Kova

(20 Ocak - 18 Şubat)
Kova
Gezegeni : Uranüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Koyu mavi
Uğurlu Sayısı : 4, 8
Uğurlu Taş : Ametist
Uğurlu Gün : Çarşamba
{"burc_id":"11","burc_ad":"Kova","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

KOVA

 

GENEL BAKIŞSevgili Kovalar, 2 Ağustos tarihinde Aslan burcunda bir Yeniay doğuyor. Bu Yeniay tamamen ikili ilişkilerinize yoğunlaşacak. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilme ve kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilen bir partnere ihtiyacı ve arzusu hissedeceksiniz. Her şeyden önce ilişkinin ileriye dönük umut verip vermediğini inceleyeceksiniz. Yeni bir ilişkinin veya bir arkadaş vasıtasıyla yeni bir tanışmanın da işareti olabilir. Ancak eğer bir birlikteliğiniz varsa, birlikte karar vermek ihtiyacı güdeceksiniz ilişkinizde. Her şeyi çok gerçekçi bir şekilde incelemelisiniz.

5 Ağustos tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlıyor. İkili ilişkilerdeki mali konuları gözden geçirip her konuyu dikkatlice ele almalısınız. İyi bir analize ihtiyaç duyuyorsunuz. Yatırımlarınızı ve bankacılık işlerinizi dikkatlice ele almalısınız.

18 Ağustos tarihinde burcunuzda bir Dolunay oluşuyor. Bu Dolunay kişisel anlamda her şeye bir ışık tutarak isteklerinizi ve arzularınız aydınlatıp incelemenize fırsat sağlayacak.

24 Ağustos tarihinde Mars-Satürn kavuşumu yaşayacağız. Yeniliklere adım atma ve kendini ifade edebilme konularında sorumluluklarınız kendini hatırlatacak ve doğru bir adım atabilme fırsatını sağlayacak.

22 Ağustos'ta da Güneş, Başak burcunda seyrine başlıyor. İyi bir analiz için beklemeniz gerekiyor. İlişkileriniz ve yatırımlarınız konusunda her şeyi iyi analiz etmeye başlayacaksınız. Ancak hesabınızı iyi bilmelisiniz.

30 Ağustos tarihinde iyi bir ilişkinin yakalanmasında, bir yeni tanışmada, bir tatil planında önem taşıyor. Venüs-Terazi hareketi oldukça önemli. Aynı gün Merkür gerileyecek. Bu da olumlu bir hareket. Yaptığınız her analiz bu dönemde olumludur. Eylül sonuna kadar yaptığınız analizler Ekim ayında meyvelerini vermeye başlaayacak. Bir iki ay içerisinde bütün sıkıntılarınızı aşabileceğiniz fırsatlarla karşılaşacaksınız. Finansal işlerinizi derleyip toplama noktasında çok olumlu sonuçlarla karşılaşacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

 

HAFTALARA GÖRE AĞUSTOS AYI

1-7 Ağustos arası:

Sevgili Kovalar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, ilişkinizi ilgilendiren konularda bireysel hareket etmeği ve kararlar almayı işaret etse de, unutmayalım ki, beraberlik bir yol üzerinde beraberce danışarak yürümektir. Eğer karşınızdaki ve siz bu yolda yürümek istiyorsanız, el ele verip güçlerinizi birleştirerek yepyeni ve olumlu kararlar verilebilir.   Bu Yeniay, kimi Kovaların hayatına girecek bir kişinin işaretçisidir. Özgüveni yüksek olan bu kişi sizin kendinize has sıra dışı özelliklerinizden etkilenebilir. Yeniayın oluştuğu güne, Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. İş ve günlük hayatta başkalarının davranışları sizi etkileyebilir. Aile, ev, kariyer gibi konularda daha hassas olabilirsiniz. Belki özel hayatınız veya farklı nedenler yüzünden durum budur. Ancak merak etmeyiniz. Çünkü Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Yay burcunda seyrine başlıyor. Bu size muazzam bir enerji, özgür hareket etme, fırsatlarla karşılaşma anlamında güç vericidir. Böylece kendinizi çok iyi hissedebilir,  insanlarla hoş vakit geçirebilir,  bilgi ve tecrübenizi ifade ederek hedefinize ulaşabilirsiniz. Ay-Satürn görünümü en başında dediğim gibi, yeni biriyle tanışmak anlamına geldiği gibi, mevcut ilişkinizdeki problemleri ortaklaşa çözmenizde etkilidir. Yeter ki, her iki taraf da egosuna yenilmesin.

2 Ağustos-27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, hedefinizi gerçekleştirmek, inançla çalışmak, aktif hareket etmek, cesaretle ilerlemek yönünde sizin için olumlu bir süreçtir. Sosyal faaliyetler, arkadaşlarınızla olan ilişkiler, grup faaliyetleri, organize işler, yetenekli olduğunuz konularda liderliğinizi göstermek kolaylaşır. Yabancılarla temas veya yabancı ülkelerle bağlantılı şirketlerde görev alma, güçlü insanlarla işbirliğinde bulunma ve onlardan destek görmek mümkündür. Ben bu dönemi sizler açısından faydalı buluyorum. Başkaları tarafından tanınmanızı sağlıyor. Girişimde bulunma yönünde heveslilik verir. Satürn de bu alanda etkili olduğu için size sınırlarınızı öğretiyor. Siz de lütfen fanatik davranmaktan sakının, tevazu gösterin. Sadece kendi doğrularınız çerçevesi içinde hareket etmeyin. Başkalarının önerilere açık olun. Bilgi sahibi olmayı, kendinizi geliştirmeyi merkez alın. Özellikle 24 Ağustos tarihinde buna daha fazla önem veriniz.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Yuvanızı, ailenizi ilişkilerinizi, birbirinize yaklaşım tarzınızı, ortaklaşa mal mülk paylaşımını tümüyle gözden geçirebilirsiniz. Eğer bir takım sorunlar varsa bunların çözüme kavuşması için titizleneceğiz.  Sözgelimi burs almak, evlenmek, ofis açmak, ev almak, yuva kurmak için kredi çekmeyi düşünüyorsak, bunun geri ödemeleri ve şartlarına bakmak gerekiyor.

 

8-14 Ağustos arası:

13 Ağustos- 6 Nisan 2017 tarihleri arasında Satürn tekrar Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu süreç, hedeflerinizi, ideallerinizi, ilişkilerinizi, yeteneklerinizi ve dış dünyada insanlarla olan her türlü bağlantınızı iş, eğitim, girişim, planlama yönünde bir yapılandırma sürecidir. Bu dönemde dostluklarınızı, arkadaşlıklarınızı, sosyal ilişkilerinizi daha ciddi ve gelişmeye dönük bir şekilde mercek altına alırsınız. Sosyal çevreniz değişir. Yabancı ülke veya şehirlerde bulunan kişilerle temaslarınız olur. Bunlar bilgilenme, bildiklerinizi paylaşma veya bilmediklerinizi öğrenme anlamında kıymetlidir. Eğer siz bir eğitmenseniz, ne kadar başarılı olduğunuz, işi ne kadar bildiğiniz başkaları tarafından test edilir. Burada ego geride kalır. Çünkü öğrenmek veya öğretmek sabır ve tevazu gerektirir.  Ve o işi, o hedefi ne kadar istediğinize bağlı olarak sevgi kazanmanızı sağlar. Hoşgörülü olmak, başkalarının görüşlerine saygı duymak ve çaba göstermek her işin başında gelir. Bedensel ve ruhsal sağlık çalışmaları moral ve motivasyon aşılayan öğretiler dönem boyunca sizin rotanızda yer alır. Yer aldığınız gruplar, ilişkide bulunduğunuz insanlar, eskiye göre farklılaşır. Bu anlamda da yapılandırma dönemi diyebiliriz. İnançlara, görüşlere saygı duymak ve geniş düşünmeye çalışmak sizi yücelticidir. İşte bütün bunlar hangi işle uğraşırsanız uğraşın, bu paragrafta yer alan noktalar dikkate alındığında, siz iyi bir eğitmen, arkadaş, bilge olursunuz.

 

15-21 Ağustos arası:

Sevgili Kovalar, 18 Ağustos saat 12:27 de, burcunuz üzerinde oluşacak Dolunay, ilişkimizi ilgilendiren konularda birbirimizin ihtiyaçlarına kulak veriyor muyuz, yoksa sadece kendimiz adına mı düşünüyoruz. Partnerimiz ve biz, şimdi bu beraberliği mercek altına alarak düşünmeliyiz. Birbirimizle konuşabiliyorsak ne alaka. Tam tersine birbirimizi suçlayacaksak o zaman bu Dolunay, bir kopuşun göstergesi olabilir. Konuşacaksak pekala dostça paylaşımda bulunulur, yenileşir insan, canlanır ve bu yolda yürümeye devam denir. Belki de yalnızdık. Birisi gelir ve hayatımızı değiştirir, geçmiş tecrübelerimizi unutturacak gibidir. Esasen bu Dolunay bir yenilenme ve kişinin iç dünyasında saklı duran özgür yanlarının ortaya çıkış halidir. Ay-Uranüs görünümü, girişim, aktivite, yenilik ve değişimlerin heyecan verici olacağını işaret etmektedir. Eski geride kalmıştır, yeni olan gülümsemektedir ve hayat devam etmektedir. Bunu yüreğinde hisseden kişi tazelenir. Dolunayın ardından Ay-Balık sürecinde, dünyanın maddi değerlerinden ziyade manevi güzelliklerine sahip olma arzusu bize daha çekici gelir.

 

22-31 Ağustos arası:

22 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında, etkili olacak Güneş-Başak burcu dönemi, Merkür geri hareketiyle örtüşecek. İş veya özel  ilişkilerinizi dikkatli şekilde gözden geçiriniz. Ortaklaşa işler, finansal bölüşümler, kredi, vergi, borçlar, iş ortaklıkları, mal ve kazançlar, bizi zorlayan veya aklımızı kurcalayan hesaba dayalı plan ve projeler üzerinde şöyle bir hesaplamada bulunalım. Muhasebemizi iyi yapalım. Artı ve eksileriyle gözen geçirelim. Yatırım konularında piyasanın durumuna bakalım. Eğer bir sıkışıklığımız varsa bu krizi aşalım derken, sonradan zorlanacağımız riskler altına girmeyelim.

30 Ağustos- 22 Eylül tarihleri arasında Merkür-Başak burcunda gerileyecek. Gölgeli günlerinin başlangıcı olan 23 Ağustos itibariyle, dış destekler, gelirler, bankalarla alakalı girişimler, kredi işleriniz, miras, vergi, sigorta, ortak paralar (eş, iş ortaklığı), borçlarınız, eşinizin, partnerinizin parasal durumu gibi konular üzerinde yeniden gözden geçirmelerde bulunmak yararlıdır. Sorun çıkartan, kriz yaratan meseleleri, mercek altına aldığınızda bir çözüm yolu bulabilirsiniz. Çünkü geri hareket süreçlerinde yeni bir perspektif kazanıyoruz. Belki de çok fazla endişeleniyoruz veya rahat davranıyoruz. Bizim maddi-manevi anlamda bağlantılarımızı, ilişkilerimizi bu süreçte akılcı bir şekilde ele alacağız. Hesabımızı bileceğiz. Sözgelimi boşanmada yasal haklarımızı, evlilikte paylaşımı, iş ortaklığında sözleşmemizi maddeler halinde gözden geçirmeliyiz.  Geri hareket süresince, bu türden ilişkileri mantıklı şekilde ele aldığımızda sorunlara neden olan, düzenlenmesi gerekli olanları tespit etmek mümkündür. Esasen önemli olan, sağlıklı, işlerliği olan ve kafamızda soru işaretleri uyandırmayan ilişkilerdir. Aynı şekilde bizim de kendimizle yüzleşmemiz gerekir. Belki de çok fazla endişeliyiz veya çok şey veriyor, bekliyoruz.  Demiştik ya, önemli olan sağlıklı paylaşımlar. O zaman şimdi bunlara bakma vaktimizdir. Gölgeli günlerini hesaba katarsak, 23 Ağustos-29 Eylül arası  (başlangıç tarihinin  bir hafta öncesi ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası) yukarıdaki noktaları önemseyiniz.

30 Ağustos- 23 Eylül tarihleri arasında Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, görüşleri, dili, inancı bizden farklı olsa da, nezaket ve uzlaşıya açık  bir bakış açısıyla ilişki kurduğumuz  zaman dilimidir. Bu bakış açısı sizin gibi hümanist özellikte olan burç mensupları için daima kolay olmuştur. İşte bu dönemde, hem kültürel hem özel anlamda yakınlaşmalar meydana gelir. Yeni insanlarla tanışmak, onlarla paylaşımda bulunmak, birbirimizi tanımak hoşumuza gider ve bizi mutlu eder. Bazen karşımıza çıkan kişi özel bir yakınlaşmanın işaretçisi olurken bazen de sürpriz bir aşkın kahramanıdır.

 

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler       : 7-8-12-13-17-21-22-25-26
Zayıf Enerjili Günler                       :
2-3-9-10-23-24-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
25-26
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
19

Yeniay : 16-17-18
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

 

Dolunay : 2-3-4-29-30-31
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla