Terazi

(23 Eylül - 22 Ekim)
Terazi
Gezegeni : Venüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Pembe, turkuaz
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Opal
Uğurlu Gün : Cuma
{"burc_id":"7","burc_ad":"Terazi","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Teraziler, 1 Ekim’de burcunuzda doğacak olan Yeniay, kendinizi ifade etme, öne çıkma anlamında önemli. Yakın çevreyle olan ilişkilerinizde fikirlerinizi paylaşma anlamında önemli. Özellikle sağlığınız, ön plana çıkacak. Kendinizi göstermek isterken başkalarıyla olan ilişkilerinizi de gözden geçirmeli,, suistimal edilmeyi önlemelisiniz. Kafanızı bozan insanlarla görüşmeyi engellemelisiniz. İnsanlarla bağlantılarınızı çıkarlarınıza dikkat edeceksiniz. İnsanları idare etmek yerine çıkarlarınızı tercih edeceksiniz.


7 Ekim tarihinde Merkür, burcunuzda seyrine başlıyor. İnsanlarla politik görüşmeler yapmakta yarar var. Yeniay’da olduğu gibi, kendinizi ve çıkarlarınızı önemsemelisiniz. Uzlaşmak için ödün vermeyin.

16 Eylül tarihinde Koç burcunda bir Dolunay oluşacak. İkili ilişkilerde işinize gelmeyen bir partnerle görüşmeyi kesebilirsiniz. Tutuklaşma hali ortaya çıkabilir. İki taraf da kendisinin idare edilmesini isteyebilir. Çıkarlar zedelenebilir Kayıp-kazanç çatışmaları ortaya çıkacak. Bu yüzden yollarınız ayrılabilir.


18 Ekim tarihinde Venüs, Yay burcunda seyrine başlıyor. Kendinizi ve ilişkilerinizi önemseyip koruyacaksınız. 12 yıl sonra gelen bu enerjiyle ilişkilerinizi dengeleyip düzenlemek içni taviz vermemeyi tercih edeceksiniz. Yeniye yer açacaksınız.


24 Ekim tarihinde Merkür, Akrep burcunda olacak. Burada parayı harcarken cüzdanınızın hesabını bilmek isteyeceksiniz. Kazancınızı kendi idarenizde tutmaya çalışacaksınız. Çıkarlarınızı gözetip bunlara göre harekete geçeceksiniz.


30 Ekim tarihinde ayın ikinci Yeniay’ı Akrep burcunda doğacak. Her Yeniay bir adımdır ve bu ay iki kez düşünüp adım atmanız gerekecek. Nezaket ve değer peş peşe gelecek. Kazançlarınıza dikkat edip kazanç elde edeceğiniz, doyuma ulaşacağınız işleri inceleyecek ve bu işlere yoğunlaşacaksınız. Kendi kendinizi idare etmeye ve iyileştirmeye çalışacaksınız. Herkes gibi kendinize dönük düşünmekten yanasınız. Çok net ve çok dikkatli olacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE EKİM YORUMUNUZ

1-9 Ekim arası:

Sevgili Teraziler, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, insanın kendini hakikaten önemli, güzel, seçkin, dışa karşı güçlü, huzurlu ve uyumlu tarzda yansıttığı ve bu duygular içinde A dan Z ye kendine özen gösterdiği zaman ve kararların işaretçisidir. Bu kararların ardında mutluluk ve doyum arzusu bilhassa önem taşır. İlişki meseleleri de bu Yeniayda ailevi konularda ve maddi alanda bir hayli etkili olur. Yeniayın görünümleri bize aydınlatıcı şekilde yol gösterir. Ay-Satürn görünümü, iş veya yakın çevremizde bulunan kişilerle bağımızı ciddi manada ele aldığımızın göstergesidir. Yolculuklar kısa süreli olup, hayati anlamda bir karar verilecekse mutlaka artı ve eksileriyle ele alınmalıdır. Yabancı dil öğrenmek, çevreyi tanımak, bilgilenmek, bilgimizi sağlam bir temel üzerine oturtmak, ilerisi adına düşünmek bu yeniayda bir hayli etkilidir. Ay-Pluto görünümü, ailevi ve yerleşim yerimizle alakalı konularda bir karar aşaması veya önemli bir konunun görüşülmesi yönünde etkilidir. Taşınmak, satın almak veya yuva kurmak veya özel hayatımızla ilgili meselelere eğilmek vaktini işaret eder. Biraz düşünürüz, bazen zorlanırız. Bizim düşündüklerimizle, şartlar arasında bir güçlük çıkabilir. Sizin için bir analiz zamanı olduğunu söylemek isterim. Her yönüyle ölçüp tartınız. Venüs-Neptün görünümü, hem maddi hem de çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda hayalci veya aşırı endişeli düşünmemek lazım. Ortalama, dengeli, sağlıklı ve verimli olana yönelmek, uzun vadeli kararlar vermeden önce artı ve eksilerine bakmak faydalıdır. Estetik operasyon, güzellik, bakım gibi konuları da uzman kişilere yaptırmanız yerinde olur.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatınız ve çevre ilişkilerinde size yeni kapılar açabilir. Hangi konuda yetenekli veya tecrübeli iseniz, o alanla ilgili temaslarda bulunursunuz. Nezaketiniz başkaları tarafından çok beğenilir. Eğer mesleğiniz sanatsal alanda ise, size yeni bir teklif sunabilirler. Bir müddet bu iş için hazırlık yapmanız, çalışmanız gerekebilir. Bu dönemde haberleşip konuşacağız, istediklerimizi ifade edeceğiz ve insanları etkileyeceğiz. Dış dünyada bizi dinleyen ve alkışlayan insanlarla karşılaşacağız. İfade ettiklerimizin arkasında duracağız. Benim tavsiyem bu süreçte, iletişimi öne alınız ve akıllıca düşününüz. Fırsatlar ayağınıza gelsin diye beklemek yerine siz yetenekli olduğunuz alanlarda insanlarla birebir görüşmelere ağırlık veriniz. Bunun size finansal anlamda geri dönüşü olabilir.

 

10-16 Ekim arası:

Sevgili Teraziler, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, evlilik veya iş ortaklığımızla ilgili konularda, karşı tarafın üstümüzdeki baskısını işaret ediyor. Oysaki sağlıklı bir ilişkide tarafların birbiriyle uyum içinde ve karşılıklı olarak sevgi, saygı ve güven olgularını tesis etmeleri gerekir. Bu Dolunayda, bu durumun önüne geçen şartlar yüzünden anlaşmazlık yaşanabilir. Biz uyumdan yanayken, eşimiz veya ortağımız kendini düşünüyor ve bencil davranıyorsa sorun çıkabilir. Tam tersi bir durum da yanlış olacaktır. Biz baskıda bulunuyor, bunu da ilişkimizi ayakta tutmak adına yapıyorsak yine problem yaşanır. Bu durum aile içinde ve evimizde huzursuzluk yaşanmasına neden olabilir. Dolunayın görünümleri bu konuda yaşanması muhtemel durumları işaret etmektedir. Merkür-Pluto arasındaki zorlayıcı görünüm, ailevi ve yerleşim yerinizle alakalı konulardaki değişimlerin göstergesidir. Birbirinizin görüşlerine saygı duyarak, elbirliğiyle halledilmesinde yarar vardır. Gelişigüzel davranılmamalı, birbirinizi kıracak şekilde hareket edilmemelidir. Eğer sorunlar varsa, bunları sineye çekmek, sürekli alttan almak da aslında çözüm olmaz. Tabii ki konuşulmalı, hakça hareket edilmeli, ortaklaşa karar verilmelidir. Ay-Uranüs görünümü evlenme, boşanma, iş ortaklığı konularında yaşanan yeni durumların sizin için bir hayli önemli olacağını gösteriyor. Acil karar verilmemeli, iyice düşünülmelidir.

 

17-23 Ekim arası:

18 Ekim- 12 Kasım tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda seyrini sürdürecek. Teraziler rahat bir nefes alabilirler. Hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda hem moral gücünüz yükselecek hem de toplumsal ilişkilerde, grup ve ekip çalışmalarında sosyal ağınız genişleyecek.  Diğer taraftan da çevre ilişkilerinde mutlu tesadüfler sizinle olacak. Güzel yolculuklar, görüşmeler, tanışmalar olacaktır. Sosyal çevreniz büyüyebilir, yenilikler olacaktır. Venüs-Yay burcu geçişinde coşkuyla, hevesle ilişkiler kurulur, ilişkilerimiz canlanır, çevremizle olan bağlantılar tazelenir, yenilenir. Bizimle ortaklık kuracak insanlar karşımıza çıkar. Bunlar ister maddi ister manevi anlamda olsun, iletişimin türlü yollarıyla hayatımıza dahil olurlar. İnternet üzerinden, bir etkinlikte, yolculukta, sosyal bir aktivede bir bakarsınız karşılaşmışsınız.

23 Ekim- 21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, maddi-manevi anlamdaki tüm kazançlarımız üzerindeki kişisel etkimizi, alacaklarımızı, borçlarımızı, kendimizi yeniden güçlü hissetmek adına yapılacakları ele almak yönünde önem taşıyor. Her önümüze gelen kişiyi dost sanmayacağız. Hele yaşamımız söz konusuysa. İnceleyeceğiz, düşüneceğiz. Eğer bir borcumuz varsa, bunu nasıl ödeyebiliriz, gücümüz var mı bunlara bir bakacağız. Bir yatırım düşünüyorsak, enine boyuna ele alacağız.

 

24-31 Ekim arası:

Sevgili Teraziler, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, gelir ve giderlerimizle ilgili hesaplama ve analizlerin yapıldığı ve buna göre düzenlemelerde bulunulduğu vakti işaret eder. Zaten Akrep burcundaki Yeniayların özünde, insan kayıp-kazanç ilişkisi çerçevesinde durumuna bakar. Kaybetmek değil, kazanmaktan yana oluruz. Para, mal, mülk ve değerli bulduğumuz ne varsa bizim için oldukça kıymetlidir ve güçlü olmamızı sağlayacak kararları verirken, hırslı düşünülebilir. Bu Yeniayın görünümleri, evimizin ihtiyaçlarını karşılama, ailevi ilişkilerde isteklerimizi kabul ettirme yönünde ciddiyet ve sorumluluk içerir. Kontrolümüzü kaybetmek istemeyiz. Hakkımızı almaktan yana olduğumuz için, eğer bir alacağımız varsa bunu tahsil etmek isteriz. Bir iş görüşmesinde çıkarlarımızı düşünürüz. Bir iş ortalığında oyuna gelemeyiz. Genel olarak bizi ilgilendiren meselelerde tavrımızı sertçe ortaya koyabiliriz. Fakat bunların nedeni, zamanında iyi niyetimizin suiistimal edilmesi yüzündendir. Bu Yeniay, yeteneklerimizi gösterme ve para kazanmak amaçlı işlere yönelme anlamında gayet olumludur. Mevcut işimizi değiştirmek veya yeni bir proje üzerinde çalışmak, sırlarımızı iyi saklamak, yapacaklarımızı kimseye söylememek yönünde karar vermenin işaretçisidir. Ben bu Yeniayda sizin bütün bu yazdığım olasılıklar dahilinde bir düşünmenizi, ona göre tercihte bulunmanızı tavsiye ediyorum. Piyasanın durumunu özellikle yatırım ve borçlanma konularında takip etmenizi öneriyorum.

 

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler       : 1-6-7-10-11-19-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler                       :
8-9-15-21-22
Aşkta En Şanslı Günler                   :
10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
3-4-30-31

Yeniay : 1-2-27-28-29-30
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2