Oğlak

(22 Aralık - 19 Ocak)
Oğlak
Gezegeni : Satürn
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Yeşil, kahverengi
Uğurlu Sayısı : 2, 8
Uğurlu Taş : Lâl
Uğurlu Gün : Cumartesi
{"burc_id":"10","burc_ad":"O\u011flak","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Oğlaklar, 1 Ekim tarihinde Terazi burcunda doğacak olan Yeniay, mesleki konular üzerinde iş birliğine yatkınlığı işaret ediyor. Aynı amaç üzerinde bazı insanlarla çalıştığınız için taviz vermek yerine iletişiminizi güçlendirmeye çabalamalısınız. Nereye gittiğinizi, geleceğinizi, kendinizi sorgulayacaksınız. Çalışma temponuzun sosyal ilişkilerinizi zedelemesine izin vermek istemeyeceksiniz. Menfaatlerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Kararlarınızı net olarak korumak ve vermek isteyeceksiniz. Dışarıdan da bu konularda destek göreceksiniz. Olumsuz değil, ancak endişeler taşıdığınız bir dönem.


7 ekim tarihinde Merkür, Terazi burcunda. Nezaket ön plana çıkacak ancak gerekli olduğu için insanların da sizi durumu korumak adına idare ettiğini hissedebilirsiniz.


16 Ekim tarihinde Koç burcunda Dolunay oluşacak. İş hayatınızla ilgili ilişkilerde huzur ve güvenliği aradığınız Yeniay’ın peşinden bu Dolunay, iş-ev arasındaki dengeyi sağlamanız için önemli olacak. İşteki yoğunluk veya sıkıntı, aile içindekilerin size karşı anlayış göstermesi gereken bir Dolunay. Sizi tatmin edici bir Dolunay olacak. Ev içinde hareketlilik ve değişim çok fazla.


18 Ekim tarihinde Venüs, Yay burcunda. Sizin için bunun anlamı geri planda bol bol çalışmak. Daha az yorulabileceğiniz, daha az düşüneceğiniz ve ek kazançlara fırsat sağlayacak işlerle ve kişilerle karşılaşabilirsiniz.


24 Ekim tarihinde Merkür, Akrep’te olacak. Bir plan ve proje üzerinde düşünüp, bunun maddi yönden analizini yapabilirsiniz. Doğru kararların verilmesi yönünde olumlu.


30 Ekim tarihinde bir Yeniay’ımız daha var. Akrep burcunda doğacak olan bu Yeniay, geleceğinizi sağlam temeller üzerine kurmak, yaşamınızı ve istediklerinizi gözden geçirmeniz için oldukça önemli. Dolunay’daki gerilim ve denge problemini çözmek açısından bu Yeniay, sizin için oldukça verimli olacak. Çevre ilişkilerine önem verin ve insanlarla olan irtibatınızda olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

 

 

HAFTALARA GÖRE EKİM AYI YORUMLARINIZ

 

1-9 Ekim arası:

Sevgili Oğlaklar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, mesleki konuların iyileştirilmesi, huzurlu bir ortamda çalışılması, işveren veya birlikte çalıştığınız insanlarla nazik paylaşımlar, estetik ve güzelliğe ait ciddi projeler, halkla ilişkiler ve uzlaştırıcı, uzun ömürlü olan bağlantılar bu Yeniayın konuları arasında yer alıyor. İstiyoruz ki, gerçekten bizi takdir eden kişilerle olalım ve sorumluluk aldığımız işlerde başarılı olup yükselelim. Bu Yeniayın görünümleri bu yönde bize rehberlik edicidir. Ay-Satürn görünümü, iş konularında gelişmek, büyümek, arzu ettiğiniz noktaya ulaşmak, istediğiniz bir işe başlamak gibi kariyerle ilgili konularda, mevcut durumunuzu gözden geçirmenizi sağlar. Bu gözden geçirmede, öncelikle dürüst olmalı, yeterlilik veya yetersizlik duyduğunuz noktalar varsa bunları geliştirmek, iyileştirmek yönünde ciddi düşünmelisiniz. Ne fazla kendinizi hafife alınız ne de gereğinden fazla beklentide olunuz. Bir işe veya projeye hazırlık, eksiklerin tamamlanması, bir işe alışma süreci olarak ele alırsak bu görünüm sıkı çalışmanın işaretçisidir. Ay-Pluto görünümü, bazı kişilerle iş hayatında veya özel yaşantınızda birkaç günlük stres yaratıcıdır. Siz nazik, ılımlı, uzlaştırıcı şekilde hareket etmek durumunda kalırsınız. Fakat bu sizin için hiç hoş durum değildir. Tabii ki dikkatli olalım. Venüs-Neptün görünümü, sizi destekleyici ve becerilerinizi dış dünyada ifade ederek, arzu ettiğiniz geri dönüşleri almanızda yardımcıdır. Sanatsal, estetik, halkla ilişkiler, dostlarla olan bağlantılarda genel olarak umut vericidir. Olumlu yönde motive edicidir.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. İş hayatında veya genel anlamda iletişimi önemsemek gerekiyor. Hem fikir alışverişlerinde bulunalım hem de tarafsız şekilde düşünelim. Bunu yapmak kolay mıdır? Bir Oğlak zaten kimseyle çok içli dışlı olmadığından, ayarını bilecektir. Otorite konumunda bulunan kişilerle veya hizmet ettiğimiz insanlarla nazik bir şekilde konuşursak, yaptığımız işe önem vermelerini, bize saygı göstermelerini sağlayabiliriz. Sanatsal faaliyetler, yaratıcı çalışmalar, elle yapılan güzelleştirmeler, halkla ilişkiler, danışmanlık dönem boyunca başarılı işler çıkarabileceğimiz alanlar arasında sayılabilir. İş problemi olanlar yeni görüşmeler yapabilir. Bu süreçte, başkalarıyla işbirliğine dönük konuşmalı, ortaklaşa çalışmalı, ekip veya takım çalışmalarına önem verilmelidir.

 

10-16 Ekim arası:

Sevgili Oğlaklar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, geçtiğimiz iki hafta önce kariyer hayatımız, sorumluluklar ve toplum içindeki yerimiz ve konumumuzla ilgili olarak verilen kararların geldiği son durumu görmemizde önem taşıyor.  Amacımız işbirliğinde bulunmak, barış ve uyumdan yana olacak şekilde diğerlerinin de görüşlerini alarak ilerlemek istiyorduk. İşte şimdi bu konularda geldiğimiz duruma bakacağız. Tabii ki isteklerimizi elde etmekten yanayız. İstiyoruz ki, bizim gösterdiğimiz hassasiyeti başkaları da bize göstersin. Merkür-Pluto görünümü, fikirlerimizi dış dünyada baskın şekilde ifade etmemize neden olabilir. Başkalarıyla olan iletişimde sorunlar yaşanabilir. Kendi gücümüzü, yeteneklerimizi, arzularımızı, eğer işbirliğine yatkın şekilde ifade edebilirsek sorunlar kolayca çözülür. Tabii ki hakkımız olanı talep edeceğiz. Ancak durum ve şartların da farkında olacağız. Aynı durum ailevi ilişkilerde de önemlidir. Ev içinde gerginlik veya anlaşmazlıklar, dışarıdaki başarımızı etkileyebilir. Mars şu aralar burcunuzda ilerliyor ve gücünüz gayet yerinde. Dediğim noktalara dikkat edilirse, başarılı bir şekilde amacınıza ulaşırsınız. Ay-Uranüs görünümü, özellikle eviniz, aileniz, yerleşim yeriniz ve duygu dünyanızda yenilik arzunuzu vurguluyor. Ne olursa olsun bir değişim istiyoruz. Bu değişimin lehimize gerçekleşmesi bizi memnun eder. Tam tersi bir durum bizde gerginlik ve isyan yaratabilir.

 

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında, Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Özgür olmak isteyeceğiz. Pozitif düşüneceğiz, rahatlayacağız. Oğlaklar her şey düzenli olsun isterler. Ancak biraz da insanın kendine zaman ayırması gerekiyor. Hobilerimize zaman ayırabiliriz. Hayatı denetlemekten vazgeçelim. Sorumluluk alayım diye kendimizi yormayalım. Hafta sonları kısa turlara katılalım. Kitap okuyalım. Gezelim. Değişik yerler keşfedelim. Keyiflendiren, güldüren, kafamızı boşaltmamızı sağlayacak eğlenceli aktivitelere katılalım.

23 Ekim- 21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş, ilişkilerinizi, hedeflerinizi derinlikli bir şekilde gözden geçirmeniz yönünde gayet olumludur. İdeallerinizi yeniden ele alacağınız, projelerinizi veya yapmak istediklerinizi kafanızın içinde tasarlayacağınız bir süreçtesiniz. Güven ihtiyacınız bir hayli yüksek olacak. Ancak bu güveni, kendi içinizde oluşturmayı öğreneceksiniz. Kıskançlıklar, paylaşımsızlık, öfke ve önyargılı davranmaktan uzak duracağız. Problemler karşısında yılmayacağız. Bilakis bunları çözebilmek adına formüller geliştireceğiz. Sosyal ilişkilerimizde veya karşı cinsle olan her türlü bağlantımızda birleştirici, bütünleştirici tarzda davranan kişilere yöneleceğiz.

 

24-31 Ekim arası:

Sevgili Oğlaklar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, sizin kendinize yeni bir hedef belirlemenizde ve daha sonra yürürlüğe koyacağınız bir iş üzerinde derinlikli olarak düşünmenizde etkilidir veya bir proje üzerinde düşünmenin göstergesidir. Yeniay, gücünüzü kanıtlama, toplum içindeki yerinizi belirleme ve başkaları üzerinde etkili olma anlamında kıymet taşımaktadır. Kişisel tercihlerimizi ileriyi düşünerek yapmamızda yarar vardır. Azimli ve kararlı şekilde yapmak istediklerinize odaklanırsanız elinizden hiçbir iş kurtulmaz. Bu Yeniay güçlü insanlarla tanışmanın ve onların desteğini görmenin de işaretçisi olduğundan, toplumsal ilişkilerde sizi payelendirir. Bir işi tek başınıza veya bir projeyi güvendiğiniz insanlarla birlikte yürütebilirsiniz. Emin olduğunuz alanlarda insanlarla temasta bulunabilirsiniz. Gizli bir iş için teklif alabilirsiniz. İş amaçlı yolculuklara çıkabilirsiniz. Akademik bir eğitim programına dahil olabilirsiniz. Merak ettiğiniz konuda trendleri takip edebilirsiniz. Genelde kendi fikir yapınızda kişilerle görüşmekten zevk aldığınız halde, bu Yeniay ilginç fikirleri olan, hayata bakış açıları farklı insanlarla bir araya gelmenizi sağlar. Bu insanlarla düşünce alışverişinde bulunmak, onların ortamlarına girip çıkmak size ilginç gelebilir.

 

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler       : 3-4-8-9-13-17-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler                       :
1-15-21-22-28-29
Aşkta En Şanslı Günler                   :
17
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
10-11

Yeniay : 7-8-9-10
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 20-21-22
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2