Oğlak

(22 Aralık - 19 Ocak)
Oğlak
Gezegeni : Satürn
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Yeşil, kahverengi
Uğurlu Sayısı : 2, 8
Uğurlu Taş : Lâl
Uğurlu Gün : Cumartesi
{"burc_id":"10","burc_ad":"O\u011flak","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

Sevgili Oğlaklar,

5 Nisan tarihinde Venüs, Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir aile hayatımız, evimiz, geleceğimiz ve daha pek çok şey ile alakalı aktif olma süreci taşır.

6 Nisan tarihinde Merkür, Boğa burcunda. Aşk hayatımızın, çocuklarımız ile ilgili meselelerin, maddi ve manevi kaynaklarımızın çok iyi anlamda hesaplamasının yapılması gerekiyor.

7 Nisan tarihinde Koç burcunda Yeniay oluşuyor. Aile hayatımızda, iletişimden ev düzenine kadar pek çok konu etkili oluyor.

17 Nisan, 27 Mayıs tarihleri arasında Mars geriliyor. Biraz geçmişi sorgulattırıyor. Mars geri hareketinde iç dünyamızda gerek fiziksel, gerekse psikolojik anlamda moral gücümüzü abartılı bir şekilde değil hakikatlere bakarak analiz etmemiz önemli.

19 Nisan tarihinde Güneş, Boğa burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu süreç kendimizi ifade etme, sağlam kararlar alabilme ve hayatımızı gözden geçirme anlamında kıymetli bir dönemdir.

22 Nisan tarihinde Akrep burcunda bir dolunay oluşuyor. Bu Dolunay'ın da ardında ki güç Mars. Burada ileriye dönük hedeflerimiz, çocuklarımızla alakalı meseleler, aşk hayatımızla ilgili konular bizi bir miktar zorlayabilir. Kendinden emin olan Oğlaklar için bu süreç daha kolay atlatılacaktır.

28 Nisan, 22 Mayıs tarihlerinde de Merkür, Boğa burcunda geriliyor. Maddi manevi kaynaklarımızı değerlendirme, Çocuklarımız ile ilgili sağlıklı kararlar alma, aşk hayatımız ile ilgili doğru kararlar alma anlamında önemli bir süreç.

30 Nisan tarihinde Venüs sizi rahatlatacak. Biz eğer bilinçli bir şekilde nisan ayına girersek hiç bir sorun çıkmayacaktır.

 

4-10 Nisan arası:

5 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda ilerleyecek. Ailemiz, aşk hayatımız, kariyer yaşantımızla alakalı konularda ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. İnsanların bencil tavırlarından hoşlanmayacağız. Biz de aldığımız kadarını vermeyi bileceğiz. Mücadelesini verdiğimiz ilkeleri kimsenin hafife almasına izin vermeyeceğiz. Arzularımız ve isteklerimizi insanlarla olan her türlü temasımızda öne sürerek, bir şeyleri idare etmekten yorulduğumuzu belli edeceğiz. Nisan ayında bizim için huzur, güvenlik, kaliteli yaşam ve ilişkilerin önemi çok büyük. Geri hareket ve Boğa burcundaki geçişler de bunun göstergesi olacak. Hakkımızın peşine düşmeyi, bir ilişkide vermek kadar almanın da önemini sorgulayacağız.

6 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatımız, çocuklarımız, hayatı ele alış biçimimizle alakalı  olarak güvenirlik, sağlamlık ve verimlilik olgularını gözden geçirmede önem taşıyor. Zihnimiz bu konularda soru işaretleriyle dolu ise, bunlara cevap bulmaya çalışacağız. Huzur arayışımız çok daha belirgin hale geliyor. Yavrumuzun sağlığı, eğitimi, hayatı veya bir evlat sahibi olmanın sorumluluğu üzerinde duracağız. Kaliteli bir yaşamın, sağlıklı bir hayat sürmenin başarı ve içsel anlamda ne kadar keyif verici bir şey olduğunu düşüneceğiz. Kendimize zaman ayıracağız ve molalar vereceğiz. Verimsiz, işlerliği olmayanlar yerine,  kazandırıcı ve geliştirici olanı tercih edeceğiz. Kendimize, sevdiklerimize, hayatımıza önem vereceğiz. Aşkta gelir geçer olanı değil, uzun vadeli olanı tercih edeceğiz.

Sevgili Oğlaklar, 7 Nisan saat 14:56 da Koç burcunda doğacak Yeniay, ailevi ilişkiler, yuvanızı ilgilendiren meseleler veya birlikte yaşadığınız insanlarla alakalı konularda aktif bir hayli atak, kontrolü elde tutma azim ve kararlılığınızın işaretidir. Aklınıza eseni, içinizden geldiği gibi yaparak, ne kadar güçlü olduğunuzu ifade edersiniz. Önünüzde duran, sizi baskı altına alan ne varsa onunla mücadele edersiniz. Tabii ki bu tavrınızın yeri geldiğinde ayarını yapmak gerekir. Böylece tozu dumana katmamış olursunuz. Yeniayın görünümleri bu konularda verilecek kararları, yaşanması muhtemel gelişmeleri anlamanızda rehberlik edicidir. Ay-Satürn görünümü, bazı gizli saklı meselelerin aile içinde görüşülmesi veya bunların açığa çıkması sonucu gerginliğe neden olabilir. Duygularınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Ölçülü, sakin ve dikkatlice durumu gözden geçirmek lazım. Çünkü farkında olmadan yanlış tepkilerde bulunabilir, sonrasında pişmanlık duyabilirsiniz. Eğer ev içinde bir sorun varsa, bunu ancak birbirinize anlayışlı olarak çözebilirsiniz. Ay-Pluto görünümü bu Yeniayda, sizi ilgilendiren geçmişe ait bir konuda duygularınızı biraz sertçe ifade etmenize neden olabilir. Sizi baskı altına alabilecek hiçbir şeyden hoşlanmazsınız. Ay-Uranüs kavuşumu, iki haftalık süreçte, özel hayatınızı, ailenizi, evinizi ilgilendiren konularda verilecek hızlı kararların, değişimlerin işaretçisidir. Bunlar üzerinde iyice düşünmenizde yarar var. Hoş oturup hop kalkmamak lazım.

 

11-17 Nisan arası:

17 Nisan-27 Mayıs arasında Mars-Yay burcunda gerileyecek. Bu süreç gölgeli günlerini de hesaba katarsak, 10 Nisan itibariyle etkili olmaya başladı. İç dünyamızda hedeflerimizi, planlarımızı, arzularımızı, isteklerimizi gözden geçiriyoruz. Bu insanın, geçmişinde yaşadıkları ile bugünü karşılaştırması ve geleceğini merkez alarak kendine yeni hedefler belirlemesinde şeklinde değerlendirildiğinde oldukça faydalıdır. Yapılan tespitler oldukça işe yarar ve insanın ideallerini yeniden belirlemesi, yolunu çizmesini sağlar. Kendi kendisini kısıtlamak yerine, sosyal yaşamını gözden geçirir ve farklı bir bakış açısıyla kendini yeniden onarır. Mücadeleler, türlü zorluklar, badirelerden geçen insan bazen nasıl da yoruluyor, nasıl da hayattan uzaklaşıyor. Oysaki bütün bunlar tekrar yaşama dönmesi için sinyallerdir. Pes etmek değil, kendimize yeni bir pencereden bakmak vaktidir. Kendimizden şüphe etmek değil, kendimize yatırım yapma zamanıdır. Bu yatırım, moral değerlerimizin yükselmesi için şarttır. Zaten bu süreçte iç dünyamızda olan bitenler de, bu yeniliğin, bu kendine yeniden bakmanın, hayatı düzenlemenin uyarılarıdır. Bu uyarıları fark eden kişi, zaten yaşama tutunması gerektiğini bilir.

 

18-24 Nisan arası:

19 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkez enerjimizi yönlendireceğimiz alan huzurlu bir yaşam olmalı ve bunun için gerekenleri tespit etmeliyiz. Bedenimizi, ruhumuzu dinlendiren, hoşluk yaratan, kaliteyi, güvenceyi hayatımızda tesis eden ilişkileri tercih etmeliyiz. Bizi yoran, boğan, zorlayan, e. Bizi yoran, boğan, zorlayan, enerjimizi azaltan ne varsa onları geride bırakmalıyız. Hayatın tadını varmanın yollarını bulma vaktidir. Daha sakin ancak daha huzurlu olanın peşinden gitmeliyiz. Sağlıklı yaşamın önemi kendini bu dönemde bir hayli hissettirir. Biz de güzelliğimiz, bakımımız, kendimizi iyi hissetmemiz için elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince kararlar alırız. Nisan ayı geri hareket ve Boğa burcundaki geçişler nedeniyle zaten bu konuların içsel anlamda gözden geçirilmesi ve tespitlerde bulunulması için gayet yararlıdır. Buna önem vermeyenlerin uyarılarla karşılaştıklarında görmezden gelmeleri mümkün olmaz.

Sevgili Oğlaklar, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, çevrenizdeki kişilerin taleplerine, sizden beklentilerine destek verdiğiniz ve ilişkilerinizi mercek altına aldığınız vakittir. Her şeyin ardındaki nedenleri öğrenmek, başkaları üzerinde etkin olmak istersiniz. Bazen kendinize ayıracağınız zamgeçirilmesi ve tespitlerde bulunulması için gayet yararlıdır. Buna önem vermeyenlerin uyarılarla karşılaştıklarında görmezden gelmeleri mümkün olmaz.

Sevgili Oğlaklar, 22 Nisan saat 08:24 itibariyle Akrep-Boğa burç düzleminde oluşacak Dolunay, çevrenizdeki kişilerin taleplerine, sizden beklentilerine destek verdiğiniz ve ilişkilerinizi mercek altına aldığınız vakittir. Her şeyin ardındaki nedenleri öğrenmek, başkaları üzerinde etkin olmak istersiniz. Bazen kendinize ayıracağınız zamanı, başkalarına adarsınız. Danışmanlık, mistik faaliyetler, araştırmalar, için uygundur. Ancak kendinizi de özel anlamda ihmal etmeyiniz. Eğer yalnız kalmak, biraz kafanızı dinlemek istiyorsanız bunu mutlaka yapınız. Bu Dolunay, geçtiğimiz iki hafta önce verilmiş kararların gözden geçirilmesi, yarım kalan işlerin tamamlanması, bir mesele üzerinde düşünülmesi yönünde olumludur. Dışa endeksli olunduğu kadar, kendi içimizi rahatlat sağlar. Yarım kalan ve öncelikli yapılması gereken işinizi bitiriniz.

 

25-30 Nisan arası:

28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Gölgeli günleriyle birlikte 21 Nisan itibariyle etkili olacak bu süreçte, zihnimizde huzurlu bir yaşam arzusu iyice belirlemeye başlar. Geçmişin acıtıcı, yorucu tecrübelerini geride bırakıp şimdi kendimizi ve geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa edebilmenin yollarını arayacağız. Maddi güvencemiz tabii ki önemli. Çünkü hayatın güzelliklerinin keyfine varabilmek için paraya ihtiyaç var. Ancak her şey de paraya bağlanmamalı. İnsan hobiler edinebilir, sevdikleriyle bir araya gelebilir, doğada yürüyüşler yaparak, temiz hava ve sağlıklı beslenmeyi önemseyerek  kendi için molalar yaratabilmelidir. Zihnimizi, bedenimizi güçlendiren aktiviteler geri hareket esnasında gayet faydalıdır. Kişi nefes almaya başlar, canlanır, tazelenir. Bu süreçte aşk hayatımızı ciddi anlamda gözden geçiririz. Giden bir sevgili tekrar dönebilir. Sorunlarımıza yeni çareler bulunabilir. İçe yönelen kişi, kendini yeniden keşfedebilir. Karşımıza yeni biri çıktığında onun hakkında yapacağımız gözlemler, geri hareket sonrasında net bir değerlendirmede bulunmamızı sağlayabilir.

30 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu Oğlaklar gibi sağlamcı burç mensupları için rahatlatıcı, ilişkilerinde huzuru temel almanızı, güven ve uzun vadeli olana yönelmesinde destekleyici bir geçiştir. Nisan ayı geri hareket ve Boğa burcundaki geçişler nedeniyle genel olarak maddi güvenceyi ve ideallerimizi belirleme anlamında önem taşıyor. Ay sonuna yaklaşırken bir çoğumuz yolumuzu, kendimizi, zihnimizi, bedenimizi gözden geçirdik. Uyarılarla karşılaştık, yavaşladık belki,  ancak neyin ne olması gerektiğini, neye ihtiyacımız olduğunu belirlemeye hala devam ediyoruz. Venüs-Boğa geçişi, kazandırıcı olana yönelmek derken, sadece parayla ilişkilendirilmemeli. Huzur olgusu insandan insana tanımlansa da, bir gerçek var ki, hepimiz bunun peşindeyiz. Hani bir yerlerde satılsa, almak için sıraya girerdik. Venüs de bunu işaret ediyor. Neden huzursuz oluyoruz, buna sebep olan kaynaklar nedir bunları Merkür-Boğa geçişiyle içsel anlamda tespit ederken, Venüsün güçlü tesiriyle inşa edebiliyoruz.

 

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler        : 1-4-5-8-9-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
6-7-13-20-21
Aşkta En Şanslı Günler                   :
8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
2-3-30

Yeniay : 1-2-27-28-29
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla