Terazi

(23 Eylül - 22 Ekim)
Terazi
Gezegeni : Venüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Pembe, turkuaz
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Opal
Uğurlu Gün : Cuma
{"burc_id":"7","burc_ad":"Terazi","tarih":"","zaman_tipi":"Y\u0131ll\u0131k"}

 

Sevgili Teraziler 2016 yılı sizler için,  hayallerinizi,  beklentilerinizi, duygularınızı, bağımlılıklarınızı, sizin için neyin önemli olup olmadığını tespit yılıdır. Gereksiz endişeler, kaygılar yerine, sağlıklı yaşamanın önemi üzerinde durma zamanıdır. Ruhsal gelişim için, aydınlanma ile yanılma arasındaki farkı görmek yılıdır. Sizi sınırlayan koşulları, hayal kırıklığına uğratan meseleleri net olarak görürsünüz.

Kendinize özen göstermeniz, beslenmenize önem vermeniz, bilinçli hareket etmenizde yarar var. Sizler aileniz ve çalışma hayatınızla ilgili konulardaki güçlü olmak, kontrolü elinizde tutmaktan yana olacaksınız. Sizi yorabilecek mecburiyetlerden kaçınma zamanıdır. İlişki meselelerinde gerginlikten uzak bir şekilde çözmelisiniz. Birbirinizden uzakta yaşıyorsanız veya taraflardan biri bu ilişkide baskın olmaya çalışıyorsa, mutlaka oturup sakince konuşmalısınız. Arzu edilmeyen durumlar varsa, bunları mantıklı şekilde çözmelisiniz.

Kim nereye kadar önem taşıyor ve ben ne istiyorum sorusuna cevap bulunacak. Kendimizi onarıyoruz aslında. Duygularımızı, hayatımızı ve yaşadıklarımızı tekrar ele alarak durmak gereken noktayı belirliyoruz. Biraz dışa karşı belki duvar öreceğiz veya kendimize göre kimlerle iletişimde bulunacağız bunları belirleyeceğiz.

Gerektiği yerde tavrınızı belli etmeyi, gereken kişilere karşı esnek düşünmeyi bileceksiniz. Öyle herkese bol keseden lütuflar yok. Yeri gelecek kendinizle yüzleşecek, bu yanlışım var bundan vazgeçeyim diyeceksiniz. Yeri gelecek bunu siz başkalarına söyleyeceksiniz. Ay-Merkür karşıtlığı, karşılıklı olarak ilişkiye bakış, bazı noktaları konuşmak yönünde önem taşıyor. Nazik ve paylaşımcı olduğu kadar, bazen restleşmelere varan durumlar olabilir. Ortak düşünmeyi başarırsak tabii ki iyi olur. Ay-Mars görünümü, hislerinizi, yapmak istediklerinizi belirlemenin işaretçisidir. Kendinizden eminsinizdir. Gerekeni bilirsiniz. Ona göre tavrınızı belli edersiniz. Güneş-Merkür kavuşumu, düşüncenizi karşı tarafa açıkça belli etmenin, maskesiz, doğal ve direkt şekilde konuşmanın göstergesidir. Bu karşılıklı konuşmadan ziyade, bir tarafın kendi isteklerini kabul ettirmeye dönük olduğunu gösteriyor.

Mart-Haziran arasında, kazanç elde etme amaçlı girişimler, projeler, bilgilenme, araştırma ve bağlantılar kurma yönünde sabırlı olmak gerekir. Bu tarih sonrası işleriniz açılır. Girişimleriniz meyvesini vermeye başlar. Onun için, gerilmeyiniz.

Değişim, girişim gibi yenilik içeren konular üzerinde ne istediğinizi, nasıl bir tercihte bulunacağınızı mutlaka araştırınız. Gidip yerinde görünüz.  İnsanın hedefi büyükse, önüne çıkabilecek engelleri kolayca aşabilir. Yeter ki, ne istediğini bilsin. Dünyayı gözlemleyin, ilerlemek istediğiniz alanla ilgili bilgi edinin, eksikleriniz var mı, bunları belirleyin ve öğrenmeyi gönülden isteyin.

Finansal ilişkilerde sağlamlığa önem vermek, kazanç konularında mutlaka derinlikli düşünmek lazım. İşte o zaman yolunuz, bahtınız açık olur ve başarı ipini göğüslersiniz.

Eğer farklı bir çevrede yaşamayı, görmeyi, gezmeyi, araştırmayı, özgür olmayı istiyorsak önce ne yapacağımıza karar vermemiz gerekir. Nasıl bir alanda insanlarla bağlantıda bulunacağız. Nasıl bir ortamda yaşamak istiyoruz. Hangi alanda kendimizi göstermek niyetindeyiz. Bunların mutlaka tespit edilmesi gerekir. Belki de şimdilik küçük bir adım atacaksınız. Sonra sonra büyüyüp gelişeceksiniz. İleri görüşlü olmalısınız. Gerektiğinde sormayı bilmek lazım. Sizi tanımak isteyeceklerdir. O zaman kendinize güveniniz fakat bilginizden de emin olunuz.

Endişeleriniz, kendinizi çaresiz hissetmenize ve belki de kolaylıkla üstesinden gelebileceğiniz problemleri iyice karışık hale getirmenize yol açabilir ki, bunun size faydası yok. Bilgimizi, tecrübemizi hafife almayıp, dış dünya ile iletişimi kesmezsek gayet yararlı, başarılı işler de çıkarabiliriz. Bir yanıyla eleştiriye, diğer yanıyla pes etmeye açığızdır. Oysaki kendimize ve hayata karşı sevecen davranmak, işlerimizi de düzgün şekilde yapmak en doğrusudur.

Şüphe ve kaygılarla yaşarsanız tabii ki sağlığınız bundan etkilenir, iş gücünüz düşer. Kendinize tarafsız bir şekilde bakınız. Rahatsızlık duyduğunuz şeyleri içinize atmayınız. Bunu güvenilir insanlarla tabii ki konuşunuz.

Yetenekli, becerikli olduğunuz alanlarda kendinizi geliştiriniz ve bunları düzgün, planlı bir şekilde nasıl uygulayabilirsiniz bunlar üzerinde durunuz. Zorluklar karşısında yılmak yerine, onları aşabilmek için mücadele ederiz. Elinden geleni yapan kişi, tevekkül etmeyi bilmelidir. Kimsenin iyi niyetinizi suistimal etmesine izin vermeyiniz. Ancak siz de sürekli birileri tarafından her an zarara uğratılacakmış gibi şüphelere düşmeyin. Mistik, sanatsal, yaratıcı, insanı rahatlatan, motivasyonunu yükselten, hayata daha akılcı ve inançlı bakmanızı sağlayacak çalışmalara, kişisel bakım ve egzersizlere yönelebilirsiniz.  Bunlar iş gücünüzü artırır ve sizin bedensel ve ruhsal anlamda kendinize güven duymanızı sağlar.

Eylül ayında, Jüpiter size güzellik, estetik, konfor, güzellik, barış, sanat konularda destek verirken, aynı zamanda adil olmanın, tarafsızlığın, paylaşım ve uyumun temsilcisi olmanın getirilerini sunuyor. Çekici yanlarınız bir hayli öne çıkıyor.  İnsanlar sizin zenginliğinizden, gücünüzden, ışığınızdan etkilenir ve size yaklaşırlar. Bu yaklaşımda kişilerin niyetini iyi anlamak gerekiyor. Çünkü bazen sahte yüzlerle karşılaşırız. Bu özel, iş veya farklı bir ilişkide görülebilir. Kilomuza dikkat etmeliyiz. Lezzet duygumuz yükselirken, farkına varmadan basen ve göbek bölgesinde genişleyebiliriz. Kaliteli giyinmek, hoş görünmek, seçkin olmak, insanların dikkatini çekmek bu dönemde bir lütuf gibi sizinledir. Çabucak ilişkiler kurarız, insanlarla birlikte olmaktan hoşlanırız ve sosyal hayatla iç içe oluruz.

Kasım ve Aralık ayında, aile yaşamınız, ikili ilişki, evlilik, iş ortaklığı, yeni bir çevre, eğitim, ticari, yatırım anlamındaki tüm görüşmeler, yayıncılık, sosyal medya, haberleşme çalışma hayatınız, yakın veya uzak akrabalarınız, bürokratik işler ve hukukla ilgili konular gündem maddenizde yer alacak. Şansınız her anlamda yükseliyor.

 

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Akrep burcunda ilerleyecek. Finansal kazancımız, değerlerimiz, bunların hepsi bizim için daha da kiymetli hale geliyor. Biraz hırs verebilir. Sahip olmak ve sahip olduklarımızı uzun süreli kendimiz kılabilmek için planlı hareket etmek, hedef belirlemek ve bu hedefe uygun yatırım, kazanç, bütçe düzenlemesinde bulunmak çok önemli. Merkür geri hareketi 5 Ocak tarihinde başlayacağı için, zihnimiz her şeyi içsel anlamda değerlendirmeye hazırlanıyor. Alacak-verecek hesabımızı ailemiz ve evimizin ihtiyaçları anlamında gözden geçirmeye başlayalım.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. İlişkinizde sorunlar yaşıyorsanız, bunların ardında yatan nedenlere bakacağız. Yanlış anlaşılmaların daha fazla olacağı bu süreçte, iletişime dikkat edelim. Yakın bir zamanda ilişkiniz sona ermiş veya yanlış anlaşılmalar nedeniyle aranızda mesafe oluşmuş ise, tekrar bir araya gelebilir veya bu meseleler üzerinde düşünebilirsiniz. Yeni bir adım atmak yerine, var olan durumu ciddiyetle ele alalım. Çocuklarımızla ilgili meselelere bir bakalım. Hobilerimize zaman ayıralım. Yarar-zarar değişkenliği gösteren parasal yatırımlardan kaçınalım.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre, içsel anlamda bir gözden geçirme halidir. İnsan hayallerini, beklentilerini, duygularını, hissiyatlarını, bağımlılıklarını, kendisi için neyin önemli olup olmadığını tespit eder. Bu kendini aşma halidir. Gereksiz endişeler, kaygılar yerine, sağlıklı yaşamanın önemi üzerinde durma zamanıdır. Neler yapmak istiyorsak, neler ortaya koymaktan yanaysak bunları nasıl gerçekleştirmek gerektiğini araştırma vaktidir. İlişkilerimizi de ele alırız. Neler gördük, neler geçirdik, neler öğrendik, neler bizde iz bıraktı. Bunların bize kattığı tecrübeler nedir? Bunlara bakacağız. Kendimizi arındırmak, yarım kalan işlerimizi tamamlamak, hazırlanmakla bağlantılı olduğu için, aslında biraz durgunluk zamanı gibi gelse de, sürecin sonunda kendimizi daha iyi hissetmemiz mümkündür. Farkına varmak halidir. İnsan bu süreci kendi iç derinliklerini keşfedebilir. Ruhsal gelişim için, aydınlanma ile yanılma arasındaki farkı görür. Kendisini sınırlayan koşulları, hayal kırıklığına uğratan meseleleri kendini geriye çektiğinde görür. Sürecin bitiminde rahatlamış, arınmış, gerçeklik tanımlarını yeniden  oluşturmuş  bir birey olmanın içsel huzurunu hisseder.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Teraziler

Eviniz veya ev yaşamınızla alakalı her türlü konu (satın alma, kiralama, taşınma, birlikte yaşama)  
Aile, toplum, anne - baba konumundaki kişilerle olan ilişkileriniz ve birbirinize olan tutumunuz, derin duygularınız, bilinçaltı, 
Gayrimenkul, çiftlik, maden, toprakla ilgili her şey, 
Anayurdunuz, duygusal güvenliğinizle alakalı meseleler, ruhsal bağlılıklarınız,  
Anneliğiniz, korunma ve sahip olunma ihtiyacınız  ve hayatımızda temel teşkil edecek  konular

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Teraziler, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Yeniay, evimiz ve ailemizle ilgili konulardaki huzur, güvence, sağlamlaştırma, köklendirme gibi olguların gözden geçirilerek durumumuzu tespit yönünde önem taşıyor. Gönlümüze soruyoruz? Burada mutlu muyum, hayatımdan memnun muyum, kendimi güvende hissediyor muyum? Bütün bu sorulara cevap ararken, aslında mevcut durumu da net şekilde görmüş olacağız. Yeniayın ilk görünümü Jüpiterle olduğu için, doğal olarak bir arınma, tazelenme, rahatlama ihtiyacımız yoğun. Geçmişte yaşanılan tecrübelerin izlerini silerek, değerlerimizin ne olduğunu, ne istediğimizi, bizi neyin mutlu ettiğini bilerek güven içinde yaşamak istiyoruz. Eğer biz bunları kafamızın içinde iyice oturtursak (ki Yeniay bu anlamda faydalıdır) o zaman hiçbir endişe duymadan, kafamız karışmadan, kendimize güvenerek ilerleriz. Yeniayın ikinci görünümü Kuzeydüğümle. Bu görünüm ailevi konulardan kişisel meselelere kadar geniş bir alanda gelişimin simgesidir. Gelişim için, gereksizlerin ayıklanması, sorun çıkartan ve sizi engelleyen ne varsa bunların ayıklanmasını sağlıyor. Merkür geri hareketiyle örtüşen bu Yeniay, en geç 25 Ocak tarihine kadar aceleci kararlar vermemek, benim bu yorumda sözünü ettiğim noktalara önem vererek tespitlerde bulunmanın gayet yararlı olacağını işaret ediyor.

 

11-17 Ocak arası:

Sevgili Teraziler haftanın genelinde, ailemiz, psikolojik ve bedensel sağlığımıza özel önem vermek gerekiyor. Bir şeyler sizi düşündürüyor, bazen kaygılandırıyor olabilir. Bunun nedeni önünüzü görmekte zorlanıyor oluşunuzdandır. Sizin arzunuz duygusal ve ruhsal açıdan kendinizi emniyette hissetmek. Ancak Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için sanki her şey yavaşlamış gibi geliyor. Oysaki böyle zamanlarda, etrafımızdaki dünyada gördüklerimiz, tespit ettiklerimiz gayet kıymetlidir. Belki de siz kötümser düşünüyorsunuz. Bir şeyleri kafanıza takıp, sanki düzelmeyecekmiş gibi endişe yapıyorsunuz. Lütfen sakin olunuz ve sizi rahatlatacak egzersizlere, olumlamalara, kısa molalar vererek rahatlamaya çalışınız. Sürekli geçmişi olumsuz yönleri, anılarıyla  irdelemeyiniz. Bu bazen insanı güçten düşürür.

 

18-24 Ocak arası:

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş, aşkta özgürce hareket etmeniz, hayatın eğlendirici, keyifli yanlarının tadını çıkarmanız, arkadaşlık ilişkilerinizi güçlendirmeniz, hevesli bir şekilde yaşamı kucaklamanız demektir. Genelde bu dönemde arkadaşça başlayan ilişkilerin sürpriz bir şekilde ciddiyete dönüşmesi, hatta uzun süredir bir arada olan çiftlerin aniden evlenmesi görülebilir.  Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Heyecanla verilen bu kararın, ilerisi adına doğru olup olmayacağı anlamında iyice düşünmekte yarar var.

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, başkalarının hayatımızdaki önemini vurgulasa da, biz onlarla yan yana yaşasak da, merkezimizde yine biz varızdır. El üstünde tutulmak için çabalarız. Değerli bulunmak ve kendimizi ifade etmek. Amacımız ve hedefimize varma arzumuz oldukça yüksektir Aslan Dolunay zamanlarında.  Sosyalleşmek, insanların ilgisini uyandırmak ve takdir edilmek bizim tutkularımızdır. Duygular ve isteklerin birbirine karşıt olduğu böyle zamanlarda Dolunayın görünümlerine bakarak, neler hissedebileceğimizi anlarız. Ay-Mars görünümü, gücümüzü kanıtlamak için her yolu deneyeceğimizi gösterir. Daha fazla kazanmak için çabalarız, daha fazla başarmak için gayret ederiz. Ancak bu bazen öyle bir ihtirastır ki, hiçbir şeyi gözümüz görmez. Eğer bir şeyler umduğumuz gibi gitmiyorsa, tatmin olmayız. Bize iyi gelecek olan, insanların ilgisi ve kendimizi kanıtlama çabasıdır. Bunun ayarını bilmemizde yarar görüyorum. Ay-Satürn görünümü, olumlu bir etkidir. Neyi istediğinizi ve hangi yolun sizin için tatmin edici ve doğru olacağını işaret eder. Ancak şunu da unutmayalım. Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde sona erse de, bir haftalık gölgeli günlerinde ailevi ilişkilerimiz, evimiz, yerleşim yerimizle ilgili konularda dikkatlice gözden geçirmede bulunmadan karar vermeyelim.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Genelde bu geçişlerde aile olgusu çok kıymetlidir. Ailemizdeki büyüklerimiz, onlarla ilgili sorumluluklar gözden geçirilmelidir. Ev borcu olanlar veya evini taşıyacaklar, satın alacaklar, yatırımda bulunacaklar, ofis kurmayı düşünenler lütfen her şeyi iyice hesaplayınız. Ekstradan paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Diyelim ki ev almayı düşünüyorsunuz. Kredi geri ödemelerine dikkat ediniz. Veraset veya miras davanız olabilir. Bir mülkün paylaşımı konuları gündeme gelebilir. Henüz Merkür geri hareketi bitmedi. 1 Şubat tarihine kadar tedbirli olmayı unutmayalım.

 

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda düz seyirle ilerleyecek. Ailenizi, iş hayatınızı ve kişisel meselelerinizi geri hareket döneminde iyice düşünüp kafanızın içinde oturttuysanız, gölgeli günlerin bitimi olan 1 Şubat itibariyle yürürlüğe koyabilirsiniz. Ancak genel olarak Merkür-Oğlak süreçlerinde, pek kimseyle konuşmak istemezsiniz. Sizi birebir ilgilendiren meselelere ağırlık verirsiniz. Eğer yenilik anlamında  bir şeyler yapmak istiyorsanız bunun gerçekleşme ihtimali var mı diye hesaplamalar yaparsınız. Size tavsiyem önceliklerinizi, planlarınızı ve isteklerinizi gerçekçi bir şekilde ele almanız ve emin olduğunuz konularda uygulamada bulunmanızdır.

 

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler       : 1-2-6-7-11-12-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
9-15-16-22
Aşkta En Şanslı Günler                   :
11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
4-5-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2