Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Kova

(20 Ocak - 18 Şubat)
Kova
Gezegeni : Uranüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Koyu mavi
Uğurlu Sayısı : 4, 8
Uğurlu Taş : Ametist
Uğurlu Gün : Çarşamba

 

OCAK


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-5 Ocak haftası: İç dünyamızda baskı bir hayli yoğun. Doluya koysak almayan, boşa koysak dolmayan problemlerle uğraşıyoruz. Kafamız birçok şeye takılı olduğu için, kendimizi dışa karşı istediğimiz gibi ifade etmekte zorlanabiliriz. Tutkularımız bizi esir almış durumda. Hislerimiz bir hayli yoğun. Ancak hem kendimize hem de ilişkimizle alakalı konulara toleranslı bakmakta zorlanabiliriz. Özellikle 3 Ocak civarı günlerde, merak ettiğimiz konularda bilgi sahibi olmaya çalışacağız.  Alacağımız haberlere göre, ilişkimizle alakalı kararlar verebiliriz. Fakat benim tavsiyem, sürekli bir şeyleri kafanıza takıp moralinizi bozmamanızdır. Beden ve zihin uyumunuzu gözetiniz. Hemen karar vermeyin, iyice araştırmadan, görmeden söylenenlere inanmayın.

 

6-12 Ocak haftası: Aşk hayatımızla ilgili konularda kendinizi özellikle şu aralar bir hayli baskı altına alınmış hissedebilirsiniz. Keyfini sürmek yerine, kahrını çekmek pek kolay değildir. Bu hafta ve ayın tümünde bu içsel baskı, ilişkide aradığınızı tam olarak bilememek veya aşkı gizli saklı ve platonik tarzda yürütmek gibi sorunlar sizi uğraştırabilir. Hafta sonunda doğru Merkür burcunuzda seyrine başlayacak. Bu en azından, kafanıza uygun şekilde durumları gözden geçirebilirsiniz.

 

13-19 Ocak haftası: Bu hafta dile getirdiğiniz bireysel fikirleriniz, başkalarının hoşuna gitmeyebilir veya siz, bu hafta aşk hayatınızla ilgili konularda birlik ve bütünlük duygusunu yüreğinizde hissetmekte zorlanırsınız. Siz gül dersiniz, hayat size dikenleri de sevmeniz gerektiğini söyler. Hafta ortasındaki Dolunay, kendinize anlamlı gelen veya gelmeyenleri belirlemenizi, aşkın hayatınızdaki yerini bir daha düşünmenizde etkili olacaktır. Hafta sonuna doğru keyifli enerjiler mevcut. En azından şöyle bir dışarıya çıkmak, farklı insanlarla olmak size iyi gelebilir.

 

20-26 Ocak haftası: İlişkinizle ilgili meselelerde kendinizi gayet güçlü ifade edebilirsiniz. Çünkü Güneş burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Beraberliklerin geleceği, aranızdaki birlik ve bütünlüğün niteliğine bağlı. Bu beraberlikte cinsellik, tutku, toplumsal baskı, hırs, gelgitler bir hayli rol oynamakta. Hafta ortasında iletişim ve ilişki anlamında enerjiniz olumlu. Yeni bir tanışma, beraberlikte sorunlar üzerinde konuşmak mümkün. Hafta sonuna doğru yine bir baskı söz konusu.

 

27-31 Ocak haftası: Aşkta hızlı, aktif, kendimizi gayet cesur ifade edebildiğimiz, karşı cins üzerinde etkili olacağımız haftaya adım atıyoruz. Yeni tanışmalar, aşkta öne çıkma, parlaklık, bireysellik bir hayli yüksek. Yeniay burcunuzda oluşuyor. Bu da ayrı bir güzellik tabii ki… Hafta sonuna doğru, Venüs geri hareketi bitiyor. Belki yine bazı sıkıntılarımız, baskı, kısıtlanmalar hissedebiliriz. Ancak bahsettiğim enerjiler, sizi rahatlatacaktır.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-5 Ocak haftası: Kariyer hayatınızla ilgili konularda da etkili olacak Yeniay, mevcut iş durumunuzu veya iş sorunlarınızı ciddi bir şekilde gözden geçirmenizi, iş ortamınızda sorunlarınız varsa özellikle birileri canınızı sıkıyorsa bunları ele almanızı, sağlığınızla yakından ilgilenmenizi,  yaşadığınız bazı olayların sizde bıraktığı etkilerden kurtulmak amacıyla şöyle bir geri çekilerek kendinizi toparlamanın doğru olacağını işaret etmektedir. Hafta ortasında biraz gerilim yaşanabilir. Fiziksel ve ruhsal açıdan hem dış dünya ile irtibat kurmak istersiniz ancak bir yandan da yalnızlığı tercih edersiniz.

 

6-12 Ocak haftası: Hafta ortasında iş konularında içgüdüsel olarak hassas tepkilerde bulunabilirsiniz. Birilerine karşı anlayışlı olmak zorunda kalabilirsiniz. Hoşlandığınız aktivitelerde bulunmak, şöyle bir kendinizi rahatlatmak amacıyla sevdiklerinizle bir araya gelmek size iyi gelebilir. Hafta sonunda iletişim anlamında güçleniyoruz. Fikirlerimizi dış dünyada ifade edebilecek güce kavuşacağız.

 

13-19 Ocak haftası: İş hayatımızla ilgili konularda kararlı ve disiplinli çalışmaya zorlanabiliriz. Uyumlu insanlarla çalışmak, hassas durumda olan kişilere yardımcı olmak, işlerimizin takibini iyi yapmak gerekiyor. Hafta ortasında gerçekleşecek Dolunay, çalışma hayatımızla ilgili meselelerde zorunluluklar bizi bir hayli rahatsız edebilir.

 

20-26 Ocak haftası: Haftanın ortalarına doğru, hem ifade gücümüz hem de yeniliklerde bulunmak, iletişim kurmak, hedeflerimiz üzerinde kararlılık göstermek, girişimler, insan ilişkilerinde gayet başarılıyız. İş başvuruları, görüşmeler için enerjimiz gayet olumlu.

 

27-31 Ocak haftası: Haftaya gayet hızlı ve başarılı adım atıyoruz. Yenilik anlamında işlerde şansımız gayet yüksek olacaktır.

 

PARA

 

1-5 Ocak haftası: Biraz dikkat edeceğiz. Çünkü başkaları mali konularda bizi zor durumda bırakabilir. İş hayatından beklediğimiz gelir veya bize söz verilenler yerine gelmediği için canımız sıkılır. İşimizi yetersiz bulabiliriz. Kazanç anlamındaki getirilerde düzensizlik bizi rahatsız edebilir.

 

6-12 Ocak haftası: Bu hafta, maddi kazanç elde etmek amacıyla yapılan girişimlerin arzu ettiğimiz şekilde gelişmesi kolay olmaz. Bizim de motivasyon ve güven duygumuz düşük olabilir. Kafamız bir şeylere takılıdır. Para konusunda yanlış yapabiliriz veya girişimlerimiz bir takım nedenlerle ertelenebilir. Buna göre bu haftayı dikkatlice ve kendi akışında geçirmekte yarar var.

 

13-19 Ocak haftası: Haftanın başında gayet önemli bir görünüm meydana gelecek. Bu görünüm, mali konularda ve iş anlamındaki gelişimin işaretçisidir. Bizim hem parasal konulara bakış açımızı yeniden ele almamızı sağlar hem de kadersel anlamda kendimize bir yön belirlememizde yardımcı olur. Vizyon sahibi olmamızı, farkındalık gücü kazanmamızı ve bu iki kıymetli olgu sayesinde maddi ve toplumsal alemde varlığımızı kanıtlamamızda rehberimiz olur.

20-26 Ocak haftası: Hafta ortasında olumlu bir enerjimiz var. Mali anlamda desteklenebiliriz. Girişimde bulunarak para kazanabiliriz. Sıkıntılarımızı aşabileceğimiz fırsatlarla karşılaşabiliriz. Hafta sonuna doğru, başkalarından beklediğimiz mali anlamdaki desteği görmemiz mümkün olmayabilir.

 

27-31 Ocak haftası: Merkür bu hafta Balık burcunda ilerleyecek. Bu burçta oldukça zayıf enerjiler sunduğu için, mali konularda gözümüzü dört açalım.

 

 

ŞUBAT


AŞK VE İLİŞKİLER

 

3-9 Şubat haftası: Haftanın en etkili görünümü 3 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Aşkta açık ve net bir şekilde davranmaktan hoşlandığınızın işaretçisidir. Değerleriniz, gelecekle alakalı konular hafta boyunca bir hayli önemli. O nedenle hiç kimsenin sizi hafife almasını, güzel sözlerle baştan çıkarmasını istemezsiniz. Aşırı süslü konuşmalar veya gerçekçi olmayan vaatleri ciddiye almazsınız.

 

10-16 Şubat haftası: Bu haftanın en önemli görünümü, ilişki evinizde oluşacak Dolunay, partnerinizle birbirinize karşı mantıklı yaklaşımlarda bulunmanın, egosal davranarak, birbirinizi kırmamanız gerektiğinin işaretçisidir. Özellikle partnerin bu konuda çok özenli davranması gerekecek. Beraberliğin sağlıksız yürümemesi için bu şarttır. Eğer sorunlarınız varsa, bu dolunay bunları ortaya çıkartıcıdır.

 

17-23 Şubat haftası: Bu hafta aşkta bireysel çıkışlarda bulunabiliriz. Benim düşüncelerim önemli şeklinde açıklamalar yapabiliriz. Birçok konu kafamıza takılabilir. Görüşlerimizi kabul ettirmek isteyebiliriz. Ne tepki vereceğimiz pek belli olmaz. Çünkü prensiplerimizden kimse için ödün veremeyiz. Merkür geri hareketi nedeniyle geçmişte yaşanmış mevzular üzerinde daha fazla durabiliriz.

 

24-28 Şubat haftası: Sınırlamalar, ciddiyet ve baskı, tatmin olmama, ilişkide güvensizlik hissetme gibi unsurların etkinliği can sıkıcı olabilir. Hafta sonu Merkür burcunuzda düz harekete geçecek. Aşkta hızlanma, canlılık, sosyal iletişim bağlantıları, arkadaşça paylaşımlar etkili olmaya başlıyor.

 

İŞ VE KARİYER

 

3-9 Şubat haftası: İş hayatınızla ilgili konularda yeteneklerinizi değerlendirmek, bir de özgürce fikirlerinizi ifade edebileceğiniz, tam olarak istediğim buydu diyebileceğiniz bir konum veya arayıştasınız. Ancak başkalarıyla iş ortamında mutlaka ilişkilere dikkate etmek gerekiyor. Bir de hepsinden önemlisi, her şeyi sadece kendi bakış açınıza göre değerlendirmemeniz. Çünkü gelişmek istiyorsak ve amacımız zirveye çıkmaksa takıntılı olmamak, esnek düşünmeyi bilmekte yarar var. Yoksa daha fazla dirençle karşılaşabiliriz.

 

10-16 Şubat haftası: İş anlamında bir hayli etkili haftaya adım atacaksınız. Üzerinizde bir hayli baskı oluşabilir. İş sözleşmeleri, çalışma koşullarının gözden geçirilmesi gerekecek. Özellikle Dolunay kişisel anlamda kararlar almanızda etkili olabilir. Kendinizi baskı altında hissettiğiniz için, farklı iş arayışları söz konusu olabilir. Otoriteler, kendi fikirlerini kabul etmenizi isteyebilirler. İş sözleşmeleri gözden geçecektir. Merkür geri hareketi nedeniyle lütfen dikkatli olunuz. Alternatifiniz yoksa mevcut işinizden ayrılmayınız.

 

17-23 Şubat haftası: Kariyer hayatınız  ve kişisel anlamdaki durumunuzu, kararlarınızı, izleyeceğiniz yolu, görev ve sorumluluklarınızı, başkalarıyla olan her türlü iş ve özel bağlantılarınızı lütfen gözden geçiriniz. Merkür burcunuz üzerinde geri hareketini sürdürürken sizin de şöyle bir analizde bulunmanızda yarar var.

 

24-28 Şubat haftası: İş hayatında yine bir takım sıkıntılar gözlemlenebilir. Özellikle bu hafta çok önemli bir görünüm meydana gelecek. 26 Şubat tarihi itibariyle, çalışma hayatınızı ilgilendiren tüm konularda dürtüsel tavırlardan uzak durulması gerekiyor. Bir taraftan özgür olmak, hiçbir baskı altında kalmak istemeyeceğiz, diğer taraftan çok iyi düşünmemiz gerekiyor.

 

PARA

 

3-9 Şubat haftası: Bu hafta parasal konular üzerinde bir hayli duracağız. İşimizden elde ettiğimiz gelirde problem yaşıyorsak iş yerimizle görüşmek, durumun iyileştirilmesini talep edebiliriz. Eğer bu sağlanmayacaksa, yeni iş arayışında bulunmak isteyebiliriz. Ancak işimiz pek kolay değil. Maddi meseleler üzerinde Merkür geri hareketi bizi biraz zorlayacak. O nedenle hesabımızı mutlaka iyi yapalım.

 

10-16 Şubat haftası: Merkür geri hareketi hafta başında bir hayli etkili. Mali konularda durgunluk, hesap hataları, yanılgılara sebebiyet verebilir. Çok fazla şey umarız ancak karşılığını göremeyiz. İş durumumuz gayet önemli. Çünkü gelir anlamında önümüzü görebilmek için önce bu alanda kendimizi güvende hissetmek isteyeceğiz. Hafta sonuna doğru, mali anlamda en azından görüşmeler anlamında bir hareketlilik görülür.  Bunlar ay sonuna doğru belirginlik kazanır.

 

17-23 Şubat haftası: Maddi konularda yine dikkatli olmamız gereken bir haftaya adım atıyoruz. Görüştüğümüz ve bağlantımız olan kişilere tam anlamıyla güvenmeden önce çok iyi düşünmek lazım. Gerçekçi olmamız gerekiyor. Mesleği mistik, sanatsal, edebiyatla ilgili olanlar için hafta sonunda maddi konularda rahatlatıcı etkiler söz konusu.

 

24-28 Şubat haftası: 26 Şubat tarihinde gayet önemli bir görünüm meydana gelecek. Hem iş durumumuz hem finansal konularda durumumuza bakacağız. Bu tarihte bir dönüşüm, değişim söz konusu. Başka bir işe yönelme, çevre değişimi, ilerisi adına farklı bir yolun karşımıza çıkması mümkündür. Hafta sonunda Merkür burcunuzda düz harekete geçecek. Biz de zihinsel anlamda hareketlenmeye, yenilikçi düşünmeye, akıllıca önümüze bakmaya, düşündüklerimizi öne sürmeye başlayacağız.

 

 

MART


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-2 Mart arası: Mars geri harekete geçiyor. Bu durum Mayıs ayının ilk üç haftasına kadar etkili olacak. Sizler bu süreçte eğitime, bilgilenmeye mutlaka önem veriniz. Bu molada edineceğiniz bilgiler daha sonra işinize yarayacaktır. İnsanlarla ilişkinizi gözden geçiriniz ve çatışmak, benim dediğim doğru demek için gücünüzü boş yere tüketmeyiniz. Yabancı ülkelerle alakalı her türlü meseleyi çok iyi gözlemleyiniz. Yeteneklerinizi gözden geçirerek, kendinizi geliştiriniz. Akademik uzmanlık, ortaklık ilişkileri, yüksek eğitimle alakalı konularda sıkı çalışınız.

 

3-9 Mart haftası: Bu hafta Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Hazırlanın sevgili Kovalar, sosyal faaliyetler, ilişkiler, arkadaşlıklar, fiziksel çekicilik, özgürlük ve orijinalliğin temsilcisi olan sizler için aktif günler başlıyor. Size aşık olmak, sizinle olmak apayrı bir zevk. Bunun herkes farkına varacak. Fantezilerin güçlendiği bu dönemde, gözler üzerinizde olacak.

 

10-16 Mart haftası: Hafta içinde önemli bir görünüm var. Bu enerji, daha önce görüştüğümüz ve ilişkide bulunduğumuz kişiyle tekrar bazı noktalar üzerinde konuşmamızı gerektiriyor. Bir yolculuğa çıkabilir, bu durumu aydınlatmak isteyebiliriz. Fakat bu görüşmeler devam edeceğe benziyor. İlişkinin yerli yerine oturması için sabırlı olmalıyız.

 

17-23 Mart haftası: Hafta arasında sizin için olumlu bir görünüm var. Burcunuzda ilerleyen Venüs, sizi yeni biriyle tanışmanızda destekleyicidir. Gözleriniz üzerinize çevrilmesini sağlayabilir. Özgür aşklar, iletişimde kendinize güven, güzellik ve karizmatik bir görünüm, karşınıza çıkan fırsatlar olarak, bu görünümün güçlü desteğinden yararlanabilirsiniz.

 

24-30 Mart haftası: Bu hafta yeniliklere, güzel ortamlarda bulunmaya, cinsel anlamda kendimizi mutlu etmeye çalışacağız. Kısa yolculuklar yine olumlu gözüküyor. Sevdiğimizle birlikte olacağımız bir plan yapabiliriz. Yeniay-Koç burcunda gerçekleşecek. Böylece hem iletişimsel açıdan enerjimiz yüksek hem de farklı bir şeyler yapmak arzumuz bir hayli fazla. Yakın çevremizde değişiklikler, yeni yerler keşfetmek, cesur bir şekilde kendimizi ifade etmek isteyeceğiz.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-2 Mart arası: İş amaçlı girişimleriniz için sabırlı olmanız gerekiyor. Karşınıza çıkabilecek tekliflerin doğruluğu veya size olabilecek fayda ve zararlarını mutlaka gözden geçiriniz. Güveninizi sarsabilecek kişiler nedeniyle biraz sıkılabilirsiniz.

 

3-9 Mart haftası: Hafta sonuna doğru iş konularında biraz sıkılabiliriz. Gelişmek, yeteneklerinizi mutlaka bir alanda göstermek için çaba sarf edeceksiniz. İş ilişkilerinde zorlanma yaşanabilir. Sınırını bilmeyen kişiler sizi bir hayli sinirlendirebilir. Sakin olmamızda yarar var. Gelişim yolunuz işiniz ve toplumsal ilişkileriniz. Sizi baskı altına almaya çalışacaklar. Ancak Venüs burcunuzda ilerliyor. Bunlarla baş edebilecek gücünüz var.

 

10-16 Mart haftası: İş hayatımızı ilgilendiren her konuda düşüncelerimizi çekinmeden söylemek, uygulamak istediklerimizi kabul ettirmekten yanayız. Ancak patron konumundaki kişiler veya iş için görüştüğümüz insanlarla esnek tarzda, akıllıca irtibatta bulunmalıyız. Onlar bizim gibi düşünmeyebilir. Ayarlamayı iyi yapalım.

 

17-23 Mart haftası: Bu hafta iş hayatımızla ilgili konularda hem bize gerekli olan miktarı hem de iş koşullarımızı bir daha ele almakta yarar var. Daha önce görüştüğümüz kişilerle tekrar bir araya gelebilir, şartlara göre yapacaklarımızı tespit ederiz. Ancak çok dikkatli olalım, dağınık şekilde hareket etmeyelim. Ne yaptığımızı bilirsek, bizi yanıltmalarına izin vermemiş oluruz. Öğrenme gelişim, büyüme, farklı insanlarla tanışma ve kendimizi geliştirme anlamında Kuzey düğüm-Terazi geçişi bu hafta devreye giriyor. Hafta içinde Güneş-Koç burcunda bildiklerimizi gösterme, cesur hareket etme ve kararlar alma,  kendimize güven anlamında destek veriyor.

 

24-30 Mart haftası: Girişimde bulunma ve bağlantılarda bulunma ve uzmanlık alanımızla ilgili yeteneklerimizi ifade etme yönünde olumlu enerjilere sahibiz. Ancak bizim asıl isteğimiz kariyer anlamında yükselmek. Bu açıdan bir hayli mücadele veriyoruz. Dış şartlar ve bize sunulan imkanlar, önümüze çıkan fırsatlar bizim istediğimiz anlamda olmadığı için, mevcut duruma katlanmak zorundayız. Özgür çalışmaktan yanayız.

 

PARA

 

1-2 Mart arası: Hafta başında,  parasal konularda güvence durumumuzu, hesabımızı bilerek, iş hayatımızdan elde ettiğimiz gelirler çerçevesinde bütçemize uygun şekilde hareket etmeyi unutmayalım. Ayrıca eğer işimizden elde ettiğimiz gelir yeterli değilse, neler yapabiliriz, bunlar üzerinde duralım. Kazanç evinizde oluşacak Yeniay, parasal açıdan hesabınızı bilmenin de işaretçisidir. İpin ucunu kaçırmamakta yarar var. Bazen kendinizi frenlemekte zorlanan ve bu yüzden açıklar veren, sonra da pişman olan birisiyseniz, bu yeniayda mutlaka alışkanlıklarınızı gözden geçiriniz. Yatırım konularında uzmanlara danışınız. Eğer bir borcunuz veya birinden alacağınız varsa bunları da gözden geçirerek gerekeni yapınız. Yaratıcı fikirler, soyut çalışmalar, sanatsal ve mistik konulardan para kazanabilirsiniz.

 

3-9 Mart haftası: Hafta başında lütfen parasal konularda dikkatli olunuz. Kimseye güvenmeyiniz. Paranıza sahip çıkınız. Güvencenizi ve güvenliğinizi önemseyiniz.

 

10-16 Mart haftası: Parasal konularda etkili olacak Dolunay, çok dikkatli hesaplamaları ve hiçbir şeyi hafife almamayı gerektiriyor. Hesabımızı iyi yapalım.  Şu şöyle olur, bu böyle olursa demek yerine, var olan durumu görelim. Ona göre ayarımızı yaparız. İşimizle ilgili parasal konularda mutlaka enine boyuna şartları gözden geçirelim.

 

17-23 Mart haftası: Maddi konularda hesabı bilmek gerekiyor. Eğer mesleki alanımız sanat, mistizm, inanç, şifa, yardımlaşma konularında ise, kurulacak bağlantılar para kazandırabilir. Ancak gelen, geldiği gibi de gidebilir. Merkür-Balık burcunda para hesabımızı iyi yapmalıyız. İş konularındaki görüşmelerde de buna dikkat etmeliyiz.

 

24-30 Mart haftası: Bu hafta mali konular üzerinde önemle duracağız. Parasal kazançlar açısından olumlu enerjilerimiz var. Çeşitli kişilerle bağlantı kurabilir gelir elde edebiliriz. Ek kazanç fırsatlarını değerlendirebiliriz. Hem başkalarına destek oluruz hem de başkalarından fayda sağlayabiliriz. İşimizden elde ettiğimiz gelir pek arzu ettiğimiz gibi değilse de, bu hafta ufak tefek de olsa elimize para geçebilir.  Ancak paramızın kıymetini bilmemizde de yarar var. Olur olmaz harcamalar yapmayalım.

 

 

NİSAN


AŞK ve İLİŞKİLER

 

1-6 Nisan haftası: Aktif çevre ilişkilerinde etkili bir haftaya adım atıyoruz. Yeni insanlarla tanışacağız. İletişimde bulunacağız. Yeni fikirlere açık olacağız. Değişim fikri bizi heyecanlandıracak. İsteklerimizi elde etmek için cesur olacağız. Yeni bilgilere, gelişmelere gözlerimizi çevireceğiz. Aktif hareket ederken gizli dünyamıza çekilerek derinlikli düşünmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Yolculuklar hoşumuza gidecek.

 

7-13 Nisan haftası: Değişik yerleri keşfetmek, görmek isteyeceğiz. Hatta bir yeri ilk gören, ilk keşfeden kişi olmak bizi mutlu edecek. Yakınlarımızla ilginç düşüncelerimizi paylaşacağız. Mars geri harekette olduğu için, bu yolculuklar tekrarlanabilir. Sosyal ilişkilerimizi önemseyeceğiz. Sevdiğimiz kişilerle birlikte olmak bizi mutlu edecektir.

 

14-20 Nisan haftası: Bu hafta gerçekleşecek Ay Tutulması, çevre değişimi, başka bir yere taşınma, bildik çevreye veda ederek farklı bir yere yerleşme, evlenme veya iş amaçlı tayin olma, başka bir şehirde iş kurma, farklılık arzusu, farklı bir şeyler yaşamak isteği, eğitim için yurtdışına gitme gibi geniş bir alanda etkili gözükmektedir. Bu Tutulma gelişim anlamında bir yolun, değişimin, dönüşümün işaretçisi olup, kendinize yeni bir pencereden bakmanız, farkındalık kazanmanızdır. Zorlayabilir, ilk başlarda heyecan yaratabilir. Ancak evrensel anlamda tüm burçlar için olabilecek değişimlerin işaretleri biraz da doğum haritanızda saklıdır.

 

21-27 Nisan haftası: Bu hafta aşkta baskıcı, kendi bildiğinizin doğru olduğunu kabul ettirmeye çalışabilirsiniz. Sevgilinizin sizin görüşlerine, fikirlerine, inandıklarına saygı göstermesini beklersiniz. Böyle olduğunda tutkulu, sevgi dolu, romantik bir kişi haline gelirsiniz. Kararlısınız, ilişkinizi aslında sahipleniyorsunuz. Sizin için değerli olanı koruyacaksınız. Hafta sonuna doğru, güzel bir yemek, karşılıklı sohbet, gözlerden şöyle uzak bir gece için plan yapabilirsiniz.

 

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması yuva alanınızda oluşacak. Değerlerinizi özenip saklama, daha iyi bir hayat sürme, ev içinde huzur, konforlu bir yaşam kurmak niyetindesiniz. Gizli ve özel bir dünya yaratmak ve o evde aşkı, gücü, güveni hissetmekten yana düşüneceksiniz. Sizin için eviniz mabediniz, içinde tüm sırlarınızı sakladığınız özel bir yer. Ne olursa olsun, kimse benim yaşadıklarımı, hissettiklerimi benim kadar anlayamaz düşüncesi hakim olacak. İçe yönelecek ve kendiniz, eviniz, aileniz için güzel dileklerde bulunacaksınız.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-6 Nisan haftası: Bu hafta çevresel ilişkilerden aşk ve ilişkiler bölümünde söz etmiştim. Etkin enerjiler vardı. Bu enerjiler iş hayatımızla ilgili serbest girişimler, özgür işler, çalışmalar anlamında gayet faydalı olabilir. İletişim ve bilgilenme, yeni fikirlere açık olmak, farklı insanlarla tanışmak epeyce faydalı olacaktır. Girişimci düşünmemizi de sağlar.

 

7-13 Nisan haftası: İş anlamında birçoğunuz değişik bir şeyler yapmak, ek bir gelir elde etmek amaçlı düşünebilirsiniz. İş başvurularında güvenli duruş, kendinizi ifade gücünüz tercih edilmesini sağlayacaktır. Merkür Koç burcu seyri bu hafta bize bir hayli cesaret katacak. İşlerimizi çabucak halledebiliriz. 8 Nisan tarihinde biraz dikkatli olalım. Yanlış kararlar vermeyelim. Çabuk olacağız diye, birileriyle tartışmayalım. Yolculuklarda tedbirli olalım. İş bağlantılarında verilmiş sözlere değil elimizde belge olmasına da dikkat edelim.

 

14-20 Nisan haftası: Çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda değişimi işaret eden, Ay Tutulması duygularınızın, bilinçaltınızdaki tüm arzuların, hevesliliğin işaretçisi ve sizin bir şekilde bu değişimlere göre hayatınızı yönlendirmeye olan arzunuz, bastırılamayan isteklerinizdir. Stres yaratır ancak bu stres her değişimde her zaman mevcuttur. Öyle bir arzu insanı esir alır ki, siz onu gerçekleştirmeden tatmin olmazsınız. İşte bu tutulma ve diğer önemli görünümler 15, 20, 21, 22 Nisan tarihlerinin çalışma hayatınız, çevre değişimi, farklı şehirlerle bağlantılar, ilişkiler anlamında önem taşıyacaktır. Ancak ben dengeli, aklı başında, bilinçli bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmanızı ve kararlarınızın sorumluluğunu da almanızı tavsiye ediyorum.

 

21-27 Nisan haftası: Yaratıcı ve orijinal işlerle uğraşmak, hem yaptığınız işte gelişmek hem de insanlara hizmet etmek ilkeniz olmalı. Kafanızın içinde birçok proje var. Bunları zamanı geldiğinde ortaya koymak istiyorsunuz. Ortaklaşa, grup çalışmaları, birlikte paylaşıma dayalı işler ilginizi çekecek. Eğer kafanıza koyduysanız, elinizden hiçbir iş kurtulmaz. İnsanlarla iletişimde bulunmak, bildiklerinizi onlarla paylaşmak ve sabırlı olmak. İşte bunlara dikkat ederseniz bu hafta gayet başarılı geçebilir.

 

28-30 Nisan arası: Güneş tutulması ev-ofis tarzı çalışmaları işaret ediyor. Bunlar ek işler tarzında olabilir. Ruhsal ve bedensel uyum, güven duygusu, pozitif düşünme şeklinde çalışmalar şeklinde olabilir.  Bunları kazanca dönüştürmek de isteyebilirsiniz. İnternet üzerinden veya ufak bir yeri kiralayarak başlayabilirsiniz.

 

PARA

 

1-6 Nisan haftası: Parasal konularda Venüs-Balık burcu seyri genelde özel yeteneklerin işaretçisidir. Sözgelimi sanatla uğraşanlar, yaratıcı becerileri olanlar, insanların kendilerini hoş ve olumlu hissetmesini sağlayan danışmanlar,  kozmetik sektöründe görev yapanlar ve mistik faaliyetlerde bulunanlar kazanç anlamında şanslılar.

 

7-13 Nisan haftası: Hafta sonuna doğru Venüs’ün güzel bir görünümü oluşacak. Sevdiğimiz kişiyi mutlu etmek, güzel bir ortamda onunla olmak amaçlı harcamalarda bulunabiliriz. Paranın böyle zamanlarında ne kadar önemli bir araç olduğunu düşünebiliriz. Hoşumuza giden bir şeyler yapabiliriz. Sözgelimi hem müzik dinleyeceğimiz hem de keyifleneceğimiz bir yere gidebiliriz. Bir günlüğüne olsun hiçbir şey düşünmeden para harcayabiliriz. Sorunlarımız olsa da, pek kafamıza takmayız.

 

14-20 Nisan haftası: Bu haftayı gerek aşk gerekse iş bölümünde geniş bir şekilde işledik. Parasal konularda da önemli bir haftaya adım atıyoruz. Ben Kovaların özellikle Venüs Balık burcunda ilerlerken, şifa verici, insanlara yardımcı olan, yol gösteren mesleklere ilgi duyacaklarını veya bu alanda parasal anlamda kazançlı olacaklarını düşünüyorum. Ne de olsa Neptün ile olan kavuşum her zaman biz insanlar için şefkat ve yardımlaşmanın işaretçisidir. Üç tane çok önemli görünüm var. Bunlar çalışma hayatınızı yönünü değiştirici ve huzur arayışının işaretçisi. Ancak lütfen hangi işte, hangi alanda çalışmak istiyorsanız doğru bilgiyi, doğru bilgilendirmeyi, işi çok iyi öğrenmeyi ve tevazu içinde hareket etmeyi biliniz. Siz kendi içinizde savaş verirken, başkasına faydanız dokunamaz. İdealist bir ruhla çalışın. Bunun size geri dönüşümü her zaman faydalıdır. Tam tersi, yanlış yollara sizi sürükler.

 

21-27 Nisan haftası: Merkür bu hafta Boğa burcunda ilerleyecek. Ortaklaşa kazançları, ev-ofis tarzı çalışmaları, bir hazırlığı, projeyi işaret edebilir. Bazılarınız ufak miktarda kredi çekerek, işini kurmayı düşünebilir. Hesabını iyi yapmak, bu işin getirisi üzerinde bilinçli düşünmek lazım. Aileniz veya eşiniz de mali yönden size yardımcı olabilir veya siz bizzat ona destek verebilirsiniz.

 

28-30 Nisan arası: Maddi konular üzerinde hem sağlık hem de çalışma hayatınızla ilgili konulara ağırlık verebilirsiniz. Hesabı iyi yapmalı, düşündüğünüz iş için ne kadar miktar gerekiyor ve bu işin getirisi ne olur, kimlere sunulur bunlar üzerinde durmak lazım.

 

 

MAYIS


AŞK ve İLİŞKİLER

 

1-4 Mayıs arası: Aşk hayatımızla ilgili her türlü meseleyi kendi dünyamızda, yuvamız sınırları içinde ele alacağız. Dört duvarımızda aşkı yaşayacak ve tüm değer verdiğimiz kişileri gönlümüzün içinde saklayacağız. Nasıl bir aşk arzuluyoruz, mutluluk bizim için ne anlama geliyor bütün bunları gözden geçireceğiz. Orada yaşananları hiç kimsenin bilmesi mümkün değil. Mutluyuz veya hala mutluluğu arayan birisiyiz. Ancak şu var ki, iç huzurumuzu hiçbir şeyin bozmasını istemeyeceğiz. Venüs Koç burcu seyri ilişkilerde cesur yaklaşımların işaretçisidir.

 

5-11 Mayıs haftası: Merkür bu hafta İkizler burcunda ilerliyor. Bizi aktif, hareketli ve aşkta enerjik kılıyor. Konuşmak, bağlantılarda bulunmak, yaratıcı tarzda düşünmek mümkün. Aklımız, özel yanlarımız, farklı ve sıra dışı olmamız karşı cins üzerinde bir hayli etkili olacak. Sosyal yaşama önem vereceğiz. Bizim gibi düşünen kişilerle bir araya gelerek sohbet edeceğiz. Bizim için değerli olan sevgilimiz, çocuğumuz veya çocuk sahibi olma arzumuz yükselecek. Arkadaşlığı önemseyeceğiz. Fiziki anlamda yakışıklılık veya güzellikten ziyade, akıllı, girişken, konuşkan, aktif kişileri beğeneceğiz.

 

12-18 Mayıs haftası: Yine aktif bir haftaya adım atmaktayız. İletişim yine ön planda olacak. Aşk hayatımızla ilgili konularda bu hafta hızlılık çok daha yoğun olacak. Fikirleri bir hayli beğeneceğimiz bir kişiyle tanışabiliriz. Devam eden ilişkimizde partnerimizle kısa bir yolculuk keyfimizi yerine getirecek. Uzak bir şehirde oturan bir kişiyle veya yabancı uyruklu biriyle tanışabiliriz. Akrep burcunda oluşacak Dolunay, kariyer ve sosyal konumu güçlü biriyle tanışmanın işaretçisi. Eğer hayatımızda böyle biri varsa, bu kişiye olan bağlılığınız daha fazla artabilir. Onun desteği ve gücü kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

 

19-25 Mayıs haftası: Aşk hayatınızla ilgili konularda yine aktif bir hafta olacak. Partnerinizle iletişiminiz, birlikte paylaşımlarda bulunmanız, yolculuklar yönünde gayet olumludur. Tanışmaların çoğunluğu bir etkinlikte, internet üzerinden yazışarak gerçekleştiği gibi, bir etkinlikte karşılaşma şeklinde de gerçekleşebilir. Ayrıca bir güzel yanı, ileriye dönük tarzda gelişebilir. Eşiniz ve partneriniz sizinle ortak ilgi alanlara sahip biridir. Size de her türlü desteği verebilir. Mars geri hareketinin sona ermesiyle ilişki kurmanız kolaylaşır

 

26-31 Mayıs haftası: İlişkilerde bildik çevreler, hep aynı insanlarla bir arada olmak yerine, sosyal hayatta, bazı kulüp, dernek faaliyetlerine katılarak, gönüllü çalışmalarda bulunarak kendinizi gösterebilirsiniz.

 

İŞ VE KARİYER


1-4 Mayıs arası: Bu hafta ruhu sakinleştirici, insana pozitif enerji veren meditasyon, yoga, reiki, ibadet, dua, zikir gibi insanın farkındalığını yükseltici çalışmalara ilgi duyabiliriz.  Bu çalışmaları gerek özel gerekse mesleki anlamda öğrenebilir, öğretebiliriz.  Bunlar hem odaklanma gücü sağlayacak hem de sizi yenileyecek, sezgi ve yaratıcı yeteneklerinizi ortaya çıkartacaktır. Yoğun iş hayatı olan kişiler için de gayet faydalı olabilir. Venüs-Koç burcu seyri insanlarla birebir bağlantıdaki cesaretliliğin simgesidir.

 

5-11 Mayıs haftası: Bu hafta iş hayatımızla ilgili konularda baskı altında kalabiliriz. Belli bir ücretle mi yoksa serbest mi çalışmak istiyorsunuz. Bunlar üzerinde duralım. Maddi açıdan da gözden geçirmelerde bulunalım. Kurallara bağlı çalışmak, iş araştırmak, iş anlamında aradığınızı tam bilememek, tatmin olamamak gibi iç ve dış baskılar altında kalabiliriz.

 

12-18 Mayıs haftası: Bu hafta kariyer evinizde oluşacak Akrep burcu Dolunayı iş tercihlerinizi, çalışma koşullarınızı, amacınızı, hedefinizi hem dış dünyanın koşulları hem çalıştığınız sektörün durumu hem de kendi beklentilerinize göre değerlendiriniz. Mevcut işinizde tatmin olmuyorsanız bu Dolunayda işten ayrılmanız, kendinize yeni bir yol çizmeniz mümkün. Ancak ben derim ki, lütfen iyi düşününüz ve ona göre karar veriniz.

 

19-25 Mayıs haftası: Mars geri hareketi bitiyor. Böylece kariyer hayatınızı ilgilendiren konularda tecrübelerinizi hayata sunmak adına cesur ve aktif bir şekilde hareket etmeniz gerekecek. İlişkiler çok önemli. İnsanlara hangi konuda bilgi vereceğinizi, nasıl bir sunumla bunu yapacağınızı iyi düşününüz.  Yeniay ve hafta sonundaki önemli görünüm, geleceğe dönük düşünmenin, bilgilenme, iletişim ve bağlantılar kurmanın işaretçisidir.

 

26-31 Mayıs haftası: Venüs-Boğa, Merkür-Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Bu iki geçiş hem uzmanlık alanınızla alakalı konularda çalışmayı hem de iş portföyünüzü oluşturma, gözden geçirme yönünde faydalıdır. Aile sağlığınıza önem veriniz.

 

PARA

 

1-4 Mayıs arası: Maddi konularda bu tarihler arasında evimizle alakalı ihtiyaçlarımız, ofis tarzı bir çalışma düşünüyorsak hesaplamalar, ev içinde konfor adına yapılacak işlerde ekonomik ve uzun vadeli düşünmek ön planda olmalıdır.

 

5-11 Mayıs haftası: Bu hafta Merkür-İkizler burcunda ilerliyor. Maddi konularda aktif ancak bir hayli akıllıca yapılan alışverişlerin işaretçisi. Hayatımızı kolaylaştıran teknolojik ürünlerin alımı, bilgilenme, araştırma, deneyim sahibi olmak için yapılan yolculuklara bütçemizde yer verebiliriz.

 

12-18 Mayıs haftası: Harcamalara dikkat edeceğiz. Çünkü yeniliklerde bulunmak, özgürce harcamalar yapmak isteyeceğiz. Bütçemizi aşmamasına dikkat edelim. Özellikle kredi kartı harcamaları, öteleme, taksite bölme gibi alışverişlerden kaçınalım. Eş, partner veya iş ortaklarımızdan maddi destek görebiliriz. Çocuklarımızın ihtiyaçlarına önem verebiliriz.

 

19-25 Mayıs haftası:  Mali anlamda 25 Mayıs tarihi olumludur. Hem girişim hem de başkalarından destek görebiliriz.

 

26-31 Mayıs haftası: 29 Mayıs tarihinde parasal konularda biraz dikkatli olmak, aldığımıza vereceğimize iyi bakmak lazım. Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Sağlığımızla alakalı konularla ilgileneceğiz. Bu yönde yapılacak harcamalara önem verebiliriz. Sağlık sigortası yaptırabiliriz.

 

 

HAZİRAN


AŞK ve İLİŞKİLER


2-8 Haziran haftası: Haftanın en olumlu günü 6 Haziran. Hem iletişim açısında hem de heyecan verici, değişik ve sıra dışı paylaşımlar anlamında güzel bir gün ve geceyi işaret ediyor. Biriyle tanışma olasılığımızın, hızlı gelişmelerin, aktivitenin ve sohbetlerin bir hayli etkili olduğu tarih. Eğer yeni bir buluşma düşünüyorsanız buyurun size özel bir gün. Bir kutlama yapmak istiyorsanız, yine bu tarihi ajandanıza işaretleyebilirsiniz. Sadece ikili ilişkilerle kalmıyor. Çocuklarınız, arkadaşlarınızla da bu tarihte güzel paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Toplantılar, grup aktiviteleri yönünden de olumludur. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda dikkatlice düşünmek gerekiyor. Bir şey kafamızı karıştırıyorsa, dönüp bir daha bakmak lazım.

 

9-15 Haziran haftası:  Bu hafta hepimiz için dikkate alınması gereken noktalar bulunmakta. Sizler açısından,  güvenli bir yaşam, aile içindeki dayanışma, huzurlu  iş veya ev hayatı, parasal açıdan rahat etme gibi olgular çok kıymeti. Sizi güçlendiren, farkındalık yaratan, olumlu düşünmenizi sağlayan ruhsal çalışmalara ilgi duyabilirsiniz. Bu çalışmaları bir işe ve kariyere dönüştürmek de mümkün. Ancak lütfen geri harekette olduğumuzu unutmayalım. İş konularında her şeyi gözlem altına alalım.

 

16-22 Haziran haftası:  Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. İletişim biçimimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Biz karşı cins ile veya genelde insanlarla nasıl konuşmaktayız. Sevgilimize hitap şeklimiz, onunla sohbetimiz, birbirimizin düşüncelerine verdiğimiz değer ve önem tümüyle ele alınmalıdır. Çocuklarımızla alakalı konular da aynı şekilde gözden geçirilmelidir. Karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunmalı, tartışmaktan kaçınılmalıdır. Tutamayacağımız sözler vermek daha sonra problem oluşturabilir.

 

23-29 Haziran haftası:  Venüs-İkizler burcunda 23 Haziranda seyrine başlayacak. Uyumu gözettiğimiz kadar, fikirsel anlamda paylaşımları da önemseyeceğiz. Sadece güzellik, yakışıklılık bize yetmeyecek. Aklımıza da hitap edebilmeli diye düşüneceğiz. Merkür geri harekette olduğundan, belki kafaca anlaşamadığımız ancak fiziksel anlamda bizi etkileyen kişi ile, farklı düşünceleri olan eğlenceli biri arasında tercih yapmakta zorlanabiliriz.

 

İŞ VE KARİYER


2-8 Haziran haftası: 9-15 Haziran haftası:  Mars-Terazi burcunda ilerlerken, bu hafta herhangi bir etkin görünümü yok. Yine bilgilenme, insanlarla kurulan bağlantılarda ılımlı şekilde hareket edeceğiz. Hafta boyunca ofis çalışmaları ve mali konular üzerinde dikkatli duralım. Bu haftanın iş anlamındaki etkin tarihi 6 Haziran. Girişim ve değişiklikler için uygundur. Ayrıca projeler, grup çalışmaları, insanları bir araya getirici organizasyonlar bu tarih gayet olumludur. Katıldığınız bir etkinlikte bir çok insanla tanışma ve fikirlerinizi paylaşma imkanı bulursunuz. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu tarihler arasında mutlaka dikkatli bir analizde bulunmadan hareket etmemek lazım.

 

9-15 Haziran haftası: 13 Haziran tarihindeki Dolunay, bilgilenme, insanlarla bir araya gelme, fikirlerinizi hoşgörülü bir tarzda başkalarıyla paylaşma, bilgece hareket etme yönünde kıymet taşıyor. Sosyal projeler içinde yer almak, eğitmenlik yapmak, öğrenmek, kişisel gelişim gibi konulara da merak duyabilirsiniz. Ancak benim dikkat etmenizi istediğim nokta, hem zevk alacağınız hem başkalarıyla iç içe olacağınız çalışmalara ağırlık vermenizdir.

 

16-22 Haziran haftası:  21 Haziran tarihinde Güneş-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Hem isteklerimiz hem de arzularımız bir bütün haline gelecek. Böylece çalışma hayatında bazen oldukça hassas tepkilerde bulunmaya müsaidiz. Özellikle detaylı çalışan ve yoğun iş programına sahip kişiysek, çevremizdeki insanların bizim önem verdiğimiz hususlara dikkat etmelerini bekleyeceğiz. İşimiz başkalarına yardımcı olmayı, anlayış göstermeyi gerektirebilir. Annelik etmek, korumak, kollamak bu dönemin merkezinde yer alır. İşimizi sahipleniriz. Güven içinde olmak isteriz. Çocuklara, ailelere yönelik işlerde çalışabiliriz.

 

23-29 Haziran haftası:  Bu hafta iş hayatımızla ilgili konularda duruma bir bakalım. Çünkü tercihlerimizi yapmakta zorlanabiliriz. Bir taraftan başkalarına insani anlamda destek verip yol gösterirken parayı o kadar önemsemeyiz. Ancak hayat şartları bizim de kazandırıcı işlere yönelmemiz gerektiğini ikaz eder. Yeniay-Yengeç burcunda oluşacak. Biz de güvence anlamında durumumuzu ele alacağız.

 

PARA


2-8 Haziran haftası: Bu hafta ev veya ofis ihtiyaçlarımız için ekonomik şekilde düşünmek yerinde olur. Bir yer açılacaksa, bir değişim düşünülüyorsa bunun için nakit parayla alışverişi tercih ediniz. Eğer durumunuz müsait değilse, taksitlendirme yoluna gidebilirsiniz. Kampanyaları takip etmek de faydalı olacaktır.

 

9-15 Haziran haftası:  İş ve mali konularda da ruhsal çalışmalar, doğayla ilgilenme, toplumsal aktivitelere katılma, grup kurma gibi çalışmalar kazandırıcı olabilir. Toplumsal ilişkilerinizi önemseyiniz. Hangi görüşten olursa olsun insanlarla kaynaşmak sizin iç dünyanızı renklendirecek, güçlendirecektir. Yeteneklerinizi köreltmeyiniz.

 

16-22 Haziran haftası:  Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. İş hesaplarımızın gözden geçirilmesinde yarar var. Ortaklaşa bir iş düşünüyorsak, sözgelimi bir yer açılacaksa kimlerle bağlantımız olacak, kredi çekilecek mi, borçlarımız var mı, ortağımız iş hakkında yeterli bilgiye sahip mi, elimizde bir belgemiz buluyor mu, işimizle ilgili bir patent alınacak mı, bütün bunları gözden geçireceğiz ve durumumuza bir bakacağız. Acil kararlar vermeyeceğiz.

 

23-29 Haziran haftası: Merkür geri hareketi maddi konularda etkili olmaya devam ediyor. Kazanmak için akıllı düşünmemiz, şu andaki işimizi tekrar bir gözden geçirmemiz, yeteneklerimizi değerlendirecek alanlara yönelmemiz gerekiyor.

 

 

TEMMUZ


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle aşkta iletişim bir hayli aktif hale geliyor. Geçtiğimiz aydan bu yana kendi içimizde gözlemde bulunmuştuk. Düşüncelerimizi hep aynı konular üzerinde yoğunlaştırmış, geçmiş meseleleri de gözden geçirmiştik. Şimdi artık önümüze bakacağız. Yolculuklar, iş veya özel anlamda paylaşımlarda fikirlerimizi dile getireceğiz. Ancak uzun süreli ilişkilerde 4 Temmuz tarihinde gizli bir mesele ortaya çıkabilir. Bu bizi bir hayli gerginleştiricidir.

 

7-13 Temmuz haftası: 7 Temmuz tarihi kendimizi güçlü bir şekilde ifada etmemizi, neşeli ve canlı bağlantılar kurabilmemizi sağlayacak. Yakın çevremizdeki kişilerle, partnerimizle farklı ve güzel anlar yaşayabiliriz. 13 Temmuz tarihindeki enerjiler de gayet olumludur. Kısmetimiz açıldı desek yeridir. Kafamıza yatan, esprili ve zeki konuşan, fiziki anlamda çekici biriyle tanışabiliriz. Sevgilimizle aramızda güzel paylaşımlar olur. Tatil için en olumlu tarih budur.

 

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda ilerleyecek ve bu geçiş Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek. Aşkta büyümenin, gelişmenin, idrak etmenin, keşfetmenin, deneyimlere açık olmanın, iyimser düşünmenin, güven ve inançla yol almanın işaretçisidir. Ancak bir yandan da tevazu içinde yaşamayı, bölüşmeyi bilmek, aşkı yaşamın merkezine alırken abartılı davranmamaktır. Dünyaları ben yarattım tarzında hareket etmek yakışık olmaz. Kaldı ki, Satürn Akrep burcunda hem kendimize hem de başkalarına karşı sorumluluklarımız olduğunu hatırlatmaya devam edecektir.

 

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. İlişkiniz açısından bu durum çok önemli. Partneriniz kendine duyduğu güveni hal ve tavırlarıyla duruşuyla ve hakimiyeti ile baskın kılacaktır. İsteklerinin kabulünden yanadır ve son sözü söyleyen taraf olmak ister. Eğer ilişkiniz yoksa, karşınıza bu tarzda biri çıkabilir veya siz bir aylık süreç içinde bu tip kişiler aracılığıyla kendinizi yeniden keşfetmiş olursunuz. 24 Temmuz tarihi bekar Kovalar için yepyeni bir ilişkinin başlangıcı olabilir. Hatta bazılarınız evlenmeyi düşünebilir. 27 Temmuz tarihindeki Yeniay, iki haftalık süreçte beraberlik hakkında yeni bir karar verilmesi anlamındadır. Ancak lütfen iş hayatınızı, yaşam şeklinizi bu değişime göre gözden geçiriniz.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-6 Temmuz haftası: Çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda 4 Temmuz tarihinde sert bir görünüm oluşacak. Başkalarıyla anlaşmakta zorlanabiliriz. Bizim üzerimize gelindiğinde, birileri işimize karıştığında, özel hayatımızı veya iş durumumuzu zora sokacak hareketlerde bulunduğunda hem kendimize hem de karşımızdaki kişiyi frenlemek kolay olmaz. Kafamıza bir şeyi takmışsak, zaten güvensiz isek, uzun zamandır sıkıntı yaratan bir problemimiz varsa stres altında kalabiliriz. İşten ayrılabiliriz, çıkartılabiliriz veya önemli bir sağlık problemi yaşayabiliriz.

 

7-13 Temmuz haftası: Sağlığımızı, fiziksel ve bedensel anlamda düşündüğümüz bir hafta olacak. Tatil için planlarımızı yapalım. 12 Temmuz tarihindeki Dolunay zaten bunun gerekli olduğunu işaret ediyor. Çünkü yorgunuz ve kafamız bir hayli dolu. Hani ciddi anlamda bir şey düşünecek halde değiliz.

 

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihindeki görünüm, bizim gelişime açık bir birey olarak bilgi ve tecrübelerimizi insanlarla hem uyumlu hem de cesur bir şekilde göstermemizi sağlıyor. Kurulan olumlu yöndeki ilişkiler huzur, nezaket, inanç ve güven veriyor. Kişisel gelişim çalışmaları, organize işler, hedefe odaklı şekilde kurulan bağlantılar sayesinde kendimizi gayet keyifli, dengeli hissedeceğiz. 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Çalışma hayatında uzlaşıyı, insanlara karşı uyum davranmayı, onların dertlerine çare bulmalarında yardımcı olmayı işaret ediyor. Bazen sabırsız, gergin davranabiliriz kimi zaman da bunun yanlış olduğunu düşünerek kendimizi ayarlayacağız.

 

21-27 Temmuz haftası: İş hayatınızla ilgili konularda yoğun bir gündem sizi bekliyor. Öncelikle iletişim çok önemli. Anlaşılır bir dille akıcı şekilde kendinizi ifade etmeniz, işinize sahip çıktığınızı, sorumlu bir insan olduğunuzu göstermeniz lazım. İş görüşmelerinde bu çok önemli. Acındırma tarzında veya tam tersine tartışmaya dönük bir kişi profili çizmemelisiniz. Özellikle 25 Temmuz tarihi bu yönde önem taşıyor. Özgün çalışmak, uzlaşıya gerektiğinde açık olmak, karşıt fikirlere saygı ve yenilikçilik, sizi iş anlamında tercih etmelerinde bir numaralı etkendir. 26 Temmuz tarihinde kariyer evinize etkili olacak Mars-Akrep geçişi, bir yandan iş hayatında girişimciliğin diğer yandan uzlaşıya açık olmanız gerektiğini işaret eder.  Çok güçlü bir enerjiye sahipsiniz. Bu gücü insanlar üzerinde baskın olma şeklinde kullanmayınız. Hani derler ya, kontrolsüz güç, güç değildir diye. Siz de ayarınızı iyi biliniz.

 

PARA

 

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sona eriyor. Geçtiğimiz aydan bu yana yaşadığımız nakit sıkıntılarına şimdi acil çözümler bulmaya çalışacağız. Ancak bu hafta çalışma hayatında bir risk söz konusu. Onun içindir ki, sakin olmak ve finansal konularda da aklımız başımızda hareket etmek zorundayız.

 

7-13 Temmuz haftası: Maddi konularda sağlık harcamaları veya dinlenmek amaçlı tatile gitmek gibi seçeneklere yer vereceğimiz bir hafta olacak. Ailemizle bir araya gelmek, dinlenmek, tazelenmek için kendimize önem verelim. Bu anlamda yapılan harcamaların geri dönüşü faydalıdır. Zihnimiz için de mutlaka gereklidir.

 

14-20 Temmuz haftası: 19 Temmuz tarihinde ortak kazançların, eş veya farklı yolla elimize ulaşan paraların bir muhasebesini yapmalıyız. Bütçemizin düzenlenmesinde bu önemli. Kimden ne geliyor, nereye gidiyor? Böylece hesabımızı biliriz ve ona göre kendimizi düzenleriz.

 

21-27 Temmuz haftası: Maddi konularda 22, 24, 25 Temmuz tarihleri önemlidir. Maddi konularda kazançların, girişimlerin, görüşmelerin etkin olduğu zamandır. Sağlam kararlar verebilmek için çok iyi düşünülmelidir. Para konusunda duygusal düşünmemeli, tarafsız bir şekilde en ince ayrıntısına kadar hesap kitap yapılmalıdır. Bu görünümler yazarlık, psikoloji, aile sağlığı, öğretmenlik, sezgiye dayalı mesleklerde ders vermenin veya ustalık belgesi almanın işaretçisi olabilir.

 

 

AĞUSTOS


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-3 Ağustos arası: Merkür-Aslan burcu seyri 1 Ağustos tarihinde başlıyor. Bu dönemde partnerinizle iletişime önem vereceğiz ve farklı dilden mi konuşuyoruz, aynı şeyleri mi düşünüyoruz, nasıl anlaşıyoruz veya neden anlaşamıyoruz bunları tespit edeceğiz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen de inatlaşmalar yükselir, bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde abartı ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Bu haftanın en etkili görünümleri 2 ve 3 Ağustos. Bu tarihlerde her iki kişinin de düşünmeden konuşması, kaba saba tavırlar, aşırı gurur pek hoş olmaz. Yeni tanışmalar genelde cinsel çekim ve tutku ile başlar. Etkilenme yüksektir. Birlikte vakit geçirilir. Ancak gözünüze batan şeyler, ilişkiyi uzun vadeli kılmaz.

 

4-10 Ağustos haftası:  8 Ağustos tarihindeki görünüm, bekar Kovalar için farklı bir çevreden kişiyle yapılan evlilik ve başka bir yere taşınmak anlamına gelebilir.  Alıştığınız düzenden kopmakta hiçbir sakınca görmezsiniz. Çünkü bu sizin ruhunuza uygundur. Bazı Kovalar için sürpriz bir evlenme teklifidir. Genel olarak bu tarihte verilen kararlar bir hayli hızlı, yenilikçi ve hiç kimsenin beklemediği durumlardır. Sürpriz dersek yerinde olur.10 Ağustos tarihindeki Dolunay, ilişkinizle alakalı konularda etkili olup, bireysel anlamda özgür olma, değişim arzunuzun da göstergesidir.

 

11-17 Ağustos haftası: Bu hafta ilişkilerde 11 ve 15 Ağustos tarihleri gayet olumludur. Sevgilinizle tatile çıkmak anlamında bu günleri olumlu buluyorum. Sevgiliniz üzerinde hayranlık uyandıracağınız, duygularınızı ifade ederek onu etkileyeceğiniz bu günleri ajandaya kaydetmekte yarar var. Tanışmalar açısından da bu tarihler aktif edicidir. Beraberlikte problemleri olanlar da,  bu tarihlerde birbirlerine yönelerek sorunları gönül birliğiyle çözebilirler. 12 Ağustos tarihinde Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. İlişkide otoriter tavır içinde, sadece merkeze kendini koyarak hareket eden bir partner rahatsız edici olabilir. Halbuki beraberliği keyifli hale getirmek en doğrusudur. Yaratıcı tarzda düşünüp, birbirinize minik sürprizler hazırlamak, birlikte zevk alacağınız şekilde yenilikler yapmak, fantezilerinizi tekrar güçlendirir. Kaldı ki, olumlu görünümlerimiz var. Bunları uygulayabiliriz.

 

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihindeki görünüm, ilişki evinizde 12 yıl sonra oluşuyor. Bu oldukça uzun süre. Güven duygumuzu ve bir beraberlikte kendimizi ifade edebilme gücünü bize kazandırırken, bir yandan da ilişkilerde egonun yükselişi hatta bazen kibirli olmaya yol alışını riskini de göz ardı etmeyelim. Partner seçimlerinizde veya şu andaki mevcut ilişkinizde, evlilik veya boşanma türü hallerde öncelikle çok dikkatli bir şekilde gözden geçirmelere ihtiyaç var. Hayatın güzel ve keyifli yanlarını yaşarken, beraberlikte abartılara kaçmadan kararları vermek yerinde olur.

 

25-31 Ağustos haftası: İlişki anlamında gayet önemli bir haftaya adım atıyoruz. Birçoğumuzun hayatında yenilenme ve değişimlerin görüldüğü zamanlardayız. Başak burcunda 25 Ağustos tarihinde oluşacak Yeniay ve diğer tüm görünümleri partnerinizin hayatınızdaki önemini belirlerken, mesleki durumundan mali konularına kadar önemli bir dönemden geçtiğini işaret ediyor. Eğer ilişkinizde sorunlar yaşanıyorsa ve bunların kökeninde mesleki ve mali konular yatıyorsa, birbirinizin hayatındaki yeri ve önemine göre destek olmakta yarar var. Diyelim ki, boşanmak üzeresiniz. O zaman da nafaka veya ortaklaşa kazançların dikkatlice ele alınması lazım. Yeni başlamış oldukça hızlı gelişmiş bir ilişkide ise, partnerin mesleki konumu ve maddi durumu hakkında bilgi sahibi olmamız gerekiyor.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-3 Ağustos arası: İş konularında etkili bir hafta. Girişimlerde kabul görmek, hedefinizi gerçekleştirmek arzunuz yoğun olacak. Ortaklaşa işlerde tarafların hedef farklılıkları varsa, en başında bunları oturtmaları gerekir. Mars-Akrep geçişi size hırs veriyor ve mutlak kazanmak adına itekliyor. Ancak sadece kendinize dönük düşünmek, iddiacı davranmak veya baskın olmaya çalışmak yöneticilerle aranızda soruna yol açabilir. Projelerinizi,   ya tek başınıza öne süreceksiniz veyahut şartlara göre esneklik göstereceksiniz.

 

4-10 Ağustos haftası: 5 Ağustos tarihindeki özel görünüm, kariyer hayatınız ve finansal konuları tekrar bir gözden geçirerek yapılandırmanızda yardımcıdır. Burada sizden veya dışarıdan kaynaklanan sıkıntıları çözümlemenin yolu, sizi manipüle etmelerine izin vermemektir. Zayıf noktalarınızı bilen kişiler bunu iş hayatında veya özel yaşamınızda size karşı kullanarak kendi taraflarına çekmeye çalışırlarsa buna müsaade etmeyiniz. 6 Ağustos tarihinde, işiniz gereği insanlarla uyumlu ilişkiler kurmaya çalışırsınız veya güven içinde yaşamak adına rahat edebileceğiniz işler araştırırsınız.

 

11-17 Ağustos haftası:  Bu hafta iş hayatında 15 Ağustos tarihi dikkat çekicidir. Bir şey canınızı sıktı mı hemen tepkinizi ortaya koyarsınız. Oysaki bir düşünmek, analiz etmek gerekir. Enerjiniz aslında güçlü kararlar ve başarılı çalışmalar için uygundur. Bir işi bütün derinlikleriyle ele almak, kimlerle bunu yapacağınızı analiz etmek, biraz da kendinizi gözden geçirmek yararlı olacaktır. Bu hafta tamamlanmayan işleri geri planda çalışarak bitirebilirsiniz.

 

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihindeki görünümü, iş ortaklıkları ve bu yönde yapılacak(yapılmış) sözleşmeler, yasal konular, özlük haklarınız, iş davalarınız, soruşturmalarınız anlamında ele alırsak, bu alanlarda hoşgörünün, dürüstlüğün, abartıdan uzak bilinçli düşünmenin önemli olduğunu söylemeliyim. Eğer bir haksızlık varsa, bunun peşine düşülmesi ve hakkınız olanın alınması yönünde önem taşır. Aynı durum partneriniz veya eşinizin için de geçerlidir. O da bir yanlışa uğramışsa, bir ortağı tarafından kandırılmışsa şimdi bunun için mahkemeye başvurabilirsiniz.

 

25-31 Ağustos haftası:  İş hayatımızla ilgili konularda da önemli olan bir haftaya adım atıyoruz. Hem Yeniay hem de ona eşlik eden önemli görünümler, kariyer hayatınızı yenilemek amaçlı bir değişim işaretçisidir. Bugüne dek arzu etmediğiniz bir alanda veya konumda görev yapan bir kişiyseniz şimdi yüksek bir odaklanma gücüyle kendinizi bir yön çizebilirsiniz. Bu durum aslında yeni bir hal değildir. Birçok kereler üzerinizdeki baskılar nedeniyle sıkıntı yaşamışsanız, şimdi yeter artık diyerek kendi istediğiniz bir yola adım atabilirsiniz. Bazılarınız bu hafta, yepyeni bir göreve getirilerek daha fazla güç kazanabilirsiniz. Kimileri yüksek eğitimini tamamlayıp iş hayatına atılabilirler.

 

PARA

 

1-3 Ağustos arası: Maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların net bir şeklide oturtulması faydalıdır. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, ortak kazançların bölüşülmesinde çok dikkatli olunuz. Gerginlik yaşanabilir.

 

4-10 Ağustos haftası:  5 Ağustos tarihinde gerek iş gerekse mali konular üzerinde düşünerek karar vermeniz yerinde olur. Nasıl bir iş veya nasıl bir kazanca ihtiyacınız varsa, ona göre tercihlerinizi yapınız ve kimsenin tesiri altında kalmayınız. Ancak karar verirken de, etraflıca düşününüz. Bazen insan kendini bir konuda zayıf hissettiği için, güçlenmek adına, hesap bile yapmadan bir karar verebilir. Ancak bu ne derece doğru olur, buna bir bakalım

 

11-17 Ağustos haftası:  15 Ağustos tarihindeki Merkür-Başak burcu geçişi parasal konularda akıllı bir şekilde analizde bulunarak kendinize bir yatırım veya kazanç portföyü oluşturmanızı sağlar. Borçlarınızı sistemli bir şekilde ödemek üzere planlamanızda yardımcıdır. Bütün mali değer taşıyan evrakların tanzimi, ortaklaşa kazançların ele alınması yönünde de kıymetlidir.

 

18-24 Ağustos haftası:  19 ve 21 Ağustos tarihlerindeki görünümler ve ardından 23 Ağustos Güneş-Başak burcu geçişi, mali konulardaki kazançların, miras, hisseli olan paraların, bilinçsizce yapılan harcamaların veya yanlış ortaklar nedeniyle başınıza gelen kayıpların mutlaka bilinçli şekilde tahlil edilmesi gerekiyor. Maliye ile vergi borçları veya vergilendirmeler, bankalarla alakalı ötelenmiş borçlar, krediler de dikkatle ele alınmalı ve yanlışa sürüklenmemek için gözler dört açılmalıdır. Eğer bir ortaklık düşünüyorsanız, iş yapacağınız kişinin önceki tecrübelerini, parasal durumunu lütfen araştırınız. Yasal haklarınız için güçlü bir avukat tutunuz. Aldığınıza verdiğinize dikkat ediniz.

 

25-31 Ağustos haftası: Parasal konularda da etkili olan hafta boyunca bütçenizi ilgilendiren parayla alakalı her türlü konunun dikkatli bir şekilde ele alınması gerekiyor. Hesabınızı iyi yapmanız, verdiğiniz kararın doğru olup olmadığını iyi tartmanız lazım. Bazılarınız mesleki ve özel hayatınızda değişimler ve mücadele içinde olacaksınız. Riskten uzak durmak, titizlikle düşünmek lazım. 25 Ağustos tarihindeki Yeniay da, bunları işaret etmektedir.

 

 

EYLÜL


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-7 Eylül haftası: 2 Eylül tarihindeki Merkür-Terazi burcu geçişi, geniş bir çevrede fikirlerimizi insanlarla paylaşmamız, güçlü bir iletişim kurmamız anlamına geliyor. Sosyal hayatla birebir ilişkilere, arkadaşlıklara önem veren Kovalar, farklı konuşan kişileri de dikkatle dinlerler. Çünkü her insandan bir şey öğrenilir mantığını ön planda tutarlar. Bu dönemde eğitimden kültür hayatına, sanatsal çevrelerden iş hayatına kadar geniş bir alanda birçok kişiyle irtibatta bulunuruz.

 

8-14 Eylül haftası:  14 Eylül tarihinde sosyal faaliyetler, arkadaşlarınızla olan ilişkiler, grup faaliyetleri, organize işler gayet ön planda olup, yetenekli olduğunuz konularda liderliğinizi gösterebilirsiniz. Yabancılarla temas veya yabancı ülkelerle bağlantılı şirketlerde görev alma, güçlü insanlarla işbirliğinde bulunma ve onlardan destek görme gibi durumlar yaşanabilir.

 

15-21 Eylül haftası: 17 Eylül tarihindeki görünüm, aşk hayatınızla ilgili konularda son derece olumlu bir gelişmenin işaretçisidir. Hem sosyal ilişkilerde iletişimi güçlendirir hem de aşkta size arzuladığınız bir aşkı getirir.

 

22-28 Eylül haftası: 22 Eylül tarihinde yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz veya bir anda evlenmeye karar verebilirsiniz. Çok hızlı kararlar alındığı bir haftadayız.  23 Eylül tarihinde Terazi burcunda ilerleyecek Güneş süresince, farklı görüşten insanlarla karşılaşabilir, tanışabilir, iş birliğinde bulunabiliriz. Sanatsal ortamlar, sergiler, davetler, trend olan her şey, ilişkiler, yolculuklar, organizasyonlar, eğlenceli geziler, turlar, insanları bir araya getirici her şey hoşumuza gider. 25 Eylül tarihinde Jüpiter-Uranüs olumlu görünümü meydana gelecek. Bu etki altında sık sık seyahat eden biriyle ilişkiye girebilirsiniz veya birlikte olmak için sürekli yolculuklara çıkarsınız. Evli iseniz, eşiniz özgürlüğünü her şeyin üzerinde tutabilir. Sorunlarınız varsa, bu dönemde birbirinizin farklılıklarına anlayış göstermelisiniz. Yabancı ülkeyle alakası olan biriyle evlenebilir veya beraber olabilirsiniz.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-7 Eylül haftası:  Merkür-Terazi geçiş enerjisini iş hayatımızla ilgili konularda da kullanabiliriz. Şöyle ki, tecrübe alanımıza göre sosyal paylaşımlarda bulunur düşüncelerimizi ifade ederiz. Hele bir de sanat, halkla ilişkiler, organizasyonla ilgili mesleğimiz varsa, bu dönemde kurulan bağlantılar, yapılan yolculuklar faydalar getiricidir. Bilgimizi hem iletişim hem de insanlarla tanışmak amacıyla ifade edeceğimiz bir dönemdir. Bu dönemde tanıştığımız kişiler bize iş alanında da destek sunabilirler.

 

8-14 Eylül haftası:  10 Eylül tarihinde, beklenmedik bir durum yaşanabilir. Ortağınız veya hiç ummadığınız bir kişi, size olan desteğini geriye çekebilir. Oyunu kuralına göre oynayarak hareket ediniz. Sinirli konuşup durumu zorlaştırmayınız. Siz kimlerle hangi nedenle bağlantı kuruyorsunuz? Bağlantıda olduğunuz insanlarla aranızdaki işbirliği ne durumda bunları mutlaka ele almalısınız. Böylece yanlış kişilerin, tercihlerin kurbanı olmaz, paranıza sahip çıkar ve ilerisi adına doğru kararlar alabilirsiniz. 13 Eylül tarihinde başka bir yere yerleşme kararı verebilirsiniz. Bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kişisel yönde önemli bir gelişme yaşanabilir.

 

15-21 Eylül haftası:  17 Eylül tarihindeki görünüm geleceğe dönük düşünülmesini, ticaret hayatından yüksek eğitimle ilgili konulara kadar geniş bir alanda verilecek kararların işaretçisi oluyor. Yurtdışı, medya-yayıncılık, organizasyon, hukuk, güzellik ve estetik, sanat, iş ortaklığı, evlilik, ilişki anlamındaki projelerin de göstergesi olacaktır. Bu yenilik, başka bir yere yerleşmeniz anlamına geliyor. Bu alanlarda bir teklif alabilirsiniz.

 

22-28 Eylül haftası: 28 Eylül tarihinde Merkür-Akrep burcunda seyrine başlıyor. Meslek hayatınızı ilgilendiren konular üzerinde derinlemesine düşüneceksiniz. Bazen kuşkulu, bazen çıkarlarınızı düşünerek kimi zaman rekabet nedeniyle keskin sözler sarf ederek dönemi geçirebilirsiniz. Eğer, çıkarlarımız işbirliği gerektiriyorsa, burada durup düşünmek lazım. Bazen suyun akışına gitmek iyidir. Ben bu dönemde hedefinize odaklanmanızdan yanayım. Çünkü bu enerjinizi daha yararlı şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

 

PARA

 

1-7 Eylül haftası:  Maddi konularda da etkili olan Merkür-Terazi geçişinde ortaklaşa iş yapma şeklinde teklifler gelebilir. Ayrıca belirli bir dönem için işler alırız. Ancak 3 Eylül tarihinde yapılan görüşmelerde dikkatli olmakta yarar vardır. Çünkü paramızı tahsil etmek zor olabilir. Güvenilirlik ön planda tutulmalıdır.

8-14 Eylül haftası:  3 Eylül tarihinde Balık burcunda oluşacak Dolunay, kayıplarınızı kazanca dönüştürme, mistik ve şifa tekniklerini öğrenme ve bu alanlarda parasal kazanç elde etme, elde ettiğiniz maddi ve manevi varlıkları doğru alanlarda değerlendirme, ideallerinize uygun işlere yönelme, borç-alacak meselelerinizi akıllıca gözden geçirme yönünde önemlidir. 11 Eylül tarihinde parasal ve iş hayatımızla ilgili konularda iyi bir analiz şart. Detaylı bir şekilde düşünürsek doğru sonuca ulaşırız.

 

15-21 Eylül haftası: 17 Eylül tarihinde,  ortaklaşa kazançlar ve kişisel gelirimizle alakalı konularda çelişkili düşünebiliriz. , istediğimiz gibi hareket etmekte, karar vermekte hareket etmekte zorlanıyoruz. Bu parayla nasıl bir gelecek kurulur veya nasıl bütçe düzenlenir diye düşünür, endişe duyabilirsiniz. Karar vermeden önce artı ve eksilerini iyice tartalım. Yarar elde edeceğim diye yanlış hesaplamalarda bulunmayalım.

 

22-28 Eylül haftası:  Bu hafta maddi konularda da etkili olacak Merkür-Akrep geçişinde, tabii ki menfaatlerinizi düşünmeniz mümkündür. Kaldı ki, iş dünyası kurtlar sofrası. Ancak yine de dozunu bilmekte yarar var.

 

 

EKİM AYI


Ekim ayı özel dosyası Aşk-İş-Para

Güneş ve Ay Tutulmaları ve

Merkür Akrep-Terazi geri hareketleri

 

1-5 Ekim haftası: 4-10 Ekim tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu süreç kariyer hayatınızı ilgilendiren astrolojik yaşam alanında birebir etkilidir. Ayrıca, aşk hayatınız ve maddi konularda da yansımalarını ilgili bölümlerinde ele aldım. Bu süreçte mesleki durumunuzu hem konum hem mali hem de otoritelerle ilişki anlamında ele almak gerekiyor. Amacınız, hedefiniz, kazanç ortaklığı anlamındaki işler, kurmak istediğiniz iş gibi geniş bir alanda inceleyiniz. Ancak beklemede kalınız. Ani kararlar vermeyiniz. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkilidir. Çünkü Merkür aşk evinizin yöneticisidir. Şimdi bu süreçte aşka bakış açınızı ciddi ve derinlikli bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Sadece eğlence bölümü değil, tutarlılık yönünde de ele almak lazım. Yaratıcı becerilerinizi, yetenekli olduğunuz konuları dış dünyada sergilemek tabii ki toplumsal ilişkilere de bağlıdır. Bunları gözden geçiriniz, piyasanın durumuna bakınız. Derinlemesine inceleyiniz. Geri hareket dönemini mali konularda da ele alırsak,  eş-iş ortağıyla kazanç getirici bir iş kurmak veya sonlandırmak, mali açıdan iş ortaklığınızı tescil ettirmek, vergileriniz, hissedarlığını yaptığınız şirketin dış piyasadaki durumu, şirket kurulması, yeni bir şube açmak gibi konuları bu altı günlük süreçte ele alınız, gözden geçiriniz. Kararınızı veya durumunuzu derinlikli bir şekilde ele alınız.

 

6-12 Ekim haftası:  8 Ekim tarihinde Koç burcunda oluşacak Ay Tutulması ve tüm görünümlere baktığımda, sizi her alanda harekete geçmeye hazır, dinamik bir ruhsal ateşliliğin teşvik ettiğini görmekteyim. Ne yap et ve istediğine sahip ol diyor. Kıpır kıpır bir enerji ancak bunu öyle dengeli bir şekilde kullanmalı ki, bir işe yarasın. Bu tutulma sosyal çevrenizdeki canlılığın da simgesi. Arkadaşlıklar, birlikte faaliyetler nasıl da keyiflendirir sizi. İkili ilişkilerde aynı derecede aktif. Birlikte olmak, dokumak, yaşamak arzusu. Fakat bu arada Merkür geri hareketi devam ediyor. Böyle olunca bizim de şöyle oturup bu yenilikleri gözden geçirmemiz lazım.

 

10 Ekim-25 Ekim tarihlerinde Terazi burcuna gerileyecek Merkür bir yere yerleşmek, birisiyle beraber olmak, yolculuklar, arkadaşlıklar, bilgilenmek, güzel ile çirkin arasındaki ayrımı belirlemek, algılamak hepsi önemli. Ancak her şeyin bir ölçüsü, ayarı olmalı. İşte siz, bu tarihler arasında bütün bunları gözden geçireceksiniz. Bir kapıdan geçmek gibi. Bir köprüden karşı kıyıya ulaşmak gibi. Kısaca ayağımıza gelene, karşımıza çıkana iyice bakmak lazım.

 

24 Ekim Akrep burcunda oluşacak Güneş Tutulması meslek hayatınızla ilgili konular üzerinde yaşanan durgunluk, sıkıntı, kriz ve sorunların tekrar ele alınması yönünde 9 Kasım tarihinin önemli olduğunu gösteriyor. İşbirliğine açık olunuz. İnatçı davranmayınız. 11 Kasım tarihi itibariyle büyük bir proje veya önemli bir iş için karar verebilirsiniz.

 

 

KASIM


AŞK VE İLİŞKİLER


3-9 Kasım haftası: 7 Kasım tarihindeki Dolunay,  ailesiyle birlikte yaşayan genç kardeşlerimizin sorumluluklarının bilinci içinde hareket etmeleri gayet faydalıdır. Evli olanlar ise, eşleriyle aralarında meydana gelebilecek sorunlar karşısında, ne vurdumduymaz tavırlar içinde olmalı ne de olayları büyütebilecek herhangi bir duruma meydan vermemelidirler. Mesleki konularda da sakinliğinizi korumalı, inatlaşmalardan uzak durmalısınız.

 

10-16 Kasım haftası:  16 Kasım Venüs-Yay burcu geçişinde arkadaşlıklar olsun, özel hayat olsun, ailenizle ilgili konularda olsun bunu arzularız. Öğrendiklerimizi, başkalarıyla paylaşmak bu dönemde etkilidir. Ancak bütün bunlar her şekilde kişinin arzuları çerçevesinde olduğunda tadı çıkar. Kova da buna zaten her zaman önem verir. Hani bazen insan topluma uymak, kurallara boyun eğmek zorundadır ya, Venüs-Yay geçişinde buna izin verilmez. İlişkiler rüzgar nereden eserse ona göre yaşanır. Genelde de çabuk aşık olunur, çabucak bıkılır.

 

17-23 Kasım haftası:  22 Kasım tarihinde Yay burcunda oluşacak Yeniay, önümüzdeki iki hafta içinde yapılacak olumlu görüşmelerin işaretçisi. Bir grup içinde söz sahibi olabilirsiniz. Bir girişimde bulunabilirsiniz. Bir yolculukta yeni biriyle tanışabilirsiniz. Evlilik kararı alabilirsiniz. İlişkinizdeki sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

24-30 Kasım haftası:  27, 28, 30 Kasım tarihleri gayet olumlu paylaşımları, arkadaşlıkları, coşkulu bir haftayı işaret ediyor. İlişki anlamında olumlu bir haftaya adım atıyorsunuz. Özgürce paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

 

İŞ VE KARİYER

 

3-9 Kasım haftası: 9 Kasım Merkür-Akrep burcu geçişinde meslek hayatınız, aşk yaşantınız, başkalarıyla olan paylaşımlarınız anlamında önemli olup, bu konular üzerine bilhassa odaklanmanızı sağlayacaktır. İçgüdüsel olarak çalıştığımız ortamdaki insanlara biraz kuşkulu, kimi zaman kaygılı bir şekilde yanaşabilirsiniz. Kimseye güven olmaz sözünü kendinize ilke edindiğiniz için, bu kişilerle aranızda belli bir mesafe oluşabilir.

 

10-16 Kasım haftası:  Çok ciddi bir şekilde işlerimize odaklanmamız gerekiyor. Fakat bu hafta mücadelemiz bir hayli yoğun olacak. İnatçılık, taviz vermez yaklaşımlar sakıncalıdır.

 

17-23 Kasım haftası: 22 Kasım Güneş-Yay burcu seyri sosyal ilişkilerin canlandığı, yeni arkadaşlıkların kurulduğu, girişimde bulunulduğu zamandır. Yaklaşım tarzı, bencillikten uzak olan Kovalar bu dönemde fikir alışverişinde bulunmayı, ortaklaşa bir şeyler yapmayı, insanları bir araya getirmeyi bilirler. Toplumla iç içe olmaktan zevk alırlar. Enerjik, hevesli ve girişkendirler. Değişim, yenilik, bilgilenme, keşif önümüzdeki bir ay boyunca etkilidir.

 

24-30 Kasım haftası:  22 Kasım Merkür-Yay burcu geçişinde sosyal ilişkilerin önemi ve gücü yükseliyor. Yeni dostlarımız veya nicedir tanıdıklarımızla fikir paylaşımında bulunmak, bilgi dağarcığımızı genişletmek, ortaklaşa bir şeyler yapmak zamanı. Sosyal becerilerimiz, bilgilenmek amaçlı girişimler gelişimimiz açısından değerli olacaktır. Tecrübemizi, gücümüzü, bilgimizi ortak hedefler için yönlendirebiliriz. Bir projede yer alabiliriz veya bir işi organize edebiliriz. Ekip halinde bir işe gönül verebiliriz. Birilerine destek olabiliriz.

 

PARA

 

3-9 Kasım haftası:  1 Kasım tarihi olumludur. Güzellik, bakım, arkadaşlık, sosyal ilişkiler, aktiviteler para harcama alanlarımız olacak. Alışveriş yapmak hoşumuza gider. Sevdiklerimizi memnun etmek çabası yoğundur. Ancak 2, 4, 7, 9 Kasım tarihlerinde dikkatli olalım. bütçemizin sınırlarını aşmayalım.

 

10-16 Kasım haftası: 11, 12, 13 Kasım tarihlerinde mali konularda zorlanabiliriz. Gereksiz harcamalardan kaçınacağız. Yanlış işlere yatırım yapmayalım. Yanlış kişilerle iş yapmayalım. Kazandırıcı gibi durur ancak ileride sorun yaratabilir. Mali açıdan jölemsi bir hafta. Netlik yok ve avucumuzdakini kıymetini bilmek lazım.

 

17-23 Kasım haftası: Başkalarına yardım amaçlı işlerde çok iyi düşünmek lazım. Birilerinin oyununa gelmeyelim. Alışverişlerde ölçülü davranalım.

 

24-30 Kasım haftası:  27 Kasım tarihinde dikkat edeceğiz. Yaptığımız bir görüşme eğer parasal anlamda olursa, ne kadar sağlam diye bir inceleyelim. 28 Kasım tarihinde Merkür-Yay burcunda seyrine başlayacak. Harcamalar artacaktır. Ancak elimize de para geçmeye başlayacak.

 

 

ARALIK


AŞK VE İLİŞKİLER

 

1-7 Aralık haftası:  Haftayı aşk hayatınız, sosyal ilişkiler yönünde gayet olumlu buluyorum. Sözleriniz eğlenceli ve bulunduğunuz her yeri canlandırıcı olacaktır. Bir çok insanla anlaşabilecek şeytan tüyüne sahipsiniz. Partnerinizle keyifli paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Yeni bir şeyler keşfetmek, değişik çevrelere girmek, tanışmak, yazışmak, konuşmak açısından güzel bir hafta diyebilirim. Dolunay aşk evinizde oluşacak. O da iletişimi bir hayli hızlandırıyor.

 

8-14 Aralık haftası:  8 Aralık tarihi keyifli paylaşımları işaret ediyor. Ancak 10 Aralık itibariyle Venüs-Oğlak burcunda seyrine başlayınca biraz keyfimizi kaçıracak. Ancak 14 Aralık günü moralimiz yerinde, pek bir şeyi kafamıza takmayacağız.

 

15-21 Aralık haftası:  15 Aralık Uranüs-Pluto görünümü 6.kez gerçekleşecek. İşlevini kaybetmiş ve size hiçbir yararı olmayan kişilerden ayrılıyorsunuz. Bunlar ister yakın akrabalarınız olsun isterseniz alıştığınız insanlar olsun fark etmez. Rutin bir hayatın içinde yer almak istemediğiniz gayet açıktır. Çevresel koşullar hayata bakış açınızı değiştirmekte. Belki iş sahibi olarak belki de evlilik yaparak veyahut şartlar gereği taşınarak bu yeniliklere merhaba diyebilirsiniz. İçinizdeki zenginlikleri keşfetmenizi sağlayan deneyimlere kayıtsız kalamazsınız. Yaşanması muhtemel bazı olaylar, hayatı değişik bir bakış açısıyla ele almanızı sağlayacaktır.

 

22-28 Aralık haftası: 22 Aralık Güneş-Oğlak geçişi yine sıkıntılı ve fazla içe yöneltici enerjileri işaret ediyor. Sizinle pek örtüşen bir enerji değil. İster istemez sizi ağırlaştırsa da, 23 Aralık günü zincirleri kırabiliriz. Güzel bir plan yapalım. En azından üzerimizdeki baskıyı bir günlüğüne olsun azaltalım.

 

İŞ VE KARİYER

 

1-7 Aralık haftası:  5 Aralık Mars, burcunuzda ilerleyecek. Tabii ki aktif bir dönem ve sizler için sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca  iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları dönemin etkileri arasında yer alıyor. Bireysel hareket etmek, kendini öne sürmek isteyenler olsa da, bu süreçte başkalarıyla etkileşim içinde olmak en doğrusudur. İnsanlara ulaşmanın yollarından biri de internettir. Bu yolla çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

 

8-14 Aralık haftası:  8 Aralık tarihini olumlu buluyorum. İşlerinizi hızlıca yapabilirsiniz. Ayrıca yenilik anlamındaki çalışmalara da başlayabilirsiniz. Bilginize, tecrübelerinize göre hangi konuda ve alanda öne çıkabileceğinizi, hangi insanla temasta bulunacağınızı da bilirsiniz. Bunlar faydalı gelişmelerdir. Aktif hareket edebilirsiniz. 10 Aralık itibariyle biraz ciddileşeceğiz. Kolay kolay her insanla anlaşmamız her ortamda rahat davranmamız kolay olmaz.

 

15-21 Aralık haftası:  İş anlamında genel olarak olumlu bir hafta diyemeyiz. Üzerimizdeki baskı, ciddiyet bizi kıskaç altına alabilir. Bu hafta benim size önerim zayıf enerjinizi güçlendirici çalışmalara ağırlık vermenizdir. Her şeyi kafanıza takmayınız veya her şeyi bu denli ciddiyetle ele alarak kendinizi yormayınız. Ancak siz gizli bir görev yapıyorsanız, bir proje üzerinde önemli birileriyle görüşecekseniz, mesleğiniz bu yönde ise o zaman sorun yok.

 

22-28 Aralık haftası: 23 Eylül tarihinde Yay burcunda 2,5 yıl boyunca ilerleyecek Satürn, görev ve sorumluluklarınızı yükseltir. İnsanlarla ve gruplar içinde özverili davranmanız gerekir. Toplumsal alanda mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Hedefinize varmak bazen adım adım olur. Hızlı ilerlemek zordur. İnancınız ve tecrübeleriniz, bilginiz insanlar tarafından sürekli test edilir. Yardım faaliyetlerinde bulunmak ve hiçbir karşılık almadan bunu yapmak durumunda kalabilirsiniz.

 

PARA

 

1-7 Aralık haftası:  1 Aralık tarihi,  mali görüşmeler veya para akışı açısından olumludur. İstediğimiz bir şeyi alırız, arkadaşlarımızla beraber oluruz. Bunlar günlük hayatın tıkır tıkır işlemesini sağlar. Burada sorun yok. Ancak diyelim ki bir iş yapmak istiyoruz veya işverenle para konusunda görüşeceğiz. İşte o zaman zorlanırız. Çünkü birileri kendini öne alır veya şartları gözden geçirmek gerekir.

 

8-14 Aralık haftası:  8 Aralık tarihi maddi açıdan kolaylaştırıcı bir gün. 14 Aralık tarihinde biraz tutumlu olmakta yarar var.  Parasal açıdan bu iki tarih bu hafta öne çıkıyor.

 

15-21 Aralık haftası:  17 Aralık tarihinde başkalarının sizi maddi açıdan zor durumda bırakmaması için aklınız başınızda olsun. Siz de çıkar elde edeceğim diye yanlış işlere, girişmeyin. Hayalci davranmayın. Hesaplarınızı kontrol edin, vergilerinizi zamanında verin. Ödemelerinizi de aynı şekilde yapınız.  Ancak şunu da belirteyim, mistik faaliyetlerle uğraşanlar, gizli görev yapanlar için bu hafta enerjiler bir hayli yüksek. Bu kişiler için gelir etmek kolay olur.

 

22-28 Aralık haftası: Maddi konulardaki bir soruşturma, inceleme, hesaplarınızın kontrolü veya eşiniz, iş ortağınızla ilgili bu durumların göstergesi olabilir. Kaygılı olabilirsiniz. O zaman Aralık ayının son iki haftasında finansal hesaplarımıza bakalım. Borç altına girmeyelim. Kimseye kefil olmayalım.AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN