Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Yengeç

(22 Haziran - 22 Temmuz)
Yengeç
Gezegeni : Ay
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Beyaz, gümüş
Uğurlu Sayısı : 2
Uğurlu Taş : Yakut, aytaşı
Uğurlu Gün : Pazartesi

YENGEÇ AĞUSTOS AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Ağustos ayındaki ilk etkili enerji, 1 Ağustos tarihinde Merkür Aslan burcu geçişidir. Bu geçiş maddi konularda, kazançla ilgili hususlar üzerinde önem taşıyor. Biraz huzursuzluk olabilir, çünkü mali konular kafaya takılabilir. Diğer taraftan da kazanma isteği son derece yüksek olabilir. Kazanç kayıp ilişkisini çok iyi kurgulamak gerekir.

10 Ağustos tarihinde Kova burcunda bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunay özellikle başkalarıyla ortaklaşa bölüşülen paralar üzerinde gerilimi işaret eder. Karşımızdaki kişinin üzerimizde baskı kurmasıyla neticelenen bu dolunayda bir kopuş yaşanabilir ve problemler görülebilir. Sürpriz giderler, borç baskıları yaşanabilir. Bu dolunayda biraz sakin olmak, inatçı düşünmemek, alışverişlerde dikkatli olmak, borcu borçla temizlememek ve ilişkinin niteliğine bakmak gereklidir.

12 Ağustos tarihinde Venüs Aslan burcunda seyrine başlıyor. Mali konularda öne çıkabilir, iş girişimleri düşünmek mümkün olabilir. Getirilerin ve götürülerin incelenmesi gerekir. Güzellik, ışıldama, satın alma arzusuna ve bunun için para harcamalar yol açabilir. Yeni bir ilişkide kriterleri gözden geçirmek mümkündür.

15 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcunda seyrine başlıyor. Merkür bu alanda son derece kuvvetli ve etkilidir. Yeni iş girişimleri düşünülebilir, yakın çevre ile ilgili konulara analizci gözle bakılabilir. Eğitimden iş hayatına kadar, çevresel ilişkilerden akrabalara kadar geniş bir manada fizibilite yapma halidir. Yolculuklar gündeme gelebilir ama bunlar genellikle işle ilgili konulardır.

23 Ağustos tarihinde, güneş Başak burcunda seyrine başlıyor. Çevresel ilişkiler anlamında bir takım şeylerin gözden geçirilmesini sağlar. Enerjimizi bütünüyle iş ve düzeltme konularına ayırıyoruz. Hemen arkasından 25 Ağustos'ta Başak burcunda bir yeni ay oluşuyor. Bu yeni ayın önemi, iletişim, insanlara yaklaşma biçimi ve yaşanılan deneyimlere bakılması gibi faktörler içermesidir.

 

AŞK VE İLİŞKİLER


1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihindeki görünümlerin ilki sağlamlaştırıcı ve ilişkideki güven olgusunu güçlendiricidir. Birbirinize karşı olgunlukla yaklaşmanızı sağlar. 2 Ağustos tarihinde maddi veya bir başka nedenle abartılı kararlar verilebilir. Karşınızdaki memnun edeyim derken kendinizi zor duruma sokmayınız. Gücünüzü aşan sözler vermeyiniz. Her şey dozunda, kararında olsun. Eğer dışarıda sorunlar varsa, birbirinize destek olmakta yarar var.

4-10 Ağustos haftası: 5 Ağustos tarihinde aşk hayatınızla ilgili konularda olumlu bir görünüm var. Bu enerji, şu andaki mevcut sorunlarınızı çözmenizde yardımcıdır. Burada esas olan, beraberlikte dürüst yaklaşımlar ve bütünlük olgusunu gözetmektir. 6 Ağustos tarihinde bekar Yengeçler bir yuva kurmayı, evli olanlar eşiyle huzur içinde yaşamayı isteyecekler. Bu arzunun altında yatan en önemli neden,  gelecekte yalnız kalmamak ve mutsuz olmamak.  Hatta bazı Yengeçler sırf bu yüzden, zor bir ilişkiyi sürdürmeyi bile göze alırlar.

11-17 Ağustos haftası:  15 Ağustos tarihinde tutkular ön planda. Bir yandan sevdiğimize arzuyla bağlıyız diğer yandan bazen üzerimizdeki güçlü etkisi bizi yorsa da, bir elmanın iki yarısı misali bu tarihte doğal karşılayacağız. Bir dönüşüm bir yenilenme güçlü bir şekilde aşkın derinliklerinde dolaşma günü olarak da özetleyebiliriz.

18-24 Ağustos haftası:  19 Ağustos tarihindeki görünümler hem akıllıca konuşmanın hem de yeri geldiğinde ılımlı olmanın işaretçisidir. Aşkta empatinin önemi kadar, bilinçli olmanın da kıymeti büyük. Bize söylenenleri ve yaşadıklarımızı iki yönlü şekilde incelememiz lazım. Ne denli doğru ve ne derece uygulanabilir. Evet, güzel sözler duymak tamam da, gerçekçi mi, buna da bakalım. 21 Ağustos tarihinde birbirinizin doğasını, özünü, kişilik yapısını göz önüne alarak düşünmek lazım. İş hayatınızdan özel konulara kadar birbirinizin farkında olmanız lazım.

25-31 Ağustos haftası: Haftayı genelde ilişki anlamında olumlu buluyorum. Düşünceler mantıklı, arzular kuvvetli bir şekilde iletilecek. Karşımızda kişiyi çok iyi gözlemleyeceğiz. Hem fiziksel anlamda hem de özgüveni yüksek insanları beğeneceğiz. Sert sözlerden, soğuk tavırlardan hoşlanmayacağız. Yeniay-Başak burcunda oluşacak. Konuşmalara, tavırlara dikkat edeceğiz. Birçok noktayı gözden geçireceğiz.  Aynı gün oluşan bir başka görünüm hem baskınlığı hem de tutkuları yükselticidir. 26 ve 27 Ağustos tarihleri biraz zorlayıcı geçebilir. Aynı evde yaşıyorsak birbirimize karşı anlayışlı olmamız lazım.

 

İŞ VE KARİYER


1-3 Ağustos arası: İş konularında bu hafta yenilikçi düşünmek, piyasayı bir kontrol etmek, kimler ne yapıyor bir bakmak lazım. Çabuk sıkılmak, bir işi uzun süre devam ettirmemek, bitirmeden başka bir işe başlamak gibi durumlar yaşanabilir. Bir davranıştan bin bir tane yorum çıkarabilirsiniz. Bu da iş huzurunuzu kaçırabilir.

4-10 Ağustos haftası:  8 Ağustos tarihi parasal alanda olduğu gibi mesleki açıdan da temkinli olmanız gerektiğini gösteriyor. Hani bir söz vardır. Dimyata pirince giderken, evdeki bulgurdan olmamalı diye. Aynen böyle. Yöneticilerle ilişkinize dikkat ediniz. Hayata geçirmek istediğiniz bir planınız varsa bunun üzerinde iyice bir düşününüz. Bu görünüm yeni bir işe başlamanın da işaretçisi olabilir. Uzun süredir işsizseniz karşınıza çıkacak bir teklifi hiç düşünmeden kabul edebilirsiniz. Ancak bu iş sürekli hareketlilik gerektirebilir. Ona göre incelemekte yarar var.

11-17 Ağustos haftası:  15 Ağustos tarihindeki görünüm mesleki konularda güçlü olma azmimiz ve kararlılığımızın işaretçisidir. Biz hem başarılı olacağımız hem de zevk alacağımız işi yapmaktan yanayız. Ya tamamen doğru düzgün bir şekilde yaparız veyahut hiç yapmam daha iyi diye düşünürüz. Ortaklaşa bir işimiz varsa, bugünkü görünüm bir dayanışmanın işaretçisidir. Her iki taraf da gücünü, bu iş adına ortaya koyabilirler.

18-24 Ağustos haftası:  18 Ağustos tarihinde iş ortamında ve genel olarak iyimser düşünmeye, ilişkilerimizi güçlü tutmaya özen göstereceğiz. Farklı ve yeni olan dikkatimizi çekecek. Bazılarınız için yeni bir işin işaretçisi olan bu tarih, kimileri için iş konumunuzdaki yükselişin simgesidir. Getirisi de ona göre olumlu yönde olacaktır. Görüşmelerde parasal meseleler üzerinde mutlaka akılcı düşünmekte yarar vardır. 23 Ağustos tarihinde Başak burcunda ilerleyecek Güneş, yeni iş çevresi ve yoğunluğun göstergesidir. Bazıları için, emeklilik dönemi ve çevre değişimi anlamına gelir.

25-31 Ağustos haftası: iletişim bizim için bu hafta çok önemli. İş görüşmelerinde veya günlük hayatta amacımıza yönelik konuşmak isteyeceğiz. Bir şey bizi hoşnut etmiyorsa ve işimize gelmiyorsa bunu söyleyeceğiz. Haberleşme yoğun olabilir. Bir toplantıdan diğerine koştururuz. Ciddi biçimde işlerimizi gözden geçiririz. Maddi konuları önemseriz. Her durumu ölçüp tartmadan karar vermemek gerekir. Geleceğimizi garanti altına alacak şekilde düşünürüz. Ailemizin veya kişisel anlamdaki huzurumuzu hiçbir şeyin kaçırmasını istemeyiz.

 

PARA


1-3 Ağustos arası:  1 Ağustos tarihinde Merkür-Aslan burcunda seyrine başlayacak. Parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükseltici bu dönemde insanları ikna etmek kolaylaşır. Yengeçler pek öyle konuşmaktan, kendilerini öne sürmekten hoşlanmazlar. Ancak bu süreçte dilimiz kazandırıcıdır.  Birkaç hafta sürecek işlerden para kazanabilirsiniz. Kalıcı olması için sabır gereklidir. Bir de yaz sezonu olması, tatil vb. konularda bütçemizi zorlayabilir.

4-10 Ağustos haftası: Maddi konularda 8 Ağustos tarihinde aktif ve kendinizi gösterme hevesiyle parasal anlamda hızlı kararlar alabilirsiniz. Ancak bu kararlar o denli hızlı verilir ki, çok dikkatli bir hesaplamaya ihtiyaç vardır. Sabırsızlık bir anda yanlış sonuçlarla sizi karşılaştırabilir. İş ve maddi konularda lütfen sakin ve bilinçli düşününüz. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay kişisel kazancınızı başkalarıyla bölüşmek yönündeki gerilimi işaret ediyor. Borçlar, miras, hisseli paralar, eş veya ortaklar yoluyla edinilen kazançlarda yaşanan bir krizin işaretçisi olabilir.

11-17 Ağustos haftası:  Bu haftanın görünümlerinin çoğunluğu parasal konularda etkilidir. 11 Ağustos tarihinde geleceğimizi garanti altına alacak şekilde düşünürüz. Bir yuva kurmak, bir ev satın almak, ek bir iş yapmak gibi. 12 Ağustos tarihinde Venüs, kazanç evimizde seyrine başlayacak. Yeteneklerimizi,  para kazanmak amaçlı işlere ve ilişkilere yönlendirme zamanıdır. Ancak bunun yanında çok kolay para harcatır. Zevk veren her şey, dikkatimizi çeken güzellikler, sevdiğimiz kişiler için kesemizi bir hayli açabiliriz.

18-24 Ağustos haftası:  Maddi konularda en etkin gün, 18 Ağustos. Bu tarih olumlu bir gelişmenin, ücret artışının, bütçeye ek bir kazancın girişini de müjdeler. Bir mali görüşme başarılı şekilde sonuçlanabilir. Beklediğimiz bir para elimize geçebilir. Ancak harcamalara da dikkat etmek yerinde olur. Tatil, çocuklar, nişan, düğün, kutlamalar, ihtiyaçların alınması derken limitleri aşmayalım. 23 Ağustos tarihindeki Güneş-Başak burcu geçişi olumludur. İş görüşmelerinde mali konularda anlaşma sağlanabilir. Bir iş için kaparo alınır. Biz de paramızı daha dikkatli bir şekilde değerlendiririz.

25-31 Ağustos haftası: Maddi konularda refahımızı önemseyeceğiz. İstediğimiz bir şeyi almaktan hoşlanacağız. Hesap kitap yapacağız ama gönlümüz istedi mi bizi pek kimse durduramaz. Hele sevdiklerimiz söz konusuysa, aman memnun edeyim derken hesabı şaşabiliriz. Merkür-Başak burcunda ilerlediğinden denetimi sağlasa da, yine de dikkat etmekte yarar var.

 

AĞUSTOS  Ayı Astroloji Takviminiz


Pozitif Enerjili Günler                           : 3-4-12-16-17-21-22-26-27-31

Zayıf Enerjili Günler                                         : 1-2-6-14-28-29

Aşkta En Şanslı Günler                        : 3-4-31

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 23-24

Yeniay : 20-21-22

(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9

(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos   ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN