Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Oğlak

(22 Aralık - 19 Ocak)
Oğlak
Gezegeni : Satürn
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Yeşil, kahverengi
Uğurlu Sayısı : 2, 8
Uğurlu Taş : Lâl
Uğurlu Gün : Cumartesi

OĞLAK BURCU TEMMUZ  AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Merkür, gölgeli günleri de dahil olmak üzere 7 Temmuz tarihinden itibaren geri hareketini sonlandıracaktır. Haziran'ın 3 haftası boyunca durup beklemiş olabiliriz, şimdi bu konularda daha rahat ve etkili pozisyondayız. Bunları yürürlüğe koyabiliriz. Üzerinde çalıştığımız projelerimizi kişilere sunabiliriz. İş ortamıyla ilgili konularda daha akıllıca kararlar verebiliriz.

12 Temmuz tarihinde burcunuzda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay hem ilişki hem de kişisel kararlarımız yönünde etkilidir. Sorumluluklar, yükümlülükler, üzerimizde baskın olan meselelerin net olarak görülmesi anlamında kıymet taşımaktadır. İlişki meselelerinde duygusal düşünüyoruz. Yalnızsak ilişkiler anlamında ne gibi kararlar vermek istediğimizi gözden geçiririz. Dolunay bir sonuç gibi gözükse de genel olarak kişinin meseleler üzerinde geldiği son noktayı belirlemesi açısından da önemlidir. Bu dolunayda mesleki hayat ve toplumsal ilişkiler üzerinde de duracağız.

13 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda düz seyirle ilerlemektedir. Böylece ilişkileri olanlar partnerleriyle aralarındaki iletişim faktörünü öne sürmektedir. Partneri biraz daha anlamak ve dinlemek gerekebilir. Burada biraz daha toleranslı davranalım. İş hayatımızla ilgili konularda da iş ortaklıklarına bakılmalıdır. Çalışma hayatında bir takım düzenlemeler söz konusuysa, kazançlar ve iş ortamları yönündne değerlendirilmelidir. Yeni ilişkiye başlayanlar ise karşılarındaki partnerleri gözden geçireceklerdir.

16 Temmuz tarihinde Jüpiter Aslan burcunda seyrine başlıyor. Bu etki önümüzdeki süreçte, iç dünyamızda sürekli kendi başımıza halletmeye çalıştığımız meseleler için birilerinin bize destek olmasını sağlayabilir. Sosyal ilişkilerimizde birlik ve bütünlük duygusu içerisinde hareket etmeliyiz. İlişkilerimizde toleranslı davranmaya açık olmamız gerekiyor. Maddi açıdan, bütçeyi geçmeyecek yatırımlara yönelmek gerekmektedir.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda seyrine başlıyor. 27 Temmuz tarihinde de yine Aslan burcunda yeni ay oluşacaktır. Yatırım düşünülüyorsa bu yeni ayda bütçe gözden geçirilmelidir. İlişkilerin niteliği ele alınmalıdır. Kendinizi biraz daha rahatlatmaya, sakinleştirmeye ve karamsarlıktan kurtarmaya açmalısınız.

26 Temmuz tarihinde Mars sosyal ilişkiler evinde etkili olacak ve Akrep burcunda ilerleyecektir. Özellikle Aralık başından beri mesleki anlamda zorlanan Oğlaklar, bu dönemde hedeflerini belirleyecek ve gücü artacaktır. Hem hedeflerimiz hem de sosyal ilişkilerimiz konusunda ipleri elimize alabiliriz.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-6 Temmuz haftası: Bu hafta ikili ilişkilerde dikkat edilmesi gereken tarih 4 Temmuz. Anlaşmazlık yaşayan çiftlerin birbirleri üzerinde baskı kurması, kendi düşüncelerini kabul ettirmeye çalışması mümkündür. Pluto burcunuzda ilerlediği için, bu baskıyı kurabilecek taraf siz olabilirsiniz. Kutuplaşmalar, birinin öbürünün ne dediğini umursamaması, gücü elinde bulundurmak isteyen kişinin ilişkiyi risk altına alması pek hoş bir günün işaretçisi değil. Kafanıza bir şeyi takmışsanız, böyle bir günde onu çözmeden rahat etmezsiniz. Ancak çözüm yöntemleri her iki kişinin de farklı olunca gerilim kaçınılmazdır.

7-13 Temmuz haftası: 7 Temmuz tarihinde partnerimizin kendi sınırlarını güçlü bir şekilde çizmesi, bizim için beklenmedik bir durum olabilir. Buna tepki gösteririz. İlişkinin bir ortaklık olduğunu hatırlatırız. 8 Temmuz tarihinde partnerimiz kendisiyle alakalı meselelerini bizimle paylaşması gerektiğini düşüneceğiz.  12 Temmuz tarihindeki Dolunay, böyle davranan partnerimizle aramızdaki gerilimin işaretçisidir. 13 Temmuz tarihinde Merkür-Yengeç burcunda ilerleyecek. İletişime açık ancak kendi değerlerini önde tutmak isteyen partnerimizle zaman zaman ters düşebiliriz.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihindeki Venüs-Yengeç burcu geçişi, bir yandan partnerinizle uyumun diğer yandan hassasiyetin işaretçisidir. Bazen nazik ve ilgili davranmasını beklersiniz, kimi zaman da anaç veya babacan tavırlarla size yönelmesini. Sizin de aynı şekilde bu tarz yönelişiniz dönemin olumlu geçmesini sağlar. Bekar Oğlaklar bu dönemde nezaketi ve ılımlı davranışları bir hayli önemserler. Bu tarz insanları kendilerine çekeceklerdir. Ancak partner duygularını pek göstermek taraflısı olmayabilir. Bunu saygı duyun.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde ilişkinizi ilgilendiren her türlü meselede birbirinizi dinlemekte, değer verdiğiniz kriterlerinizi önemsemekte, ortaklaşa hareket etmekte yarar var. Biriniz hassas düşünür veya konuşmak istemez. Böyle durumda illaki benim dediğim dedik tarzında hareket ederseniz sorunlar yaşanır. Bu hafta tümüyle ilişkiler önem taşıyor. Bir yol ayrımı bile diyebiliriz. 24 Temmuzda ılımlı şekilde tekrar bir konuşmakta yarar var. 25 Temmuz tarihinde bir tartışma aranızda yaşanabilir. Aynı gün olumlu bir görünüm var. Demek oluyor ki, eğer problem üzerinde dış etkenler söz konusuysa, el ele vererek aşabilirsiniz. 27 Temmuz tarihinde partneriniz beraberlik hakkında iki hafta boyunca düşünmek isteyecektir. Bu süre içinde tartışmayınız. Yeni başlayacak ilişkilerde ise,  açık ve dürüst biçimde en başından fikirlerinizi, beklentilerinizi konuşunuz.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-6 Temmuz haftası: Geçtiğimiz aydan bu yana etkili olan Merkür geri hareketi sonlanmış bulunuyor. Çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda sizi hayli yoran projeleri şimdi bir daha gözden geçirerek yürürlüğe koyabilirsiniz. Akıllıca düşünerek, insanları ikna ederek her işi başarıyla sonuçlarsınız. Ancak çok fazla iş üzerinde düşünmek yorucu olabilir. İş ortaklığı, sözleşmeler gibi konularda ise, 4 Temmuz tarihinde önemli bir gelişme yaşanabilir.

7-13 Temmuz haftası: Çalışma hayatımızda hem iletişimi önde tutup, etrafımızdaki insanlarla bağlantılar kurmalıyız hem de yenilikler düşünmeliyiz. 13 Temmuz tarihinde hangi yana dağılacağımızı bilemeyiz. Bir yandan insanlarla paylaşımda bulunmak diğer yandan sadece başkalarını memnun etme çabası bizi yorabilir.

14-20 Temmuz haftası:14 Temmuz tarihindeki görünüm, kariyer konularında bir yandan hırslı diğer taraftan uyumlu bir şekilde çalışmanın faydalı olacağını gösteriyor. Sorumluluklarımız veya konum gereği bazen uyumlu olmayabiliriz veya hırslı davranmayız. Oysaki ilk ifade ettiğim şekilde ayarımızı yaparsak gelişim anlamında kazanan biz oluruz. 19 Temmuz tarihi bu anlamda önemlidir. Çalışma hayatımızla ilgili konularda hem akıllı hem de gereksiz duygusallıklardan kaçınarak ortak fikir ve projelerde başarılı işler çıkarabiliriz.

21-27 Temmuz haftası: Bu hafta iş sözleşmelerimiz, ortaklaşa işler, projeler üzerinde duracağız. Biz kendi fikrimizi ve düşündüklerimizi ortaya koyarken, otoriteler de isteklerini ve şartlarını sunacaklar. Karşılıklı dayanışma önemli. Yeni işler, ortaklıklar veya teklifler karşınıza çıkabilir. 24 Temmuz tarih bu anlamda olumludur. Ancak mevcut işinizden daha az bir getirisi varsa, sırf değişimde bulunmak ne derece akıllı olur, bir düşünelim. 25 Temmuz tarihi bu anlamda önemli. Kendinizi sağlama almak isteyeceksiniz. Şu andaki işinizde mali kazanç sizin çok önemli. O yüzden de yetersiz gelir nedeniyle bazen pek istekli çalışmıyorsunuz. 26 Temmuz tarihinde güçleniyorsunuz. Hedefe varma ve kazanma hırsınız yükseliyor.

 

PARA

 

1-6 Temmuz haftası: Maddi konularda 4 Temmuz tarihinde bir ortaklığın, bir ilişkinin, bir davanın sonuçlanması mümkündür. Yeni bir iş sözleşmesi yapabilirsiniz veya eski sözleşmenizi iptal edebilirsiniz. Bu değişimlerin tümü bir dönüşüm ve yeniliğin işaretçisidir.

7-13 Temmuz haftası: Şu andaki maddi koşullarımız bizi duyarlı yapıyor. Borçlarımız varsa, bunlardan bir an önce kurtulmamız gerekiyor. Bu hafta paramızı idareli kullanmak durumundayız.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda seyrine başlayacak. Bu dönemde bir yandan büyümek, gelişmek, arzularımıza kavuşmak amaçlı düşünürken, diğer yandan başkalarıyla bölüşmeyi de bileceğiz. Tevazu içinde hareket ettiğimizde rızkımız bollaşır. Ummadığımız yerlerden destek gelir. Bir mirastan hissenize pay düşer,  eş veya farklı bir yoldan destek gelir, yeteneklerimiz sayesinde gelir elde ederiz. Ancak dediğim gibi dozunu, yerini, bölüşmeyi, kendimizi aşmayı, ortak hareket etmeyi bilmek lazım.

21-27 Temmuz haftası: Bu hafta birçok meselenin özünde maddiyat önem arz ediyor. 22 Temmuz tarihinde maddi konularda bencil davranmamak, size destek veren veya bir şekilde yardımcı olan kişilerle ilişkinizde bencil yaklaşımlardan uzak durmak yararlı olur. 24 Temmuz tarihinde elinize toplu bir para geçebilir. Bu miras veya bir paranın size nakli şeklinde olabilir. Beklenmedik bir yardımı da işaret edebilir.

 

TEMMUZ  Ayı Astroloji Takviminiz

 

Pozitif Enerjili Günler                           : 2-3-7-8-11-12-15-16-20-29-30

Zayıf Enerjili Günler                                         : 5-6-17-18-24-25

Aşkta En Şanslı Günler                        : 20

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 13-14

Yeniay : 11-12-13

(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 24-25-26

(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

Temmuz ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN