Oğlak

(22 Aralık - 19 Ocak)
Oğlak
Gezegeni : Satürn
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Yeşil, kahverengi
Uğurlu Sayısı : 2, 8
Uğurlu Taş : Lâl
Uğurlu Gün : Cumartesi

OĞLAK BURCU 2015 YILINA BİR BAKIŞ

 

Sevgili Oğlaklar,

21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle maddi konularla ilgili yatırım, anlaşma, görüşme, gelir kazanmaya dönük her türlü işimizi tabii ki daha dikkatli bir şekilde gözden geçirmeliyiz. Ani kararlar vermeyelim, üzerinde düşünelim. Paramızı risk altına alacak işlerden kaçınalım.

3 Mart Jüpiter-Uranüs görünümü, bir yanıyla finansal anlamdaki gelişim, yenilik ve fırsatların işaretçisi olurken, diğer yanıyla da ev içinde, ailevi konularda, yerleşim yerinizle alakalı değişimlerin 2018 yılına kadar tamamlanacağını gösteriyor. Yeni ortaklıklar, kazanımlar, destekler sayesinde büyümekte olduğunuzu, gelişeceğinizi,  canlanacağınızı söylüyor. Elinize geçeni veya geçecek olanı değerlendirmeniz için size destek veriyor.

20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, başkalarıyla olan her türlü maddi ve manevi anlamdaki paylaşımlar, evliliğimiz, iş ortaklığımız, ikili ilişkilerimiz yönünde iç görümüzü yükseltiyor. Duyarlıyız, insanız, şefkatliyiz ve güzellikleri diliyoruz. Kavgaları bir yana bırakıp çevremizle bir bütün halinde olmamızı destekliyor. Güzel niyetlerle hayatı ele almamızda yardımcı oluyor. Bu tutulmanın gerçekleştiği günkü gökyüzü konumlarına baktığımızda, ailevi ilişkilerimiz, yerleşim yerimiz, yuvamızla ilgili konularda bir hayli aktifiz. Yenilik istiyoruz, girişimde bulunmaktan yanayız. Artık bir şeylere tahammül etmek, aynı hayatı sürdürmekten yana değiliz. Ayrıca bu Tutulma, aşk hayatımızla ilgili konular da huzuru bilhassa önemsediğimizi gösteriyor.

4 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, iş hayatınızı ilgilendiren konularda bilhassa önemli olup, eviniz, aileniz, ilişkinizle alakalı meseleler üzerinde önem taşıyor. Bir yanıyla dışarıda mücadele veriyorsunuz. İnsanlarla nazik bir şekilde bağlantılarda bulunup, işbirliğine açık olmanız lazım. Ancak diğer yandan bir değişim, yenilenme arzunuz bulunuyor. Hani bir rahatlasam, gönlümce özgür olabilsem, istediğim gibi bir yaşam sürebilsem, şöyle mecburiyetlerim olmasa da, bir oh çekebilsem diyorsunuz. Ancak bu çoğu zaman kolay olmuyor. Zaten bu tutulmanın özündeki gerginlik de, bunlardan kaynaklanıyor. Ancak Tutulmanın iki yöneticisi Venüs ve Mars Boğa burcunda ilerlediği için, önümüzdeki altı aylık süreç içinde arzu ettiğiniz maddi ve manevi rahatlamanın gerçekleşeceğini göstergesi oluyor.

19 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda geri hareketini sürdürecek. Bu süreç çalışma hayatımız veya sağlığımızı ilgilendiren konuların gözden geçirilmesi, mevcut durumun zorlayıcı ve kolaylaştırıcı yanlarını ele almamızı sağlayıcıdır. Evet geri hareket dönemi bir mola gibidir. Orada durur ve şöyle bir gözlemde bulunur, neler olup bittiğini anlamaya çalışırsınız. Geri hareket bir onarım sürecidir. İşlemeyen, verimli olmayan, zorlayan ne varsa onları tamir etmektir. Fiziksel sağlığımız en büyük zenginliğimiz değil midir? İşte bu gerileme döneminde kontrollerimizi yaptırabiliriz. Şartlarımıza bir bakarız. Ne olursa olsun, anın tadını çıkarmanın önemini biliriz. İşimizle alakalı veriler toplarız ve bunları özenle koruruz. Bilgisayarımızı gözden geçiririz. Öğreniriz, bilgileniriz, yarım kalan işlerimizi bitiririz.

15 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda geri hareketini sürdürecek Satürn,  amacınızı iyi belirlemek, sosyal ilişkilerinizi gözden geçirmek, hedefinize uygun ilişkilerde bulunmakta yarar var. Hiç kimsenin sizin çıkarlarınızı göz ardı etmesine izin vermeyiniz. Siz de çıkarlarınızı iyi koruyunuz. Üstünde düşünmeden, analizde bulunmadan, sağlam ve güvenilir olmayan işlere kalkışmayınız. Bilmediğiniz konularda kendinizi geliştiriniz, eksiklerinizi tamamlayınız.

22 Haziran tarihindeki Jüpiter-Uranüs olumlu görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Bir yanıyla finansal anlamdaki gelişim, yenilik ve fırsatların işaretçisi olurken, diğer yanıyla da ev içinde, ailevi konularda, yerleşim yerinizle alakalı değişimlerin de startını veriyor. Bu görünüm de, aynı şekilde bir değişim simgesi oluyor. Yeni ortaklıklar, kazanımlar, destekler sayesinde büyümekte olduğunuzu, gelişeceğinizi,  canlanacağınızı söylüyor.  Tabii ki bazen yanlış adımlar attığımız da olur veya finansal zorluklar yaşanabilir. Ancak bunların önüne geçmenin yolu, geçmişte yaşanan zorlukları unutmamakla mümkündür. Elinize geçeni veya geçecek olanı mutlaka iyi değerlendirin. Geleceğinizi düşünerek yatırım yapın. Hani büyükler der ya, su akarken kovanı doldur diye. Aynen öyle.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte, karşımıza ilginç kişiler çıkması ve bunların da genelde bizim bilgimizi, tecrübemizi, inancımızı, hayata bakış açımızı gözlemlediklerini fark edebiliriz. Bu sizin hakkınızda bir tespitte bulunmak veya bir projeyle alakalı sizi düşünmek tarzında gelişebilir. Bazen de karşıt görüşte olan kişiler üzerinize gelebilir. Sizi eleştirmeye kalkışabilirler. Onlar sizden farklı düşünen, davranan kişiler olabilir. Böyle durumda endişelenmek, bilginizden emin olmadığınızı gösterir ki, yanlıştır. Bu kısa dönem, şöyle bir kendinizle temasınız, ilişkilerinizi gözden geçirme yönünde olumludur. Ayrıca bir proje üzerinde çalışmak, kendinizi geliştirmek, bilgilenmek, titiz analizlerde bulunmak sonrası adına olumludur. Karşınıza biri çıkabilir. Bu kişi farklı bir şehirde, ülkede yaşıyor olabilir. Görüşmek anlamında ben geri hareketi beğenirim. Çünkü her türlü detaya dikkat edilir, daha sonra bir görüşme daha gerçekleşebilir.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu dönemde, kendinizi başkalarıyla olan tüm temaslarınızda maddi ve manevi anlamda değerli hissetmek istersiniz. Bu bir yüzleşme halidir. Siz ve diğerleri. Bunu görmek, hissetmekten yana olursunuz. Mirasın pay edilişi veya sizin hakkınıza düşen, bir ortaklık ve bu ortalığın size olan katkıları gibi konular kıymetlenir. Eğer gerçek manada bir şeyler sizi tatmin ediyorsa, bunun sürmesini, eğer değilse destek görmeseniz de, kendi ayaklarınız üzerinde durmanın önemini kavrarsınız. Hayatınızın merkezinde tuttuğunuz her ne varsa bir gün olmama ihtimalini de göz ardı etmeden doğal akış içinde kalmayı bilmek gerekir. Her şey göründüğü gibi olmayabilir, egonun, ihtiraslarının sınırlarını bil, çünkü hayatta hiçbir şey garanti değil demeyi biliyorsanız bu gerileme hareketinde rahat edersiniz. Yok, eğer her şeyde ben diyorsanız, bunun böyle olmadığını size öğretecek maddi anlamda durgun bir dönem geçirebilirsiniz.

11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, hayata bakış açımızı, yaşamımızı düzenleme, verimli hale getirme yönündeki gelişimlerin işaretçisidir. Yüksek eğitim kadrolarında görev almak, eğitim görmek, eğitim vermek, işi yerinde mutfağında ter dökerek göz nuru ile öğrenmek veya bu yollardan geçmiş biri olarak başkalarına rehberlik etmek, dönemin etkileri arasında yer alır. İş yolculukları, toplantılar, bir projenin içinde yer almak veya onu hazırlamak gibi faaliyetler de süreç boyunca etkindir. İnancımız, hani şu hayatın tüm zorluklarında yılmadan ayakta durabilmemizi sağlayan gücümüz, bu dönemde yanımızdadır. Kendimize, yaptığımız işe adanmışlık ve bu adanmışlığın neticesinde insanlara yardımcı olmak bu seyir boyunca sizi ruhsal anlamda besleyicidir. Ticarette ahlaklı olmak, bir işin ustası olarak yaptığınız işe gönül vermek, unvanın, ürünün, şöhretin peşinde koşmak yerine, gerçekten samimi hislerle kendinizi işe vermek sürecin yansımaları arasında yer alır.

13 Eylül Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması, sizi üst seviyelere ulaştıracak eğitim, faaliyet, fırsatlar, bilgilenmek yönünde teşvik edicidir. Jüpiterin de burada ilerleyişini düşünürsek, sizin bildiklerinizi ve tecrübelerinizi başkalarıyla paylaşarak, onların da ilerlemesinde yardımcı olacağını söyleyebiliriz. Yeni deneyimlere ne kadar hazırsınız? Eğer cevabınız evet ise, o zaman iş konularında kararlarınızı doğru manada vereceksiniz demektir. Yaşınız her ne olursa olsun, bu tutulma sizin için bir mastır programı, seminer, eğitmenlik,  sağlıklı yaşam, iletişim, yolculuklar anlamında hem bedensel hem de zihinsel anlamda destekleyicidir. Bazen öyle bir fırsat karşınıza çıkar ki, bunun için tercih edilmiş kişi olursunuz. Yoğun çalışmak, fakat çalışmanızın karşılığını almak yönünde faydalıdır. Bu Tutulma, sizin bedensel ve ruhsal sağlığınızı, moral gücünüzü yükseltici rehberlik çalışmalarının da işaretçisidir. İş amaçlı veya bir şekilde kutsiyet anlamı taşıyan yolculuklar gündeme gelebilir. Siz kendinizi arındırmak, rahatlatmak, kaygılardan kurtulmak adına bu türden yolculuklar düşünebilirsiniz. Analiz ve gözlem gücünüz, gerekli ile gereksiz olanı ayırmanızı sağlayabilir. Tutulmanın yöneticisi Merkür, 18 Eylül tarihinde gerileyecek. Bu iş hayatınızı yeniden ele almanızı, ilişkilerinizi gözden geçirmeniz anlamına geliyor.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda ilerleyecek. Bu süreç, hayatın farklı bir deneyim alanı olup, fiziksel ve ruhsal anlamda insanın kendini yeniden yapılandırma sürecidir. Bu yapılandırmada kişinin dış dünyanın seslerinden ziyade, kendi iç aleminin keşfi önemlidir. Kalben niyetin, samimiyetin testten geçişidir. O benlik halleri geride kalır. Yerini tevazu, hoşgörü, erdemlilik alır. Okunur, yazılır, eksikler tamamlanır, zihin arındırılır, gönül bilgeleşir. Bu yolculuk sizi farklı ruhsal deneyimlerle karşılaştırır. İnsanlara bakış açınız değişir. Hayatın anlamının, kavga, tartışma, yarışma, rekabet, hırs olmadığını, maneviyatın önemi öğrenilir. Bu öyle bir kapıdır ki, o kapıdan geçmek bir terbiyedir. Dayanıklılık kazandırır size. Öyle boş işler, boş laflar, gereksiz kaygı ve endişelerle vakti geçirmek yerine, planlar yapmak, üzerinde düşünmek vaktidir. Bu durmak, hayattan uzaklaşmak anlamında değildir. Gökyüzünde bir tek Satürn gezegen geçişi yok. Diğer oluşumlar size farklı yollar açarken, Satürn sizi sakinleştirir, kendinizden emin kılar, farkındalık kazandırır. İşte bunun adı olgunluktur. Öğrenirsiniz, öğretirsiniz. Dünyayı izlersiniz. Gizli yolculuklar, gizli ilimler, gizli öğretiler edinirsiniz. Bunlar ufkunuzu açar, sizi geliştirir.  Bu süreçte sizi motive edecek ritüeller, meditasyon, yoga, zikir, olumlama, huzur verici müzikler, pozitif ilimler, namaz, meditasyon gibi. Bunlar gönlünüzü gereksiz kaygılardan, baskılardan korur, sizi ruhen şifalandırır. Görünenden ziyade, hayatın görünmeyen güzellikleri manevi anlamda öğrenilir.

17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda gerileyecek Merkür, iş hayatımız, otorite konumundaki kişilerle ilişkimiz, arzularımız ve hedeflerimiz işte bütün bunları gözden geçireceğiz. Venüs bu bölgede, geri hareketi olumlu yönde destekliyor. Demek oluyor ki, düşündüğümüz yeniliklerde sabırlı olursak, gerginleşip kararlar vermezsek, dış dünyada ilişkilerimizi güçlü tutarsak her şey yoluna girer. Bu süreçte aklıselim olarak, iş ilişkileri ve kariyer hayatıyla ilgili konulara bakmak lazım. Şu anki mevcut işimizle ilgili meselelerde işverenle alışveriş gözden geçirilmeli, işin tatmin edip etmediğine bakılmalıdır. Bitirilmesi ve halledilmesi gereken işler varsa onlar bir sonuca erdirilmelidir. Yeni bir iş teklifi alırsak da durup bir resme bakalım.

28 Eylül Koç burcunda Tam Ay Tutulması meydana gelecek. Evimiz, ailemiz, iş ortaklığımız, ilişkimizle ilgili konularda bizi bir şeyler stres altına alıyor. Değişim arzumuz yoğun, isteklerimiz güçlü ve yenilik ihtiyacımız bir hayli yüksek. Evden taşınmayı, başka bir işe girmeyi, evlenmeyi, ev almayı, evden taşınmayı gözümüze kestirmiş durumdayız. Ancak Merkür geri hareketi devam ederken, şöyle bir oturup düşünsek iyi olacak. Bu kararımız ne derece doğru olur, sonrasında bizi zorlar mı diye bakalım. Gelişmeler gösteriyor ki, geçen yıldan bu yana bu meseleler kafamızda dönüp duruyor. Fakat yine de bir bakmakta yarar var.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde bilgimize, tecrübemize, ustalığımıza güveneceğiz. Eğer gerçekten yıllardır çaba sarf ettiysek şimdi bunu göstermek için dışa açılacağız. Amacımızın farkında olarak, hayatımızı daha sağlıklı, verimli şekilde geçirmenin yollarını arayacağız. Hiçbir şeyi endişeli, takıntılı şekilde ele almayacağız. Fiziksel ve bedensel sağlığımızı önemseyeceğiz. Eğitimi önemseyeceğiz. Aynı dar çerçeve, aynı mahal aynı yerde yılları geçirmek yerine farklı arayışlar, yollar, yöntemler arayarak kendimizi geliştireceğiz. Bu yurtdışı olur, başka bir iş olur, başka bir seçenek olur. Burada önemli olan gelişimden yana düşünmektir. Başkalarına bilgimizi aktarmak, onların da gelişimini sağlamaktır.

12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, sizler açısından gayet olumlu buluyorum. Eğitim, iş, çevre değişimi, fırsatlar ve şans vericidir. Beklediğiniz desteği size sunan, gelişiminizde yardımcı, sizi başkalarına tanıtıcı ve yetenekli olduğunuz konularda girişimde bulunmanızı destekleyicidir. Bunlar yavaş yavaş hayatınızda etkili olacak gelişimlerin start işaretidir.

TÜM BURÇLAR İÇİN NOT:

Sizler için hazırladığımız,  2015 yılı Astroloji yorumunuz,  Aşk ve İlişkiler, İş ve Kariyer, Finansal konularda olmak üzere GENEL BAKIŞ ve üç ayrı dosya halinde HAFTALIKLAR ŞEKLİNDE hazırlanmıştır Bu yılın sizler için, arzu ettiğiniz gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Kalben Sevgilerimle,

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN