Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Terazi

(23 Eylül - 22 Ekim)
Terazi
Gezegeni : Venüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Pembe, turkuaz
Uğurlu Sayısı : 6
Uğurlu Taş : Opal
Uğurlu Gün : Cuma

TERAZİ AĞUSTOS AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Ağustos ayındaki ilk etkili enerji, 1 Ağustos tarihindeki Merkür Aslan geçişidir. Sizlerin sevdiği bir enerjidir. Birçok insanla temasa geçilebilir, fikirler öne sürülebilir. Öne sürme gücünüz çok fazla etkili olacaktır. İnsanlar sizi dinlemek ve anlamak isteyeceklerdir. Yaratıcı kabiliyetlere uygun bir şekilde dışarıya lanse edebilirsiniz.

10 Ağustos tarihinde, Kova burcunda bir dolunay meydana gelecektir. Bu dolunayda sosyal ilişkilerde başkalarıyla temas etme arzumuz yoğundur. Burada problem varsa, olayları sabit fikirle ele almak mümkündür. Aşkta ise özgür seçimlerde bulunmak istiyoruz, ancak paylaşma olgularını da önemsememiz gerekir.

12 Ağustos tarihinde Venüs burcunuz ile uyumlu bir görünüm yapıyor. Aşk hayatıyla ilgili konularda ve yeni insanlarla tanışma yönünde kıymetlidir. Yeni ortamlarda boy göstermek isteyeceğiz.

15 Ağustos tarihinde, sağlık sorunlarını halletmek, yarım kalmış projeleri bitirmek, işle ilgili kriterleri gözden geçirmek ve analizde bulunmak yönünde kıymetli bir dönemdir.

23 Ağustos tarihinde, güneş Başak burcunda seyrine başlıyor. 25 Ağustos tarihinde de yeni ay Başak burcunda oluşacaktır. Bu dönem geri planda yapılacak işleri ele alma yönünde önemlidir. Mali konularda son iki yıldır yaşanan sıkıntıların ve baskıların sonucunda zorluklar yaşadık. Hepsi birer dersti, yeni ay artık kontrolü ele almayı, daha akılcı düşünmeyi sağlayacaktır.

 

AŞK VE İLİŞKİLER


1-3 Ağustos arası: Merkür-Aslan geçişi iletişimde hem kendinize güvenli konuşmanız hem parlak fikirlerinizle karşı cins üzerinde bir hayli ilgi uyandırırsınız.  Esprileriniz, cömert sözleriniz, ikna kabiliyetiniz yüksektir. Ancak uzun süredir devam eden ilişkide ve evliliklerde her iki taraf da biraz sıkılabilir. Özellikle partneriniz değişik heyecanlar arayabilir. Bu nedenle, beraberliği canlandırmakta yarar var. Birbiriniz üzerinde baskıcı veya liderlik taslayıcı hareketler sakıncalı olabilir. 2 Ağustos tarihi keyifli paylaşımlara işaret bir gün. 3 Ağustos tarihinde iletişime dikkat etmek lazım. Bir söz veya yanlış bir hareket ilişkide tartışmalara neden olabilir.

4-10 Ağustos haftası: 8 Ağustos tarihindeki görünüm, bazılarınız için hızlı verilen bir evlilik kararı veyahut farklı fikirleriniz nedeniyle yıldırım bir boşanmayı da işaret edebilir. Her Terazi aynı olayları yaşamadığına göre, bir kısım Teraziler bu görünüm altında, geleneklere uymayan bir ilişkiyi de başlayabilirler. Bir arkadaşlık yıldırım aşkına dönüşebilir.

11-17 Ağustos haftası: 12 Ağustos Venüs-Aslan geçişi ve diğer olumlu görünümler, sosyal ilişkilerinizde iletişim gücünüz yüksektir. Belki kendinize dönük düşünüyor olabilirsiniz. Fakat sevdiğiniz, anlaştığınız kişiler söz konusu olduğunda onları dikkatle ve saygıyla dinlersiniz. Yeni girdiğiniz ortamlarda ise biraz daha abartılı şekilde konuşabilirsiniz. Bu ilgi uyandırmak içindir. Pek büyük bir sorun çıkarmaz. Her ortamı keyiflendirecek anlatılarda bulunursunuz. Karşı cinsi etkileyecek tarzda iletişimde bulunmayı çok iyi başarırsınız. Sosyal çevre bağlantıları, insanları bir araya getirmek, bir etkinlikte konuşmacı olmak mümkündür.

18-24 Ağustos haftası: Arkadaşlık ilişkilerinin güçlendiği, parlaklık, ışıltının yüksek olduğu 18 Ağustos günü, yeni bir ilişkinin, bir tanışmanın da vesilesi olabilir. Dostluklar kurulur, çevreniz genişler.  Sosyal hayatta yenilikler, öncelikler belirlenir. Özgürce kendinizi ifade edersiniz ve kurduğunuz bağlantılar gönlünüzü okşar, umutlandırır.  Birlikte olduğunuz insanlar sanat ve iş dünyasından önemli kişilerdir.  Çekiciliğiniz, yaptığınız iş, duruşunuzla gözler üzerinize çevrilir. Ancak bütün bunların bilinçli bir şekilde ele alınması gerekir. Ne derece doğru veya değil anlamak için hem mantık hem iç gözlem yararlı olur.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta gökyüzü tüm burçlar için bir hayli değişimi beraberinde getirecek. İlişki açısından duruma baktığımızda evli çiftlerin mali anlamda ileriye dönük düşünmeleri faydalı olacak. Belli bir ayarlama, ne yöne gidiyoruz diyerek bir bakmak gerekiyor. Yeni tanışma yönünde görünümler mevcut. Ancak bunların gelip geçici olma ihtimali yüksek. Kafamızın içinde birçok mesele at koşturacak. Bu arada sosyal anlamda kıpırdanma olması rahatlatıcı gelebilir.

 

İŞ VE KARİYER


1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde Merkür-Aslan burcunda seyrine başladığında, sosyal alanda sözleriniz, zekanız, artistik el yetenekleriniz, organize etme gücünüz, sesiniz, taklit yeteneğiniz bir hayli parlaktır.  Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar tümüyle ön plandadır. Ortaklaşa işlerde tarafların birbirine karşı dürüst olmasında yarar görüyorum. Ne gibi yenilikler düşünülüyorsa veya sorunlarınız varsa bunu ele almak lazım. İşinizde yenilikler yapmak istiyorsanız bunların çok akıllıca düzenlenmesi ve sağlam olması gerekir. 2 Ağustos tarihinde toplumla birebir alakalı işlerde güven duygunuzun aşırı yüksek oluşu bazı kişilerle tartışmanıza veya abartılı kararlar vermenize yol açabilir. Dikkatli olunuz.

4-10 Ağustos haftası: 6 Ağustos tarihi kariyer hayatımızla ilgili konularda toplumsal ilişkilerin önemini vurguluyor. Bazen görevimiz veya misyonumuz gereği, insanlarla anlaşmamız ve uyumlu davranmamız gerekir. Bazen de bunu hedefimiz olan bir yere ulaşmak için yapabiliriz. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay, sürpriz bir aşkın işaretçisidir. Yeni bir hobi, grup faaliyeti, beceri geliştirme, sıra dışı bir aktivitede bulunmanın göstergesidir.

11-17 Ağustos haftası:  11, 12 ve 15 Ağustos tarihlerinde girişimde bulunma, işlerinizi yürürlüğe koyma, görüşmeler, toplantı ve etkinlikler bir hayli yoğun olur. Gayet başarılı geçer. Güçlü ilişkiler size yeni bir çevre kazandırabilir. Tecrübenizi, zekanızı, insanları etkileme gücünüzü hedeflerinizi gerçekleştirme yönünde kullanabilirsiniz.

18-24 Ağustos haftası: Aşk ve ilişkiler bölümünde 18 Ağustos tarihindeki olumlu gelişmelerden söz ettim. İş konularında da bu tarihte mutlaka iyi düşünmenizi tavsiye ediyorum. Biz bilinçli olalım da, gerisi kolay. Güzellik, hoş ortamlar, gözlerin üzerinize çevrilmesi, teklifler ne kadar olumlu dursa da, gerçekçi olmalısınız. Analiz etmelisiniz. Kimlerle iş yapacaksınız veya teklif edilen ne? Bunlara iyi bakınız. Tedbirli ve aklı başında bir insan olarak hareket ediniz. Mantık ve düş gücü aynı anda etkili olacağından, üstünüze bastığınız zeminin sağlam olması gerekir. 19 ve 21 tarihleri bu anlamda önemlidir. 23 Ağustos tarihinde Güneş-Başak burcunda ilerliyor. Geriye çekilip şöyle bir yaşamınızı gözden geçirmenizde yarar var.

25-31 Ağustos haftası: Haftanın tümündeki enerjiler neredeyse hayatımızın her alanında değişimi, yeni gelişmeleri, baskıları, ayıklanmaları işaret ediyor. Yeniay-Başak burcunda oluşuyor ve derlen toparlan artık diyerek bizi uyarıyor. Çünkü parasal konulardan, iş hayatına sağlıktan hedeflerimize kadar geniş alanda yerli yerine oturmayan ne varsa bizi psikolojik anlamda gergin hale getirebilir.

 

PARA


1-3 Ağustos arası: 2 ve 3 Ağustos tarihlerinde finansal konularda hesabı bilmekte yarar var. Acelecilik, sabırsızlık, sanki arkanızdan biri kovalıyormuş gibi yapılan alışverişler, görüşmeler, bağlantılar sonradan pişmanlık anlamına gelir. O nedenle aldığınız ürünün etiketine iyi bakınız. Verdiğiniz sözlere dikkat ediniz. Zamanlamayı çok iyi yapınız. Sağlam olanı tercih ediniz.

4-10 Ağustos haftası: 5 Ağustos tarihinde kazanç yönünde güven verici, ilerisi adına garanti altında olmanızı sağlayıcı şekilde iş tercihlerinizi ve yatırımlarınızı gözden geçiriniz. Bugüne dek sizi tatmin etmeyen şartlarda yaşadıysanız, bundan böyle akıllıca seçenekleri gözden geçirmek lazım.

11-17 Ağustos haftası:  15 Ağustos tarihinde, mali konular üzerinde hem kişisel hem de ailevi bütçenizi düzenleme, güçlendirme, kararlar verme, derinlikli düşünme yönünde enerjiniz olumludur. Ortaklaşa kazançların idaresi anlamında önem taşır. Aileye ait bir mülk satışı veya kiralanması, ofis açılması gibi konularda parayı nasıl kullanacağınıza siz karar verirsiniz. Ancak hesabı da iyi bilmekte yarar var.

18-24 Ağustos haftası: Parasal anlamda kurulacak bağlantılar, teklifler ve işlerin mercek altına alınarak gözden geçilmesi gayet akıllıcadır. Hesabımızı bilme zamanıdır. Bir proje, bir planlamayı bu tarihlerde her açıdan kontrol edilmelidir. İş tekliflerini yapan kişileri, parayla alakalı bağlantıları ve bize sunulan şartları da araştıralım, soruşturalım. Aklımız başımızda bir bakalım olan bitene. Tanımadığımız insanlarla iş yapmayalım.

25-31 Ağustos haftası: Maddi konular haftanın en önemli meselesi. Çünkü Yeniayın oluştuğu gün hayatımızda eskimiş olan her şeyden kurtulmak isteyeceğiz.  Parasal konularda güçlü ve gerçekten faydası olabilecek destekler, kazanımlar şart. Artık elinizdeki parayla geçinmek, bir gelecek kurmak kolay değil. Ya iyi bir iş ortağı bulup onunla devam edeceksiniz veyahut ne yapıp edip çalışacak çabalayacak hayatınızı kuracaksınız. Sağlığınıza dikkat edeceksiniz. Bunlar hep paraya bağlı olduğu gibi, biraz da sizin kendinize bakmanız gerekiyor.

 

AĞUSTOS  Ayı Astroloji Takviminiz


Pozitif Enerjili Günler                           : 1-2-6-10-18-19-23-24-28-29

Zayıf Enerjili Günler                                         : 8-14-21-22

Aşkta En Şanslı Günler                        : 10

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 3-4-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30

(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15

(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos   ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN