Egzersiz Yaparken Süt İçin!

Sue Gilbert

İster yüksek kondisyonlu atlet olun, isterseniz sadece formda kalmaya, birkaç kilo vermeye çalışan biri olun kalsiyum kritik bir beslenme aracıdır. Süt kemiklerinizin güçlenmesini sağlayan ana besleyicilerden biridir.

Süt – Orjinal spor içeceği
Egzersiz reçetenize kalsiyum ekleyerek seçtiğiniz sporda amatör ya da profesyonel olarak başarılı olmamanız için bir neden yok.

• Süt kalsium almak için bir numaralı yoldur.
• Süt diğer yiyeceklerdeki kalsiyumun emilimi için de gerekli magnezyum, D vitamini ve fosfor içerir.
• Süt aynı zamanda iyi bir riboflavin kaynağıdır.
• Süt kasların yakıtı olan karbonhidrat ve kas zararlarını tedavi eden protein içerir. Bu nedenle egzersizlerde oldukça çok tercih edilir.
• Süt enerji kaynağıdır. Karbonhidratla kasların ihtiyacı olan glikojen yakıtını sağlar. Kasların inşası ve tamiri için protein sağlar ve kaybedilen suyu tamamlar.

Kaslar için kalsiyum

Kalsiyum kasların doğru düzgün çalışmasını sağlar. Kas kasılması için kalsiyum en önemli mineraldir. Kalbiniz vücudunuzdaki en önemli kastır ve kalsiyum da düzenli atışını sağlar. Kas kasılmalarının arkasında, kasların büyümesi ve gelişmesi için kalsiyuma ihtiyaç olduğu anlaşılır. Kalsiyum sizi kas kramplarından koruyabilir, egzersiz ve aşırı efor sonrası kas kramplarından sizi koruyabilir.

Kalsiyum için egzersiz

Kalsiyum kemiklerin ve kasların gelişimi, yapısını koruması için önemlidir. Kalsiyum egzersiz önemli olduğu kadar egzersiz de kalsiyum için önemlidir.
Egzersiz kalsiyumun emilimini sağlar, egzersiz yapmamak kalsiyumu azaltabilir. Bu nedenle yatan hastalar ya da tekerlekli sandalyede olanlar kemik erimesi sorunu yaşayabilirler.
 
Niçin? Çünkü egzersiz yapmazsanız günde kaç bardak süt içtiğinizin bir önemi yoktur. Siz kemiklerinizi çalıştırmadıkça ekstra kalsiyum depolanmaz. Kemikler kaslar gibidir. Kemikler canlıdır, büyümesi ve gelişimi için kemiklerimizi çalıştırmanız gerek. Doğru düzgün bir beslenme, düzenli egzersiz kemikleir güçlendirir ve korur.
Makale Okuyucu Puanı: 5/10       Oy sayısı: 13

SON YORUMLAR

MOBİL’DE MYNET KADIN