Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Kova

(20 Ocak - 18 Şubat)
Kova
Gezegeni : Uranüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Koyu mavi
Uğurlu Sayısı : 4, 8
Uğurlu Taş : Ametist
Uğurlu Gün : Çarşamba

KOVA BURCU ARALIK AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Aralık ayındaki ilk etkili enerjimiz 5 Aralık tarihinde burcunuzda ilerleyecek Mars geçişidir. Kovalar için dış dünyada aktif bir şekilde kendilerini ifade etmek anlamına gelmektedir. Kendinizden ve yaptıklarınızdan daha fazla emin olursunuz. Sosyalleşme yönünde de insanların dikkatini çekip yeni planlara açık olacaksınız. 

6 Aralık tarihinde İkizler burcunda dolunay oluşacak ve aşk evimizde meydana gelecektir. Hedeflerimiz ve kendimizi ifade etme anlamında duygularımız iki yönlü meseleler üzerinde durmaktadır. Bu dolunayda en fazla üzerinde durduğumuz nokta, özgürlüğümüzü kısıtlayan her ne varsa ondan uzak durmak arzusudur. Bizi baskı altına alan ve yönlendirmeye çalışan hiçbir şey istemiyoruz. Yeni biriyle karşılaşırsak ve bu kişi bizim bakış açımıza uygunsa, dolunay bize yeni bir aşkı hediye edebilir. Bir yolculuğun veya projenin işaretçisi olabilir. Çocuklarla ve aileyle ilgili konularda gelişmeler olabilir. 

10 ve 17 Aralık tarihlerinde önce Venüs ardından da Merkür Oğlak burcu geçişleri yaşanacak. Daha önceden bir karar verdiysek, bu Oğlak seyrinde baskı hissedebiliriz, sorumluluklar artacaktır. Yeni verilen kararın ardından gelinen nokta süzgeçten geçirilmelidir. Verilen kararın getirileri ve götürüleri değerlendirilmelidir. Kendimizi sağlamlaştırmak adına biraz daha dikkatli şekilde durumu incelememiz gerekiyor.

22 Aralık tarihinde de Güneş Oğlak burcunda seyrine başlıyor. Ardından yeni ay Oğlak burcunda doğuyor. Bütün bunların hepsi, özellikle Kovaların kendi kabukları içerisinde ne kadar güvende olup olmadığını sınayan bir etkidir. Dispozitör güç Satürn, 23 Aralık itibariyle Yay burcuna adımını atacak. Bundan sonraki süreç içerisinde sosyal ilişkilerimiz daha dengeli ve tutarlı olmalı, insanlarla ilişkiler ayakları yere basan amaçlar içerisinde olmalıdır. Sabırla kazanacağımız işlere yönelmemiz faydalıdır. Hedefler ve amaçlar ele alınmalı, uzun vadeli düşünülmelidir.

 

AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Aralık haftası: Haftayı aşk hayatınız, sosyal ilişkiler yönünde gayet olumlu buluyorum. Sözleriniz eğlenceli ve bulunduğunuz her yeri canlandırıcı olacaktır. Birçok insanla anlaşabilecek şeytan tüyüne sahipsiniz. Partnerinizle keyifli paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Yeni bir şeyler keşfetmek, değişik çevrelere girmek, tanışmak, yazışmak, konuşmak açısından güzel bir hafta diyebilirim. Dolunay aşk evinizde oluşacak. O da iletişimi bir hayli hızlandırıyor.

8-14 Aralık haftası: 8 Aralık tarihi keyifli paylaşımları işaret ediyor. Ancak 10 Aralık itibariyle Venüs-Oğlak burcunda seyrine başlayınca biraz keyfimizi kaçıracak. Ancak 14 Aralık günü moralimiz yerinde, pek bir şeyi kafamıza takmayacağız.

15-21 Aralık haftası: 15 Aralık Uranüs-Pluto görünümü 6.kez gerçekleşecek. İşlevini kaybetmiş ve size hiçbir yararı olmayan kişilerden ayrılıyorsunuz. Bunlar ister yakın akrabalarınız olsun isterseniz alıştığınız insanlar olsun fark etmez. Rutin bir hayatın içinde yer almak istemediğiniz gayet açıktır. Çevresel koşullar hayata bakış açınızı değiştirmekte. Belki iş sahibi olarak belki de evlilik yaparak veyahut şartlar gereği taşınarak bu yeniliklere merhaba diyebilirsiniz. İçinizdeki zenginlikleri keşfetmenizi sağlayan deneyimlere kayıtsız kalamazsınız. Yaşanması muhtemel bazı olaylar, hayatı değişik bir bakış açısıyla ele almanızı sağlayacaktır.

22-28 Aralık haftası: 22 Aralık Güneş-Oğlak geçişi yine sıkıntılı ve fazla içe yöneltici enerjileri işaret ediyor. Sizinle pek örtüşen bir enerji değil. İster istemez sizi ağırlaştırsa da, 23 Aralık günü zincirleri kırabiliriz. Güzel bir plan yapalım. En azından üzerimizdeki baskıyı bir günlüğüne olsun azaltalım.

 

İŞ VE KARİYER

1-7 Aralık haftası: 5 Aralık Mars, burcunuzda ilerleyecek. Tabii ki aktif bir dönem ve sizler için sosyal hayatın canlanması anlamına geliyor. Ayrıca  iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimlerin, yeniliklerin, değişim arzusunun da ön planda olduğu bir zaman. Özgür ve sıra dışı projeler, ekip çalışmaları dönemin etkileri arasında yer alıyor. Bireysel hareket etmek, kendini öne sürmek isteyenler olsa da, bu süreçte başkalarıyla etkileşim içinde olmak en doğrusudur. İnsanlara ulaşmanın yollarından biri de internettir. Bu yolla çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

8-14 Aralık haftası:  8 Aralık tarihini olumlu buluyorum. İşlerinizi hızlıca yapabilirsiniz. Ayrıca yenilik anlamındaki çalışmalara da başlayabilirsiniz. Bilginize, tecrübelerinize göre hangi konuda ve alanda öne çıkabileceğinizi, hangi insanla temasta bulunacağınızı da bilirsiniz. Bunlar faydalı gelişmelerdir. Aktif hareket edebilirsiniz. 10 Aralık itibariyle biraz ciddileşeceğiz. Kolay kolay her insanla anlaşmamız her ortamda rahat davranmamız kolay olmaz.

15-21 Aralık haftası:  İş anlamında genel olarak olumlu bir hafta diyemeyiz. Üzerimizdeki baskı, ciddiyet bizi kıskaç altına alabilir. Bu hafta benim size önerim zayıf enerjinizi güçlendirici çalışmalara ağırlık vermenizdir. Her şeyi kafanıza takmayınız veya her şeyi bu denli ciddiyetle ele alarak kendinizi yormayınız. Ancak siz gizli bir görev yapıyorsanız, bir proje üzerinde önemli birileriyle görüşecekseniz, mesleğiniz bu yönde ise o zaman sorun yok.

22-28 Aralık haftası: 23 Eylül tarihinde Yay burcunda 2,5 yıl boyunca ilerleyecek Satürn, görev ve sorumluluklarınızı yükseltir. İnsanlarla ve gruplar içinde özverili davranmanız gerekir. Toplumsal alanda mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Hedefinize varmak bazen adım adım olur. Hızlı ilerlemek zordur. İnancınız ve tecrübeleriniz, bilginiz insanlar tarafından sürekli test edilir. Yardım faaliyetlerinde bulunmak ve hiçbir karşılık almadan bunu yapmak durumunda kalabilirsiniz.

 

PARA

1-7 Aralık haftası:  1 Aralık tarihi,  mali görüşmeler veya para akışı açısından olumludur. İstediğimiz bir şeyi alırız, arkadaşlarımızla beraber oluruz. Bunlar günlük hayatın tıkır tıkır işlemesini sağlar. Burada sorun yok. Ancak diyelim ki bir iş yapmak istiyoruz veya işverenle para konusunda görüşeceğiz. İşte o zaman zorlanırız. Çünkü birileri kendini öne alır veya şartları gözden geçirmek gerekir.

8-14 Aralık haftası:  8 Aralık tarihi maddi açıdan kolaylaştırıcı bir gün. 14 Aralık tarihinde biraz tutumlu olmakta yarar var.  Parasal açıdan bu iki tarih bu hafta öne çıkıyor.

15-21 Aralık haftası:  17 Aralık tarihinde başkalarının sizi maddi açıdan zor durumda bırakmaması için aklınız başınızda olsun. Siz de çıkar elde edeceğim diye yanlış işlere, girişmeyin. Hayalci davranmayın. Hesaplarınızı kontrol edin, vergilerinizi zamanında verin. Ödemelerinizi de aynı şekilde yapınız.  Ancak şunu da belirteyim, mistik faaliyetlerle uğraşanlar, gizli görev yapanlar için bu hafta enerjiler bir hayli yüksek. Bu kişiler için gelir etmek kolay olur.

22-28 Aralık haftası: Maddi konulardaki bir soruşturma, inceleme, hesaplarınızın kontrolü veya eşiniz, iş ortağınızla ilgili bu durumların göstergesi olabilir. Kaygılı olabilirsiniz. O zaman Aralık ayının son iki haftasında finansal hesaplarımıza bakalım. Borç altına girmeyelim. Kimseye kefil olmayalım.

 

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-2-6-15-16-20-21-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler                       :
3-4-10-11-18-19-31
Aşkta En Şanslı Günler                   :
6
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
26-27

Yeniay : 24-25-26
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 

ARALIK ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN