Kova

(20 Ocak - 18 Şubat)
Kova
Gezegeni : Uranüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Koyu mavi
Uğurlu Sayısı : 4, 8
Uğurlu Taş : Ametist
Uğurlu Gün : Çarşamba

KOVA BURCU 2015 YILINA BİR BAKIŞ

 

Sevgili Kovalar,

21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında Merkür burcunuzda gerileyecek. Bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle düşünmeden sözler vermeyelim. İlgimizi çeken konularda bilgi sahibi olmayı önemseyelim. Görüştüğümüz insanların söylediklerini dikkatle dinleyelim ki yanlışlık yapmayalım. Kişisel anlamdaki tüm kararlarımızı, yenilikleri bilinçli bir şekilde tekrar bir gözden geçirelim ki, eksiklerimizi görmemiz mümkün olsun.

3 Mart Jüpiter-Uranüs görünümü, olumlu değişimlerin, yeniliklerin hayatımıza dahil olacağını işaret eden bir enerji. İlişkimiz yoksa hayatımıza girecek olan insanla bir yerde bir şekilde karşılaşabiliriz. Eskisi gibi değiliz. Seçmesini biliyoruz. Nasıl biri istediğimizin farkındayız. Bu görünüm de, farkındalığı yüksek Kovalara beklentilerine yönelik bir aşkı müjdeliyor.

20 Mart tarihindeki Tam Güneş Tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. İkili ilişkimizde ve çalışma hayatımızla ilgili konularda kazanç anlamındaki işlerin dikkatlice gözden geçirilmesi önem taşıyor. Yaptığımız işin, bize verdiği haz kadar, kazanç getirici oluşu da önemli tabii ki. Kazanç derken, bu Tutulmanın özünde başka faktörler de önem taşıyor. Gökyüzüne baktığımızda görüyoruz ki bu Tutulma, hem girişim hem cesaret anlamında da gayet hırsla öne atılacağımızın göstergesi. Girişimci olacağız, hedefimize kitleneceğiz ve amacımıza yönelik tarzda hareket edeceğiz. Ayrıca ev içinde, ailevi ilişkilerimizdeki huzur olgusunu gözeteceğiz. Hatta bir ev sahibi olmak, bir yuva kurmak, evimizi güzelleştirmek isteyeceğiz.

19 Mayıs-12 Haziran tarihlerinde geri hareketini İkizler burcunda sürdürecek Merkür süresince aşk hayatımızla ilgili konulara şöyle bir bakacağız. Bu beraberlikte kendimizi özgürce ifade edebiliyor muyuz, keyif alıyor muyuz, birlikte hayatın güzelliklerinin keyfine varabiliyor muyuz bunlara bir bakacağız. Eğer kimse yoksa hayatımızda, iki kişiye birden ilgi duymamız, iki ayrı kişiyle iletişimde bulunmamız mümkün. Ancak bunlar öyle uzun vadeli değil, dönem boyunca bize eşlik edecek kişiler de olabilir. Bu süreçte ilişkiniz biterse, bunun son nokta olduğunu sanmayınız. Çünkü bir şekilde tekrar karşılaşabilir, hatta yeniden bir araya gelebilirsiniz. Bu süreçte çocuklarımızla alakalı meseleler üzerinde durabiliriz. Mantıklı bir bakış açısıyla yeniden gözden geçirebiliriz. Yetenekli olduğumuz konular hakkında bilgi sahibi olabilir, kendimizi geliştirebiliriz. Merak duyarız, araştırırız. Ancak bunlar kalıcı olur mu, ancak geri hareket sonrası anlarız.

15 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda geri hareketini sürdürecek Satürn,  Satürn, iş hayatınız, kariyerinizle alakalı konularda maddi ve manevi çıkarlarınızı gözetmenizde, harcamalarınıza dikkat etmenizde ve durumunuzu gözden geçirmekte  yarar var.  Amacınıza uygun iş tercihlerinde bulunun. Ancak aceleci ve dağınık şekilde kararlar vermeyiniz. Eğer yeni adım attığınız bir işte veya şu andaki mevcut işinizde bilginiz, tecrübeniz yeterli değilse, kendinizi geliştiriniz. Eksiklerinizi tamamlayınız. İş tercihlerinde bulunurken, ilerisini düşünün. İşinizi sağlama almadan veya mali konularda önünüzü görmeden aceleci kararlar vermeyiniz. Hesabınızı iyi bilin.

22 Haziran tarihindeki Jüpiter-Uranüs olumlu görünümü, tabii ki gayet olumlu değişimlerin, yeniliklerin hayatımıza dahil olacağını işaret eden bir enerji. Devam eden ilişkimizde hem ortaklaşa hareket etmekten yanayız hem ede kendi özgürlüğümüze çıkmak istiyoruz. İşte bu görünüm sayesinde bunu başarabiliriz. İlişkimiz yoksa hayatımıza girecek olan insanla bir yerde bir şekilde karşılaşabiliriz. Eskisi gibi değiliz. Seçmesini biliyoruz. Nasıl biri istediğimizin farkındayız. Bu görünüm de, farkındalığı yüksek Kovalara beklentilerine yönelik bir aşkı müjdeliyor. Vadesi çoktan dolmuş, zaten pamuk ipliğine bağlı olan, bitsin de yolumu çizeyim diyen Kovalar bu görünüm sayesinde pürüzlü ilişkilerini sona erdiriyorlar. Ayrıca bu görünüm sayesinde yeni ortaklar, yeni bir çevreye girme, yeteneklerinizi değerlendirme anlamında da önünüzde kapılar açılıyor. Değişime her zaman açık olan Kovaların bu enerji sayesinde bir hayli aktif hale geleceklerini söylemek isterim.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreç, finansal ortaklıkların maddi anlamdaki hesapları, bölüşümleri üzerinde titizlenme, analiz etmek demektir. Eğer burada bir sorun varsa, her iki tarafın da birbirine karşı ne derece samimi olduğunu görürüz. Bir taraf aşırı çalışıyor, öbürü yan gelip yatıyorsa bir sorun var demektir. İkili ilişkilerde de, her iki tarafın birbirine olan samimiyeti, titizliği bu dönemde tekrar gözden geçirilir. Her kiminle olursa olsun, bu dönemde hesapsız yatırımlara, işlere kalkışılmamalıdır. Ayrıca sürekli endişe, eleştiri, kuşku sizi hem maddi hem de manevi anlamda huzursuz eder. Kredi alımları, miras paylaşımı, finansal hesapların mutlaka dikkatli bir şekilde ele alınmasında yarar vardır.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu süreç ilişkinizin niteliğine göre değişir. Karşı tarafın kendini sürekli ön planda görmek istediği bir ilişkiniz varsa, partnerin bunu çok daha baskın şekilde sergilediğine şahit olursunuz. Bu aranızda sorun yaratabilir. Yeni tanıştıysanız, bu süreçte partnerin ilişkideki hoşlukları, duruşu, kendine güveni, jestleri hoşunuza gider. Ancak bu sürekli böyle mi olur? Buna ancak geri hareket sonrası anlarız. Size düşen, onun size olan yaklaşımlarını belli bir sınırda tutarak fazla kapılmamaktır. Bu dönemde yapılması gereken, tevazu içinde ve gerçekçi bir şekilde ilişkinizi tekrar gözden geçirmek olmalıdır.

11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Parasal ortaklıklar kanalıyla büyümek ve gelişmek anlamında deneyimler yaşanacaktır. Vergimizi, muhasebe evraklarımızı, ödenecekleri, borçlarımızı, yatırımlarımızı bu dönemde iyice incelemek yararlıdır. Kimlerle iş veya özel anlamda bağımız var, bu kişiler ne kadar doğru bunlara bakacağız. Bir karar verirken, artı ve eksikleriyle duruma bakacağız. Ne kazandırır ne kaybettirir, ne yararı vardır soruları sorulmalıdır. Bir ilişkide sadece kusurları görmek kadar, sırf maddi açıdan getirisi iyi diye,  ceremesine katlanmak da yanlış olur. Sağlıklı yaşamanın önemini, fiziksel ve bedensel anlamda insanlara rehberlik edici meslekleri, bununla ilgili yapılan işleri, ortak çalışmaları bu dönemde büyüme ve zenginlik aracı olarak görebiliriz. Ancak Jüpiter-Başak burcunun gölgeli yanlarını da göz ardı edemeyiz. Sözgelimi kazancınızı, ortaklığınızı sağlam temeller üzerine inşa etmeli, işinizden elde ettiğiniz kazancı doğru anlamda değerlendirmelisiniz. Bir de kendinizi işinizde tek söz sahibi kişi olarak görmemelisiniz. Ne fazla mütevazı olun ne de başkalarında kusur bulup, eleştirerek kendinizi öne çıkarmaya çalışmayın.

13 Eylül Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması, iş veya özel anlamda kurulmuş ortaklıkların yeniden düzenlenmesini gerektirecektir. Bu durum bazı kişilerle yol ayrımına gelmenize, analiz edildiğinde bazı gerçeklerle karşılaşmanıza yol açsa da, gelişimsel dersi olarak görmekte yarar vardır. Verimli ve işler olmayan ne varsa bunların ayıklanması, temizlenmesi şarttır. Ayrıca cinsel tercihlerinizi daha dikkatli bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Harcama alışkanlıklarınıza dikkat etmek yararlıdır. Merkür geri hareketini göz önüne alırsak zaten yeni girişimler için henüz uygun zaman değildir. O nedenle bir karar verilecekse bunun artı ve eksilerinin gözden geçirilmesinde yarar vardır. Sağlıklı yaşamak, bedensel ve zihinsel anlamda uyumu yakalamak yönündeki çalışmalar rahatlatıcıdır. Yatırım yönünde bir girişim düşünüyorsanız bunun artı ve eksiklerini hesap etmeniz gerekecektir. Astarı yüzünden pahalıya gelmemelidir.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında Satürn tekrar Yay burcunda ilerleyecek. Bu süreç, hedeflerinizi, ideallerinizi, ilişkilerinizi, yeteneklerinizi ve dış dünyada insanlarla olan her türlü bağlantınızı iş, eğitim, girişim, planlama yönünde bir yapılandırma sürecidir. Bu dönemde dostluklarınızı, arkadaşlıklarınızı, sosyal ilişkilerinizi daha ciddi ve gelişmeye dönük bir şekilde mercek altına alırsınız. Sosyal çevreniz değişir. Yabancı ülke veya şehirlerde bulunan kişilerle temaslarınız olur. Bunlar bilgilenme, bildiklerinizi paylaşma veya bilmediklerinizi öğrenme anlamında kıymetlidir. Eğer siz bir eğitmenseniz, ne kadar başarılı olduğunuz, işi ne kadar bildiğiniz başkaları tarafından test edilir. Burada ego geride kalır. Çünkü öğrenmek veya öğretmek sabır ve tevazu gerektirir.  Ve o işi, o hedefi ne kadar istediğinize bağlı olarak sevgi kazanmanızı sağlar. Hoşgörülü olmak, başkalarının görüşlerine saygı duymak ve çaba göstermek her işin başında gelir. Bedensel ve ruhsal sağlık çalışmaları moral ve motivasyon aşılayan öğretiler dönem boyunca sizin rotanızda yer alır. Yer aldığınız gruplar, ilişkide bulunduğunuz insanlar, eskiye göre farklılaşır. Bu anlamda da yapılandırma dönemi diyebiliriz. İnançlara, görüşlere saygı duymak ve geniş düşünmeye çalışmak sizi yücelticidir. İşte bütün bunlar hangi işle uğraşırsanız uğraşın, bu paragrafta yer alan noktalar dikkate alındığında, siz iyi bir eğitmen, arkadaş, bilge olursunuz.

17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında Terazi burcuna gerileyecek Merkür bir yere yerleşmek, birisiyle beraber olmak, yolculuklar, arkadaşlıklar, bilgilenmek, güzel ile çirkin arasındaki ayrımı belirlemek, algılamak hepsi önemli. Ancak her şeyin bir ölçüsü, ayarı olmalı. İşte siz, bu tarihler arasında bütün bunları gözden geçireceksiniz. Bir kapıdan geçmek gibi. Bir köprüden karşı kıyıya ulaşmak gibi. Kısaca ayağımıza gelene, karşımıza çıkana iyice bakmak lazım. İnsanlarla olan ilişkiler, seviyeli dostluklar, bilgi ve tecrübeleri insanlara sunmanız yönünde şu anki duruma mutlaka bakılmalıdır. Çevre değişimi, akademik uzmanlık, ticaret, yüksek eğitim, yurt dışı ile alakalı konular yeniden incelenmelidir.

28 Eylül Koç burcunda Tam Ay Tutulması oluşacak. Yeni bir uğraşı, girişim, eğitim, yerleşim, yolculuklar ve iş anlamında, istek ve arzularımıza uygun şekilde hareket etmekten yanayız. Olur ve olmazlarını hiç düşünmeden aklımıza eseni yapabiliriz. Bu değişim ve verilecek kararların, her açıdan hesabının yapılmasında yarar var. Çünkü hop diye kabul ettiğimiz veya hemen olsun diye start verdiğimiz işlerin uygulanabilir olup olmadıklarına bir bakmak lazım. Merkür geri hareketi yeniden bir bakmak yönünde önem taşıyor.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde ortaklaşa maddi ve manevi ilişkimiz olan insanları iyi seçmeyi, karışıklıktan uzak durarak, verimli, sağlıklı beraberlik yaşamayı seçeceğiz. Destekle değil, kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı bileceğiz. Kimlerle ne gibi ilişkimiz var, analiz edeceğiz. Fiziksel ve bedensel sağlığımızı önemseyeceğiz. Cinsel hayatımızla ilgili konularda hijyen, temizlik, bakım önemli olacak. Paramızı riskli yatırımlardan uzak tutacağız. Muhasebemizi iyi tutacağız. Başkalarına hizmet anlamındaki işlere yöneleceğiz. İlişkilerimizde gerçekçi düşüneceğiz. Yatırımı önemseyeceğiz.

12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, maddi paylaşımlar, miras bölüşümü, ev yatırımı, iş kurulması, ortaklıklar gibi konular üzerinde derinlikli düşünmeyi sağlıyor. Bu bir gelişim ve dönüşümdür. Zamanla yerine oturacaktır. Hesabınızı daha iyi bilmenizi sağlar. Gizli bilimlerin, faaliyetlerin, çalışmaların da göstergesidir.

TÜM BURÇLAR İÇİN NOT:

Sizler için hazırladığımız,  2015 yılı Astroloji yorumunuz,  Aşk ve İlişkiler, İş ve Kariyer, Finansal konularda olmak üzere GENEL BAKIŞ ve üç ayrı dosya halinde HAFTALIKLAR ŞEKLİNDE hazırlanmıştır Bu yılın sizler için, arzu ettiğiniz gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Kalben Sevgilerimle,

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN