Koç

(21 Mart - 19 Nisan)
Koç
Gezegeni : Mars
Grup : Ateş
Uğurlu Rengi : Ateş kırmızısı
Uğurlu Sayısı : 9
Uğurlu Taş : Pırlanta, yakut
Uğurlu Gün : Salı
{"burc_id":"1","burc_ad":"Ko\u00e7","tarih":"","zaman_tipi":"Y\u0131ll\u0131k"}

 

Sevgili Koçlar, 2016 yılının Ocak-Mayıs arasında, çalışma hayatımız, iş ortamımız, iş verimliliğimiz anlamında bizi memnun etmeyen neler var, emeğimizin hakkını alıyor muyuz, eksiklerimiz var mı, neler gözümüze çarpıyor ve neler bizim gelişimimizin önünde set oluşturuyor bunlara bakacağız. İlgilendiğimiz alanda kendimizi geliştireceğiz, ustalık kazanacağız, yeteneklerimizi bir iş alanında değerlendireceğiz. İllaki her şeyde mükemmel olmak zorunda değiliz. Kendi kendimizi yemeyeceğiz. Köklü, sağlam ve güvenilir olanı tercih etmeliyiz. Eğreti duran, sadece bir hevesle verilen kararların kalıcı olmayacağını bilelim.

Yurtdışıyla alakalı işler, başka bir şehirde yerleşim konuları, akademik çalışmalar, girişim, alış-satış konularında bir daha düşünelim. Maceracı değil, bilakis profesyonel anlamda gelişmeyi önemseyelim. Bu da girişimci olmakla, kendimize güvenmekle, doğru tercihleri yapmakla mümkündür. Sorumluluk almak, disiplinli çalışmak durumundasınız. Kafanız hiç karışmasın. Eğer siz isterseniz, ilgilendiğiniz alanda emek sarf ederek, canla başla çalışarak hayatınızı düzenlersiniz. Fazladan çalışacaksınız, öğrenmeye açık olacaksınız, ideallerinize sahip çıkacaksınız. Başarı ancak bu şekilde kazanılır. Yolunuz ve amacınız için, sabırlı olunuz, mücadelenizi veriniz gerisi gelir inanın buna.

İlişkilerde yılın üçüncü ayı, partnerinizle uzun zamandır beraberseniz ve aranızda güçlü bir anlaşma ve sevgi varsa,  ortak bir yaşam kurmak için evlilik kararı alınabilir. Tam tersine, uzun zamandır anlaşamıyor ve problemler nedeniyle sıkılıyorsanız, ayrılabilirsiniz.

Finansal konularda daha dikkatli düşünmek, çıkarlarımızın farkında olmak, aşırı harcamalardan kaçınmak lazım. Çabuk ve hevesli bir şekilde verilen kararlar, sonrasında keşke dememize neden olabilir. Söz ile değil, ciddiyet içeren belge veya sözleşmelere itibar etmek lazım.

Endişelerimizin bizi sürüklemesine veya güçten düşürmesine izin vermeyelim. Bilgi, korkuyu yener bunu unutmayalım. Çalışacağız, mücadele edeceğiz ancak  kendimizi de yetersiz görmeyeceğiz. Bedensel ve ruhsal sağlığımız önemli. Kendinize önem vermezseniz, yaptığınız işten de zevk almazsınız. Zihnimizi rahatlatacak olumlamalara, zikir, meditasyon ve egzersizlere yaşamımızda yer vermelisiniz. Bunlar sağlıklı düşünmemizi sağlar. Zorluklar elbette vardır ancak o zorlukları güce dönüştürecek kişi de sizsiniz. Çalışarak, mücadele ederek, kendinize zaman ayırmayı da bilerek, sağlığınıza önem vererek her güçlüğün üstesinden gelebilirsiniz.

Eylül ayı itibariyle başkalarının hayatımızdaki yeri ve önemi daha fazla artacak. Eş veya iş ilişkimizde denge unsuru gayet önemli. Bir ilişkide aradığımız kriterler, yaşamaktan keyif alacağımız güzellikler bizim için kıymetli hale gelecek.  En çok neye ihtiyacımız varsa bunları karşılayacak kişileri hayatımıza çekeceğiz.  Evlenmek, aile kurmak, iş ortaklığında, uyumluluk, hakça bölüşüm, karşılıklı uzlaşı gibi olgular da  başımızın tacı oluyor.

Kasım ve Aralık döneminde,  evlilik,  iş ortaklığı veya diğer kişilerle bir araya gelmemizin özünde gerçek bir samimiyet, güçlü bir sevgi,  eskilerin deyimiyle iyi günde-kötü günde bir olmak niyet ve sadakati yoksa ilişkilerin büyümesi, gelişmesi, serpilmesi mümkün olmaz. Her iki kişinin de, bu önemli kararı ne kadar inanarak verdiği ve bu ilişkiyi nasıl taşıdığı, hangi amaçla yaptığına göre ilişkinin gidişatı belli olur. İlişki, iş, çalışma hayatı, eğitimle ilgili konularda yapılacak değişikliklerde, karar vermeden önce her bir olasılık gözden geçirilmeli, mücadeleden kaçınmamalı, tercih yaptığınız konuda sabırlı olunmalıdır.

 

OCAK

 

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars ister iş ortaklığı, ister özel ilişkiniz ve parasal konularda tutkularınız bir hayli yükseliyor. Daha önce düşündüğünüz planları yürürlüğe koyabilir, hem kendi kazancınızı hem de dışarıdan gelen destekleri değerlendirirsiniz. Ancak Merkür-Kova burcunda 5-8 Ocak arası gerileyeceği için, finansal anlamdaki ortaklıklarda tedbirli olmayı unutmayalım.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek.  İleriye yönelik hedefleriniz açısından kafanızın içindeki planları ve projeleri yeniden gözden geçirmekte yarar var.  Daha önceden planlanmış organizasyon anlamındaki işlerinizin şöyle bir kontrolünü yaparak yürürlüğe koyabilirsiniz. Bu dönemde eski tanıdıklarınızla bir araya gelirsiniz.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Başak burcunda gerileyecek Jüpiter, çalışma hayatımız, iş ortamımız, iş verimliliğimiz anlamında mevcut düzenimiz ne durumda, bizi memnun etmeyen neler var, emeğimizin hakkını alıyor muyuz, eksiklerimiz var mı, neler gözümüze çarpıyor ve neler bizim gelişimimizin önünde set oluşturuyor bunlara bakacağız. Belki memnun değiliz bir şeylerden veya detaylar arasında bir hayli boğuluyoruz. O zaman gerekli ve gereksiz olup yoran, vakit alan,  sizi zorlayan ne varsa tespit edeceğiz. İllaki her şeyde mükemmel olmak zorunda değiliz. Kendi kendimizi yemeyeceğiz. Ancak gelişmeyen, düzenli gitmeyen bir şeyler varsa ve biz bunları görüyor, hissediyorsak, es geçmeyeceğiz. Kontrollerimizi yaptıracağız. Kısaca günlük yaşamın kalitesini yükseltmek için, kendimize özen göstereceğiz.  Beslenme düzeniniz (aşırı zayıflık, şişmanlık, yeme-içme alışkanlıklarınız, hijyeniniz, moral ve motivasyonunuz, çalışma şartlarınız bunlara bir bakacağız. İlgilendiğimiz konularda kendimizi geliştirme, ustalık kazanma, yeteneklerimizi bir iş alanında değerlendirme yönündeki kararlarımızı da gözden geçirebiliriz. Nerede aksaklık var, neler düzenli gidiyor sorularını tespit anlamında düşünürsek hakikaten yararlı olacağını söyleyebiliriz. Sürenin bitiminde kendimiz için bir yol tespiti yapar, sağlıklı verimli şekilde ilerleriz.

 

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burcunda geriliyor.

Siz Koçlar,

Mesleki Durumunuz
Aile büyüklerinizle aranızdaki her türlü iletişim ve ilişki (Geçmiş ve gelecek)
Yaşamınız adına belirlediğiniz hedefler
Mesleki sorunlarınız
Toplum içindeki konumunuz
Mesleki girişimleriniz, yükselişiniz
Otorite (işveren) konumundaki kişilerle olan ilişkiniz
Güçlü kişilerle olan irtibatlarınız
Seyahatleriniz
Eğitim hayatınızla ilgili meseleler
Sağlığınız
Yakın çevrenizde bulunan tanıdıklarınız

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

 

10 Ocak saat 03:31 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, mesleki konular ve sorumluluklarımız anlamında önemli olup, yeni bir adım atmak, mevcut durumumuzu sağlama almak yönünde kıymetlidir. Yeniayın görünümlerini birlikte incelediğimizde, ne gibi gelişmelere işaret olduğunu daha net anlayabiliriz. Yeniayın Jüpiterle olan olumlu görünümü, iş hayatımızın verimli hale getirilmesi, işlerimizin açılması, iş ortamındaki sorunların aşılması, kendimizi bedensel ve ruhsal anlamda iyi hissetmemizi sağlayıcıdır. Eskiye ait bir takım pürüzlerin çözülmesi adına umutlanırız. İşsizlik problemimize çare bulmak amaçlı araştırmada bulunabiliriz. Eski bir sorunu şimdi yeniden ele alarak çözmeye çalışabiliriz. Yeniayın Kuzey düğümle olumlu görünümü, işimizde daha titiz çalışmamızı, olumlu yönde gelişmemizi destekleyicidir. Başkalarına destek oluruz, kendimize güvendiğimiz için, zorlukları daha kolay aşabiliriz. İşlerimizi detaylı bir şekilde takip ederiz. Yeniayın geri hareketi sürmekte olan Merkür ile görünümü, geçtiğimiz 30, 31 Aralık tarihlerinde yapılan görüşmelerin tekrarlanması anlamına gelir. Bunlar üzerinde bir daha düşünmekte yarar var. Bu Yeniayda, dikkat edeceğimiz nokta, tam anlamıyla araştırmadan, bilgilenmeden, emin olmadan yeni bir karar vermemektir. Bakalım, soruşturalım, inceleyelim.

 

11-17 Ocak arası:

Sevgili Koçlar, bu hafta kendiniz adına düşündükleriniz, dış dünyanın gerçekleriyle örtüşmüyorsa keyifsizlik verici olabilir. Bir yandan aktif olma, kendiniz adına hareket etme arzunuz  diğer taraftan sorumluluklar yorucu gelebilir. 13 Ocak tarihindeki etkiler, ilişki ve finansal konularda kendimizi iyi hissetmemizi, yeni bir şeyler yapmak arzumuzu yükselticidir.  Hani üstümüzdeki ağırlıktan kurtulmak isteriz. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Sağlık, iş, eğitim, yakın çevremizle olan bağlantımızda, ciddi ve biraz da tedbirliyiz. İşlerimizi düzgün şekilde yapmaya çalışacağız. 14 Ocak tarihinde aşk hayatımız, çevremiz ve çalışma hayatımızla ilgili konularda güven olgusunu önemseyeceğiz. Bir hafta önceki meseleleri tekrar gözden geçirelim ve duruma bakalım. 15 Ocak tarihinde iş ve günlük tempoda, aşk hayatımızla ilgili konularda titiz bir gözlemdeyiz. Gelişim, verimlilik, sağlıklı olan bizim için kıymetli.

 

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunayda, canlanmak, özgür olmak kendimizi ifade isteyeceğiz. Sosyal yaşantımıza önem verirken, kendimize de özen göstereceğiz. Dolunayın görünümleri bize bu konuda yol gösterici olacaktır. Ay-Mars görünümü, güçlü tutkularımızın göstergesidir. Cinsel yaşam, arzular, isteklerimizin kabulü ve yaşamın güzelliklerine sahip olma dürtüsü gibi.  Ancak bu güçlü duyguların başkalarıyla aramızda sorun yaratmaması için sağlıklı bir ego şart. Yoksa her şeyin merkezine kendimizi alırsak pek sevilmeyiz.  Ay-Satürn görünümü, yeteneklerimizi değerlendirmede ve istediğimiz alanda başarılı olmada yardımcı. Bu Dolunayda insanları etkilemek, takdir edilmek, farklı biri olduğumuzu göstermek isteyeceğiz. Bunu fazlasıyla arzulayacağız. Önümüzdeki yolu göreceğiz. Bilgimizi, tecrübemizi fikirlerimizle, davranışlarımızla dışa yansıtacağız. Bizi neyin mutlu ve güçlü hissettirdiğini anlayacağız. Başkalarıyla iletişimde bulunarak güçleneceğiz, takdir edileceğiz. Ancak her ne durumda olursa olsun, Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde bitse de, önümüzdeki bir haftalık gölgeli günlerini önemseyelim. İş hayatımızla ilgili konularda karar vermeden önce yine dikkatlice bakmayı unutmayalım.

20 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında Güneş-Kova burcunda seyredecek. Bu süreç, özgür hareket etmenin, yenilikçi düşünmenin, aktif hareket etmenin, değişimi her alanda arzulamanın işaretçisidir. Sınırlanmak, baskı altına alınmak, kurallara uymak işinize gelmez. Toplumsal aktivitelerde başı çeken kişi olmayı, tanınmayı, bir şekilde sesinizi duyurmayı önemsersiniz.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Sorumluluklarımız önemli. İş ve ilişkide istikrarı önemseyeceğiz. Güven olgusunu her anlamda kıymetli bulacağız. Merkür gerileme döneminde olduğumuzu unutmayalım. 1 Şubat tarihine kadar iş ve ilişki yönündeki kararlarımızı tekrar gözden geçirelim.

 

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 Merkür-Oğlak burcunda geri hareketini tamamladı ve düz seyre geçiyor. Ancak önümüzdeki bir haftalık süreci gölgeli günler olup,

mesleki konularda disiplinli düşünmemizi sağlayıcı, işlerimize sorumluluklarımıza odaklanmamızda yardımcı, kurallara uygun şekilde görevlerimizi yerine getirme anlamında destekleyici bir süreçtir. Bu dönemde patron konumundaki insanlarla iletişimde bulunurken, saygılı olmamız beklenir. Belli bir mesafeyi korumamız, zamanında işlerimizi yapmamız, bunları yerine ulaştırmamız gerekir.

 

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler              : 6-7-11-12-15-16-20-24-25
Zayıf Enerjili Günler                       :
1-2-9-22-29-30
Aşkta En Şanslı Günler                   :
24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler         :
17-18

Yeniay : 15-16-17
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-29-30-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

DOSYANIN DEVAMI İÇİN ALTTAN BİR SONRAKİ SAYFAYI TIKLAYINIZ...AŞK UYUMU

Senin Burcun
Onun Burcu Karşılaştır

YÜKSELEN BURÇ

  • Doğum Tarihi:
  • Doğum Saati:
  • Hesapla

MOBİL’DE MYNET KADIN

 
LOCAL-2