Kova

(20 Ocak - 18 Şubat)
Kova
Gezegeni : Uranüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Koyu mavi
Uğurlu Sayısı : 4, 8
Uğurlu Taş : Ametist
Uğurlu Gün : Çarşamba
{"burc_id":"11","burc_ad":"Kova","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ


Sevgili Kovalar, 1 Ekim tarihinde Terazi burcunda doğacak olan Yeniay, sizin için farklı deneyimlere açık olmayı işaret ediyor. İlişkiler, iş ortaklıkları ve arkadaşlık anlamında yeniliklere açık olmalısınız. İlişkilerle birlikte menfaatlerinizi de ön plana koyacaksınız. Karşınıza çıkan kişi, proje ve işleri değerlendirirken menfaat de göz etmelisiniz. Güç arzunuzu ifade edebilecek planları yürütmelisiniz. Venüs Akrep’te olduğu için işinizde hırslı ve kendinizi göstermekten yanasınız. Eğer bir değişim istiyorsanız her şekilde gücünüzü göstermelisiniz.


7 Ekim tarihinde Merkür Terazi’de seyrine başlıyor. Kendinizi farklı alanlarda ifade etmek isteyeceksiniz. Zorla bir şey yapmanız ya da bir şeylere itilmeniz mümkün değil. Fikirlerinizi paylaşabilmeye önem veriyorsunuz.


16 Ekim’de Koç burcunda Dolunay oluşuyor. Projeleriniz ve yenilik istekleriniz için adımlar atacak. Projelerinizin sunumunu yapıp kendinizin yetkin olduğunu göstereceksiniz. Alıştığınız çevrelerden ziyade, dışa açılma imkanı bulacaksınız. Eğitim yoluyla bilgilerinizi sunabilirsiniz. Güçlü olma arzunuz öne çıkacak. Bireysellik bir adım önde olacak. Aile içindeki huzur ve emniyet duygusunda da ısrarcı olacaksınız.


30 Ekim tarihinde Akrep burcunda bir Yeniay doğacak. Bu Yeniay’da ise sağlamlık ve tutarlılık önde olacak. İş hayatınızla ilgili meselelerde çıkarlarınız ve bireysel arzularınızı inceleyecek, daha çok kazanıp etkin olmanın yollarını arayacaksınız. İlişkilerde sağlam, tutarlı şeylere ihtiyaç duyup bunlarla ilgileneceksiniz. Mali konular da kıymetli olacak ve doyurucu bir ilişki ve iş beklentisinde olacaksınız. Finansal konularda da kazandırıcı olmayan ya da sizden çalan ilişkilerden uzak durmak isteyeceksiniz. Ortaklaşa gelirler elde etmek isteyeceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

 

 

HAFTALARA GÖRE EKİM AYI YORUMLARINIZ

 

1-9 Ekim arası:

Sevgili Kovalar, 1 Ekim saat 03:11 Terazi burcunda doğacak Yeniay, sizi geliştiren, güçlenmenizi sağlayacak bilgilenme ve deneyimlerin, kurulacak bağlantıların, yolculukların güçlendirici etkisinin,  huzur verici olana yönelmenin işaretçisidir.  Değişim arzulanır, yeni insanlarla tanışılır, iletişimde bulunulur, moraliniz yerine gelir. Tabii ki insanız. Bazen öyle bir süreçten geçiyoruz ki, sanki her şey aleyhimize sonuçlanacak gibi geliyor. Kimi zaman da, yeni bir yol ayrımına geliyoruz ve nasıl bir karar vermemiz gerektiğini bilemiyoruz. O zaman gelin şimdi Yeniayın görünümlerine bir bakalım. Bütün bunlar için bize neyi işaret ediyor? anlayalım. Ay-Satürn görünümü, ciddi ve oldukça kararlı bir şekilde başka bir yöntem, yol ve değişimden yana olduğumuzun işaretçisidir. Farklı bir şeyler yapmak isteği doğar. Bunlar üzerinde tabii ki artı ve eksileriyle birlikte durmak lazım. İlerisi adına sağlam olmasına önem vereceğiz. Sözgelimi başka bir iş düşünmek, farklı bir yere yerleşmek, gönlünüzce yaşamak, sosyalleşmek, özgür olmak gibi bir isteğiniz varsa, her yönüyle ele almalısınız. Ay-Pluto görünümü, sıradanlıktan uzak yaşamak isteğini yükseltir. İlişkiler, rutin hayat, alışagelmiş insanlar, ortamlar ve işler bizde gerginlik yaratır. Ruhumuzu, bedenimizi rahat ettirmek isteriz. Venüs-Neptün görünümü, iş hayatı ve finansal konularda değişik projelere, sanatsal çalışmalara, farklı insanlarla iletişime geçmeye işarettir. Mistik konulara da ilgi duyulur. Burada önemli olan, kazandırıcı ve sizi gerçekten mutlu edebilecek işlere yönelmeyi tercih edersiniz. Hayatı başka bir açıdan görürsünüz. Gönlünüze hoş geleni yapmaktan zevk alırsınız.

7 Ekim-24 Ekim tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, çevremizde bulunan kişilerle bağlantımızı güçlendirebiliriz. Kendimize güvenimiz artar. Bilgi ve tecrübelerimizi çeşitli etkinlikler yoluyla insanlara sunabiliriz.  Bu dönemde eğitimden kültür hayatına, sanatsal çevrelerden iş hayatına kadar geniş bir alanda birçok kişiyle irtibatta bulunuruz. Merkür-Terazi geçişi, iş hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Sanat, halkla ilişkiler, organizasyonla ilgili mesleğimiz varsa, bu dönemde kurulan bağlantılar, yapılan yolculuklar faydalar getiricidir. Bilgimizi hem iletişim hem de insanlarla tanışmak amacıyla ifade edeceğimiz bir dönemdir. Maddi konularda da etkili olan Merkür-Terazi geçişinde ortaklaşa iş yapma şeklinde teklifler gelebilir. Ayrıca belirli bir dönem için işler alırız.

 

10-16 Ekim arası:

Sevgili Kovalar, 16 Ekim saat 07:23 Koç burcunda oluşacak Dolunay, eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda isteklerinizi güçlü şekilde ifade edebilmeniz anlamına geliyor. Geçtiğimiz iki hafta önceki Yeniayda birçok meseleyi gözden geçirmiş, ilişkilerimiz üzerinde durmuş, belki de önemli kararlar vermiştik. Şimdi bu kararları uygulama yönünde bir hayli arzuluyuz. Yeni bir yerde işe başlayabiliriz. Öğrendiğimiz bilgileri uygulamaya dökebiliriz. Yolculuk veya başkalarıyla olan temaslarımız sayesinde planladığımız bir projeyi hayata geçirebiliriz. Eğer başka bir şehir veya yerde yaşamayı düşünmüşsek, şimdi bunun artı ve eksilerimizi gözden geçirmeliyiz. Alıştığımız düzen mi yoksa farklı bir yer mi sorusuna cevap arayabiliriz. Önemli olan sizin başkalarıyla olan uyumunuzdur. Sadece kendi görüşlerinizi değil, diğer insanların da fikirlerini alarak olumlu bir adım atabilirsiniz. Merkür-Pluto görünümü, bu Dolunayda yapılacak işin, atılacak adımın çevresel anlamdaki analizinin iyi yapılmasıdır. Ben böyle istiyorum demek yerine, ortam ve koşullar göz önüne alınırsa başarılı olabiliriz. Yenilikler, değişim ve dönüşüm sizin önünüzde yeni kapılar aralıyor. Önemli olan önceliklerinizi saptamak, bilgilenmek ve tecrübe sahibi olmaktır. Bireysel düşünmek yerine, başkalarıyla ilişkinizi, iletişiminizi güçlü tutarsanız kazanan siz olursunuz. Ay-Uranüs görünümü, yenilik heyecanı ve farklı yönlerinizi dışa yansıtabilme gücü veriyor size. Aklı başında düşünen kazanır.

 

17-23 Ekim arası:

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında, Venüs-Yay burcunda ilerleyecek.  Bu geçiş sosyal hayatı aktif hale getirir. Kendimizi çok daha mutlu hissettiğimiz ve rahatladığımız bir dönemdir. Aktif olmak istiyoruz, haberleşmeler ve bağlantılar kuruluyor. Dış dünyada sosyal ilişkiler ve özel hayatımızda canlanmalar vardır. Bekar Kovalar için bu süreç yeni bir ilişkinin başlamasını da simgeleyebilir. Venüs-Yay burcu geçişinde arkadaşlıklar olsun, özel hayat olsun, ailenizle ilgili konularda olsun bunu arzularız. Öğrendiklerimizi, başkalarıyla paylaşmak bu dönemde etkilidir. İlişkiler rüzgar nereden eserse ona göre yaşanır. Genelde de çabuk aşık olunur, çabucak bıkılır.

23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş süresince, çalıştığınız yerdeki insanlarla, otoritelerle ılımlı şekildeki ilişkilerinizi sürdürünüz. Kimlerle iş veya özel ilişkileriniz varsa, bunları gözden geçiriniz. Kıskançlıklar, güç uygulayan insanlar, negatif kişilerden, onlara kızıp yanlış kararlar almaktan kaçınınız. Bu dönem, hiç kimsenin kimse üzerinde baskı uygulayacak hali yok. Birileriyle karşı karşıya gelirseniz boş yere zaman kaybedebilirsiniz.

 

24-31 Ekim arası:

Sevgili Kovalar, 30 Ekim saat 19:38 Akrep burcunda doğacak Yeniay, kariyer alanında kendinizi güçlü, egemen, başarılı kişi olarak görmek, kabul edilmek istersiniz. Kararlarınızı verirken üzerinde durduğunuz en önemli nokta, herkes üzerinde etkin olmak çabanızdır. Bu nedenle daha dikkatli adımlar atmak gerekir. İşiniz, sizin için yetersiz ve yükselmek için etkili donelere sahip değilse, size arzu ettiğiniz başarıyı getirmiyorsa daha fazla hırslanır, bir önce yeni bir karar alıp başka bir yerde çalışmayı düşünebilirsiniz. İş durumunuzu maddi kazancın yüksekliği ve size olan diğer katkılarına göre değerlendirdiğiniz için, hırsınız ve çalışma azminiz de o derece etkindir. Güven duygunuzun yükselmesini sağlayan bu Yeniay, kalıcı ve uzun vadeli olacak şekilde düşünülmesi gerektiğini, mevcut durumu artı ve eksi yanlarıyla iyice gözden geçirmenin daha iyi olacağını işaret etse de, siz bunu vakit kaybı olarak görebilirsiniz. Oysaki Yeniayın yöneticisi Mars-Oğlak burcunda ilerliyor. Eğer bir amacınız varsa ve bundan emin bile olsanız, 10 Kasım tarihine kadar iyice kafanızın içinde bir şeyleri oturttuktan sonra girişimde bulunmanın yararlı olacağını vurguluyor.

 

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler        : 1-6-7-10-11-15-19-28-29
Zayıf Enerjili Günler                       :
3-4-17-23-24-30-31
Aşkta En Şanslı Günler                   :
19
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
1310-11-12

Yeniay : 10-11-12
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 22-23-24-25
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2