Yengeç

(22 Haziran - 22 Temmuz)
Yengeç
Gezegeni : Ay
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Beyaz, gümüş
Uğurlu Sayısı : 2
Uğurlu Taş : Yakut, aytaşı
Uğurlu Gün : Pazartesi
{"burc_id":"4","burc_ad":"Yenge\u00e7","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Yengeçler, 4 Temmuz tarihinde burcunuzda bir Yeniay doğacak. Sizin için oldukça etkili olacak. Aileniz, sevdikleriniz ve sizi güvende hissettiren her şeyle ilgili daha dikkatli davranıp yeni kararlar verme fırsatları yakalamanızı sağlayacak. Kendinizi yansıtmanız açısından büyük bir fırsat olacak. Bu Yeniay, ikili ilişkileri de vurguluyor. Destek görerek hareket etmek istiyorsunuz. Acil kararlar vermek yerine dikkatli olmalı, neler istediğinizi belirlemelisiniz. Sakin olup kendinizi dinlendirmeye çalışın.

12-14 Temmuzda Venüs ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak. Bütçenizin ucunu kaçırabilecek olsanız da ihtiyaç duyduğunuz şeylere ulaşma fırsatı yakalamanızı sağlar. Mali anlamda önünüzü göreceksiniz. Akıllıca karar vererek bu geçişleri fırsata çevirebilirsiniz.

20 Temmuz tarihinde Oğlak'ta bir Dolunay oluşacak. İkili ilişkilerde karşınızdaki kişiler size ayna olacak. Özellikle çalışma hayatı ve finansal meseleler oldukça önemli olacak. Maddi konular, bu dönemde çokça tartışılacak.

22 Temmuz tarihinde Güneş, Aslan burcunda olacak. Sevdiğiniz şeyleri yapmak ve maddi kazançlar konusunda mutlu edecek alışverişler yapmanızı sağlayacak.

30 Temmuz'da Merkür Başak burcunda olacak. Dengeye oturup duygusal konularda mantığınızı dinlemeye başlayacaksınız. Sağlığınızı göz önünde bulunduracaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE TEMMUZ  AYI

 


1-10 Temmuz arası:

Sevgili Yengeçler, 4 Temmuz saat 14:01 de, burcunuz üzerinde doğacak Yeniay, sizin güzel ve olumlu olan yönlerinizi dış dünyaya sunmanız ve önemli kararlar almanız için destekleyicidir. Hem çevrenize hem de kendinize karşı ılımlı hisler duyarsınız. Bu yaklaşımınız başkaları tarafından duyarlı, iyi niyetli, güvenilir kişi olarak görünmenizi sağlar. Yeniayın görünümleri bu konuda gayet olumlu gözüküyor. Ay-Merkür kavuşumu, kişisel kararlarınızı uygulama, kendinize güvenme, zihninizi arzu ettiğiniz konular üzerinde yoğunlaştırma yönünde faydalıdır. İletişim gücünüz, özellikle çevrenizle bağlantınız gayet güçlüdür. Yeri geldiğinde uyumlu davranmayı, bazen de isteklerinizi ifade ederek itirazda bulunmayı sağlar. Ay-Neptün görünümü, hoşunuza gidecek yolculukların, görüşmelerin işaretçisidir. Sanatsal, eğitsel, iletişimsel yeteneklerinizi ifade etme, sunumda bulunma, keyiflendirici aktivitelere yönelmede destekleyicidir. Ay-Kuzey düğüm görünüm, çevre ilişkilerinde detaylı ve gerçekçi düşünmenizi, bu çerçevede karar vermenizi sağlar. Girişim, analiz, karmaşık olanı çözerek ilerlemenizde yardımcıdır. Ay-Pluto görünümü, partnerinizle aranızdaki meseleleri farklı yönde ele almanıza, bu yüzden bazen eşinizin baskıda bulunmasına neden olsa da, her iki taraf da ilişkinin devamı yönünde kararlıysa, sorunlar aşılır. Yoksa, hafif tartışmalar yaşanabilir. Ay-Jüpiter görünümü, akıl ve mantıkla durumumuzu gözden geçirmenin önemini vurguluyor. Fazla hissi düşünmek, alınganlık yerine, gerçekçi düşünmek, yapacaklarımıza odaklanmak, çözüm yolları bulmamızda etkilidir. Bu sayede doğru kararlar veririz.

 

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Aslan burcu seyri, kazancımızla alakalı konularda önemli olup, yeteneklerimizi, para kazanmak amaçlı işlere ve ilişkilere yönlendirme zamanıdır. Ancak bunun yanında çok kolay para harcatır. Zevk veren her şey, dikkatimizi çeken güzellikler, sevdiğimiz kişiler için kesemizi bir hayli açabiliriz.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir geçişi, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. Bu dönemde insanları ikna etmek kolaylaşır. Yengeçler pek öyle konuşmaktan, kendilerini öne sürmekten hoşlanmazlar. Ancak bu süreçte dilimiz kazandırıcıdır.  Birkaç hafta sürecek işlerden para kazanabilirsiniz. Kalıcı olması için sabır gereklidir. Bir de yaz sezonu olması, tatil vb. konularda bütçemizi zorlayabilir. Bu dönem, yenilikçi düşünmek, piyasayı bir kontrol etmek, kimler ne yapıyor bir bakmak lazım. Çabuk sıkılmak, bir işi uzun süre devam ettirmemek, bitirmeden başka bir işe başlamak gibi durumlar yaşanabilir. Bir davranıştan bin bir tane yorum çıkarabilirsiniz. Bu da iş huzurunuzu kaçırabilir. Bu noktalara dikkat edelim lütfen.

 

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Yengeçler, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, duyarlı ve kıymetli olan her şeyimizi koruma altına almak isteğimiz şu aralar bir hayli yoğun olsa da, bizim ilişki meselelerine daha ciddi, gerçekçi ve sorumluluklarımız çerçevesinde bakmamız gerektiğini vurguluyor.  Bizim isteklerimiz ve karşımızdakinin bakış açısı arasındaki farklılıklar zaman zaman sizi yoruyor olmalı. Bir kısım Yengeçler bu Dolunayda, zorlanmakta oldukları ilişkilerini dikkatli bir şekilde gözden geçirerek artık yeter diyebilirler. Bazılarımız ise, ortaklaşa yaşam bilinciyle hareket ederek güçlerini birleştirmeyi, daha ciddi bir yol belirlemeyi tercih edebilirler. Bu Dolunayın bir başka özel yanı, iki yönlü ifadesidir. Bir yanıyla yukarıda yazdıklarım, diğer taraftan Dolunayın ardından Ay-Kova burcunda ilerlemeye başladığında, maddi ve manevi anlamda hayatımızda yaratacağı farklılıklardır. Bağlayan, zorlayan problemleri geride bırakmak için yenilikçi düşünmekte yarar var. Nitekim bugün, Venüs-Satürn arasında olumlu bir görünüm var. Maddi anlamda güçlenmek adına, çalışma hayatımızla ilgili önemli bir karar verebiliriz.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu dönem genel olarak parasal konularda kendimizi güçlü hissetmek ve ifade etmek arzumuzun işaretçisidir. Paranın alım gücümüz üzerindeki tesirini farkına vardığımız için hem kazanmaya dönük hem de ihtiyaçlarımızı elde etmek yönünde hareket ederiz. Eğer yeteri kadar kazanıyorsak mutlu oluruz. Tam tersine kazancımız yetersizse sıkılırız. Harcamaların bilhassa yoğun olduğu bu süreçte yüksek harcamalardan kaçınalım.

 

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Merkür, etrafımızda bulunan kişiler ve günlük konuşmalarımız, işlerimizde ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Problemlerin büyütülme zamanı değil. Bilakis çözüme kavuşturulması vaktidir. İş amaçlı görüşme, eğitim hayatında metodik düşünme, bütünden ziyade, detaylara bakma, doğru mu yanlış mı diye mercek altına alma ve bu yönde düşünme vaktindeyiz.

 

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler          : 4-8-9-13-14-23-27-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
11-12-18-19-25
Aşkta En Şanslı Günler                   :
13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
6-7

Yeniay : 3-4-5-31
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19-20
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla