Kova

(20 Ocak - 18 Şubat)
Kova
Gezegeni : Uranüs
Grup : Hava
Uğurlu Rengi : Koyu mavi
Uğurlu Sayısı : 4, 8
Uğurlu Taş : Ametist
Uğurlu Gün : Çarşamba
{"burc_id":"11","burc_ad":"Kova","tarih":"","zaman_tipi":"Ayl\u0131k"}

GENEL BAKIŞ


5 Haziran tarihinde Yeniay, İkizler burcunda oluşuyor. Ailemiz, mali konular, çevre ilişkilerimiz oldukça önemli. Güven olgusu bizim için oldukça önemli. Çocuk sahibi olma ya da çocuklarımızla ilgili konularda alacağımız kararlara özen gösterelim. İlişkilerimizde de çok abartılı düşünmekten kaçınmamız lazım.

13 Haziranda Merkür, Dolunay'ın yöneticisi olarak devreye giriyor İkizler burcunda. Kararlarımızı daha hızlı ve daha doğru bir şekilde vermemizi sağlayan bir süreçteyiz.

17 Haziran'da Venüs, Yengeç burcunda seyrine başladığında, bizim için aile sağlığımız, kontrollerimiz, çocuk sahibi olma durumumuz var. Burada her şeyi ince eleyip sık dokuyacağız. Özellikle getiri ve götürüsüne bakmak lazım.

20 Haziran tarihinde Dolunay, Yay burcunda oluşuyor. Bu özellikle plan ve proje anlamında geldiğimiz noktaya bir bakmamızı sağlıyor. İki yönlü bir Dolunay bu. Bu Dolunay'da sabır önemli. Bugün sıkıldığımız şeyin ileride bize getirisi olduğunu görebiliriz.

21 ve 30 Haziran tarihlerinde Güneç ve Merkür, Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Kişisel tüm kararlarımızı, çalışmalarımızı geçmişi göz önüne alarak ele almak gerekiyor. İşimizin teminatı olsun istiyoruz. İnsanlara yardımcı oluyoruz. İnsanlarında bunun kıymetini bilmesini istiyoruz.

30 Haziran'da ise Mars düz seyrine geçiyor. Şubat ayından bu yana iş hayatımızda ilişkilerimizde bir durağanlık söz konusuydu. Tüm bu konular sağlamlılığa oturmaya başlıyor. Her şey gönlünüzce olsun.

HAFTALARA GÖRE HAZİRAN AYI


1-5 Haziran arası:

Sevgili Kovalar, 5 Haziran saat 06.00 itibariyle İkizler burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatı, para, ortaklaşa işler ve paylaşımlar ve  bir ilişki hakkında karar verme anlamında önem taşıyor. Yeni birisiyle tanışmak veya şu andaki ilişkimizde iletişim çok önemli. Eğlenceli, huzurlu, hayatın güzelliklerini birlikte yaşamak tabii ki güzeldir. Ancak beraberliğin dayandığı temel çok önemli. Sadece birlikte hoş vakitler geçiriyoruz da, gelecek hakkında ne düşünüyoruz? Karşımızdaki kişinin durumu, ilişkiye bakış açısı veya zorlukları var mı? Bunlar daha sonra problem yaratır mı? Bizim beklentilerimiz ne? Bütün bunların dikkatlice ele alınması gerekir. Yeniay, yeni bir karar, yenilik, heyecan, aktif bir burçta gerçekleşse de, yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. Doğal olarak güven, sağlamlık olguları, ailevi değerlerimiz bu ilişkide rol oynayabilir. Birkaç gün içinde gerilemekte olan Mars ile görünüm yapacak Merkür, işte bütün bunları sorgulamak, duruma bakmak gerektiğini işaret ediyor. İş-ev arasındaki meselelere de bakmak lazım. Eğer bir iş düşünüyorsak, kendi işimizi mi kuracağız yoksa bir yerde mi çalışacağız? Nasıl bir iş tercihinde bulunmalıyız? Bunları düşünelim ki, Yeniayda verdiğimiz kararlar doğru olsun, yanılmayalım.

 

6-12 Haziran arası:

Sevgili Kovalar, haftanın hemen başındaki Güneş-Venüs kavuşumu, yeni biriyle tanışmanın, iletişimde bulunmanın, aşka kapılarımızı açmanın işaretçisi. Merkür-Boğa burcunda ilerlediği için, bir yandan da her noktayı kritik ediyoruz. Öyle hemen kapılmak niyetimiz yok. Ailemizle ilgili konularda seçkinlik, konfor duygumuz yükselişte. Hangi konu olursa olsun, hemen karar vermek yerine, şöyle bir durup incelememizde yarar var. İlişkide artı ve eksi yönleriyle durumları ele alırsak, doğru bir yön belirlemiş oluruz. 9 Haziran tarihindeki görünüm, evimizde huzur, işimizde başarıyı bir hayli önemsediğimizi gösteriyor. Bunlar birbiriyle iç içe geçmiş durumda. Ancak Mars geri hareketini sürdürüyor. Onun için durumu tekrar gözden geçirmekte yarar var.

 

13-19 Haziran arası:

12-30 Haziran tarihleri arasında Merkür-ikizler burcunda düz seyirle ilerleyecek. Bu enerji etkinliği,  aşkta aktif bir dönemi işaret ediyor. Konuşmak, yazışmak, haberleşmek ön plandadır. Akıcılık, ilişkinin zorlanmadan sürdürülmesi, gerginlikten uzak durulması, sabırlı olunması zamanıdır. Çok yönlü düşünen, becerikli kişilere ilgi duyarsınız. Birbirinizi sözlerinizle teşvik edersiniz. Dinlemek önemlidir. Genelde çok konuşan ancak bazen sizin söylediklerinizi duymayan yapıda bir partneriniz varsa sıkılabilirsiniz. Yeni biriyle tanışmak, aşkta iletişimi öne almak, konuşmak kadar dinlemek de bu dönemde önem taşıyor.

18 Haziran tarihindeki Satürn-Neptün görünüm etkisinde, endişe, korku ve karamsarlıktan uzak hedefimize uygun bilinçli  şekilde işlerimizi planlayalım. Şartlar zorlayıcı olabilir. Bu gayet doğal. Bunu bu denli büyütüp, karamsar düşünmek gerekmiyor. Siz bilinçli şekilde tercihlerinizi yapınız. Her şeyi illaki çok başarılı olmaya, çok fazla kazanmaya odaklı görmeyiniz. Dış dünyaya, gelişmelere, yaptığınız işin artı ve eksiklerine bakınız. Bazen zorluklar potansiyel gücümüzü görmemize vesile olur. Bir de bu açıdan duruma bakalım.

17 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Beslenmemize dikkat etmeliyiz. Sağlığınız olmak çalışma hayatınız, hizmet verdiğiniz insanlarla olan ilişkiniz, ayrıca eğitimden akademik yaşamınız, hayat görüşünüz ve ailevi yaşamınıza kadar her konu önemli hale gelecek. Bu dönemde hem eski tecrübelerinizi göz önüne alarak durumumuzu inceleyeceğiz hem de yeniliklerde bulunmak neler yapacağımızı düşüneceğiz.  Aile üyelerinizin sağlığı, psikolojik durumu, iş hayatı, eğitim yaşamlarıyla yakından ilgilenebiliriz.

 

20-30 Haziran arası:

Sevgili Kovalar, 20 Haziran saat 14:02 Yay burcunda oluşan Dolunay, kendi bildiğimiz, tecrübe sahibi olduğumuz, öğrendiğimiz her şeyi şimdi sosyal gruplara dahil olarak, farklı insanlarla bir araya gelerek geliştirme, büyütme, hayatı güzel yanlarıyla hissetme anlamında etkilidir. Bu Dolunay, sadece çocuklarımız, aşk hayatımız, bireysel arzularımız, inandıklarımız değil, dışarıda da bir dünya olduğunu ve bizim bunu keşfetmemiz, tecrübelerimizi geliştirmemiz gerektiğini de ifade ediyor. Deneyim alanımız büyüyor, hedeflerimiz yükseliyor, aklımız ve yüreğimizle kendimize yeni bir yol belirlememiz gerekiyor. Yoksa aynı sularda yüzeriz, aynı şeyleri yaparız fakat tatmin olmayız. Ay-Uranüs görünümü bu Dolunayda sizi,  yeni arkadaşlıklar, yeni proje ve planlar, değişik yerler, ortamlara çekiyor. Ne olursa olsun, aktiviteden yanayız. Ancak bunun için bizim de ne istediğimizi bilmemiz gerekiyor. Dolunayın ardından Ay-Oğlak burcunda ilerleyecek. Biraz geriye çekilip her şeyi gözden geçireceğiz. Sorumlulukların üstümüzdeki ağırlığını hissedeceğiz. Bizi özgürlükten alıkoyan şartları düşüneceğiz. Belki de bu düşünme hali, toparlanmamız için faydalı olabilir.

21 Haziran-22 Temmuz tarihleri Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek ve biraz yavaşlayacağız. Özellikle iş hayatımız, ailemiz, hassasiyet gerektiren konular olduğunda durup bakacağız. Ne kadar güvende olup olmadığımız üzerinde duracağız. Ailemiz, yuvamız, çocuklarımız, sağlığımız önemli hale gelecek. Bazen şüpheleneceğiz etrafımızdaki olaylardan. Bazen inanmak isteyeceğiz birilerine. İlişkilerde de güven, sadakat, sevgi, saygı olguları üzerinde bilhassa duracağız. Bu dönemde sağlık kontrolleri yaptırmak, bağımlılıklarınızı gözden geçirmek, çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız tıbbı kontrollerden geçmek, rutin şikayetlerinizi önemsemek yararlıdır. İşinizde hassasiyet öne çıkabilir.

26 Haziran tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. İş ilişkilerimizden, finansal ortaklıklarımıza kadar geniş bir alanda durumumuzu gözden geçireceğiz. Bazen bir yanlış ilişkinin bize nasıl da zaman kaybettirdiğini, bazen hesabımızı bilmemenin nasıl da yorduğunu düşüneceğiz. Son sekiz yıldır yaşanan, bizi psikolojik anlamda yoran, zorlayan, içten içe gücümüzü azaltan meseleleri hatırlayacağız. Bunlar aslında hepsi birer tecrübe ve biz bunlardan bir ders çıkarmış olmalıyız. Şimdi bunları bastırmak yerine, yüzeye çıkmalarını, böylece bunlardan kurtulmayı başarmalıyız. Bu arınmak halidir. Küllerimizden yeniden doğmak için gereklidir. Yoksa içimize ata ata bunlar bizi yorar, yolumuzdan döndürür.

30 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında, Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatınız, ortaklaşa gelirler, çalışma ve sağlıkla alakalı meseleler bir hayli hassas ele alınır. Kişi hem kendi hem de değer verdiği insanların ihtiyaçlarına öncelik tanımak hem de kendisiyle alakalı meselelere eğilmek durumundadır. Ancak duygular, mantığımızın önüne geçmemelidir. Tamam yardımcı olacağız, başkalarına destek çıkacağız ama kendimize dikkat edeceğiz. Eğer  iş hayatı, aşk yaşamı, maddi konularda belirsizlik yaşıyorsak, bunları gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Geçmişte yaşanmış problemlerin etkisi altında kalmayacağız ve bunların bilinçaltımızda yarattığı baskılarla hareket etmeyeceğiz. Önümüzdeki duruma bakacağız. Nasıl çalışıyoruz, nasıl ilişki yaşıyoruz, kimlerden destek görüyoruz ve kimlere hizmet ediyoruz. Bunları ele alacağız.

30 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda düz olarak seyrini sürdürecek. Mücadele arzunuz ve isteklerinizi elde etmek dürtünüz yüksek. Geri hareket döneminde karar verilen işleri yürürlüğe koyabilme cesaretiniz yükseliyor. Mesleki gelişim bilgilenmek, planlamalar yapmak için uygun süreçtesiniz. Kendinize güveniniz. İşyerinizde patron veya birileriyle tartışmadan,  akıllıca hareket ederek, artık geçerliliğini yitirmiş, size pek bir faydası dokunmayan eskiyle alakalı her şeyi devreden çıkarak yeni bir sayfadan hayata bakabilirsiniz. Bu dönem, güçlü ortaklıkların da göstergesi olabilir. Ancak sürekli kendinizi haklı görmeyiniz. Baskı kurmayınız.

 

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler      : 1-4-5-13-14-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler                       :
2-3-8-9-16-17-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
4-5
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
25-26

Yeniay : 22-23-24-25
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla