Hamile Kalmak İçin Bunları Yapın!

Makale Okuyucu Puanı: 10/10       Oy sayısı: 69

Siz de çocuk sahibi olmaya karar veren çiftlerdenseniz işte öneriler…

Sık sık cinsel ilişkiye girin

Bu , üzerinde durmaya gerek olmayan bir şeymiş gibi görünebilir ama özellikle heyecanlı çiftler için en sık gözden kaçırılan konudur. Cinsel ilişki sıklığı açısından normal ya da anormal diye bir sınıflama yapmak doğru değildir. Önemli olan ilişki sayısının az ya da çokluğu değil yeterliliğidir.  Bunun için uzmanlar tarafından tavsiye edilen sayı haftada 3 ilişkidir. Ama yumurtlama döneminizi bilmiyorsanız ya da adet kanamalarınız düzensiz oluyorsa, her gün seks yapmak eninde sonunda işe yarayacaktır.

Yumurtlama döneminizi belirleyin

Adet kanamaları 28 günde bir , düzenli geçiren kadınlar için yumurtlama tarihi adet başlangıcından 14 gün sonradır. Kadının en fertil (gebeliğe en elverişli) günleri yumurtlamanın olduğu gün ve bundan önceki üç gündür. Eğer bu döneminizi düzenli geçirmiyorsanız hamilelik şansını arttıran yumurtlama zamanınızı tespit etmek için yumurtlama araçlarından biri olan tükürükten ovulasyon testinden yararlanabilirsiniz. Test, istenildiği zaman ve her yerde kullanılabilme pratiği sağlıyor, sınırsız kullanım özelliğiyle de ekonomik bir tercih nedenidir.

Vücut ısınınızı kontrol ederek de yumurtlama zamanınızı tespit edebilirsiniz. Normal vücut ısınız yumurtlamadan 24 saat önce yarım derece düşer, yumurtladıktan sonra tekrar normale döner. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var vücut ısısı hastalıklar yüzünden de düşebilir. Bu yüzden sadece bu tekniğe güvenmekten kaçının.






: 02-08-2010 22:08

Uzun zamandır bizde uğraşıyoruz. Yazılan birçok şey aslında mantıklı geliyor. Bu tür ilişkilerde her iki çiftin aynı duygu ve düşünceler ile yaklaşması gerekiyor. Aslında çok etkenler var paylaşmak konuşmak dertleşmek isterdim. Herşey herkes ile konuşulmy

: 02-08-2010 13:08

yumurtlama döneminde vücut ısısı artar diye biliyorum. aynı zamanda hergün ilişkiye girmek sperm kalitesini düşürür diyor doktorlar. özür dileyerek fikrim şu yönde; cok dogru bir yazı gibi gelmedi bana

: 30-07-2010 10:07

bu şekilde önemli bilgileri bizlerle paylaştığınız için öncelkle tşk. ediyorum. bende hamile kalmaya çalışıyorum. önerileriinizi dikkate alıcam.

SON YORUMLAR

MOBİL’DE MYNET KADIN