Yengeç

(22 Haziran - 22 Temmuz)
Yengeç
Gezegeni : Ay
Grup : Su
Uğurlu Rengi : Beyaz, gümüş
Uğurlu Sayısı : 2
Uğurlu Taş : Yakut, aytaşı
Uğurlu Gün : Pazartesi

 

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Yengeç'ler sizlere güzellikler diliyorum.

5 Aralık tarihinde Venüs Akrep burcunda seyrine başlayacak. Sevmenin kendimiz aşmak olduğu bilincindeyiz. Sevdiğimiz insanı her şeyiyle bilmek istiyoruz. Bu her konuda önemlidir. Gücümüzün yerinde olması lazım. Sevdiğimiz insanlarla her konuda hakikaten birlikteliğimizin perçinlenmesi lazım. 

10 Aralık'ta Merkür Oğlak burcunda seyrine başlayacak. Partnerimizle ilgili meselelerimizde iki tarafta düşünmeli. Partnerin üzerimizde baskısı mı var diye sorgulamalıyız. İlişkilerde sözler bazen sert olabilir. Yılgın tavırlar kelimelere yansıyabilir. Yengeçlerin bunlara çok fazla takılmaması lazım. Disiplinli ve sorumluluklar öne çıkabilir.

11 Aralık tarihinde Yeniay Yay burcun oluşuyor. İş hayatımızla ilgili meselelerde çok etkili. Herkes her şeyi bizden bekliyor. İşimizden memnun muyuz buna bakıyoruz. 2 haftalık süreçte bütün durumları kritik edeceğiz. İşler üzerinde dikkatli bir şekilde düşünmeliyiz. Özgür olma arzusu da yeniayın içinde yer alıyor.

22 Aralık tarihinde Güneş Oğlak burcunda ikili ilişkileri ilgilendiren alanda etkili. Partnerimizin ilişkideki sorumluluklarını ele almalıyız. Enerjimiz düşük olabilir. Yalnızlık duygusu oluşabilir. 

25 Aralık'ta Dolunay burcunuzda oluşuyor. Kendi dünyamıza çekiliyoruz. Kendi değerlerimiz ön plana çıkıyor. Beklentilerimizi gözden geçiriyoruz. Dolunay'da biraz hassasiyet var. Değerlerinize sahip çıkmanız gerekiyor. İş hayatınızda bir takım kararlar alabilirsiniz. Emniyette olmak istiyorsunuz. Ani karar almak yok. Neler istiyoruz onu kararlaştırmalıyız.

Önümüzdeki ay yıllık yorumlarda buluşmak üzere sevgiler.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Aralık arası: 5 Aralık-30 Aralık tarihleri arasında Akrep  burcunda ilerleyecek Venüs, tutkulu aşkların ve sahip olduğumuz her ne varsa onu kendimizde tutmak arzumuzun işaretçisidir. Bu geçişi yöneten Mars-Terazi burcunda olduğu için, özellikle çocuk sahibi olan Yengeçler, evlatlarının hatırına evlerindeki huzuru temin etmek için, ilişkilerindeki pürüzleri görmezden gelebilirler. Bekar Yengeçler, sevdikleri ve bağlı oldukları kişiyle bir arada yaşamayı veya bir yuva kurmayı düşünebilirler. Bu geçişi yöneten Mars-Terazi burcunda ilerlediği için, sorunları örtbas etmek yanlış olur. Duruma gerçekçi bakalım. 6 Aralık tarihindeki görünüm, zorlayıcıdır.

7-13 Aralık arası: 10 Aralık-2 Ocak tarihindeki Merkür-Oğlak geçişi, bize partnerinizle olan iletişim ve ilişkinizle ilgili konularda belli bir durgunlaşma ve disiplinli şekilde düşünme süreci olarak önem taşıyor. Dağılan zihnimiz veya bizi yoran meselelere şimdi ciddi bir şekilde bakmamız gerekecek. Aslında bir yerde iyi, ancak problemler varsa, eski meseleler yine kafamızın içini kurcalayabilir. Hatta bu partnerimizin konuşmalarında daha fazla etkilidir.

14-20 Aralık arası: 14, 17, 19 Aralık tarihindeki görünümler, sizin  derinlikli bir şekilde ilişkinizi, aşka bakış açınızı  ele almanız yönünde iyi bir tesirdir. Çünkü ideallerimiz doğrultusunda ilerleyip ilerlemediğinizi anlarsınız. Beraberliğinizin niteliği nedir,  gerçekten aynı yerden mi bakıyorsunuz hayata bunu düşününüz. Hafta sonuna doğru enerjiler olumludur. Yaşamaktan zevk almanın,  ne kadar kıymetli bir şey olduğunu hissettirir. Şifalandırıcı ve zayıf yönlerinizi güçlendirmenizi sağlayıcıdır.

21-31 Aralık arası: 22 Aralık-20 Ocak 2016 tarihleri arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş ilişkinizle alakalı konularda,  kendi öz kimliğiniz ile partneriniz arasındaki farklılıkların belirgin hale geldiği zamanlardır. İlişkideki yerinizi oluşturabilmek için bir takım yenilgiler, belirsizlikler yaşanması ihtimali her zaman vardır. Her iki kişi de bu dönemde birbirine karşı açık ve dürüst şeklide yanaşabilirse, dış veya iç baskılarla el ele verilerek sorunlar çözülürse gayet faydalı olur. İlişkide sabırlılık esastır. Yani her iki tarafın da, bu beraberliğe duyduğu saygı ve sorumluluk hissiyatı kıymetlidir. İlişkisi olmayanlar bu süreçte genel olarak mesleki statüsü ve geleceği olan, dürüst ve güvenilir kişilere yönelirler veya bu nitelikte kişileri kendilerine doğru çekerler.

 

İŞ VE KARİYER

1-6 Aralık arası: İş konularında etkili bir haftadayız. 1 Aralık tarihindeki görünüm, pürüz yaratan sorunları bir an önce çözümlemek için bizi itekliyor. Değişim arzusu yüreğimizde öylesine yoğun ki, artık işlemeyen ne varsa onu geride bırakarak yol almaktan yanayız. 4 Aralık tarihinde bir daha düşünmekte yarar var. Yapmak istediğimiz değişiklikler ne derece doğru olur. Sözgelimi işe gireceksek, şartlara bakalım. İşten ayrılmayı düşünüyorsak, iş bulmadan çıkmayalım. Evden çalışmayı düşünüyorsak, piyasada hangi işler daha kazançlı, hangi alanlarda daha iyi faaliyet gösterebiliriz, ona bakalım.

7-13 Aralık arası: 9 Aralık tarihindeki görünüm, bir yandan özgür olmak, farklı bir şeyler yaşamak, sorumluluklardan, kurallardan, baskılardan uzak durmak istiyor. Onu derle,  bunu toparla, şu kişiye anlayış göster, buna sus derken ömür gelip geçiyor. İşte bu tarih,  sizin kendinizi, dünyayı, değerlerinizi yeniden ele almanızı sağlıyor. Kafanızın içinde bir şeyleri çözüme ulaştırmak istiyorsunuz. Bunun nedeni, artık yuvanızda, iç dünyanızda huzur bulmak. İşte bütün isteğiniz bu.

11 Aralık tarihinde Yay burcunda oluşacak Yeniay, iş hayatımızın gündelik temposu içinde dağılmadan işlerimizi yoluna koymak gerektiğini gösteriyor. Duygusal içtenliğe, etrafımızdaki insanların tevazu içinde hareket etmesine fazlasıyla ihtiyaç duyuyoruz. Bu Yeniayın iki görünümle ilişkisi var. Mars-Uranüs karşıtlığı, çalışma hayatımız ve ailevi konularda bizi değişimde bulunmaya çağırıyor. Ancak aceleyle kararlar veremeyiz. İyi düşünmemiz lazım. Venüs-Neptün görünümüyle ilişkisi ise, çalışma hayatının zorlukları yerine istediğimiz gibi huzurla yaşama arzusu veriyor.

14-20 Aralık arası: 14 ve 18 Aralık tarihindeki iki ayrı görünüm, çalışma hayatınızla ilgili konularda dağılmamak, düzgün, özenli çalışmak, planlı hareket etmek gerektiğinin işaretçisidir. İşlerinizi zamanında bitirmeniz, çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi bilinçli bir şekilde sürdürmeniz gerekir. Şu andaki mevcut iş durumunuz eğer sizi tam olarak tatmin etmiyorsa, yeni bir iş arayışında iseniz, yeteneklerinize göre bir tercihte bulunmalısınız. Gelir geçer işlerden ziyade, güvence sağlayan, uzun vadeli olana yönelmekte fayda var. Sigortanız, çalışma haklarınız, şartların da mutlaka gözden geçirilmesi gerekiyor.

21-31 Aralık arası: 30 Aralık-23 Ocak 2016 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatındaki yenilik isteğini öne çıkaracaktır. İşimizden memnunsak yeni projeler ve yeni planlar yapmaktan yanayız. Bazılarımız için de yeni bir işin kurulma aşamasını işaret edebilir. Sağlığımızla ilgili konularda parasal harcamaların, yolculukların işaretçisi olabilir ancak bunların da dozu bilinmelidir. Fiziksel ve ruhsal sağlığınızı önemsemelisiniz. Sizi kısıtlayan koşulların ne olduğunu siz zaten az çok biliyorsunuz. Onlarla mücadele edebilecek gücü şimdi buluyorsunuz. Pozitif olumlamalar, kısa geziler, arkadaşlarınızla sohbet, bir ilişki yaşamak veya ilişkinizi zevklendirecek bir şeyler uğraşmak için, hayat size bir olanak sunuyor.

 

PARA

1-6 Aralık arası: 6 Aralık tarihi, her burç için başkalarıyla alakalı meselelerin bizi bağlayıcı olduğunu gösteriyor. Ev satın almak, kiralamak veya sağlıkla alakalı giderlerimiz olabilir.

7-13 Aralık arası: 9 Aralık tarihindeki görünüm, kazanç anlamında işlerin ve çalışma hayatımızla ilgili konuların önemini gösteriyor. Mutlaka çalışmamız, eğer bir iş sorunumuz varsa, böyle bir dönemden geçiyorsak, bilinçli şekilde iş arayışlarında bulunmak lazım. Hobi anlamında sürdürdüğünüz işleri geliştirebilir veya daha fazla işinize odaklanmalısınız.

14-20 Aralık arası: Bu hafta, dikkatli şekilde işlerimizi düzene koymamız gerekiyor. Hep ileriye yönelik düşünmeliyiz. Mevcut bir getiri, kazanç, elimizde olan bizi rehavete sürüklemesin. Önüne ardına bir bakalım.

21-31 Aralık arası: Bu hafta evliliğimiz veya bu yöndeki kararlar, iş ortaklığı meselelerinin ciddi biçimde ele alınacağı zaman dilimi. Enerjiler öylesine yoğun ki. Bunların tümü bizi, başkalarıyla alakalı finansal konulara yöneltiyor. Kendi işimiz, kendimizle alakalı bir iş yapıp gelen gelirlerle ilgisi yok. Tamamen birilerine bağlı gelişecek durumlar var. Bu kimileri için yapılan bir evlilik yoluyla değişimin, bazıları için bir iş ortaklığının işaretçisi olabilir. Hepsi de olumlu yönde gelişeceğinden, para meselelerini de çözümlemiş oluruz.

 

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 3-4-8-9-17-18-21-22-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
5-6-12-13-19-20
Aşkta En Şanslı Günler                   :
8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
1-28

Yeniay : 25-26-27
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN