KADIN

Oğlak Burcu Yorumları

Sevgili Oğlaklar 2016 yılında sizler, yüksek eğitim, iş, ticaret, hayata bakış açımız, inancımız, fikirlerimiz yönünde son derece kıymetlidir. Bilgimiz, tecrübelerimiz yeterli mi? kulaktan dolma, sonradan edinme, başkalarından etkilenme yoluyla mı buralara geldik. Zorluklar veya engeller karşısında nasıl bir tutum sergiliyoruz. Pes mi ediyoruz, sonuna kadar mı gidiyoruz yoksa hiçbir şey yapmadan öylece oturuyor muyuz? Bunlara olumlu yönde cevap verecek, sizi geliştirecek gelişmeler, çalışmalar, keşifler, araştırmalar, başarılı teklif ve fırsatlarla karşılaşabiliriz.

Yakınlarınız ve diğer insanlara manevi anlamda destek olabilirsiniz. Onlara yol göstermek, rehberlik etmek tabii ki olumludur. Ancak bu, kendinizden taviz vermeniz, iyi niyetinizin suistimal edilmesine yol açmayacak şekilde olmalıdır. Gelişmeler sizi olumlu yönde destekleyicidir. Yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz veya var olan ilişkinizdeki sorunları çözersiniz. Aynı iş yerinde veya işle alakalı bir seminer, toplantı, etkinlikte biriyle tanışabilirsiniz.

İş-aile ilişkileri, kariyer-özel yaşamda, egomuz bir hayli güçlü olacak. İsteklerimiz var. Yeni bir iş veya kariyer hayatımızla ilgili bir karar verebiliriz. Öyle bir gelişme olur ki, güçlü insanlardan destek görürsünüz. Başkalarına karşı nazik ve ölçülü davrandığımız için, birileri de bizim sesimize kulak verebilirler. Size tavsiyem, fiziksel ve bedensel sağlığınıza önem veriniz. Bir şeyleri sürekli köşelemek yerine, hayatı biraz kendi akışına bırakmayı da biliniz.

Nisan-Haziran arasında, eviniz, aileniz ve sizi ilgilendiren konularda bir şeyleri kafanıza takıp abartarak huzursuz olmayınız. Fiziksel ve zihinsel anlamda sağlığınıza önem veriniz. Birden fazla iş, aktivite veya meseleyle uğraşmak yerine tek bir konuya yönelmek, odaklanmak enerjinizi doğru yönde kullanmanızı sağlar. Yarım kalan ve öncelikli yapılması gereken işinizi bitiriniz.

Master veya doktora yapabilirsiniz. İnsanlar sizin bilginizden faydalanabilir. Siz ne kadar kararlı ve gelişime açık olursanız o denli başarılı işler çıkarırsınız. Olumsuz düşünmemeli, kendinizi yetersiz görmemelisiniz. Teziniz başarılı bulunur.

2016 yılı sanatsal, mistik faaliyetler, ürün satış-pazarlama gibi konularda eğitim ve becerilerin geliştirilmesi yönünde olumludur. Ancak yine de, Merkür geri hareket döneminde olduğumuzu unutmadan gerçekçi bir şekilde duruma bakmalıyız. Başka bir yere taşınmayı, orada yaşamayı düşünebilirsiniz.

Seyahatler, görüşmelerde, yeni iş tekliflerinde şartlara iyi bakalım. Ne kendimizi kaptıralım ne de kilitleyelim. Yeteneğimiz varsa bunu geliştirelim. Pratik kazanalım. Hep aynı ortam ve insanlarla bir arada yaşamak alışkanlık ve bağımlılık yapar zamanla. Biz farklı yerler, bilgiler, ortamlara da açık olalım. Kimlere yararımız dokunur, kimler bize can olur, hangi işler boş yere zaman alır, hangileri bize faydalı olur diye anlayalım.

Eylül ayında, kariyer hayatımızla ilgili konularda yeni bir gelişme, değişim ve anlaşma sağlanabilir. Kaliteli, zevkli, paylaşıma dayalı, keyifli ortamlarda çalışmayı tercih ederiz. İnsanlar bizim yeteneklerimize hayranlık duyarlar. Adil olan, gerçekten emeğin hakkını bilen kişilerle çalışmak isteriz. Sorumluluk almak yerine, özgür olmak, daha rahat bir yaşam sürmek arzumuz yükselir. Bu süreçte aniden işten ayrılıp evlenmek, evde vaktinizi geçirmek, bir yuva kurmak, ailenizle baş başa olmak arzusu da etkindir.

Kasım ve Aralık ayında, mesleki, ailevi kişisel anlamda değişim ve kararlar alınır. Emekliye ayrılmak, yeni bir işe başlamak, yuva kurmak, yerleşim yerimizi değiştirmek, başka bir iş alanında çalışmak gibi.

OCAK

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihlerinde Akrep burcunda ilerleyecek Mars, iki gün sonra başlayacak Merkür-geri hareketiyle örtüşüyor. O nedenle, hedeflerimizi, işimizi, sosyal ilişkilerimizi hem geçmiş hem bugünkü duruma bakarak gözden geçirmek iyi olacaktır. Mars-Akrep burcunda hedefe odaklanmak, onu elde etmek için var gücümüzle çabalamak halidir. Kafanıza bir şey takmışsanız, eğer bunu elde etmek istiyorsanız sizi kimsenin durdurması mümkün değildir. Öyle veya böyle amacınıza ulaşırsınız. İstediklerinizi kabul ettirmeyi, çıkarlarınızı korumayı iyi bilirsiniz. Fakat dediğim gibi, Ocak ayının tümünü kapsayan geri hareket döneminde öyle her aklımıza geleni yapamıyoruz.

Bu dönemde araştırmalarda bulunmak faydalı olacaktır. Benim istediğim olacak, ben güçlüyüm, istersem herkesi dize getiririm, kaybetmem sürekli kazanırım tarzında takıntılı ve olumsuz tavırlardan uzak duralım.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Finansal ilişkilerimizi, işlerimizi, kararlarımızı, durumumuzu yeniden gözden geçirmeliyiz. Poblemlere neden olan her şeyi mercek altına alıp bakalım. Aceleyle kararlar vermeyelim. Bir daha bakmaktan zarar gelmez. Önceden adım atılmış işler nasıl ilerliyor, memnun muyuz, eksiklerimiz var mı diye bakmakta yarar var. Bir teklifle karşılaştığınızda, artı ve eksilerine bir bakalım. Çünkü geri hareketin bitiminde, bu teklif karşınıza çok daha olumlu bir şekilde gelebilir. Eskiyle alakalı maddi problemleriniz bu süreçte tekrar ortaya çıkabilir ve şimdi bu konularla ilgilenerek kesin bir çözüm bulmanız mümkün olabilir. Tabi ki yine dikkatli olmak şartıyla. Kısaca Merkür geri hareketinde hayat durmamaktadır, sadece sizin çok daha mantıklı bir şekilde olayları ele alarak düşünmeniz gerekmektedir.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Eğitim, iş, ticari konularda, hayata bakış açımız, inancımız, fikirlerimiz yönünde içsel gözlemde bulunma vaktidir. İnandıklarımız, bilgimiz, tecrübelerimiz yeterli mi? kulaktan dolma, sonradan edinme, başkalarından etkilenme yoluyla mı buralara geldik. Zorluklar veya engeller karşısında nasıl bir tutum sergiliyoruz. Pes mi ediyoruz, sonuna kadar mı gidiyoruz yoksa hiçbir şey yapmadan öylece oturuyor muyuz? İşte bunlara gerçekçi şekilde bakmak zamanıdır. Körü körüne bir şeylere inanmak yerine, araştırarak doğru bilgiye ulaşmak gerekir. Kendimizi hafife almamalı ancak özgüven duygumuzun hangi temele dayandığını da bilmeliyiz. Farkındalık çok önemli. Bir amacımız, yolumuz olmalı. Bu gök kubbe altında yaşadığımız gerçeği ve bunun birey anlamında bize yüklediği sorumluluğu taşımalıyız. Bunun karşılığını alırız veya almayız. Eğer biz, gönülden veriyorsak, onun hesabını yapamayız. Ancak gerektiğinde, yararlı ve zararlı olanın farkına varabilmek için bu zamanı olumlu yönde değerlendirebiliriz. İnancımızı geliştirici yolculuklar, çalışmalar, keşifler, araştırmalar, ihtisas alanında çalışmalar ve iç görüşümüz sayesinde, sürecin sonunda başarılı teklifler, fırsatlarla karşılaşabiliriz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Oğlaklar,

Yeni başlangıçlar, İş ve özel girişimleriniz,
Kendinizi keşfetme ve isteklerinizin peşinden gidebilme cesaretiniz
Fiziksel görünümünüz ve dış dünyada nasıl görünmek istediğiniz (imajınız),
Kendiniz ifade biçiminiz (dışarıdan görünen), yaşam enerjiniz (canlılığınız), mizacınız,
Kendinizi ortaya koyma gücünüz, insanlara yaklaşım biçiminiz,
Deni girişimleriniz (başlangıç yapmak istediğiniz durumlar)
Davranışlarınızdaki kararlılığınız, kimlik duygunuz, cesaretiniz,
Yaşam bilinciniz, tipiniz, eğilimleriniz, egonuz, genel sağlık durumunuz, baskınlığınız.

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Oğlaklar, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle burcunuz üzerine doğacak olan Yeniay, doğaldır ki, kendimizi daha fazla önemsememiz anlamına geliyor. Hayatımızı gerçekçi ve doğamıza uygun ciddi bir şekilde ele alacağız. Bu ister ilişki istersek başka bir konuda olsun, hiçbir şeyi hafife almayacağız. Güven unsurunu önemseyeceğiz. Yeniayın ilk görünümü Jüpiterle oluşacağından ekmeğimiz, huzurumuz, kendimiz adına yeni yollar, arayacağız. Girişimde bulunmak, bilgilenmek, görüşmelerde bulunmak yenilenmek isteyeceğiz. Tabii ki Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, belki biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Enine boyuna bakmak, incelemek gerekiyor. Eksiklerimiz var mı diye gözden geçirmede bulunmak gerekiyor. Yeniayın, Kuzeydüğümle görünümü, bizim için bir umut, bir ışık gibi. Gelişimin göstergesi, farklı ve yeni işlerin, değişimlerin göstergesi.. Tabii ki mücadele edeceğiz, tabii ki gayret göstereceğiz. Son görünüm Merkürle olduğu için, en azından 25 Ocak tarihine kadar temkinli ve dikkatli düşüneceğiz. Karşımıza çıkan tekliflere, işleri, projeleri ciddi şekilde analiz edeceğiz. İşte bu dikkat, bize başarı sağlayabilir.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Oğlaklar, bu haftanın etkilerini Merkür geri hareketini göz önüne alarak analiz ettiğimizde, son bir haftanın şöyle bir analizini yapacağız. Eviniz, aileniz ve sizi birebir ilgilendiren özel konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuz yoğundur. İnsan ister istemez bencilleşir, kendini düşünür. Bu doğaldır. Ancak çevrenizdekileri kendiniz gibi düşünmeye zorlamak olmaz. Bu hafta benim size tavsiyem, eğitim-iş-ticaret-yolculuklar-görüşmeler-toplumla birebir ilişkimizde daha dikkatlice gözlemde bulunmak, hedeflerimizi ve amacımızın ne olduğunu bilerek takipte kalmaktır. Aslına bakarsanız şu sıralarda yapılan gözlemler ilerisi adına hakikaten güçlü adımların atılmasını sağlayabilir.

18-24 Ocak arası:

Sevgili Oğlaklar, 24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, finansal anlamda durumumuzu ele almamızı, bazı değişikliklerde bulunmamızı, en azından problem varsa bunları çözümlememizi sağlayıcıdır. Mevcut hale bir bakmamız faydalı olacaktır. Dışarıdan destekler gelebilir veya biz kazanç elde etmek amaçlı planlar yapabiliriz. Dolunayın görünümleri bize bu anlamda yol gösterici veya durumu gözden geçirirken nelerin dikkatimizi daha fazla çekeceğini işaret eder. Ay-Mars görünümü, hedef bilincimizin özellikle parasal kazanç elde etme yönünde etkili olduğunu gösteriyor. Menfaatlerimizi gözeteceğiz. Bu yönde istekli ve arzulu olacağız. Kazanmak adına işbirliğine açığız. Hani öyle duygusal anlamda değil, bilakis kimden ne elde edebiliriz, nasıl kazançlı çıkabiliriz, başkaları üzerinde nasıl daha etkin olabiliriz, bunları önemseyeceğiz. Hırslanabiliriz. Pek ılımlı düşünmeyiz. Başarılı ve güçlü bir kişi olduğumuzu kabul etmelerini bekleriz. Talepte bulunuruz. İsteklerimizi kabul etmelerini bekleriz. Ay-Satürn görünümü, iç dünyamızın derinliklerini tahlil etmek, kendimizi rahatlatmak, endişelerden kurtulmak adına bir uyarı gibi düşünülebilir. Belki de çok fazla endişelisiniz veya gereğinden çok köşeliyorsunuz birçok şeyi. Bazen bedeni ve ruhu dinlendirmek faydalıdır. Bu sizin birçok konuda enerjinizi doğru yönlendirmenizde yardımcı olur. 25 Ocak tarihinde Merkürün burcunuzdaki geri hareketi sona eriyor. Ancak önümüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günleridir. Kendinizle alakalı iş, özel, mali konularda bir daha düşünmek yararlı olur.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince kısıtlanmaktan pek hoşlanmayız. Finansal konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Elimize para geçebileceği gibi harcamalarımız da artabilir. Ölçüyü kaçırmamakta yarar var. Bu bir aylık süreçte, işverenleriniz ve toplumsal ilişkilerinizde ölçülü, sabırlı ve bilinçli davranınız. Parasal konularda bütçenizi aşabilecek alışverişlerden kaçınınız.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek. Güven, istikrar, uzun vadelilik önemli olacak. Uzlaşıya açık hem de kendinizden emin, sertleşmeden, belli bir mesafeyi koruyarak, herkesin sizin gibi düşünmek, davranmak zorunda olmadığı bilinciyle hareket ederek, nezaketinizi koruyarak ilişkilerde bulunursanız, hangi konuda ve alanda olursa olsun olumlu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bireysel ilişkilerde bu süreçte ciddiyet bir hayli yoğundur. Venüsün burcunuzda ilerleme dönemi, mesleki konularda sizi destekleyicidir. İş ilişkilerinde saygı ve takdir edilmenizi sağlar. Merkür geri hareketi gölgeli günleriyle birlikte 1 Şubat tarihine kadar etkilidir. Yukarıdaki konularda yine dikkatli olmakta yarar görüyorum.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında burcunuz üzerinde düz seyre geçecek Merkür, yaşamdan beklediklerinizi, umut ettiklerinizi, hayallerinizi, uygulanabilir düşüncelerinizi hayata sunma ve hedefler belirleme anlamında sizi destekleyicidir. Burcunuz üzerinde ilerleyen Merkür, disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Hakikatleri ve doğruları ilke edinmenizi sağlar. Zaten bir Oğlak, yaşamı boyunca prensiplerine sadık ve sorumluluklarının bilincinde bir burçtur. Sizi hırslı, ciddi, gerçekçi ve sadık düşünmeye sevk eden Merkür sayesinde planlamalarda bulunabilir, kendinizden emin bir şekilde isteklerinizi ifade edebilir, geri hareket sırasında düşündüklerinizi 1 Şubat itibariyle yürürlüğe koyabilirsiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-17-18-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-15-16-22-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 17-18 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 8-9-10(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ŞUBAT

1-7 Şubat arası:

Sevgili Oğlaklar haftanın hemen başındaki görünüm, amacımızın farkında olmamızı sağlarken, genel olarak isteklerimizi elde etmekten tarafız. Bize kazanç sağlamayan, fayda getirmeyen, zamanımızı boş yere alan ilişkilerden uzak duracağız. Finansal açıdan bir şeyler umduğumuz şekilde gelişmediğinde sabır göstermeyeceğiz. Çünkü azla yetinmemiz artık mümkün değil. Hem finansal hem de girişim yönünde gücümüz bir hayli yüksek. İnsanlar üzerinde etkinliğimiz bir hayli yoğun. Görüşmeler iş ve özel amaçlı yapılabilir. Evimizin ihtiyaçları ve kendimizle alakalı alışverişler artabilir.

8-14 Şubat arası:

Sevgili Oğlaklar, 8 Şubat saat 16:39 da, Kova burcunda oluşacak Yeniay, finansal konular üzerindeki değişim ve gelişimin işaretçisi olup, gelişen durumlara göre alınacak kararların da göstergesidir. Bütçemizi evimiz ve kişisel ihtiyaçlarımızın karşılanması yönünde tabii ki dikkatlice ele almayı bileceğiz. Bir karar vermeden önce enine boyuna düşüneceğiz. Elimize geçen miktar, yapılan işler sonucunda elde edilecek paranın doğru yönlendirilmesi gerekir. Yeniayın görünümleri, mali konular başta olmak üzere diğer alanlarda nasıl bir yön tespitinde bulunacağımızı bize gösterir. Merkür-Kuzey düğüm görünümü, gayet ciddi ve ilerisi adına umut vaat edecek gelişmeleri işaret etmekte. Demek ki, vereceğimiz kararlar bugünü değil, yarınlarımızı kapsayacak. Oğlaklar zaten ciddi düşünen, hesap kitap yapan insanlardır. En doğru yolu, en faydalı kararı vereceklerdir. Ay-Uranüs görünümü, yerleşim yerimiz, evimiz, ailemizle ilgili yenilikleri vurguluyor. Heyecanlıyız. Ay-Mars görünümü, proje ve planlarınızı başarıyla öne sürerek kendinizi kanıtlamanız ve mali açıdan rahatlamanız yönündeki azminizi güçlendiriyor.

14 Şubat -5 Mart tarihleri arasında etkili Merkür-Kova geçişinde, kazanç elde etme yönünde arkadaş çevreniz, hizmette bulunduğunuz kişiler, günü birlik işler, internet, yazışmalar, bilgi paylaşımları hayli etkilidir. Hangi konuda tecrübemiz varsa, başkalarına eğitmenlik yapabiliriz, yol gösterebiliriz, aktif bir şekilde yönlendirebiliriz. Ancak geleni bereketiyle karşılamayı, olmayan bir işi de hayrımıza bilmeyi unutmayalım. Dostumuzu düşmanımızı bilelim.

15-21 Şubat arası:

17 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs, aile-ev-para-kariyerinizle alakalı her türlü ilişki, gelişme ve değişimlerin işaretçisidir. Siz bu etki altında yenilikte bulunmak, huzur bulmak, ihtiyaçlarınızı temin etmek, evdeki huzurun devamını sağlamak istersiniz. Parasal konulardaki olumlu gelişmeler bu süreçte yaşanabilir. Ancak benim size tavsiyem, bütçenizi zorlayacak harcamalardan kaçınmanızdır.

19 Şubat -20 Mart arasında etkili olacak Güneş-Balık burcu seyir dönemi, eğitimden iş hayatınıza, başkalarıyla olan her türlü ilişkinizden, yaşamı ele alış biçiminize kadar her konuda hassasiyetin yükseldiği zamandır. Hayal gücümüz ön plandadır. İnandığımız bir alana, kişiye, olguya kendimizi adamaya hazırızdır. Dönemin kendi içindeki özelliği bizi gerçekçi düşünmekten alıkoyabilir. Onun için tabii ki şartlarınızı zorlamamaya, sınırları aşan bir fedakarlıkta bulunmamaya, kolay etki altında kalmaya da özen göstermek lazımdır. Oğlaklar her ne kadar gerçekçi ve aklı başında insanlar olsalar da, aslında gizli duygusal bir yapıları vardır. Bu da onların, bazı kötü niyetli ve bencil insanlar tarafından üzülmelerine neden olur. Demek oluyor ki, dikkati de elden bırakmayacağız.

22-28 Şubat arası:

Sevgili Oğlaklar, 22 Şubat saat 20:20 de Dolunay Başak burcunda oluşacak. Ancak bir hatırlatma yapmak isterim. Bu Dolunay, geçtiğimiz 8 Şubat tarihindeki Yeniayda alınmış kararların geldiği son durumu görmek anlamında da önem taşıyor. O günlerde, maddi konularda kazanç-kayıp ikilisini gözetmek, biraz rahat yaşamak adına değişiklikler düşünmüştük. Ancak bunların ciddi manada ele alınması gerekiyordu. O günden bu yana ne gibi değişimler yaşandı, verdiğiniz kararlardan memnun musunuz? Bugün bunlara bir bakmakta yarar görüyorum. Güne Ay-Boşluk etkisinde başlayacağımız için, ben finansal konularda günün şartları çerçevesinde bilinçli hareket edilmesinden yanayım. Yeni bir karar vermemekte yarar var. Saat 20:20 Başak burcunda oluşacak Dolunay, fikirlerinizi, projelerinizi geliştirme, başkalarıyla paylaşmak ve onların ne düşündüğünü anlamak yönünde önemlidir. Ancak burada bir başka önemli nokta, bildiklerimizin mutlak doğru olduğunu düşünmemek, dayatmalarda bulunmamaktır. Bazen zaman alır bir şeyler. Ve biz neden diye hayıflanırız. Oysaki hayrımıza olan gelişmelerdir bunlar. Biraz zorlanırız, sonra kendiliğinden düzelir

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-14-23-24-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 12-18-19-25-26 Aşkta En Şanslı Günler : 14 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 5-6-7(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19-20(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MART

1-6 Mart arası:

Haftanın hemen başındaki görünüm, bazı işlerin yoluna konulması için bugün yapılacak görüşmeleriniz veya girişimleriniz için her noktayı iyice gözden geçiriniz.

5 Mart saat 12:23-22 Mart saat 02:19 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, sadece çevresel konularda değil, çalışma hayatınız, sağlık, yurtdışı, eğitim, ihtisas, tayin terfi, inanç ve hayata bakış açınızla da birebir ilgilidir. Burcunuzla yapacağı olumlu görünüm, gerek günlük hayatta gerekse çalışma ortamındaki kişilerle olan ilişkinizde iyi niyet ve şefkatle düşünmenin işaretçisidir. Ancak bunun ayarını bilmek gerekir. Sonra oturup, neden böyle davrandı, niye böyle konuştu diye üzülmeyelim. Merkür Balık burcunda hayali düşünmeye, ayrıntıları gözden kaçırmaya neden olur. Lütfen bilinçli olalım. Bu süreç özellikle yaratıcı tarzda çalışan sanatçılar, mistik konularla uğraşan şifacılar, edebiyatla ilgilenen kişiler için gayet yararlıdır. Psikolojik danışmanlık, hastane, eğitim sektörü ve insanlara yardım amaçlı faaliyetlerde bulunabiliriz.

6 Mart saat 04:28-17 Nisan saat 15:14 tarihleri arasında Yay burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, dönemi projelere hazırlanma, bilgilenme, bildiklerinizi gözden geçirme anlamında etkilidir. Ancak pek özgür kararlar veremeyiz. Sadece uygulamak istediğimiz yeniliklere hazırlanırız. Hararetli bir şekilde çalışırız. Aslında sessiz ve dingin duruşunuza rağmen, kendinizi motive etme ve cesaretinizi toplama dönemi olarak bu süreç değerlidir. Eğer kararlılık gösterir, ideallerinize sahip çıkar ve ona göre kendinize söz verirseniz, bu sürecin bitiminde yepyeni bir adım atabilecek hale geliriz. Bu süreçte bazen sinirlilik, kimi zaman sabırsızlık, kendimizi kurban gibi hissetmemiz mümkündür. Ailevi konular, evimizle alakalı yapılacak işler nedeniyle güce ihtiyaç duyarız.

7-13 Mart arası:

9 Mart saat 03:58 Balık burcunda Tam Güneş Tutulması

Sevgili Oğlaklar, Tam Güneş Tutulması, saat 03:58 de, Balık burcunda oluşacak. Çevrenizle alakalı gelişmeler sizde şefkat, sevgi, merhamet, özlem hislerinin yükselmesini sağlayıcıdır. Etrafınızdaki yakınlarınız ve diğer insanlara manevi anlamda destek olabilirsiniz. Onlara yol göstermek, rehberlik etmek tabii ki olumludur. Ancak bu, kendinizden taviz vermeniz, iyi niyetinizin suistimal edilmesine yol açmayacak şekilde olmalıdır. Gelişmeler sizi olumlu yönde destekleyicidir. Tutulmanın görünümleri bu gelişimlerin hangi alan ve konularda etkin olduğunu anlamamızda yardımcıdır. Ay-Pluto görünümü, sizi güçlendirici, başarılı kararlar vermenizi sağlayıcıdır. Tutkulu ve kendinizden emin bir şekilde ilerlersiniz. Ay-Jüpiter karşıtlığı, bu Tutulmanın yolculuk, bilgilenme, eğitim, kendinizi geliştirme, öğrenme ve başkalarına yol gösterici olmanızı, maneviyatınızı güçlendiriyor. Ay-Kuzey düğüm görünümü, ilerisi adına fikirsel anlamda gelişim, esnek ve olumlu bir düşünme, ruhsal anlamda rahatlama sağlıyor. Ay-Mars görünümü ise, ailevi ve evinizle alakalı konularda sinirlenmeden, acele etmeden hedefinize varmanın önemini vurguluyor. Başarılı olmak için, sabırlı olmakta yarar var.

12 Mart saat 12:24-5 Nisan saat 19:50 tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, aşkta ılımlı bir dönemin, güzel paylaşımların, çevremizle olan hoş bağlantıların işaretçisidir. Duyarlı yönlerimiz bilhassa ön plandadır. İnsanları mutlu etmek, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak bizi de rahatlatır. İş konularında yaratıcı çalışmalara yönelmenin işaretçisidir. Sanatla alakalı işler, mistik faaliyetler, ürünlerimizi sergilemek, etrafımızı güzelleştirmek gibi çalışmalara yönelebiliriz. İşimizde paradan daha ziyade, insanların beğenisini, onlara yardımcı olmanın güzelliğini önemseriz. Venüs, bu burçta yücelim gücü kazanır ve kişinin gerek yakın çevresinde bulunan kişilerle ilişkisini güçlendirdiği gibi, aşk hayatınız, mesleki konularda üzerinde de etkisini hissettirir. Venüs kariyer evinizin yöneticisi olduğu için, kişi bugüne dek ektiği güzelliklerin ve emeklerinin karşılığını görmek ister. Çevresinde sevilen, el üstünde tutulan kişi, her türlü ilişkisine şefkatle yaklaşmayı başarır. Eğer onu üzen, geçmişte ve bugün rahatsız etmiş kişiler varsa veya hakkı yenmiş ise, bu durumların mutlaka düzeleceğine dair bir iç görü kazanır. Bu iç görü, affetmenizi sağlar. Ancak bu bütünüyle gerçekleri göz ardı etmeniz şeklinde olmamalıdır. Bu geçiş, sağlımızı, hedeflerimizi, kariyerimizi, çocuklarımızı, çocuk meselelerini, aşk hayatımızı, sanatsal yeteneklerimizi iç gözlemde bulunarak güçlendirmemizde yardımcı olacaktır. Güzellik hoşluk tamam da, gerçekçi olmayı da bilelim dostlarım.

14-20 Mart arası:

16 Mart tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, yeniden hayata bakış açınızı gözden geçirerek, yeni tercihlerde bulunmanız için sizi güçlendiricidir. Son sekiz yıldır yaşananları hatırlayacağız. Yollar, insanlar, deneyimler, testlerden geçtik. Kimi zaman tanıdığımız kişilerce sınandık, bazen hayatımıza girdiği gibi çıkan insanların bıraktığı izleri silmeye çalıştık. Artık neyin ne olduğunu biliyoruz. Şimdi içimizdeki güçle, o gizli saklı duran belki de hiç fark etmediğimiz o güçlü yanlarımızla temasa geçerek, aslında kendimizi yeniden kazanıyoruz. Jüpiter gerilediği için, bir gözlem sürecindeyiz. Bilgilenerek, bildiklerimizi bir ideal belirleyerek kafamızın içinde oturtmamızı sağlayan bu görünüm, eğitimden iş hayatına kadar değişim ve dönüşüm anlamında bize rehberlik edecektir. Öncelikle burada önemli olan, insanın kendi yaşamı, inandıkları, hayat felsefesi ve belirleyeceği doğru hedefle ilgili kararlılığıdır. Bunu belirlediğinde, bilinçli tercihlerde bulunabilir. Bunun için Haziran sonuna kadar iyice düşünelim, taşınalım.

20 Mart saat 06:30-19 Nisan saat 18:29 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş süresince yuvadaki huzur, güvenlik ve bütünlüğün sağlamasına özen gösterilmesi gereken zamandır. Tartışmak ve huzuru bozmak yanlıştır. Gergin tepkilerde bulunmak, insanlarla aranızda gerilime yol açabilir. Eğer eviniz, ailenizle ilgili bir yenilik düşünüyorsanız öncelikle iş şartlarınız buna uygun mu, doğru olur mu bir bakmak lazım. Aileleriyle yaşayanların da birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerinde fayda var. Başka bir şehre yerleşme veya başka bir eve taşınmak gibi değişimler gündem maddenizde yer alabilir.

21-31 Mart arası:

23 Mart saat 13:48 Halkalı Ay Tutulması Terazi burcunda

Sevgili Oğlaklar, 23 Mart saat 13:48 Terazi burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, iş-aile ilişkileri, kariyer-özel yaşam arasındaki dengenin sağlanması yönünde önem taşıyor. Sanki bir şeylere zorlanıyormuş gibi hissettirebilir. İşten eve, evden işe bir hayatın içinde insan bazen kendisi için neyin doğru, neyin gerekli olduğunu anlamakta zorlanır. Bir yandan aktif olmak isteği, diğer taraftan uyulması gerekenler. Peki, ne yapmak lazım. Egomuz bir hayli güçlü aslında. İsteklerimiz var. Bunları şimdi dışarıya sunarak, kendimizi ifade edeceğiz. Yeni bir iş veya kariyer hayatımızla ilgili bir karar verebiliriz. Öyle bir gelişme olur ki, güçlü insanlardan destek görürüz. Başkalarına karşı nazik ve ölçülü davrandığımız için, birileri de bizim sesimize kulak verebilirler. Tutulmanın görünümleri bu yönde gayet anlamı. Jüpiter-Satürn görünümü, endişelerinize teslim olmak yerine, sorumluluklarınızın farkında olmaktır. Kendinize yüklenmek yerine, yükünüzü hafifletecek fiziksel ve bedensel sağlığınıza önem vermektir. Bir şeyleri sürekli köşelemek yerine, hayatı biraz kendi akışına bırakabilmektir. Kendinizi sürekli bir şeylerden sorumlu tutmak yerine, gücünüzün yettiği kadarını yapabilmektir. Başarı tabii ki güzeldir. Ay-Merkür karşıtlığı, gereksiz meseleler yüzünden yaşanması muhtemel sorunları işaret eder. Bir yanımız anlaşamaya gönüllüdür, diğer yanımız baskın davranmaya. Benim tavsiyem çok önemli kararlar vermeden önce iyice düşünmenizdir. Sizi rahatsız eden bir durum varsa tartışarak değil konuşarak çözümlenir. Ne içinize atınız ne de fevri davranınız. Ay-Mars görünümü, iş ve ailenizle ilgili konuları şöyle sakin bir şekilde ele almanın önemini vurguluyor. Ne istediğiniz tam olarak tespit etmek için durum değerlendirmesinde bulunmak yararlıdır. Böylece dağılmamış olursunuz. Güneş-Merkür kavuşumu, ev içindeki hareketliliğin işaretçisi. Bir önemli konuda karar alınabilir. Ancak bunun aceleye getirilmemesi lazım.

22 Mart saat 02:19-6 Nisan saat 02:19 tarihlerinde Merkür-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Güneş de bu bölgede ilerliyor. Bizler de, yuvamız içerisinde fikirlerimizi bir hayli aktif ve ateşli bir şekilde ifade etmek istiyoruz. İstiyoruz da, bunun ayarını bilmek gerekiyor. Ailemizle, işverenimizle, toplumsal ilişkilerimizle bir bütün oluşturduğumuzu unutmayalım. Dış şartlara bakalım. Öyle alelacele kararlar vermeyelim.

25 Mart saat 12:01-13 Ağustos saat 12:50 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda gerileyecek. Sizler bu süreçte, kimsenin bilmediği o gizli dünyanızda hayatı bir süzgeçten geçirerek, olan bitenlere, mevcut durumunuza bir bakacaksınız. Etrafımızdaki gelişmeler ve bu gelişmelerin üstümüzdeki etkilerini nasıl ele alıyoruz. Gerçek anlamda ideallerimiz ve beklentilerimiz nedir? Kendimize dönüp baktığımızda, bir şeyleri sorguluyor olsak da, aslında bu kendimizi yeniden bir keşif bir sürecidir. Ruhumuz ne istiyor ve nelere çekiliyoruz? Beklentilerimize uygun mu yaşıyoruz yoksa sürekli bir şeylerin üstümüze geldiğini düşünerek hayattan mı uzaklaşıyoruz? Hırslarımız, kaygılarımız, beklentilerimiz ve yaşadığımız deneyimler sonucunda kazandığımız biz, acaba ne kadar doyumluyuz? Bütün bunları bu süreçte görme şansımız olacak. Bu sayede, kendimiz için gerekenleri, geride bırakılması icap edenleri, hedef ve yönelimlerimizi saptamış olacağız. Belki bu içe yöneliş sessizlik gibi görülebilir. Ancak ben bunu ruhsal ve yaşamsal anlamda bir onarım, yapılandırma olarak görüyor ve gayet faydalı buluyorum.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-12-13-21-22-26-27-31 Zayıf Enerjili Günler : 10-16-17-23-24 Aşkta En Şanslı Günler : 12-13 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6

Yeniay : 3-4-5-30-31(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 16-17-18(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

NİSAN

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Ailemiz, aşk hayatımız, kariyer yaşantımızla alakalı konularda ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. İnsanların bencil tavırlarından hoşlanmayacağız. Biz de aldığımız kadarını vermeyi bileceğiz. Mücadelesini verdiğimiz ilkeleri kimsenin hafife almasına izin vermeyeceğiz. Arzularımız ve isteklerimizi insanlarla olan her türlü temasımızda öne sürerek, bir şeyleri idare etmekten yorulduğumuzu belli edeceğiz. Nisan ayında bizim için huzur, güvenlik, kaliteli yaşam ve ilişkilerin önemi çok büyük. Geri hareket ve Boğa burcundaki geçişler de bunun göstergesi olacak. Hakkımızın peşine düşmeyi, bir ilişkide vermek kadar almanın da önemini sorgulayacağız.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatımız, çocuklarımız, hayatı ele alış biçimimizle alakalı olarak güvenirlik, sağlamlık ve verimlilik olgularını gözden geçirmede önem taşıyor. Zihnimiz bu konularda soru işaretleriyle dolu ise, bunlara cevap bulmaya çalışacağız. Huzur arayışımız çok daha belirgin hale geliyor. Yavrumuzun sağlığı, eğitimi, hayatı veya bir evlat sahibi olmanın sorumluluğu üzerinde duracağız. Kaliteli bir yaşamın, sağlıklı bir hayat sürmenin başarı ve içsel anlamda ne kadar keyif verici bir şey olduğunu düşüneceğiz. Kendimize zaman ayıracağız ve molalar vereceğiz. Verimsiz, işlerliği olmayanlar yerine, kazandırıcı ve geliştirici olanı tercih edeceğiz. Kendimize, sevdiklerimize, hayatımıza önem vereceğiz. Aşkta gelir geçer olanı değil, uzun vadeli olanı tercih edeceğiz.

Sevgili Oğlaklar, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak Yeniay, ailevi ilişkiler, yuvanızı ilgilendiren meseleler veya birlikte yaşadığınız insanlarla alakalı konularda aktif bir hayli atak, kontrolü elde tutma azim ve kararlılığınızın işaretidir. Aklınıza eseni, içinizden geldiği gibi yaparak, ne kadar güçlü olduğunuzu ifade edersiniz. Önünüzde duran, sizi baskı altına alan ne varsa onunla mücadele edersiniz. Tabii ki bu tavrınızın yeri geldiğinde ayarını yapmak gerekir. Böylece tozu dumana katmamış olursunuz. Yeniayın görünümleri bu konularda verilecek kararları, yaşanması muhtemel gelişmeleri anlamanızda rehberlik edicidir. Ay-Satürn görünümü, bazı gizli saklı meselelerin aile içinde görüşülmesi veya bunların açığa çıkması sonucu gerginliğe neden olabilir. Duygularınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Ölçülü, sakin ve dikkatlice durumu gözden geçirmek lazım. Çünkü farkında olmadan yanlış tepkilerde bulunabilir, sonrasında pişmanlık duyabilirsiniz. Eğer ev içinde bir sorun varsa, bunu ancak birbirinize anlayışlı olarak çözebilirsiniz. Ay-Pluto görünümü bu Yeniayda, sizi ilgilendiren geçmişe ait bir konuda duygularınızı biraz sertçe ifade etmenize neden olabilir. Sizi baskı altına alabilecek hiçbir şeyden hoşlanmazsınız. Ay-Uranüs kavuşumu, iki haftalık süreçte, özel hayatınızı, ailenizi, evinizi ilgilendiren konularda verilecek hızlı kararların, değişimlerin işaretçisidir. Bunlar üzerinde iyice düşünmenizde yarar var. Hoş oturup hop kalkmamak lazım.

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Bu süreç gölgeli günlerini de hesaba katarsak, 10 Nisan itibariyle etkili olmaya başladı. İç dünyamızda hedeflerimizi, planlarımızı, arzularımızı, isteklerimizi gözden geçiriyoruz. Bu insanın, geçmişinde yaşadıkları ile bugünü karşılaştırması ve geleceğini merkez alarak kendine yeni hedefler belirlemesinde şeklinde değerlendirildiğinde oldukça faydalıdır. Yapılan tespitler oldukça işe yarar ve insanın ideallerini yeniden belirlemesi, yolunu çizmesini sağlar. Kendi kendisini kısıtlamak yerine, sosyal yaşamını gözden geçirir ve farklı bir bakış açısıyla kendini yeniden onarır. Mücadeleler, türlü zorluklar, badirelerden geçen insan bazen nasıl da yoruluyor, nasıl da hayattan uzaklaşıyor. Oysaki bütün bunlar tekrar yaşama dönmesi için sinyallerdir. Pes etmek değil, kendimize yeni bir pencereden bakmak vaktidir. Kendimizden şüphe etmek değil, kendimize yatırım yapma zamanıdır. Bu yatırım, moral değerlerimizin yükselmesi için şarttır. Zaten bu süreçte iç dünyamızda olan bitenler de, bu yeniliğin, bu kendine yeniden bakmanın, hayatı düzenlemenin uyarılarıdır. Bu uyarıları fark eden kişi, zaten yaşama tutunması gerektiğini bilir.

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkez enerjimizi yönlendireceğimiz alan huzurlu bir yaşam olmalı ve bunun için gerekenleri tespit etmeliyiz. Bedenimizi, ruhumuzu dinlendiren, hoşluk yaratan, kaliteyi, güvenceyi hayatımızda tesis eden ilişkileri tercih etmeliyiz. Bizi yoran, boğan, zorlayan, enerjimizi azaltan ne varsa onları geride bırakmalıyız. Hayatın tadını varmanın yollarını bulma vaktidir. Daha sakin ancak daha huzurlu olanın peşinden gitmeliyiz. Sağlıklı yaşamın önemi kendini bu dönemde bir hayli hissettirir. Biz de güzelliğimiz, bakımımız, kendimizi iyi hissetmemiz için elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince kararlar alırız. Nisan ayı geri hareket ve Boğa burcundaki geçişler nedeniyle zaten bu konuların içsel anlamda gözden geçirilmesi ve tespitlerde bulunulması için gayet yararlıdır. Buna önem vermeyenlerin uyarılarla karşılaştıklarında görmezden gelmeleri mümkün olmaz.

Sevgili Oğlaklar, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, çevrenizdeki kişilerin taleplerine, sizden beklentilerine destek verdiğiniz ve ilişkilerinizi mercek altına aldığınız vakittir. Her şeyin ardındaki nedenleri öğrenmek, başkaları üzerinde etkin olmak istersiniz. Bazen kendinize ayıracağınız zamanı, başkalarına adarsınız. Danışmanlık, mistik faaliyetler, araştırmalar, için uygundur. Ancak kendinizi de özel anlamda ihmal etmeyiniz. Eğer yalnız kalmak, biraz kafanızı dinlemek istiyorsanız bunu mutlaka yapınız. Bu Dolunay, geçtiğimiz iki hafta önce verilmiş kararların gözden geçirilmesi, yarım kalan işlerin tamamlanması, bir mesele üzerinde düşünülmesi yönünde olumludur. Dışa endeksli olunduğu kadar, kendi içimizi rahatlatmak, huzur bulmak, ihtiyaçlarımızı karşılamak, çocuklarımızı, aşk hayatımızı önemsemek yönünde zaman ayırırsak gayet iyi olur. Bildiğiniz gibi Mars, 17 Nisan tarihinden bu yana Yay burcunda geriliyor. Daha sonra Akrep burcuna geri dönecek. Haziran sonuna kadar, öncelikli olarak eviniz, aileniz ve sizi ilgilendiren konularda bir şeyleri kafanıza takıp abartarak huzursuz olmayınız. Fiziksel ve zihinsel anlamda sağlığınıza önem veriniz. Birden fazla iş, aktivite veya meseleyle uğraşmak yerine tek bir konuya yönelmek, odaklanmak enerjinizi doğru yönde kullanmanızı sağlar. Yarım kalan ve öncelikli yapılması gereken işinizi bitiriniz.

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Gölgeli günleriyle birlikte 21 Nisan itibariyle etkili olacak bu süreçte, zihnimizde huzurlu bir yaşam arzusu iyice belirlemeye başlar. Geçmişin acıtıcı, yorucu tecrübelerini geride bırakıp şimdi kendimizi ve geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa edebilmenin yollarını arayacağız. Maddi güvencemiz tabii ki önemli. Çünkü hayatın güzelliklerinin keyfine varabilmek için paraya ihtiyaç var. Ancak her şey de paraya bağlanmamalı. İnsan hobiler edinebilir, sevdikleriyle bir araya gelebilir, doğada yürüyüşler yaparak, temiz hava ve sağlıklı beslenmeyi önemseyerek kendi için molalar yaratabilmelidir. Zihnimizi, bedenimizi güçlendiren aktiviteler geri hareket esnasında gayet faydalıdır. Kişi nefes almaya başlar, canlanır, tazelenir. Bu süreçte aşk hayatımızı ciddi anlamda gözden geçiririz. Giden bir sevgili tekrar dönebilir. Sorunlarımıza yeni çareler bulunabilir. İçe yönelen kişi, kendini yeniden keşfedebilir. Karşımıza yeni biri çıktığında onun hakkında yapacağımız gözlemler, geri hareket sonrasında net bir değerlendirmede bulunmamızı sağlayabilir.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu Oğlaklar gibi sağlamcı burç mensupları için rahatlatıcı, ilişkilerinde huzuru temel almanızı, güven ve uzun vadeli olana yönelmesinde destekleyici bir geçiştir. Nisan ayı geri hareket ve Boğa burcundaki geçişler nedeniyle genel olarak maddi güvenceyi ve ideallerimizi belirleme anlamında önem taşıyor. Ay sonuna yaklaşırken bir çoğumuz yolumuzu, kendimizi, zihnimizi, bedenimizi gözden geçirdik. Uyarılarla karşılaştık, yavaşladık belki, ancak neyin ne olması gerektiğini, neye ihtiyacımız olduğunu belirlemeye hala devam ediyoruz. Venüs-Boğa geçişi, kazandırıcı olana yönelmek derken, sadece parayla ilişkilendirilmemeli. Huzur olgusu insandan insana tanımlansa da, bir gerçek var ki, hepimiz bunun peşindeyiz. Hani bir yerlerde satılsa, almak için sıraya girerdik. Venüs de bunu işaret ediyor. Neden huzursuz oluyoruz, buna sebep olan kaynaklar nedir bunları Merkür-Boğa geçişiyle içsel anlamda tespit ederken, Venüsün güçlü tesiriyle inşa edebiliyoruz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-8-9-17-18-22-23-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-20-21 Aşkta En Şanslı Günler : 8-9 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-30

Yeniay : 1-2-27-28-29(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

MAYIS

2-8 Mayıs arası:

Sevgili Oğlaklar, 6 Mayıs saat 22:30 da, Boğa burcunda doğacak Yeniay, sizi keyiflendirici, huzur verici ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayıcı olana yönelmenizde etkilidir. Bu aşk, çocuklar, genel olarak hobilerinizle alakalıdır. Kaliteli olandan yanayız. Güven unsurunu bilhassa ön planda tutarız. Ancak şunu da unutmayalım. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Yenilikleri temkinli ve ölçülü bir şekilde gözden geçireceğiz. Geçtiğimiz Nisan ayında verdiğimiz kararlar, yaşanılan gelişmeler üzerinde şimdi yeniden düşüneceğiz. Yeniayın görünümleri bize yol göstericidir. Böylece Yeniayı geniş anlamda ele almış oluruz. Ay-Venüs kavuşumu, sevdiğimiz her şeyi sahiplenmemizi, maddi ve manevi anlamda kendimizi iyi hissetmemizi sağlayıcıdır. Aşkta huzur ve güvenin ne kadar kıymetli olduğunu biliriz. Ay-Neptün görünümü, hoş sözler, sevgi ve romantizm duygusunun yükselişidir. Kendimizi iyi hissederiz, canlanırız. Ay-Jüpiter görünümü, umudumuzu yükseltir. Derleme, düzenleme yönünde olumludur. Derli toplu, güven uyandıran ilişkileri tercih ederiz. Analiz gücümüz yüksektir. Sağlam olanla olmayanı birbirinden ayırt ederiz. Ay-Pluto görünümü, aşkta ve derinlikli düşünmeyi ve hayata güvenli şekilde bakabilmeyi sağlıyor. Dediğim gibi, Merkür geri hareketinde tabii ki daha dikkatliyiz. Sağlam ve uzun ömürlü olana yönelmeliyiz.

9-15 Mayıs arası:

9 Mayıs 2016-9 Eylül 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, hayata bakış açımızı, yaşamımızı düzenleme, verimli hale getirme yönündeki gelişimlerin işaretçisidir. Yüksek eğitim kadrolarında görev almak, eğitim görmek, eğitim vermek, işi yerinde mutfağında ter dökerek göz nuru ile öğrenmek veya bu yollardan geçmiş biri olarak başkalarına rehberlik etmek, dönemin etkileri arasında yer alır. İş yolculukları, toplantılar, bir projenin içinde yer almak veya onu hazırlamak gibi faaliyetler de süreç boyunca etkindir. İnancımız, hani şu hayatın tüm zorluklarında yılmadan ayakta durabilmemizi sağlayan gücümüz, bu dönemde yanımızdadır. Kendimize, yaptığımız işe adanmışlık ve bu adanmışlığın neticesinde insanlara yardımcı olmak bu seyir boyunca sizi ruhsal anlamda besleyicidir. Ticarette ahlaklı olmak, bir işin ustası olarak yaptığınız işe gönül vermek, unvanın, ürünün, şöhretin peşinde koşmak yerine, gerçekten samimi hislerle kendinizi işe vermek sürecin yansımaları arasında yer alır.

16-22 Mayıs arası:

20 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek ve bu geçişi yöneten Merkür gölgeli günleriyle birlikte ay sonuna kadar etkilidir. Tedbirli ve dikkatli bir şekilde işlerimizi yapalım. Çalışma hayatınızla ilgili konularda gözümüz açık olsun. İletişim, haberleşme, eğitim, bilgilenme anlamında bu süreci olumlu buluyorum. Ancak aşk hayatınızı ciddi anlamda gözden geçirmeyi sürdürelim. Karşımıza yeni biri çıktığında, sağlığımızla ilgili bir sorun olduğunda mercek altına alarak üzerinde düşünelim.

Sevgili Oğlaklar, 22 Mayıs saat 00:14 Yay burcunda oluşacak Dolunay, hayata bakışımızı, duygularımızı ve ruhumuzu anlamada, endişelerimizi veya sevinçlerimizi gözden geçirmede önemlidir. İnsanın kendiyle olan teması ne kadar kıymetlidir. Kendini tanımak hali diyoruz buna. Biz çoğu zaman her şeyi kritik eden ve hiçbir zaman hayatı oluruna bırakmaktan hoşlanmayan biriysek, bu Dolunayda kendi kendimizi yorarız. Huzursuz oluruz ve aslında düzeltebilecek işlerimizi içinden çıkılmaz hale getiririz. Bu durum bedensel ve ruhsal anlamda bizi yorar. Fazla iyi niyet de tabii ki iyi değil. Bazen özverinin sınırlarını bilememek, bir takım insanların arkamızdan dolaplar çevirmesine yol açar ki, bu Dolunayın etkileri arasında bu da yer alıyor. Görünümler çok önemli. İlki Ay-Mars kavuşumu. Bu bizim birçok meseleyi bazen gereğinden fazla abartılı ele alacağımızı işaret ediyor. Oysaki Mars geri hareket dönemindeyiz. Bu Dolunayda her şey göründüğünden farklı olabilir. Olmaz dediğimiz bir şey, birkaç ay sonra kendiliğinden oluşur. Bu da bizim lehimize olabilir. Onun için hayata karşı bilge bir duruş sergileyiniz. Umutsuz olmayınız. Güneş-Mars karşıtlığı doğru bilgiye ulaşmak, oldubittiye getirmemek, kararlarımızı gözden geçirmektir. Aşırı çalışmak, her işe atılmak, kendimizi düşünmemek nasıl yanlışsa, birileriyle çatışmak, meseleleri anlamadan karar vermek de o kadar yanlıştır. Mars geri hareketi, bir hazırlık dönemidir. Şu andaki projeler, işler veya yoğunluk sizi yorabilir. Öncelik sırasına göre halletmek yararlı olur. Merkür bugün Boğa burcunda düzeliyor. Ancak gölgeli günleri bir hafta daha etkilidir. Bu sizin zihnen sakinleşmenizi sağlar. Kendi içinizde bazı meseleleri gözden geçirmeye devam edersiniz. Değer yargılarınız, güvenilirlik, sağlamlık sizin için kıymetlidir. Belki biraz huzursuzsunuz. Ancak odaklandığınızda, neyin ne olduğunu tespit edebilecek zihne sahipsiniz. Ay-Neptün görünümü, kendi içinizde bazı meseleleri hassas şekilde ele alırsınız. Belki de bu mesele sandığınız gibi değildir. Onun için lütfen biraz sakin olunuz ve gerçekçi şekilde analiz ediniz.

22 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatımız, çocuklarımız, hayatı ele alış biçimimizle alakalı olarak güvenirlik, sağlamlık ve verimlilik olgularını gözden geçirmede önem taşıyor. Zihnimiz bu konularda soru işaretleriyle dolu ise, bunlara cevap bulmaya çalışacağız. Huzur arayışımız çok daha belirgin hale geliyor. Yavrumuzun sağlığı, eğitimi, hayatı veya bir evlat sahibi olmanın sorumluluğu üzerinde duracağız. Kaliteli bir yaşamın, sağlıklı bir hayat sürmenin başarı ve içsel anlamda ne kadar keyif verici bir şey olduğunu düşüneceğiz. Kendimize zaman ayıracağız ve molalar vereceğiz. Verimsiz, işlerliği olmayanlar yerine, kazandırıcı ve geliştirici olanı tercih edeceğiz. Kendimize, sevdiklerimize, hayatımıza önem vereceğiz. Aşkta gelir geçer olanı değil, uzun vadeli olanı tercih edeceğiz. Düşünce yapımıza uyan kişiyi tercih edebiliriz. Fikirlerimizin doğruluğundan taviz vermeyiz. Huzur ararız ve ilişkilerde belli ölçümüz vardır. Bu ölçünün şaşmamasına gayret ederiz. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 24 Mayıs tarihinde, İkizler burcunda seyrine başlıyor. Sohbetler etmek, sosyalleşmek, inatlaşmamak lazım. Öyle insanlar karşımıza çıkar ki, farklı görüş yapıları, düşünceleriyle bizi şaşırtabilirler.

23-29 Mayıs arası:

24 Mayıs-17 Haziran arasında Venüs-İkizler burcunda seyredecek. Sağlığınız, işteki verimliliğiniz, projeleriniz, insanlarla olan temaslarınızda belli bir gerginlik özellikle önümüzdeki 3 günlük süreçte etkili olabilir. Kimseyi çekecek halimiz yoktur. Ancak bu geçişi yöneten Merkürün geri hareketi sona erse de, gölgeli günleri ay sonuna kadar önem taşıyor. Sizin için, aşkta huzur, güven, sadakat, istikrar gibi olgular önemini koruyor. Bastığınız adıma, yaptığınız işe, verdiğiniz kararlara dikkat edelim. Venüs-İkizler geçişinde, iki ayrı proje, planlama, iki ayrı iş ile uğraşmak, iletişimde bulunmak mümkündür. Fakat ben yine de, yukarıda dikkat etmeniz gereken noktaları es geçmemenizi tavsiye ediyorum.

26 Mayıs tarihindeki Jüpiter-Satürn görünümü, endişelerinize teslim olmak yerine, sorumluluklarınızın farkında olmaktır. Kendinize yüklenmek yerine, yükünüzü hafifletecek fiziksel ve bedensel sağlığınıza önem vermektir. Bir şeyleri sürekli köşelemek yerine, hayatı biraz kendi akışına bırakabilmektir. Kendinizi sürekli bir şeylerden sorumlu tutmak yerine, gücünüzün yettiği kadarını yapabilmektir. Başarı tabii ki güzeldir.

27 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında Mars-Akrep burcuna gerileyecek. Bu süreçte, gruplar, sosyal ilişkiler, yakın dostluklarda derinlik ve mahremiyet duygusu baskındır. Kişi tanıdığı, bildiği ve kendisine yakın olarak gördüğü kişilerle görüşmeyi tercih eder. Bunun dışındaki kişilere karşı temkinli ve şüpheli davranabilir. Geçtiğimiz Şubat ayından bu yana düşünülmüş işlerin yürürlüğe konması, başlatılması yönünde bir karar alınabilir. Bir işin analizi, araştırılma süreci, hangi ekiple yola çıkılacağı gibi konular üzerinde düşünülebilir. Geri hareket döneminde planlarımızı pek kimseye açıklamayız. Bir sır gibi gizlemeyi tercih ederiz. Bir problem varsa, bunu çözebilmenin yollarını geri hareket döneminde düşünebiliriz. Yine bu dönemde projelerimizde bir yavaşlama veya eksikler nedeniyle duraksamalar olabilir. Dönüp bir daha kontrolünü yapmamız faydalıdır. Aranızda problem olan kişilerle bunları çözebilmenin yolu eleştiriden, şüphe ve önyargılı düşünmekten uzak durmakla mümkündür. Kendimizi de gerektiğinde eleştirmeyi, yüzleşmede bulunmayı bilelim. Karşımıza bir teklif çıktığında bunu mercek altına alalım. Kin, nefret ve öç kavramlarının zararlı olduğunu bilelim.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-14-15-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 4-10-11-17-18-31 Aşkta En Şanslı Günler : 6 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27-28

Yeniay : 24-25-26(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11-12(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

HAZİRAN

1-5 Haziran arası:

Sevgili Oğlaklar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, zihnimizin gayet hızlı kararlar almaya dönük çalışmasını sağlıyor. Çalışma ortamı veya günlük hayatta iletişim bir hayli yoğunlaşıyor. Belki birilerine destek amaçlı veya yaşantımız gereği yazmak, konuşmak, haberleşmek hayatımızda etkili. Bir işi öğrenmek, detayları gözlemlemek, fikirlerimizi ifade etmek, bildiklerimizi başkalarına sunmak bu Yeniayın etkileri arasında yer alıyor. Ancak tabii ki hangi iş veya mesele üzerinde düşünüyorsak dikkatli düşünmekte, işleri iyi takip etmekte, dağılmamakta yarar var. Kendi kendimizi yormamamız, sağlığımızı da düşünmemiz gerekiyor. Ona yetişeyim, bunu halledeyim derken insan bunalabilir. Bazen de öyle fazla işin içine dalarız ki, hangisi doğru, hangisi gerekli karar vermekte zorlanırız. Sıkıldığımız için, hangisi olursa olsun diyerek yanlış bir şeye kalkışırız. Bunlara dikkat etmek lazım. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda. Bu sizler açısından aşk hayatınız, çocuklar, yeteneklerinizi kullanma yönünde olumlu. Birkaç gün sonra geri harekette olan Mars ile karşıtlık oluşacak. Bu nedenle tam olarak kafamızın içinde projeleri ve yapmak istediklerimizi incelemeliyiz. Derinlikli düşünmeli, aceleye getirmemeliyiz. İş tercihinde bulunurken, bunun artı ve eksilerini iyi tartmalıyız ki, yanılmayalım.

6-12 Haziran arası:

Sevgili Oğlaklar haftaya Güneş-Venüs kavuşumuyla adım atıyoruz. Aşk hayatımızı, çalışma yaşamımızı ve şu andaki mevcut yaşantımızı masaya yatırıyoruz. Güvenilirlik bizim için çok önemli. Eğer bir şey bizi huzursuz ediyorsa ve rahatsız ediyor, kafamızda soru işaretleri uyandırıyorsa bunları halletmeden rahat etmeyiz. Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, sağlamlık ilkesi asla ödün vermeyeceğimiz bir kriter olacak. Buna göre duruma bakacağız. İş görüşmelerinde şartlara iyice bakmalıyız. Yetenekli olduğumuz konularda kendimize güvenmeliyiz. 9 Haziran tarihindeki görünüm, Mars geri hareketiyle örtüşüyor. Aşkta huzur, problemsiz bir ilişki, güven olgusu çok önemli. Arzularımız çok kuvvetli. Yaş tahtaya ayak basmak istemiyoruz. O nedenle her şeyi bir daha gözden geçirmekte yarar var. İçgüdüsel olarak bize iyi gelecek, seçkin, konforlu olana özlem duyuyoruz. Belki de bu nedenle sıradan duygular, sözler ve gelişmeler bizi doyurmuyor.

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönem genel olarak, çalışma hayatında yoğunluğun artışı, bilgilenme, iletişim, internet yoluyla işlerin halledilmesi, haberleşme, görüşmelerin artışı, aktif çalışma yönünde etkili oluyor. Ancak zaman zaman bu yoğunluk sağlığınızı etkileyebilir. Bir yanıyla işlerinizi halletmek diğer taraftan kendinize zaman ayırmak kolay değildir. Bu dönemi, işlerinizi dikkatlice ve sağlığınızı önemseyerek bilinçli geçirmenizde yarar var. Yeni girişimlerde bulunmak, iş ortamındaki değişimlere adapte olmak, birlikte çalıştığımız insanlarla iletişimin yoğunlaşması söz konusudur. Planlı bir şekilde ilerlersek hızlı şekilde görevlerimizi yerine getiririz.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünümü, psikolojik anlamda kendimizi güvensiz, sanki hiçbir şeyin altından kalkamayacakmış gibi çaresiz, ne yöne gideceğini bilmiyormuş gibi hissedebiliriz. Oysaki bu hissediş, dışarıdan değil, kendi içimizde oluşan bir haldir. Geriye çekilmeye, hayattan uzaklaşmaya başlarız. Dünyanın karmaşık, insanların tuhaf, bugüne dek oluşturduklarımızın anlamsız olduğunu düşünürüz. Oysaki bütün bu haller, bizim zanlarımızdır. Bizim kendimize ördüğümüz duvarlardır. Bu duvarları aşmamız gerekiyor. Kendimize çeki düzen vermeliyiz.

17 Haziran-12 Temmuz tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu dönem, gerek eş veya iş ortaklarınız gerekse aşk hayatınız, çocuklarınız ve de mesleki konularda güven olgusunun önemini vurgular. Partnerinizin nasıl biri olduğundan tutun da, ilişkinizin özüne, sorunlarınız veya yaşanılan güzelliklere, ileriye dönük planlarınıza kadar her şeyin hassas bir şekilde ele alınması gerekir. İlişkisinde sorun olanlar güçlü bir dayanışma ve sevgi ile problemleri çözebilirler. Ayrılanların birbirine geri dönüş yapması hatta döndükten sonra bir anda evlilik kararı alınması mümkündür.

20-30 Haziran arası:

Sevgili Oğlaklar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, günlük hayatın trafiğini, yoğunluğunu ve bizim bu yoğunlukta bazen sadece etrafımızla ilgilendiğimizi, belki de kendimizi yorduğumuzun farkına varamadığımızın işaret ediyor. Oradan oraya koşturuyoruz, birilerine laf anlatmakla meşgulüz. Sanki dünyayı biz kurtaracağız. Tabii ki sonunda bu kadar yoğunluk aklımızı karıştırıyor ve bizi stres altına alıyor. Oysaki bu Dolunayda kendimize de bakmayı, ara sıra molalar vererek özgürleşmeyi, iç dünyamızın derinliklerinde o kız ve erkek çocuğu sevmeyi öğreneceğiz. Evet, hayat sadece koşturmak, birilerini memnun etmek değil. Kendimize özen göstermek gerekir. Böylece daha yararlı olabiliriz. Ay-Uranüs görünümü, kendimiz, ailemiz, evimiz için değişiklikler yapmanın, pozitif düşünmemizde yararlı olacağını işaret ediyor. Bizi rahatsız eden durumları, farklı aktivitelerde bulunarak unutabiliriz. Dolunayın ardından Ay, burcunuzda ilerleyecek. Bu kendinize zaman ayırmak, bildiklerinizi özümsemek, kendinize göre yol almak arzunuzun işaretçisidir.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu dönemde ilişkilerde üzerinde durulan en önemli husus, güvenmek, huzur bulmak, yuva kurmak, devam eden ilişkinizi güçlendirmek, yarınlarınızı garanti altına almaktır. Problemli bir ilişkiniz varsa, partnerinizle durumunuzu bir daha gözden geçirmeniz yararlıdır. Yeni bir ilişkiye adım atanlar, sevgilinizi iyi tanıyınız. Onun ailesi ve geçmiş ilişkileri hakkında bilgi sahibi olunuz. Evlenenler, maddi ve manevi anlamda birbirinize destek olunuz. Karşıt burçta ilerleyen Güneş süresince hayatı, ilişkileri, geçmişi, ailenizi, yuvanızı, çocukluğunuzu farklı bir açıdan ele alabilecek, belki de birçok sorunun cevabına kendi içinizde ulaştığını fark edeceksiniz. Kimlere güvenmeli, kimlere inanmalı, ilişki nasıl olmalı, kimler dost veya düşman bunları da gözden geçirmiş olacaksınız.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, yeniden hayata bakış açınızı gözden geçirerek, yeni tercihlerde bulunmanız için sizi güçlendiricidir. Son sekiz yıldır yaşananları hatırlayacağız. Yollar, insanlar, deneyimler, testlerden geçtik. Kimi zaman tanıdığımız kişilerce sınandık, bazen hayatımıza girdiği gibi çıkan insanların bıraktığı izleri silmeye çalıştık. Artık neyin ne olduğunu biliyoruz. Şimdi içimizdeki güçle, o gizli saklı duran belki de hiç fark etmediğimiz o güçlü yanlarımızla temasa geçerek, aslında kendimizi yeniden kazanıyoruz. Bilgilenerek, bildiklerimizi bir ideal belirleyerek kafamızın içinde oturtmamızı sağlayan bu görünüm, eğitimden iş hayatına kadar değişim ve dönüşüm anlamında bize rehberlik edecektir. Öncelikle burada önemli olan, insanın kendi yaşamı, inandıkları, hayat felsefesi ve belirleyeceği doğru hedefle ilgili kararlılığıdır. Bunu belirlediğinde, bilinçli tercihlerde bulunabilir.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. Sözgelimi iş konularında sözleşmelerin gözden geçirilmesi ve her türlü noktanın önemle ele alınması önemlidir. Sağlığınızla ilgili konulara da önem vermek lazım. Eğitim, bir başka yere yerleşim, ihtisas, ticari konularda iyi düşünmek gerekiyor. İlişkilerde, görüş ayrılıkları var mı diye bir bakalım. Eğer evlenmeyi düşünüyorsak nerede yaşanacak, partnerin iş durumu, ailesine olan bakış açısı bunları iyice ele almak gerekiyor. Diyelim ki ayrılık kararı verdik. Duygusal düşünmemeli, probleme neden olan noktaları tekrar gözden geçirmeliyiz.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda düz olarak seyredecek. Böylelikle geri hareket döneminde tespit ettiğiniz, üzerinde çalıştığınız, karar verdiğiniz işleri yürürlüğe koyabilecek gücünüz yükseliyor. Kafanıza bir şeye takmışsanız, bunu elde etmek istiyorsanız sizi kimse durduramaz. İstediklerinizi kabul ettirmeyi, çıkarlarınızı korumayı bilirsiniz. Bir şeyler ters gidiyorsa, üstüne gidip çözümlersiniz. Kazanmak için hedefe yönelik strateji geliştirirsiniz. Bu dönem, araştırmada bulunmak için fırsattır. Ortaya konacak plan, tasarı, iş, oluş tümüyle gizlice yürütülür. Pek kimseye söylenmez, hedefe kilitlenir ve elde edinceye kadar pes edilmez. Dikkat edeceğiniz nokta, -İlla benim istediğim olacak, ben güçlüyüm, istersem herkesi dize getiririm, kaybetmem sürekli kazanırım tarzında kibirli olmayalım.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-11-12-16-17-21-22-25-26-30 Zayıf Enerjili Günler : 1-6-7-13-14-28 Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-30 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

TEMMUZ

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Oğlaklar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, ilişki meselelerinde duyarlı, sevecen, sezgili ve güvence temelli düşünmenin göstergesidir. Bu doğrultuda karar vereceğiz. Tabii ki ilişkimizin şu anki durumu önemli. Eğer mutlu isek, bu Yeniay, geleceğe dönük, sağlam ve ciddi niyetli hareket edeceğimizi gösteriyor. Partnerimizin de düşüncesi bu doğrultuda. Evlilik kararı almak mümkün. Bazı sorunlu çiftler ise, bu Yeniayda yukarıda saydığım olguları önemseyecekler. Buna göre karar vereceklerdir. Yeniayın görünümleri durumu netleştirmemizde yardımcıdır. Ay-Merkür kavuşumu, geçmiş bir ilişki veya kısa süre önce bitmiş bir aşkı canlandırır. Ne de olsa, tanıdığınız alıştığınız biri diyerek, yalnızlık duygusuyla tekrar bir araya gelmeyi düşünebilirsiniz. Bu yönde konuşmalar yapılabilir. Tabii ki yaşanılanları unutmayalım. Ona göre karar verelim. Ay-Neptün kavuşumu, geçmişi özletir, maziyi canlandırır, ilişkide bir tarafın fazla duyarlı düşünmesini sağlar. Ancak bu duyarlılık, fazla hassasiyet nedeniyle gereksiz meseleler üzerinde durmaya da yol açar. Dikkat edelim. Ay-Kuzey düğüm görünümü, tabii ki bu Yeniayda ilişkiyi analiz edelim. Gerçekçi ve mantıklı olalım. Ay-Pluto karşıtlığı, aranızda tartışmalara yol açabilir. Biriniz başka diğeri başka düşünür. Ortaklaşa düşünmek zor olur. Böyle durumlarda sözler pek hoş olmaz. Bir daha duruma bakalım. Ay-Jüpiter görünümü, meseleleri aklımız başımızda, olgun, mantıklı şekilde gözden geçirmenin yararlı olacağını vurguluyor.

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz- 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. Maddi anlamda kazandırıcı ortaklıklara ve işlere ağırlık verebilirsiniz. Kimlerle bağlantı kuracağınızı tespit etmek ve buna göre ilişkilerinizi düzenlemek akıllıca olur. Belki çıkarcılık gibi durabilir. Ancak benim söz ettiğim, işinizi bilmek halidir.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. En iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Eğer ilişkinizde bir sorun varsa birbirinize karşı dürüst bir şekilde konuşunuz. Yeni ilişkiye başlayanlar, en başından her şeyin açık bir dille ifade edilmesinde, kibirden uzak durulmasında, egosantrik hareketlerden kaçınılmasında yarar var.

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Oğlaklar, 20 Temmuz saat 01:57 de, burcunuzda oluşacak Dolunay, bizi ciddiyete davet ediyor. İlişki meselelerinde son bir aydır fazlasıyla duyarlı, sahiplenici ve koruyucu tarzda hareket etmektesiniz. Partnerinizin sorunlarında yanında olmaya çalıştınız. Ona güven vermek için gayret ettiniz. Ancak şimdi kendinize ait sorumlulukların da farkında olmanız gerekiyor. Kimi oğlaklar bu Dolunayda sorunları ciddi manada ele alarak kontrolü sağlayacaklar. Buna göre karar verecekler. Bazı Oğlaklar artık pasif bir partner istemiyorlar. Fazla duygusal ancak ortaya bir şey koyamayan bir kişiyle olmaktan yana değiller. Çünkü yoruldular. Tek başıma olurum daha iyi veya ona göre bir tercihte bulunurum diyebilirsiniz. Çünkü zaten ihtiyaçlarınız var. Bir de fazladan kendime yük getiremem dersiniz. Dolunayın ardından Ay-Kova burcunda ilerleyecek. Bu sizin maddi-manevi değer ölçünüz gereği olan konularda özgür hareket etmek isteğinizdir. Hakikaten fayda sağlayacak farklı düşünmenizde etkin olacaktır. Venüs-Satürn görünümü, güne damgasını vuracak bir başka etkidir. İlişki, parasal konular, borçlar, cinsellik gibi geniş alanda birçok noktanın farkına varmanızı sağlar. Motivasyon gücünüz biraz düşüktür. Kendinizi toparlamaya ihtiyacınız var. Yeniden bazı durumları, içinize yönelip ölçüp tartacaksınız. Gücünüzü azaltan değil, bilakis yükseltecek, sizin değerinizi ilişki içinde anlayıp onun gereklerini yapacak bir insana, böyle beraberliğe önem vermektesiniz.

22 Temmuz saat 12:30 - 22 Ağustos saat 19:38 tarihleri arasında Aslan burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemini genel anlamıyla ele aldığımızda, finansal iş ortaklıkları, gelir sağlayan destekler yönünde olumlu buluyorum. Ancak dikkat edilmesi gereken yönleri de var. Dediğim dedik tarzda hareket etmemek, ilişkide esnek davranmayı da bilmek lazım. Finansal konularda kazanç ve kayıp şeklinde değerlendirme yapmak, yatırımlar yönünde faydalıdır. Şuradan şu gelir veya şöyle bir yatırımda bulunulursa bana getirisi ne olur diye bir bakmak lazım.

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişle beraber hem bilgilenme hem de bildiklerimizin işe yarar olmasına dikkat etme sürecimiz başlıyor. Bu iş ve özel ilişkilerimizde de bu yönde gelişebilir. Öylesine konuşmamak için, konuşacağımız konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırız. Çevremizdeki insanlar da, bizim neyi ne kadar öğrendiğimizi, bildiğimizi test ederler. Çünkü bu geçiş hepimiz için gerekli ile gereksizlerin ayrılma vaktidir. O zaman doğru bilgi ile bir işe yaramayan, boş sözlerin etrafta dolaştığı zaman değildir. Bizim de buna fazlasıyla önem verdiğimiz süreçtir. Eğitimden, iş hayatına, farklı bir yere yerleşim, araştırma ve keşifler için, bütünden ziyade, detaylara önem verilerek analizde bulunma vaktidir.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 8-9-13-14-18-19-23-27 Zayıf Enerjili Günler : 4-11-12-25-31 Aşkta En Şanslı Günler : 27 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 17-18-19-20(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-31(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

AĞUSTOS

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Oğlaklar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, mevcut şu andaki durumunuzu ilişki-maddiyat-özgüven-planlamalar-paylaşımlar anlamında ele almak için uygundur. Sizi bağlayıcı, zorlayıcı konuları geride bırakmak için özgüven duygunuzu mutlaka ayakta tutmalısınız. Eğer bir şey fayda getirmiyor ve sizin enerjinizi düşürüyorsa, buna daha fazla devam etmenin anlamı yok. Kendimizi ve başkalarını sorgulamak, yargılamak değil, bu sorunlardan nasıl kurtulurum, nasıl canlanırım, başarılı olurum demek lazım. İşte bu sizin için önemli olmalı. Yeniayın oluşacağı güne, Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. İlişkimiz, iş ortaklığımızla ilgili konuları geleceğe dönük ve bilinçli şekilde ele almalıyız. Biz güçlüyüz ve istersek doğru seçimlerde bulunabiliriz. Yeter ki, kendimizin farkında olalım. isteklerimizi elde etmek için azimli olalım. Gerisi kolay. Yeniayın doğacağı bugün, Mars-Yay burcunda seyrine başlıyor. Lütfen gereksiz meseleleri abartıp kendi kendinizi huzursuz etmeyiniz. Şu şöyle, bu böyle demenin yararı yok. Sizin, projelerinize eğilmeniz, bunların üzerinde bilgilenmeniz, işlerinizi düzgün yapmanız ve stresten uzak durmanız gerekiyor. Birden fazla projeye eğilmek, çabuk sıkılmak veya bazı sorunları abartmak yanlış olur. Ay-Satürn görünümü bu Yeniayda yorumunuzun ilk başında belirttiğim üzere, sizi kısıtlayabilecek borçlardan, ilişkiden, ortaklıktan, bağımlılıktan kaçınmanın önemini işaret ediyor. Şimdi durup, bir düşününüz. Sizi uzun zamandır rahatsız eden konuyu saptayınız. Bundan kurtulmanız halinde nasıl hafifleyeceğinizi düşünün. İşte o zaman Yeniayın enerjisinden yararlanarak yeniden doğmuş gibi olursunuz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, projelere hazırlanma, bilgilenme, bildiklerinizi gözden geçirme anlamında etkilidir. Ancak pek özgür kararlar veremeyiz. Sadece uygulamak istediğimiz yeniliklere hazırlanırız. Hararetli bir şekilde çalışırız. Aslında sessiz ve dingin duruşunuza rağmen, kendinizi motive etme ve cesaretinizi toplama dönemi olarak bu süreç değerlidir. Eğer kararlılık gösterir, ideallerinize sahip çıkar ve ona göre kendinize söz verirseniz, bu sürecin bitiminde yepyeni bir adım atabilecek hale geliriz. Bu süreçte bazen sinirlilik, kimi zaman sabırsızlık, kendimizi kurban gibi hissetmemiz mümkündür. Ailevi konular, evimizle alakalı yapılacak işler nedeniyle güce ihtiyaç duyarız. Yöneticiniz Satürn de Yay burcunda ilerlediği için, kendinize, hayata ve yolunuza ne kadar inandığınız ve bu yolun gereklerini kabul edip etmediğiniz önemlidir. Hayatın bir işleyişi ve düzeni var. Sınırlarımızın farkında olmak gerekiyor. Ne fazla iyimser ne de kötümser düşünmeden kendimizi geliştirmenin, doğru bilgiye ulaşmanın yollarını öğrenmeliyiz.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, bizim isteklerimizle hayatın bize sundukları ve mevcut durumumuzun gözden geçirilmesini sağlıyor. Yanlış ve doğrular, artılar ve eksiler, olması gerekenler tespit edilirken oldukça titiziz. Bu dönemde aşkta seçici davranacağız ve düzenden yana olacağız. Farklı insanlar görürüz, selamlaşırız, konuşuruz. Ancak prensiplerimize uymayan tarzda hareket edildiğinde mesafemizi koyarız. Bazen bu denli keskin yargılar sizi zorlayabilir. Şu kişi işe yaramaz, bu kişi tuhaf desek de, bir aradaysak ve aynı dünyada nefes alıyorsak, insanları oldukları gibi kabul etmek durumundayız. Bu dönemde ilişkimizde partnerimize daha fazla dikkat ederiz. Bize nazik davranması, yardımcı olmasını bekleriz.

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu süreç, hayatın farklı bir deneyim alanı olup, fiziksel ve ruhsal anlamda insanın kendini yeniden yapılandırma sürecidir. Bu yapılandırmada kişinin dış dünyanın seslerinden ziyade, kendi iç aleminin keşfi önemlidir. Kalben niyetin, samimiyetin testten geçişidir. O benlik halleri geride kalır. Yerini tevazu, hoşgörü, erdemlilik alır. Okunur, yazılır, eksikler tamamlanır, zihin arındırılır, gönül bilgeleşir. Bu yolculuk sizi farklı ruhsal deneyimlerle karşılaştırır. İnsanlara bakış açınız değişir. Hayatın anlamının, kavga, tartışma, yarışma, rekabet, hırs olmadığını, maneviyatın önemi öğrenilir. Bu öyle bir kapıdır ki, o kapıdan geçmek bir terbiyedir. Dayanıklılık kazandırır size. Öyle boş işler, boş laflar, gereksiz kaygı ve endişelerle vakti geçirmek yerine, planlar yapmak, üzerinde düşünmek vaktidir. Bu durmak, hayattan uzaklaşmak anlamında değildir. Gökyüzünde bir tek Satürn gezegen geçişi yok. Diğer oluşumlar size farklı yollar açarken, Satürn sizi sakinleştirir, kendinizden emin kılar, farkındalık kazandırır. İşte bunun adı olgunluktur. Öğrenirsiniz, öğretirsiniz. Dünyayı izlersiniz. Gizli yolculuklar, gizli ilimler, gizli öğretiler edinirsiniz. Bunlar ufkunuzu açar, sizi geliştirir. Bu süreçte sizi motive edecek ritüeller, meditasyon, yoga, zikir, olumlama, huzur verici müzikler, pozitif ilimler, namaz, meditasyon gibi. Bunlar gönlünüzü gereksiz kaygılardan, baskılardan korur, sizi ruhen şifalandırır. Görünenden ziyade, hayatın görünmeyen güzellikleri manevi anlamda öğrenilir.

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Oğlaklar, 18 Ağustos saat 12:27 de, Kova burcunda oluşacak Dolunay, finansal konular ve ortaklık ilişkilerine şimdi bir başka pencereden bakmak halidir. Kimse bilmez belki ancak biz son bir aydır birçok şeyi ölçüp tartmışızdır. Son duruma bakarak, bütün meselelere yeni bir çözüm bulmamız gerektiğini anlamışızdır. Bir kredi alınmıştır veya partnerimizle, iş ortağımızla bir sorun yaşanmıştır. Belki de kredi kartlarınıza fazla yüklenmişsinizdir. Şimdi ödemeler sıkıştırmıştır. Hangisi olursa olsun, şimdi yeni yollar denenerek, şartlara bakılarak, bağlantılarda bulunularak ve en azından farklı bir yol izlenerek işin içinden çıkmaya çalışırız. Ancak bunların da bilinçli şekilde yapılması gerekir. Bu Dolunay bize, farklı fırsatlar da sunabilir. Bunların çoğu, kendi gücünüzü, yeteneğinizi anlamınızda rehberlik edicidir. Belki de hatalarımızı tekrar etmemek için vesiledir. Bir de bu açıdan bakalım. Ay-Uranüs görünümü, bu Dolunayda ev veya ofis içinde yapılacak bir değişikliğin mutlaka iyi hesap edilmesi gerektiğini işaret ediyor. Evet, yenilenmek güzeldir. Ancak bunun alt yapısı sağlam olursa, sizi zorlamayacaksa iyidir. Dolunayın ardından Ay-Balık burcunda ilerleyecek. Bu sakinleştirici ve yakınlarınızla fikirlerinizi ılımlı tarzda paylaşmanızda etkilidir.

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında, Başak burcunda ilerleyecek Güneş, dünya görüşünüzü, fikirlerinizi geliştireceğiniz bir zaman dilimidir. Eğitimden girişimlerinize kadar geniş bir alanda sıkı çalışmanın işaretçisidir. Her durum titizlikle gözden geçirilir ve yaş tahtaya ayak basılmaz. Bu süreç, maddi ortaklıklar, bölüşümler, parasal konuların da gündeme gelmesini sağlar. Ayrıca sağlığınızı güçlendirici, çalışma hayatında verimliliği yükselticidir. Çevremizle olan ilişkimizde dikkatli olmamız gerekebilir. Bir sorun çıkmaz. Yazın rehavetinin yavaş yavaş yerini sorumluluklara bırakacağı bu tarihlerde Merkür geri hareketini de göz önüne alırsak, kararlarımızı verirken daha dikkatli ve inceleyici olacağız.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında gerileyecek Merkür, gölgeli günleriyle birlikte 23 Ağustos itibariyle etkili olacak. Yüksek eğitim hayatıyla ilgili tercihlerini yapmış gençler, akademik kariyer düşünenler, tez hazırlayacaklar, ticaretle uğraşanlar, yurtdışıyla alakalı işleri olanlar ciddi bir şekilde durumlarını gözden geçirerek, daha önce verdikleri kararlarını şimdi yeniden ele alabilirler. Yarım kalan işlerin bitirilmesi bu dönemde gayet faydalıdır. Eğitim sektöründe çalışan değerli öğretmenlerimizin de, aynı şekilde başlayacak yeni dönem için hazırlıklarını gözden geçirmeleri yararlıdır. Geri hareket dönemleri, normal zamanlarda fark edilmesi mümkün olmayan birçok detayın görülmesi açısından gayet etkilidir.Şimdiye kadar edindiğiniz tecrübeleri şöyle bir düşünerek, bundan sonrası adına neler yapabilirsiniz bunu kafanızın içinde oturtabilirsiniz. Ancak geri hareketten önce düşünmediğiniz veya planlarınız içinde yer şimdi karşınıza çıkabilecek öneri, fırsat ve teklifleri şartlar çerçevesinde dikkatlice ele alırsak yanlış bir karar vermeyiz. Gölgeli günlerin bitimi 29 Eylül sonrası uygulamalar için hız kazanmış oluruz.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Yönettiği burç Terazide ilerleyecek Venüs dönemi sizler açısından hem mesleki ve toplumsal hem de aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Mesleki konularda en önemli yansıması, kişinin kendi yeteneklerini değerlendireceği bir alanda sorumluluk alması halidir. İnsan, çalıştığı yerde ve otoritelerle olan ilişkisinde huzur, uyum, hakkaniyet ve paylaşım isteyecektir. Eğer böyle bir işe sahipse, bu süreçte tatmin olur, kendini mutlu hisseder. Çünkü bir işten, beklentisi olanları elde ettiği için, geleceğine de umutla bakar. Tam tersi durumda, hayatın sadece iş ve sorumluluklar üzerine kurulduğu düşünerek sıkılır. Bu süreçte sanatsal, sosyal paylaşım, ortaklaşa işbirliği gibi alanlarda çalışabilir. Toplumsal açıdan bu süreçte, kişiler arası ilişkilerde eşitlik ilkesi gözetilir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-9-10-14-15-19-23-24 Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-21-22-27-28 Aşkta En Şanslı Günler : 23-24 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17

Yeniay : 14-15-16(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EYLÜL

1-11 Eylül arası:

Sevgili Oğlaklar, 1 Eylül saat 12:08 itibariyle Başak burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması, çalışmak, bilgilenmek, ilgimizi çeken konularda araştırma yapmak, yeni yollar keşfetmek, bu yöndeki fırsatları değerlendirmek anlamında önem taşıyor. Bugüne dek edindiğiniz tecrübeleri daha fazla geliştirmek amaçlı işlere yönelebilir, master veya doktora yapabilir, alanında usta olabilirsiniz. İnsanlar sizin bilginizden faydalanabilir. Tutulma gelişim basamağıdır. Kişinin hayatı ele alış biçimi ve özgüven duygusuna bağlı olarak başarı ardından gelecektir. Merkür bildiğiniz gibi Tutulmanın yöneticisi olarak gerilemekte. Bu nedenle, şimdi gözlemde bulunma, inceleme, detaylı bakarak ayrıntıların farkına varma zamanıdır. Bu incelemeler atılacak yeni adımların, gelecek fırsatların göstergesidir. Tutulmanın görünümleri de bize ışık tutucudur. Ay-Satürn görünümü, kendinizden şüphe etmeden, samimi bir dilekle hedefinizi belirlemektir. Siz ne kadar kararlı ve gelişime açık olursanız o denli başarılı işler çıkarırsınız. Olumsuz düşünmemeli, kendinizi yetersiz görmemelisiniz. Ay-Neptün görünümü size ayrıntılı düşünme ve doğru seçeneği bulma yönünde yararlıdır. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen kişi lütufla karşılaşır. Ay-Kuzey düğüm görünümü, bilginizi yararlı işlerde kullanarak, sıkı çalışarak size güzel kapılar açabilir. Ay-Mars görünümü, şimdi projelere ciddiyetle yaklaşıp çalışmanın, azminin elinden bir şey kurtulmayacağının sinyalini veriyor. Ay-Pluto görünümü gayet olumludur. Kendi gücünüzün farkına varmanızı, bu gücü başarılı şekilde neticelendirecek işlere yönelmenizi, bu konularda derinlemesine analiz yapacağınızı işaret ediyor.

9 Eylül 2016-10 Ekim 2017 tarihleri arasında Jüpiter-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu dönemde kariyer hayatımızla ilgili konularda yeni bir gelişme, değişim ve anlaşma sağlanabilir. Kaliteli, zevkli, paylaşıma dayalı, keyifli ortamlarda çalışmayı tercih ederiz. İnsanlar bizim yeteneklerimize hayranlık duyarlar. Adil olan, gerçekten emeğin hakkını bilen kişilerle çalışmak isteriz. Sorumluluk almak yerine, özgür olmak, daha rahat bir yaşam sürmek arzumuz yükselir. Bu süreçte aniden işten ayrılıp evlenmek, evde vaktinizi geçirmek, bir yuva kurmak, ailenizle baş başa olmak arzusu da etkindir. Sanatsal çalışmalar veya sanatla alakalı işler, güzellik bakım estetikle ilgilenmek, kaliteli ortamlarda bulunmak, güçlü dostlardan destek görmek, işinizde terfi etmek gibi gelişmeler de yaşanabilir. Bu alanda ilerleyen Jüpiter, adalet, barış ve uyum arzumuzun işaretçisi olduğu için, bu alanda bir meslek seçiminin göstergesi olabilir. Karşıt görüşte insanlarla diyalogumuzu kesmeden, nazik, hoşgörülü bir mesafe koymamızda yarar vardır.

Jüpiter-Terazi burcunda ilerlerken, Kasım-Aralık aylarında Pluto ve Uranüsle görünüm oluşturacak. Bunlar gayet kıymetli. Mesleki, ailevi kişisel anlamda değişimlerin, kararların göstergesi olabilir. Emekliye ayrılmak, yeni bir işe başlamak, yuva kurmak, yerleşim yerimizi değiştirmek, başka bir iş alanında çalışmak gibi. Hayat bazen karşımıza çeşitli fırsatlar çıkarır ve biz o yöne doğru adım atarız. Ancak bu değişiklere biz karar veriyorsak mutlaka gözden geçirilmesinde yarar var.

10 Eylül tarihinde son kez oluşacak Satürn-Neptün görünümü, psikolojik anlamda kendimizi güvensiz, sanki hiçbir şeyin altından kalkamayacakmış gibi çaresiz, ne yöne gideceğini bilmiyormuş gibi hissedebiliriz. Oysaki bu hissediş, dışarıdan değil, kendi içimizde oluşan bir haldir. Geriye çekilmeye, hayattan uzaklaşmaya başlarız. Dünyanın karmaşık, insanların tuhaf, bugüne dek oluşturduklarımızın anlamsız olduğunu düşünürüz. Oysaki bütün bu haller, bizim zanlarımızdır. Bizim kendimize ördüğümüz duvarlardır. Bu duvarları aşmamız gerekiyor. Kendimize çeki düzen vermeliyiz.

12-18 Eylül arası:

Sevgili Oğlaklar, 16 Eylül saat 21:56 Balık burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizde içgörü, ruhi anlamda hissedişler, sanatsal, mistik faaliyetler, bu konularda eğitim ve becerilerin geliştirilmesi yönünde olumludur. Ancak yine de, Merkür geri hareket döneminde olduğumuzu unutmadan gerçekçi bir şekilde duruma bakmalıyız. Evet, bazı meslekler, soyut konularda ilham verici olabilir. Biz bu ilhamla başarılı işler çıkarırız. Ancak bu başarının kalıcılığı ve dış dünyada uygulanırlığı konusunda araştırmada bulunulmalı ve analiz yapmalıyız. Çevremizle ilgili konular bu Tutulmada bilhassa duyarlılık yaratıcı ve bizim değişim ve gelişmelere göre yönümüzü belirlememizde etkin bir rol oynuyor. Belki de başka bir yere taşınmayı, orada yaşamayı düşünüyoruz. O zaman bunun hesabını iyi yapmalıyız. Karşımıza çıkacak insanlara, söylenenlere, vaat edilenlere dikkat etmeliyiz. Vizyoner düşünmeliyiz. Kafamızın içinde soru işaretleri uyandıran bir şey varsa, bunu es geçip, bir hayalin peşinden koşamayız. Seyahatler, görüşmeler, daha önce düşünülen işlerin şimdi tekrar ele alınmasında yarar var. Ne kendimizi kaptıralım ne de kilitleyelim. Yeteneğimiz varsa bunu geliştirelim. Pratik kazanalım. Hep aynı ortam ve insanlarla bir arada yaşamak alışkanlık ve bağımlılık yapar zamanla. Biz farklı yerler, bilgiler, ortamlara da açık olalım. Kimlere yararımız dokunur, kimler bize can olur, hangi işler boş yere zaman alır, hangileri bize faydalı olur diye anlayalım.

19-25 Eylül arası:

22 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. İş hayatında uyum, huzur, iş birliğinin önemsendiği zamandır. Otoritelerle aramızda belli bir ölçü, mesafe vardır. Sorumluluklar yerine getirilir. Fakat bunun karşılığında değer bilirlik bizim için önemlidir. Ortama uyarız. Nazik davranmaya çalışırız. İstersiniz ki, insanlar hiçbir şeyi çarpıtmasınlar, iyi niyetimizden istifade etmeye kalkışmasınlar. Sizler bu dönemde, çalıştığınız ekip içinde veya yer aldığınız ortamlarda bencil tavırlardan hoşlanmadığınız gibi, sizi umursamayan kişilerden de pek hoşlanmazsınız. İstersiniz ki, insanlar hiçbir şeyi çarpıtmasınlar, iyi niyetimizden istifade etmeye kalkışmasınlar.

22 Eylül- 7 Ekim tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda düz seyredecek. Geçtiğimiz 30 Ağustos tarihinden bu yana etkili olan geri hareket süreci sonlanıyor. Bir haftalık gölgeli günlerimiz devam ediyor. Tabii ki yine dikkatli olacağız. Ancak üzerinde düşündüğümüz, hakikaten faydalı olduğuna karar verdiğimiz işleri yürürlüğe koyacağız. Genel olarak Merkür-Başak sürecinde çevremizdeki insanlar, bizim neyi ne kadar öğrendiğimizi, bildiğimizi test edebilirler. Eğitimden, iş hayatına, farklı bir yere yerleşim, araştırma ve keşifler için, bütünden ziyade, detaylara bakarız. İşimizi önemseyeceğiz. Bilgi ve tecrübemize uygun işlere yöneleceğiz. Mars, burcunuzda 27 Eylül tarihinde seyrine başladığında çok daha rahatlayacağız. Kendimizi güvende hissedeceğiz. Kararlarımızı kendimizden emin bir şekilde vereceğiz.

23 Eylül- 18 Ekim tarihleri arasında Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Bu dönemde fiziksel çekiciliğiniz, bilginiz, duruşunuz, kendinizden eminliğiniz sosyal yaşamda size etkili bir güç katar. Bulunduğunuz yere ayrı bir hava katarsınız. Sizi anlamak, çözmek, size yaklaşmak pek kolay olmasa da, bunun size ayrı bir hava kattığını söylemeliyim. Mars, 27 Eylül tarihinde burcunuzda seyrine başlayacağı için, Venüs-Akrep geçişini bir hayli güçlü destekleyecek. İş çevrenizde güçlü pozisyonda olan kişilerden destek görebilirsiniz. Siz de işinizle, hedefinizle, kararlılığınızla başarılı işlere imza atarsınız. Karşı cinste en fazla dikkat ettiğiniz unsur, güçlü duruşu, toplum içindeki konumu, yaklaşım tarzıdır. Bu testten geçen kişiyle yola devam edersiniz. Sevdiğinizi önemsersiniz. Sahiplenirsiniz, tutkuyla sarılırsınız. Tam tersine bir insana sabır göstermezsiniz. İş ve özel anlamda iyi bir süreç yaşanır diyebiliriz.

26-30 Eylül arası:

27 Eylül- 9 Kasım tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek güçlü Mars, hem ilişkiniz hem yaşamsal hedefiniz hem de genel olarak kendinizi gayet olumlu bir şekilde yönlendireceğiniz zaman dilimidir. Doğanızda bulunan sabır, kararlılık, disiplin ve sorumluluk özellikleri, Mars geçişiyle cilalanır. Burcunuz üzerinde iki yıl sonra geçiş yapan Mars hakikaten gayet olumludur. Siz zaten ne yaptığını bilen insanlarsınız. Rutin işlerinizi, görevlerinizi gayet başarılı bir şekilde yerine getirirsiniz. İlişkinize, hayatınıza, sağlığınıza özel önem vererek, yolunuzda ilerlersiniz. Bu süreç, amaca uygun şekilde insanın kendini yönlendirmesini sağlar. Sağlığınızı güçlendirir.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-15-16-19-20-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-17-18-24 Aşkta En Şanslı Günler : 19-20 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 10-11-12-13(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

EKİM

1-9 Ekim arası:

Sevgili Oğlaklar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, mesleki konuların iyileştirilmesi, huzurlu bir ortamda çalışılması, işveren veya birlikte çalıştığınız insanlarla nazik paylaşımlar, estetik ve güzelliğe ait ciddi projeler, halkla ilişkiler ve uzlaştırıcı, uzun ömürlü olan bağlantılar bu Yeniayın konuları arasında yer alıyor. İstiyoruz ki, gerçekten bizi takdir eden kişilerle olalım ve sorumluluk aldığımız işlerde başarılı olup yükselelim. Bu Yeniayın görünümleri bu yönde bize rehberlik edicidir. Ay-Satürn görünümü, iş konularında gelişmek, büyümek, arzu ettiğiniz noktaya ulaşmak, istediğiniz bir işe başlamak gibi kariyerle ilgili konularda, mevcut durumunuzu gözden geçirmenizi sağlar. Bu gözden geçirmede, öncelikle dürüst olmalı, yeterlilik veya yetersizlik duyduğunuz noktalar varsa bunları geliştirmek, iyileştirmek yönünde ciddi düşünmelisiniz. Ne fazla kendinizi hafife alınız ne de gereğinden fazla beklentide olunuz. Bir işe veya projeye hazırlık, eksiklerin tamamlanması, bir işe alışma süreci olarak ele alırsak bu görünüm sıkı çalışmanın işaretçisidir. Ay-Pluto görünümü, bazı kişilerle iş hayatında veya özel yaşantınızda birkaç günlük stres yaratıcıdır. Siz nazik, ılımlı, uzlaştırıcı şekilde hareket etmek durumunda kalırsınız. Fakat bu sizin için hiç hoş durum değildir. Tabii ki dikkatli olalım. Venüs-Neptün görünümü, sizi destekleyici ve becerilerinizi dış dünyada ifade ederek, arzu ettiğiniz geri dönüşleri almanızda yardımcıdır. Sanatsal, estetik, halkla ilişkiler, dostlarla olan bağlantılarda genel olarak umut vericidir. Olumlu yönde motive edicidir.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. İş hayatında veya genel anlamda iletişimi önemsemek gerekiyor. Hem fikir alışverişlerinde bulunalım hem de tarafsız şekilde düşünelim. Bunu yapmak kolay mıdır? Bir Oğlak zaten kimseyle çok içli dışlı olmadığından, ayarını bilecektir. Otorite konumunda bulunan kişilerle veya hizmet ettiğimiz insanlarla nazik bir şekilde konuşursak, yaptığımız işe önem vermelerini, bize saygı göstermelerini sağlayabiliriz. Sanatsal faaliyetler, yaratıcı çalışmalar, elle yapılan güzelleştirmeler, halkla ilişkiler, danışmanlık dönem boyunca başarılı işler çıkarabileceğimiz alanlar arasında sayılabilir. İş problemi olanlar yeni görüşmeler yapabilir. Bu süreçte, başkalarıyla işbirliğine dönük konuşmalı, ortaklaşa çalışmalı, ekip veya takım çalışmalarına önem verilmelidir.

10-16 Ekim arası:

Sevgili Oğlaklar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, geçtiğimiz iki hafta önce kariyer hayatımız, sorumluluklar ve toplum içindeki yerimiz ve konumumuzla ilgili olarak verilen kararların geldiği son durumu görmemizde önem taşıyor. Amacımız işbirliğinde bulunmak, barış ve uyumdan yana olacak şekilde diğerlerinin de görüşlerini alarak ilerlemek istiyorduk. İşte şimdi bu konularda geldiğimiz duruma bakacağız. Tabii ki isteklerimizi elde etmekten yanayız. İstiyoruz ki, bizim gösterdiğimiz hassasiyeti başkaları da bize göstersin. Merkür-Pluto görünümü, fikirlerimizi dış dünyada baskın şekilde ifade etmemize neden olabilir. Başkalarıyla olan iletişimde sorunlar yaşanabilir. Kendi gücümüzü, yeteneklerimizi, arzularımızı, eğer işbirliğine yatkın şekilde ifade edebilirsek sorunlar kolayca çözülür. Tabii ki hakkımız olanı talep edeceğiz. Ancak durum ve şartların da farkında olacağız. Aynı durum ailevi ilişkilerde de önemlidir. Ev içinde gerginlik veya anlaşmazlıklar, dışarıdaki başarımızı etkileyebilir. Mars şu aralar burcunuzda ilerliyor ve gücünüz gayet yerinde. Dediğim noktalara dikkat edilirse, başarılı bir şekilde amacınıza ulaşırsınız. Ay-Uranüs görünümü, özellikle eviniz, aileniz, yerleşim yeriniz ve duygu dünyanızda yenilik arzunuzu vurguluyor. Ne olursa olsun bir değişim istiyoruz. Bu değişimin lehimize gerçekleşmesi bizi memnun eder. Tam tersi bir durum bizde gerginlik ve isyan yaratabilir.

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında, Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Özgür olmak isteyeceğiz. Pozitif düşüneceğiz, rahatlayacağız. Oğlaklar her şey düzenli olsun isterler. Ancak biraz da insanın kendine zaman ayırması gerekiyor. Hobilerimize zaman ayırabiliriz. Hayatı denetlemekten vazgeçelim. Sorumluluk alayım diye kendimizi yormayalım. Hafta sonları kısa turlara katılalım. Kitap okuyalım. Gezelim. Değişik yerler keşfedelim. Keyiflendiren, güldüren, kafamızı boşaltmamızı sağlayacak eğlenceli aktivitelere katılalım.

23 Ekim- 21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, ilişkilerinizi, hedeflerinizi derinlikli bir şekilde gözden geçirmeniz yönünde gayet olumludur. İdeallerinizi yeniden ele alacağınız, projelerinizi veya yapmak istediklerinizi kafanızın içinde tasarlayacağınız bir süreçtesiniz. Güven ihtiyacınız bir hayli yüksek olacak. Ancak bu güveni, kendi içinizde oluşturmayı öğreneceksiniz. Kıskançlıklar, paylaşımsızlık, öfke ve önyargılı davranmaktan uzak duracağız. Problemler karşısında yılmayacağız. Bilakis bunları çözebilmek adına formüller geliştireceğiz. Sosyal ilişkilerimizde veya karşı cinsle olan her türlü bağlantımızda birleştirici, bütünleştirici tarzda davranan kişilere yöneleceğiz.

24-31 Ekim arası:

Sevgili Oğlaklar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, sizin kendinize yeni bir hedef belirlemenizde ve daha sonra yürürlüğe koyacağınız bir iş üzerinde derinlikli olarak düşünmenizde etkilidir veya bir proje üzerinde düşünmenin göstergesidir. Yeniay, gücünüzü kanıtlama, toplum içindeki yerinizi belirleme ve başkaları üzerinde etkili olma anlamında kıymet taşımaktadır. Kişisel tercihlerimizi ileriyi düşünerek yapmamızda yarar vardır. Azimli ve kararlı şekilde yapmak istediklerinize odaklanırsanız elinizden hiçbir iş kurtulmaz. Bu Yeniay güçlü insanlarla tanışmanın ve onların desteğini görmenin de işaretçisi olduğundan, toplumsal ilişkilerde sizi payelendirir. Bir işi tek başınıza veya bir projeyi güvendiğiniz insanlarla birlikte yürütebilirsiniz. Emin olduğunuz alanlarda insanlarla temasta bulunabilirsiniz. Gizli bir iş için teklif alabilirsiniz. İş amaçlı yolculuklara çıkabilirsiniz. Akademik bir eğitim programına dahil olabilirsiniz. Merak ettiğiniz konuda trendleri takip edebilirsiniz. Genelde kendi fikir yapınızda kişilerle görüşmekten zevk aldığınız halde, bu Yeniay ilginç fikirleri olan, hayata bakış açıları farklı insanlarla bir araya gelmenizi sağlar. Bu insanlarla düşünce alışverişinde bulunmak, onların ortamlarına girip çıkmak size ilginç gelebilir.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-17-25-26-30-31 Zayıf Enerjili Günler : 1-15-21-22-28-29 Aşkta En Şanslı Günler : 17 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11

Yeniay : 7-8-9-10(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

KASIM

1-6 Kasım arası:

Sevgili Oğlaklar bu hafta yapmak istediklerinizi iyice belirleyiniz. İş veya özel yaşamınız için gerekli olanları tespit ettikten sonra, kendinize güvenerek yol alınız. Siz bu inançla yol alırsanız, her türlü işin üstesinden gelir, sorunlara çözüm bulur ve başarılı sonuçlar elde edersiniz. Tabii ki zorluklar hayata dair. Ancak bunların kolaylıkla üstesinden gelebilecek gücünüz bu hafta mevcuttur. Gerekli kişilerle görüşmede bulunabilirsiniz. Destek görebilirsiniz. İdeallerinize uygun şekilde tercihte bulunabilirsiniz. Haftanın tüm görünümleri size ilham gücü, kendinizi ifade etme yönünde kuvvet vericidir. İlişkiniz, aile hayatınız ve geleceğinizle alakalı konularda yeni bir sayfa açmaya gönüllü olunuz.

7-13 Kasım arası:

9 Kasım - 19 Aralık tarihleri arasında Mars-Kova burcunda ilerleyecek. Finansal harcamalar evimizle alakalı olabilir veya sosyal aktiviteler, alışverişler, grup faaliyetleri şeklinde gerçekleşir. Aktif gelirlerimiz olur. Bunlar istikrarlı olmasa da, bu dönemde bütçemizi rahatlatır. Elimizdekini tutmak kolay olmasa da, tedbirli olmayı da bilmek gerekir. Yardımlaşma bu süreçte görülebilir. Ufak veya büyük miktarda birilerine destek verebiliriz. Bu amaçla kermeslere katılabiliriz. İnternet üzerinden alışverişler de dönemin etkileri arasında yer alır.

12 Kasım- 7 Aralık tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki yeni yıla sorumluluklarımız, iletişim ve ilişkiler anlamında istikrarı önemseyecek şekilde adım atacağız. Venüs, ayakları yere sağlam basan, duruşuyla güven uyandıran kişilere yönelmenin işaretçisidir. Bu dönemde saygı görmeyi, umursanmayı, takdir edilmeyi beklersiniz. Güven, istikrar, uzun vadelilik önemli olacak. Uzlaşıya açık hem de kendinizden emin, sertleşmeden, belli bir mesafeyi koruyarak, herkesin sizin gibi düşünmek, davranmak zorunda olmadığı bilinciyle hareket ederek, nezaketinizi koruyarak ilişkilerde bulunursanız, hangi konuda ve alanda olursa olsun olumlu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bireysel ilişkilerde bu süreçte ciddiyet bir hayli yoğundur. Venüsün burcunuzda ilerleme dönemi, mesleki konularda sizi destekleyicidir. İş ilişkilerinde saygı ve takdir edilmenizi sağlar.

12 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Bir içe yöneliş hem de bir gözden geçirişin işaretçisidir. Neler üzerinde duracağız? Finansal meseleler, maddi ve manevi anlamdaki zenginliklerimiz, enerjimizi doğru kullanma teknikleri, yaratıcı düşünme ve temel dürtülerimiz. Bizi biz yapan birçok olgu üzerinde duracağız. Düşüncelerimiz dış dünyadan ziyade iç aleme yönelik olsa da, bize gerçekten güzel niyetle yaklaşanlara can olmaya hazırız. Yarım kalan projelerin tamamlanması anlamında önemlidir. Mali konularda destekler görebiliriz. Bazen kafamızı kaşıyacak vaktimiz olmayacak. Detaylar, bütünü görmemizin önüne geçebilir. Buna da dikkat etmek lazım. İş hayatında bizi rahatsız eden noktaları, güvenlik unsurunu, işin niteliğini, artı ve eksilerini mutlaka bilinçli şekilde ele almalıyız.

14-20 Kasım arası:

Sevgili Oğlaklar, 14 Kasım saat 15:52 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, huzur veren, rahatlatan, maddi ve manevi anlamda güçlendiren, kendimizi iyi ve emniyette hissetmemizi sağlayan güzelliklere yönelmenin işaretçisidir. Önemli olan benim değerlerim, arzularım, sahip olduklarım diye içimizden geçiririz. Kendimize iyi gelen şeyleri yapmaktan keyif alırız. Başkaları da önemlidir ancak bizim duygularımız, hissettiklerimiz bu yöndedir. Hatırlarsanız, geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda, sosyal ilişkilerimiz, hedeflerimiz, başkalarıyla olan bağlantımız yönünde derinlikli bir analizde bulunup, ne isteyip istemediğimizi belirlediysek, şimdi bu Dolunayda girişimde bulunabiliriz. Yetenekli olduğumuz konularda kendimize güvenimiz tam. Uzun ömürlü ve sağlıklı bir aşkın peşindeyiz. Tutkuluyuz ve kendi hikayemizin kahramanı olmak istiyoruz. Bu Dolunayın Pluto ile olan görünümü de bu konuda sizi destekliyor. Sağlam, ciddi, tutarlı bir aşkın işaretçisi olabilir. Güçlü insanlardan destek gerebilirsiniz. Önemli bir girişiminiz başarıyla sonuçlanabilir.

21-30 Kasım arası:

21 Kasım - 21 Aralık tarih aralığında Güneş-Yay burcunda ilerleyecek. Bu biraz da kişinin kendisiyle yaptığı bir iç muhasebedir. Neler bizi zincirlemekte, neler günlük hayatın içinde yormakta? Bunlara da bir bakarız. Eğer bir konuda çalışmamız, projelendirmemiz, organize etmemiz gereken işler varsa, bunlarla ilgileniriz. Bazen içimizde fırtınalar da eser, ne işim var bu dünyanın yüküyle, kahrıyla diye söyleniriz. Güneş-Yay burcu geçişinde, maddi anlamda kendi yağımızla kavrulmamız gerekecek. Borç almak, vermek, kefil olmak veya birilerine güvenip planlar yapmak zor durumda kalmamıza neden olabilir. Bildiğiniz gibi yöneticiniz Satürn de Yay burcunda ilerliyor. Bu da gösteriyor ki, fiziksel ve ruhsal anlamda kendimize özen göstermemiz çok önemli.

Sevgili Oğlaklar, 29 Kasım saat 14:18 Yay burcunda doğacak Yeniay, çoğu zaman ciddi duruşumuz nedeniyle içimizde bastırdığımız özgürlük duygumuzu ortaya çıkartıcıdır. Olumlu ve iyimser düşünmemizi, içsel anlamda yenilenmemizi, hayata geniş bir gözlükle bakmamızı sağlayıcıdır. Evet belki sorunlarımız vardır. Ancak biz dışarıda ve iç dünyamızda toleranslı düşünmeyi başarırız. Hayırlı olanı isteriz. Olmuyorsa bundan bir hayır vardır deriz. Yeniayın yönetici gücü Jüpiter-Terazi burcunda ilerliyor. Kariyer ve toplumsal yaşantımızda barış ve huzur sağlarken, güçlü kişilerle ilişki kurmayı, sanatsal veya tecrübeli olduğumuz alanlarda gelişmeyi, kendimizi ifade etmemizi, dışarıdan da destek görmemizi sağlıyor. Moral verici gelişmeleri işaret ediyor. Yeniayın görünümleri, güvenimizin yüksek tutulması ve olumlu bir bakış açısıyla yenilikleri karşılamamız gerektiğini gösteriyor. Biz eğer endişeli düşünürsek, kendi bilgimizden, tecrübemizden kuşku duyarsak adım atamayız. Onun için sizin önce kendinizin, yeteneğinizin farkında olmanız lazım. Çevre ilişkileri, bilgilenme konusunda güçlü enerjilere sahipsiniz. Görüşerek, bağlantı kurarak, başkalarıyla temasta kalarak, iletişime önem vererek ne kadar bilgili, zeki ve donanımlı biri olduğunuzu gösterebilirsiniz. Eğer aileniz, eğitim, iş veya çevresel anlamda yeniliklere açık olursanız, bu Yeniay, sizi kabuğunuzdan çıkartır, keyiflendirir ve başarılı kararlar vermenizi sağlar.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-13-14-22-27-28 Zayıf Enerjili Günler : 11-12-17-18-24-25 Aşkta En Şanslı Günler : 13-14 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 4-5-6(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...{YENI-SAYFA}

ARALIK

1-11 Aralık arası:

2 Aralık saat 23:18 - 19 Aralık saat 12:55 tarihleri arasında burcunuz üzerinde düz seyre geçecek Merkür, yaşamdan beklediklerinizi, umut ettiklerinizi, hayallerinizi, uygulanabilir düşüncelerinizi hayata sunma ve hedefler belirleme anlamında sizi destekleyicidir. Burcunuz üzerinde ilerleyen Merkür, disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Hakikatleri ve doğruları ilke edinmenizi sağlar. Zaten bir Oğlak, yaşamı boyunca prensiplerine sadık ve sorumluluklarının bilincinde bir burçtur. Sizi hırslı, ciddi, gerçekçi ve sadık düşünmeye sevk eden Merkür sayesinde planlamalarda bulunabilir, kendinizden emin bir şekilde isteklerinizi ifade edebilir, yeni hedefler belirleyebilirsiniz.

7 Aralık saat 16:51 - 3 Ocak 2017 saat 09:46 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs, aile-ev-para-kariyerinizle alakalı her türlü ilişki, gelişme ve değişimlerin işaretçisidir. Siz bu etki altında yenilikte bulunmak, huzur bulmak, ihtiyaçlarınızı temin etmek, evdeki huzurun devamını sağlamak istersiniz. Parasal konulardaki olumlu gelişmeler bu süreçte yaşanabilir. Ancak benim size tavsiyem, bütçenizi zorlayacak harcamalardan kaçınmanızdır.

12-18 Aralık arası:

Sevgili Oğlaklar, 14 Aralık saat 02:06 itibariyle İkizler burcunda oluşacak Dolunay, çalışma hayatında yeteneklerinizi değerlendirme ve fikirlerinizi ifade ederek kendinizi ifade etme yönünde önem taşıyor. Bundan iki hafta önceki Yeniayda, başladığınız çalışmaları, düşündüğünüz konuları, inançla, hevesle sunmaya cesareti olanlar için bu Dolunay gayet olumludur. Dolunayı yöneten güç Merkür, burcunuzda ilerlediği için, size yepyeni fırsatlar sunar. Ciddi ve gayet mantıklı şekilde projelerinizi gözden geçirerek şimdi yürürlüğe koyabilirsiniz. Bu Dolunayda önemli olan, sizin kendinizden ne kadar emin olduğunuz ve sizi beğenenler olduğu gibi eleştirilenler olduğunda da nasıl tavır alacağınızdır. Gereksiz yere gerginlikler, lüzumsuz konuşmalar veya kendinizi paralarcasına çalışmalar sizi yorabilir. Molalar veriniz ve biraz nefes alınız. Buna özen gösteriniz. Dolunayın Mars ile olan görünümü, maddi kazanç, manevi tatmin, başkalarına olan desteğiniz, hep birlikte sözünü kendinize düstur edişiniz, niyetiniz size yepyeni kapılar açabilir.

19-25 Aralık arası:

19 Aralık saat 11:23 - 28 Ocak 2017 saat 07:39 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Balık burcu geçişi, her şeyin bizim lehimize gelişmesini istediğimiz, ılımlı hareket etmekten yana olduğumuz, ideallerimiz çerçevesinde ilerlemeyi tercih edeceğimizi gösteriyor. Pek öyle hırslı değiliz. Birilerinin önüne geçmek gibi bir niyetimiz yok. Anlaşmaya gönüllüyüz. Ancak karşılıklı hakların gözetilmesi bizim için önemli. Genel olarak bu dönemde, sertlikten, restleşmelerden uzak durmak isteriz. Astrolojik olarak duruma baktığımızda Mars gibi, mücadele gücümüzün temsilcisi olan bir gezegeninin, böylesi ılımlı hale gelmesi tabii ki dikkat edilmesi gereken noktaları da işaret ediyor. Bir işin, bir yanlışın üzerine giderek hakkımızı almamız kolay olmayabilir. Girişimde bulunmak yerine, bekleyelim görelim tarzında düşünebiliriz. Ancak, şu var ki Oğlaklar zaten sağlam temelli olmayan işlerin içinde yer almadıklarından, bu dönemi, rutin işlerine ağırlık vererek, artistik, sanatsal, mistik, hayal gücü, şifa çalışmalarında bulunarak veya kendilerini moral motivasyon yönünde güçlendirerek geçirebilirler.

MERKÜR-OĞLAK BURCUNDA GERİLİYOR

19 Aralık saat 12:55 - 4 Ocak 2017 saat 16:17

Bu tarihler arasında siz Oğlaklar,

1-Yeni başlangıçlar, İş ve özel girişimleriniz,
2-Kendinizi keşfetme ve isteklerinizin peşinden gidebilme cesaretiniz
3-Fiziksel görünümünüz ve dış dünyada nasıl görünmek istediğiniz (imajınız),
4-Kendiniz ifade biçiminiz (dışarıdan görünen), yaşam enerjiniz (canlılığınız), mizacınız,
5-Kendinizi ortaya koyma gücünüz, insanlara yaklaşım biçiminiz,
6-Deni girişimleriniz (başlangıç yapmak istediğiniz durumlar)
7-Davranışlarınızdaki kararlılığınız, kimlik duygunuz, cesaretiniz,
8-Yaşam bilinciniz, tipiniz, eğilimleriniz, egonuz, genel sağlık durumunuz, baskınlığınız.

Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

 • Belirtilen tarihler arasında yeni bir karar alınmamalı, dikkatli olmalı.
  • İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
  • Hedeflerinizi gözden geçirmeli, acele kararlar almamalı.
  • Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
   -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
   -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
   -Geri hareketten çok önce karar verilmiş konular
   -Yukarıdaki konularda çok önemli bir gelişmeyle karşılaştınız ve karar vermek için süre ne yazık ki az ve şöyle bir düşündüğünüzde bir daha böyle bir fırsatın önünüze çıkması neredeyse imkansız. O zaman yapmanız gereken çok çok dikkatli incelemek, analiz etmek ve güvenliğinizi kesinlikle sağlayacak tarzda hareket etmektir. Görünenlerle yetinmeden, her şeyi detaylı bir şekilde ele alarak, tek bir açık nokta bırakmadan veya tek bir parça eksik kalmadan hareket edebiliyorsanız geri hareketin bitmesini beklemenize gerek yoktur. Uygulayabilirsiniz.
   -İç dünyanıza yönelerek her ayrıntı üzerinde iç gözlemde bulunmaya başlayabilirsiniz.
   -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
   -Anlaşmazlık yaşadığınız her kim varsa onunla bir araya gelerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.
   -Daha önce verilmiş bir kararı tekrar ele alabilirsiniz.

Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinin bir hafta öncesi olan 12 Aralık 2015 ve bitim tarihinin bir hafta sonrası 11 Ocak tarihleri göz önüne muhakkak alınmalıdır. Bunlar geri hareketin gölgeli günleri olarak bilinmekte ve etki alanı içinde olduğu düşünülmektedir.

21 Aralık saat 12:44 - 19 Ocak 2017 saat 23:23 arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Güneş, yeni bir yaşa merhaba demek ve yeni hedefler belirlemek zamanıdır. Her konuda sağlamlaştırma, form kazandırma sürecidir. Bunu ister bedensel ister hayatınızı düzenleme anlamında ele alın fark etmez. Bu tarih aralığında mükemmelliği, disiplini, pratik olmayı, sabırlı ve planlı ilerlemeyi seven Oğlaklar, kendi hayatlarını yönlendirmeyi bildikleri gibi, başkalarına da örnek olacaklar. Zirveye kendinden emin adımlarla ulaşırken, sadece iş hayatına değil, kendinize de özen göstererek, özel molalar vermeyi unutmayınız.

26-31 Aralık arası:

Sevgili Oğlaklar, 29 Aralık saat 08:53 itibariyle burcunuz üzerinde Yeniay doğacak. Merkür geri hareketi de yine burcunuzda etkili olduğundan tabii ki, kişisel anlamdaki kararların daha dikkatli ve şartlar çerçevesinde ele alınması lazım. Sözgelimi bir çevre değişikliği, eğitim veya iş anlamında bir yol belirlemek istiyorsak, bunun artı ve eksilerine bir daha bakalım. Yeniden bakış Yeniayı olarak görüyorum ben ve bu anlamda insanın daha önce fark etmediği noktaları ayırt etmesi yönünde olumlu buluyorum. Belki biraz yavaşlayacağız veya ciddileşeceğiz. Ancak hatalı bir karar vermemek için düşüneceğiz. Gelişim anlamında şu andaki mevcut durumumuz, bizi geleceğimizle ilgili konuda destekliyorsa, o zaman gecikmeleri kendimize dert etmeyelim. Tam tersine desteklemiyorsa, tekrar bir bakalım. Neler yapabileceğimizi, yeteneklerimizi, tecrübemizi gözden geçirelim. Çevremizle olan ilişkimizde olgun tavırların önemi büyük. Bizden farklı düşünen insanlarla burun buruna gelmek yerine, dinlemek iyi olacaktır. Yarım kalmış işlerimizi bitirmek, kendimizi bilgilenmek yönünde geliştirmek, iş ve projelerimize eğilmek için, bu Yeniay gayet olumludur. Fikirlerimizi ifade ederken, belli bir tolerans göstermek yararlı olur. Sonuçta bu adı üstünde bir Yeniay. Yaşanması muhtemel durumlar, yenilenmemiz, gelişmemiz için bize gerekli olanlardır. Duruma bir de bu açıdan bakalım.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-6-7-11-19-20-24-25-29-30 Zayıf Enerjili Günler : 9-15-21-22 Aşkta En Şanslı Günler : 11 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30-31(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Aşk Uyumu

Yükselen Burç