Terazi

(23 Eylül - 22 Ekim)
Terazi
Gezegeni : Venüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Pembe, turkuaz
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Opal
Uğurlu Gün : Cuma
{"burc_id":"7","burc_ad":"Terazi","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

Sevgili Teraziler, 6 Mayıs tarihinde Boğa burcunda Yeniay oluşacak. Paylaşım, alacak verecek meseleleri gibi konularda sağlamlık ilkesini merkeze oturtmanız gerekiyor. Yatırım yapmayı ve bunları Mayıs ayının sonuna kadar toleranslı hale getirmeyi unutmayın. Endişelenmek yerine durumları olumlu ve olumsuz yanlarını göz önüne alarak değerlendirmelisiniz. Garanti ve uzun vadelilik temel ilkeniz olmalı.

20 Mayıs tarihinde Güneş, İkizler burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir, yolculuklar getirebilir. Ancak bu yolculuklar maddi ve manevi konuları rayına oturtmak amacı güdecek.

22 Mayıs tarihinde Dolunay, Yay burcunda oluşacak. Bu Dolunay'da işlerin maddi yanlarını incelemeyi unutmayın. Soru işareti uyandıran hiçbir şeye, bu soru işaretini gidermeden adım atmayın. Merkür de aynı gün düz seyre başlıyor. Bu, bir tolerans işaretidir. Haziran ayının ortasına kadar garanti olgusunu önemsemeyi unutmayın

24 Mayıs tarihinde ise Venüs, İkizler burcunda olacak. Yeni tanışmalar, yeni kişilerle karşılaşmalar mümkün olacak. Ancak, dikkatli olup bunların sağlamlığını kontrol etmelisiniz.

27 Mayıs-30 Haziran tarihlerinde de Mars, Akrep burcunda gerileyecek. Bu hareket, Şubat-Mart aylarında aldığınız kararları tekrar gözden geçirmenizi sağlayacak. Maddi meseleler üzerinde kendinizi daha güçlü hissedecek ve bu durumları yoluna koyabileceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE MAYIS AYI

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Teraziler, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, ilişkilerimizde cinsellik kadar bağlılık, güven, uzun ömürlülük, sağlamlık ilkeleri de bir hayli önemli. Biz bu olgular çerçevesinde duruma bakacağız. Finansal ilişkilerimizde de yarar-zarar hesabını iyi kollayacağız. Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, düşünmeden karar vermemek, adım atmamak, incelemek gerekiyor. Geçtiğimiz Nisan ayında adım atılmış, üzerinde düşünülmüş meselelerin geldiği son duruma bakacağız. Yeniayın görünümleri, bize rehberlik edicidir. Böylece etkilerini daha net anlarız. Ay-Venüs kavuşumu, ilişkide cinsel arzuları bir hayli vurgular. İster anlaşalım ister zor anlaşıyor olalım fark etmez, bu arzular sizi birbirinize çekebilir. Eğer yeni birisiyle tanışırsak, burada karşılıklı çekim yüksektir. Ancak eğer sorunlarınız varsa, sırf bu yüzden problemleri ertelemek, yok saymak yanlış olur. Duruma iyice bakmak lazım… Ay-Neptün görünümü, finansal konularda hesabımızı iyi yapmak, açılmamak gerektiğini işaret ediyor. Gerçekçi olmanın önemi büyük... Bekleriz, gelecek gibidir, ancak iyice netleşmeden hayal kurmayalım. Ay-Jüpiter görünümü, kredi, miras, bölüşümler, başkalarıyla alakalı iş ve ilişkilerimizde gözümüzü dört açmanın, bilinçli hareket etmenin önemini vurguluyor. Ay-Pluto görünümü, evimiz, ailemizle ilgili satın alma, kiralama, yatırım yapma, ortaklaşa tüm konularda karar vermeden önce, bir daha düşünmenin yararlı olacağını vurguluyor. Ne de olsa Merkür geriliyor. Bugünlerde aklı başında olanlar kazançlı çıkarlar.

 

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, hayatın doğal akışı içindeki aksaklıkları, sorunları büyütmeden, gerekli olanla olmayanı birbirinden ayırarak bir düzen yaratmanın önemini vurguluyor. Bu dönemde her şeyi denetim altına alamıyoruz. Elimizden geleni yapabiliriz. Olmuyorsa, bunu zorlayamayız, ne kendimizi ne başkasını eleştirerek dünyayı kendimize zindan edemeyiz. Bu dönemde yararlı birçok iş yapılabilir. Sözgelimi birilerine destek olmak, yardım etmek, sorunlarını gidermelerinde onlara yöntemler öğretmek, rehberlik etmek gibi. Yine bu süreçte bir projeyi arka planda detaylı bir şekilde hazırlamaya başlarız. Bir yıllık süreç sonunda bu işi bitirmiş oluruz. Fiziksel ve ruhsal sağlığımız çok önemli. Endişeli, kuruntulu, her an bir şey olacakmış gibi düşünenlerin bu dönemde sağlıklı ve verimli şekilde yaşamak adına rahatlatıcı egzersizlere, ruhsal çalışmalara yönelmeleri mümkündür. Hepsinden önemlisi emeğin hakkını bilmek. Sizler bu dönemde emek verdiğiniz, göz nuru döktüğünüz her şeyin ne kadar kıymetli olduğunu özümseyeceksiniz ve bunların içinde ruh ve beden sağlığının değeri dünyalara değişmez diyeceğiz.

 

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında, Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu geçişi yöneten Merkür geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkili olacak. Eğitim, iş anlamında bilgiyi önemsemek, ancak yeni girişim, yeni tanışma, yenilikler anlamındaki işlerimizi de dikkatlice gözden geçirmemizde yarar var. Bu süreç bir şeyleri öğrenmek, öğrendiklerinizi pekiştirmek yönünde olumlu bir süreçtir. Seyahat düşünüyorsak, gidilecek yer hakkında bilgilenelim. Çünkü gelişim için, doğru bilginin önemi büyük olacak. İş girişimlerinde yeteneklerimizi öne alarak düşünelim.  Güvenilir araçları, yolları, ilişkileri, yatırımları, işbirliğini tercih etmemizde yarar var.

Sevgili Teraziler, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, aldığımız bir haber, bazı gelişmeler veya önceden düşünülmüş bir görüşme, eğitim-iş-yakın çevremizle alakalı bir değişimin işaretçisi olabilir. Kendimizi geliştirme, çevremizden uzaklaşma, yolculuklar yapma, bir projenin sonuçlanması, bir fırsatla karşılaşma gibi etkileri olabilecek bu Dolunay aslında tam bir sonuç anlamı taşımıyor. Çünkü Mars geri harekette ve bugünkü meseleler Ağustos ayındaki gelişmelere göre ivme kazanır. Şimdi görünümlere bir bakalım ve durumu daha geniş açıdan anlayalım. Ay-Mars kavuşumu, bir hayli aktif hareketlilik, bir yerden başka yere gitmek, bir şeyleri çözüme kavuşturmak amaçlı yoğunluğun işaretçisidir. Bu iş, eğitim veya farklı bir meselede etkilidir. Mars geri hareketinde konuştuğumuza, anlaştığımıza, yaptığımıza iyice bakmak lazım. Belli bir süre tanımak, test etmek gerekiyor. Güneş-Mars karşıtlığı, geri hareket nedeniyle şu anda yurtdışı, yüksek eğitim, ticaret gibi konularda mantıklı düşünmeye çalışmanın, iyice öğrenmenin, test etmenin ondan sonra anlamanın doğru olacağını gösteriyor. Gelen teklifleri incelemek, varılan sonuç her ne ise üzerinde tekrar analizde bulunmak yerinde olur. Tercihlerimizi yaparken, artı ve eksileriyle ele alalım lütfen. Merkür bugün düz seyre geçiyor. Ancak bir haftalık gölgeli günlerinde başkalarıyla alakalı finansal meselelerin veya işlerin iyi takip edilmesinde yarar var. Sağlamlık ilkesine önem verelim. Ay-Neptün görünümü, verdiğimiz ve bize verilen sözlere özellikle dikkat edelim. Hayallerimizin gerçeklikle örtüşmesi gerekir. Söz vermeden veya bir konuda karar almadan önce bu durumun bize olan yarar ve zarar hesabını yapalım. Dürüst açık ve net olmakta yarar var.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, partnerimiz, iş ortağımız veya diğer kişilerle olan maddi ve manevi bağımızı gözden geçirme yönünde önemlidir. Birbirimizin değer ölçülerine bakarız. Sağlamlık, güvenilirlik içeriyor mu? Birbirimize ne kadar inanıyoruz ve dürüst davranıyoruz? Bizi bir arada tutan nedenler nedir? Bütün bunları inceleriz.  Kimi Teraziler bu dönemde miras, mal, mülk, yatırımla alakalı konularda yoğunlaşırlar. Bu kendimiz sağlama alma ihtiyacımızdır. Bir ortak arayışı da söz konusu olabilir. Eğer zorlu bir dönemden geçiyorsak, işbirliğinde bulunarak bunu aşmak isteriz. Finansal işlerimiz, ortaklaşa sürdürülen projeler, başkalarıyla olan her türlü bağlantımız kazanç elde etmeye yöneliktir. Menfaatlerimiz gereği olana yöneliriz ve hesap kitap yaparız. Bunların tümü gereklidir. Çünkü dikkat etmezsek, sonrasında zorlanabiliriz. Bu geçişi yöneten Venüs, 24 Mayısta, İkizler burcunda ilerleyecek. Organize işler, zekice yapılmış planlar, uzmanlara danışılarak girişimde bulunulmuş projelerin geri dönüşümü başarılıyla sonuçlanabilir.

 

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. Genel anlamıyla baktığımızda bu süreçte, kolayca arkadaşlık kurabiliriz. Ancak eski ilişkime geri mi dönsem yoksa yeni biriyle mi olsam diye kararsızlık duymanız veya bu ilişkiyi bitirsem mi, yeni bir sayfa açsam mı diye de düşünmeniz gayet doğaldır. Bu geçişi yöneten Merkürün ay sonuna kadar gölgeli günleri etkili olacak. Bu konularda,  durup bir resme bakarsınız. İlişkilerinizi, girişimlerinizi, yapmak istediklerinizi sağlamlık, güven, uzun vadelilik anlamında inceleyerek doğru bir yön belirleyebilirsiniz.

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, sizin başkalarıyla aranızdaki sınırları çizdiren bir etki. Kim nereye kadar önem taşıyor ve ben ne istiyorum sorusuna cevap bulunacak. Kendimizi onarıyoruz aslında. Duygularımızı, hayatımızı ve yaşadıklarımızı tekrar ele alarak durmak gereken noktayı belirliyoruz. Biraz dışa karşı belki duvar öreceğiz veya kendimize göre kimlerle iletişimde bulunacağız bunları belirleyeceğiz. Gerektiği yerde tavrınızı belli etmeyi, gereken kişilere karşı esnek düşünmeyi bileceksiniz. Öyle herkese bol keseden lütuflar yok. Siz de şartlara, ortama göre davranmayı tercih edeceksiniz. Aslında bu hiç de zor bir şey değil. Teraziler artık neyin ne olduğunu, olması gerektiğini, kendilerini ve çevrelerini tanıyorlar. Bu zorlayıcı olsa da, güçlü bir yapılandırma dönemi. Yeri gelecek kendinizle yüzleşecek, bu yanlışım var bundan vazgeçeyim diyeceksiniz. Yeri gelecek bunu siz başkalarına söyleyeceksiniz.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte, maddi kazancımızla ilgili tüm konularda YENİ girişimlerimizde arzu ettiğimiz ilerlemeyi sağlamak kolay değildir. Hatta ummadığımız gecikmeler olabileceğini unutmayalım. Bir de unutmayalım, Mars-geri hareket dönemlerinde yenilik anlamındaki işlere adım atmamız ve bu konuda ilerlememiz için gerekli sabrımız veya toleransımız olmayabilir. Bunları göz ardı etmeyelim. Ancak geçtiğimiz Şubat ayında kazanç elde etmek amaçlı girişimde bulunmuş isek, bunları sonuca bağlanmamız mümkündür. Bu geri hareket süresince, riskli yatırımlar, harcama ve alım-satım işlerinde tabii ki dikkatli olacağız. Parasal kaynaklara ulaşma, araştırma, kontrolü elinizde tutma arzunuz bu geri hareket süresince yine güçlü olacaktır. Eğer siz, para konusunda iyice odaklanırsanız, bu geri hareket süresince nereden ne kazanacağınızı tespit edersiniz. Başkaları size bir teklifle geldiğinde bunun artı ve eksilerini analiz etmelisiniz. Siz bu geri hareket süresince yeteneklerinizi değerlendirme anlamında neler yapabileceğinizi düşününüz. Karmaşık durumlar varsa, lütfen boyunuzu aşan işlere kalkışmayınız. Bir de para konusunda saplantılı, çıkarlarınıza düşkün şekilde düşünmeniz mümkündür. Bunun ayarını tabii ki iyi biliniz. İhtiras ve aşırı tutku bazen insanı yanlış işlere yöneltebilir. Dikkatli olmak gerekir.

 

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler       : 8-12-13-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
4-10-11-24-25-31
Aşkta En Şanslı Günler                   :
27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
19-20

Yeniay : 16-17-18-19
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-31
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla