KADIN

Akrep Burcu Aylık Yorumu

GENEL BAKIŞ

Sevgili Akrepler, 3 Ocak tarihinde Venüs, Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir, oldukça iyi bir etki. Aşkta güzel ve naif duygulara eğileceksiniz. Sevgi ve şefkat duyguları ön planda olacak. Ailenizden çok sevgi göreceksiniz. Çocuklarınızın yeteneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bunun yanında aşka çok yatkınsınız. O kadar güzel bir enerji ki, yaşamın farklı bir yönünü ve kendi gücünüzü keşfedeceksiniz.

4-8 Ocak tarihlerinde Merkür, Yay burcunda gerileyecek Kişisel kararlarınızı bir daha gözden geçirmenizi işaret ediyor. Maddi konularda aceleci kararlar vermemelisiniz. Bütçenizi önemseyerek ilerleyip garantiyi önemsemelisiniz. 8 Ocak’ta Merkür düzeliyor, 15 Ocak’a kadar opsiyonlu olursanız maddi konularda vermek istediğiniz kararları yürürlüğe koyabilirsiniz. Ancak yine de, dikkatli olun.

12 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşan Dolunay ise yolculuklar, yakın çevre, iş hayatı gibi konularda hesabı bilememe etkisi yaratabilir. Yakın çevrenizle ilişkilerinizde mümkün olduğunca özenli olmalısınız. Merkür deOğlak burcunda olacağı için sorunları görebilirsiniz, bu nedenle temkinli olmalısınız. Sizin hoşunuza gitmeyen taraflarını ve insanları tekrar keşfedebilirsiniz. Aşk ilişkilerinde sevdiğiniz kişiye karşı özlem duyabilirsiniz. Yüreğinizin sesine gitmeniz önemli ancak karşınızdaki kişiyi iyi tanımalısınız. Bürokratik konular da etkili. İletişime son derece önem vermelisiniz. Biraz hassas bir dönem olacak ancak hayatınızın düzelmesi gereken yönlerini düzeltebileceksiniz.

19 Ocak’ta Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor, 28 Ocak’ta ise Kova burcunda bir Yeniay doğuyor. Bu Yeniayın oluştuğu gün de Mars Koç burcunda olacak. Özellikle aile ilişkilerinde bir kopma mümkün olabilir. Ancak bu kopma, olumsuz bir kopma değil. Farklı ve sıradışı bir şeyler yapmak istiyorsunuz, ancak sizi engelleyen bir şeyler olup olmadığını incelemelisiniz. Mevcut iş koşullarınız sizi engelliyor olabilir. Özellikle çalışma hayatı ve sağlığınızla ilgili konularda çok dikkatli olacaksınız. Her şeyi yapmaya çalışmak yerine ekip olarak çalışmaya yönelmelisiniz. Farklı yönlerinizi öne çıkartacak şekilde hareket etmeli, sabırlı ve dikkatli olmalısınız. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE OCAK AYI

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Akrepler 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Tutkulu, istekli bir şekilde ilişkilere bakmaktan yanayız. Romantizm, ılımlılık, şefkat ararız. Aşk hayatımızla ilgili konularda ılımlı düşünürüz. Kimseyi kırmak gücendirmek, sonra da uğraşmak niyetinde değiliz. Romantik sözlere, güzel niyetlere, sevgi dolu buluşmalara açığız. Ancak bir yandan da tabii ki dikkatliyiz, bize ait olanı sahipleniyoruz, tutkuluyuz. Geçmişte yaşananlara endişeden uzak, iç gözlemde bulunarak bakabilmemiz kolaylaşır. Hani bazen insan aşkta kendini garip, kafası karışmış, gerçeklerden uzaklaşmaya hazır bir halde hisseder ya. Çünkü canınız acıyordur. Belki yaşadığınız eski tecrübeler veyahut mevcut sorunlarınız sizi baskı altına almıştır. İşte Venüs, dönemi bunları restore edicidir, moral yükseltir. Aşkta ılımlı paylaşımın, hoş duyguların, yücelen sevginin işaretçisidir. Partnerimizin bize olan güzel yaklaşımları ve romantik jestleri hoşumuza gider. Öyle para pul gözümüz pek görmez. İsteriz ki, sevgilimiz bizi el üstünde tutsun. Ancak ben derim ki, ilişkisi yeni başlayanlar, karşınıza çıkan kişiye dikkat edin, onu tanıyın. Hemen kanmayın. Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür: Parasal kazanç, bağlantılar, girişimler ve işlerle alakalı konular, yatırım, ticaret ve hukukla alakalı konular ve parasal meseleler, sözleşme, kira kontratları, veraset davaları, para kazanmak amaçlı yapılan yolculuklar, eşinizin veya sizin bir akrabanızla alakalı maddi konular, taşınmaz mallar, eğitim giderleri, menkul değerler, borsa işleri, bir ürünün pazarlanması, para kazanmak amaçlı çalışmalar, gelir artışı, vergilerle ilgili konularda daha önce verilmiş kararları gözden geçirmemiz, bütçemizin ayarını bilmemiz gerekiyor. Şartların, durumun farkında olarak hareket edelim. Elimize geçeni har vurup harman savurmayalım.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Cesaretlilik ön planda. Kazanmak adına kendinizi gösterecek, fikirlerinizi ifade edecek, yaratıcı yeteneklerinizi sergileyeceksiniz. Bu anlamda güçlüsünüz. Geniş alanlarda sanatınızı icra edebilirsiniz. Eğitim ve iş hayatını bir arada sürdürerek para kazanabilirsiniz. Tecrübe edinebilirsiniz. Bu yılki geçiş, büyümek adına akıllıca düşünmeyi, buna göre deneyim sahibi olma anlamı taşıyor. Parayı kazanıyoruz ama bunu çalışarak, kendimizi ifade ederek yapabiliyoruz. İhtiyaçları almak, olumlamada bulunmak, kısa seyirli geziler, öğrenmek, deneyim sahibi olmak, sevdiklerle bir araya gelmek söz konusu olabilir. Ancak ne olursa olsun üzerimizde baskı kuran değil bizim de kendimizi ifade edebileceğimiz ilişkilere daha fazla önem veriyoruz. Merkür-Yay burcunda gölge yanları fazlaca olan bir etkidir. O nedenle bizim de, uzmanların görüşlerine, bir bilene sormamızda yarar vardır. Paramızı ölçülü ve idareli bir şekilde harcamak, geri ödenmesi zor olan borçlara girmek yanlış olacaktır.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Akrepler 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, alıştığımız yaşamdan, çevreden, bildiğimiz, tanıdığımız insanlardan uzakta olmanın hassasiyetini vurguluyor. Bize göre değil belki ama hayat mücadelesi, eğitim, ticaret veya farklı nedenlerle başka yerlerde yaşıyoruz, yaşamak zorunda kalıyoruz. Burada önemli olan yarınlarınız adına düşünmeniz, güvencenizi önemsemeniz ve duygusallık yerine mantıklı şekilde meselelere bakmanızdır. Gerçekten buna değiyorsa, size artı katkıları olacaksa, maddi ve manevi anlamda güven içeriyorsa sabırlı olmakta yarar vardır. Merkür bugün Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Sizler eğitim, iş, yakın çevreniz, girişimlerinizde ciddi, planlı ve programlı şekilde düşüneceksiniz. Bir şeylerin sağlam ve uzun ömürlü olması için, bu zaten şart gözüküyor. Görünümlere baktığımızda, özellikle ilişkide hem kaybetmekten korkuyoruz hem duygularımızı belli etmekten. Belki bu nedenle dışarıda çok güçlü biri gibi dursak da, aslında kendimize ait dünyada kararsız gibiyiz. Bu durum Dolunayın duyarlı etkisi nedeniyle oluyor. Birileri adına kendimizden vazgeçmemeliyiz. Gücümüzü, becerilerimizi asla hafife almamalıyız. Bunun için mücadeleden, hedefimizden vazgeçmemeliyiz. Bu Dolunayı etkili bir görünümü var. Size hayallerinizi gerçeğe dönüştürmede yardımcı oluyor. İş-eğitim-ilişkide ne istediğinin farkında olanlar bu Dolunayda gelişmeyi, hayatın farklı yönlerini keşfetmeyi, maddi-manevi anlamda doyurucu ve kazandırıcı olana yönelmeyi bilecekler. Kararlılık, sabır, azim Merkür-Oğlak geçişiyle zihninizi bir hedef üzerinde odaklamanızı sağlayacaktır.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Merkür, çevremizdeki insanlarla, iş, eğitim amaçlı konuşmaların veya yaşça büyük kişilerle sohbetlerin ciddiyetin ve disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Yeni bir yıla adım atmamıza birkaç hafta kalmış durumda. Şöyle ciddi biçimde hem hedefinizi hem mali konuları, hem de aşk hayatınızla ilgili meseleleri ele almanızda yarar var. Siz de istesiniz de istemeniz de, bu dönem iş konularını öne çıkarıcıdır. Ailevi meseleler üzerinde düşünmeyi sağlar. Sizin kişisel ihtiyaçlarınızı hangi yolla karşılayacağınız önemlidir. Bazen karamsar düşünmeye neden olabilir. Çünkü insan bastığı yeri bilmekten yanadır. Çevre ilişkilerinde belli bir mesafe duygusu ön plandadır. Yani öyle herkesle pek sıkı fıkı olmak istemezsiniz. Genelde güvendiğiniz insanlarla konuşmayı tercih edersiniz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince, ailevi ilişkiler, çalışma hayatınızla ilgili konular, ortaklaşa ilişkiniz olan insanlarla bağlantınız, bireysel girişimlerdeki kararlılığınız ve sorumluluklarınız öne çıkıyor. Özgürce geleceğinizi şekillendirmek isteğiniz yoğun. Ancak bir yandan da tam olarak ne yapacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. Hangi iş alanı sizin için daha uygun veya hangi alan kazandırıcı olur. Kimlerden destek görebilirsiniz veya kimlerle karşı karşıya gelebilirsiniz.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Akrepler 28 Ocak saat 03:07 Kova Burcunda doğacak Yeniay, ailevi-evlilik-çalışma hayatımız ve bazı önemli konularda geleceğe yönelik düşünmenin ve kendinizi yenileme arzunuzun göstergesidir. Bu yenilenmenin olması için tabii ki, duruma bireysel anlamda bir bakmak gerekiyor. Biz kimiz, nereden geldik, nereye gidiyoruz, nasıl bir ortamda yaşıyoruz, çalışıyoruz ve hedefimiz nedir. Bütün bunlara bakacağız. Kafamızda oturtacağız. Bazen şartlar insanı zorlayabilir veya planlarımızı uygulamak kolay olmayabilir. O zaman duruma bilinçli şekilde bakmak lazımdır. Bu Yeniay ailenin ve toplumun insan üzerindeki etkisini ve zorunlulukları vurguladığı için bu konularda esnek düşünmeyiz. Korunmak, sahiplenmek isteriz ve sevdiklerimizden destek bekleriz. Yeni bir yere taşınma, ofis kiralama, kiralama gibi konular gündeme gelebilir. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu geçişte zorunlu olduğumuz işlerimize ağırlık vereceğiz. Sağlıklı yaşamı, beslenmeyi, stresten uzak durmayı önemseyeceğiz. Enerjimiz yüksek ve bizim işlerimizi planlı şekilde, ayrıntılara önem vererek yapmamız yararlı olur. Etrafımızdaki insanlarla ilişkimize, iş veya günlük hayatta kullandığımız araç ve gereçlere dikkat edelim.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İster çalışıyor olun ister evde yaşamını sürdüren kişi olun burada önemli olan kendinizden, ortamınızdan, seçimlerinizden, yaşadıklarınızdan memnun muyum sorusunu kendinize sormanızdır. Eğer mevcut işinizden memnunsanız bu dönemde hırslı bir şekilde işlerinizi yaparsınız. Düzenlenmesi gerekenler canınızı sıksa da, üstesinden gelmeniz gerekir. Ancak koşturma bazen çevrenizde bulunan kişilerle aranızda sorunlara neden olabilir. Gerginlik yükselebilir. Detaylı işlerden pek hoşlanmazsınız. Çabuk sonuç almak istersiniz. İşinizden memnun değilseniz, iş değiştirmeyi düşünürsünüz. Başka planlarınız varsa bunları yürürlüğe koymayı arzularsınız. Eğer çalışmaya karar vermiş iseniz, serbest saatleri olan işleri tercih edebilirsiniz. Ancak ben derim ki, her ne yapmak istiyorsanız mutlaka iyi düşününüz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-11-12-15-16-20-21-25-26-30-31 Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-13-14-28 Aşkta En Şanslı Günler : 3-30-31 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22 (Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8-9 (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç