Oğlak

(22 Aralık - 19 Ocak)
Oğlak
Gezegeni : Satürn
Grup : Toprak
Uğurlu Rengi : Yeşil, kahverengi
Uğurlu Sayısı : 2, 8
Uğurlu Taş : Lâl
Uğurlu Gün : Cumartesi
{"burc_id":"10","burc_ad":"O\u011flak","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ

 

Sevgili Oğlaklar, 4 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda bir Yeniay doğacak. Bu Yeniay, ilişkinizi merkez haline getiriyor. sahiplenilme, güvence, ilişkilerde sahiplenilme ihtiyacı duyabilirsiniz, hassasiyet gösterebilirsiniz. İlişkinin seyrini inceleyebilirsiniz.

12-14 Temmuz tarihlerinde peş peşe Venüs ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlıyor. Sizin için finansal konularda tek başına hareket etmenin işaretçisi olabilir. Yatırım, planlama gibi konularda dikkatli olup ihtiyaçlarınızı gözden geçirmelisiniz.

20 Temmuz tarihinde burcunuzda Dolunay oluşacak. Ayaklarınızı sağlam bir şekilde yere basıp basmadığınızı sorgulayacaksınız. İlişkinizi ve hayatınızı gözden geçireceksiniz.

22 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda olacak. İlişkiler ve paylaşım konuları bu hareketle gündeme gelecek. Borçları temizleme ya da iktisatlı gitme konusunda etkili olacak.

30 Temmuz tarihinde, Merkür-Başak geçişi gerçekleşecek. Gerçekleri net olarak ayrıştırıp incelemek için sizin adınıza bir fırsat. Bu noktada başlayarak işinizi başarılı biri şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE TEMMUZ AYI

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Oğlaklar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, ilişki meselelerinde duyarlı, sevecen, sezgili ve güvence temelli düşünmenin göstergesidir. Bu doğrultuda karar vereceğiz. Tabii ki ilişkimizin şu anki durumu önemli. Eğer mutlu isek, bu Yeniay, geleceğe dönük, sağlam ve ciddi niyetli hareket edeceğimizi gösteriyor. Partnerimizin de düşüncesi bu doğrultuda. Evlilik kararı almak mümkün. Bazı sorunlu çiftler ise, bu Yeniayda yukarıda saydığım olguları önemseyecekler. Buna göre karar vereceklerdir. Yeniayın görünümleri durumu netleştirmemizde yardımcıdır. Ay-Merkür kavuşumu, geçmiş bir ilişki veya kısa süre önce bitmiş bir aşkı canlandırır. Ne de olsa, tanıdığınız alıştığınız biri diyerek, yalnızlık duygusuyla tekrar bir araya gelmeyi düşünebilirsiniz. Bu yönde konuşmalar yapılabilir. Tabii ki yaşanılanları unutmayalım. Ona göre karar verelim. Ay-Neptün kavuşumu, geçmişi özletir, maziyi canlandırır, ilişkide bir tarafın fazla duyarlı düşünmesini sağlar. Ancak bu duyarlılık, fazla hassasiyet nedeniyle gereksiz meseleler üzerinde durmaya da yol açar. Dikkat edelim. Ay-Kuzey düğüm görünümü, tabii ki bu Yeniayda ilişkiyi analiz edelim. Gerçekçi ve mantıklı olalım. Ay-Pluto karşıtlığı, aranızda tartışmalara yol açabilir. Biriniz başka diğeri başka düşünür. Ortaklaşa düşünmek zor olur. Böyle durumlarda sözler pek hoş olmaz. Bir daha duruma bakalım. Ay-Jüpiter görünümü, meseleleri aklımız başımızda, olgun, mantıklı şekilde gözden geçirmenin yararlı olacağını vurguluyor.

 

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz- 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. Maddi anlamda kazandırıcı ortaklıklara ve işlere ağırlık verebilirsiniz. Kimlerle bağlantı kuracağınızı tespit etmek ve buna göre ilişkilerinizi düzenlemek akıllıca olur. Belki çıkarcılık gibi durabilir. Ancak benim söz ettiğim, işinizi bilmek halidir.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz.  Para hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde,  ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. En iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Eğer ilişkinizde bir sorun varsa birbirinize karşı dürüst bir şekilde konuşunuz. Yeni ilişkiye başlayanlar, en başından her şeyin açık bir dille ifade edilmesinde, kibirden uzak durulmasında, egosantrik hareketlerden kaçınılmasında yarar var.

 

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Oğlaklar, 20 Temmuz saat 01:57 de, burcunuzda oluşacak Dolunay, bizi ciddiyete davet ediyor. İlişki meselelerinde son bir aydır fazlasıyla duyarlı, sahiplenici ve koruyucu tarzda hareket etmektesiniz. Partnerinizin sorunlarında yanında olmaya çalıştınız. Ona güven vermek için gayret ettiniz. Ancak şimdi kendinize ait sorumlulukların da farkında olmanız gerekiyor. Kimi oğlaklar bu Dolunayda sorunları ciddi manada ele alarak kontrolü sağlayacaklar. Buna göre karar verecekler. Bazı Oğlaklar artık pasif bir partner istemiyorlar. Fazla duygusal ancak ortaya bir şey koyamayan bir kişiyle olmaktan yana değiller. Çünkü yoruldular. Tek başıma olurum daha iyi veya ona göre bir tercihte bulunurum diyebilirsiniz. Çünkü zaten ihtiyaçlarınız var. Bir de fazladan kendime yük getiremem dersiniz. Dolunayın ardından Ay-Kova burcunda ilerleyecek. Bu sizin maddi-manevi değer ölçünüz gereği olan konularda özgür hareket etmek isteğinizdir. Hakikaten fayda sağlayacak farklı düşünmenizde etkin olacaktır. Venüs-Satürn görünümü, güne damgasını vuracak bir başka etkidir. İlişki, parasal konular, borçlar, cinsellik gibi geniş alanda birçok noktanın farkına varmanızı sağlar. Motivasyon gücünüz biraz düşüktür. Kendinizi toparlamaya ihtiyacınız var. Yeniden bazı durumları, içinize yönelip ölçüp tartacaksınız. Gücünüzü azaltan değil, bilakis yükseltecek, sizin değerinizi ilişki içinde anlayıp onun gereklerini yapacak bir insana, böyle beraberliğe önem vermektesiniz.

22 Temmuz saat 12:30 - 22 Ağustos saat 19:38 tarihleri arasında Aslan burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemini genel anlamıyla ele aldığımızda, finansal iş ortaklıkları, gelir sağlayan destekler yönünde olumlu buluyorum. Ancak dikkat edilmesi gereken yönleri de var. Dediğim dedik tarzda hareket etmemek, ilişkide esnek davranmayı da bilmek lazım. Finansal konularda kazanç ve kayıp şeklinde değerlendirme yapmak, yatırımlar yönünde faydalıdır. Şuradan şu gelir veya şöyle bir yatırımda bulunulursa bana getirisi ne olur diye bir bakmak lazım.

 

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişle beraber hem bilgilenme hem de bildiklerimizin işe yarar olmasına dikkat etme sürecimiz başlıyor. Bu iş ve özel ilişkilerimizde de bu yönde gelişebilir. Öylesine konuşmamak için, konuşacağımız konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırız. Çevremizdeki insanlar da, bizim neyi ne kadar öğrendiğimizi, bildiğimizi test ederler. Çünkü bu geçiş hepimiz için gerekli ile gereksizlerin ayrılma vaktidir. O zaman doğru bilgi ile bir işe yaramayan, boş sözlerin etrafta dolaştığı zaman değildir. Bizim de buna fazlasıyla önem verdiğimiz süreçtir. Eğitimden, iş hayatına, farklı bir yere yerleşim, araştırma ve keşifler için, bütünden ziyade, detaylara önem verilerek analizde bulunma vaktidir.

 

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler        : 8-9-13-14-18-19-23-27
Zayıf Enerjili Günler                       :
4-11-12-25-31
Aşkta En Şanslı Günler                   :
27
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
20-21

Yeniay : 17-18-19-20
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-31
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla