Kova

(20 Ocak - 18 Şubat)
Kova
Gezegeni : Uranüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Koyu mavi
Uğurlu Sayısı : 4, 8
Uğurlu Taş : Ametist
Uğurlu Gün : Çarşamba
{"burc_id":"11","burc_ad":"Kova","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞSevgili Kovalar, 4 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda doğacak olan Yeniay, hayatta ne durumda olduğumuzu vurgulayacak. Rahatsız eden, duygusallaştıran, ailenizle ilgili herhangi bir konuyu ele almanızı sağlayacak. Günlük hayatınızı düzenleyip kendinize dikkat etmenizi işaret ediyor. Hakkında çok irdeleme yaptığınız konuları biraz rahat bırakmanızı sağlayacak.

12-14 Temmuz tarihinde Venüs ve Merkür, Aslan burcunda seyrine başlıyor. İkili ilişkiler merkeze çekiliyor. Sizinle aynı fikirde olmayan insanların daha baskınlaştığını göreceksiniz. Yeni tanıştığınız birinin bu baskınlığı dikkatinizi çekebilir. Bu geçiş, bazılarınız için ilişkinizi gözden geçirme anlamına gelebilir. Yeni biriyle tanışma mümkün olabilir.

20 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda bir Dolunay oluşuyor. Bu Dolunay, farklı bir şeyler yapmak isterken mevcut durumu dikkatle ele almanızı gerektiriyor.

22 Temmuz tarihinde Güneş, Aslan burcunda olacak. Kmiileri için özgüvenli bir kişiyle tanışmak, kimileri içinse sorunlu durumlarda karşı tarafa kulak vermek gerekliliği doğabilir.

30 Temmuz tarihinde, Merkür Başak burcunda olacak. Maddi konuları inceleyip analiz ederek mantıklı düşünmenin gerekliliği ve aynı meseleleri düşünmeyi bırakma fırsatı doğacaktır. Mali konularda sizi hayatın bir şeylere bağlı kılmasını engellemek için bu tarihi değerlendirin. Her şey gönlünüzce olsun.HAFTALARA GÖRE TEMMUZ AYI

1-10 Temmuz arası:

Sevgili Kovalar, 4 Temmuz saat 14:01 de, Yengeç burcunda doğacak Yeniay, bizim için önem taşıyan konulardaki gereksinimlerimizi hassasiyetle ele alarak, üzerinde yoğunlaşmamızı sağlıyor. Bunlardan vazgeçmemiz mümkün değil. Sağlığımız, işimiz, kazancımız, ailemiz, sevdiklerimiz gibi.  Güven altında yaşamak istiyoruz. Kendimizi iyi hissettirecek güzelliklere, gelişmelere ihtiyaç duyuyoruz. Kararlarımızı bunlara göre ele alacağız. Yeniayın görünümleri bu konuda bize yol gösterici olabilir. Ay-Merkür kavuşumu, parasal konulardaki hassasiyetimizi işaret ediyor. İhtiyaçlarımızın farkındayız. Sağlığımıza önem vereceğiz. İsteklerimizi dile getireceğiz ve durumumuzu iyileştirme anlamında kararlar vereceğiz. Ay-Neptün görünümü, maddi ve manevi anlamda bize kendimizi güvende hissettirecek işlere eğilmemizi sağlıyor. Ailemize oldukça düşkünüz. Onların rahatı ve emniyeti bizim için önemli. Hayallerimizde mutlu bir hayat, sağlıklı bir yaşam sürme arzusu yoğunlaşıyor. Zaman zaman hassas düşünebiliriz. Ay-Kuzey düğümü, başkalarına muhtaç olmadan yaşamak için geleceğimizi garanti altına almamızı sağlayan analizin göstergesidir. Şuna gereksinim var, bunları elde etmeliyim tarzında düşünmek güven duygunuzu yükseltir ve sizi azimli kılar. Ay-Pluto karşıtlığı, duygusal derinlik ve bazen kontrolümü yitiriyormuş gibi hissetmemize neden olabilir. Benim tavsiyem böyle anlarda yeni bir karar vermeyiniz. Önünüzde iki haftalık süreç var. Kaygılanmayınız. Ay-Jüpiter görünümü, çalışma hayatınızla ilgili konularda iyi bir analiz yapmanın önemini vurguluyor. Bu,  doğru bir iş ve güçlü bir adım atmanızı sağlayabilir. Kendi aklınıza, gücünüze, tecrübenize güveniniz.

 

11-17 Temmuz arası:

12 Temmuz saat 08:34 - 5 Ağustos saat 18:26 tarihleri arasında etkili olacak Venüs-Aslan burcu geçişi, otoriter tavırlı ve kendini önemseyen bir partner rahatsız edici olabilir. Halbuki beraberliği keyifli hale getirmek en doğrusudur. Yaratıcı tarzda düşünüp, birbirinize minik sürprizler hazırlamak, birlikte zevk alacağınız şekilde yenilikler yapmak, fantezilerinizi tekrar güçlendirir. İlişkisi olmayan Kovalar için, yeni biriyle tanışabilirsiniz.

14 Temmuz- 30 Temmuz tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu seyir süresince, partnerinizle iletişime önem veriniz. Farklı dilden mi konuşuyorsunuz yoksa aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz? Nasıl anlaşıyorsunuz veya neden anlaşamıyorsunuz bunları tespit ediniz.  Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde doğru ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Merkür-Aslan burcu geçişi, maddi konularda yapılacak işbirliklerinde karşılıklı çıkarların tespitinde önem taşıyor. Sözgelimi sadece bir proje için bir araya geliniyorsa ücret konusunda pazarlık yapılabilir. Ancak devamlı bir iş yapılacaksa şartlara, iş yaptığınız kişiye, ortama ve işin niteliğine göre bir fiyat belirlemek lazım. Sizi tercih ediyorlarsa ve siz de bu insanlarla çalışmak istiyorsanız karşılıklı çıkarların gözetilmesi lazım. Sözleşme yapmadan sadece söz ile yola çıkmayınız. Banka kredileri, miras, nafaka, konularında yasal haklarınızı biliniz.

 

18-24 Temmuz arası:

Sevgili Kovalar, 20 Temmuz saat 01:57 de, Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, son bir aydır ailenizin sağlığı, sevdikleriniz, kendi moral gücünüz, çalışma hayatınız ve duygu dünyanızda garip, belki de arzu etmediğiniz bir çok meseleyle uğraştınız. İnsanların dertlerini dinlediniz, elinizden geldiği kadar yardımcı oldunuz. Fakat bu sizi hayli yormuş olmalı. Şimdi, hayatınıza bir çeki düzen vermek zorundasınız. Yoksa karamsar, mesafeli ve oldukça katılaşırsınız. Zorlayan aktiviteler yerine, şöyle bir geriye çekilip bedeninize bakmak ve psikolojik anlamda sizi güçlendirecek takviyelere ihtiyacınız var. Birkaç gün içinde şöyle gönlünüzce bir tatil yapmaya ne dersiniz? Nitekim Dolunayın ardından Ay, burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Bu enerji size iyi gelecektir. Canlanırınız, biraz kendinize zaman ayırırsınız belki de bir tatile çıkarsınız. Venüs-Satürn görünümü, bu tatili eşinizle, sevdiklerinizle, dostlarınızla veya gönlünüzce geçirmek için idealdir. Bekar Kovalar, yeni biriyle tanışabilirler. İlgi görmek, başkaları tarafından beğenilir olmak, size hoş gelebilir. Bu arada yapmak istediklerinizi, başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

22 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arasında karşıt burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Güneş dönemi, ilişki meselelerine bakış açınızın son derece önemli olacağını gösteriyor. Anlaşmaya razı isek, beraberlikteki sorunlarımızı dengeli ve ılımlı davranarak çözümleyebiliriz. Ancak tam tersine her iki her iki taraf da baskın olmaya, aşırı gururlu tepkilerde bulunmaya çalışırsa sorunlar daha fazla büyüyebilir. Bekar Kovalar için bu dönem, karşı cinsle olan irtibatın yoğun olacağını gösteriyor. Fazlasıyla kendine güvenen ve duruşuyla, kişisel özellikleriyle bunu hissettirmeye çalışan bir kişiyle karşılaşabiliriz.

 

25-31 Temmuz arası:

30 Temmuz- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Detaylara bilhassa önem vereceğiz. Özellikle finansal konularla ilgili titizlenme zamanıdır. Nasıl bir yatırım düşünüyoruz, ne gibi ödemelerimiz var, kimlerle aramızda bir bölüşüm söz konusu ve durumumuz nedir, buna bir bakacağız. Gelir-gider dengemizi bir muhasebeci gibi hesaplamamız, kendi müfettişimiz gibi vergilerimizi ihmal etmememiz, parasal ilişkilerimizi kontrol etmemiz gerekiyor. Piyasanın durumu çok önemli. Eğer bir alım-satım işimiz varsa, bunu hafife almadan, akıllıca yönetmek lazım.

 

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler        : 2-11-12-16-20-21-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler                       :
6-7-13-14-27
Aşkta En Şanslı Günler                   :
2-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
23

Yeniay : 20-21-22
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6-7-8
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla