-28-29 Aşkta En Şanslı Günler : 3-4 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MART

1-6 Mart arası:

Haftanın ilk girişindeki görünüm, paramız, çıkarlarımız söz konusu olan durumlarda abartılı kararlar vermememiz, şu anki duruma bir daha bakmamız gerektiğini gösteriyor. Aşk hayatımız, çocuklarımız, yenilikler söz konusu ise, bilinçli davranmakta yarar var.

5 Mart saat 12:23-22 Mart saat 02:19 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, gerek özel gerek başkalarıyla olan ilişki ve parasal alışverişinizde mantıklı, ölçülü, akıllı davranılması gereken bir dönemdir. Hayali değil, gerçek olanı önemsemeliyiz. Paramızı ve bize emanet edilen parayı iyi koruyalım, hesabını iyi yapalım. Bir yerden borç alıyorsak, kredi çekiyorsak, borcu ödeyebilecek güçte misiniz, sonradan sıkıntı çeker misiniz? Birilerine güvenip bir işe kalkışıyorsanız. Bu kişiler doğru mu, değil mi? bunları lütfen iyi analiz ediniz. Fazla açılmayınız. Genelde parasal, ilişki, iş anlamında sizi kimsenin yanıltmasına izin vermeyiniz. Mali hesaplarınızı kontrol ediniz, değerli kağıtlarınızı saklayınız ve muhasebe kayıtlarınızı düzgün tutunuz. İlişkilerde de, karşınızdaki kişiye, söylediklerine dikkat ediniz.

6 Mart saat 04:28-17 Nisan saat 15:14 tarihleri arasında Yay burcunda seyrine başlayacak Mars, doğası gereği isteklerin peşinden gidebilme ve ele geçirebilme arzunuzun göstergesidir. Durum böyle olunca aşk konusunda cesur davranırsınız. Bu süreçte, hayallerinizin gücü yüksektir ve deneyimlere gayet açıksınızdır. Bilirsiniz Aslanlar kendilerini ifade etmekten ve liderlik özelliklerini göstermekten son derece zevk alırlar. Girişkenlikleri ve aşkta cömert davranışlarıyla, karşı cins tarafından her zaman tercih edilmişlerdir. Çünkü kral ve kraliçe ruhunu astral olarak bünyelerinde taşıyan ve bu olguyla güçlendirilmiş olarak dünyaya gelen özel kişilerdir. Mars-Yay geçişi, aşkta özgür hareket etmenizi ve maceralar yaşamanızı sağlayan güçlü bir zaman dilimidir. Hayatınıza birçok kişi girebilir. Yeni başlayan ilişkilerde veya devam eden beraberliklerde, partnerinizin gayet özel bir insanla olduğunu bilerek, buna göre davranması gerekecektir. Sizin liderliğinizi kabul etmesini, sizi pohpohlamasını beklersiniz. Bu süreç yolculukları, hukuk, çocuklar, eğitim, ticari konularda da sizi destekleyicidir.

7-13 Mart arası:

9 Mart saat 03:58 Balık burcunda Tam Güneş Tutulması

Sevgili Aslanlar, Tam Güneş Tutulması, saat 03:58 de, Balık burcunda oluşacak. Eş-iş ortağı veya diğer kişilerle alakalı mal mülk bölüşümü, miras ve vergi gibi konuların bilinçli şekilde ele alınmasını gerektiriyor. Sorun yaşamamak için, tabii ki hesabınızı bilmeli, sizin iyi niyetinizi veya bu konuları ciddiye almadığınızı gören kişiler tarafından zor durumda kalmamanız için gözünüz açık olmalıdır. Aynı şekilde sizin de diğerlerine karşı böyle davranmanız yerinde olur. Tutulmanın görünümleri size bu konuda rehberlik edebilir. Ay-Pluto görünü, bu tutulmanın sağlığınız, iş verimliliğiniz, günlük hayatınız ve biraz önce belirttiğim başkalarıyla olan maddi-manevi paylaşımların kararlı, dikkatli şekilde gözden geçirilmesinin önemini vurguluyor. Duygularınızı işin içine karıştırmayınız. Çünkü bu, yanlış hesaplamalara neden olur. Sizi birilerinin idare etmesine izin vermeyiniz. Adil olsun, hakkaniyetli olsun her şey. Ay-Jüpiter karşıtlığı bu tutulmanın, maddi kazancınızı doğru şekilde yönlendirme, karışıklığı giderme, düzenli bir bütçe çerçevesinde hareket etmenin önemli olacağını işaret ediyor. Yardımseverlik veya başka nedenlerle kendinizi zor durumda bırakacak kararlar vermeyiniz. Ay-Kuzey düğüm görünümü de, zaten bunları işaret etmekte. Değişkenlik, ne yapacağınızı tam olarak bilmemek yanlış olur. Yatırım, harcamalarda geleceğe ve üretime dönük düşünmek lazım. Ay-Mars görünümü, bu tutulmanın diğer önemli etkisidir. Sizin yurtdışı, başka bir yere yerleşim, özgürce hareket ederek, yaşamınızı düzenlemedeki istek, kararlılık ve mücadelenizin yüksek olduğunu işaret etmektedir. Ne istediğinizi bir daha düşünüp net bir yol çizebilirsiniz. Başkaları, sizin kararlarınızı beğenmese de, bu pek umurunuzda olmaz.

12 Mart saat 12:24-5 Nisan saat 19:50 tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda seyredecek. Bu geçiş, ortaklaşa kazanç ilişkilerimizi ele almamızı gerektiriyor. Enerji ihtivasında rahatlık hali vardır, ancak bizim de gözümüzün açık olması lazım. Yaşadığımız ilişkiler, destekler, bağlantılar dikkatle ele alınmalıdır. Gelirimiz, giderimiz ve yatırımlarımız piyasanın şartlarına göre değerlendirilmelidir. Parasal konularda hesabımızı bilmemiz iyi olacak. Eğer bir ortaklık söz konusuysa, iyi niyetinizin kullanılmasına izin vermeyiniz. Alacağınızı vereceğinizi iyi biliniz. İdeallerimizi merkez alarak ve ilerisini düşünerek yuvamız, ailemiz, ilişkimiz ve kariyer hayatımızla ilgili konulara akıllıca bakalım. Bu süreç, iş hayatımızla ilgili konularda, ortaklaşa ilişkiler veya eşimiz, iş yaptığımız insanlar, yakın çevremizdeki kişiler, kardeşlerimizle olan her türlü maddi konuda, dikkatli davranmanın doğru olacağını, hesabımızı bilmemiz gerektiğini gösteriyor. Duygusal ajitasyonlara gelmeyelim.

14-20 Mart arası:

16 Mart tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, maddi ve manevi kazanç elde etmemizi sağlayacak yeni düzenlemelerin işaretçisi olarak önem taşıyor. Jüpiter gerilediği için, biz şimdi durumumuzu içsel anlamda gözden geçireceğiz. Hangi alanlarda ne gibi yeteneklere sahibiz, bunları nasıl bir iş kolunda değerlendirebiliriz, bunlar üzerinde duracağız. Bu paraya bakış açımız kadar, insanlara da faydalı olacak çalışmalarda bulunma yönünde etkili bir görünümdür. Bir yapılandırma, işlerlik kazandırma ve verimli olana yönelmek adına kuvvet vericidir. Yaptığımız işler bizde haz duygusu yarattığı gibi, boşuna zaman kayıplarının da önüne geçer. Bu öyle bir görünüm ki, insanın gerçek manada maddi ve manevi anlamda haz duygusunu yükselticidir. Kişi yaptığı işten zevk alacağı, mecbur olduğu için değil, bunu gönülden yapacağı işlere de yönelir. Paylaşmanın ve paylaştıkça çoğalmanın tadına varır.

20 Mart saat 06:30-19 Nisan saat 18:29 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş süresince kendinizi güçlü bir şekilde dışarıya yansıtmanız anlamına geliyor. Güneş canlılığımızdır, sağlığımızdır, ifade gücümüzdür, güven duygumuzdur. Koç burcu geçişleri siz Aslanların eğitim hayatınızdan ticari yaşamınıza, uzak yerlere seyahatlerinizden çevre girişimlerinize kadar tüm konularda etkilidir. Bu dönemde kendinizi bu konularda aktif hissedeceksiniz. Yenilik yapmaktan yana olacaksınız. Şehir veya ülke değiştirebilir. Oturduğu yerden başka bir yere taşınmayı düşünebilirsiniz.

21-31 Mart arası:

23 Mart saat 13:48 Halkalı Ay Tutulması Terazi burcunda

Sevgili Aslanlar, 23 Mart saat 13:48 Terazi burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, yakınlarımızla aramızdaki sevgiye, ilgi ve paylaşıma önem vermemizin işaretçisidir. İster istemez onlarla bağlantı kurarız. Konuşuruz, yazışırız, iletişimde bulunuruz. Belki de çok uzaklardayızdır ve özlüyoruzdur. Bu özlemi gidermek isteriz. Bu Tutulma iş, eğitim, ticari veya farklı bir nedenle yeni bir yere taşınmak anlamına gelir. Ancak eskiyi anarız, sevdiklerimizin yanımızda olmasını isteriz. Kimileri bu Tutulmada, yeni biriyle tanışabilir. O başka bir yerdedir. Gidip onu görürüz, tanımaya çalışırız. Bazıları en yakınındaki kişilerin ilişkisiyle, meseleleriyle ilgilenmek durumundadır. Destek oluruz fakat bizim asıl arzumuz, farklı bir dünyadır. Öğrenmek için çabalarız, girişimde bulunmak isteriz. Kendimizi geliştirmek, hayatımızı yeniden kurmak isteriz. Tutulmanın görünümleri bize daha aydınlatıcı bilgi sunar. Jüpiter-Satürn görünümü, paramızı kazanmak, işlerimizi düzenlemek, sorumluluk bilinciyle hareket etmek yönünde önemlidir. Koşullarımızı çok daha iyi hale getirmek durumundayız. Bunun için azimli, kararlı ve gelişime açık olmakla mümkün. Aşkta da durum bu. Anlam ifade etmeyen, insanı manen zenginleştirmeyen, kendini garantide hissettirmeyen, çocuksu ruhlardan zevk almayacağız. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarımızın geleceğiyle alakalı konulara önem vereceğiz. Paramızı har vurup harman savurmayacağız. Ay-Merkür karşıtlığı yolculukların, yeni kararların, yakın-uzak çevrenizle ilgili konuların, eğitim hayatının, kişisel gelişimin, ticaret ve iş konularında aktivitelerin, bir meseleyi iki yönüyle ele almanın, sonunda kendi bildiğiniz şekilde yapmanın işaretçisidir. Ay-Mars görünümü, size iyi gelecek, tam da gönlünüze göre olacak yeni hedef belirlemenin, fırsatlarla karşılaşmanın göstergesidir. Bir bebek sahibi olmak, çocuğunuzla iletişim, yeni biriyle tanışmak, özgürce kararlar almak yönünde etkilidir. Güneş-Merkür kavuşumu, bir müddetliğine bir yere gitmek, orada kalmak, işlerinizi yapmak, bilginizi göstermek, başka insanlara liderlik etmek, ortaklaşa işler, takım liderliği, spor, sanat, ticaret gibi konulara merak salmak ve yeni bir sözleşme yaparak işlerinizi yürürlüğe koymak yönünde olumludur.

22 Mart saat 02:19-6 Nisan saat 02:19 tarihlerinde Merkür-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Biz de istekli bir şekilde düşüncelerimizi, inancımızı, hayata bakış açımızı öne sürmek isteyeceğiz. Bu süreç yurtdışı, ticaret, aktif girişimler, haberler, fırsatlar, hızlı kararlar vermek yönünde etkilidir. Ayrıca yolculukların da simgesidir. Kişi iş girişimlerinde bulunmak veya eğitim, ticari konularda aktiftir.

25 Mart saat 12:01-13 Ağustos saat 12:50 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda gerileyecek. Aşkın hayatımızdaki önemi, çocuklarımız veya çocuk sahibi olmayla alakalı düşüncelerimiz, yeteneklerimiz, hayatın keyifli ve güzel yanlarıyla alakalı her konuyu ciddiyetle gözden geçireceğiz. Bu konuların hafife alınmaması gerektiğini bileceğiz. Aşk bizim için ne anlam ifade ediyor, şu anda bir ilişkimiz var mı, aşkta neler bekliyoruz, gerçekten yaşamak istediğimiz ilişkinin niteliği nedir? Ne veriyoruz, ne alıyoruz, aşkta tercihlerimizi neye göre yapıyoruz? Bunları da gözden geçireceğiz. Çocuk sahibi olmak istiyorsak, bu sorumluluğu yüklenebilir miyiz? Çocuklarımız varsa, onların geleceğiyle ilgili neler tasarlıyoruz bunlara da bakacağız. Bunların hepsi bir gözlem sürecidir. Hakikaten faydalı tespitlerde bulunmamız için yararlıdır. Ayrıca yetenekli olduğumuz konuları da gözden geçiririz. Dil öğrenmek, keşfetmek, yurtdışı, farklı ufuklar, başka bir şehirde yaşamak, orada yaşamımızı sürdürmek, kendimizi hangi alanda ifade etmek, göstermek istiyorsak bunları şöyle bir etraflıca gözden geçireceğiz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-10-14-15-19-23-24-29 Zayıf Enerjili Günler : 6-12-13-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-29 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

NİSAN

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. İnsanlarla temasımız aktif hale geliyor. Bir işi yürürlüğe koymak arzumuz, çevremizle olan her türlü bağlantımız, bir projenin hayata geçirilmesi, planlanan işlerin aktif şekilde sunumu, görüşmeler, keşif arzumuz bir hayli önemli hale geliyor. Bu süreci yöneten Mars, gölgeli günleri dahil olmak üzere, 10 Nisan itibariyle gerileme etkisiyle hepimizi bir miktar yavaşlatacağı için, sizin de ilişkilerinizde, görüşmelerde, bağlantılarda şöyle bir duruma bakmanızda yarar var. Venüs-Koç seyri genelde bir Aslan için iletişim ve haberleşme, yolculuklar aracılığıyla tanışmalar yönünde olumludur. Kendi liderliğinizi, kabul ettirmek, kendi arzularınıza göre hareket etmek istersiniz. Ne yapacağınızı gayet iyi bilirsiniz. Kimseye de sormak, danışmak gereği duymazsınız. Ancak biraz önce söz ettiğim gibi öyle her aklımıza geleni yapamayız. Birisiyle tanıştığımızda, çocuk meseleleri söz konusu olduğunda, cinsellik ve arzular baskın hale geldiğinde, bizim de durup ne var ne yok diye bakmamızda yarar görüyorum.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, iş hayatımız, maddi kazanç, hedeflerimiz üzerinde sakince ve aklımız başında düşünmenin önemini vurguluyor. Biraz yavaşlıyoruz. Zihnimiz koşturmaca içinde gözden kaçırdığı noktaları fark ediyor. Bunlar tabii ki önemli. Doğru bir yol ve yön belirlemek için, işlerimizi sağlama almaktan yanayız. Venüs-Koç burcu seyri bize aktiflik kazandırırken, bu enerjiyi hangi iş ve alanlarda yönlendirmemiz gerektiğini Merkür-Boğa burcu geçişiyle tespit edebiliriz. Bu tespitler sonucunda her şey yolundaysa, tabii ki girişimde bulunabilir, uygulayabiliriz. Ancak soru işaretleri taşıyorsak, çok fazla hızlı ilerlemiş, şimdi bir şeyler aklımızı kurcalamışsa o zaman bir daha bakmakta yarar görüyorum. İş tercihlerimizde, proje ve planlarımızda geleceğin garanti altına alınması gerekliliğini unutmayalım. Hakikaten işe yarayan, üretime dönük olanları yürürlüğe koyalım.

Sevgili Aslanlar Yeniay, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak. Önümüzdeki iki haftalık süreç, cesaretle hedefinize varmanızı, yeni kararlar almanızı, düşüncelerinizi net bir şekilde ifade edebilmenizi sağlayıcıdır. Yolculuklar, eğitim, iş girişimleri, gelişim ve büyüme anlamında sizi destekleyicidir. Yeniayın görünümleri bu konularda gücünüzü nasıl yönlendirmeniz, kullanmanız gerektiğini işaret eder. Ay-Satürn görünümü bu Yeniayda yeteneklerinizi gösterebileceğiniz fırsatların karşınıza çıkacağını, sizin de tecrübeleriniz doğrultusunda başarılı girişimlerde bulunacağınızı gösteriyor. Yeni bir aşk, yeni fakat eskisinden çok daha etkili bir ilişki yaşanabilir. Duygular daha tutarlı, seçkinlik daha fazla ön plandadır. Bu beraberlik öyle altın tepsiyle gelmez. Emek sarf edersiniz. Mücadele edersiniz. Ancak tadı bambaşkadır. Ay-Pluto görünümü, bu Yeniayda başlanan işler için kendinize zaman tanımalı, sabırlı olmalısınız. Bilgi ve tecrübenize güveniniz. Ancak şartlara göre hareket etmeyi ihmal etmeyiniz. Ay-Uranüs kavuşumu bu Yeniayın size farklı kapılar, fırsatlar getirir. Bunlar hızlı ve oldukça ilgi çekicidir. Kendinden emin olan Aslanlar, kimseden etkilenmeden, plan ve projelerini başarılı şekilde sunarlar. Karşılarına çıkacak teklifleri doğru anlamda değerlendirirler.

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Bu süreçte, aşk hayatımız, ailemiz, yuvamız, çocuklarımızla ilgili konularda kararlarımızı aceleye getirmeyelim. Olur, duraklayabiliriz veya yavaşlamamız gerekebilir. Bunlar aslında gayet olumludur. En azından bir yanlış karar verip uygulamak yerine, detaylı şekilde incelersek, belki de tespit ettiğimi ayrıntılar oldukça işimize yarayabilir. Mars-Yay burcu geri hareketlerinde biliyorum demek yerine öğrenmeye çalışıyorum demek iyi olacaktır. Bir ilişkimiz bitti, şimdi geri dönmek mi istiyoruz. Geçmişte yaşananları unutmadan, daha önceki durumları ölçüp tartmadan bunu yapmayalım. Yeni birisiyle mi tanıştık. Kimdir neyin nesidir, nasıl bir hayat görüşü vardır, bunlara bakalım. Sabırsız davranmayalım. Bugün alınan uygulanan bir karar daha sonra güvenilir gelmeyebilir. Kendi kendimizi kısıtlamayalım tabii ki. Ancak her istediğimiz olacak diye de diretmeyelim. Yeteneklerimizi, tecrübelerimizi hangi alanlarda odaklayarak, maddi ve manevi anlamda güven duyarız, bunlara bakalım.

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. İş hayatımız, kişisel kararlarımız, maddi-manevi kazançlarımız yönünde enerjimizi odakladığımız zaman dilimindeyiz. Merkür, gölgeli günleriyle birlikte yine bu konularda geriye dönüp bakma, analizde bulunma yönünde 21 Nisan itibariyle etkili olacak. Onun içindir ki şimdiden, daha sağlamcı ve çok daha fazla garantiyi önemsiyoruz. Bunun nedeni, yaş tahtaya ayak basmamak isteğimiz. Siz de böyle hissediyorsanız, gayet olumlu. Bu sizin hakikaten daha güçlü bir adım atabilmek için, önünüze ardınıza baktığınız vakitlerdir. Önümüzdeki bir ay boyunca, bazen günlük rutinin gereklerine göre sakince akıp gideceğiz. Kimi zaman da, neden böyle yavaşladık diye hayıflanacağız. Ancak ihtiyaçlarımız ve isteklerimizin elde edilmesi için, neler gerekiyor, bunları sağlam ve uzun vadeli şekilde tespit edeceğiz.

Sevgili Aslanlar, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, aileniz ve işinizle alakalı konularda dikkatli ve bilinçli bir şekilde gözden geçirmede bulunulması gereken zamandır. Evin içinde geçmişte yaşanmış sorunların kendini hissettirmesi, bunların sizin üzerinizde baskı yaratması, gereksiz zorlamalar, kaprisler ve inatlaşmalar yüzünden evdeki huzur kaçar. Bu da dışarıdaki işlerinize, verimliliğinize etki eder. Eğer bir değişim, evinizle iş hayatınızla veya farklı bir nedenle şartsa veya yaşanması gerekiyorsa, bunun hakikaten çok iyi düşünülmesi gerekir. Belki eşiniz baskıda bulunuyor, siz istemiyorsunuz veya tam tersi siz isteklisiniz o karşı çıkıyor. Burada önemli olan aileyi, iş hayatını, evinizi ilgilendiren konularda artı ve eksilerin birlikte gözden geçirilmesidir. Bildiğiniz gibi, 17 Nisandan bu yana Mars gerilemekte. Bu da gösteriyor ki, uzaklara gitmek, başka bir yere yerleşmek, çocuklar veya aşk ilişkinizle birebir ilgili meselelere hemen bir çözüm bulmak, uygulamak kolay değil. Eğer daha bu konularda karar verdiyseniz şimdi bazı eksiklerin görülmesi veya kafanızın içinde soru işaretleri taşımanız mümkündür. Bunları da doğal karşılayalım.

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Bu süreçte, iş hayatımız ve mali konular üzerinde bir analizde bulunacağız. Daha önce bunu yaptıysak, her şey gayet sağlam ve güvenilirse tabii ki adım atmaktan çekinmeyeceğiz. Fakat henüz yeni karşımıza çıkmış, bir bilgi sahibi olmadığımız teklif veya işlerle karşılaşırsak, mercek altına alarak üzerinde düşüneceğiz. Bu süreçte, huzurlu bir ortamda çalışmak, kazanmak, geleceğimizi garanti altına almak fikri gayet önemlidir. Kendimizden emin isek, ağır adımlarla ilerlemek bize dokunmaz. Fakat sabırsız biriysek, neden böyle yavaşladım, neden işler durgulaştı, yoksa bir şeyler mi oluyor diye endişeleniriz. Oysaki günlük yaşantımızı pratik bir şekilde düzenlersek, ilişkilerimizde sabit fikirli davranmayıp, başkalarının da görüşlerini alırsak, bu süreçte yaptığımız tespitler, geri hareket sonrası hakikaten temeli güçlü olan işler sayesinde başarılı oluruz. Merkür zaten bu anlamda gerçekten neye ihtiyacımız olduğunu anlamamızı sağlayacaktır.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketi ve Güneşin ardından şimdi iş hayatımız, finansal meseleler ve hedeflerimiz anlamında etkili olacak Venüs süresince, sorumluluk duygumuz ve üretime dönük düşünmemiz, buna göre ilişkiler kurmamız mümkündür. Sahip olduğumuz değerlerin farkına varırız ve olmayı düşündüğümüz güzellikler için neler yapabileceğimizi düşünürüz. İlişkilerimizde güven, istikrar, sağlamlık olguları bir hayli etkilidir. Duygusal değil, bilakis mantıklı şekilde kendimizi sağlama alarak insanlarla bağlantı kurarız. İşe yaramayan, boşuna zaman alan, bir şey kazandırmayan kişi ve işlerden uzak dururuz. Dengemizi kimsenin bozmasına izin vermeyiz. İlkelerimiz önemlidir.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-10-11-15-16-20-21-25-26 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-22-23-30 Aşkta En Şanslı Günler : 25-26 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18

Yeniay : 14-15-16-17(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-29-30(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MAYIS

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Aslanlar, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, mesleki konularda huzurlu, seçkin, güvenli ve rahat olana yönelmemizi sağlayan bir etkidir. Kafamızda birçok şeyi tasarlarız. Duruma bakarız. Yeni bir atılımda bulunmak, tabii ki Merkür geri hareketi nedeniyle düşünmemizi gerektiriyor. İşimizden memnun olalım veya olmayalım, görev ve sorumluluklarımızı ihmal etmemeliyiz. Netlik kazanmadan, kararlar vermemeliyiz. Yeniayın oluştuğu günkü görünümler, önümüzdeki süreci anlamamızda bize yol gösterir. Ay-Venüs kavuşumu, uzlaşıdan yana olmamızı sağlıyor. Mevcut durum ve şartların farkında olarak karşımıza gerçekten olumlu bir teklif çıkmadan veya işimizde bir iyileştirme olmadan önemli bir adım atmamalıyız. Geçtiğimiz Nisan ayında eğer yeni bir işe başlamış, bu yönde karar vermiş veya bir görüşmede bulunmuşsak, bugünkü Yeniayda son duruma bir bakarız. Olumlu mu yoksa üzerinde bir daha düşünmek gerekiyor mu anlarız. Yeni bir teklifle karşılaşırsak, maddi şartları önemsemeliyiz. Ay-Neptün görünümü, parasal açıdan güvencemiz çok önemli. Özellikle işimizin getiri anlamında mutlaka doyurucu olmasına önem vermeliyiz. Bir şeylere güvenerek, iyi niyetle hareket etmemek doğru olur. Dereyi görmeden paçaları sıvamayalım. Her şey yolunda ise, zaten sorun yok. Ay-Jüpiter görünümü, Parasal girdilerin işaretçisidir veya bu konudaki girişim ve görüşmeleri de simgeler. Bu görüşmelerdeki şartlara iyi bakalım. Bütçemizin dengeli olmasına dikkat edelim. Ay-Pluto görünüm, tecrübemiz, bilgimiz ve şartlarımıza uygun bir iş seçiminde bulunmanın göstergesidir. Huzur ve güvence kadar, üzerimize aldığımız sorumlulukların da bilincinde olursak, doğru bir tercihte bulunabiliriz.

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda seyredecek. Bu dönem, kazanç elde etme, hayatınızı bu anlamda düzenleme, yeteneklerinizi ürüne, paraya dönüştürme anlamında sıkı çalışma zamanıdır. İstikrar özellikle parasal konularda önemle gözetilir. Artık öyle har vurup harman savurmak hali yoktur. Sağlam, uzun ömürlü, işlerliği olan, üretim anlamında önemi olan işlere yer verirsiniz. İşinizi geliştirmek adına var gücünüzle çalışırsınız. Bir işçi arı gibi koşturursunuz. Amacınız, hayatınızı düzenlemek, sürekli gelir sahibi olacak şekilde sağlama almaktır. Kaynaklarınızı çarçur etmezsiniz. Fiziksel ve bedensel sağlığınızı önemsersiniz. Bu yöndeki harcamalarınız bir hayli artar. Kontrollerinizi muntazaman yaptırır, sağlık sigortanıza önem verirsiniz. Somut bir şeyler olmadan, hayallere kapılmazsınız. Hatta hayal bile kurmazsınız. Neyse gerçek odur sizin için önemli. Paranız bankada olsa dahi, kolay kolay harcamazsınız. Ustalık sizin için önemlidir. İşinizde geliştikçe daha fazla kazanacağınızı bilirsiniz. Buna göre bir iş tercihinde bulunursunuz.

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Ancak gölgeli günleri dahil olmak üzere Merkür geri hareketini göz ardı etmemek lazım. Tabii ki, sosyal faaliyetler, toplumsal ilişkileriniz, hedefleriniz, başkalarıyla olan her türlü iletişiminizin dikkatli bir şekilde yapılması, gözden geçirilmesinde yarar var. Yolculuklar, dış temaslar, bilgilenme, görüşmelerde gerçekçi olmalıyız. Bireysel olarak kendimizi öne sürmek isterken, ortam şartlarını gözetmemizde yarar var. Yeni bir ilişkiye adım atmak, yeni dostluklar kurmak, yeni bir grup içinde yer almak yönünde tedbirli olalım. Karşımızdaki kişiyi iyi tanıyalım. Kimdir, nedir neyin nesidir bir bakalım. Sabırsız olmayalım.. Güvence unsurunu gözetelim.

Sevgili Aslanlar, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, sizin aşk hayatınız veya hayatınızı canlandıracak konularda verilen kararın, gelişmenin işaretçisidir. Bu durum evladınızla ilgili olabilir. Onun geleceğini ilgilendiren eğitim, iş veya özel hayatıyla ilgili bir gelişme sizi heyecanlandırır, ancak bir o kadar da düşündürür. Annelik, babalık kaygısı diyelim. Uzun zamandır bir bebek düşünüyorsanız, bu Dolunayda bu yönde karar alınabilir. Ayrılan bir çiftseniz, nafaka veya diğer meseleler üzerinde durulabilir. Uzun süredir yalnız olanlar aşkla tekrar buluşabilir. Ayrılmışsanız tekrar sevgiliniz arayabilir. Yolculuklar, görüşmeler, iletişim anlamında bu Dolunay sosyal açıdan fazla aktif edici görünüyor. Ancak unutmayalım. Mars geri hareketi hala devam ediyor. Şimdi birlikte görünümlere bakarak, durumu daha iyi anlayalım. Ay-Mars kavuşumu sizi yukarıda yazdığım konularda hareketlendirici, birden fazla proje veya durumla haşır neşir olma, bir kadının hayatında bir erkeğin yeniden canlanışı, bir ilişkinin başlaması, etkinliklere katılmak gibi geniş bir etkisi var. Ancak Mars geri hareketteyiz. Bugünkü durumlara kesin sonuç anlamında bakamayız. Belli bir zaman aralığında düşünmek gerekiyor. Güneş-Mars karşıtlığı, sizi birçok kişiyle iletişimde bulunarak ifade etmenizde etkilidir. Her şeye aynı anda ilgi duyarsınız. Sosyal yaşam aktif hale gelir. Kararlar alabilir, uygulamak isteyebirsiniz. Fakat Mars geri hareketinde, daha önce verilmiş kararlar üzerinde düşünmek, yeni bir adım için sabırlı olmak, her şeyi gözden geçirmek doğru olacaktır. Merkür bugün Boğa burcunda düz seyre geçecek ve ardından bir haftalık gölgeli günleri devrede. Bu nedenle iş hayatında değer verdiğimiz, arzu ettiğimiz, üzerinde ciddiyetle durduğumuz konuları bir daha ele almamızda yarar var. Ay-Neptün görünümü, aşk hayatınız, başkalarıyla olan her türlü parasal alışverişiniz, cinsel hayatınız, çocuklarınızla ilgili konularda çabuk karar vermeyiniz. Duruma gerçekçi bir şekilde bakınız. Beklenti içinde olmak yerine böyle bakmak daha iyidir.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, iş hayatımız, maddi kazanç, hedeflerimiz üzerinde sakince ve aklımız başında düşünmenin önemini vurguluyor. Biraz yavaşlıyoruz. Zihnimiz koşturmaca içinde gözden kaçırdığı noktaları fark ediyor. Bunlar tabii ki önemli. Doğru bir yol ve yön belirlemek için, işlerimizi sağlama almaktan yanayız. İş tercihlerimizde, proje ve planlarımızda geleceğin garanti altına alınması gerekliliğini unutmayalım. Hakikaten işe yarayan, üretime dönük olanları yürürlüğe koyalım. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 24 Mayıs itibariyle ikizler burcunda ilerleyecek. Yolculuklar, yeni tanışmalar, hareketlilik, çevre ilişkilerinde aktivite dönemi başlayacak.

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. İlişkiniz başta olmak üzere arkadaşlıklar, sosyal hayat, kariyer yaşamı gibi geniş alanda kolayca yön değiştirmenize neden olabilir. Biriyle beraberliğiniz sürerken, diğer bir kişi de ilginizi çekebilir. Ancak bu geçici bir arkadaşlık, yazışmak, konuşmak anlamındadır. Bu geçişi yöneten Merkür gölgeli günlerindeyiz. Ay sonuna kadar, güvence, uzun vadelilik olguları çok kıymetli. Karar vermeden önce şöyle bir duruma bakmak yararlı olur. Sağlam mı, köklü mü, ileride sorun yaratır mı?

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, paramızı kazanmak, işlerimizi düzenlemek, sorumluluk bilinciyle hareket etmek yönünde önemlidir. Koşullarımızı çok daha iyi hale getirmek durumundayız. Bunun için azimli, kararlı ve gelişime açık olmakla mümkün. Aşkta da durum bu. Anlam ifade etmeyen, insanı manen zenginleştirmeyen, kendini garantide hissettirmeyen, çocuksu ruhlardan zevk almayacağız. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarımızın geleceğiyle alakalı konulara önem vereceğiz. Paramızı har vurup harman savurmayacağız.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte geçtiğimiz Şubat ayından bu yana yaşanan gelişmelere bir bakmalıyız. Ailemizle olan ilişkimiz, yerleşim yerimiz, anne-babamızla alakalı konular veya evlatlarımızla ilgili meseleler üzerinde tekrar bir gözden geçirmede bulunmak iyi olur. Evimizle ilgili verilecek YENİ kararların mutlaka Haziran sonuna kadar enine boyuna ele alınması gerekir. Zararımıza olabilecek, sonradan pişmanlık yaratacak hareketlerde bulunmamak lazım. Eviniz sınırları içinde olan durumları öfkeyle, baskıda bulunarak, takıntılı bir şekilde çözemeyiz. Bazen beklemede kalıp duruma bakmak yararlıdır. Bu dönemde rutin işlerin halledilmesi, uzun zamandır tasarlanan ve başlanmış işlerin bitirilmesi, sonuca bağlanması, halledilmesi ihtimali yüksektir.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-12-13-17-18-22-23-31 Zayıf Enerjili Günler : 6-19-20-27-28 Aşkta En Şanslı Günler : 22-23 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 14-15

Yeniay : 12-13-14(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-26-27-28-29(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

HAZİRAN

1-5 Haziran arası:

Sevgili Aslanlar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, ortaklaşa proje, finansal bölüşüm, sosyal yaşam, kendinizi bir grubun içinde aktif ifade etme isteğiniz, amacınız, hedeflerinizle alakalı iletişim ve girişim konularında etkilidir. Fikirlerinizi ifade etmeyi, ilgi uyandırmayı, girişimde bulunduğunuz konularda başarılı olmayı istersiniz. Ancak bazılarınız, bu meseleleri pek ciddiye almayıp, birileri beğensin, alkışlasın diye boş işler, arkadaşlar, projeler peşinde koşabilirler. Bundan uzak durmak gerekiyor. Bir de yaptığınız işlerin gerçekçi ve usulüne uygun şekilde olması, size kazanç sağlaması, zamanınızı gereksiz yere almaması lazım. Buna dikkat edelim. Bu yeniayın görünümleri, özellikle güvenmediğiniz kişilerle finansal veya iş anlamında bilinçli olmanın önemini vurguluyor. Verilen sözlere, size gelen tekliflere dikkatle bakınız. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ve Mars gerilemekte. Bu da gösteriyor ki, iş-ev-parasal konularda özenli davranmalıyız. Hayali işlerden uzak durmalı, hesabımızı bilmeliyiz. Eğer gerçekten doğru ve yararlı bir proje veya iş ise, o zaman sorun yok. Fakat riskli ilişki ve işlerden uzak durmak, doğru kararlar için, aklımızı başımıza almak yararlı olur. Hangi konuda olursa olsun karar vermeden önce size uygun olup olmadığını, ileride yaşanabilecek olasılıkları, zorlukları hesaba katmak gerekiyor.

6-12 Haziran arası:

Sevgili Aslanlar haftanın hemen başında Güneş-Venüs kavuşumu İkizler burcunda gerçekleşecek. Merkür-Boğa burcunda. Bunların anlamı, bir işinizin sonuçlanması için yapılan görüşmeler, haberleşme veya ikinci kez bir araya gelinmesi gibi durumlardır. Bir iş başvurusu, bir yeni tanışma, bir yolculuk, toplantı, grup aktiviteleri, iş için bir araya gelinerek durum değerlendirilmesi gibi olasılıklar etkili gözüküyor. Bunların tabii ki kişisel menfaatlerimiz için önemi büyük. Ayrıca sağlamlaştırmak adına kıymetlidir. 9 Haziran tarihindeki görünüm, Mars geri hareket dönemine denk geldiği için, iş-ev arasındaki gelişmelerin biraz toleranslı ve zaman olgusunu gözeterek ele alınması gerektiğini işaret ediyor. Her şeyi kontrol edemeyiz. Bazen sakin olmak, akışa bırakmak gerekir.

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında, arasında Merkür-İkizler burcunda düz seyirle ilerleyecek. Sizi sosyal ilişkilerinizde, amacınıza uygun kişilerle bağlantılar kurmanızda destekleyicidir. İş anlamında başka kişilerden destek görebilirsiniz. Eğitim, yolculuklar, iletişim, alım-satım gibi işlerde başarılı girişimlerde bulunursunuz. İşlerinizi hızlı biçimde bitirme, girişimlerinizde arzu ettiğiniz sonucu alma arzunuzu işaret eder. Bu dönemde sosyal yaşamda iletişimin gücü bir hayli yükselir. İnsanlar sizin düşüncelerinizi önemserler. İkna gücünüz etkilidir. Bu da karşı cinsle, arkadaşlıklarda size şans verir. Kazanç anlamındaki işler için, bu süreç olumlu diyebiliriz. Kurulacak bağlantılar, girişimde bulunulan işler, görüşmeler için teşvik edici bir yanı var. Ancak geldiği gibi harcıyorsanız, bütçenizin ayarını bilmiyorsanız tabii ki dikkatli olmalısınız.

17 Haziran-12 Temmuz tarihler arasında, Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aileniz, değer verdiğiniz her şey önemlidir sizin için. Bir yanınız gitmek istese de, bir yanınız kalmaktan yanadır. Kırılmak, üzülmek istemeyiz. Şöyle bir derinlere dalarız. Sevgi olgusunun ne kadar kıymetli olduğunu, aile birliğinin önemini bir kez daha anlarız. Giden bir sevgiliyi, bir daha görmemiz mümkün olmayan bir kaybımızı hatırlarız, hüzünleniriz. Eski günleri anarız, kendi kendimize konuşuruz, dertleniriz. Derinliklerimizde saklı olan ne varsa onunla buluşuruz. Hala bitmemiş mesele, bir ilişki bizi üzüyorsa, sağlıkla alakalı bir mesele kafamızı kurcalıyorsa bunlar üzerinde daha fazla durabiliriz. İlişkimizde mutlu isek, sevgilimizin yanında huzur buluruz. Tüm sevdiklerimizi önemseriz. Onlar adına kaygılanırız. Onları kanatlarımızın altına alırız, zarar gelmemesi için. Geleceğimizi garanti altına almak isteriz.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünümü, kafamızın karışmasına neden olabilir. Aşk hayatımız ve finansal ilişkilerimizde duruma bilinçli şekilde bakmak gerekiyor. Korku ve endişeleriniz nedeniyle veya kendinize göre yaptığınız değerlendirmeler yanlış olabilir. Aşkta hayal kırıklığı yaşayacağınızı ve ilişkide arzu etmeyeceğiniz durumlarla karşılaşacağınızı sanabilirsiniz. Bazen de tam tersine aşırı güven duygunuz sizi gerçekçi olmaktan alıkoyabilir. Burada önemli olan, bilinçli şekilde aşk, çocuklar, cinsel yaşam, finansal konuları ele almaktır. Duruma iyi bakmak, anlamak, şartları göz önüne alarak hareket etmek vaktidir.

20-30 Haziran arası:

Sevgili Aslanlar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, bize iyi gelecek her ne varsa ona yönelmemizi sağlıyor. Bilgilenmek, öğrenmek, gezmek, aşkla buluşmak, kendimizi ifade etmek ve kendimize dönük olmak gibi. Takdir edilmeyi istiyoruz, sevilmeyi, önemli bulunmayı ve dünyaya farklı bir pencereden bakmayı. Uzağımızda veya yakınımızdaki kişilerle iletişimde bulunmak, arzu ettiğimizi elde etmek ve özgür olmak. Bunların hepsi bizi harekete geçiren duygular. Ay-Uranüs görünümü, bu Dolunayın yeni bir aşkı, yenilikleri, değişimleri ve özgürlüğü işaret eden sesi gibi. Hiçbir şeyin bizi yormasına, üstümüzdeki baskı kurmasına iznimiz yok. Sözgelimi birileri bizi sıkıyorsa, beklentimize uymuyorsa, bir şeyler rahatsız ediyorsa anında dur diyebiliriz. Tabii ki duruma göre hareket etmek de gerekli. Dolunayın ardından saat 14:55 de Ay-Oğlak burcunda seyrine başladığında, özgürlük arzumuzun yerini, sorumluluklar ve ciddi duygular alıyor. Zorunlu işler kendini hatırlatıyor. Hal böyle olunca bu Dolunayda insan mutlaka bir şeyler yapılmalı diye düşünüyor.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek. Sizler de iç dünyanıza şöyle bir çekilme ihtiyacı duyabilirsiniz. Hatta elinizden geldiğince sakinlik, iç huzuru ve iç sesinizle temasta kalabilirsiniz. Güneşin çocukları olarak şimdi kendinizi yeni umutlarla ve yeni hedeflerle dünyaya gösterebilmek adına içsel arınmaya, bilinçli istekleriniz için hedef belirlemeye çalışacaksınız. Bu süreç toparlanmak adına son derece önemli, son derece verimli geçebilir. Sadece tek farkı çevrenizdeki kişilerin sizin içinize kapandığınızı düşünmeleridir. Oysaki yaşamınızı gözden geçirmek kendiniz için neyin gerekli olduğunu tespit edebilmeniz açısından gayet faydalıdır.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, maddi ve manevi kazanç elde etmemizi sağlayacak yeni düzenlemelerin işaretçisi olarak önem taşıyor. Jüpiter gerilediği için, biz şimdi durumumuzu içsel anlamda gözden geçireceğiz. Hangi alanlarda ne gibi yeteneklere sahibiz, bunları nasıl bir iş kolunda değerlendirebiliriz, bunlar üzerinde duracağız. Bu paraya bakış açımız kadar, insanlara da faydalı olacak çalışmalarda bulunma yönünde etkili bir görünümdür. Bir yapılandırma, işlerlik kazandırma ve verimli olana yönelmek adına kuvvet vericidir. Yaptığımız işler bizde haz duygusu yarattığı gibi, boşuna zaman kayıplarının da önüne geçer. Bu öyle bir görünüm ki, insanın gerçek manada maddi ve manevi anlamda haz duygusunu yükselticidir. Kişi yaptığı işten zevk alacağı, mecbur olduğu için değil, bunu gönülden yapacağı işlere de yönelir. Paylaşmanın ve paylaştıkça çoğalmanın tadına varır.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, ruhsal anlamda içe yönelmenin işaretidir. Birçok mesele gözden geçirilir. Eskiye ait anılar bunların içinde yer alır. Neler yaşamıştınız, nasıl dersler almıştınız, şimdi ne durumdasınız? Hisler öylesine geçmişle alakalıdır ki, kişi eskiyi hatırlar, bütün bir hayat film şeridi zihninden akıp geçer. Özelini kimseye açmaz, sahip olduklarını korur ve gözetirsiniz. Şiir, söz, sanat, müzik veya ritüellerle uğraşma zamanıdır. En büyük zenginlik kişinin kendiyle olan temasıdır sözü, böyle zamanlar için söylenmiş olabilir. Ancak duyarlılık bazen fazlaca yükselir. Dalgınlık sonucu yanlışlıklar yapabilirsiniz. Takıntılı düşünülebilir. Güvendiğiniz insanlarla konuşmalı, paylaşımda bulunmalısınız. Ruh ve beden sağlığınız bu dönemde önemlidir.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Mars Akrep burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yuvanız, ailenizle olan ilişkiniz, ailenizin mal varlığı (mal, mülk, para), özel duygularınız ve özel hayatınızla alakalı konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek, liderliğiniz olan alanlarda söz sahibi olmak ve güven içinde yaşamak arzunuz son derece yoğundur. Bugüne dek oluşturduğunuz ve mücadele ederek sahip olduğunuz her şeyi koruma dürtünüz bir hayli yoğundur. Bir kısım Aslanlar yeni bir sayfa açmak ister. Ancak buna engel olan durumlar varsa, kolayca öfkelenir. Kimi boşanmak üzeredir. Fakat yasal sürecin başlatılması konusunda terslikler yaşanabilir veya uzun yıllardır birlikte olduğunuz kişiyle mutlu bir yuva kurmayı düşünürken gereksiz bir tartışma yaşamanız mümkündür. Mars-Akrep geçişinde hangi konuda olursa olsun hiçbir baskıya gelemezsiniz. Kendi bildiğinizin doğru olduğunu düşünürsünüz. Tabii ki bunun ayarını bilmemizde yarar var.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-8-9-13-14-18-19-28 Zayıf Enerjili Günler : 2-3-16-17-23-24-30 Aşkta En Şanslı Günler : 18-19 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 8-9-10(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

TEMMUZ

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Aslanlar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, hassas olduğumuz konularda sevilmek, huzur bulmak, güvenmek arzumuzu işaret etmekte. Korunmak, sakınmak istiyoruz değer verdiğimiz her şeyi. Geçmişi özlemle anıyoruz. Bizde izler bırakmış mutlu veya zorlu anılarımız aklımıza geliyor. Rüyalarımız, sezgilerimiz tümüyle güçleniyor. Yalnız kaldığımız zamanlarda özlemlerimiz daha da yoğun. Yeniayın görünümleri bu hissedişlerin hangi konularda etkin olacağını gösteren işaretlerdir. Ay-Merkür kavuşumu, geçmişten söz etmenin, sevdiklerimizi özlemenin, tüm zihnimizle ailevi, yurt özlemi, sevgiliye duyulan arzunun simgesidir. Ay-Neptün görünümü, bazı insanların yaptıklarını unutmamaya, onlara olan bağlılığımızı azaltıcı veya tersine yükseltici olabilir. eğer mutlu ve doyumlu isek geçmişi sevgiyle anarız. Eğer zorlu tecrübeler yaşadıysak unutmaya çalışırız. Menfaatlerini düşünen kişilerden ziyade, bizi gerçekten sevebilecek insanlara yöneliriz. Kendimizi maddi-manevi anlamda huzurlu hissetmek isteriz. Ay-Kuzey düğüm görünümü, maddi şartların iyileştirilmesi yönündeki incelemelerin göstergesidir. Hesabımızı iyi yaparız. Ay-Pluto görünümü, iş veya farklı bir konuda çelişki duymamıza, yönümüzü tam olarak belirlemekte zorlanmamıza yol açabilir. kendimizi baskı altında hissedebiliriz. Onun için, verdiğimiz kararlara dikkat edelim. Ay-Jüpiter görünümü, özellikle parasal kazanç ve yatırım içeren konularda bilinçli olmak gerektiğini gösteriyor. Çünkü işin içine duygularımız karışırsa elde olmadan yanış karar veririz.

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz saat 08:34 - 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında Venüs, burcunuzda ilerleyecek. Hem ilişki anlamında sizi güçlendirici hem de hayatın lezzetli, keyifli yanlarını hissedebilmeniz yönünde renklendiricidir. O en cömert özelliklerinizi sıcacık yüreğinizle insanlara sunarsınız. Sizi sevmeleri, saymaları, güzel bir insan görmeleri gururunuzu okşar. Bu parlak ışık altında gözler kamaşacaktır. Venüs-Aslan geçişi, kariyer hayatınızla ilgili konularda da etkilidir. Hem çevrenizle uyumlu ilişkiler kurmanız hem de mesleğinizi başarılı şekilde sergilemenizde desteğinizdir. Takdir edilmek hoşunuza gider. Çalıştığınız alanda konumunuz ne olursa olsun öne çıkarsınız.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, kendinizi ifade etmek, yolculuklar, insanlarla bağlantı kurmak, tatlı dillilik, bildiklerini çevrenizle paylaşmak istersiniz. İnsanları etkilemenin kolay olduğu bir dönemdir. El becerilerinizi sergileyebilir, yaratıcı tarzda düşünürsünüz. Ancak iş ilişkilerinde hassasiyetiniz yüksektir. Huzursuzluklar, ortamda bulunan kişilerin tuhaf hareketleri, yoğunluk canınızı sıkar. Kendinizi güvende hissetmezsiniz. Kafanıza bir şeyleri takarsınız sonra da bunu büyütürsünüz. Benim tavsiyem izninizi bu zaman denk getirip, dinlenmenizdir. Yoksa verimli çalışmak zor olur. Bu dönem, kazanç anlamında işlere yönelmenizi sağlar. Bazıları yaz sezonu için belli bir süreliğine ek iş yapabilir veya bu türden işlere yönelebilirsiniz.

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Aslanlar, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, kimseye belli etmediğimiz ancak maziyi hatırladığımızda bazı kişileri, durumları son günlerde bir hayli özlüyoruz. Geçmişin birikimleri, güvence, vatan sevgisi, sıla hasreti ve değerlerimizle bütünleşmiş gibiyiz. Ancak bu Dolunay, bu duyarlılıkların yanı sıra bizim, sorumluluklarımız olduğunu da hatırlatıyor. Günlük yaşamın ciddi biçimde düzenlenmesi, işlerimizin dikkatli şekilde yapılması ve bedensel anlamda güçlenmemiz gerekiyor. Bize ihtiyacı olan insanlar var. Hayat devam ediyor ve biz ayaklarımızın üzerinde dimdik durmalıyız. Dolunayın ardından Ay-Kova burcunda ilerleyecek. Biz de karşı cinsle veya diğerleriyle bağlantı kuracağız. Canlanmak, tazelenmek için, sosyal dünya ile barışık olmak gerekiyor. Venüs-Satürn görünümü de bu anlamda bize kol kanat geriyor. Aşk hayatımız canlanıyor, hobilerimize vakit ayırıyoruz, bilgileniyoruz, yeniden inançla hayata katılıyoruz.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında Güneş burcunuzda ilerleyecek ve sizler için yeni bir yaşa girmenin işaretçisi olacak. Kendinizi gayet güçlü bir şekilde dış dünyada ifade edebilmeniz, gösterebilmeniz mümkün. Yaşamsal konularda kararlar alındığı, ilişkilerin gözden geçirildiği, girişim anlamında yapılması gerekenlerin saptandığı bu dönemde özgüveniniz bir hayli yüksektir. Hayat enerjiniz kuvvetlidir. Kararlısınızdır. Kafanıza koyduğunuz bir şeyi ne olursa olsun yapabileceğinizi düşünürsünüz. Neşeli, canlı, gayet aktif bir şekilde paylaşımlarda bulunursunuz.

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Merkür, maddi konularda öyle çok açılmak, döküp saçmak zamanı değildir. Oturup hesabımızı iyi yapacağız. Nereye ne veriyoruz, hangi ürüne para yatırıyoruz. Harcamaların bir muhasebeci gibi denetlenmesi zamanıdır. Aslanlar cömerttir ve çoğunlukla da sevdiği bir şeye, önem verdikleri kişilere harcama yaparken hesap kitap tutma halleri yoktur. Ancak tutacağız.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-7-11-12-16-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 13-14-20-21-27 Aşkta En Şanslı Günler : 16 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8-9

Yeniay : 5-6-7-8(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

AĞUSTOS

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Aslanlar, 2 Ağustos saat 23:45 de burcunuzda doğacak Yeniay, hani tam zamanında geldi bu şans denilecek kadar olumludur. Bir görünümü var, onu birazdan açıklayacağım. Ancak genel olarak sizler için faydalı buluyorum. Kişisel anlamda sizi aktif edici, özgürce kararlar vermenizde itekleyicidir. Ne arzunuz veya hangi planınız varsa, onu başarılı şekilde yerine getirirsiniz. Bu Yeniay size güç veriyor, girişimlerde bulunmanız için destek oluyor ve aşkta, çocuk meselelerinde ivme kazandırıyor. Parlaklık ve cesaret her an yanınızda. Hangi alanda etkili, neler önemli birlikte ele alalım. Bugün gökyüzüne baktığımızda, Ay-Mars görünümü ilk dikkatimizi çeken etki. Bu Yeniay, şu sıralarda güven duygunuzu azaltan, ailevi ve psikolojik anlamda sizi zorlayan konuları çözüme kavuşturacağınızı işaret ediyor. Belki epeydir hassassınız. Birçok mesele sizi yordu ve üzdü. Ancak emin olunuz ki, bu Yeniay size şans getiricidir. Mars-Yay burcunda bugün seyrine başlıyor. Böylece Yeniayın sizin için hayli aktif gelişmelere işaret olduğunu görüyoruz. Gönlünüzce eğlenebilir, gezebilir, yeni biriyle tanışabilir, çocuklarınız varsa onlarla etkinliklere katılabilir, bir bebek sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Seksüel arzular, partnerinizle sıcacık paylaşımlar bu Yeniayın ışıklandırıcı halidir. Şimdi kararlarınızı özgüven duygunuz yüksek verebilirsiniz. Ay-Satürn görünümü, bu Yeniayın duygularınızı ciddi anlamda gözden geçireceğinizi, size aşkı, zevkleri, hayatı farklı bir açıdan kuvvetli şekilde gösterecek gelişmeler yaşanabileceğini vurguluyor. Hayırlısı olsun diyelim.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, isteklerimizin peşinden gidebilme ve ele geçirebilme arzumuzun göstergesidir. Durum böyle olunca aşk konusunda cesur davranırsınız. Bu süreçte, hayallerinizin gücü yüksektir ve deneyimlere gayet açıksınızdır. Bilirsiniz Aslanlar kendilerini ifade etmekten ve liderlik özelliklerini göstermekten son derece zevk alırlar. Girişkenlikleri ve aşkta cömert davranışlarıyla, karşı cins tarafından her zaman tercih edilmişlerdir. Çünkü kral ve kraliçe ruhunu bünyelerinde taşıyan ve bu olguyla güçlendirilmiş olarak dünyaya gelen özel kişilerdir. Mars-Yay geçişi, aşkta özgür hareket etmenizi ve maceralar yaşamanızı sağlayan güçlü bir zaman dilimidir. Hayatınıza birçok kişi girebilir. Yeni başlayan ilişkilerde veya devam eden beraberliklerde, partnerinizin gayet özel bir insanla olduğunu bilerek, buna göre davranması gerekecektir. Sizin liderliğinizi kabul etmesini, sizi pohpohlamasını beklersiniz. Bu süreç yolculukları, hukuk, çocuklar, eğitim, ticari konularda da sizi destekleyicidir. Satürn de bu alanda ilerlediği için benim sizlere tavsiyem, gerçekçi olmanızdır.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, kazancımızla alakalı konular ve bu yönde kurulan ilişkilerin hayatımızdaki yeri bir hayli önem kazanır. Gelirimiz yeterli mi, geçimimizi sağlıyor muyuz, eğer yatırım düşünüyorsak ne yönde bir karar almalıyız? Bütün bunları iyice ölçüp biçmekte yarar vardır. Gelir sağlayan, ufak tefek işler yapabiliriz veya elimizdeki miktara göre ihtiyaçlarımızı karşılarız. Hesabımızı biliriz. Yetenekli olduğumuz konularda başkalarına faydalı olarak özverili çalışabiliriz. Bunun karşılığı da görebiliriz. Güzellik, estetik, sağlıkla alakalı konulara para harcayabiliriz veya bu yolla kazanç elde edebiliriz. Bu süreçte bir yatırım düşünüyorsak, piyasanın durumuna iyice bakmalı ona göre hareket edilmelidir.

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda ileri seyrini sürdürecek. Bu dönem, sizin aşk hayatınız başta olmak üzere, çocuk meseleleri, çalışma hayatınız, sağlığınız, yeteneklerinizin değerlendirilmesi yönünde bir yapılandırma sürecidir. Aşkta ilerisi adına düşünülmesi, öylesine değil gerçekten bir ömrü paylaşabileceğiniz kişinin seçimi kıymetlidir. Görüş yapınız, hayatı ele alış biçiminiz, prensipleriniz doğrultusunda aşk hayatınızı düzene kavuşturmanız lazım. Zaten bu yolda testlerden geçilir ve karar verilir. Problemli ilişkilerin hayatın kalitesini düşürebileceği, insanın moral motivasyonunu etkileyebileceğini bilmek lazım. Çocuklarınız varsa onlarla alakalı sorumluluklar bu dönemde bir hayli önem taşır. Nesil farklılığını gözeterek olgun şekilde davranmanız, onlara örnek olmanız icap edebilir. Bazı durumlarda ise, bu baskı şeklinde terbiye etmek, kendi görüşlerinizi dayatmak olur ki, bu hem evladınız hem de sizin için zorlayıcı olur. Bilakis ılımlı şekilde, anlayışlı biçimde yapılmalıdır. Çocuk sahibi olmak, evlat edinmek gibi etkileri de olabilecek bu dönem, bir mücadele, olgunlaşma vaktidir. Evladınız da, sizinle birlikte gelişecek, büyüyecektir. Bu dönemde, yeteneklerinizi değerlendirme yönünde fırsatlar karşınıza çıkabilir. Hobileriniz, işe dönüşür veya bu anlamda insanlara hizmet vermeniz mümkündür.

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Aslanlar, 18 Ağustos saat 12:27 de, karşıt burcunuzda oluşacak Dolunay, sizin istekleriniz ile partneriniz veya diğerleri arasındaki kutuplaşmanın veya çekimin göstergesidir. Bu ilişkinin durumuna göre de önem taşıyor. Yeni bir tanışma ise, taraflar birbirlerini beğenirler hatta oldukça etkilenirler. Problemli ilişkide eğer her iki taraf da birbirini seviyorsa, ya anlaşırlar veya koparlar. Burada önemli olan kendinizi merkeze alarak düşünmemek, onun da ne hissettiğini sormaktır. Kaldı ki bu Dolunayda yapılması gereken de budur. Benmerkezci olmamak gerekiyor. Çünkü bir başkası buna müsaade etmez. Son bir aydır siz, ister istemez kendinizi önemsemektesiniz. Fiziksel ve ruhsal anlamda kendinize özen gösterdiniz. Belki bir şey düşünüyorsunuz. Bunu eşinize bugün söylemekten yanasınız. o zaman birlik ve beraberlik duygusuyla yaklaşmak gerekiyor. Ben böyle düşünüyorum sen ne dersin diyebilirsiniz. Bu onun hoşuna gidecektir. Bunu yapmadığınız zaman kendini dışlanmış hissedebilir. Hayır, yanıtı verebilir. İş ortaklıklarında görüş alışverişinde bulunulmalıdır. Dolunayın Uranüs ile görünümü, yeni birisiyle tanışmanın işaretçisi olduğu gibi, bir işin sonuca bağlanması, heyecan verici güzel bir gelişmenin, haberin gelişi gibi durumları işaret eder. Dolunayın ardından Ay-Balıkta ilerleyecek. Fedakarlık nereye kadar olmalı sorusuna cevap aratacak. Bilinçaltımızın derinliklerine ineriz. Bizi rahatsız eden meseleler varsa bunları şifaya kavuşturacak çözümler ararız. Parasal konularda tabii ki dikkatli bir incelemede bulunmak yararlıdır.

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos saat 19:38 - 22 Eylül saat 17:21 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Güneş, parasal durumun ele alınması, hedef olarak belirlediğiniz işlerin yürürlüğe konması, gözden geçirilmesi anlamında etkilidir. Maddi açıdan doyurucu bir yaşam sürmek, arzu ettiğiniz yatırımları gerçekleştirmek istersiniz. Paranızı nereye harcadığınızın hesabını çok iyi bilirsiniz. Eğer bir iş girişiminiz varsa, bunun kazandırıcı olmasını istersiniz. İşe göre maaşınızı almak, kazandığınıza göre bütçenizi düzenlemek zamanıdır. Sosyal hayatınız, ilişkilerinizde seçici davranırsınız. Karşınızdaki insanı inceler, tutarsızlıktan hoşlanmazsınız.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerini de hesaba katarsak 29 Eylül tarihine kadar, bütçenizi, alacak ve borçlarınızı, kazanç yollarını, parayla alakalı konuları bir muhasebeci gözüyle ele alacağız. Nereden ne geliyor, nereye ne veriliyor, geri kalan nedir? Buna göre yapılması gerekenlere de bakacağız. Bugüne dek belki de fazlasıyla rahat davrandınız veya tam tersine çok endişelisiniz. Şimdi duruma bakınız. Hakikaten zorlayıcı bir durum var mı? İhtiyaçlarınızı gözden geçiriniz. Yatırım kararlarınızı piyasanın şartları çerçevesinde analiz ediniz. Bu yeniden değerlendirmeler işinize yarayacaktır. Geri hareket döneminde yenilikler mutlaka mercek altına alınmalıdır. Yarar-Zarar analizi yapılmalıdır. Aslanlar cömert kişilerdir. Kendilerini güçlü göstermekten hoşlanırlar. Geri hareket döneminde, savurganlık, limitleri zorlamak, bol keseden harcamalar tavsiye edilmez. Zaten Merkür-Başak geri hareket dönemlerinde öyle fazla müsrif davranılmaz. Bilakis gerekli ihtiyaçlar belirlenir, gereksiz satın alınmalardan kaçınılır.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Sosyal ilişkilerin canlanmasını, güzellik ve seçkinlik olgularının yükselişini sağlar. İnsanlarla uyumlu ve hoş bağlantılarda bulunuruz. Kısa bir seyahat, sevdiklerimizle beraber olmak için, bu dönemi tercih etmenizde yarar var. Hem gittiğiniz yerden hem birlikte olduğunuz kişilerden memnun kalırsınız. Venüs burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için, fiziksel ve ruhsal anlamda sizi ışıklandırır. Bu geçişin, mesleki konularda da etkisi çok önemlidir. Eğer işinizde başarı, huzur ve rahatlık hissediyorsanız bu dönemde verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. İş girişimi düşünüyorsanız hem yeteneklerinize göre hem de maddi açıdan doyurucu olmasına önem vereceksiniz.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-13-21-22-25-26-30 Zayıf Enerjili Günler : 9-10-17-23-24 Aşkta En Şanslı Günler : 12-13 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5

Yeniay : 2-3-4-29-30-31(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EYLÜL

1-11 Eylül arası:

Sevgili Aslanlar, 1 Eylül saat 12:08 itibariyle Başak burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, tüm dikkatimizi maddi konular üzerine çeviriyor ve bir bütçe düzenlenmesinin şart olduğunu işaret ediyor. Tabii ki şu andaki mevcut duruma iyice bakmak lazım... Eğer iyi bir analizde bulunulursa hem kazançlı çıkılır hem de yeni bir yol belirlenebilir. Tutulmanın yöneticisi Merkür geri hareketini sürdürdüğü için, bu Tutulmada geçmişe şöyle bir bakarak, geleceği tasarlamak mümkün. Yeter ki, biz bilinçli olalım. Tutulmanın görünümleri bu anlamda kıymetlidir. Ay-Satürn zorlu açısı, bize hesabını iyi yap, resme iyi bak, aceleyle kararlar verme, incelemeyi ihmal etme diyor. Çünkü görüyoruz ki, para önemli bir güç ve bu olmadan tam anlamıyla özgür olmamız zor. Ay-Neptün görünümü, kazanç-kayıp konularında iyi bir analize ihtiyaç olduğunu, geldiği gibi gidiyorsa veya biz kafamıza estiği gibi harcıyorsak, sonuçta sıkıntı çekebiliriz. Ne fazla endişelenmeli ne de boş vermeliyiz. Riskli kararlardan kaçınmalıyız. Ay-Kuzey düğüm görünümü, bütçemizi geleceğimizi geniş manada ve ilerisi adına düşünerek gözden geçirmenin önemini işaret ediyor. Bugünün yarını var sözünü unutmayalım. Ay-Mars görünümü, isteklerimiz ile hayatın gerçeklerinin uyuşması şart. Çünkü siz endişelenirsiniz, aslında kolaylıkla altından kalkabileceğiniz bir durumdur veyahut tam tersine siz fazla rahat davranırsınız, aslında risk alıyorsunuzdur. Bu iki noktaya yatırım, kazanç konularında dikkat etmek gerekiyor. Ay-Pluto görünümü, mevcut işinizden elde edilen kazancın yeterli olup olmadığını sorgulamanız ve derinlikli olarak incelemeniz gerektiğini vurguluyor. Eğer yetersizse, neler yapabilirsiniz veya gayet yerinde ise, ne gibi yatırımlara yönelmelisiniz, bunlar üzerinde durulmalıdır.

9 Eylül 2016-10 Ekim 2017 tarihleri arasında Jüpiter-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreç yakınlarımızla alakalı olduğu gibi, tanışacağımız yeni kişilerle ortaklaşa paylaşımda bulunmak, hakça ve adil bir dünyada yaşamak özlemimizin işaretçisidir. Kendimiz dışındaki dünyayı tanıma arzumuz bizi farklı yerler görmeye, insanlarla temas etmeye, birlik ve beraberlik içinde yaşamaya bu anlamda girişimde bulunmaya yöneltir. Tabii ki bilmek, öğrenmek amaçlı olan bu yolculuklar bize yeni çevre kazandırır, geliştirir, zenginleştirir. Bu geçişte önemli olan farklı görüşte olan insanlarla bağlantımızdaki samimiyettir. Sırf uyum göstereceğiz diye haksızlığa göz yumamayız. İnanmadığımız bir yolda ilerleyemeyiz. Eğitimden iş hayatına, çevre edinmeden yeniliklere kadar her konuda verdiğimiz kararın samimi olması, o yola inanmamız, tarafsız bir bakış açısıyla gözden geçirmemiz gerekir. Sanatsal faaliyetler, insanlarla yakın ilişkiler, bilmek, tecrübe etmek amaçlı girişimlerin temelindeki güzel niyet ve samimiyet yolunuz üzerinde karşınıza çıkabilecek zorlukları aşmanızda yardımcı gücünüzdür. Bu süreçte sizi destekleyen, alkışlayan, bilgi ve tecrübenizden istifade eden insanlarla elbirliğinde bulunabiliriniz. Trendleri yakından takip edebilir, yeni iş alanları, yolculuklar, görüşmeler, sunumlar yapabilirsiniz.

Jüpiter-Terazi geçişinde, Uranüs ve Pluto ile yapacağı görünümler çok önemlidir. Çocuk sahibi olmak veya çocuğunuzla ilgili düşündükleriniz, çalışma hayatınızla ilgili meseleler üzerinde dikkatlice düşünmekte yarar var. Seyahatlere çıkabilirsiniz, yeni birisiyle tanışabilir evlenebilirsiniz. Başka bir şehre, ülkeye yerleşebilirsiniz veya gidip gelebilirsiniz. Hayatınızla ilgili hem uzak hem yakın çevrenizle ilgili değişimde bulunabilirsiniz. Bütün bunlar belki sizin arzunuzla olmaz, şartlar bu şekilde sizi yöneltebilir. Ben yine de her şeyi iyice gözden geçirmenizden yanayım.

10 Eylül tarihinde son kez gerçekleşecek Satürn-Neptün görünümü, kafamızın karışmasına neden olabilir. Aşk hayatımız ve finansal ilişkilerimizde duruma bilinçli şekilde bakmak gerekiyor. Korku ve endişeleriniz nedeniyle veya kendinize göre yaptığınız değerlendirmeler yanlış olabilir. Aşkta hayal kırıklığı yaşayacağınızı ve ilişkide arzu etmeyeceğiniz durumlarla karşılaşacağınızı sanabilirsiniz. Bazen de tam tersine aşırı güven duygunuz sizi gerçekçi olmaktan alıkoyabilir. Burada önemli olan, bilinçli şekilde aşk, çocuklar, cinsel yaşam, finansal konuları ele almaktır. Duruma iyi bakmak, anlamak, şartları göz önüne alarak hareket etmek vaktidir.

12-18 Eylül arası:

Sevgili Aslanlar, 16 Eylül saat 21:56 Balık burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, finansal anlamdaki bölüşümler, kredi çekmek veya gücünüzü aşan harcamalarda mutlaka dikkatli olmak gerektiğini öğreten, ikaz eden, uyaran bir yansımadır. Bunlar sizi sıkıştırabilecek, şimdi ve sonrasında zorlayabilecek durumlardır. Birine kefil olmak da aynı şekilde yanlıştır. Merkür şu aralar geri harekette. Zaten bu durum, kazanç anlamındaki her türlü konuda yeniden gözden geçirmelisin, yeniden duruma bakmalısın diyor. Evdeki hesabın çarşıya uymadığı günlerdeyiz. O nedenle gözümüzü dört açmalı, uzman kişilere ve piyasanın durumuna bakmalıyız. Kimseye güven olmaz. Birilerine inanıp yola çıkmak, maddi konularda suistimale uğramaya neden olabilir. Bu Tutulmada önemli olan, para hesabınızı bilmenizdir. Rehavet ve fazla iyi niyet her ikisi de yanlış tutumlardır. Eğer iyi bir bütçe yapmak istiyorsanız öncelikle güvenilir kaynaklara yönelmelisiniz. Uzun vadeli düşünmeli, muhasebenizi iyi yapmalısınız. Kimlerle hangi parayı, malı, mülkü paylaşıyorsanız veya paylaşacaksanız bu insanlar en yakınınız bile olsa duruma gerçekçi şekilde bakınız. Acele etmeyiniz. Merkür geri harekette yapılan gözden geçirmeler her zaman faydalıdır. Siz de elinizdekini, yeteneğinizi, tecrübenizi, geçmişte yaşadığınız zorlu deneyimleri unutmadan muhasebenizi iyi tutunuz. Bir sağlık sorununuz varsa, şu aralar acil olmadıkça operasyondan kaçınınız. Ödemeler sıkıştırabilir, birileri kendi çıkarlarını düşünebilir. Dikkatli olalım, tedbirli olmakta yarar var.

19-25 Eylül arası:

22 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda ilerleyecek Güneş, uyum ve denge çerçevesinde, nezaket ölçülerinde, huzurlu paylaşımlarda bulunmanın zamanıdır. Yakın çevrenizdeki kişilerle ilişkiniz önem kazanır. Bir problem olduğunda, can bildiğimiz kişilerin bize destek olmasını bekleriz. Bu dönemde Aslanlar, karşıt görüşte olan kişilerle çatışmadan, belli bir uyum ve denge çerçevesinde, yapılarında bulunan cömertlik, sıcak yüreklilikle ilişki kurmaya çalışırlar. Ancak her zaman bu böyle olmayabilir. Bazen arzularımız, hayata bakış açımız gereği veya geçtiğimiz süreç nedeniyle biz de insanlardan anlayış, samimiyet bekleriz. Bir problem olduğunda, tek başımıza altından kalkmaya çalışsak da, başkalarının da bize destek olmasını, anlayış göstermesini bekleriz. Çünkü bizim de arzularımız ve isteklerimiz vardır.

22 Eylül- 7 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Merkür, maddi konularda aynı geri hareket döneminde olduğu gibi, öyle çok açılmak zamanı değildir. Oturup hesabımızı iyi yapacağız. Nereye ne veriyoruz, hangi ürüne para yatırıyoruz. Harcamaların bir muhasebeci gibi denetlenmesinde yine fayda var. Mars, 27 Eylül tarihinde Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, görüşmeler, sosyal haklar, sigortalı çalışma, sağlık şartlarının iyileştirilmesi, sağlamlaştırılması mümkün. Bu da iyi bir gelir anlamına gelir. Hesabımızı daha iyi yaparız, ona göre bütçemizi ayarlarız. Geçtiğimiz 30 Ağustos tarihinden bu yana üzerinde düşündüğümüz, yararlı olacağına inandığımız işlerimizi yürürlüğe koyabiliriz. Alacakların tahsili, yeni işler, alış-satış konularında sağlam kararlar verilir.

23 Eylül- 18 Ekim tarihleri arasında Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Ailenizi ilgilendiren konular, eviniz, yerleşim yerinizle ilgili meseleler üzerinde odaklanacağız. Baskın kişi olmaya çalışabiliriz. İsteklerimizi kabul ettirmekten yana olabiliriz. Bunun ayarını iyi bilmek gerekiyor. Evli ancak sorunlu bir ilişkiniz varsa, problemleri mantıklı şekilde ele alınız. Oturduğunuz evden memnun değilseniz, bir başka yere taşınmayı düşünebilirsiniz. Eğer bekarsanız ve birlikte yaşamayı düşündüğünüz birisi varsa, bunun artı ve eksilerini gözden geçiriniz. Aile büyüklerinizle alakalı sağlık sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz. Bu dönemi yöneten Mars, 27 Eylül tarihinde Oğlak burcunda ilerleyecek. Özellikle sağlık, iş konuları, düzenlenmesi mutlaka gereken tetkik ve incelemeleri göstermektedir. Bunları ihmal etmeyiniz. Hedefinize, ideallerinize göre planlar yapınız.

26-30 Eylül arası:

27 Eylül- 9 Kasım tarihleri arasında etkili olacak Mars-Oğlak burcu seyri azimli ve kararlı bir şekilde işlerinizi yoluna koymanızı ve sorumluluklarınızın farkında olarak hareket etmeniz gereken süreç anlamına geliyor. Otorite konumunda bulunan kişiler veya hayatın bizzat kendisi sizi sorumluluk almaya zorlar. Siz kendi istekleriniz doğrultusunda ilerlemek isterken, dışarıdaki dünya buna dur diyebilir. Kimseyle çatışmadan, işinizi ve sorumluluklarınızı bilirseniz bu süreci rahat atlatabilirsiniz. Eğer bedensel ve ruhsal anlamda sağlığınızla ilgili sorunlarınız varsa, bu dönemde mutlaka doktor kontrolünüzü yaptırınız. Mars Oğlak burcu geçişinin olumlu tarafları da var. Her türlü engelle savaşmanızı sağlar ve size direnç kazandırabilir.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-17-18-21-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-19-20 Aşkta En Şanslı Günler : 8-9 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-28-29

Yeniay : 25-26-27-28(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EKİM

1-9 Ekim arası:

Sevgili Aslanlar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, yeni birileriyle özel anlamda karşılaşmak ve tanışmak, iş görüşmelerinde bulunmak, çevre değişikliği yapmak, yakınlarınızla bağlantınız, sanatsal becerileriniz, bu yöndeki eğitim, kurs veya özel bir ders almanız gibi bilgilenmeye, iletişime dönük kararların alınma zamanıdır. Bu kararların alınmasındaki etkin durumları ve dikkate değer noktalarını Yeniayın görünümleri çerçevesinde ele almak tabii ki faydalıdır. Ay-Satürn görünümü, yukarıda saydığım alanlarda gayet olumludur. Ciddi düşünce, fikir ve kararlarımızı uygulamak adına bize kuvvet, sabır ve dayanıklılık verir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, bilgilenmemiz, daha fazla insana ulaşmamızda destekleyicidir. Aşkta tarafların birbiriyle fikirsel yöndeki uyumunu işarete eder. Hiçbir şey hafife alınmaz, önemsenir. Ay-Pluto görünümü, günlük hayatta başarı, güç, kararlılık anlamında bir hayli etkin olma arzumuzun işaretçisidir. Bu anlamda derinlikli düşünürüz, her bir detayı önemseriz. Başarılı olmak isteğimiz, güce sahip olma arzumuz yoğundur. Venüs-Neptün görünümü her ne kadar olumlu gibi dursa da, eğer evimiz, ailemiz, parasal konularda ve ilişkimizde çok önemli kararlar alınacaksa tabii ki üzerinde düşünmek, artı ve eksileriyle hesap etmek lazımdır. Şu anda gözümüze hoş görünen şey, zamanla sorun çıkartabilir. O nedenle, satın almak, yatırım yapmak, cinsellik, miras, hukuk konularında uzmanlara danışalım. Sözleşmeler altına imza atmadan önce bir daha bakalım.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu çevremizle olan iletişimi hoş ve paylaşımcı hale getiriyor. Hem yakınlarımızla sıkça görüşeceğiz hem de kardeşlik, sevgi, uyum ve güzellikten yana olacağız. Değerlerimizin önemini bilerek, kiminle nasıl konuşmak ve nasıl anlaşmak gerektiğinin farkında olacağız. Merkür-Terazi burcu geçişi, yetenekli olduğumuz konularda iletişimde bulunarak, insanlarla bir araya gelerek fikirlerimizi ifade etmemizde faydalıdır. Sanatsal faaliyetlerde bulunabiliriz. Güzellik eğitmenliği, ilişki danışmanlığı gibi. Birileri sizi arayabilir, bir araya gelebilirsiniz, bazı konular üzerinde gözlemde bulunabilirsiniz. Yeni bir ilişkinin iletişim anlamında size yönelişinin işaretçisi olabilir. Kısa seyirli geziler olabilir.

10-16 Ekim arası:

Sevgili Aslanlar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, sizin için hakikaten önemli olan ve gerekli gördüğünüz bir konuda fikirlerinizi ifade etmek arzunuzu işaret ediyor. Bundan pek geri adım atmaya istekli değilsiniz. Ancak başkaları ne diyor, ne düşünüyor bunlara da bakmak gerekiyor. İddialı ve baskın bir şekilde değil de, ılımlı ve işbirliğine yatkın şekilde bunları ortaya koyarsanız başarılı olabilirsiniz. Bu Dolunayda, farklı görüşlere açık olmak, ortam şartlarına bir bakmak lazım. İki hafta önce alınmış kararların bugün sonuçlarıyla karşılaşacaksınız. Bunların alt yapısı önemli. Ani kararlar vermekten kaçınalım. Düşünelim, taşınalım, bilenlere soralım, maceracı değil aklımıza başımızda düşünelim. Eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda buna önem verirsek, gittiğimiz yolun farkında oluruz ve bu yolun gereklerine göre mücadelemizi veririz. Dolunayın görünümleri içinde en dikkat çekeni, Merkür-Pluto arasında gerçekleşecek. İşlerinizi, düzgün, verimli, sağlıklı şekilde takibini yapmanız gerektiğini işaret ediyor. Tecrübesi olan kişilere danışınız. Birilerinin desteğine ihtiyacınız varsa, bunu istemekten çekinmeyin. Eğer yeni bir adım atmak istiyorsanız, planlı olmakta yarar var. Tansiyon veya diğer sağlık şikayetlerinizi önemseyiniz. Ay-Uranüs kavuşumu, sizin uzaklara gitmek, farklı yerler görmek, yaşamanıza bir renk katmak, problemlerden kurtulmak arzunuzun işaretçisidir. Ancak dediğim gibi, aceleyle karar vermek yerine, duruma bir daha bakmak yararlı olur.

17-23 Ekim arası:

18 Ekim- 12 Kasım tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Yay burcu dönemi, canlanma, hareketlenme, aktif olma, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme anlamında armağan olarak görüyorum. Özellikle ilişkilerde yolculuklar, iletişim, yeni tanışmalar çok kıymetlidir. Kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz. Özellikle bekar Aslanlar için yeni tanışmaları simgeliyor. İlişkisi devam edenler için çok güzel paylaşımlar söz konusu olacaktır. Hayatı birlikte keşfetmek bu geçişin etkileri arasındadır. Genel olarak Venüs-Yay burcu geçişi, pozitif etkili, iyimser, coşkulu ve hevesli olunduğu zaman anlamına gelir. Hayallerin gerçeklere galip geldiği, hayatın eğlenceli, rahatlatıcı aktivitelerine yöneldiğimiz bir süreçtir. Söylenenler, etrafımızda olan bitenler hakkında iyimser düşünüldüğü bu dönemde aşkla buluşmak kolaydır. Karşımıza birisi çıkar, hayatımızdaki kişi aşkı bize hesapsızca sunar, problemler göz ardı edilir, sorgulamalar geride kalır.

23 Ekim- 21 Kasım tarihleri arasında, Güneş-Akrep burcunda ilerleyecek. Ailevi ilişkiler ön planda olacak. Kendinizi her anlamda güvende hissetmek isteyeceğiz. Aileniz, yuvanız, miras, mal, mülk, emlak ile alakalı konularla yakından ilgilenebilirsiniz. Kişi bu istekle, ilerisi adına bir yer satın almayı ve oraya yerleşmeyi düşünebilir. Ailemizle karşılıklı konuşacağız, neler yapacağımızı tespit edeceğiz. Şartları gözden geçireceğiz. Ilımlı ve paylaşımcı düşüneceğiz. Kendi geleceğimizi ilgilendiren bir durum söz konusu ise, evden ayrılmak, tekrar evimize dönmek v.b. Bunları da gözden geçireceğiz.

24-31 Ekim arası:

Sevgili Aslanlar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, ailemizi yakından ilgilendiren konularda verilecek kararların ve yuvamızla alakalı dönüşüm ve değişimlerin işaretçisidir. Yeni bir yere taşınmayı düşünüyorsanız, bu konuda bütçenizi gözden geçirmelisiniz. Yarar ve zarar hesabınızı iyi yapmalısınız. Aile içinde uzunca bir süredir, problem yaşıyor ve baskı altındaysanız, buna bir son vermek istersiniz. Bu aslında önemli bir karardır. Üzerinde düşünmekte yarar vardır. İş veya özel bir nedenle, başka bir şehirde yaşamayı düşünenler için bu Yeniay bir alışma dönemidir. Biraz sabırlı olmalı, işlerinizi yoluna koyana kadar kendinize zaman tanımalısınız. Miras, nafaka, hisseli bir para, evin satılması gibi durumda olanlar için bu Yeniay, bir hayli etkileyici bir değişimi, yenilenmeyi işaret eder. Bu sizin için ilerisi adına verilmiş önemli bir karar olacağı için, tabii ki çıkarlarınızı gözetmelisiniz. Bu Yeniayda sağlığınız, çalışma hayatınızla ilgili konularda sağlam ve uzun vadeli olanı tercih etmelisiniz. Sizi zorlayan sağlık problemlerinizi doktora gösterirseniz, rahatlarsınız, canlanırsınız. Bu Yeniay, size asıl ihtiyacınız olanı ve sizin için gerekli olanı karşınıza getirir ve siz bu durumlar doğrultusunda kararınızı verirsiniz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-6-7-15-19-23-24-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-17-30-31 Aşkta En Şanslı Günler : 6-7 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26

Yeniay : 22-23-24-25(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

KASIM

1-6 Kasım arası:

Sevgili Aslanlar bu hafta başkalarıyla olan bağlantılarda, ne fazla iyi niyetlili ne de endişeli, kuşkulu düşünmenin faydası yok. Gönlünüzden geliyorsa birlik ve bütünlük içinde paylaşımda bulunabiliriz. Ancak gelmiyorsa kendimizi zorlamanın anlamı yok. Önemli olan sağlıklı paylaşımdır. Bunun dışındakilerin kimseye faydası yoktur. Kredi, miras, nafaka, mal, mülk konularında başkalarının bize sunduğu ile bizim beklentimiz farklı ise, bunun üzerinde iyi bir muhasebede bulunmak şarttır. İhtiyaçlarımızı bütçemize uygun şekilde düzenleyelim. Emeğimizin, hakkımızın karşılığını istemek hakkımızdır. Haftanın tüm görünümleri, aile yaşamımız, çalışma hayatımızda sağlıklı paylaşımdan yana olduğumuzu gösteriyor. Yeni ve heyecan verici güzel gelişmeler yaşanabilir.

7-13 Kasım arası:

9 Kasım - 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Farklı ve genelde kurallara uymayan tarzda ilişkiler yaşanır. Böyle bir hayatınıza girebilir veya siz özgür hareket etmeyi tercih edersiniz. Kolayca aşık olan partner, ilişkinin sorumluluğu yüklenmek istemeyebilir. Bazen oldukça ateşli davranır bazen de varlığı ve yokluğu belli değildir. Keyifli zamanlar geçirilir. Ancak bu evliliğe veya uzun süreli beraberliğe dönüşmez. Uzun süredir birlikte olanlar dahi partnerinin sıra dışı davrandığını hissedebilir. İlişkisinde problem yaşayan Aslanlar, bu dönemde partnerin kendisini biraz daha fazla öne almak istediğini görecektir. Kişi problemleri kaldıramayacağına dair sinyaller verebilir, bu da Aslanlar için yorucu olabilir.

12 Kasım - 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Aslanlar için çalışma hayatıyla ilgili konular önemli olmaya başlar. Kendimizi hangi iş alanında veya konuda göstermek istiyorsak, liderlik arzumuz, sorumlulukları gerçekleştirme azmimiz yüksektir. Ancak bir o kadar da bazı belirsizlikler olmaktadır. Bu geçiş bazı konuların derlenip toparlanması gerektiğini işaret etmektedir. Karamsarlık söz konusu olabilir. Çalışma hayatınızda ilişkilere önem vermek gerekiyor. Pek sevimli kişilerle karşılaşmazsınız. Çoğu mesafeli ve sadece iş münasebetiyle konuştuğunuz kişiler olacaktır. Biraz sakin olup detaylara bakarak hareket etmekte fayda vardır.

12 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Sürpriz yeniliklerle karşılaşabilirsiniz. Bir anda hayatınıza dahil olan bir kişi veya bir gelişme sizi canlandırır. Hevesli olacaksınız. Tabii ki gerektiğinde olasılık hesabı da yapacağız. Fikirlerimiz, bakış açımız, inanç ve prensiplerimiz, aşk hayatımızla ilgili konularda bir hayli etkili olacak. Ayrıca dış dünya ile olan temaslarımızda biz neyi hedefliyor ve neye inanıyorsak ona göre kararlar vermek isteyeceğiz. Birilerine göre değil kendimize göre hayatı ele alacak ve ifade edeceğiz. Her konuda mutlaka bir söz edecek, başkalarıyla bu bilgileri paylaşacak fakat birileri yanlış bulduğunda içerleyeceğiz. Bilgimiz yetersizse, tecrübemiz kafi değilse, bir de kendimize güvenimiz çok ileri derecede ise öğrenmeye çalışmalı, ben biliyorum dememeli, eksiklerimizin de farkında olmalıyız.

14-20 Kasım arası:

Sevgili Aslanlar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, mesleki statümüz, işveren konumundaki kişilerle ilişkimiz, ailemiz ve yaşamsal konulardaki hedeflerimizin kalıcı ve gerçekçi bir şekilde ele alınmasını gerektiriyor. Hatırlarsanız, geçtiğimiz iki hafta önceki Dolunayda, ailemiz ve evimizle ilgili konular üzerinde yoğunlaşmıştık. Derinlikli bir analizde bulunarak mal, mülk, miras gibi meseleleri gözden geçirmiştik. Bu Dolunayda, gerçekçi, uzun vadeli ve uygulanabilir plan ve projelere, işlere yönelmeliyiz. Çünkü huzur bulmak, geleceğimizi sağlam temeller üzerinde kurmak buna bağlı. İşimizde sorunlar varsa, yanlış hedeflere yönelmemek, sorumluluk bilinciyle hareket etmekte yarar var. Her şeyi sürekli olarak didiklemek, geçmiş meseleler üzerinde durup kendinizi huzursuz etmek ne kadar yanlış ise, inatçı tavırlar, öfkeli tepkiler, değişime kapalı durmak o denli yanlıştır. Bu Dolunay bir değişim, dönüşüm ve yenilenme kararını işaret ediyor. Başka bir yere taşınabilirsiniz, iş yerinizi değiştirebilirsiniz, evinizi yenileyebilirsiniz, alıştığınız bir yerden başka bir yere tayin olabilirsiniz. Bütün bunlar cesaret ister. Eğer gerekiyorsa siz de buna inatla karşı durmamalısınız. Dolunayın Pluto ile görünümü, sağlık, çalışma hayatı, ailenizle ilgili konularda gerçekçi ve şartlara uygun düşünmenin, sorunları veya yapılması gerekenleri akıllıca ele almanın önemini vurguluyor.

21-30 Kasım arası:

21 Kasım - 21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcu geçişi, aşkta daha ciddi hareket etmeyi ve düşünmeyi sağlıyor. Bunun nedeni, Satürnün buradaki etkisidir. Öyle kolay kolay ilişkilerde her şeyin emrimize amade olduğunu söyleyemeyiz. Aşkta fikren anlaşmak kadar sorumluluk ve hoşgörünün de yeri ve önemi büyüktür. Kaldı ki, Satürn burcunuzla uyumlu görünüm yaptığı için, yaşça olgun kişilere daha fazla çekilirsiniz. Birbirinize verdiğiniz önem, farklı görüşlerinize saygı göstermenize bağlı olarak gelişecektir.

Sevgili Aslanlar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, hayatı güzelleştirici, aktif hale getirici, canlandırıcı ve ferahlatıcı yeniliklere kavuşmak, tadını çıkarmak arzunuz ve kararların işaretçisidir. Kendinizi ortaya koymak hevesi, aşkta, yakın çevrenizle olan bağlantınızda, sağlığınız ve başkalarıyla ortaklaşa iş ve ilişkilerinizde bir hayli yüksektir. Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Terazi burcunda ilerlediği için, iletişim ve yakın bağ kurabilme gücümüz bir hayli yoğun. Eğitim, ticari, hayat felsefemiz sadece kendimiz adına değil, başkalarının da adil bir düzende, seçkinlik ve huzurla yaşaması içindir. Çocuklarımız veya çocuk sahibi olma arzumuz bu Yeniayda ele alınacak konular arasında yer alır. Maddi koşullarımıza göre gözden geçirelim. Yeniayın görünümleri yapılacak bir değişikliğin gayet sakin ve sorumluluk çerçevesinde ele alınması gerektiğini, yenilik düşünüyorsak bunun alt yapısının mutlaka sağlamlığına bakılmasının önemini vurgulamakta. Mevcut işimizde planlı ve disiplinli çalışmak, bazen de yoğunluk zorlayıcı etkenler ise, tabii ki iyileştirme yönünde düşünmek lazım. Sonuçta hiçbir şey sağlığımız kadar önemli değildir. Karşımıza bir fırsat çıktığında iş ortamı ve haklarımız konusunda taviz vermeyelim. Bütçemize özel önem verelim. İhtiyaçlarımızı alırken, uzun ömürlü olanı tercih edelim. Bunlara dikkat edersek, doğru kararlar almış oluruz.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-11-12-15-16-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 7-8-13-14-27-28 Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-29-30 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22

Yeniay : 19-20-21(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ARALIK

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyredecek Merkür, disiplinli düşünmenin, işlerinize odaklanmanın, genelde başarıya endeksli düşünmenin, kurallara uyarak yaşamanın işaretçisi olarak Aslanları bir miktar zorlayıcı olabilir. Merkür, kazanç sağlayan işlere yönelmenin, hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere sıkı çalışmanın gerektiğini gösteriyor. Tabii ki ciddi bir şekilde planlamada bulunmanız lazım. Çünkü eğer işlerinizi üstünkörü yaparsanız başarıya ulaşmanız kolay olmayabilir. Eksiklerinizi tamamlamanız, yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi kabul etmeniz gerekebilir.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak, ikili ilişkilerde paylaşımın kalitesini anlamamızda rehberlik edicidir. İlişkisi düzgün seviyedeki çiftler bu dönemde aralarındaki farklılıklara saygı gösterdikleri için, birbirlerini sıkboğaz etmezler. Problemli çiftler arasında belli bir mesafe oluşabilir. Partneriniz özgür davranışlar sergileyebilir, kayıtsız davranabilir, arkadaşça yanaşmanızı bekleyebilir. Bağlılık düşük seviyededir. Bu durum sorunların çözülmesinin önüne geçebilir. Bu süreçte size tavsiyem, eşinize, sevgilinize karşı baskı uygulamak yerine, onun bu dönemdeki davranışlarını izlemeniz, yeri geldiğinde konuşmanız ancak tartışmalardan kaçınmanızdır. O farklı düşünebilir, siz de farklı. Sürpriz bir beraberlik yaşanabilir.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Aslanlar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, öğrendiklerimizi, bilgi ve tecrübelerimizi sosyal gruplar içinde dile getirmenin, amaç ve hedefinize göre ideallerinizi gözden geçirmenin işaretçisidir. Son iki hafta önceki Yeniayda aşk hayatınız, çocuk, yeteneklerinizi değerlendirme yolunda odaklanmıştınız. O günden bu yana yaşananların sizin üstünüzdeki etkisine göre, şimdi tercihim şu yönde diyerek karar verebilirsiniz. Bu Dolunay yararlı sonuçları, gelişmeleri işaret ediyor. Ancak yine de, sağlamlık, güven, istikrar unsurunu özellikle çalışma hayatınızla ilgili konularda mutlaka önemseyelim. Gerçekçi düşünelim. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerlediği için, tabii ki size bir ciddiyet ve sorumluluk getiriyor. Yaptığınız işin artı ve eksilerini tartmanızı sağlıyor. Üretime dönük düşünmenizde yardımcı oluyor. Dolunayın Mars ile görünümü, ilişkide her iki tarafın da ideallerini, beklentilerini ortaya koyarak, bundan sonrası için yeni bir adım atmalarında yardımcıdır. Burada önemli olan, farklı yönlerinizi ortak bir potada birleştirmektir. Bunu yapabilenler aynı yolun yolcusu olurlar.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Mars, genel ifadesi gereği, yapmak istediklerinizi, hedeflerinizi veya içinde bulunduğunuz durumu başkalarına bağımlı şekilde çözmek yerine, kendinize güvenerek halletmeniz gereken zaman dilimidir. Yatırımlarınızda, ilişkilerinizde, parasal alışverişlerde, mutlaka dikkatli olmak, dağılmamak ve iyi niyetinizin sınırlarını bilmek lazımdır. Eğer arkanızda güçlü bir ortağınız, aileniz veya karşılıksız bir şekilde size yardım edecek bir insanınız varsa ve siz de bu yardımlaşmaya açıksanız, bu süreci kolaylıkla geçirirsiniz. Ancak Aslanın gururunu biliyoruz. Buna fazla izin vermeyecektir. Benim tavsiyem bu seyir süresince gerçekçi bir şekilde hedeflerinizi gözden geçirmenizdir. İhtiyaçlarınızı karşılamada bütçenize göre hareket etmek faydalı bir yoldur. Hesabınızı bilmenizde, gereksiz alışverişlerden kaçınmanızda, kredi kartlarınıza, ödemelerinize dikkat etmenizde yarar var.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Aslanlar

1- Çalışma ortamınız
2- Staj, ustalık, çıraklık konuları
3-İş temponuz içinde üstlendiğiniz tüm görevleriniz
4-Sağlığınız
5-İş arkadaşlarınızla olan ilişkiniz ve iletişiminiz
6-Beden ve zihin arasındaki denge
7-Kişisel gayretleriniz
8-Çalışma yöntemleriniz

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

 • Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
  • İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
  • Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
  • Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
   -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
   -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
   -Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
   -Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
   -İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
   -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
   -Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
   -Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş döneminde, sorumluluklar bir hayli yoğun şekilde kendini hissettirir. İşimiz, yaşantımızda, günlük hayattaki uğraşılarımızda, saygınlık, statü, titiz çalışma, güvenilirlik olguları bir hayli önem kazanır. Para kazanmak, başarılı olmak, başarılı işler çıkarmak arzumuz yoğundur. Düzenli ve planlı bir şekilde çalışmamız veya bu türden işlere yönelmemiz gerekebilir. İşimize düşkünlüğümüz liderlik arzumuz, çevrenizdeki kişilerle olan irtibatlarımız tümüyle kıymetlidir. Eğer kişisel anlamda fazla sıkıntıya, sürekli ciddi çalışmaya, sorumluluk almaya hevesli bir Aslan değilseniz, bir hayli sıkılabilirsiniz. Kurallara uymak zorunda kalmanız, hayatın keyifli yanlarını istemekten ziyade işe odaklanmak zorunda kalmanız fiziksel ve psikolojik anlamdaki sağlığınızı bozabilir. Bunun nedeni emir altında çalışmaktan veya bir şeyi yapmaya zorlanmaktan dolayı yaşanan gerginliktir. Yapılandırma, inşa etme, öğretme anlamındaki meslekler daha fazla ön plandadır. Hayatınızı garanti altına almanın yollarını ararsınız. Bu dönemde verimli ve üretken, parasal anlamda kazanç getiren işlere yönelirsiniz ancak çalışma şartları yorucu olabilir.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Aslanlar, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için bizim de buna uygun şekilde çalışma hayatımız, sağlığımız, parasal ilişkilerimiz, haklarımız konusunda daha ciddi düşünmemiz gerekiyor. Eğer bu konularda sıkıntılarımız varsa, sözgelimi iş ortamı veya sürekli bulunduğumuz yerde sorunlarımız varsa bunlar bizi yoruyorsa, verimsiz çalışmamıza neden oluyorsa, tabii ki gözden geçirmek lazım. Yeniden bakmak, daha önce görmediğimiz bir şeyi fark etmek olur ki, hakikaten faydalıdır. Böylece gereksiz ufak tefek sorunlar ile gerçekten kayda değer önemli problemler arasındaki farkı anlamış oluruz. Bu Yeniay, bizim günlük hayatta en fazla uğraştığımız konuları, bunların yaşantımızdaki önemine göre ayırt etmemizde yardımcıdır. Böylece zamanımızı faydalı mı yoksa gereksiz yere alan uğraşılar mı, anlamış oluruz. Sağlığımız önemli. Aşırı sorumluluk, iş problemleri, duygusal çıkmazlar, mecburiyetler, insanı nasıl da yorar, stres altına sokar. O zaman, yıllık kontrollerimizi yaptıralım, şikayetlerimizi doktorumuza gösterelim. Yarım kalan işleri bitirelim, bir proje üzerinde çalışıyorsak, eksikler var mı diye bakalım. Öğrenmek, bir alanda bilgilenmek, yetkin kişi haline gelmek için bu Yeniay bize hazırlık dönemi gibidir. Biz işi sıkı tutarsak, başarılı oluruz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 9-13-17-21-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-24-25-31 Aşkta En Şanslı Günler : 26-27 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20

Yeniay : 16-17-18(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-6-31(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç