Yay

(22 Kasım - 21 Aralık )
Yay
Gezegeni : Jüpiter
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Mor
Uğurlu Sayısı : 5
Uğurlu Taş : Turkuaz
Uğurlu Gün : Perşembe
{"burc_id":"9","burc_ad":"Yay","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Yaylar, 4 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda bir Yeniay doğacak. Bu Yeniay, finansal konular üzerinde oldukça etkili. Güvence beklentisi hayatınızda oldukça etkili olacak. Maddi konuları gözden geçirip kendinizi güvende hissetmek isteyeceksiniz.

12-14 Temmuz tarihlerinde Venüs ve Merkür Aslan burcunda sırasıyla seyrine başlıyor. Bu bir tatil programını işaret edebilir. Yeni bir tanışmayı, kendinize güven duygunuzu, keşfetme arzusunu ortaya çıkarabilir. Karşı cins üzerinde etkili olabilirsiniz. Yeniay'da başkalarıyla ortaklaşa ilişkiler kurabilir, planlar yapıp kazancınızı inceleyebilirsiniz. Kendi başınıza ayakta durmak isteyeceksiniz.

20 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda bir Dolunay oluşacak. Bu Dolunay, ayaklarınızı yere sağlam basmanız için kendi kazancınızın kıymetinin farkında olmanız gerekecek. Yeni iş arayışları, yeni destek gibi konular bir hayli değerli hale gelecek. Yenilik arzulayacak ve sizi durduran engelleri bertaraf edebilmek için alternatifi güçlü seçenekleri gözden geçireceksiniz.

22 Temmuz tarihinde Güneş, Aslan burcunda seyrine başlıyor. Yeni insanlarla tanışmak ve yeni yerler görmek bu seyirle mümkün olacak.

30 Temmuz tarihinde Merkür Başak burcuna girdiğinde iş konularınızı daha akılcı bir şekilde ele alabilirsiniz. Merkür Başak burcu seyrine gelince incelemelerinizin doğru bir çıkışa fırsat verdiğini göreceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE TEMMUZ AYI

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Yaylar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, geleceğinizi ilgilendiren konular üzerinde hassasiyetle durmanızı sağlayıcıdır. Elinizde olmadan duygusallaşır, durumları kendinize göre ele alarak karar vermeye kalkışırsınız. Oysaki, geçmiş meselelerin üzerinizdeki etkisidir bu. Onun için size tavsiyem, hangi alanda olursa olsun, bir daha düşününüz. Mantıklı ve akla yatkın şekilde gözden geçirirseniz, doğru şekilde kendinizi yönlendirirsiniz. Yeniayın görünümleri bu konuda sizi aydınlatabilir. Ay-Merkür kavuşumu bu Yeniayda, maddi-manevi anlamda bağlantınız olan kişilerle aranızda bir bölüşüm, mesele veya bir iş varsa, onlarla açık ve net şekilde konuşunuz. Canınızı sıkan bir şey varsa ılımlı şekilde görüşülmesi, belki de yanlış anlaşılmaların önüne geçebilir. Bu Yeniay, güvenceyi işaret ediyor. Rahat etmek istiyorsak, paramızı değerlendirmede akıllı olmalıyız. Ailevi bölüşüm (miras v.b) bunları ne fazla iyi niyetli ne de endişeli ele almamalıyız. Ay-Neptün görünümü, ev satışı, kiralaması, aileye ait bir mülkün pay edilmesi, bir sıkıntı nedeniyle borç istenmesi gibi durumların ciddiyetle ele alınması şart. Elinize geçen parayı da piyasa durumuna göre değerlendirmelisiniz. Ay-Kuzey düğümü de, aynı şekilde bunu işaret ediyor. Geleceğimiz için, akıllı hareket etmek, hesabı bilmek lazım. Özellikle iş hayatımızla ilgili bir karar ve görüşme söz konusu ise. Ay-Pluto görünümü, mali ödemeler, yatırım, harcama gibi konuların ciddiyetle ele alınması, gerginlikle, hassasiyetle karar verilmemesinin önemini vurguluyor. Ay-Jüpiter görünümü, karşınıza çıkacak iş veya finansal teklifleri, geleceğe dönük değerlendirilmesinin doğru olacağını vurgulamakta. Anlaşıldığı üzere, bu Yeniay güven duygusunun hem ilişkilerde hem parasal konularda hayli etkili olacağını gösteriyor.

 

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz saat 08:34 - 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında etkili Venüs-Aslan burcu geçişi, sizin bakış açınızla uyumlu kişilerle ilişki kurmanızı sağlar. İletişim beceriniz,  birçok insanının dikkatini çekmenizi sağladığı gibi, size yeni arkadaşlar kazandırır. İlişkinizi güçlendirecek en önemli faktör konuşmak ile dinlemek arasındaki farkı iyi belirlemekten geçer. Venüs-Aslan burcu geçişi, karşı cins üzerindeki fiziksel çekim gücünüzü yükseltir.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan seyir süresici, iletişim etkili olduğu zamandır. Güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreç, yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde insanlarla bağlantı kurmak yönünde etkilidir. Yolculuklar epey eğlenceli geçer. Ancak aşk sözleri dille söylenir de, gönülden söylenip kalıcı olması pek enderdir. Kendinizi ve fikirlerinizi öne sürebilirsiniz. Bunlar gayet olumlu. Benim size tavsiyem, bu dönemde kararlarınızı vermeden önce, mutlaka şartları gözden geçiriniz. İnsanlara güvenerek yola çıkmayınız. Güven olgusunu iş, aşk, parasal konularda önemseyiniz. Bu noktalara dikkat edersek,  gayet olumlu bir dönem geçireceğinizi söylemeliyim.

 

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Yaylar, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay; son günlerde eşimize, dostumuza bir hayli yardımcı olmuştuk. Belki de biz onlardan destek görmüş, biraz rahatlamıştık. Kimimiz ise, bir güvence arama telaşındaydı. Kredi başvurusu, miras veya bir yardımlaşma yoluyla elimize ufak tefek bir şeyler geçmişti. Şimdi bu Dolunayda ise, kendimiz bizzat daha ciddi bir şekilde bütçemizi düzenleyeceğiz. Kimseye güven olmaz. Başımızın çaresine bakmak için, ciddi işlere yönelmeli, projelere ağırlık vermeli, belki de girişimde bulunarak kendimizi güçlendirmeliyiz. Dolunayın yansıması altında duruma gerçekçi bir şekilde bakmak gerekiyor. Dolunayın ardından Ay-Kova burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, yenilikte bulunma hevesimiz yükseliyor. Şöyle bir kendimizi ifade etme zamanı geldi. Bakalım ne gibi işler yapabiliriz veya kimlerle bağlantıya geçerek yeteneklerimizi gösterebiliriz. Venüs-Satürn görünümü, gayet olumlu bir etkidir. Sizi gerek iş hayatınız gerekse özel anlamda güçlü insanlarla tanışmaya, onlarla projelerinizi konuşmaya, bağlantı kurmaya çağırır. Satürn zaten burcunuzda. Size düşen,  bilginizi, tecrübenizi dış dünyada sağlam işlere yönelerek köklendirmek. O zaman bu Dolunay size güçlenmeniz yönünde kuvvet versin diyelim.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında Güneş-Aslan burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç,  eğitimden iş ve aşk hayatımıza kadar geniş bir alanda kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmemizi sağlıyor. Bu arzu çerçevesinde hareket ederiz ve ilişkilerimizde bunu kıstas alırız. Ne olursa olsun, önde olmak isteriz ve dikkatleri üzerimizde toplamaktan hoşlanırız. Yolculuklar, tanışmalar, kültürel ve sanatsal konular ilgimizi çeker. Yaratıcı düşünürüz. Ancak bu dönemde fazla baskın olmak, gururlu tepkilerde bulunmamak,  çevremizde bulunan kişiler tarafından mutlaka onaylanmamız, el üstünde tutulmamız gerektiğini de düşünmemek lazımdır. Her şey kararında olursa, otorite kurulmaya kalkışılmazsa süreci lezzetli bir şekilde geçirebiliriz.

 

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda ilerleyecek. İş hayatımızla ilgili planlarımız, görüşme veya düzenlenecek işlerimiz, halledilmesi gereken incelemeler gündem maddemizde yer almaya başlıyor. İş bulmak yönünde detaylı bir analiz sürecidir bu. Bakarız, nasıl bir iş düşünüyoruz, nasıl şartlar arıyoruz tümüyle gözden geçiririz. Geçirmemiz de gerekir zaten. Sigorta işlemleri, gerek işe girişlerde gerekse eleman alımlarında önemsenir. İşin ustası olup olmadığınıza bakılır. Öyle her önünüze gelen işi kabul etmemeli, tüm ayrıntılarını gözden geçirmelisiniz. Bu süreç, yeni bir planlamanın ön çalışmaları için kıymetlidir. Şimdi Merkür geçişiyle de, detaylara bakacağız. İş problemlerimizi çözebilmek, işlerimizi düzgün şekilde yapabilmek için titiz çalışacağız.

 

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler      : 6-7-11-12-16-20-21-25
Zayıf Enerjili Günler                       :
2-8-9-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
25
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
18-19

Yeniay : 15-16-17
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30-31
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla