Yengeç

(22 Haziran - 22 Temmuz)
Yengeç
Gezegeni : Ay
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Beyaz, gümüş
Uğurlu Sayısı : 2
Uğurlu Taş : Yakut, aytaşı
Uğurlu Gün : Pazartesi
{"burc_id":"4","burc_ad":"Yenge\u00e7","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Yengeçler, 1 Ekim’de Terazi burcunda doğacak olan Yeniay, ailevi konuları işaret ediyor. Aile içinde huzur, güven ve ılımlılık hissi öne çıkacak. İş hayatıyla ilgili meseleleri partneriniz veya eşinizle inceleyeceksiniz. Değişim, işlemeyeni terk etme, bir şeyi tercih etme, araştırma yapma, farklı bir iş ya da ev arayışı gibi olgular ortaya çıkabilir. Dışarıdaki problemlerin sizi mutlu etmemesi için uğraşıp kendinizi mutlu etmek isteyeceksiniz.


7 Ekim tarihinde Merkür, Terazi burcunda olacak. 7 Ekim tarihinde Merkür, Terazi burcunda olacak. Paylaşım ve huzur ilkesi merkezde tutulacak. Sorunları ötelemek yerine, olabildiğince erken çözmeniz gerekebilir. Huzuru önemseyeceksiniz.


16 Ekim tarihinde Koç burcunda Dolunay oluşuyor. Özellikle iş ve ev arasında zorlanabilirsiniz. Dengeyi iş ve ev arasında sağlamakta zorlanacaksınız. Eğer Yeniay’da aldığınız kararlarda birileri sizi engellemeye ya da etkilemeye çalışıyorsa, bu Dolunay’da onları hayatınızdan çıkartmak isteyebilirsiniz. Yatırımlar için piyasanın durumuna bakmalısınız. Bütün bunların biraz da çıkarlarınızı korumak için yapmalısınız.

18 Ekim tarihinde Venüs, Yay burcunda seyrine başlıyor. Günlük hayatınızda huzur ve emniyeti önemsiyor ve geleceğinizi garanti altına almak istiyorsunuz.


24 Ekim tarihinde Merkür-Akrep, aşk evinizde geçişine başlıyor. Çıkarlarınızı biraz düşünüp ailenizi ve sahip olduklarınızı korumak isteyeceksiniz.


30 Ekim tarihinde Yeniay, bu sefer Akrep burcunda doğacak. Böylece iki şans elde etmiş olacaksınız. Bu Yeniay’da özellikle sahip olduklarınızı ve çevrenizi koruma arzunuz ön plana çıkacak. İkili ilişkilerde baskı unsurlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunu, siz de kendiçıkarkarınızı önemsediğiniz için normal karşılamalısınız. Gelecek, çevrenizle olan ilişkilerinizde etkili. Çevrenizle geleceğe yönelik iletişim kuracaksınız. Aşkı arzulayacaksınız ancak partnerinizle hayatı ele alış biçiminizde tezatlar oluşabilir. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE EKİM AYLIK YORUMUNUZ

 

1-9 Ekim arası:

Sevgili Yengeçler, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, eviniz ve ailenizle alakalı konularda uyum, nezaket, huzur, konfor, estetik, paylaşım, ortaklaşa karar vermek gibi konuları kapsayan ve bunlarla ilgili tercih yapılan zamandır. Ailenin varlığı, çocuklarınız varsa onların yaşamı, çocuk sahibi olmak arzusu, evin yenilenmesi, güzelleştirilmesi, bir yere taşınmak ve ilişkinizle alakalı bir karar vermek de yine bu Yeniayda önemsenen konulardır. Yeniayın görünümleri bu anlamda bize ışık olur. Böylece durumu, verilmesi gereken kararları daha net kafamızda oturturuz. Ay-Satürn görünümü,  sağlıklı, verimli bir yaşam sürmek, stresten, baskıdan, anlaşmazlıklardan uzak durmak arzumuzu işaret ediyor. Kimileri emekli olmak, bazıları kendi işini kurmak, ev içinde faal olmak şeklinde bu görünümü değerlendirebilir. Burada önemli olan, ciddiyetle sağlığımızla ilgilenmek, canlanmak ve üstümüzdeki ağırlıktan, baskıdan kurtulmak istediğimizi görüyoruz. Buna göre kararlar vereceğiz. Ay-Pluto görünümü, ailemiz ve ilişkimizle alakalı konularda ortaklaşa bir karar vermekte zorlandığımızı, bir takım meseleler yüzünden anlaşmazlık yaşanabileceğini işaret ediyor. Uyumsuzluk, anlaşmazlık, birinin diğeri üstündeki baskısı söz konusu olabilir. Daha nazik ve ılımlı şekilde konuşalım. Venüs-Neptün görünümü, rahatlatıcıdır. Sular durulur, uyum gerçekleşir ve ilişkimizdeki sorunlar halledilir. Kimi Yengeçler için bu, yeni biriyle tanışmak, bir anda aşık olmak anlamına gelirken, bazılarınız için, yeteneklerinizi dış dünyada sergileme, başkalarını etkileme anlamındaki projelerin, sunumların, eğitim ve sergilerin göstergesidir.

7 Ekim- 24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Ev içindeki iletişim dengeli ve ölçülü olmak zorunda. Bir yandan akıllıca yuvanızın iç dengelerini yerli yerinde tutmak diğer yandan güzellikten, barıştan, sevgiden söz etmek gerekiyor. Ancak bunun tek taraflı değil, el birliğiyle halledilmesi lazım. Fakat problemleri yok saymak yanlıştır.

 

10-16 Ekim arası:

Sevgili Yengeçler, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, mesleki ve ailevi konularda bir şeylere zorunlu olmanın yarattığı gerilimi işaret ediyor. Biz bir yandan sorumluluklardan yılmış, kendi başımıza hareket etmekten yanayız. Ancak diğer taraftan uyumlu, paylaşımcı ve ilişkilerimizde sabırlı olmaya zorlanıyoruz. Bunlar bizi yoruyor. Elde olmadan yetti artık diyoruz. Bağımsız olamayınca, kurallar bizi sıkboğaz ettiğinde isyan ederek iplerimizden kurtulmaya çalışıyoruz. Bu Dolunayda, mecburen bir şeylere uymak bizi çileden çıkartabilir. Geçtiğimiz iki hafta önce evimiz, ailemizle ortaklaşa veya kendi içimizde bir karar vermiş ve bunları uygulamak istemiştik. Bugün şimdi duruma bir bakıyoruz. Ancak bizim istediğimiz gibi şartlar henüz oluşmadığı için, doğal olarak stres içindeyiz. Kimseyi kaldıracak halimiz yok bugün. Merkür-Pluto görünümü de bunun işaretçisi. Gerek ailemiz, gerek partnerimiz sanki söz birliğinde bulunmuş gibi üstümüze gelebilirler. Onların bizden beklentileriyle bizim yapmak istediklerimiz arasında dağlar kadar fark vardır. Bu da bizi yorar. Bu sıkışmışlık hissi, işimize yansır. Bütün sinirimizi oradan çıkarmaya çalışırız. Peki, ne yapmalıyız. Olumlu, ılımlı ve elden geldiğince sakin bir şekilde konuşmakta yarar var. Sizi nelerin üzdüğünü, neden sıkıldığınızı ve bu durumdan memnun olmadığınızı dile getiriniz. Üzerinizde baskı uygulanmasına izin vermeyiniz. Ancak pire için de yorgan yakmamak lazım. Ay-Uranüs görünümü, iş hayatınızla ilgili konularda yaşanabilecek ani bir gelişmenin işaretçisidir. Bir anda öyle bir karar verirsiniz ki daha sonra keşke sakin olsaydım dersiniz. Bir şeye sinirlenmişken, hırsınızı başka bir şeyden çıkarmayınız. Bilakis, probleminiz neyse, değişik bir bakış açısıyla yaklaşarak uygun çözüm bulabilirsiniz.

 

17-23 Ekim arası:

18 Ekim- 12 Kasım tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek.  Çalışma hayatındaki yenilik isteğini öne çıkaracaktır. İşimizden memnunsak yeni projeler ve yeni planlar yapmaktan yanayız. Bazılarımız için de yeni bir işin kurulma aşamasını işaret edebilir. Sağlığımızla ilgili konularda parasal harcamaların, yolculukların işaretçisi olabilir ancak bunların da dozu bilinmelidir. Venüs-Yay burcu geçişi, ilişkinizin üzerinizdeki baskılarından kurtulmak için önce kendinize bir bakmalısınız. Fiziksel ve ruhsal sağlığınızı önemsemelisiniz. Sizi kısıtlayan koşulların ne olduğunu siz zaten az çok biliyorsunuz. Onlarla mücadele edebilecek gücü şimdi buluyorsunuz. Pozitif olumlamalar, kısa geziler, arkadaşlarınızla sohbet, bir ilişki yaşamak veya ilişkinizi zevklendirecek bir şeyler uğraşmak için, hayat size bir olanak sunuyor.

23 Ekim- 21 Kasım arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, neyi arzuluyorsak onu elde etmek adına verilen mücadelenin işaretçisidir. Ancak bu mücadelenin sonucunda elde edebileceklerimizi sürekli kılabilmek için gerçekçi olmamız gerekiyor. Önümüzdeki bir ay boyunca sevdiğimiz, bağlılık duyduğumuz insanların üstüne titreyeceğiz. Onlara bir zarar gelmesin isteriz. Bizi yoran, üzen ne varsa onları da düşünüceğiz.

 

24-31 Ekim arası:

Sevgili Yengeçler, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, anne-baba Yengeçler için veya evlat sahibi olmayı düşünenler için gayet olumludur. Sorumluluklarınızı bilirsiniz ve eşinizle birlikte yavrunuz için gerekli kararları alırsınız. Yeniay, aşk hayatında sorunları olanların bunları çözüme kavuşturması anlamındaki yüzleşmeleri işaret eder. Her ikiniz de, problemlerinizin ana nedenini bilirsiniz ve buna çözüm bulmak için elinizden geleni yaparsınız. Bu Yeniayın görünümleri, kişinin ciddiyetle ve anlaşmaya gönüllü olduğunun göstergesidir. Partner gayet güçlü, kendinden emindir. Yeniay, yaşamınızı güçlendirecek, size hayatı sağlam bir şekilde düzenlemenizi sağlayacak fırsatlar getirir. Sinirlendiren, yoran, eskimiş ve zorlayan meseleleri geride bırakmaya gönüllü olursunuz. Çünkü bunlar sizi engelleyen ve enerjinizi yanlış kullanmanıza neden olan faktörlerdir. Bunları hayatınızdan temizler, ayıklarsınız. Genelde yeni adım atılmış işlerde başarılı gelişmeler yaşanması için, en başından işi sıkı tutarsınız. Eğer yeni bir aşka adım attıysanız, geçmiş tecrübelerin farkında olarak her şeyi en başında konuşursunuz. Bu Yeniay, yaratıcı ve potansiyel gücünüzü keşfetmenizi sağlayıcıdır. Hayata bakış açınızda değişimler olur. Şimdi daha tutkulu, daha kendinizden emin ve canlısınız. Güven duygunuz ilişkinize, çalışma hayatınıza ve sağlığınıza olumlu şekilde yansır. Kimsenin etkisinde kalmadan, sizin için neyin gerekli olduğunu bilerek karar verirsiniz.

 

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler          : 3-4-13-17-21-22-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
1-8-9-15-28-29
Aşkta En Şanslı Günler                   :
3-4-30-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
23-24

Yeniay : 20-21-22
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9-10
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2