KADIN

Aslan Burcu Aylık Yorumu

GENEL BAKIŞ

Sevgili Aslanlar, 3 Ocak tarihinde Venüs, Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu enerji içinde bir saflık, temizlik ve arındırılmışlık barındırıyor. İş veya eşinizle olan alışverişlerinizde iyi niyetinizin suistimal edilmesine karşı olup, bütçenizin dengesini elinize almalısınız.

4-8 Ocak tarihlerinde Merkür, Yay burcunda gerileyecek. Aşk hayatınızla ilgili konularda şöyle bir bakıp yeni bir adım attıysanız pişmanlık duyabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili sorunlar varsa biraz mesafeli durmalı, yeni biriyle tanıştıysanız da bu kişiyi doğrudan hayatınızın merkezine oturtmaktan kaçınmalısınız. Bununla birlikte, çocuklarınızla ya da hamilelikle ilgili konularda kontrollerinizi bu dört gün içerisinde yapmalısınız. Haftalar önceki meseleleri tekrar masaya yatıracaksınız. 8 Ocak’ta Merkür düzelecek. Ancak gölgeli günleri nedeniyle 15 Ocak itibariyle aşk, yolculuk gibi konularda işlerinizi yoluna koyup gayet hızlı bir şekilde devam edebileceksiniz. Hiç yoktan birkaç hafta önceki meseleleri daha net görebileceksiniz.

12 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşan Dolunay ise mesleğiniz ve sağlığınızla alakalı meselelere biraz daha dikkatli davranıp sorumluluğu ele almalısınız. İşinizle ilgili konularda birileri size işinizi ihmal ettiğinizi söyleyebilir. Rutin bir sıkıntınız varsa bunu tekrar kontrol edebilirsiniz. Bu Dolunayda özel hayatınız, aileniz ve işinizle ilgili tüm konularda herkesi kucaklamak istiyorsunuz ancak sorumluluklarınızın bilincinde olup hem suistimal edilmeyi hem de bütçenizi incelemenizi işaret ediyor. Bu Dolunayda psikolojik anlamda kendinizi toparlayabilir, psikolojinizi rahatlatabilirsiniz. Ancak sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

19 Ocak’ta Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor, 28 Ocak’ta ise Kova urcunda bir Yeniay doğuyor. Yeniay ile aynı gün, Mars Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu, yeni bir tanışmanın, evliliğin ya da sorunlu bir ilişkinin sonlanması anlamına gelebilir. Biraz özgür olmak ve farklı bir şeyler yaşamak istiyorsunuz. Bu da sürpriz bir kararı ya da ilişkiyi işaret edebilir. Bu etkiyle Şubat ayında aşk hayatınızda oldukça güçlü bir döneme gireceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE OCAK AYI

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Aslanlar 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda seyredecek. Bu geçiş, ortaklaşa kazanç ilişkilerimizi ele almamızı gerektiriyor. Enerji ihtivasında rahatlık hali vardır, ancak bizim de gözümüzün açık olması lazım. Yaşadığımız ilişkiler, destekler, bağlantılar dikkatle ele alınmalıdır. Gelirimiz, giderimiz ve yatırımlarımız piyasanın şartlarına göre değerlendirilmelidir. Parasal konularda hesabımızı bilmemiz iyi olacak. Eğer bir ortaklık söz konusuysa, iyi niyetinizin kullanılmasına izin vermeyiniz. Alacağınızı vereceğinizi iyi biliniz. İdeallerimizi merkez alarak ve ilerisini düşünerek yuvamız, ailemiz, ilişkimiz ve kariyer hayatımızla ilgili konulara akıllıca bakalım. Bu süreç, iş hayatımızla ilgili konularda, ortaklaşa ilişkiler veya eşimiz, iş yaptığımız insanlar, yakın çevremizdeki kişiler, kardeşlerimizle olan her türlü maddi konuda, dikkatli davranmanın doğru olacağını, hesabımızı bilmemiz gerektiğini gösteriyor. Duygusal ajitasyonlara gelmeyelim. Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Aşk hayatımız, zevklerimiz, çocuklarımızla ilgili konular, becerilerimiz, zevkli yolculuklar, kurulan iletişimler, alınan haberler, gelir-geçer ilişkiler ve çocuk sahibi olma yönündeki kararlarımızın tekrar geleceğe yönelik şekilde ele alınması gerekir. Gerçekçi düşünmemizde fayda var. Karşımıza biri çıkar. Bizi heyecanlandırır. Konuşmaları, hal ve tavırlarıyla etkiler. Ancak nasıl biridir anlamak gerekir. Çocuk sahibi olmak istiyorsak bunun bir sorumluluk olduğunu bilelim. Karşımıza bir fırsat çıkabilir, bir gelişme yaşanabilir veya daha önce adım attığımız bir işle ilgili haber gelebilir. Hemen karar vermeyelim. Hazırlıklarımızı gözden geçirelim, işlerimizi tamamlayalım. Merkür geri hareketi yeniden bir bakış demektir. Aşk hayatımız-umutlarımız, geleceğimizle ilgili konularda hayallere kapılmamalıyız. Geri hareket öncesi ayrıldığımız sevgilimiz geri dönebilir. Akıllıca duruma bakmakta yarar var.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Sürpriz yeniliklerle karşılaşabilirsiniz. Bir anda hayatınıza dahil olan bir kişi veya bir gelişme sizi canlandırır. Hevesli olacaksınız. Tabii ki gerektiğinde olasılık hesabı da yapacağız. Fikirlerimiz, bakış açımız, inanç ve prensiplerimiz, aşk hayatımızla ilgili konularda bir hayli etkili olacak. Ayrıca dış dünya ile olan temaslarımızda biz neyi hedefliyor ve neye inanıyorsak ona göre kararlar vermek isteyeceğiz. Birilerine göre değil kendimize göre hayatı ele alacak ve ifade edeceğiz. Her konuda mutlaka bir söz edecek, başkalarıyla bu bilgileri paylaşacak fakat birileri yanlış bulduğunda içerleyeceğiz. Bilgimiz yetersizse, tecrübemiz kafi değilse, bir de kendimize güvenimiz çok ileri derecede ise öğrenmeye çalışmalı, ben biliyorum dememeli, eksiklerimizin de farkında olmalıyız.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Aslanlar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, duyarlılığı bilhassa gönlümüzde yükseltiyor. Belki ifade edemiyoruz hislerimizi, yaşadıklarımızı bu yüzden biraz yorgunuz veya hassasız. İlişkilerimiz, iş hayatımız, fiziksel ve ruhsal sağlığımız hepsi bu Dolunayda biraz daha ön planda. Bizi anlamaları gerekecek veya bizim ifade etmemizde yarar var. Aşkta ve hayatın genelinde bir şeylere tutunmak, güvenmek, değerlerimizi korumak içgüdümüz yüksek. İç sesimiz bize bir şeyler fısıldıyor ancak bu sese tam manasıyla inanabilir miyiz onu anlamak lazım. Görünümlere baktığımızda, sorumluluklar ön planda. Bu da ister istemez düşündürüyor bizi. Kaliteli bir yaşam, olumlu ilişkiler, güçlü fırsatlar, yakınlarımızın desteği bizim için çok önemli. Merkür bugün Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Bir de bu Yeniayda finansal konularda hesabı şaşmamak gerekiyor. Hem işimizde dikkatli olmamız hem de alacak, borçlar, krediler ve özel ilişkilerde iyi niyetin kullanılmaması için gözümüzün açık olması gerekiyor. Bağımlı, alışkın olduğumuz, ne kadar zorlansak da görmezden geldiğimiz noktalar bizi ister istemez duyarlı yapıyor. Hesabi düşünemiyoruz. Ancak göz göre göre de birilerinin veya bir şeylerin hayal kırıklığı yaşatmaması için dikkatli olmalıyız. Ben moral ve motivasyonunuzu yükseltici, sizi şöyle bir canlandırıcı, bu denli her şeyi içinize atmak yerine, şöyle bir toparlanmanızda yardımcı aktiviteleri öneriyorum. Sözgelimi sevdiğiniz dostlarınızla, güvendiğiniz kişilerle konuşun, bir araya gelin, kafanızı rahatlatın.

12 Ocak-7 Şubat tarihindeki Merkür-Oğlak geçişi, eksiklerinizi tamamlamanız, yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi kabul etmeniz gerekebilir. Ancak şunu belirteyim ki, bu geçiş genel olarak iş hayatınızı veya sizi birebir ilgilendiren konularda odaklanmanızı sağlayıcıdır. Eğer siz, ne istediğinizi biliyor ve bunun üzerine giderek elde etmek istiyorsanız, düşüncelerinizi hedefinizin üzerinde yoğunlaştırdığınızı onu elde etmeniz kolaydır. Bu geçiş mantıklı düşünerek kararlar vermenizde yardımcıdır. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Güneş-Kova burcunda ilerleyecek. Evlilik hayatınız, ilişkiniz, gruplarla alakalı temaslarınız, yenilik anlamındaki girişimleriniz, hedefleriniz, ailevi konular, ev ile alakalı meseleler ön planda olacaktır. Genelde yenilenme, değişim, özgür ifade etme konusunda kendi başınıza hareket etmek kolay olmaz. Eğer bekar bir Aslansanız karşınıza birilerinin çıkması, tanışmanız kolay olur. Devam eden ilişkilerde ise, görüş farklılıklarınız artar. Eğer arkadaşça yanaşarak, ilişkiyi hoş paylaşımlarda bulunarak yenilerseniz hiçbir sorun kalmaz.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Aslanlar 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, geleceğe dönük düşünmemizi sağladığı gibi, ilişkilerde birey olarak kendimizi kabul ettirme çabamızın da işaretçisidir. Evet biz seninle bir beraberlik yaşıyoruz ancak sen nasıl önemliysen, ben de aynı şekilde önemliyim diyoruz. Bundan pek taviz vermeyeceğiz. İş hayatı, yakın çevre ilişkilerinde de duruma bu şekilde bakacağız. Sorunlu ilişkimiz veya iş ortaklığımız varsa baskıya gelmeyeceğiz. Yanlışları açık ve net bir dille ortaya koyacağız. Evlilik olgusu tabii ki önemli. Ancak biz öncelikle karşımızdaki kişinin tavrına, hayat görüşüne, nasıl bir çevrede yetiştiğine ve ideallerine önem vereceğiz. Yeniayın oluştuğu gün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir size atılım gücü, cesaret ve yenilikçi görüşle hedefinize ulaşma kararlılığı veriyor. Bu geçiş başlı başına girişimcilik anlamı taşıyor. Bu ister özel ister iş isterse çevre edinme anlamında size destek bir kuvvettir. Sıradanlaşmış, alışagelmiş şeyler yerine, insana heyecan veren, canlandıran, yaşamı farklı açıdan görmemizi sağlayana yöneleceğiz. Bu bakış açısıyla ilişkilerimizi ele alacağız.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Siz Aslanların her yenilikte atak, cesur, dayanıklı, hareketli ve enerjinizi bir hayli aktif şekilde kullanabileceğiniz süreçtir. Eğitim hayatınızla ilgili yeni kararlar almaya, yerleşim yerinizle ilgili değişimde bulunmaya, yolculuklar yaparak her şeyi bizzat yerinde görmeye çalışırsınız. Hangi konuda olursa olsun, bir şeyi merak etmeye görün, hemen harekete geçip onu elde etmek, sahip olmak istersiniz. Zorluklar karşınıza çıktığında daha fazla hırslanırsınız. Mars astrolojik olarak efor simgesidir. Kişi fiziksel anlamda canlıdır. Harekete açıktır. Bu durum sporla ilgilenmek hem vücut gelişiminiz hem de rahatlamanız, enerjinizi boşaltmanız yönünde yardımcıdır. Kendinizi gayet iyi savunabileceğiniz, kimsenin sizi geçmemesi için hırslanacağınız bu dönemde, ön sıralarda olmak istersiniz. Yarışmalar, rekabete dayalı işler, iddiacılık, çetin şartlarla mücadele gerektiren her yerde size rastlayabiliriz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-9-10-13-14-18-19-23-24 Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-20-21-28 Aşkta En Şanslı Günler : 23-24 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16

Yeniay : 13-14-15 (Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29 (Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç