Kova

(20 Ocak - 18 Şubat)
Kova
Gezegeni : Uranüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Koyu mavi
Uğurlu Sayısı : 4, 8
Uğurlu Taş : Ametist
Uğurlu Gün : Çarşamba

 

MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihi Başak burcundaki dolunayla aya adım atacağız. Bu dolunay özellikle finansal konularda etkili olacak. Bu dolunay elimizde olmadan kayıplar verdiğimiz, ilişkilerde aradığımızı bulamadığımız, sıkıldığımız meseleleri de gündeme getirecek.

Eğer karşımızdaki insanla çıkarlarını yalnızca kendinden yana kullanan, bizde şüphe endişe veya kuruntu oluşturan bir beraberliğimiz varsa bunu anlamaya çalışacağız. Bu dolunayda belli bir ilişki baskısı söz konusu olacak. İlişkilerinizi derinlemesine ele almalısınız.

13 Mart tarihinde Merkür finansal kazanç evinizde seyrine başlayacak. Merkür-Balık'ta hesaplarınızı çok daha iyi bilmek gerekecek. Fazla iyi niyet birilerine elinizin açık oluşu ve gelir-gider dengesini oturtamamak bu geçişi doğru değerlendirememek olur.

14 Mart-2 Ağustos tarihlerinde Satürn gerileme hareketi yaşanacak. Satürn dayanıklılık gücü verecek. Aralık ayından bu yana adım attığınız plan ve projeleri yeniden ele alacaksınız.
Çevre ilişkiler düzenlenecek ve kendi içinizi rahatlayacak.

17 Mart tarihinde Venüs yuva eviniz Boğa'da seyrine başlıyor. Bu seyirde aile içinde huzur olgusu çok önemli olacak. Problem çıkarıcı bir geçiş olmayacak.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması finans evimizde balık burcunda gerçekleşiyor. İki yönlü bir tutulma olduğunun işaretçisi olurken mali yönden dikkat derken, bilinçli bir şekilde bütçemizin ayarını bilirsek aktivite kazandıran bir tutulma olacak. Hesabı şaşmamak gerekiyor.

21 Mart tarihinde güneş Koç burcunda seyrine başlayacak. Yakın çevre ilişkilerinde, iletişimde, haberleşmede, yolculukta hızlanma yaşanacak. Farklı bir çevreye yerleşme ihtiyacı doğacak. Kendi hayatınızın kontrolünü kendiniz kurmak isteyeceksiniz. Bilmediğiniz yola değil planladığınız yola girmenizi tavsiye ederim.

31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcu geçişi yaşanacak. Venüs Boğa destek olduğu için bir değişim, yeni bir yere taşınmak ya da bulunduğunuz yeri restore etmek söz konusu olabilir. Evli olanlar eşlerin birbirine saygıyı ve sevgiyi önde tutmaya çalıştıkları bir dönem yaşayacaklar.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki önemli görünüm, olumlu değişimlerin, yeniliklerin hayatımıza dahil olacağını işaret eden bir enerji. İlişkimiz yoksa hayatımıza girecek olan insanla bir yerde bir şekilde karşılaşabiliriz. Eskisi gibi değiliz. Seçmesini biliyoruz. Nasıl biri istediğimizin farkındayız. Bu görünüm de, farkındalığı yüksek Kovalara beklentilerine yönelik bir aşkı müjdeliyor.

4 Mart tarihindeki görünüm, hem ailevi hem ilişki, hem eğitim hayatınız hem de yakın çevrenizle alakalı konularda yaşanabilecek hızlı gelişmelerin ve kararların işaretidir. Uranüs burcunuzla uyumlu bir görünüm yaptığı için artık sizin açınızdan değişim olmazsa olmaz bir hale gelmiş durumda. İletişim-yakın çevre- hayata bakış açınız- inancınız ile alakalı her konuda yenilikten yanasınız.

5 Mart tarihinde aşkta ışıldıyorsunuz.  Güzelliğinizi, cesaretinizi, farklılığınızı öne sürmek arzusu duyabilirsiniz. Gizli ve oldukça derin tutkularınız şaha kalkmış durumda. Karmik bağınız olan bir kişiyle karşılaşmanız an meselesi. Ruhunuz öyle coşkulu ki, her türlü çılgınlığı yapabilecek güçte olduğunuzu düşünebilirsiniz. Öylesine yoğun duygular içindesiniz.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm, bir ilişkinin başlaması, devam eden ilişkinin güçlenmesi yönünde gayet olumludur. İletişimin önemi büyük. Kendinizden emin bir şekilde söylediğiniz her sözcük karşı cinsin size yönelmesini sağlayabilir. Arzu ettiğiniz kişiye onu ne kadar önemsediğinizi ve sevdiğinizi söyleyin. Sizi geri çevirmeyecektir. Şansınız gayet yüksek. Karşı cins üzerinde etkiniz gayet olumlu. Bu tarihte, ilişkilerin internet ortamında, arkadaş çevresinde, iş ortamında birdenbire başlaması gayet kolay olur. 13 Mart tarihindeki Merkür-Balık burcu geçişi, aşk evinizin yöneticisi olması sebebiyle, aşka bakış açınız, aşkın hayatınızdaki önemi üzerine düşünmenin de belirtecidir. Sözgelimi tanıştığımız kişinin mali durumu, iş hayatı, borcu harcı var mı, bu konularda doğru mu konuşuyor, yalan mı? Bunları bilmek lazım.

16-22 Mart arası: 17 Mart itibariyle Boğa burcunda seyrini sürdürecek Venüs huzurlu ve güvenli bir yaşam sürebilme, ailevi ilişkileri düzenleme, yaşadığınız yeri güzelleştirme, maddi-manevi anlamda güçlenme arzusu duyduğumuz zaman dilimidir. Eğer ailevi konularda sorunlar varsa, bu süreçte birbirinize karşı ılımlı şekilde yaklaşmak, birçok meselenin çözümlenmesini sağlar. Bu dönemde evlenmek isteyenler, evini yenilemekten yana olanlar, yatırım yapmak isteyenler,  karar vermeden önce hesabınızı çok iyi yapınız.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü ilişkiler açısından da önem taşıyor. Partnerinizle aranızdaki meseleleri dürüstçe, samimi bir şekilde konuşmanızda yarar var. Tabii ki başkalarına göre değil, sizin aranızdaki sevgi birliğine göre değerlendirmek lazım. Birileri konuşur veya farklı şekilde iletir. Bunlara bakmayacağız. Birbirinize karşı sorumluluk çerçevesinde hareket ederseniz gayet olumlu olur. Yeni birisiyle tanışan Kovaların, mutlaka yaşama bakış ve ilişki anlamındaki düşüncelerinizi açık bir dille ifade etmenizde yarar var.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, dışarıda ve evimizdeki iletişimin önemi bir hayli büyük. Bir yandan uzaklara açılmak, hiçbir şey düşünmeden yaşamak, canlanmak istiyoruz. Öylesine arzuluyuz ki, risk olgusu umurumuzda bile değil. Yenilik anlamındaki işlerimize, insanlarla olan ilişkimize, bilgimizi yaymaya, kendimizi göstermeye hevesliyiz. Biz geleceğimizi düşünmeliyiz. Çünkü görünen o ki, ne kadar dışa açılırsak o kadar insanların dikkatini yaptığımız işe, kendimize çekebiliriz.

9-15 Mart arası: 11 Mart tarihindeki görünüm, sosyal gruplar içindeki liderlik gücünüzün işaretçisidir. Bir projenin başında yer alabilirsiniz. Yeni bir işe adım atabilirsiniz. Sosyal çevreniz değişir. Yeni arkadaşlar edinirsiniz. Rutin bir iş yerine, hareketli bir iş ve meslek seçiminde bulunabilirsiniz. Uzun zamandır düşündüğünüz bir değişim için start verebilirsiniz. Ancak bu enerjinin dikkat edilmesi gereken gölgeli yanları da vardır. Düşünmeden kararlar vermek, tartışmalara girmek, etrafınızla bağınızı çabucak koparmak ve aniden yeni bir yere taşınmak gibi. Bunları bilirsek, en azından daha dikkatli olabiliriz.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde, önceden düşündüğümüz işlerimizi bitirebiliriz. Ev veya büro  satın alma, kiralama, gibi konularda iyice düşünelim. Fiyatlara ve şartlara bakalım. Önemli olan uzun vadeli düşünmektir. 20 Mart tarihindeki Tam Güneş Tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. İkili ilişkimizde ve çalışma hayatımızla ilgili konularda kazanç anlamındaki işlerin dikkatlice gözden geçirilmesi önem taşıyor. Yaptığımız işin, bize verdiği haz kadar, kazanç getirici oluşu da önemli tabii ki. Kazanç derken, bu Tutulmanın özünde başka faktörler de önem taşıyor. Gökyüzüne baktığımızda görüyoruz ki bu Tutulma, hem girişim hem cesaret anlamında da gayet hırsla öne atılacağımızın göstergesi. Girişimci olacağız, hedefimize kitleneceğiz ve amacımıza yönelik tarzda hareket edeceğiz. Ayrıca ev içinde, ailevi ilişkilerimizdeki huzur olgusunu gözeteceğiz. Hatta bir ev sahibi olmak, bir yuva kurmak, evimizi güzelleştirmek isteyeceğiz.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, ilerisi adına hedeflerin belirlenmesi ve girişimlerde bulunulması yönünde kıymet taşıyor. Ancak bu girişimlerin, planların, projelerin çok titizlikle, kurallara, kanunlara uygun şekilde yapılmasında yarar var. Bugün yapılacak görüşmeler, halledilecek işler, her türlü noktanın dikkatlice ele alınması halinde başarıyla sonuçlanır. Ortaklaşa yürütülecek işlerde, kiminle görüşürseniz mutlaka şartlar üzerinde birlikte konuşmakta, anlaşmakta yarar var. Size gelen teklifler veya karşınıza çıkan fırsatları da şartları iyice inceleyerek gözden geçirmeniz yararlı olur. 31 Mart tarihindeki Merkür-Koç geçişini eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi anlamında işinize yarayabilir. Ancak trafik kurallarına uyalım lütfen. Aynı gün,  Mars-Boğa burcunda geçişine başlıyor. Mesleki konularda home-ofis tarzı çalışma şeklini veya size aşina gelen ve kalıcılığı olan bir ortamda çalışmayı tercih etmeniz anlamına da gelmektedir. Burada belli bir zamanın geçmesi ve tasarlanan işin olgunlaşması lazımdır.

PARA

2-8 Mart arası: 6 Mart tarihindeki Dolunay, borç ve alacaklarınız, finansal ve manevi kazanımlarınız, giderleriniz, bütçenizin tanzimiyle ilgili her mevzuda dikkatli olmanız gerektiğinin göstergesidir. Dolunay zamanları bir bitiş ve sonuç alma zamanıdır. Ekilenlerin toplanma vaktidir. Yani hasat mevsimidir. Daha önce yaptığınız girişimlerin, planlamaların, projelerin sonuçlarını görebilme anıdır. İşinizden kazandığınız paranın veya başkalarıyla olan ortaklıklarınızın maddi anlamında geldiği son durumu anlamanızı sağlayıcıdır

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihindeki Merkür-Balık burcu geçişi, parasal kazançlarınız başta olmak üzere parayı harcama şeklinizle de yakından ilgilidir. Dikkat etmemiz gereken konu, neye yatırım yaptığımızı, neye para harcadığımızı bilmektir. Uygulanabilir hayallerin peşinden gitmek tabii ki güzeldir. Ancak bir varsayımla yola çıkmak, nasılsa ödenir, halledilir demek yanlış olur. Alacağımıza vereceğimize dikkat etmeli, borçlarımızı zamanında ödemeliyiz.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde maddi konularda tabii ki bilinçli düşünmek gerekiyor. Getirisi, götürüsüyle bir işi değerlendirmek lazım. Artık öylesine projeler içinde olamayız. Ciddi anlamda kendimizi, işimizi, sosyal ilişkilerimizi düzenlemek, dikkat etmek gerekiyor. Birileri ne kadar yeterli olup olmadığımızı sınayabilir, test edebilir. Şimdi para kazanmak için daha istikrarlı daha sağlam planlamalara ihtiyacımız olacak. Paramızı harcarken daha dikkatli olalım. Kolay kazanılmıyor çünkü.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, hedefimize ulaşmadaki kararlılığımızın bize maddi ve manevi güç kazandıracağını işaret ediyor. Kişi kendi dünyasında sağlam bir hedef üzerinde kararlı bir şekilde ilerlediğinde, aslında ne kadar güçlü olduğunun farkına varıyor. İşte bu görünüm hem değerli olanı korumanızı hem de ideallerinize sıkı sıkıya yapışmanızı sağlıyor. Hayallerinizin uzakta değil, bir adım ötenizde durduğunu, isterseniz en doğru adımı atabileceğinizi işaret ediyor.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler                     : 7-8-12-13-17-21-25
Zayıf Enerjili Günler                       :
2-3-10-11-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
25
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
19

Yeniay : 16-17-18
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-29-30-31
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN