Yay

(22 Kasım - 21 Aralık )
Yay
Gezegeni : Jüpiter
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Mor
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taş : Turkuaz
Uğurlu Gün : Perşembe

 

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Yay'lar sizlere Eylül ayında güzellikler diliyorum. 

13 Eylül tarihinde parçalı güneş tutulması başak burcunda gerçekleşecek. Bu çalışma ve kariyer hayatında olan yay'lar için çok kıymetli. Çünkü biraz dağınık çalışıyorsak, çok büyük hedeflerimiz yoksa veya bizi tatmin etmeyen bir ortamda görev alıyorsak önümüzdeki 1 yıl için bu tutulma sayesinde planlı, programlı, sistemli çalışmamızı sağlayacak kararlar alacağız. Yükselme anlamında da görev ve sorumluluklarımızda istekli olmalıyız. Yay'ları bundan sonra çalışma hayatında bir hayli hırslı dakik, yükselme isteyen bir alanda göreceğiz. Merkür 17 Eylül - 9 Ekim tarihleri arasında gerileyecek. Bu gerileme hareketinde ise biz hedef olarak nasıl bir iş düşünüyoruz, kimlerle iş birliği içinde olmamız gerekiyor, uzlaşı, dostluklarımız da bu anlamda ele alacağız. Karar verirken acele etmemek gerekiyor.

18 Eylül tarihinde Satürn, yay burcunda ki seyrine başlayacak. Bir yay için Satürn'ün yay burcu üzerindeki seyrinin önemi nedir. Buna bir olgunlaşma süreci diyebiliriz. Hayattan beklentilerimizi planlayarak ilerlemeli ve hoş görü sınırları içinde hareket etmeliyiz. Sorumluluklarınızı kabul ettiğiniz ve gelişimden yana olduğunuz zaman kazanan siz olacaksınız.

25 Eylül'de Mars, başak burcunda etkili. Çalışma hayatımızla ilgili konularda yeni dönemin simgeleyen bir sürecin içerisinde olacağız. Sıkı çalışmamız gerekiyor. Yoğunluğumuz artacak. Yeni bir şeyler yapmak isteyeceğiz, ucuz işlere yönelmeyeceğiz. Açıkçası mükemmeli istiyoruz, düzgün çalışırsak eğer Mars başak bize bu mükemmelliği sağlar. 

28 Eylül tarihinde koç burcunda tam ay tutulması oluşacak. Bu tutulma ise aşk hayatımızla ve ileriye dönük konularla ilgili. Bir yanımızla hayatın güzelliklerini yaşamaktan yanayız yani, aşkta bireysel arzularımız son derece kıymetli. Burada aşk hayatımızdaki kriterlerimize bakacağız. Özgürlük olduğu için sanki sorumluluktan kaçar gibiyiz ancak hayat aktif olacağımız alanın burası olduğunu gösteriyor. Üzerinizde denetim olmasından hoşlanmayacaksınız. Ay tutulması burcunuzla uyumlu bir görünüm yaptığı için bu tutulmanın size çok büyük bir zararı yok. Daha bireysel ve aktif düşünmenizi sağlar. Bunun ayarını iyi yapabilirsek Eylül ayı oldukça olumlu geçecektir. 

Her şey gönlünüzce olsun.

 

EYLÜL AYI ÖZEL ASTROLOJİ DOSYASI

13 Eylül saat 09:55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması sizin mesleki kariyerinizde sorumluluklarınızın farkında olarak sıkı çalışmanın, geri planda kalmak yerine öne çıkmak adına yapılacakları tespit etmenin işaretçisidir. Gelişim yoludur ve siz bu yolun gönüllüsü olarak ilerlemeyi kabul ettiğinizde başarının kapılarını aralamış olursunuz. Gerçekçi düşündüğümüzde, göreceğiz ki bir işte ustalaşmak zahmetli ancak bir o kadar keyif vericidir. Bulunduğunuz yerde sadece kendiniz adına değil, başkalarına da yararlı olacak, destek verecek ve başkalarına hizmet etmenin gelişim yönünde size faydalı yöndeki geri dönüşlerine tanık olacaksınız. Güneş tutulmaları isteseniz de istemeseniz de sizi çalışmaya, sağlıklı ve verimli bir düzen içinde katılımcı olmaya sevk eder. Yıllarca evde oturmuş birinin, birden bire tekrar çalışma hayatına girmesi şaşılacak bir şey değildir. Yeni başlanan bir işte üst basamaklara tırmanmak kolay değildir. Fakat imkansız da değildir. Jüpiter bu konuda destekleyici ve önümüzdeki ay, gelişim yolunuzu belirleyici Kuzey düğümün Başakta ilerlemesi de bundan sonrası adına mesleki yönde kendinizi geliştirmenin rehberliğidir. Tutulmanın yöneticisi Merkür, 18 Eylül tarihinde gerileyecek. Bu dönem hedeflerinizi belirlemek, sosyal ilişkilerinizi gözden geçirmek, tespitlerde bulunmak adına önem taşıyacaktır.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Satürn, hayatın en kıymetli öğretilerinin, tecrübelerinin, olgunlaşma yolunun, bilgeleşmenin, kazancın ve kişisel anlamda yapılandırma sürecidir. Size, bugüne dek edindiğiniz tecrübenin, bilginin,  hangi aşamada olduğunu gösteren bir kılavuzdur. Ehil olmanın, başkalarıyla paylaşmak, onlara da öğretmek yoluyla olacağını söyler. Biliyorum değil, öğrenmeye çalışıyorum diyerek ilerlemenin en doğru yol olduğunu gösterir. Sizi olgunlaştırır, hoşgörülü olmanızı söyler. Kibirden uzaklaştırır, erdemli olmayı emreder. Satürn, formdur, düzendir, disiplindir, kimilerine göre aşktır elbet. Çünkü hayatın güzellikleri gibi zorlukları da vardır. Eğer bir menzile ulaşılacaksa, o menzile giden yol ancak bir şeyi sevmekle olur. O aşk ki, size sabrı öğretir. Dünyaya bakış açınızı hem fiziki hem ruhi anlamda geliştiren Satürn, hem hayatın hem de kendinizin farkına varmanız için size gitmeniz gereken yolu gösterir. O yol, okumaktır, gidip yerinde görmek, izlemektir. Görerek anlamak,  bilmeye çalışmaktır. Bu da yine sabırdır, olgunluktur, mücadeledir, sonunda ödüldür. Zorlayacak sizi belki ancak kolaylıklar da sunarak eğitimde, iş hayatında, parasal anlamda güçlendirecektir. Bu süreçte fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınızı önemseyin. Kendinize hedef belirleyin ve onu elde etmek için sabırla ilerleyin.

17 Eylül-9 Ekim Merkür-Terazi burcu geri hareket süresince yeniden ilişkilerin, hedeflerin, ortaklıkların, yeniliklerin gözden geçirilmesi gerektiğini gösteriyor. Ekip çalışmaları, sosyal ilişkiler, boş zamanların değerlendirilmesi, becerileriniz, yenilikçi fikirleriniz, ürünlerinizin değerlendirilmesi, arkadaşlıklar gibi konuların da ele alınmasında yarar var. Bunlar gözden geçirildikten sonra, bir yön belirleriz, bir adım atabiliriz. Bu süreçte, toplumla birebir ilişkilerimizde, arkadaşlıklarımızda bir takım sorunlar oluşursa veya varsa, iki taraflı düşünmek gerekiyor. Sadece ben diyerek durumları ele alırsak, ilişkilerde sorun yaşanır.

28 Eylül saat 05:48 Koç burcunda Tam Ay Tutulması, aşk hayatımız başta olmak üzere, kişisel anlamda ilerisi adına verilecek kararların çarçabuk alınması mümkün. Özgürce hareket etmek ve dilediğimiz şekilde yaşamaktan yanayız. Hiç kimsenin bize karşı çıkmasına, yolumuza taş koymasına iznimiz yok. Bir aşk ilişkisine her an adım atabiliriz veya nicedir canımızı sıkan sevgilimize veda edebiliriz, kimseden emir alamam diyerek, işimizden ayrılabiliriz. İyi tamam da, gittiğimiz yol doğru mu bakalım. Merkür geri hareketi devam ederken, amacımızı, yapmak istediklerimizi bir daha gözden geçirelim. Bu kararlar bize ne kazandırır, kaybettirir bir bakalım.

 

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-9-10-14-15-19-20-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler                       :
5-12-13-26-27
Aşkta En Şanslı Günler                   :
1-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
22

Yeniay : 19-20-21
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN