KADIN

Aslan Burcu Yorumları

GENEL BAKIŞ

Sevgili Aslanlar, 2 Aralık tarihinde Merkür, Oğlak burcunda seyrine başlıyor ve 19 Aralık’ta gerileyecek. Çalışma hayatınızda planlı ve düzenli bir şekilde ilerlemenin bir göstergesi bu enerji. Merkür-Oğlak’ta bütün zihninizle işinize yoğunlaşıp planlı hareket edeceksiniz. Sosyal ilişkiler anlamında da yenilikler beklemenize rağmen, iyi bir maddi geliri daha çok önemsiyorsunuz.

7 Aralık tarihinde Venüs, Kova burcunda olacak. Her anlamda güzel ortaklıklar kurmak ve eşinizle öncelikle arkadaş olmak istiyorsunuz. Yeni biriyle tanışabilirsiniz, bu tanışacağınız kişi de sizin çok dikkatinizi çekebilir. Size her anlamda farklı gelecektir. Kritik yapacaksınız ve yaş tahtaya basmak istemiyorsunuz.

14 Aralık tarihinde Dolunay, İkizler burcunda oluşuyor. Bu Dolunay, ileriye dönük konularda çalışma hayatınızda yenilikler aramanıza rağmen, henüz her şeyin hazır olmadığını gösteriyor. Alanınızı dar buluyorsunuz ve bu yüzden istediğiniz gibi kendinizi ifade edemediğinizi düşünüyor, istediğiniz gibi kendinizi ifade edemediğinizi hissediyorsunuz. Biraz hüzünlü ve karamsar düşünmeye açık olacaksınız. Kendinize fazla yüklenmemelisiniz.

19 Aralık tarihinde Mars, Balık burcunda seyrine başlıyor. İyi niyetinizin suistimal edilmemesi için, iş hayatınızla ve maddiyatla ilgili konuları dikkatlice incelemelisiniz. Karşınıza çıkabilecek bir fırsat şu an için iyi görünse de daha sonra zorlayabilir. Burada her şeyin hesapla götürülmesi gerekiyor. Tekrar ele almalısınız. Aynı gün Merkür Oğlak burcunda gerilemeye başlıyor. İş hayatınızdaki mevcut ilişkilerinizi tekrar gözden geçireceksiniz. Eğer olgunlaşmayan bir şey varsa, tekrar gözden geçirmelisiniz. Sağlığınızı da ihmal etmemelisiniz.

21 Aralık’ta Güneş, Oğlak burcunda olacak. Burada sorumluluklarınız artabilir. 2017’de ortaya konacak ürünlerin ve işlerin tekrar gözden geçirilmesi olarak bakarsanız, bu dönem sizin için oldukça olumlu olacak.

29 Aralık’ta Yeniay, Oğlak burcunda oluşacak. Mesai ve yoğunluk bir hayli fazla, sıkılıyor olabilirsiniz, strese bağlı hastalıklarla karşılaşabilirsiniz ancak bunun tam tersine yönelmelisiniz. Gücünüzün yettiği kadar elinizden geleni gerçekleştirmeniz yeterli ve sağlıklı olacaktır. İş hayatınızla ilgili her şeyi gözden geçirmelisiniz. Yeni yıla hızlı bir şekilde girebilmelisiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE ARALIK AYI

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyredecek Merkür, disiplinli düşünmenin, işlerinize odaklanmanın, genelde başarıya endeksli düşünmenin, kurallara uyarak yaşamanın işaretçisi olarak Aslanları bir miktar zorlayıcı olabilir. Merkür, kazanç sağlayan işlere yönelmenin, hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere sıkı çalışmanın gerektiğini gösteriyor. Tabii ki ciddi bir şekilde planlamada bulunmanız lazım. Çünkü eğer işlerinizi üstünkörü yaparsanız başarıya ulaşmanız kolay olmayabilir. Eksiklerinizi tamamlamanız, yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi kabul etmeniz gerekebilir.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak, ikili ilişkilerde paylaşımın kalitesini anlamamızda rehberlik edicidir. İlişkisi düzgün seviyedeki çiftler bu dönemde aralarındaki farklılıklara saygı gösterdikleri için, birbirlerini sıkboğaz etmezler. Problemli çiftler arasında belli bir mesafe oluşabilir. Partneriniz özgür davranışlar sergileyebilir, kayıtsız davranabilir, arkadaşça yanaşmanızı bekleyebilir. Bağlılık düşük seviyededir. Bu durum sorunların çözülmesinin önüne geçebilir. Bu süreçte size tavsiyem, eşinize, sevgilinize karşı baskı uygulamak yerine, onun bu dönemdeki davranışlarını izlemeniz, yeri geldiğinde konuşmanız ancak tartışmalardan kaçınmanızdır. O farklı düşünebilir, siz de farklı. Sürpriz bir beraberlik yaşanabilir.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Aslanlar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, öğrendiklerimizi, bilgi ve tecrübelerimizi sosyal gruplar içinde dile getirmenin, amaç ve hedefinize göre ideallerinizi gözden geçirmenin işaretçisidir. Son iki hafta önceki Yeniayda aşk hayatınız, çocuk, yeteneklerinizi değerlendirme yolunda odaklanmıştınız. O günden bu yana yaşananların sizin üstünüzdeki etkisine göre, şimdi tercihim şu yönde diyerek karar verebilirsiniz. Bu Dolunay yararlı sonuçları, gelişmeleri işaret ediyor. Ancak yine de, sağlamlık, güven, istikrar unsurunu özellikle çalışma hayatınızla ilgili konularda mutlaka önemseyelim. Gerçekçi düşünelim. Dolunayın yöneticisi Merkür-Oğlak burcunda ilerlediği için, tabii ki size bir ciddiyet ve sorumluluk getiriyor. Yaptığınız işin artı ve eksilerini tartmanızı sağlıyor. Üretime dönük düşünmenizde yardımcı oluyor. Dolunayın Mars ile görünümü, ilişkide her iki tarafın da ideallerini, beklentilerini ortaya koyarak, bundan sonrası için yeni bir adım atmalarında yardımcıdır. Burada önemli olan, farklı yönlerinizi ortak bir potada birleştirmektir. Bunu yapabilenler aynı yolun yolcusu olurlar.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Mars, genel ifadesi gereği, yapmak istediklerinizi, hedeflerinizi veya içinde bulunduğunuz durumu başkalarına bağımlı şekilde çözmek yerine, kendinize güvenerek halletmeniz gereken zaman dilimidir. Yatırımlarınızda, ilişkilerinizde, parasal alışverişlerde, mutlaka dikkatli olmak, dağılmamak ve iyi niyetinizin sınırlarını bilmek lazımdır. Eğer arkanızda güçlü bir ortağınız, aileniz veya karşılıksız bir şekilde size yardım edecek bir insanınız varsa ve siz de bu yardımlaşmaya açıksanız, bu süreci kolaylıkla geçirirsiniz. Ancak Aslanın gururunu biliyoruz. Buna fazla izin vermeyecektir. Benim tavsiyem bu seyir süresince gerçekçi bir şekilde hedeflerinizi gözden geçirmenizdir. İhtiyaçlarınızı karşılamada bütçenize göre hareket etmek faydalı bir yoldur. Hesabınızı bilmenizde, gereksiz alışverişlerden kaçınmanızda, kredi kartlarınıza, ödemelerinize dikkat etmenizde yarar var.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Aslanlar

1- Çalışma ortamınız
2- Staj, ustalık, çıraklık konuları
3-İş temponuz içinde üstlendiğiniz tüm görevleriniz
4-Sağlığınız
5-İş arkadaşlarınızla olan ilişkiniz ve iletişiminiz
6-Beden ve zihin arasındaki denge
7-Kişisel gayretleriniz
8-Çalışma yöntemleriniz

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
-Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
-İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
-Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
-Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş döneminde, sorumluluklar bir hayli yoğun şekilde kendini hissettirir. İşimiz, yaşantımızda, günlük hayattaki uğraşılarımızda, saygınlık, statü, titiz çalışma, güvenilirlik olguları bir hayli önem kazanır. Para kazanmak, başarılı olmak, başarılı işler çıkarmak arzumuz yoğundur. Düzenli ve planlı bir şekilde çalışmamız veya bu türden işlere yönelmemiz gerekebilir. İşimize düşkünlüğümüz liderlik arzumuz, çevrenizdeki kişilerle olan irtibatlarımız tümüyle kıymetlidir. Eğer kişisel anlamda fazla sıkıntıya, sürekli ciddi çalışmaya, sorumluluk almaya hevesli bir Aslan değilseniz, bir hayli sıkılabilirsiniz. Kurallara uymak zorunda kalmanız, hayatın keyifli yanlarını istemekten ziyade işe odaklanmak zorunda kalmanız fiziksel ve psikolojik anlamdaki sağlığınızı bozabilir. Bunun nedeni emir altında çalışmaktan veya bir şeyi yapmaya zorlanmaktan dolayı yaşanan gerginliktir. Yapılandırma, inşa etme, öğretme anlamındaki meslekler daha fazla ön plandadır. Hayatınızı garanti altına almanın yollarını ararsınız. Bu dönemde verimli ve üretken, parasal anlamda kazanç getiren işlere yönelirsiniz ancak çalışma şartları yorucu olabilir.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Aslanlar, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle Oğlak burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için bizim de buna uygun şekilde çalışma hayatımız, sağlığımız, parasal ilişkilerimiz, haklarımız konusunda daha ciddi düşünmemiz gerekiyor. Eğer bu konularda sıkıntılarımız varsa, sözgelimi iş ortamı veya sürekli bulunduğumuz yerde sorunlarımız varsa bunlar bizi yoruyorsa, verimsiz çalışmamıza neden oluyorsa, tabii ki gözden geçirmek lazım. Yeniden bakmak, daha önce görmediğimiz bir şeyi fark etmek olur ki, hakikaten faydalıdır. Böylece gereksiz ufak tefek sorunlar ile gerçekten kayda değer önemli problemler arasındaki farkı anlamış oluruz. Bu Yeniay, bizim günlük hayatta en fazla uğraştığımız konuları, bunların yaşantımızdaki önemine göre ayırt etmemizde yardımcıdır. Böylece zamanımızı faydalı mı yoksa gereksiz yere alan uğraşılar mı, anlamış oluruz. Sağlığımız önemli. Aşırı sorumluluk, iş problemleri, duygusal çıkmazlar, mecburiyetler, insanı nasıl da yorar, stres altına sokar. O zaman, yıllık kontrollerimizi yaptıralım, şikayetlerimizi doktorumuza gösterelim. Yarım kalan işleri bitirelim, bir proje üzerinde çalışıyorsak, eksikler var mı diye bakalım. Öğrenmek, bir alanda bilgilenmek, yetkin kişi haline gelmek için bu Yeniay bize hazırlık dönemi gibidir. Biz işi sıkı tutarsak, başarılı oluruz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 9-13-17-21-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-24-25-31 Aşkta En Şanslı Günler : 26-27 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 19-20

Yeniay : 16-17-18(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-6-31(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç