Terazi

(23 Eylül - 22 Ekim)
Terazi
Gezegeni : Venüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Pembe, turkuaz
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Opal
Uğurlu Gün : Cuma

 

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihinde Başak burcunda bir dolunay oluşacak. Bu dolunay üç önemli konu başlığını işaret ediyor: İç dünyamız, ilişkilerimiz ve aile hayatımız. Bu vurgulayıcı konulara odaklanalım. Öncelikle titiz ve eleştirel bir şekilde biraz hayatı ve hedeflerimizi gözden geçireceğiz. Bazı sorunları kafamıza takmamız bu dolunayda hayatın tümüne sirayet edebilir. Bu dolunayda iyi niyetimizin suistimal edilmemesi için savunmaya geçiyoruz ve inceliyoruz. Bu dolunayda bizim istediğimiz sağlıklı bir ilişki yaşamak, huzurlu bir düzen kurmak. Bu yüzden de pek yaş tahtaya basmayacağımız bir dolunay bu.

13 Mart tarihinde Merkür, Balık burcunda ilerlemeye başlıyor. Merkür astrolijik olarak algı gücümüzdür, her şeyi bir radar gibi süzmemize, algılamamızı sağlar bu yüzden de kıymetlidir. Fakat Balık burcu görünenin ardındaki bölüme odaklandırır bizi, bu yüzden sezgiler biraz öne çıkar. Özellikle çalışma hayatındaki konularda dikkatli olmamız gerekir. Gerçekçi olursanız Merkür, Balık seyrinde günlük temponuzu çok daha kolay şekilde kurgulayabilirsiniz.

14 Mart - 2 Ağustos tarihleri arasında Satürn gerileme hareketinde bulunacak. Biz burada 15 Haziran'a kadar olan Yay burcundaki hareketi ele alacağız. Nedir bu; durup resme bakmak! Özellikle çevresel ilişkilerde bu çok kıymetli. Çevre değişimlerinde de bunu önemsiyoruz. Satürn geri haketlerinde dayanıklılık gücü verir, özellikle de burcumuzla da uyuştuğu için çok rahatsız edici olduğunu söyleyemem. Sadece biraz daha sabırlı ve vakur olduğumuz bir dönemdir. Daha olgun davrandığımızı fark edeceğiz, olumlu geçireceğimizi de düşünüyorum.

17 Mart tarihinde Venüs, yönettiği Boğa burcunda seyrine başlıyor. Sizler de Venüs'ün özel insanları olduğunuz için, burada finansal konulara birazcık önem vereceğiz. Kazanmak isteyeceğiz, bize destek olabilecek ya da uzun vadede iş olsun, ilişki anlamında olsun ayaklarımızı sağlam şekilde yere basacağımız şekilde pek çok durumu ele alacağız. Finansal anlamda adım attığımız konuların uzun vadeli olmasına dikkat edeceğiz. İlişkilerimizde sadakat unsuru çok önemli olacak. Eğer bir ilişkimiz yoksa huzuru, sadakatı yüksek insanlara yöneleceğiz. İlişkimizde sorunlar varsa, "kol kırılır yen içinde kalır" şeklinde gözden geçireceğiz. Yani dışarıya bunları yansıtmayacağız. Eğer eşimize, işimize ve mali durumlarla ilgili konulara önem gösterirsek bu dönemi güzel geçirebiliriz.

20 Mart tam Güneş tutulması, Balık burcunda gerçekleşiyor. Bu tutulma 29 derece Balık'ta gerçekleştiği için, çalışma hayatımızla ilgili gözden geçirmenin de habercisi. Belki daha fazla ilgi bekleyeceğiz, belki de biraz daha hassalaşacağız bu tutulmada. Ancak bu tutulmanın iki yönlü etkisi var. Rehavete kapılmak yerine, öncelikle ilişkilere ve iş ortaklıklara bakılıp, enerjine ve sağlığına özen göster diyor.

21 Mart tarihinde Güneş, Koç burcunda seyrine başladığı zaman, ruhumuzun farklı bir yanını keşfediyoruz. Bencil yanlarımız biraz ön plana çıkıyor, özellikle ikili ilişkilerimizde ipleri ele almak isteyebiliriz. Bunun ayarının iyi yapılması gerekiyor. Görüneni değil, görünenin ardındaki gerçeklere mantıklı bir şekilde bakma zamanımız.

31 Mart tarihinde, Mart ayının son enerjisi Mars Boğa başlıyor. Bu geçişte de finansal ortaklıklarda bu konuların sağlamlığı ve uzun vadeli oluşuna dikkat edilmeli.

Artık Teraziler tamamıyla güvenilir ve sadık partnerleri seçerek, agresif insanlardan uzak durmaya, biraz da kontrolü ellerinde tutmaya başlayacaklar. Ayrıca finansal konularda hesaplarına dikkat edecekler. Bu dayanıklılık gücü de verir ancak sürekli olarak çıkarlarını gözeten partner veya ortağımız varsa ona pek göz yummayacağız. Paramızın hesabını iyi tutacağımız bir zamana giriyoruz. Olumsuz görmüyorum ancak ikili ilişkilerin bir hayli vurgulayıcı olduğunu söylemek isterim.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, ilişkimize iyice bir bakalım. Sadece kendini düşünen veya beraberlikte kontrolü elinde tutmaya çalışan bir kişiyle berabersek, ileriyi görmekte zorlanabiliriz. Erotizm, bu enerji altında bir hayli yükselir. Güzel yanlarınızı öne sürerek, etkileyici olabilirsiniz. Fakat bir yandan da baskın taraf olmayı tercih edersiniz. İlişkinin niteliğine göre bunun ayarını bilmek yararlı olacaktır.

3 Mart tarihinde, dostlarınızdan destek görürsünüz. İnsanların ilgisini kolaylıkla çekersiniz. İlişkilerde yenilenme vaktidir. Mevcut beraberliğinizdeki sorunlar birlikte çözüme kavuşturabilir. Gerçekten sizi rahatsız eden, yoran, üzen, üzerinizde baskı kuran bir partner hayatınızdan çıkıp gider.

4 Mart tarihi, ciddi ilişkiniz, partner veya iş ortaklarınızla aranızda yaşanabilecek beklenmedik gelişmelerin işaretidir.  Bir yandan kendi sorumluluklarınızın üstesinden gelmeye çalışırken diğer taraftan hayatınızda yer alan kişilerin veya karşınıza çıkan kişilerin özgür ve farklı olan kişilikleri nedeniyle iki derede bir arada kalıyorsunuz. Eğer ilişkinizde adil bir paylaşım yoksa ve eğer birlikte olduğunuz kişi sizden farklı düşünüyorsa bu kavuşum, kopmalara neden olabilir. Burada şu nokta çok önemli. Artık ilişki konusunda mutlaka gerçekçi olmak, paylaşım anlamında dengelerin yerli yerine oturuyor mu bunları gözden geçirmek lazım.  Eğer tarafların sevgi birliği yüksekse bu görünüm altında, her iki kişi de ilişkilerinde yepyeni bir sayfa açabilirler.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm ilişkide aktif gelişimlerin işaretçisidir. Partnerin kendine güveni, cesareti, fiziksel çekiciliği, size yönelişi aklınızı başınızdan alır. Öylesine istekli ve arzuludur ki, söylediği her sözüyle kalbinizi fetheder. Hayır demeniz pek mümkün değildir. Hedefi sizinle beraber olmaktır. Olumlu ve beraberlik yönünde gayet hızlı gelişimlerin yaşandığı bir gün diyebiliriz. 11 Mart tarihindeki görünüm, ani bir evlilik kararı veya ilişkinizin durumuna göre boşanmanın işaretçisi olabilir. Karar verilmeden önce mutlaka iyi düşünülmesinde yarar var. Bugünkü enerjiniz öylesine kuvvetli ki, gerek siz veya partnerinizin dünya gözünde olmaz. Yapılması gereken, her ne olursa olsun kararların ortaklaşa verilmesi, iyice gözden geçirilmesidir.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde, ilişkilerde, aile hayatında sağlamlık, huzur, güvenlik, kalıcılık, birlik, sevgi olgularının güçlendirilmesi gerekiyor. Venüs-Boğa burcu seyri, duygusal anlamda huzura duyulan ihtiyacı, kaliteli olana ulaşma arzusunu simgeler.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, sağlamlık ve güvenlikten yana olan kişinin kendi içindeki hesaplaşmasının göstergesidir. Gerek partner gerekse bizzat siz durumları gerçekçi bir şekilde  analiz etmeniz halinde,  doğru ile yanlışı  birbirinden ayırabilirsiniz. Burada esas olan,  her iki kişi arasında paylaşılanın ne olduğunu tespit etmektir. Aşk mı, güvence mi, bağlılık mı, tutku mu, romantizm mi? yoksa hepsi mi? ayrıldığınız noktalar tamir edilebilir mi yoksa tümüyle çözümsüz mü? İşte bugünkü görünüm bütün bunlar üzerinde bir yandan gerçekçi diğer yandan ılımlı bir şekilde düşünmenizde rehberlik edicidir. Ancak şunu da belirteyim ki, sevilmeye, inanmaya en  yoğun şekilde ihtiyaç duyduğunuz bir gündür. 25 Mart tarihinde ilişkinizle ilgili konularda ortaklaşa konuşmak, partnerin ileri sürdüğü fikirlerine bir bakmak ve tabii ki ailenizi yakından ilgilendiren konulara da uzun vadeli olacak şekilde ele almakta yarar var. 31 Mart tarihinde Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihinde, sosyal ilişkilerin canlanması,  yeni insanlarla tanışma, projeler, organizasyonlar, arkadaşlıklar, aktiviteler anlamında bir hayli güçlendiricidir. Ayrıca karşınıza çıkan fırsatların da birebir işaretçisidir. Kabınıza sığmazsınız. Yeniliklere öyle bir hevesle katılırsınız ki, artık geriye bakmak, geçmişe takılı kalmak gibi bir durumunuz yoktur.

5 Mart tarihindeki gergin görünüm sizi biraz zorlayabilir. Etrafınızdaki insanlara ve olaylara tepki göstermeden önce sakin olunuz. Partneriniz, iş ortaklığınız ve ailevi konularda soğukkanlı davranınız ve dengenizi korumaya çalışınız.

6 Mart tarihindeki Dolunay, iş ve özel hayatınızla ilgili hayallerinizle, dış dünyanın gerçekleri arasındaki farkı deneyimlemenizi sağlayan güçlü bir yansımadır. Bu ışık altında kimi zaman yalnız olduğunuzu fark edebilirsiniz. Fakat şu var ki ruhunuzun arınması, korku ve şüphelerinizin son bulması açısından bu Dolunay sizin açınızdan son derece değerlidir. En azından potansiyel gücünüzün farkına varırsınız. Kaos içinde olduğunuz konuları çözüme kavuşturabilirsiniz.

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihindeki Merkür-Balık burcu geçişi, özellikle çalışanların işlerini dikkatli, özenli ve akıllı biçimde yapmaları gerekecektir. Teraziler bu süreçte sağlığınıza dikkat edin ve kontrollerinizi ihmal etmeyin. Dağılmadan, planlı çalışmanız gereken bir dönemdir. Bunların üstünde durmamın nedeni, Balık burcunda ilerleyen Merkürün yaratabileceği hayal kırıklıklarına, hassasiyete, aklımızı karıştırıcı özelliğine karşı tedbirli olmak içindir. Merkür bu dönemde sanatsal çalışmalar, mistik faaliyetler, şifacılık, doktorluk, hemşirelik,  müzik, moda hasta bakımı, evcil hayvanlar, rehabilitasyon gibi meslek dallarında çalışmanın ve bu alanlara merak salmanın işaretçisidir. Sağlık açısından ayaklarımız, soğuk algınlığı, kabuklu yaralar, romatizma ve ağrıların mutlaka doktora gösterilmesi yararlı olacaktır.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda işlerinizi bilinçli bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Çünkü sağlam ve doğru şekilde ilerlemenin, mücadelede başarılı olmanın yolu iyi bir planlamadan geçiyor. Şu sıralar işler yavaş ilerliyor, sizi düşündürüyor olabilir. Ancak ideallerinizi gerçekleştirmek, sizin sabrınıza bağlıdır. 20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, sosyal ilişkiler, hedefiniz, kariyer hayatınızla ilgili konularda dağılmadan, yaratıcı düşünerek, egonuzun esiri olmadan hizmet ederek, fiziksel sağlığınıza da özen göstererek, moralinizi yüksek tutarak ilerlemeniz gerektiğini vurguluyor. Bir şeyler sizde hassasiyet yaratıyor, şefkat duygunuzu körüklüyor ve sizi asıl yolunuzdan alıkoyuyorsa, burada yanlış bir şey var demektir. Oysaki Tutulmanın gerçekleştiği gökyüzüne baktığımızda sizin öncelikle ikili ilişkiniz, evliliğiniz, iş ortaklığınız konusunda problemleri aşmanız lazım. Karşı tarafın bencil yaklaşımları veya seçtiğiniz kişilerin sadece kendini düşünüyor oluşu problem yaratıyor. Onun içindir ki, kafanızı sakinleştirip, önünüzdeki asıl soruna odaklanmanız lazım. Yoksa fiziksel ve bedensel anlamda sağlıklı olmak, verimli çalışmak mümkün değildir.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, başkalarıyla ortaklaşa yapılacak işler ve girişimlerimiz konusunda şartların gözden geçirilmesi ve uygulanması yönünde önem taşıyor. İş ortaklıklarında veya birileriyle yapılacak önemli görüşmelerde taleplerinizi iletirken her türlü incelemeyi yapınız. İşinize gelmeyen bir madde varsa, onun üzerinde durunuz. Sizi kısıtlamamasına veya sonradan bir problem çıkarmamasına özen gösteriniz.

PARA

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihindeki görünüm, parasal, iş hayatı veya girişimlerde getiri-götürü hesabını iyi yapmamız gerektiğini işaret ediyor.

9-15 Mart arası: Parasal açıdan 10 Mart tarihinde iş ortaklarınızla aranızdaki parasal alışverişlerin aktif günüdür. Kazanmak adına her iki tarafın da anlaşmaya varması için, temeli köklü bir iş anlaşması yapılmalıdır. Eğer ortaklar arasında bir problem varsa, böyle bir günde, oturulup konuşulması, sorun çıkartan noktaların ele alınması şarttır.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Maddi ve manevi anlamda güvence olgusu, ilişkilerde ön planda olacak. Eş veya iş ortaklıklarında her iki taraf da kendisini garanti altına almak isteyebilir. Eğer taraflar olarak ortaklaşa mal ve para paylaşımında en başında anlaşmış iseniz, bu süreçte yatırım için birlikte karar verir, paranızı sağlam şekilde yönlendirirsiniz. Ancak tam tersine, aranızda mal, mülk, para konusunda sorunlar yaşanıyorsa, bu dönemde her iki taraf da kendi geleceğini düşünmeyi, parasını harcamayı tercih edebilir. Yeni başlayan ortaklık veya ilişkilerde güvence unsuru bir hayli önemsenir. Hali vakti, kazancı yerinde olan kişileri veya iş ortaklarını tercih edebilirsiniz.

23-31 Mart arası: 31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Başta ortaklarınız olmak üzere, eş kaynaklı gelirlerin, boşanma veya eşinizin bir miras işinin sonuçlanması, hukuksal bir konunun çözüme bağlanması, kredi alımı, bu dönemin enerjileri altında mümkündür. Burada esas olan eşit paylaşımdır. Yani kimsenin kimseden gizlisi saklısı olmamalı, yapılacak iyileştirmeler el birliği içinde çözüme kavuşturulmalıdır.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 2-3-7-8-12-13-17-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
1-14-15-21-27-28
Aşkta En Şanslı Günler                   :
17
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
10-11

Yeniay : 7-8-9
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN