Yay

(22 Kasım - 21 Aralık )
Yay
Gezegeni : Jüpiter
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Mor
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taş : Turkuaz
Uğurlu Gün : Perşembe
{"burc_id":"9","burc_ad":"Yay","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Yaylar, Nisan ayında size güzellikler diliyorum. Nisan ayı iki tane geri harekete ev sahipliği yapıyor.

5 Nisan tarihinde Venüs, Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu yaylar iyi her sene etkidir, bir yenilik arzusudur. Yeni insanlarla bağlantı kurmaktır. Aşkı uç noktalarda yaşama hevesidir.

Yönetici güç Mars 17 Nisan tarihinden itibaren burcunuz üzerinde geriliyor. Enerjimizi doğru şekilde yönlendirmek için bilinçli kararlar vermemiz gerekiyor.

6 Nisan tarihinde Merkür, Boğa burcunda seyrine başlayacak. 28 Nisan'da ise gerileyecek. Özellikle sağlığımız ve çalışma hayatımız üzerinde bir daha düşünmek ve yeni bir bakış açısıyla ele almakta yarar olduğunu söyleyebiliriz.

7 Nisan tarihinde Koç burcunda Yeniay oluşuyor. Yeni bir aşka, çocuk sahibi olmaya, yeni olan şeylere adım atıldığı bir dönemdir. Ağustos ayına kadar her konuda biraz toleranslı düşünmenizi diliyorum. Bazen durmamız ve beklememiz gerekiyor. Daha sorumluluk çerçevesinde hareket etmemiz gerekiyor.

17 Nisan, 27 Mayıs tarihleri arasında Mars burcunuzda gerileyecek. Mars iki yılda bir burcunuzda ilerler. Aktif bir sürecin göstergesidir.

19 Nisan tarihinde Güneş, Boğa burcunda seyrine başlıyor. Çalışma hayatı, sağlık, iş çevresindeki insanlarla iletişimimiz gibi konularda ayaklarımızın daha fazla yere basmasını isteyeceğiz.

22 Nisan tarihinde Dolunay Akrep burcunda oluşacak. Bu biraz zorlayıcı bir Dolunay olabilir. Geçmiş ve gelecek arasındaki köprüde durup resme bir bakıyoruz.

28 Nisan, 22 Mayıs tarihinde Merkür, Boğa burcunda geriliyor. Bu da iş hayatımızda verilecek kararların, kazanç ve kayıpla ilgili incelemelerin göstergesidir.

30 Nisan tarihinde Venüs, Boğa burcunda ilerlemeye başlıyor. Bir durgunluk gibi dursa da bir lütuf olarak görüyorum.

 

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Hayatın keyifli ve eğlenceli yönlerinin keyfini çıkarabileceğimiz ilişkilere yöneliyoruz. Bunlar kısa süreli, hoşlanma tarzında veya cinselliğe bağlı sürdürülebilir. Ne zaman kadar sorusunu hiç sormayız. Önemli olan kendimizi iyi hissetmek ve kafamızı rahatlatmaktır. Bu dönemde çocuklarımızla ilişkimiz eğlencelidir. Onların hayatımızdaki önemini, birlikte vakit geçirmenin güzelliğini paylaşırız. Kendimize dönük hareket etmeyi, kararlar vermeyi, öyle bir şeyleri kafamıza takmayı sevmeyiz. Ancak Nisan ayındaki geri hareketler ve Boğa burcundaki geçişler, güvence, uzun ömürlülük ve verimliliğin önemini vurgulayıcıdır. Bu olguları da göz ardı etmezsek iyi olur.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, zihnimizin güven, istikrar, verimlilik, maddi kazanımla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. İster istemez, kendimizi garanti altında mıyız değil miyiz diye sorgularız. Sağlıklı yaşam, huzurlu bir hayat ve üretime dönük çalışmaların planlanması, yürürlüğe konması, işlerin sağlamlaştırılması, yarar ve zarar hesabının yapılması yönünde Merkür-boğa burcu geçişi olumludur. Pratik şekilde işleri organize edersiniz. Ancak kendi düşüncelerimizin sürekli doğru olduğunu kanıtlamaya  ve kabul ettirmeye çalışmamalıyız. Gerektiğinde başkalarının da görüşlerini almak yerinde olur. Nisan ayında Merkür gerileyecek. Ben derim ki şimdiden acil olarak yetiştirilmesi gereken işlerinize yöneliniz. Bunlar üzerinde düşünmek ve bitirmek için, 21 Nisan gölgeli günlerin başlangıcına kadar zamanınız var. Tabii ki tam olarak emin olmaya özen gösterelim.

Sevgili Yaylar, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak Yeniay, size kendinizi ifade edebileceğiniz her alanda kuvvet vericidir. Önümüzdeki iki haftalık süreçte, aşk hayatınız başta olmak üzere cesaretle ilerleyeceğiniz her konuda yüksek enerji sunuyor. Yeteneklerinizi insanlara göstermenizde yardımcı oluyor. Güven duygunuzu yükseltiyor ve azim, kararlılıkla hedefinize varmanızda destek veriyor. Yeniayın görünümleri bu konularda gücümüzü nasıl kullanacağımız yönünde ışıktır. Ay-Satürn görünümü, ciddi ve tutarlı, duygularınızı kontrol ederek istediğinizi elde etmeniz anlamına gelir. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarınızla ilgili önemli kararlar vermek mümkündür. Hayatın eğlenceli ve aktif yanlarının tadına varabilirsiniz. Kimseye ihtiyaç duymadan ne yapacağınızı bilerek ilerlersiniz. Ay-Pluto görünümü, arzu ettiğiniz güzellikleri satın almak, elde etmek amaçlı girişimlerin, düzenlemelerin göstergesidir. Gücünüzün yükseldiğini hissedersiniz. Karar verdiğiniz yoldan geri dönmezsiniz. Ay-Uranüs kavuşumu, yeni bir aşk ilişkisinin veya devam eden ilişkinizde sürpriz heyecanlı olumlu gelişmelerin göstergesidir. Görülüyor ki, bu iki haftalık süreç hakikaten hoş gelişmelerin işaretçisi.

 

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars, burcunuzda gerileyecek. Bu süreç önünüzdeki iki yıllık bir planlamanın yapılması anlamında önemlidir. Hayatınız, amacınız, varmak istediğiniz hedef, ortaya koymak istediklerinizi şimdi kendi içinizde gözden geçirmek için vakit kazanmış oluyorsunuz. Evet geri hareketler yavaşlama, işlerin istediğimiz gibi hızlı ilerlememesi anlamına gelse de, aslında insan böyle zamanları, inceleme, araştırma, eskiyi gözden geçirme ve yenilikler için düşünme yönünde kullanırsa, pekala doğru tespitlerde bulunabilir. İlgi alanlarımıza bir bakalım. Tam olarak ne yapmak istiyoruz bunları kafamızın içinde belirleyelim. Sabırsız davranmayalım. Ham meyve yenmez der büyüklerimiz. Olgunlaşmasını beklemek, zaman tanımak gerekir. Siz de kendinize, inandıklarınıza zaman tanıyın. Girişim planlanması, daha önce başlanmış işlerin tekrar gözden geçirilmesi, eksiklerin tamamlanması yönünde Mars geri hareket dönemleri yararlıdır. Bu süreçte emin olduğunuz işlerinizi tabii ki yürürlüğe koyarsınız. Ancak dediğim gibi tam olarak güvendiğiniz, hazırladığınız, inandığınız işlerinizden söz ediyorum. Aceleyle yeni kararlar vermeyiniz. Hani deyim yerindeyse burnunuzun dikine de gitmeyiniz olur mu?

 

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Sağlığımız, çalışma hayatımız ve maddi konulardaki güvencemizi merkez alacağız. İsteyeceğiz ki, yaptığımız işten keyif alalım, tatmin olalım. Huzurlu bir iş ortamında çalışalım, insanlara yardımcı olalım ancak karşılığını da alalım. Bu hakkımız tabii ki. Nisan ayı geri hareket ve Boğa geçişlerinin etkin olduğu bir ay. Doğal olarak geçmişe dair konular, planlar, projeler üzerinde düşünme zamanı. Biz de şimdi iş ortamımızdaki ilişkilerimizden, işimizin şartlarına kadar olan duruma bakacağız. Sigortalı çalışıyor muyuz, iş güvenliğimiz ne durumda, sosyal haklardan yararlanıyor muyuz? Ücretlendirmeden memnun muyuz? İşimizde ehil miyiz, geleceğimiz teminat altında mı? Sorularına cevap arayacağız bir dönemdeyiz.

Sevgili Yaylar, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, sizi bir şeylerin içten içe baskı altına alışı halidir. Duygularınız oldukça yoğun, arzularınız bir o kadar güçlü, öfkeniz o denli fazla olabilir. Birilerine karşı öylesine bir intikam duygusu sizi sarar ki, asla geri adım atmaz ve affetmezsiniz. Haklı sebepleriniz olabilir. Oysaki bu bir iç yenilenme, dönüşüm, değişim ve kendinizi yeniden keşif olarak görülürse ne ala. Yok, sürekli bir isyan ve hayattan uzaklaşmaya yöneltirse sizi,  yanlış yaparsınız. Bilakis, bu iç sese kulak veriniz. Kendinize, sağlığınıza, işinize önem vererek değerlerinize sahip çıkınız. Birilerine değil, size bağlıdır yaşamı kotarmak. Siz varsanız, her zaman yeniden başlar hayat diyorum. Bir de unutmadan ekleyeyim. 17 Nisan tarihinden bu yana Mars burcunuzda geriliyor. İki ayrı burçtaki bu gerileme Haziran sonuna kadar kişisel anlamda hayata geçirmek istediğiniz planlarınızı yeniden bir ele almanızı sağlayacak. Bunu bir hazırlık dönemi gibi düşünün. Hani yukarıda size, hayata katılın demiştim ya. Aynen öyle. Kendiniz için yeni hedefler belirleyin. Bunlar üzerinde düşünün. Eksiklerinizi tamamlayın ve bunları uygulamak için bu gerileme sürecini verimli bir şekilde değerlendirin. Akrep Dolunayının sizin için geçmişi değil, geleceği işaret eden gücünden yararlanın.

 

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Bu süreç gölgeli günleriyle birlikte 21 Nisan tarihinden itibaren etkilidir. Çalışma hayatımız, ikili ilişkiler, kariyer hedeflerimiz ve sağlığımızla alakalı konuları maddi güvence çerçevesinde gözden geçiririz. Bizim için burada önemli olan, huzurlu ve geleceğin teminat altına alınmasıdır. Şu anki mevcut duruma bir bakarız. Eğer bunları bize sağlamıyorsa, doğal olarak bir iş arayışında bulunmayı, bu yönde plan yapmayı isteriz. Tabii ki alternatifimiz olmadan, mevcut işten ayrılmak yanlış olur. Geri hareket dönemleri meselelere mercek tutmak ve olan bitene bakmak zamanıdır. Ben bunu bir mola, onarım, tadilat, yeniden bir bakma hali olarak yorumluyorum. Çünkü birçok ayrıntı, problem veya çözüm gözümüze net olarak görülebilir. Biz de buna göre geri hareketin bitiminde kararımızı veririz. Bu süreçte sağlığımız, kilo alımı, beslenme düzenimiz, kontroller, tedavi, dinlenme gibi konuların da gözden geçirilmesinde yarar vardır. Özellikle iş güvenliği, sosyal haklarımız ve şartlara bakmamız yararlı olur. Üretim ve kalite kontrolü, bir malın pazarlanması, satışı, alımı gibi konulara da önem verilmesi gerekir. Sağlamlık, uzun vadelilik aranılmalıdır. İhtiyaçlarımızı belirlemek için geri hareket dönemleri faydalıdır. Eğer bir sorun varsa bu süreçte kendini belli eder ve biz de çözüm bulmaya çalışırız. Yarım kalan işlerimizi bitirmek için uygun zamandayız.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür de bu alanda gerileme hareketini sürdürüyor. Doğal olarak ilişkilerimiz, parasal güvencemiz, sağlamlık arayışımız bir hayli önem taşıyor. Yaylar iyi niyetli, çıkarlarının peşinde koşmayan, derinlemesine düşünen, geneli pozitif düşünen kişilerdir. Fakat şimdi, önümüze ardımıza bakma vakti geldi. Ne kadar güvende olduğumuzu, huzurlu bir yaşam sürüp sürmediğimizi, işimizden zevk alıp almadığımızı, kazancımızı mercek altına almalıyız. Uzun vadeli ve hakikaten güvenilir işlere yönelmeliyiz. İlişkilerde sağlamlık ve netlik, değer bilen insanlar başımızın tacı. Tam tersine sürekli kendi alacağını düşünen, çıkar ilişkisiyle bize yaklaşan insanlara dikkat etmeliyiz. Plan ve projelerimizi kimlerle işbirliği yaparak sürdürüyorsak, bunun yarar ve zarar hesabına bakmalıyız. İş saatleri, iş güvenliği, sosyal haklarımızı gözetmeliyiz. Venüs-Boğada gayet güçlü konumdadır. Merkür gerilerken, Venüsle aynı alanda transitine başlaması yararlı olup, her şeyin özünde güvenilirlik ilkesini merkez alacağımız aşikardır.

 

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler       : 2-3-6-7-15-16-20-21-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
4-5-10-11-17-18
Aşkta En Şanslı Günler                   :
6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
1-27-28

Yeniay : 24-25-26-27
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla