Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Oğlak

(22 Aralık - 19 Ocak)
Oğlak
Gezegeni : Satürn
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Yeşil, kahverengi
Uğurlu Sayısı : 2, 8
Uğurlu Taş : Lâl
Uğurlu Gün : Cumartesi

OĞLAK AĞUSTOS AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Ağustos ayındaki ilk etkili enerji, finansal paylaşımlar, iş hayatıyla ilgili konular, eşle ilgili paylaşımlar anlamında bir hayli önemlidir. İş ve aşk meseleleri gözden geçirilecektir. Ancak bunlara belirli bir form içerisinde bakılması gerekir. İleriye dönük neler yapmak istiyoruz, kimlerden ne gibi faydalar görüyoruz bunların analizini yapacağız. Ego yüksek olabilir, iyi dileklerde bulunmak ve bütçenin ayarını tutturmak gerekir.

10 Ağustos tarihinde kazanç evimizde bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunay finansal ilişkiler ve maddi konularla ilgili verilecek kararların işaretçisidir. Daha özgür projelerde yer almak üzere bir karar verip sonuç alınabilir. Biraz daha kendimize güvenmeliyiz. Ancak bütçeyi ayarlamakta yarar görüyorum.

12 Ağustos tarihinde Venüs Aslan burcunda seyrine başlıyor. Geleceğimizi garanti alma yönünden bize güç katacak biriyle karşılaşabiliriz. Eşimizden destek görebiliriz. Bu desteklerin hepsi o karanlık dünyanızdan aydınlığa çıkarak yeni bütçeyi ayarlama yönünde faydalıdır.

15 Ağustos tarihinde oluşacak yeni enerjiyle, işçi arı gibi çalışacak, kendinizi öne sürerek bilgi ve tecrübeleri ortaya koyacaksınız. Akılcı bir şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz.

23 Ağustos tarihinde güneş Başak burcunda seyrine başlıyor ve ardından 25 Ağustos tarihinde yeni ay Başak burcunda oluşuyor. Kendimizi ifade etmenin, farklı ortamlarda işimizle öne çıkmanın işaretçisidir. Sosyalleşme yönünde farklı çevrelere girerek kendinizi ifade edebilirsiniz.

 

AŞK VE İLİŞKİLER


1-3 Ağustos arası:  Bu hafta ilişkilerde iki görünüm aynı güne denk geliyor. 1 Ağustos tarihinde sorun yaratabilecek bir ufak tartışmanın ardından sular çabucak durulur. Aslında bir yanlış anlama veya gereksiz bir meselenin büyütülmesi, kıskançlığa neden olsa da bunun telafisi mümkün olacaktır. Sadakat üzerinde bir hayli dururuz. İlişkisi olmayanlar kolay kolay sürpriz aşklara kapılmazlar. İlişkide tutarlılık, denge, hassasiyet ve uzun ömürlülük ararlar.

4-10 Ağustos haftası: 6 Ağustos tarihi ilişki konularında gayet önemlidir. Bütün odak noktanız evlenmek ve ortaklaşa bir yaşamı sürdürmektir. Bunun nedenleri birçok şıkta toplanabilir. Sözgelimi uzun zamandır tek başınıza mücadele etmekten yorgun düştüğünüz için bir evlilik yaparak rahat bir yaşam sürmek istersiniz. Bazı Oğlaklar yine aynı nedenlerle bunu istedikleri halde partnerleri çekimser kalabilir. Bir kısım Oğlaklar eşleriyle beraber bir iş kurmayı düşünebilirler. Son örnek biraz olumsuzdur. Birlikte olduğunuz kişi ailesinin baskısıyla bir başkasıyla evlenebilir.

11-17 Ağustos haftası:  15 Ağustos tarihindeki olumlu görünüm, sosyal çevremizdeki gücümüzü yükseltiyor. Ancak bu yükseliş bazen ayarı yapmak gerektiğini de gösteriyor. Çünkü çok fazla baskın tavırlar içinde olursak, ilişkilerde sorunlar çıkabilir. Sizler bu dönemde gözünüz bir hayli açık olacaktır. Olan bitenleri, samimi olmayan, arkadan çevrilen işleri, dostlarınızı, düşmanlarınızı gayet iyi tespit edersiniz. Fazla bir şey yapmanıza gerek yoktur. Yanlış olan önünüze gelir. Karşınıza çıkan bir kişi, ne kadar etkileyici olursa olsun, onun ağına düşmezsiniz. Durup bakar, inceler, tam anlamıyla emin olmadığınızda güle güle dersiniz.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihindeki görünüm, astrolojik olarak ortaklaşa kazançların işaretçisidir. Ancak 12 yıl sonra gerçekleşince, bir de işin içinde Venüs olunca özel ilişkilerde kendimizi güçlü, önemli ve özel hissetme arzumuz da yüksek oluyor. Ancak ilişki demek, kendimizden başka bir beden ve ruh ile bütünleşmek hali değil midir? İşte bu hafta biz neler sunmaktayız, neler bulmaktayız? Bunlar üzerinde duracağız.  Bunu yaparken aşırı gurur, kibir ve bencillik kadar, dozunu aşan cömertlik de tehlikelidir.  İlişki ortaklıksa, bunun sağlıklı olması şarttır. Yoksa insanı bir hayli yorabilir.

25-31 Ağustos haftası: Aşk hayatımızla ilgili konularda bir yandan partnerimizle olan sevgi alışverişimizi gözden geçireceğiz. Ardından bu ilişkide hakim olan tarafı tespit edeceğiz. Ortaklaşa bir ilişkide maddi ve manevi anlamda kararlar nasıl veriliyor? Bunlar üzerinde duracağız. İlişkimiz olmadığını düşünelim. O zaman da bir beraberlikte duygusal ve ruhsal anlamda güvenilirlik, paylaşım nasıl olmalı bunları ele alacağız. Yeniay-Başak burcunda oluşacak. Bu durum, çiftlerin hayata bakış açıları arasındaki farkı belirgin kılıyor. Bizim bu farklılıkları ele alış biçimimiz önemli. Sorunlara yol açıyor mu yoksa size zenginlik katıyor mu? Bu sorulara cevap arayacağız.

 

İŞ VE KARİYER


1-3 Ağustos arası: İş hayatınızla ilgili konularda yeniliklere pek açık değilsiniz. Biraz dinlenmek, kendinize gelmek arzunuz ön planda olacaktır. Mali açıdan doyurucu bir işte çalışmıyorsanız hafta boyunca pek verimli çalışmazsınız. Bir işi yapsanız bile, insanların kıymet bilmediğini, getirisi olmadığını düşünürsünüz. Sağlam ve uzun vadeli ancak kazanç getirici bir iş düşünebilirsiniz.

4-10 Ağustos haftası:  5 Ağustos tarihindeki görünüm, sosyal hayattaki ilişkilerinizi güçlendirici, karşınıza fırsatlar çıkartıcı, insanları etkilemenizde, yönlendirmenizde destekleyicidir. İyi bir eğitmen, çalışan kişi, güzel bir dost, çevresini düşünen bir insan olarak güzel niyetlerinizin size geri döndüğünü göreceksiniz. 6 Ağustos tarihinde kariyer hayatınızla ilgili konularda ekip çalışmalarının veya ortaklaşa bir işi sürdürmenin zorlukları sizi yorabilir. Ancak eğer alternatif bir seçeneğiniz yoksa uyumlu davranmak zorunda kalırsınız.

11-17 Ağustos haftası: Kariyer hayatınızla ilgili konularda da etkili olacak Venüs-Aslan burcu seyri 12 Ağustos tarihinde başlayacak. İş alanınızdaki tüm ilişkilerde kendinizi göstermek ve bu alanda önemli biri olduğunuzu hissetmek isteyeceksiniz. Yöneticiniz bu zamanda size her ılımlı yaklaşımında, daha fazla çalıştığınızı fark eder.  Bu dönemde yaratıcı yeteneklerinizi sergileme arzunuz yoğundur. Bazen de kimseye söylemeden bir proje üzerinde çalışırsınız.  Takdir edilmek arzunuz bir hayli yoğundur. Kimseye belli etmeseniz de, yaptığınız bir işin karşılığını görmek istersiniz. 15 Ağustos tarihinde başlayacak Merkür-Başak burcu geçişi, çalışma hayatınızda başarılı işlere, insanların takdirini kazanmaya, detaylı bilgi edinmeye ve edindirmeye dönük olumlu gelişmelerin işaretçisidir.

18-24 Ağustos haftası:  19 ve 21 Ağustos tarihlerinde çalışma hayatımızı ilgilendiren konular üzerinde mantıklı düşünme zamanıdır. Mevcut durumumuzu, iş şartlarımızı, bize sunulacak talepleri veya bizim beklentilerimizi, projelerimizi, yenilikleri mutlaka bilinçli şekilde ele almamız yararlı olur. Zaten bu iki görünüm ve 23 Ağustos tarihindeki Güneş-Başak burcu geçişi bu yönden gayet olumludur. Hem mercek altına alırız işlerimizi hem de bilgilenerek, araştırarak karar veririz. Fikirlerimizi süzgeçten geçiririz. Tecrübe ve yeteneklerimizi nasıl değerlendirmemiz gerektiğini saptarız. Olumlu bulmaktayım.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta tüm burçlar açısından önem taşıyan bir Yeniay oluşacak. Bu Yeniay, öncelikle tüm planlarımızı, hedeflerimizi, bilgimizi ve tecrübelerimizi doğru iş ve doğru biçimde ele almamız gerektiğini işaret ediyor. Sosyal hayattaki ilişkiler, seçimlerimiz ve insanlarla olan bağlantımızda çok güçlü bir pozisyona gelmek üzereyiz. Karşımıza çıkabilecek fırsatlar hem aktif bir şekilde hareket etmemizi hem de yüksek bir odaklanma ile doğru şekilde karar vermemizi sağlayacaktır.

 

PARA


1-3 Ağustos arası: Merkür, 1 Ağustos tarihinde Aslan burcunda seyrine başlıyor. Bu dönemde akıllıca ve zeki tarzda konuşarak ilişkilerde menfaatlerimizi gözetiriz. Bir ortaklık yapılacaksa zekice düşünürüz. Para hesabı yaparız. Kurnazca stratejilerde bulunarak karşımızdakini etkilemeye çalışırız. Bu geçişte önemli olan bizim neye ihtiyacımız olduğunu bilmek ve onu elde etmek amaçlı konuşmaktır. Bu para, ilişki veya bir ortaklık olabilir.

4-10 Ağustos haftası:  8 Ağustos tarihindeki önemli görünüm ortaklaşa bir yatırımın bölüşümü veya kirada oturduğunuz bir evin satışı gibi nedenlerle farklı bir yere taşınmanın işaretçisi olabilir. Bazılarınız bir ev satın almaya, başka bir yere taşınmaya aniden karar verebilir. Bu sürpriz durum sizin kararınız da olabilir veya sizin dışınızda gelişebilir. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay, kazancınızla ilgili değişimlerin işaretçisi olup, becerilerinizi farklı bir alan ve meslekte göstermeniz anlamına gelir. Ek kazançların işaretçisi olabilir.

11-17 Ağustos haftası:  Parasal konularda önemli bir hafta. 11, 12, 15 Ağustos tarihlerinde ortak çalışmalar kazandırıcıdır. Maddi anlamda kazandırıcı çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Kimlerle bağlantı kuracağınızı tespit etmek ve buna göre ilişkilerinizi düzenlemek akıllıca olur. Belki çıkarcılık gibi durabilir. Ancak benim söz ettiğim, işinizi bilmek halidir.

18-24 Ağustos haftası: Maddi konularda da etkili olacak Güneş-Başak burcu seyri 23 Ağustos tarihinde devreye giriyor. Finansal anlamda getirisi olan işlere bizi yöneltiyor. Bazılarımız için yeni bir eğitim yılının başlaması, kazanç anlamında gayet yararlı, kimileri için yeni iş ve teklifler açısından faydalı. Bir yandan da, önümüzdeki ay,  okuldu şuydu buydu derken masrafların artışı. O zaman gelin, şimdiden alacağımıza vereceğimize bir bakalım. Bütçemizi bir düzenleyelim. Hesabımızı da iyi yapalım.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta ortaklaşa kazançlar ve ailemizi ilgilendiren konular üzerinde mali anlamda duruma bir bakacağız. Aceleci düşünmeyeceğiz. Önce bir hedeflerimiz yönündeki gelişmeleri takip edelim. İş ve kariyer bölümünde, güçlü kararlar ve değişimlerden söz etmiştim. O değişimlerin gerçekleşmesini beklemekte yarar var. 25 Ağustos tarihindeki Yeniay ve diğer kuvvetli görünümler, zaten ileriye doğru atılan bir adımı işaretlemektedir. Böylece daha düzgün ve doğru şekilde bütçemizi düzenlemiş olacağız.

 

AĞUSTOS  Ayı Astroloji Takviminiz


Pozitif Enerjili Günler                           : 3-4-8-12-16-17-26-27-31

Zayıf Enerjili Günler                                         : 1-2-14-21-22-28-29

Aşkta En Şanslı Günler                        : 16-17

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 10

Yeniay : 7-8-9

(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22

(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos   ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN