Yay

(22 Kasım - 21 Aralık )
Yay
Gezegeni : Jüpiter
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Mor
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taş : Turkuaz
Uğurlu Gün : Perşembe
{"burc_id":"9","burc_ad":"Yay","tarih":"","zaman_tipi":"Y\u0131ll\u0131k"}

 

Sevgili Yaylar 2016 yılında sizler, kariyer hayatınızla ilgili konularda,  bilgi ve tecrübenize göre iş tercihinde bulunacaksınız. Başkalarıyla elbirliğinde bulunacak, yeri geldiğinde destek olacak, sorumluluklarımızın farkında olacaksınız. İşimize eğileceğiz, emek vereceğiz, herkesin yararlanabileceği proje ve işlere yöneleceğiz. Gücümüzü anlayacağız. Biliyorum demek yerine, bilmediklerimizi öğreneceğiz. İşimizde gelişmek, deneyim sahibi olmak, ilerlemek için kendimize zaman tanıyacağız.

Aile yaşantımız, ihtiyaçlarımızı karşılamak, huzur bulmak, yaşadığımız, nefes aldığımız ortamı güzelleştirmek isteyeceğiz.

Aza kanaat etmek veya elinizdeki miktara göre hareket etmek bazen işinize gelmeyecek. Aklınıza koyduğunuzu yapmak isteyeceksiniz. Ancak ilerisi adına düşünmek, şartların zorluğu veya yoğunluğu nedeniyle acil kararlar vermemek lazım.

2016 yılı sizi, planlı çalışmaya, gereksiz zaman kayıplarına karşı uyarıyor. Sorumluluk aldırıyor, ciddiyet veriyor, ancak bir o kadar da mücadeleci kılıyor. Benim yolum bu, bu yolun gereklerine göre kendime çeki düzen vermeliyim derseniz, emin olun başarı sizindir.

Nisan-Haziran arasında, yeni planlarınızı yeniden gözden geçiriniz. Bunu bir hazırlık dönemi gibi düşünün. Eksiklerinizi tamamlayın ve bunları uygulamak için bu gerileme sürecini verimli bir şekilde değerlendirin. Tam olarak eminseniz, hakikaten sizin için bu karar doğru ise, uzun zamandır düşünüyor, her şeyiyle olumlu görüyorsanız evet deyiniz.

2016 yılında, Yaşadığımız tecrübeleri unutmadan, şimdi daha güçlü ve uzun ömürlü bir ilişkinin temelini atacağız. Evlenebilirsiniz. Sorunlu bir beraberliği bitirebilirsiniz. Karşımıza çıkan bir kişi bize ayna olacak. Bu kişi vasıtasıyla kendimize farklı bir pencereden bakmayı öğreneceğiz. Eğitim-iş-yurtdışı-başka bir şehirde hayatınızı yeniden düzenleyecek kararlar verebilirsiniz.

Mesleki hedef belirleme, planlamalarda bulunma, mevcut işimizin analizi, ve bundan sonrası adına yapacaklarımızı belirleme yönünde önemlidir. Tabii ki çaba sarf etmek, yükselmeyi istemek ve buna göre yaşantımızı düzenlemek gerekiyor. Zamanı doğru ve yerinde kullanmak yararlı… Boş işler, gereksiz meselelere takılarak, eleştirel tavırlar içinde kendimizi kilitleyerek bir yere varamayız.

Kariyer, aile, yerleşim yeri, finansal konularda aklınız başınızda artık. Sevgi ve şefkatin, problemleri çözmenin önemi büyük. Ne kurtarıcıyız, ne de köleyiz. Biz kendi kendimizin efendisi olmayı bilmeliyiz. Yeteneklerimizi gösterecek alanlara yönelmeliyiz. Yeni yöntemler, yeni çalışma şekilleri ve düzenli bir planlamanın işimizde başarıyı getireceğini, dağılmanın, abartmanın, birçok konuya atlayıp, çabuk sıkılmanın yanlış olacağını söylemektedir.

Eylül ayında, grup üyeliği, bağlantılar, sosyal yaşamın canlanışı, özel projeler, karşı cinsle arkadaşlık, yeni bir tanışma, estetik, güzellik ve konfor yönünde şansınız yükseliyor. Çekici yönlerimizi, yeteneklerimizi, sanatsal etkinliklerimizi bu süreçte ortaya koyarız. Zevkli ortamlarda seçkin insanlarla bir arada olmaktan zevk alırız. Sürpriz aşklar, sıra dışı deneyimler yaşarız. Öyle kişiler karşımıza çıkar ki, bu insanların gücünden ve zenginliğinden etkileniriz. Maddi ve manevi anlamda haz duygusunun doruklarında geziniriz. Adil, barışçıl düşünmenin, yeri geldiğinde haksızlıklara birlikte ses çıkarmanın önemini kavrarız. Onaylanmak, beğenilmek, özel bulunmak gururumuzu okşar. İnsanlara geniş anlamda ulaşabileceğimiz girişimlerde bulunuruz. Trendleri takip ederiz. Yaptığımız işle marka sahibi oluruz.

Kasım ve Aralık aylarında maddi kazanç getirici iş ve projelere yöneleceğiz. Zoraki değil içtenlikle, aşk ile yapılan işlerin, girişimlerin başarılı sonuçlanacağını biliniz. Birileri nedeniyle veya sırf çıkarımız var diye, yanlışlara göz yummayız. Gerektiğinde sesimiz çıkacaktır.

 

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda seyredecek. Gizli veya yasak hatta sıra dışı olan her şeye karşı çekildiğimizi hissederiz. Mahremiyetimizi kimseyle paylaşmak istemeyiz. Aslında doğrusu da budur. Çünkü zarar gelmez diyerek evinizi, dünyanızı veya sırlarınızı henüz tanımadığınız kişilerle paylaşmak sonradan pişmanlık yaratabilir. İlişki olan Yaylar, partnerlerinin kendilerine ilgiyle yaklaşmasını isterler. Yasak ilişki ve kısa süreli kaçamaklar hoşumuza gidebilir. Bir yandan yeniye yer açmak isterken, diğer yandan endişeler taşımamız doğaldır. Geçmişte yaşanan acı tecrübeler aklımıza gelir. O nedenle ilişki yaşamaktan çekinebiliriz.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda gerileyecek.  Önceden fark etmediğiniz birçok noktayı şimdi yeniden gözlemleme fırsatı bulursunuz.  Eğitim hayatınızla ilgili kararlar, yakın çevrenizle ilgili meseleler, oturduğunuz yer, girişimlerinizle alakalı konularda tespitlerde bulunursunuz. Karşınıza bir teklif geldiğinde düşünmek, incelemek yararlı olur. Seyahat konularında dikkatli olmak gerekebilir. Gitmeyi düşündüğünüz yer, konaklayacağınız otel, görüşmeler, toplantılar, organizasyonlar için bir araştırmada bulunmak gerekiyor. Yanınızda götüreceğiniz her evrakı, bavulunuza kadar kontrol etmek, önlemler almak faydalıdır. Genel anlamda bu dönemlerde dinlenmek maksadıyla yapılan yolculuklar gayet keyifli geçebilir fakat bu aniden karşınıza çıkabilecek bir iş seyahati ve özellikle imza gerektiren bir durum ise ve mecbursanız her detaya dikkat etmeniz gerekebilir.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu sizler için kariyer hayatınızla ilgili konuları, yolunuzu, bilgi ve tecrübelerinize göre mevcut şu andaki durumunuzu ölçüp tartmanız yönünde içsel bir gözden geçirme vaktidir. Zaten bu sürecin olumlu yönde kullanılması için bu şarttır.  Kimi neden şans bana gülmüyor diye düşünür,  kimi insanlar da, şansını kendini yaratacak şekilde duruma hakim olur. Belki kendinizi çok fazla eleştiriyor, beğenmiyor, sürekli şikayetçi oluyorsunuz. Belki de aşırı çalışıyor, birilerini memnun edeyim diye tavizler veriyorsunuz. Bunların her ikisi de yanlış bir tutumdur. Tabii ki, başkalarıyla elbirliğinde bulunacağız, yeri geldiğinde destek olacağız, sorumluluklarımızın farkında olacağız. Yeri geldiğinde onlardan da destek bekleyeceğiz. İşimize eğileceğiz, emek vereceğiz, herkesin yararlanabileceği proje ve işler üzerinde düşüneceğiz. Gücümüzü anlayacağız. Biliyorum demek yerine, bilmediklerimizi öğreneceğiz. İşimizde gelişmek, deneyim sahibi olmak, ilerlemek için kendimize zaman tanıyacağız. Aşırı beklentiler içine girip, sonra neden bu böyle olmuyor diye kendimizi yiyip bitirmeyeceğiz. Biz bu dönemde iç gözlem yapıyoruz. Sürecin sonunda daha sağlıklı, verimli şekilde uygulamalarda bulunarak ilerleyebileceğiz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Yaylar

Yetenekleriniz  yoluyla elde edilen  tüm maddi kazanımlarınız (geliriniz) , kayıplarımız (parasal), 
Duygusal anlamda güven sağlayan değerleriniz, yatırımlarınız, gelir ve giderleriniz (bütçeniz), yetenekleriniz, becerileriniz, kar ve zararlarınız, harcamalarınız
Zenginlik, hırsınız, sağlamlaştırmak (maddi ve manevi) isteğiniz, üretim şekilleri, 
Değer yargılarınız, menkul değerler, ticaret gelirleri, parasal sorunlarınızla mücadele gücünüz, borçlarımızla alakalı konular

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Yaylar, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda doğacak. Sizin için hangi konu önemli ise, onun üzerinde çok daha ciddiyetle durabilirsiniz. Bu para, ilişki, geleceğiniz olabilir. Önemli olan kendinizi garantiye almak, ayaklarınızın üzerinde sağlam durmaktır. Bunu sağlayabilecek şekilde düşünürsünüz. Yeniayın görünümlerini incelediğimizde, nasıl bir gücümüz olduğunu veya hangi konularda zorlanabileceğimizi anlarız. İlk görünüm Jüpiterle oluşacağı için, iş hayatımızla ilgili konulara bir hayli önem vereceğiz. Çünkü iş varsa para da var demektir. Eğer iş sorunumuz varsa, bunu çözmek, bir adım atmak, rahatlamak isteyeceğiz. Ancak ince eleyip sık dokursak, oturduğumuz yerde lütuf beklersek, sürekli bir şeyleri eleştirip hiçbir şeyi beğenmezsek mücadeleden vazgeçmişiz demektir. Şikayet etmeye de hakkımız olmaz. Yeniayın ikinci görünümü, Kuzeydüğümle oluşacağı için, ister istemez geleceğimizi düşünmek durumundayız. Çünkü parasız bir şey olmuyor. Son görünümü, geri hareketini sürdürmekte olan Merkürle olan bu Yeniay, 25 Ocak tarihine kadar parasal harcamalardan, kazanç elde etmeye dönük her türlü işin dikkatli ve ciddi bir şekilde tekrar ele alınması, üzerinde düşünülmesi yönünde önem taşıyor. İş ve finansal konularda eğer iyi bir analizde bulunursak bu tarih sonrası yeni adımlar atabiliriz, olumlu gelişmeler yaşayabiliriz.

 

11-17 Ocak arası:

Sevgili Yaylar bu haftanın genelindeki etkiler, finansal, iş hayatınız ve aşkla ilgili mevcut durumunuzu, daha önce verilmiş  kararlarınızı tekar gözden geçirmenizde faydalıdır. Bu tekrar gözden geçiriş bilirim yorar insanı. Ancak tespit ettiğimiz ayrıntılar daha sonra çok işimize yarar. Evet siz yenilgiye, bekletilmeye veya tersliğe hiç mi hiç katlanacak haliniz yok. Her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi sürmesini veyahut sorunların bir an önce düzelmesini isteyebilirsiniz. Anlıyorum fakat Merkür geri hareket döneminde öyle aklımıza geldiği gibi içgüdüsel hareket edemeyiz. Belli bir bütçe çerçevesinde dengeli, ölçülü davranmak lazım. Şöyle bir piyasanın durumuna bakalım. Aceleye getirmeyelim bir şeyleri. Olur mu?

 

18-24 Ocak arası:

Sevgili Yaylar, 24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, yeni deneyimlere açık, çevremizi genişletme, kendimiz için en uygun tercihi yapmak yönünde bir etkidir. Aslında bir hayli hırslıyız. Fakat bu hırs, bir şeyleri başarmak adına olumlu yönde kullanılırsa ne ala. Tam tersine kendi kendimizi yiyip bitiriyorsak bir işe yaramaz. Kişinin bu Dolunayda ne istediğini kafasının içinde oturtmuş olması lazım. Bir şeylere de öfkelenmiş olabilirsiniz veya önemli bir projeniz, düşünceniz vardır, o nedenle hırslısınızdır. Bunları birbirinden ayrı duygulardır. Biri işe yarar, diğeri insanı zor duruma sokar. Dolunayın görünümleri bize yol gösteren ışıktır. Ay-Mars arasındaki sert görünüm, inandığınız bir yola adanış, kendinizi ispatlama arzunuz ve göz önünde olma isteğinizdir. İsteklerinizi elde etmek için enerjiniz yüksektir. Bu enerjiyi içe bastırmak yerine başarılı işler için çıkarmak, engelleri aşmak için kullanırsanız elinizden bir şey kurtulmaz. Kendinizi ispat etmiş olursunuz. Ay-Satürn görünümü ilgilendiğiniz iş, proje, eğitim, görüşmelerde sizi dayanıklılık, girişim, var olan sorunları çözüm, alanında deneyimli kişilerle karşılaşma, fırsatları değerlendirme anlamında güç vericidir. Bir de şunu unutmayalım, 25 Ocak tarihinde Merkür geri hareketi sona erse de, önünüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günlerdir. O nedenle finansal konularda özellikle daha dikkatli hareket etmek, ciddiyetle düşünmek, art ve eksi yönleriyle muhasebede bulunmak yararlıdır.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu süresince, yakın çevrenizle olan ilişkiniz güçlenmeye başlar. İş hayatınız ve bazı kişilerle ilişkilerinizi tekrar gözden geçirmeniz faydalıdır. İsteklerinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Farklı kişilik yapınız, yetenekleriniz başkaları tarafından dikkate değer bulunabilir. Çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Ancak Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, eğitimden iş hayatına kadar her konuyu incelemek yararlı olur.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu süreçte para olgusu son derece kıymetlidir. Çünkü yaşantımızı sürdürmek, ilişkide başarılı olabilmek ve yeni bir hayat kurabilmek için çok tutumlu bir şekilde mali konular ele alınmalıdır. Yaylar için belirli bir bütçe içerisinde yapılacakları gözden geçirme zamanıdır. İş hayatında da para ve getirisi önemsenecektir. Tutumluluk ve tedbirlilik hali mevcuttur. Bastığınız adıma dikkat edersiniz.

 

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, geri hareket sırasında düşündüğünüz, karara vardığımız her meseleyi, gölgeli günleri hesaba katarak 1 Şubat tarihine kadar tekrar inceleyerek yürürlüğe koymanız gerekir. Merkür beden-zihin ve ruh arasındaki duyuları bir uydu anteni vazifesi  görerek algılamamızı sağlayan- astrolojik simgedir. Oğlak burcunda ilerlediğinde, zihnimiz otomatik olarak disiplin altına girer. Her durumu ciddi, kararlı, bazen çok yavaş, kimi zaman hırslı şekilde ele alabilir, düşünebiliriz. Bu sağlama alma işi, karşımıza çıkabilecek fırsatları doğru değerlendirmemizi sağlayacaktır.

 

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler       : 6-7-11-12-15-16-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
13-14-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler                   :
15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
9

Yeniay : 6-7-8
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2