Terazi

(23 Eylül - 22 Ekim)
Terazi
Gezegeni : Venüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Pembe, turkuaz
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Opal
Uğurlu Gün : Cuma
{"burc_id":"7","burc_ad":"Terazi","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

TERAZİ

 

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Teraziler, 2 Ağustos'ta Yeniay burcunuzla uyumlu bir görünümle Aslan burcunda doğacak. Her türlü konularda kendinizi ifade etme gücünüzün yükselişini ifade ediyor bu. Parlamak, canlanmak ve ifade gücü kazanmak istiyorsunuz ve bunun amacı yenilikler ortaya koymak. Toplumsal ilişkilerinizi ele alabilir, eğitimle ilgili konularda yeni kararlar alma adımları atabilirsiniz. Artık huzur bulmak, hedeflerinizi ve amaçlarınızı tespit etmeniz açısından bu tarih önemli. Aynı gün Mars, Yay burcunda seyrine başlıyor. Yakın çevrenizden birçok insanla ilişkilerinizi yeniden restore etme amacıyla yola koyuluyorsunuz.

5 Ağustos tarihinde Venüs, Başak burcunda seyrine başlıyor. Her türlü ilişki ve hayatınızı ilgilendiren her türlü meselede dikkatli ve hakikateler çerçevesinde bütün ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerekiyor.

18 Ağustos tarihinde Kova burcunda bir Dolunay oluşacak. Sizi yoran ilişkiler yerine daha akılcı ilişkilere ihtiyaç duyduğunuzu hissedeceksiniz. Aşk hayatınızdaki seçimleri gözden geçirip net bir şekilde görebileceksiniz. Bağımlılık yerine gerçek anlamda bir ilişki yaşamayı burada göreceksiniz.

22 Ağustos tarihinde Güneş Başak burcunda olacak. Kendinizi ifade etmenin yollarını belli bir çerçeve içerisinde ele alarak düzenlemeye çalışacaksınız. Merkür bu geçişin etkisiyle gerilediğinde bu etki daha çok hissedilecek. Eylül ayının sonu itibariyle güzel günler gelecek.

30 Ağustos tarihinde Venüs burcunuzda seyrine başlayacak. Kendinize güvenerek neyin değerli neyin değersiz olduğunu ortaya koyacaksınız. Kendinize bakmaya başlayacaksınız. Merkür geri hareketi başladığında bunun sizi yıldırmasına izin vermeyin. Neyi arzuladığınızı tespit edip buna uygun hareket etmeye başlayacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE AĞUSTOS AYI

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Teraziler, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, lider özelliklerinizi gruplar ve sosyal ilişkiler anlamında göstereceğiniz, ifade edeceğiniz, ispat edeceğinizin işaretçisidir. Tüm özel yanlarınız, yeteneklerinizle parlarsınız. Işık ışık güzelliğiniz ve çekiciliğiniz dikkatleri üzerinizde toplanmasını sağlar. Hedef belirlenir, üzerine gidilir ve elde edilir. Böyle olumlu bir Yeniaydan istifade etmek için mutlaka ne istediğinizi biliyor olmanızda yarar var. Böylece zamanı doğru şekilde kullanabilirsiniz. Yeniayın oluştuğu güne Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. Toplumla birebir ilişki, sorumluluklarınız, maddi konular ve kariyer hayatınızla ilgili meselelerde de ne kadar hassas olduğunuzu biliyorum. İşte bu hassasiyet kimi zaman güvensizliğe neden olup, cesaretini azaltsa da, biraz önce belirttiğim gibi Yeniay sizden yana. O zaman yapılması gereken, kazanç elde etmek amaçlı işlere ağırlık vermek, insanlarla ilişkileri güçlü tutmak lazım. Mars bugün Yay burcunda seyrine başlıyor. Böylece bu Yeniayın gücü iki misli yükseliyor. Girişimde bulunmak, yolculuklar, ticari, eğitim ve girişimlerde başarılı olabilirsiniz. Hedefinize kilitlenerek elde edebilirsiniz. Ay-Satürn görünümü, planlı çalışmanın, sabırlı olmanın, işe göre gerekli kişilerle bağlantı kurmanın işaretçisidir. Sizi destekleyen kişilerle karşılaşabilirsiniz. Siz eğer projenize, yapmak istediğiniz her ne ise, ona sahip çıkarsanız, gerekli sorumlulukları alırsanız kazanan siz olursunuz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, yolculuklar, yeni girişimler, birçok kişiyle görüşme, özgürce kararlar verme zamanıdır. İnsanlarla olan bütün temaslarınızda olumlu etkiler altındasınız. Eğitim hayatı, ticari konular, iş girişimleri açısından da etkin bir dönemdesiniz. Bu geçiş sizi bir hayli aktif kılacaktır. Yakın akrabalarınızla temas, yeni bir çevre değişimi gibi konular da gündem maddenizde yer alabilir. Çiftler arasındaki iletişim bu süre içinde gayet neşeli, pozitif, arkadaşça paylaşım şeklindedir. Eşiniz bu tarihler arasında, sizinle konuşmaya heveslidir. Problemler ortaklaşa çözülebilir. Bu dönemin ilişkinize renk katacağını düşünüyorum. İş veya özel amaçlı gezilerde, bekar Teraziler yeni biriyle karşılaşmanız veya daha önceden tanıdığınız bir kişiyle tesadüfen karşılaşmanız mümkündür. Mars Yay burcu süreci oldukça hızlı ve çabuk gelişen bir ilişkinin, değişimin göstergesi olabilir. Düşüncelerinizde gayet özgür olacağınız bu dönemde çevrenizdeki insanlarla hem aktivite hem de zihinsel açıdan bağlantı kurabilmeniz gayet kolaydır. Satürn de Yay burcunda ilerlediği için, 24 Ağustos tarihinde bu konularda daha fazla  gerçekçi olunuz.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, mesleki, ortaklık ilişkileri, kişisel girişimler, hedefler anlamında titizlenmenizi sağlıyor. Doğru ve yanlışları sadece kendi bakış açımız çerçevesinde ele alırsak zorlanırız. Tabii ki analiz yapacağız ve sorgulayacağız. Ancak dozunu bilmekte yarar var. Eğer bir ilişkide sağlam bir temel yoksa kişiler birbirlerinin hayatlarındaki önemin farkında değilse, bir taraf sürekli alttan alıyor ve idare etmeye çalışıyorsa problem yaşanmaması mümkün değildir. Onun için dengeli bir ilişki mi değil mi diye bir bakmamız lazım.

 

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu dönemde yakın çevrenizdeki kişiler (akraba, kardeş v.b), eğitim hayatı, iş girişimleri, çevre değişimleri yönünde yapılandırıcı deneyimlerin işaretçisidir. Siz veya kardeşinizi ilgilendiren konularda sorumluluk almak vaktidir. Eğitimini üstlenmek, iş sahibi olmasını sağlamak, eğer görüşmüyorsanız tekrar bir araya gelmek yönünde olumlu tarafları olduğu gibi, ailevi bir mesele veya farklı bir nedenle aranızda yaşanması muhtemel görüş ayrılıklarının da işaretçisi olabilir. Olgunluk, hoşgörü zamanıdır. İnatlaşmak, katı bir tutumla yaklaşmak yanlış olur. Bu süreç eğitim görmek, eğitim vermek yönünde sizi geliştirici ve sorumluluk almaya teşvik edicidir. Yabancı bir ülke, şehir anlamında gidiş-gelişler-yerleşim gibi konular gündeme gelebilir. Bunların çok iyi düşünülerek yapılması şarttır. Bu dönemde iletişimde sürekli fikirlerinizi baskın şekilde ifade etmek, dayatmak, kibirli haller yanlıştır. Siz sabırlı bir şekilde insanlarla bağınızı güçlendirmelisiniz. Biliyorum değil, öğrenmeye çalışıyorum demek, sizi bilgeleştirir. İnsanlar size neyi ne kadar bildiğinizi sorarak sizin ustalığınızı test edeceklerdir. Çalışmak, öğrenmek bilmek için kararlılık, sabır, inanç şarttır.

 

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Teraziler, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, sıradanlıktan uzak farklı bir şeyler yapmak arzumuzdur. Kimi Terazilerin birden bire aşık olması anlamına gelir ki, hazırlıksız yakalanırız ve epeyce heyecanlanırız. Belki de bir ilişkimiz vardır. Fakat rastladığımız kişi ilgimizi öylesine çeker ki, ne yapacağımızı bilemeyiz. Kimi Teraziler için bu, yeteneklerini farklı bir iş alanında değerlendirmektir. Herkesin bildiğinin dışında bir şeyle meşgul oluruz. Bu bizi heyecanlandırır. Ancak bunun için yeterli alt yapımız var mı, neler biliyoruz, ne kadar tecrübeliyiz, kendimize güveniyor muyuz? Bunları şimdi anlama vaktidir. Hamile kalmak, bir çocuk sahibi olmak da bu Dolunayın bir yansımasıdır. Fakat bazen bu,  hiç de hesapta olmayan bir durumdur. Eğer yaşça büyükseniz, evladınızla alakalı bir konudur.  Bu Dolunayda spekülatif kazanç getirici işlere çabuk atlayabiliriz. Piyasanın durumuna bakmak yararlı olur. Bütün bu gelişmeler, aslında kısa mı yoksa uzun soluklu mu etkilidir. Bu biraz da doğum haritanızla alakalıdır. Ancak genel yansımalar bunlardır. Ay-Uranüs görünümü, bir arkadaşlığın aşka dönüşmesi veya bu kişiyle ilgili duygularınızın değişmesi anlamına gelir. İlginç bir tecrübedir. Partnerinizle sizi yakından ilgilendiren bir konuda yakınlaşmak, bu görünümün etkisi altında mümkündür. Yenilik arayışı, farklı kişilerle tanışmak, ilginç ortamlar, heyecan verici gelişmeler günlük seyrinizi değiştirebilir. Dolunayın ardından Ay-Balık burcunda ilerleyecek. Birilerinin size, sizin de onların yardımına ihtiyacınız olduğunu gösteriyor. Sevgi, şefkat, şifalanma, temizlenme gibi durumların yanı sıra, bir sıkıntının giderilmesi için tedavi olmak da yine bu Dolunayın etkileri arasında yer alır. Sanatsal, mistik, şifa çalışmaları için de uygundur.

 

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri, hem geçmişi hem hedeflerinizi hem de hayata bakış açınızı gözden geçirebileceğiniz bir mola zamanıdır. Merkür gerileme hareketi gölgeli günleriyle birlikte 23 Ağustos itibariyle etkilidir. O nedenle, hangi konularda fedakarlık yapıyor, hangi konularda yanılıyor, üzülüyorsunuz. Bunları ele alacağınız bir süreçtesiniz. Ayrıca bir proje üzerinde sakin ve oldukça sıkı çalışabileceğiniz bir dönem olduğunu da belirteyim. İşlerinizi belirli bir sistem içinde düzenli yapınız. Eksiklerinizi tamamlamak için uğraşınız. Abartılı davranmadan, kendinizi yetersiz görmeden düşününüz. Sabır gerektiren konular bu dönemde karşınıza çıkabilir. Sağlığınıza özen gösteriniz. Sizi tedirgin eden bazı durumlar gözünüzde büyüyebilir ama unutmayınız ki, bilinçli düşünen her zaman kazanır.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında Başak burcunda gerileyecek Merkür, bilinçaltımızda birikmiş ne kadar gereksiz şey varsa onları temizlemek, zihnimizi arındırmak için birebirdir. Sizi kısıtlayan endişelerinizi, olumsuz düşüncelerinizi bir çöp kutusuna atar gibi, kendinizden uzak tutunuz. Bu meditasyon, yoga ve zihni dinlendirecek aktivitelere yönelmekle olur. Bu dönemde insan, sırlarını, kimsenin bilmesini istemediği düşüncelerini özenle korur. Öyle fazla konuşmayız. Derinlikli düşünüp analiz yaparız. Bazen etrafımızdaki dünyaya eleştirel yaklaşırız. Bazen de, yanlış anlaşılırız diye isteyerek susarız. Tatil zamanları bu döneme denk getirilmesi iyi olur. Böylece rahatlarsınız, sakinleşirsiniz. Daha önce başlanmış işleriniz, projeleriniz varsa, şimdi bunları derleyip toparlamak, eksikleri tamamlamak için olumludur. Roman okumak, el işi yapmak, müzik dinlemek, kısa yürüyüşler kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Gölgeli günlerini hesaba katarsak, 23 Ağustos-29 Eylül arası  (başlangıç tarihinin  bir hafta öncesi ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası) yukarıdaki konularda tedbirli olmamız, akıllıca düşünmemiz yararlı olacaktır.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Venüs, burcunuz üzerinde ilerleyecek. Bu tabii ki gayet olumlu, keyifli ve özlenen dönemdir. İhtiyacımız olan huzuru, uyumu, seçkinliği ve arzularımızı tatmin edici gelişmeleri beraberinde müjdeliyor. Her yıl olduğu gibi, Venüs burcumuzda ilerlediğinde, hayatı güzel yönleriyle görmek, yaşamak isteriz. Bu enerji etkili olmaya başladığı andan itibaren, günlük aktivitemizde onun parlak ve güçlü ışığını üzerimizde hissederiz. İlişkilerimizde nezaket, çevremizde uyumluluk,  fiziksel görüntümüzde güzellik oluşur. Sorunlarımızı mantıklı bir şekilde ve tabii ki kendimizi merkezde görerek çözebilmemiz kolaylaşır. Ancak uzlaşmaya da bir o kadar açık oluruz. Bizi güzel görmelerini, değerli bulmalarını isteriz. Göz önünde olmaktan hoşlanırız. Dengemizi bozabilecek kişi ve olaylardan otomatik olarak uzaklaşırız. Sanki bir kalkan bizi tuhaflıklardan koruyor gibidir. Bize yarar sağlayan ilişkilere yöneliriz.

 

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler        : 2-3-7-8-12-13-17-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
1-14-15-21-22-27-28
Aşkta En Şanslı Günler                   :
17
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
9-10

Yeniay : 6-7-8-9
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22-23
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla