Suda pH Neden Önemli?

Makale Okuyucu Puanı: 9/10       Oy sayısı: 57

Günboyu tüketilen su miktarının, organlarımız üzerinde hayati bir etkisi olduğunu açıklayan Beslenme ve Diyet uzmanı Dr.Yasemin Bradley sağlık açısından özellikle doğal mineralli ve pH’ı yüksek olan suların tüketilmesi gerektiğini açıkladı. Beslenme ile alınan kalsiyum ve minerallerin bir kısmını içtiğimiz sudan da alabileceğimizi belirten Dr. Yasemin Bradley, doğal mineralli ve pH değeri yüksek su tüketilmesinin beden sağlığı açısından yararlarının yanı sıra kemik gelişiminde de yararlı olduğunu sözlerine ekledi.

Sağlıklı su ve pH

pH potansiyelinin hidrojen demek olduğunu belirten Bradley;  pH’ın bir sıvının asidik veya bazlığını gösteren bir ölçüsü olduğunu açıkladı. pH değeri 0-14 arası bir rakamla belirtilir pH dengesi yediden az olarak asidik yüksek olanlar ise alkali su olarak bilinmektedir.


Suda pH’ın önemi var mı?

Var.. Suyun pH derecesi suyla karışmış hidrojen miktarını gösterir. Topraktaki suyun pH değeri 6 ile 8.5 arasında değişir. Düşük pH’lı su asidik, aşındırıcı olabilir.

: 15-03-2011 17:03

evet,bu konuyu gıda mühendisi bir arkadaşımdan öğrendim daha yeni ve hemen suyumu değiştirdim,ph'ı yüksek olan bir su içiyorum şuan ve alkalisu içmek biz kadınlar için çok önemliymiş:ph'I düşük su yani asitli su, rahimdeki asit oranını daha da artıyormuş buda hamile kalınmasını güçleştiriyormuş:bir çok çift tüp bebek için çok para harcıyor,aslında kadın ve erkek içtikleri suyun kalitesine dikkat etseler böyle bir sorunları olmayacakmış

: 12-03-2011 17:03

Bilgiler için Teşekkürler

SON YORUMLAR

MOBİL’DE MYNET KADIN