Astroloji Danışmanı
İrem Su diyorki

Kova

(20 Ocak - 18 Şubat)
Kova
Gezegeni : Uranüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Koyu mavi
Uğurlu Sayısı : 4, 8
Uğurlu Taş : Ametist
Uğurlu Gün : Çarşamba

KOVA AĞUSTOS AYINA GENEL BİR BAKIŞ

 

Ağustos ayında ilk etkili enerji, karşıt burçta 1 Ağustos tarihinde geçişini sürdürecek Merkür'dür. Özellikle ikili ilişkilerde partnerin sözel anlamda kendi fikirlerini öne sürmesi yönünde önem taşıyor. Düşündükleri yenilikler bizim düşüncelerimizle örtüşmeyebilir, ancak bu farklılığın getirdiği zenginliktir. Eğer ilişkiniz sağlamsa partnerin bu tür değişikliklerini gayet doğal karşılarsınız. İlişkinizde bir taraf çok hakimiyetçi ise, baskın konuşma tarzı pek hoşunuza gitmeyebilir. İlişkisi olmayanlar açısından da yeni bir tanışmanın göstergesidir.

10 Ağustos tarihinde ilişki evlerini kapsayan önemli bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunayda kendimizi öne sürme arzumuz bir hayli önemlidir. Eğer bir ortakla çalışacaksanız, birbirinizin fikirlerini ele almak önem taşır.

12 Ağustos tarihinde Venüs Aslan burcunda seyrine başlıyor. Partnerin sıcak yaklaşımlarında, kendini ifade etmesinde etkilidir. Birlikte farklı şeyler yapmanın güzelliğini gösterir. Eğer bir sorun varsa, partner kendini merkeze oturtmak isteyecektir.

15 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcunda seyrine başlıyor. Borçlar, alacaklar, iş ortaklıkları gibi konular gözden geçirilir, ilişkiler ve değerler ele alınmalıdır. Bu geçişte bütçenin ayarları ele alınmalıdır.

23 Ağustos tarihinde güneş Başak burcunda seyrine başlıyor. Eşin kazancıyla alakalı mali konulara önem vereceğiz. İş ortağının mali konular üzerindeki paylaşımını gözden geçireceğiz.

25 Ağustos'ta bu bölgede yeni ay doğacaktır. Finansal ortaklıklar, mali durum, iş tercihleri gözden geçirilmelidir. İş hayatıyla ilgili problemler varsa yeni iş tercihleri yapılabilir.

 

AŞK VE İLİŞKİLER


1-3 Ağustos arası: Merkür-Aslan burcu seyri 1 Ağustos tarihinde başlıyor. Bu dönemde partnerinizle iletişime önem vereceğiz ve farklı dilden mi konuşuyoruz, aynı şeyleri mi düşünüyoruz, nasıl anlaşıyoruz veya neden anlaşamıyoruz bunları tespit edeceğiz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen de inatlaşmalar yükselir, bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde abartı ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Bu haftanın en etkili görünümleri 2 ve 3 Ağustos. Bu tarihlerde her iki kişinin de düşünmeden konuşması, kaba saba tavırlar, aşırı gurur pek hoş olmaz. Yeni tanışmalar genelde cinsel çekim ve tutku ile başlar. Etkilenme yüksektir. Birlikte vakit geçirilir. Ancak gözünüze batan şeyler, ilişkiyi uzun vadeli kılmaz.

4-10 Ağustos haftası:  8 Ağustos tarihindeki görünüm, bekar Kovalar için farklı bir çevreden kişiyle yapılan evlilik ve başka bir yere taşınmak anlamına gelebilir.  Alıştığınız düzenden kopmakta hiçbir sakınca görmezsiniz. Çünkü bu sizin ruhunuza uygundur. Bazı Kovalar için sürpriz bir evlenme teklifidir. Genel olarak bu tarihte verilen kararlar bir hayli hızlı, yenilikçi ve hiç kimsenin beklemediği durumlardır. Sürpriz dersek yerinde olur.10 Ağustos tarihindeki Dolunay, ilişkinizle alakalı konularda etkili olup, bireysel anlamda özgür olma, değişim arzunuzun da göstergesidir.

11-17 Ağustos haftası: Bu hafta ilişkilerde 11 ve 15 Ağustos tarihleri gayet olumludur. Sevgilinizle tatile çıkmak anlamında bu günleri olumlu buluyorum. Sevgiliniz üzerinde hayranlık uyandıracağınız, duygularınızı ifade ederek onu etkileyeceğiniz bu günleri ajandaya kaydetmekte yarar var. Tanışmalar açısından da bu tarihler aktif edicidir. Beraberlikte problemleri olanlar da,  bu tarihlerde birbirlerine yönelerek sorunları gönül birliğiyle çözebilirler. 12 Ağustos tarihinde Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. İlişkide otoriter tavır içinde, sadece merkeze kendini koyarak hareket eden bir partner rahatsız edici olabilir. Halbuki beraberliği keyifli hale getirmek en doğrusudur. Yaratıcı tarzda düşünüp, birbirinize minik sürprizler hazırlamak, birlikte zevk alacağınız şekilde yenilikler yapmak, fantezilerinizi tekrar güçlendirir. Kaldı ki, olumlu görünümlerimiz var. Bunları uygulayabiliriz.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihindeki görünüm, ilişki evinizde 12 yıl sonra oluşuyor. Bu oldukça uzun süre. Güven duygumuzu ve bir beraberlikte kendimizi ifade edebilme gücünü bize kazandırırken, bir yandan da ilişkilerde egonun yükselişi hatta bazen kibirli olmaya yol alışını riskini de göz ardı etmeyelim. Partner seçimlerinizde veya şu andaki mevcut ilişkinizde, evlilik veya boşanma türü hallerde öncelikle çok dikkatli bir şekilde gözden geçirmelere ihtiyaç var. Hayatın güzel ve keyifli yanlarını yaşarken, beraberlikte abartılara kaçmadan kararları vermek yerinde olur.

25-31 Ağustos haftası: İlişki anlamında gayet önemli bir haftaya adım atıyoruz. Birçoğumuzun hayatında yenilenme ve değişimlerin görüldüğü zamanlardayız. Başak burcunda 25 Ağustos tarihinde oluşacak Yeniay ve diğer tüm görünümleri partnerinizin hayatınızdaki önemini belirlerken, mesleki durumundan mali konularına kadar önemli bir dönemden geçtiğini işaret ediyor. Eğer ilişkinizde sorunlar yaşanıyorsa ve bunların kökeninde mesleki ve mali konular yatıyorsa, birbirinizin hayatındaki yeri ve önemine göre destek olmakta yarar var. Diyelim ki, boşanmak üzeresiniz. O zaman da nafaka veya ortaklaşa kazançların dikkatlice ele alınması lazım. Yeni başlamış oldukça hızlı gelişmiş bir ilişkide ise, partnerin mesleki konumu ve maddi durumu hakkında bilgi sahibi olmamız gerekiyor.

 

İŞ VE KARİYER


1-3 Ağustos arası: İş konularında etkili bir hafta. Girişimlerde kabul görmek, hedefinizi gerçekleştirmek arzunuz yoğun olacak. Ortaklaşa işlerde tarafların hedef farklılıkları varsa, en başında bunları oturtmaları gerekir. Mars-Akrep geçişi size hırs veriyor ve mutlak kazanmak adına itekliyor. Ancak sadece kendinize dönük düşünmek, iddiacı davranmak veya baskın olmaya çalışmak yöneticilerle aranızda soruna yol açabilir. Projelerinizi,   ya tek başınıza öne süreceksiniz veyahut şartlara göre esneklik göstereceksiniz.

4-10 Ağustos haftası: 5 Ağustos tarihindeki özel görünüm, kariyer hayatınız ve finansal konuları tekrar bir gözden geçirerek yapılandırmanızda yardımcıdır. Burada sizden veya dışarıdan kaynaklanan sıkıntıları çözümlemenin yolu, sizi manipüle etmelerine izin vermemektir. Zayıf noktalarınızı bilen kişiler bunu iş hayatında veya özel yaşamınızda size karşı kullanarak kendi taraflarına çekmeye çalışırlarsa buna müsaade etmeyiniz. 6 Ağustos tarihinde, işiniz gereği insanlarla uyumlu ilişkiler kurmaya çalışırsınız veya güven içinde yaşamak adına rahat edebileceğiniz işler araştırırsınız.

11-17 Ağustos haftası:  Bu hafta iş hayatında 15 Ağustos tarihi dikkat çekicidir. Bir şey canınızı sıktı mı hemen tepkinizi ortaya koyarsınız. Oysaki bir düşünmek, analiz etmek gerekir. Enerjiniz aslında güçlü kararlar ve başarılı çalışmalar için uygundur. Bir işi bütün derinlikleriyle ele almak, kimlerle bunu yapacağınızı analiz etmek, biraz da kendinizi gözden geçirmek yararlı olacaktır. Bu hafta tamamlanmayan işleri geri planda çalışarak bitirebilirsiniz.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihindeki görünümü, iş ortaklıkları ve bu yönde yapılacak(yapılmış) sözleşmeler, yasal konular, özlük haklarınız, iş davalarınız, soruşturmalarınız anlamında ele alırsak, bu alanlarda hoşgörünün, dürüstlüğün, abartıdan uzak bilinçli düşünmenin önemli olduğunu söylemeliyim. Eğer bir haksızlık varsa, bunun peşine düşülmesi ve hakkınız olanın alınması yönünde önem taşır. Aynı durum partneriniz veya eşinizin için de geçerlidir. O da bir yanlışa uğramışsa, bir ortağı tarafından kandırılmışsa şimdi bunun için mahkemeye başvurabilirsiniz.

25-31 Ağustos haftası:  İş hayatımızla ilgili konularda da önemli olan bir haftaya adım atıyoruz. Hem Yeniay hem de ona eşlik eden önemli görünümler, kariyer hayatınızı yenilemek amaçlı bir değişim işaretçisidir. Bugüne dek arzu etmediğiniz bir alanda veya konumda görev yapan bir kişiyseniz şimdi yüksek bir odaklanma gücüyle kendinizi bir yön çizebilirsiniz. Bu durum aslında yeni bir hal değildir. Birçok kereler üzerinizdeki baskılar nedeniyle sıkıntı yaşamışsanız, şimdi yeter artık diyerek kendi istediğiniz bir yola adım atabilirsiniz. Bazılarınız bu hafta, yepyeni bir göreve getirilerek daha fazla güç kazanabilirsiniz. Kimileri yüksek eğitimini tamamlayıp iş hayatına atılabilirler.

 

PARA


1-3 Ağustos arası: Maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların net bir şeklide oturtulması faydalıdır. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, ortak kazançların bölüşülmesinde çok dikkatli olunuz. Gerginlik yaşanabilir.

4-10 Ağustos haftası:  5 Ağustos tarihinde gerek iş gerekse mali konular üzerinde düşünerek karar vermeniz yerinde olur. Nasıl bir iş veya nasıl bir kazanca ihtiyacınız varsa, ona göre tercihlerinizi yapınız ve kimsenin tesiri altında kalmayınız. Ancak karar verirken de, etraflıca düşününüz. Bazen insan kendini bir konuda zayıf hissettiği için, güçlenmek adına, hesap bile yapmadan bir karar verebilir. Ancak bu ne derece doğru olur, buna bir bakalım.

11-17 Ağustos haftası:  15 Ağustos tarihindeki Merkür-Başak burcu geçişi parasal konularda akıllı bir şekilde analizde bulunarak kendinize bir yatırım veya kazanç portföyü oluşturmanızı sağlar. Borçlarınızı sistemli bir şekilde ödemek üzere planlamanızda yardımcıdır. Bütün mali değer taşıyan evrakların tanzimi, ortaklaşa kazançların ele alınması yönünde de kıymetlidir.

18-24 Ağustos haftası:  19 ve 21 Ağustos tarihlerindeki görünümler ve ardından 23 Ağustos Güneş-Başak burcu geçişi, mali konulardaki kazançların, miras, hisseli olan paraların, bilinçsizce yapılan harcamaların veya yanlış ortaklar nedeniyle başınıza gelen kayıpların mutlaka bilinçli şekilde tahlil edilmesi gerekiyor. Maliye ile vergi borçları veya vergilendirmeler, bankalarla alakalı ötelenmiş borçlar, krediler de dikkatle ele alınmalı ve yanlışa sürüklenmemek için gözler dört açılmalıdır. Eğer bir ortaklık düşünüyorsanız, iş yapacağınız kişinin önceki tecrübelerini, parasal durumunu lütfen araştırınız. Yasal haklarınız için güçlü bir avukat tutunuz. Aldığınıza verdiğinize dikkat ediniz.

25-31 Ağustos haftası: Parasal konularda da etkili olan hafta boyunca bütçenizi ilgilendiren parayla alakalı her türlü konunun dikkatli bir şekilde ele alınması gerekiyor. Hesabınızı iyi yapmanız, verdiğiniz kararın doğru olup olmadığını iyi tartmanız lazım. Bazılarınız mesleki ve özel hayatınızda değişimler ve mücadele içinde olacaksınız. Riskten uzak durmak, titizlikle düşünmek lazım. 25 Ağustos tarihindeki Yeniay da, bunları işaret etmektedir.

 

AĞUSTOS  Ayı Astroloji Takviminiz


Pozitif Enerjili Günler                           : 1-2-6-10-14-18-19-28-29

Zayıf Enerjili Günler                                         : 3-4-16-17-23-24-31

Aşkta En Şanslı Günler                        : 18-19

Parasal Açıdan Şanslı Günler                           : 12

Yeniay : 9-10-11

(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25

(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Ağustos   ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,

 


AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN