Yay

(22 Kasım - 21 Aralık )
Yay
Gezegeni : Jüpiter
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Mor
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taş : Turkuaz
Uğurlu Gün : Perşembe
{"burc_id":"9","burc_ad":"Yay","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

6 Mayıs tarihinde Boğa burcunda bir Yeniay oluşuyor. Bu her konuda insanın ayaklarını sağlam yere basma arzusudur. Bunu sağlık anlamında da düşünebiliriz. Geri hareket süresince vereceğimiz kararlarda dikkatli olmalıyız. Ani kararlar verilmemeli.

Yeniay'ın hareketlerine baktığımızda aslında Venüs'ten iyi bir destek alıyor. Ailevi konularda da oldukça etkili olacak. Belki yeni bir yerleşim yeri ya da yuvamızdaki maddi ve manevi konuların el birliği ile çözülmesi anlamında da önemli.

Yeniay'ın bir başka özelliği ise Merkür'ün geri hareketidir. Venüs tarafından da destekleniyor. Tartışmak yerine huzuru önemseyerek toleranslı olmalıyız. Kariyer hayatınız önemli.

20 Mayıs tarihinde Güneş, İkizler burcunda seyrine başlıyor. 22 Mayıs tarihinde Burcunu da Dolunay oluşacak. Bu Dolunay'da geri hareketli Mars ile bir karşıtlık var.

Merkür, Dolunay'ın oluştuğu gün düz seyre geçecek ve 13 Haziran'a kadar etkili. Bu da hem iş hayatı hem de ilişki anlamında tekrar ele alma olanağı sağlayabilir.

24 Mayıs tarihinde Venüs, İkizlerde. Bu da gösteriyor ki Dolunay'da ve Yeniay'da ele aldığımız meseleler yavaş yavaş yoluna giriyor.

27 Mayıs - 30 Haziran tarihleri arasında Mars, önce sizin burcunuzda şimdi ise Akrep'e geriliyor. Her şey gönlünüzce olsun.

 

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Yaylar, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, sağlığımıza, huzurumuza, rahatlığımıza ve günlük hayatta işlerimize önem verme şeklinde bir yansıması bulunmakta. Tabii ki, bu bakış açısıyla durumları ele alacağımız için, her şeyin sağlam, temiz, düzenli ve eksiksiz olmasını isteyeceğiz. Merkür, geri hareket dönemiyle örtüştüğü için, tabii ki daha dikkatli, tedbirli ve ölçülü hareket edeceğiz. Pürüz yaratan durumları es geçmeyip, nasıl derleyip toparlarız ona bakacağız. Yeniayın görünümleri bu konuda bize rehberlik edebilir. Ay-Venüs kavuşumu, ihtiyaçlarımızı belirlemek,  ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmek,  etrafımızı güzelleştirmek, bedensel sağlığımızı önemsemek yönünde etkilidir. Sağlıklı, verimli olanı tercih etmeli, işlemeyen, zorluk çıkartan, huzur bozucu olandan uzak durmalıyız. Ay-Neptün görünümü, sağlığımızı önemsemenin, ailemizle ilgilenmenin, rahatlatıcı egzersizler yaparak bedenimizi güçlendirmenin işaretidir. Kilo almışsak şimdi diyetimize önem verelim. Mistik faaliyetler, huzur verici ve negatif enerjimizi üstümüzden atmamızı sağlayıcı çalışmalara yönelebiliriz. Ay-Jüpiter görünümü, işlerimizi düzenlemek, kolayca üstesinden gelmek, duygusal ve fiziksel anlamda bize iyi gelecek aktivitelere yönelmek, daha verimli çalışmamızı, kendimizi iyi hissetmemizi sağlayabilir. Ay-Pluto görünümü, maddi-manevi anlamda güçlü olmak arzumuzu işaret ediyor. Rahat, güven dolu bir yaşam istiyoruz. Sağlığın kıymetini bileceğiz ve huzurumuzu önemseyeceğiz. Merkür geri hareket döneminde olduğumuzu unutmayalım. Yukarıdaki konuları önemseyelim, ona göre ayarlamalarda bulunalım.

 

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, mesleki büyüme, gelişme, kendinizi yetiştirme ve üst noktalara ulaşma yönünde sizi destekleyicidir. Ancak o noktaya çıktığınızdaki tavrınız, etrafınızdaki insanlara yaklaşım tarzınız da, mücadeleniz kadar insanca olmalıdır. Sıkı çalışmak, ayrıntılara dikkat ederek işin tamamını öğrenmek için gayret etmek, iş ilişkilerinde ne fazla ödün vererek geride kalmak ne de birilerini geçmek için her şeyi en iyi bilenin kendiniz olduğunu sanmak yanlıştır. Bu dönemde işinizi en iyi şekilde yapmak için tüm gücünüzle çalışırsınız. Aksaklık çıkmaması için tüm gücünüzle dikkatli olursunuz. Sadece kendiniz adına değil, işinizin gelişimi, şirketin yükselişi anlamında bilginizi, tecrübenizi diğerleriyle paylaşarak ilerlediğinizde sizin ne kadar bilge bir ruh olduğunuz söylenir. Bu süreçte yükselenler, daha önceden kendilerini her anlamda bu iş için hazırlamış insanlardır. Eğitim almışlardır, kurslara, seminerlere katılmışlar veya birebir el emeği göz nuru dökerek merdivenleri tırmanmışlardır. Böyle kişilerin Jüpiterin desteğiyle yükselmeleri şaşırtıcı olmaz.

 

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş, ilişkiniz ve varsa iş ortaklığınızla ilgili konuları artı ve eksi yönleriyle ele alma zamanıdır. Bu yıl ki geçiş, gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkili olacak Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, tabii ki iletişimin çiftler arasında önemi büyük. Ağzımızdan çıkanı hepimizin duyması gerekiyor. Beraberliğin niteliği ve köklülüğü burada çok önemli. Akıllıca bakalım durumlara. Eğer evlilik kararı verilecekse, ki bu gayet önemlidir. Birbirinizi gerçekten iyi tanıdığınıza emin misiniz? Eğer bir başka şehir veya ülkeye gitme durumunuz varsa, oradaki yaşam koşulları size uygun mu? Bunları gözden geçiriniz. Eğitimden özel hayatınıza kadar her türlü yenilik bu süreçte kısa değil uzun vadeli bir şekilde ele alınmalıdır.

Sevgili Yaylar, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, duygularımızı coşturucu, yenilik ve değişimde bulunma arzusu, tez canlılığımızın yansımasıdır. İçimiz içimize sığmaz. Bir haber bekleriz. Hislerimizi belki istediğimiz gibi ifade etmekten kaçınırız. Ancak dışarıda bizi görenler, bu heyecanlı hallerimizin farkına varırlar. İlişki, çalışma hayatı, ailemiz ve kişisel anlamda tüm gelişmeler önemlidir bizim için. Şimdi birlikte görünümlere bir bakalım. Dolunayın etkisini daha iyi anlayalım. Ay-Mars kavuşumu, harekete geçmeye hazır olduğumuzu, gelişmelere göre anında yol alabileceğimizi işaret ediyor. Mars geri hareket dönemindeyiz. Eğer çok önceden bir hedef belirlemiş, girişimde bulunmuş isek, tabii ki olumlu bir geri dönüşle karşılaşırız. Aşk hayatımız, eğitim, iş veya ailemizle ilgili konular bir anda gündem maddemiz olur. Ancak yepyeni bir durum, gelişme, fırsat veya bir haber alırsak hemen harekete geçmek yerine, iyice düşünmekte yarar var. Güneş-Mars karşıtlığı, ilişki konularında harekete geçmek, düşündüğümüz bir şeyi uygulamak veya bir sonuca bağlamak arzumuzu işaret ediyor. Evlenmek, yeni bir ilişkiye başlamak, ayrılmışsak geri dönmek gibi. Fakat ben Mars geri hareketini göz önüne alarak, kararlarımızı her anlamda bir daha ele almak taraftarıyım. Çünkü aceleye getirilmemeli, mantıklı düşünülmelidir. Merkür-Boğa burcunda bugün düz seyre geçiyor. Ancak önümüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günler. O nedenle istikrar, güven ve sağlamlık ilkesini gözetelim. Ay-Neptün görünümü, ailemiz, yerleşim yerimiz, taşınma, ev içindeki yeniliklerle ilgili kararların aceleyle alınmaması gerektiğini gösteriyor. Üzerinde düşünmemizde yarar görüyorum.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, zihnimizin güven, istikrar, verimlilik, maddi kazanımla ilgili konular üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. İster istemez, kendimizi garanti altında mıyız değil miyiz diye sorgularız. Sağlıklı yaşam, huzurlu bir hayat ve üretime dönük çalışmaların planlanması, yürürlüğe konması, işlerin sağlamlaştırılması, yarar ve zarar hesabının yapılması yönünde Merkür-boğa burcu geçişi olumludur. Pratik şekilde işleri organize edersiniz. Ancak kendi düşüncelerimizin sürekli doğru olduğunu kanıtlamaya ve kabul ettirmeye çalışmamalıyız. Gerektiğinde başkalarının da görüşlerini almak yerinde olur. Uygulanabilir işler bizim için önemli olacak. Bilindik, alışıldık, denenmiş usullerle çalışmayı tercih edebiliriz. Kimseyle öyle sıkı fıkı olmadan, düşüncelerimizden taviz vermeden işimizi gücümüzü yapmaktan yanayız. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 24 Mayısta, İkizler burcunda seyrine başlıyor. Ortaklaşa işler için başkalarıyla bağlantı kurmamız gerekebilir. Organizasyonlar, medya faaliyetleri, internet üzerinden kurulacak bağlantılar, alış-satış, görüşmeler yoğun olur.

 

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Aktif kararlar vermemiz, hemen bir ilişkiye adım atmamız, mevcut ilişkimizden memnunsak, iletişimi öne alarak paylaşımda bulunmamız, problemler varsa eğer üzerinde pek durmamamız gibi haller yaşanır. Ancak bu geçişi yöneten Merkürün geri hareketi bitse de, ay sonuna kadar gölgeli günlerindeyiz. Sağlam şekilde hem çalışma hayatınız hem beraberliğinizi gözlem altına almanızda yarar var. Tutarlı olana, gerçekten umut vaat edene, ilerisi adına kendinizi güvende hissetmenize olanak sağlayan işlere, ilişkilere yönelmek en doğrusudur. Maddi ve manevi anlamda artı ve eksilerini göz önüne alarak hareket edersek, çelişkiler yaşamadan doğru yönde ilerleyebiliriz.

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, sizi planlı çalışmaya, gereksiz zaman kayıplarına karşı uyarıyor. Sorumluluk aldırıyor, ciddiyet veriyor, ancak bir o kadar da mücadeleci kılıyor. Kişi hedefinin farkında ise, bu görünüm o hedefe varma yolunda bir kararlılık. Eğer değilse, gelişen durumlar neticesinde kendine geliyor. Evet, benim yolum bu, bu yolun gereklerine göre kendime çeki düzen vermeliyim diyor. Bu aslında gayet olumlu. Baskı gibi gelse de, sizi güçlendiricidir.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte, içten içe güçlü olmak arzusu bir ihtiras halini alabilir veya tam tersine kendinizi çaresiz hissetmeniz de mümkündür. Güç veya güçsüzlük hallerinin baskın olduğu zamandır. Oysaki bu alanda Mars, ister geri ister düz seyirle ilerlesin genelde bir miktar rahatsızlık uyandırdığına şahit oluyorum. İçe yönelen enerji öylesine güçlü ki, bunun mutlaka dengeli şekilde kullanılması gerekiyor. Fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlatıcı egzersizler işe yarıyor. Derinlikli araştırmalar, yarım kalan işlerin bitirilmesi, daha önce başlanmış projeler üzerinde düşünmek için bu zamanları olumlu buluyorum. Sağlığımız çok önemli. Kişinin mücadele gücünü azaltan alışkanlıklarından kurtulması, saplantı, şüphe, yargılama, öç alma gibi olumsuz duygulardan arınması için, biraz kendimize bakmak gerekiyor. Rehberler, danışmanlar, mistizmle uğraşanlar, psikologlar için bu süreç çalışmalarında başarıyı getirir. Çünkü daha fazla odaklanmak ve derinleşmek mümkündür.

 

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler      : 4-12-13-17-18-22-23-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
2-8-14-15-29-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
4-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
24-25

Yeniay : 21-22-23-24
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla