Beden Güzelliği Sırları

 

R´enee Klinik'ten Prof Dr. Reha Yavuzer ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Doruk Güçlü beden güzelliğinde, çatal ve bıçağın işbirliğini anlattı.

Beden güzelliği, giderek herkesin arzu ettiği, gövdemizin çekiciliğini, kıvraklığını, çevikliğini ortaya koyan bir unsur.

Kadın veya erkek cinsiyetinden bağımsız olarak hepimiz birtakim ideal beden ölçülerini yakalamak için çaba gösteriyoruz.

Peki bu acaba tek başına bıçakla veya tek başına çatalla olabilir mi?

Yoksa bıçak ve çatalın bir işbirliği gerekli mi? Burada adı geçen çatal ve bıçak nedir ve bunların görevleri nelerdir?

Bıçağa gelmeden önce çatalı tanımlamak lazım; çünkü çatalın gerek bıçaktan önce gerekse bıçaktan sonra birtakım görevleri var. Beden güzelliğinde çatalın tanımını ve bıçak öncesi görevlerini konunun uzmanı Doruk Güçlü'ye soruyoruz.

fitbeden 220


Beden güzelliğinde çatal nedir ?

Ne işe yarar ve bıçaktan önceki görevleri nelerdir?
Beden güzelliğinde çatala düşen görev çok büyük; bu görevleri bıçağın devreye girmesinden önce ve sonra olmak üzere ikiye ayırabiliriz.

Üzücü olan sey, geçmişte çatalımıza bu denli dikkat etmemize gerek yokken, günümüzde birçok faktörü mercek altına alıp, çatalımıza koymamız gerektiği.

Bunun en büyük sebebi değişen tarım ve hayvancılık. Biz ne kadar sağlıklı beslenirsek bir o kadar istediğimiz beden ölçüsü ve güzelliğine ulasırız.

Makale Okuyucu Puanı: 10/10       Oy sayısı: 246

SON YORUMLAR

MOBİL’DE MYNET KADIN