Yengeç

(22 Haziran - 22 Temmuz)
Yengeç
Gezegeni : Ay
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Beyaz, gümüş
Uğurlu Sayısı : 2
Uğurlu Taş : Yakut, aytaşı
Uğurlu Gün : Pazartesi

 

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihinde Başak burcunda bir dolunayla Mart ayına adımımızı atıyoruz, merhaba diyoruz. Bu dolunayla yakın çevremizle alakalı konuları ele alıyoruz, ilişkilerimizi bir gözden geçiriyoruz. Yaşımıza göre eğitim veya iş hayatımızda, konuları gözden geçiriyoruz. Sağlıkla ilgili meseleleri ele alıyoruz. Diğer yandan bulunduğumuz çevrenin hijyeni, insanların bakış açılarını da bu dolunayda önemsiyoruz. Bu dolunayın bir başka özelliğiyse görünümleri. Bu görünümler de bizim iki konuda baskı altında olduğumuzu gösteriyor. Birisi kariyer hayatı diğeri evliliğimiz veya ikili ilişkilerimiz. Bir baskı var ve iletişimde bulunmak istiyoruz karşımızdaki insanla. Burada bir sıkışma var, sanki yengeçler tatmin olmuyorlar. Kafaca birliktelik kurabilecekleri insana rastlamak arzusundalar. Mevcut işte ya da ilişkide sorun varsa, bu dolunayda bu yüzeye doğru çıkıyor. Biraz sakin olmamız gerekiyor ve çok da endişeyle olaylara yaklaşmamalıyız. Hangi konuda anlaşamıyorsak mantık çerçevesinde ele alırsak dolunayı çok iyi değerlendirebiliriz.

13 Mart tarihinde Merkür, Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu biraz rahatlama sağlayacak. Ancak burada ince elemek, düşünmek gerekiyor. Çünkü karşıtı Başak. Bizim Yengeçler olarak iyi niyetimizin suistimal edilmemesi için öncelikle hayata bakış açımızı kontrol etmemiz gerekiyor. Bu dönemde çok dikkatli
hesaplamalar yaparsak yanılmamış oluruz.

14 Mart - 2 Ağustos tarihleri arasında Satürn geri hareketini gözlemleyeceğiz. Satürn geri hareketini her zaman olumlu bulmuşumdur, bu içsel dayanıklılıktır. 15 Haziran'a kadar ki bölümü Yay burcunda, bu da bizim çalışma hayatımızla ilgili meseleler. Çok fazla kuruntu etmeden, sağlık kontrollerimizi önemseyelim. Satürn geri hareketi bizi hem çalışma hayatımızı hem de moral duygumuzu yerli yerine koyma anlamında rahatlatacak.

17 Mart tarihinde Venüs, Boğa burcunda seyrine başlıyor. Yengeçlerin en hoşlarına giden enerji; güven veriyor, sadakat duygusunu besliyor. Venüs, Boğa burcu geçişini huzur anlamında çok iyi buluyorum.

20 Mart tarihinde tam Güneş tutulması, Balık burcunda gerçekleşecek. Bu tutulmanın faydalı taraflarının daha fazla olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bu tutulma, inanç gücü veriyor. Bir dilek dileme zamanı olarak da görebiliriz. Bu Güneş tutulmasının iki yönlü bir tutulma olduğunu söylebiliriz; hem kariyerimiz üzerine gitmemizi sağlarken hem de inanç gücümüzü motive edici bir yeni ay. Evet, her şeye rağmen hayat güzel diyeceğiz. Bir lütuf olarak bize güzelliklerin gelmesini diliyoruz ve geleceğine dair de bir inanç geliştiriyoruz.

21 Mart tarihinde Güneş, Koç burcuna ilerleyeceği için tutulmanın yönü bize aktif ol, iş hayatında kendini göster, artık geçmişi kenarda bırak diyor. Öncülük gücü harekete geçecek. Şimdi yeni bir sayfa açma anlamında Güneş'in bu desteğini mutlaka kullanın.

31 Mart tarihinde Mars, Boğa burcunda seyrine başlıyor. İşte size bonus! Size kendinizi gücünüzü göstermede yardımcı olacak. Sağlam adımlar atmak için dayanıklılık gücümüz artıyor.

Yengeçler için Mart ayı, hem kariyer anlamında aktivite dönemi hem de inanç anlamında bizi güçlendiriyor. İlişkilerimizi ele almamızı sağlıyor. Ben zorlayıcı bulmuyorum, sizlere güç ve kuvvet versin.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, ev içinde ve ailevi konularda ise, nezaket, ölçülü olmak, dengeli hareket etmek ve gönül birliğine açık olmak vaktidir. Bu durum bizi biraz zorlayabilir. Hep ben mi anlayışlı olacağım diye düşünebilirsiniz. Ancak huzurunuz açısından yine yüce gönlünüzün anlayışına ihtiyacımız var dostlarım.

6 Mart tarihindeki Dolunay,  yakın aile bireylerinizle alakalı  önemli gelişmelerin göstergesi olabilir.  Bu gelişmeler size fazladan sorumluluk yükleyici olabilir, üzerinizde baskı yaratır. Eğitimini sürdürenler veya iş başvurularında bulunanlar açısından da bu dolunayın anlamı oldukça büyüktür. Yaşanabilecek gelişmeler hayatınızın bundan sonrası  adına önem taşıyabilir. Çıkacağınız bir seyahat veya alacağınız bir haber yaşamınıza yeni bir yön çizmenizi sağlayabilir. Oturduğunuz çevrenizde değişimler meydana gelebilir. Bu arada yazılı belgeler veya kontratlar konusunda dikkatli olmanızı, iyice incelemenizi öneriyorum.

9-15 Mart arası: 12 Mart tarihi ilişki konularda zorlayıcı bir gün. Hele bir de ilişkide sorunlar varsa, bu iki misli rahatsız edici demektir. Partnerin egosu yine ön planda. Esip geçiyor, gürlüyor sanki. Baskıcı ve inat mı inat. Eh biz de üstüne gittik mi, durum daha da büyüyecek gibi. Bizim de kaldıracak halimiz yok bu durumu. Her iki tarafın da birbirine karşı elden geldiğince anlayışlı olması gerekiyor. Kolay olmasa da, bugünü huzurlu geçirmenin yolu bu. 13 Mart Merkür-Balık burcu geçişi, anlaşmazlıkları düzeltici konuşmalara vesile olabilir.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Aile ilişkilerinde huzur, yarınlarımızı garanti altına arzusu öne çıkacak. Ağzımızın tadı yerinde olsun isteyeceğiz. Güven duygusunu önemseyeceğiz. İşimizden evimize geldiğimizde, her anlamda kendimizi rahat hissetmek isteyeceğiz. İlişkilerde güven uyandıran kişiyi tercih edeceğiz. Huzurumuzu kaçıran insanlardan, ortamlardan uzak durmaya çalışacağız. Değer verdiğimiz, inandığımız her şeyin arkasında duracağız.

23-31 Mart arası: 31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Aşkta kriterleriniz biraz daha seçici olabilir. Hem güvenilir hem de maddi-manevi anlamda güçlü birini arzularsınız. Belli bir hedefiniz vardır. Öyle kolay kolay kimseye kapılmazsınız. İlişkide huzuru, rahatlığı önemsersiniz. İlişkinizden memnunsanız, gayet huzurlusunuzdur. Sorunlar varsa, bunları inatlaşarak çözmemek gerekir.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihindeki görünüm, iş hayatımızda birebir çalıştığımız kişilerle olan ilişkilerin önemini ve bu ilişkilerde bencil düşünen kişilere karşı dikkatli olunması gerektiğini işaret ediyor. Aynı şekilde bizim de bunu göz önüne almamızda yarar var.

4 Mart tarihindeki görünüm, toplum içinde kendini ifade etmek ve kişisel açıdan doyuma ulaşabileceği bir konum elde etmek isteyen bireyin ani ve dürtüsel olarak kararlar alması anlamına gelir ki, çok iyi düşünmek lazımdır. Bazen hayat bizi anlamsız bir rolün içine hapseder. Kendimizi kısıtlanmış ve bir çember içine hapsolmuş hissederiz. İşte bu duygunun baskısıyla gerginleşiriz ve ne olacaksa olsun diyerek radikal bir karar alırız. Böyle bir noktada düşünülmesi gereken, alacağımız karar ne derece doğrudur, bu isyan bize ne kazandırır veya kaybettirir,  bunu çok iyi düşünmek lazım.

5 Mart tarihindeki gergin görünüm, mesleki ve özel hayatınızla ilgili konularda güce duyduğunuz yoğun ihtiyacın, ilişkilerde başarılı olma arzunuzun göstergesi. Hayatınızın iplerini elinizde tutmak istiyorsunuz. Ne zaman değerinizi anlamıyor ve sizi kırıyorlar işte o zaman direnciniz düşüyor. Bu görünüm,  her şeye rağmen umudunuzu kaybetmeden ilerlemenin önemli olduğunu söylüyor.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihinde, iş hayatımızla ilgili konularda aktif bir enerjimiz var. Hem cesur hareket etmemizi sağlıyor hem isteklerimizin peşinden gitmemizi. Eğer yeni bir iş düşünüyorsak başvuruda bulunabiliriz. Eğer mali yönde bizi doyurmayan bir işimiz varsa, işverenle görüşmek iyi bir zamandayız. Diyelim ki, bir projemiz var veya sunum yapacağız. İşte size uygun bir gün. Ancak çok gergin bir dönemdeyseniz o zaman sakin olunuz. Çünkü bugün etrafınızdaki insanlarla daha dikkatli bir şekilde konuşmanız gerekecek.

11 Mart tarihindeki görünüm, iş hayatınızla ilgili bir değişimin işaretçisi. Ancak bu değişim ani bir şekilde meydana gelebilir. Eğer gergin bir ortamda çalışıyorsanız ve uzun zamandır canınız sıkkınsa, bir anda işten ayrılmaya karar verebilirsiniz. Bazı Yengeçler, başka bir işe karar verip, uzun zamandır sürdürdükleri işi sonlandırabilir. Kimi Yengeçler, çok önemli bir proje için start verebilirler. Hangisi olursa olsun, bugünkü görünüm, dikkatli, tedbirli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir oluşumun işaretçisidir.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde sizin görüşleriniz, inandığınız doğrular, hayalleriniz, çalışma ortamınızdaki insanlarla uyuşmayabilir. Sınırlanmaktan hoşlanmadığınız gibi, düşüncelerinize, planlarınıza uymayan bir takım işlerin veya  durumların karşınıza çıkması rahatsız edici olabilir. Denetlendiğinizi, işinizde verimsiz ve tatminsiz çalıştığınızı, iyi niyetinizin kıymetinin bilinmediğini, anlaşılmadığınızı  düşünebilirsiniz. 20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, maddi kazanç, girişim, imajınız, hedefiniz yönünde besleyici, inancınızı yükseltici, moralinizi güçlendirici bir etkidir. Evet hayatta zorluklar var. Ancak sahipsiz değilim diye düşünmenizi sağlayacaktır. Tutulmanın gerçekleştiği gökyüzü tablosuna baktığımızda iş hayatınızla ilgili konularda hırsınızın yükseldiğini, hedefinize varmak yolunda bir hayli istekli olduğunuzu görüyoruz. Rakiplerinizi devrede bırakmak istiyorsanız, onlarla tartışarak değil, bilakis ilişkilerinize dikkat ederek ilerleyebilirsiniz.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, kafanızın içindeki soru işaretleri gidermeniz adına size ışık olabilir. En güzelini düşleyen kişiler böyle bir enerji sayesinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini keşfedebilirler. Sorunları olanlar bu şifalı enerji ile manevi anlamda güç kazanırlar. 31 Mart tarihinde, Merkür Koç burcunda ilerleyecektir. İş hayatınızda aktif düşünme, hızlıca hareket etme ve gerginlikten uzak durmanızda yarar var. Bazen bilinçli analizlerde bulunacağız ancak çoğu zaman gergin konuşmalar söz konusu olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır. Tabii ki aşırıya kaçmamamız gerekiyor. 25 Mart tarihinde Güneş-Satürn arasındaki görünüm, çalışma hayatınızla ilgili konularda sistemli, disiplinli ve uygulanabilir projelere, planlara yönelmenin önemini vurguluyor.

PARA

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki önemli görünüm, bir yanıyla kazanç getiren işlerin göstergesi, diğer yanıyla, mesleki hayatınızdaki yeniliklerin işaretçisidir. Bu değişimlerin ardında yatan en önemli faktör, artık eskisi gibi baskılara gelemeyişinizdir. Ancak düşünmeden yapılan harcamalar yine zorlanmanıza sebep olabilir. Ben derim ki, hele bir bakalım gelişmelere, karşınıza çıkan olumlu yöndeki değişimlere, ona göre hareket edersiniz. Ayrıca birikimleriniz varsa, bunları da riskten uzak, piyasanın durumuna göre yatırım şeklinde değerlendirmeniz yerinde olur.

9-15 Mart arası: Maddi konularda harekete geçmek için 10 Mart tarihindeki enerjiniz bir hayli güçlü. Ancak yine de bütçenizin sınırlarını aşmayınız. Bu aktif enerjinizi, kazanç getirici işler için girişim ve cesaretlilik olarak kullanınız.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihindeki Venüs-Boğa geçişinde, kazanmak ve kazandığımızın tadını çıkarmak, güvence unsuru taşımayan her şeyden uzak durmak isteyeceğiz. Seçkinliği önemseyeceğiz. Evimizle ilgili alışverişlerimizde uzun ömürlü ve garantili olanı tercih edeceğiz. Konforu önemsediğimiz kadar, paramızı nereye yatırdığımızın da bilincinde olacağız.

23-31 Mart arası: Maddi konularda 25 Mart tarihindeki görünüm, işinizle ilgili konuların önemini vurguluyor. Gelir durumunuz sizin için doyurucu ise, tabii ki sorun yok. Ancak gelir-gider dengesinde sorunlar varsa, ona göre hareket etmek lazım. Bazı Yengeçler bu hafta mali konularda bütçelerini iyice gözden geçirmeliler.

MART  Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-5-6-10-11-19-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
7-8-14-15-21
Aşkta En Şanslı Günler                   :
10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
2-3-29-30

Yeniay : 1-26-27-28-29
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN