Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Yay

(22 Kasım - 21 Aralık )
Yay
Gezegeni : Jüpiter
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Mor
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taş : Turkuaz
Uğurlu Gün : Perşembe

YAY AĞUSTOS AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Yay burcunda ilk etkili enerji, burcunuz ile uyumlu bir görünüm yapacak Merkür geçişidir. 1 Ağustos tarihinde etkili olacaktır. Bu geçişte bir yerlere gitme, yeni insanlarla tanışma arzusu baskın olabilir. Tatilini bu döneme getiren Yaylar için olumlu bir süreçtir. Aşk anlamında da etkilidir, yeni tanışmalara vesile olabilir. Eğitimle alakalı konularda da yeni bir yaşam süreci taşır.

10 Ağustos tarihinde Kova burcunda bir dolunay meydana gelecek. Özellikle yolculuklar, iletişim, eğitim hayatı, yakın çevreyle alakalı konularda önemli olacaktır. Özgürlük ve farklılıklar gündeme damgasını vuracaktır. Belirli bir sınır içerisinde kalmak yerine, kendimizi en uygun şekilde hangi alanda ifade ediyorsak, o alanlarda bir sonuç alacağız. Projelerin, planların ve başkalarıyla olan temasların yoğunluğu kendini gösterebilir.

12 Ağustos tarihinde, Venüs Aslan geçişiyle olumlu bir enerji sizlerle birlikte olacak. İlişkisi olmayanlar açısından yeni bir tanışmayı da gündeme getiriyor. Farklı, oldukça ışıltılı, duruşuyla ilgi uyandıran birinin hayatımıza girmesi mümkün. Çocuklarla olan ilişkiler anlamında da kıymetlidir.

15 Ağustos tarihinde Merkür iş hayatının etkilerini öne çıkarmaya başlıyor. Kariyer hayatıyla ilgili hesapların iyi yapılması gerekir. Sorumluluklar artabilir. Serbest çalışılıyorsa, özellikle ticari konularda hareketlilik getirir.

23 Ağustos tarihinde güneş Başak burcunda seyrine başlıyor. Hemen ardından 25 Ağustos tarihinde yeni ay bu burçta oluşuyor. Bu ikisi özellikle çalışma hayatı ve kariyerle ilgili konularda artık bir yolun sonuna gelindiğinin işaretçisidir, yapılacak analizin bundan sonraki kıymetini ele alır.

 

AŞK VE İLİŞKİLER


1-3 Ağustos arası:  1 Ağustos tarihinde Aslan burcunda ilerleyecek Merkür ilişkilerde iletişimin bir hayli etkili olduğu zamandır. Zihninizde yarattığınız güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreçte yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde birçok insanla bağlantılar kurmak yönünde etkilidir. Yolculuklar epey eğlenceli geçer. Ancak aşk sözleri dille söylenir de, gönülden söylenip kalıcı olması pek enderdir. 2 ve 3 Ağustos tarihlerinde ilişkinizle ilgili bir konuda gizli saklı bir araştırma yaparak yeni tanıştığınız kişi hakkında bir bilgi edinebilirsiniz. Yolculuğa çıkabilirsiniz. Ancak kimse bilsin istemezsiniz. Ancak yolculuklarda dikkatli olunuz. Bir şey unutabilirsiniz veya umduğunuz gibi geçmeyebilir.

4-10 Ağustos haftası:  Ailevi ve eve ait konular üzerinde etkili olacak 5 Ağustos tarihindeki görünüm, kendinizi güvensiz hissetmenize yol açan zayıflıklarınızı ancak ve ancak farklı bir pencereden bakarak çözebileceğinizi işaret ediyor. Bu çocukluğunuza ait meseleler de olabilir, iş hayatınız ve gizli saklı acılarınız da olabilir. Şimdi siz bunları güce dönüştürmeyi ve sizi daha fazla manipüle etmelerine izin vermemeyi bileceksiniz.

11-17 Ağustos haftası:  11, 12 ve 15 Ağustos tarihleri sizlerin görüş ve fikirlerinize uygun kişilerle ilişkiler kurmanızı ve olumlu yönde geliştirmenizi sağlayıcıdır. Kişisel anlamda kendinizi gayet güçlü şekilde ifade ettiğiniz dönemdir. Sosyal alanda kurulan iletişim, birçok insanının dikkatini çekmenizi sağladığı gibi, size yeni arkadaşlar kazandırır. İlişkinizi güçlendirecek en önemli faktör konuşmak ile dinlemek arasındaki farkı iyi belirlemekten geçer. Venüs-Aslan burcu geçişi, karşı cins üzerindeki fiziksel çekim gücünüzü yükseltir. Tatil programı yapanlar için gayet uygun günlerdir.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihini aşk ve ilişki anlamında sizler adına faydalı ve ışıltılı buluyorum. Hayata bakış açınızı yenileyen, ufkunuzu genişleten, farklı bir dünyayı size hediye edebilecek güzellikler mevcut. Bu ister yeni tanıştığınız birisiyle veya mevcut ilişkinizle alakalı olsun fark etmez. Yaşamsal anlamda açılan bir kapıdır. 12 yıl sonra Venüs-Jüpiter arasındaki bu kavuşum birçoklarınızın hayatında önemli bir gelişimin işaretçisidir. Ancak mantıklı düşünmekte, incelemekte de yarar vardır.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta tüm burçlar için Başak burcundaki Yeniay ve tüm görünümler kariyer konusunda etkili olduğu gibi, aşk ve ciddi ilişkilerin de ele alınmasını sağlayacak. Şu andaki ilişkimiz yolunda gidiyorsa ne ala. Sorunlar varsa ve biz her defasında bunlara rağmen sürdürüyorsak, bu hafta bir hayli zorlu geçebilir. Çünkü kendi kendimize uyguladığımız baskı bizi oldukça huzursuz eder. Oysaki Yeniay bize hedef çiz, düzenlemelerde bulun demektedir. O zaman önce biz, şu içimize attıklarımızla bir yüzleşip kurtulmaya bakalım. O hiç kimsenin bilmediği iç dünyamızda neler oluyor. Baskı yaratan, bizi bağlayan, her anlamda yoran, zorlayanları ayıklamaya hazırlanalım.

 

İŞ VE KARİYER


1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde Merkür-Aslan burcunda seyrine başlayacak. Eğitim hayatınız, uzmanlık alanınız, yetenek ve becerileriniz ön planda olacaktır. Bildiklerinizi sunum şeklinde insanlara ifade edebilirsiniz. Turizm sezonuna denk gelmesi,  sanatçıların oyunlarını bir mekanda sunmalarını sağlar. El ve dil yeteneğinin ön planda olduğu zamandır. İnsanları rahatlıkla ikna edersiniz ve zekanızla kendinize çekersiniz. Ancak kurnaz kişilere karşı dikkatli olunuz. Yaptığınız işleri iyi denetleyiniz. Kararlarınızı iyi düşünerek veriniz. İnsanlara güvenerek yola çıkmayınız. Tamam dediğiniz bir iş ertelenebilir veya umduğunuz gibi gitmeyebilir. Güven olgusunu iş, aşk, parasal konularda bu hafta önemseyiniz.

4-10 Ağustos haftası: 8 Ağustos tarihinde oluşacak hızlı ve bir hayli sürpriz gelişmeler heyecan verici aktivitelerin işaretçisi olabilir. Sözgelimi yurtdışına gitmek ve farklı insanlarla bir proje içinde yer almak. Eğitim, kültürel veya sanatsal bir alanda faaliyette bulunmak gibi.  Bir kısım Yaylar, dini-felsefi-sanat veya sıra dışı bir uğraş edinmek, öğrenmek anlamında bir yol seçebilirler. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay, öğrendiğiniz bilgileri, edindiğiniz tecrübeleri, becerilerinizi,  belli bir çevrede eğitim veya farklı bir alanda göstermenizdir.

11-17 Ağustos haftası: 15 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda ilerleyecek. Kariyer hayatınızla ilgili konular üzerinde odaklanmanızı sağlayacak. Bu odaklanma dağınık çalışmanın önüne geçicidir. Nelerin üzerinde durmanız, derleyip toparlamanız gerektiğini tespit ederseniz hem yorulmazsınız hem de amaca dönük şekilde işlerinizi düzenlersiniz.

18-24 Ağustos haftası: Bu hafta iş konularında gayet önemli. Aşk ve ilişkiler bölümünde bir kapı açılır demiştim. Eğer iş anlamında böyle bir teklif veya gelişme olursa onu mutlaka mercek altına alacağız. 19, 21 Ağustos tarihindeki görünümler ve 23 Ağustos Güneş-Başak burcu geçişinde gözden geçirelim.  Sunulan görevi veya mevcut işimizle ilgili bir değişimi, hem iş şartları ve hem de yerleşim yeri anlamında analiz edelim.  Diyelim ki, yabancı bir ülke veya başka bir şehre yerleşmek gerekiyor. Alıştığımız düzen ve işten ayrılıp böyle bir teklifi değerlendirmek ilerisi adına zorluklar getirir mi diye bir bakalım.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta Başak burcunda oluşacak Yeniay ve tüm görünümleri, yenilik arzumuz, mesleki durum ve iç dünyamızda kopan fırtınalar şeklinde özetlenebilir.  Sorumluluk almalısın diyen hayata doğru bir yanıt vermek pek kolay değil. Çünkü başarılı olamayacağımızı düşünüyoruz. Bu da bizi bir hayli geriyor. İşte bu gerginlik kullanılmayan enerjimizin de göstergesi ve bizi stres altına alarak etkisiz bırakıyor. Oysaki mantığımızın sesini duysak, analizde bulunsak, ne yapacağımıza karar verebiliriz. Bu karar, bizi şu anda yormakta olanları da geride bırakmamızı sağlar.

 

PARA


1-3 Ağustos arası: Maddi konularda sağlamlık ve güven olgusunu çok önemseyiniz. Bilmediğiniz kişilerle para alışverişlerinde dikkatli olunuz. İş ve kariyer bölümünü tekrar bir gözden geçiriniz. Oradaki uyarıları önemseyiniz.

4-10 Ağustos haftası:  6 Ağustos tarihindeki görünüm, ortaklaşa kazanç elde etmek amaçlı yapılan girişimlerin işaretçisidir. Desteklenme arzunuz yüksektir. Sırf bu nedenle sosyal ilişkilerinize daha fazla ilgi gösterirsiniz. Hedefinize tek başınıza ulaşmanın zor olduğunu düşünürsünüz.

11-17 Ağustos haftası:  15 Ağustos tarihinde kurulan iletişimler, maddi anlamda kazandırıcıdır. Hemen yapılan işin ve elde edilen paranın göstergesidir. Harcamalarda bulunabilirsiniz. Kişisel ihtiyaçlarınız, yolculuk amaçlı giderler de buna dahildir. Ancak 15 Ağustos tarihinde para kazanmak amaçlı işlerde biraz toleranslı düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Bir iş yaparsınız ancak paranızı almakta geciktiğinizde sinirlenebilirsiniz.

18-24 Ağustos haftası:  Bu hafta işimizle ilgili konularda veya karşımıza çıkan yenilikler üzerinde düşünmek gerektiğini, diğer bölümlerde ele almıştım. Mali açıdan yarar ve zarar hesabını yapalım diye belirtmiştim. 21 Ağustos tarihi finansal konularda artı ve eksilerin tartılması anlamında önemlidir. İyice bir araştıralım. Yapacağınız işin karşılığı önemli ancak şartları da önemli ve de kalıcılığı. Şimdi evet deyip sonra pişman olmayalım. Sağlam bir işimiz varsa, sırf değişiklik olsun diye risk almayalım.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta başkaları ve birebir işimizden elde ettiğimiz kazançlar anlamında tedbirli olmamız lazım. Yeniay ve tüm görünümler bu yönden de önemli. Mevcut durumun, başkalarına bağımlı yaşamamıza neden olduğunu gösteriyor. Böyle olunca da, yanlış kişilere bel bağlıyoruz veya bedelini ödemek zorunda kalıyoruz. Bizim daha fazla açılmadan işimize sarılmamız ve önem vermemiz lazım. İş tercihlerimizi iyi yapabilirsek, başkalarına ihtiyacımız kalmaz ve böyle de sıkılmamış oluruz.

 

AĞUSTOS  Ayı Astroloji Takviminiz


Pozitif Enerjili Günler                           : 1-2-6-10-14-23-24-28-29

Zayıf Enerjili Günler                                         : 1218-19-26-27

Aşkta En Şanslı Günler                        : 14

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 8

Yeniay : 5-6-7

(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20

(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos   ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN