Yay

(22 Kasım - 21 Aralık )
Yay
Gezegeni : Jüpiter
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Mor
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taş : Turkuaz
Uğurlu Gün : Perşembe
{"burc_id":"9","burc_ad":"Yay","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Yaylar, 1 Ekim’de Terazi burcunda doğacak olan Yeniay sizin için proje ve planlamaların özellikle iletişim yoluyla derlenip yerine konmasını ifade edebilir. İlişkilere açıksınız. Çıkarlarınız sizin için de çok önemli. Sosyal anlamdaki bütün ilişkilerinizde, toplumla ilgili işleriniz ve ilişkilerinizde de kendinizi ön planda tutacaksınız. İşinizi halledebilmek için kimlerle ilişki kurduğunuzu önemseyeceksiniz. İşlerinizi düzgün, geleceğe dönük bir şekilde tasarlama gücüne sahipsiniz. Kendi fikirlerinizi onaylayan ve sizinle paylaşacak kişilere kıymet veriyorsunuz. Herkes birbirine ihtiyaç duyuyorsa birbirine nazik davranmayı da bilmeli. Ailevi konularda bu Yeniay çok etkili. Özlem, şefkat ve empati ile aileniz içindeki sorunları anlama yolunu seçeceksiniz. Kendinizi ve ailenizi güvence altına almak isteyeceksiniz.


7 Ekim tarihinde Merkür, Terazi burcunda olacak. Arkadaşlarınızla olan iletişiminizi uzlaşıya açık hale getirmenizi sağlar. Bir iş ve planlama üzerinde çalışıyorsanız sizin fikirlerinize önem verilmesini isteyeceksiniz. Yeni plan ve projeler için ne yapmanız gerektiğini inceleyeceksiniz.


16 Ekim tarihinde Koç burcunda bir Dolunay oluşuyor. Her şeyi bireysel olarak ele alıp kendinizi daha iyi ifade etmek isteyeceksiniz. Sizi tatmin etmeyen ve bütçenizi zorlayan şeyler yerine farklı arayışlar içerisine gireceksiniz. Çalışma hayatınızla ilgili konularda ise kendinize ve bedeninize önem verip sizi canlandıracak arayışlara girebilirsiniz. Biriyle tanışmak ve karşılaşmak aşk anlamında mümkün olabilir. Sürpriz bir gelişmeye açık olabilirsiniz. Bir şey biterken başka bir şey başlayabilir.


18 Ekim tarihinde Venüs, burcunuzda seyrin başlıyor. Sizin özellikle deneyime açık olmanızı ve yenilik arzunuzu, her şeyinizle kendinizi ifade edebileceğiniz bir yenilik ihtiyacını ortaya koymanızı sağlayacak. Sosyal ilişkileriniz de aşk hayatınızla birlikte canlanacak.


24 Ekim tarihinde ise Merkür, Akrep burcunda olacak. Menfaatler önemliyken size kimin ne verip vermediğini sorgulayacaksınız. Tutkularınızı ve güçlü olma arzularınızı ortaya çıkartacaksınız.


30 Ekim tarihinde ayın ikinci Yeniay'ı Akrep burcunda doğacak. Nelere sahip olduğunuzu ve nelere odaklanmanız gerektiğini sorgulayacak, temaslarınızı inceleyip bu temaslarla değerlerinizi birleştireceksiniz. Uzun vadeli arkadaşlık ve dostluklara ihtiyaç duyacaksınız. Ailenizde empatiyi ön plana çıkartacaksınız. Birlikte bir şeyler ortaya koymak sizin için önemli olacak. İş hayatınızda da gelecek çok kıymetli olacak. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE EKİM AYI YORUMLARINIZ

1-9 Ekim arası:

Sevgili Yaylar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, becerikli olduğunuz alan ve konular üzerinde yeni proje ve planlamada bulunulan, dostlarla bir araya gelmek, aktivitelerde bulunmak, sosyal yaşantınızı aktif hale getirmek, ilerisi adına umutlanmak yönünde olumludur. Kişi, bu Yeniayda, görüşmelerde bulunarak, bağlantıya geçerek, uzlaşmazlıklara çözüm arar, güzelliğe prim verir, adaleti önemser, insanlara destek olur ve uzlaştırıcıdır.  Estetik güzellik, verimli ilişkiler, sunum, sergi, davet, halkla ilişkiler alanında etkin bir Yeniaydır. Yeniayın görünümleri her zaman olduğu gibi yaşanması muhtemel gelişmelerin işaretçisidir. Ay-Satürn görünümü, etkin olduğunuz konu ve alanlarda, becerilerinizi insanlara ifade etme, iş veya özel anlamda güçlenmenizde yardımcıdır. İnsanlar sizin fikirlerinizi önemserler. Güzelleşmek, huzur duymak, keyiflenmek için sizin tavsiyelerinize uyarlar. Siz de dışarıda hoş görünmeye, ilgi uyandırmaya gayret edersiniz. Ciddi ve oldukça kararlı bir şekilde yolunuzu belirlersiniz. Ay-Pluto görünümü, maddi kazanç elde etme arzunuzun simgesidir. İstersiniz ki, yaptığınız iş, uğraştığınız alanda doyurucu geri dönüşler olsun. Bu anlamda biraz hırslanmak mümkündür. Bunu doğal karşılamak lazım... Kim hayatını garanti altına almak istemez ki?  Ancak tabii ki şartlarımıza bakacağız bir de maddi konularda her verilen söze inanmadan önce bilinçli düşüneceğiz. Venüs-Neptün görünümü, ailevi ve özel hayatınızdaki ilişkilerinizde daha fazla ilgi beklediğiniz zamandır. Eğer yalnızsanız biraz hüzünlenmek, bazen geçmişi hatırlamak mümkündür. Sosyal ilişkilerim iyi, umarım özel hayatımda da arzu ettiğim güzelliklere sahip olurum tarzında olumlamalar faydalı olacaktır. Ev içinde çalışmalar, uğraşılar, sanatsal becerileriniz üzerine eğilmek yararlıdır.

7 Ekim- 24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Fikirlerimizi dile getirip, insanların hakkımızda   ne düşündüğünü öğrenmek isteyeceğiz. Sohbet etmek, yazışmak, düşünce alışverişinde bulunmak hoşumuza gidebilir.  Dostlarımızla bir araya gelmek, çeşitli etkinliklere katılmak, sanatla alakalı mekanlarda bulunmak faydalıdır. Sadece birebir konuşma değil sosyal medyayı da yakından takip edebiliriz. İletişimde bulunun, yeni insanlarla tanışın, kendinizi ifade edin. Bu size finansal anlamda da kazanç getirici olabilir. Kimle bağlantı kurmak istiyorsanız o kişilere doğru yönelin. Özellikle karşı cinsle olan sosyalleşme anlamında da bu dönemi olumlu buluyorum.

 

10-16 Ekim arası:

Sevgili Yaylar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatınız ve sosyal ilişkilerinizi düzenleme yönünde önemlidir. Siz isteklerinizi başkalarıyla işbirliğinde bulunarak elde edebilirsiniz. Bu Dolunay yeni biriyle tanışmanın, bir yenilik hazırlığının, son iki hafta önce verilen kararların sonuçlarıyla karşılaşmanızı sağlayıcıdır. Bir projenin başına geçmeyi, dilediğiniz şekilde yönlendirmeyi, bu sayede finansal anlamda kazançlı çıkmayı isteyebilirsiniz. Tabii ki kurallara, plan ve programlı çalışmaya özen göstermekte yarar var. Bencil düşünmeyelim. Eğer ekip çalışması yapıyorsak, bu ekip içindeki paylaşımların hakça düzenlenmesi gerekir. Sadece kendimize göre hareket edersek, diğerlerine karşı haksızlık olur. Birilerine danışmanız, onların da fikirlerini almanız size artı kazandırır. Bu Dolunay, bir arkadaşlığın aşka dönüşmesi, çocuklarınız varsa onlarla ilgili konuların halledilmesi yönünde de önem taşıyor. Merkür-Pluto görünümü, bu Dolunayda ilişkilerimizi medeni şekilde, işbirliğine dönük, görüş alışverişinde bulunarak düzenlememiz halinde, hedefimize ulaşabileceğimizi işaret ediyor. Bu görünüm zaten bu yöndeki ortaklıkların yaşayacağını, bunu aksi ilişkilerin krizle sonuçlanacağını işaret etmekte. Ay-Uranüs görünümü, sürpriz bir aşkın, gelişmenin, yeniliğin bizi heyecanlandırması anlamında. Demek oluyor ki, bu Dolunayda bizi memnun edici gelişmeler var. Öyle veya böyle, bir şeyler zorlasa da, yine de sonuç keyiflendirici gözüküyor.

 

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Venüs, yüzünüzde çiçekler açtırır.  İletişim ve aktif hareketlenme dönemidir. Üzerinizdeki baskıları ve sıkıntıları bir parça da olsa geride bırakarak güzelliklere yelken açma anlamında etkili olacaktır. Yeni tanışmalar, bir takım pürüzlerin ortadan kaldırılması, yolculuklar içeren önemli ve kıymetli bir zamandır. Venüs-Yay burcu geçişinde sosyal yaşamınız, hedeflerinizle alakalı olarak ilişkiler kurulur, bunlar yenilenir, canlanır. Sizi öne atılmaya, bağlantılar kurmaya teşvik eden Venüs, girişimci olmaya teşvik eder. Amacınıza ulaşmanızın önündeki engellerin üzerinden kolayca atlanılır. Pozitif şekilde bağlantılar kurulur, bu bağlantılar sosyal hayatta isminizi duyurmanızı sağlar. Yanınızda bulunmaktan zevk alırlar. Karşı cins üzerinde etkinliğiniz yükselir. Özgür kararlar alabilecek bir cesarete sahip olursunuz.

23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, olan bitene bakmak, derinlikli gözden geçirmek, toparlanmak vaktidir.  Ancak her Yay burcu mensubu böyle hissetmeyebilir. Hayata bakış açınız, bugüne dek yaşadığınız deneyimler, içinde bulunduğunuz şartlar veya karakter yapınız gereği süreci zorlu geçirmeniz de mümkündür. Bazı kişilerle aranıza mesafe girebilir. Benim tavsiyem, şu sizi yoran, gücünüzü azaltan, kafanızı bulandıran şeyleri ayıklayın hayatınızdan. Venüs, burcunuzda ilerliyor. Sosyal yaşamınıza önem verin. Gezin, canlanın, hayatı kucaklayın.

 

24-31 Ekim arası:

Sevgili Yaylar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, derinlemesine kendinizi gözden geçiriştir. Burada kendinizi keşfetme hali bir hayli etkilidir. Maddi kazanç ve tasarruf etme yönünde kararlar verilebilir. Daha oturaklı dediğimiz sağlam ve ilerisi adına güç kazandırıcı işlere yönelmenizde etkindir. İç dünyanızdaki hassasiyetleri ne kadar vurgulasa da, bu yeteneklerinizi bir alanda değerlendirmek için aslında yaratıcı bir kuvvettir. Kariyer hayatınızda hırslandırıcı, geleceğinizi tayin edici işler için hazırlık, araştırma, bilgilenme yönünde faydalı bir Yeniaydır. Tabii ki bazı Yaylar bu odaklanma halinden, dikkatli harcama ve tutumlu olma vaziyetinden hoşlanmasa da, Yeniayı olumlu açıdan değerlendirip doğru kararlar almak için, üstte izah ettiğim şekilde bir bakış açısı size yarar sağlayıcıdır. Öbürü ise, fazla hırsın, gereksiz öfke ve düşmanlıkların, kendinize dahi itiraf etmekte zorlandığınız konularda sıkışmışlığın göstergesi olur ki, böyle bir bakış açısı altında verilen karar kendi kendinizi bastırmak olur ki, bir faydası yoktur. Siz, hayata katılmak ve kendi yolunuzu kararlı bir şekilde belirlemek adına düşünmelisiniz. İşte bu sizin başarınız, gücünüz olur.

 

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler     : 1-6-7-10-11-15-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler                       :
13-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler                   :
15
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
8-9

Yeniay : 5-6-7
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2